PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hafif Volan Yardım

power_mondeo
14-11-2006, 16:25
ford mondeo 2.0 yakın zamanda baskı balata değişicek bu sebeple volanı tam anlamıyla hafiflettirmek istiyorum daha önce balans yapar diye korktuğumdan çok hafif bir oynama yapmıştı benim servis.
yaptıran arkadaşlar varsa tavsiyeleri bekliyorum hafifletince balans sorunu çıkabilirmi ortaya? negibi avantaj ve dezavantajı olur aracıma?:cool:

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Maxiboost
14-11-2006, 17:15
eğer hafif olarak satılan varsa öyle almanı tavsiye ederim bence orjinal volanı hafifletmeye çalışma :)

power_mondeo
14-11-2006, 17:43
Mondeo için TR de bu tip parçaları bulmak zor... o yüzden kendi imkanlarımızla hafifletme yoluna gidicem tabi eğer bi sorun çıkmazsa, dez avantajlarını uygulayıp bilen arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim...

Maxiboost
14-11-2006, 18:10
valla orjinalini traşlayarak güvenli sınırlar içerisinde çok fazla birşey kazanacağını sanmam aftermarket bir parçaya göre yurt dışından getir derim sonuçta istersen gelebilir bence en mantıklı çözüm o

şehir içinde zorlanabilrsin belki stop edebilir şehir içinde + olarakta aracın devir çevirmesi rahatlar başka + ları varmıdır bilen arkaşlar yardımcı olur zaten :)

M U R A T
14-11-2006, 18:37
volan ile kazanacağın tek şey biraz daha kolay devirlenmesi fakat bu sefer ayağını gazdan çekince kapaklanıcak yani hemen devir düşücek. bence bu tür uygulamalar en son yapılabilecek işler.

power_mondeo
14-11-2006, 21:26
arkadaşlarım arabanın iyi devirleneceğini ve ayağımı gazdan çekince geri kapaklanacağını biliorum benim sorduğum yaptırıken nelere dikkat etmek lazım? nekadar aldırmak lazım hangi ölçüde aldırmak lazım, veya balans titreme yaparmı bunu soruyorum, negibi sorunlar çıkartabilir uygulamış denemiş arklar varsa cvp verirlerse mutlu olucam sizlerede teşekkür ediyorum bilgileriniz için

power_mondeo
15-11-2006, 20:22
:confused: Sami abi yardım please...

Oz`
15-11-2006, 22:04
dikkat etmen gereken 1-2 husus var 1 taşlarken adam gibi bir tornacı ve 1 adet güzel balans cı

power_mondeo
15-11-2006, 22:35
dikkat etmen gereken 1-2 husus var 1 taşlarken adam gibi bir tornacı ve 1 adet güzel balans cı
çok sağolasın dostum...

sami_z01
15-11-2006, 23:02
selam

draglar icin volanin agir olmasi(mesela agir 1 aracta)..roll icinde hafif (arabanin agirlik ve kombinasyona bagli) agirlik enerjiyi tutatar...dersen ki tornada aldiracam...ozgun un dedigini dinlesen cok iyi olur....kisaca yapma...cnc balans ve bunlari iyi kullanbilen 1 adam lazim..
ayni seyleri tavsiye ettigim fakat yapariz sozune kananlarin yeni volanlari oldu...
yapma olarak hatirlarsan huseyinin saxo,ve 206 da kullaniyorum...imkan dahilinde ise orjinal almak daha uygun bence

saygilar
sami

tolga900
15-11-2006, 23:36
bütçeeeeeeeeeee:) tornada aldaracağız gibime geliyo.

power_mondeo
15-11-2006, 23:37
selam

draglar icin volanin agir olmasi(mesela agir 1 aracta)..roll icinde hafif (arabanin agirlik ve kombinasyona bagli) agirlik enerjiyi tutatar...dersen ki tornada aldiracam...ozgun un dedigini dinlesen cok iyi olur....kisaca yapma...cnc balans ve bunlari iyi kullanbilen 1 adam lazim..
ayni seyleri tavsiye ettigim fakat yapariz sozune kananlarin yeni volanlari oldu...
yapma olarak hatirlarsan huseyinin saxo,ve 206 da kullaniyorum...imkan dahilinde ise orjinal almak daha uygun bence

saygilar
sami
abi sağolasın tatmin oldum şimdi......çok teşekkürler...

power_mondeo
16-11-2006, 11:54
bütçeeeeeeeeeee:) tornada aldaracağız gibime geliyo.
Tolga
volanımı elletmeyi düşünmüyorum artık:(

thefan
16-11-2006, 13:52
Oleyyy, mustafa arabayı kurcalamıcak bu sefer :D
Kanki para biriktir, sana Ford Racing'ten hazır clutch getirtiriz.;)

OmerRS
16-11-2006, 14:07
ingiliz sitelerinde dolas baya bişeyler bulursun. o motor cok yaygın sekilde modlanır yarıs motorları bile satıyolar hazır halde.

power_mondeo
16-11-2006, 14:20
elimizden geleni yapıyoruz da yurtdışından parça getirtecek kadar açılamam, bahsettiğin siteleri bilyorum dolaştım az çok:icon_tup:

power_mondeo
16-11-2006, 14:21
Oleyyy, mustafa arabayı kurcalamıcak bu sefer :D
Kanki para biriktir, sana Ford Racing'ten hazır clutch getirtiriz.;)
şu sonax işi olsa zaten ahh ahh:cool:

M3CSL
29-12-2007, 02:18
peki volan yaptırılıomus tornada öle bişiler duydum.. olabilirmi guvenilirmi..??
benımkı 14.5kgda:(

Erol
29-12-2007, 09:33
taşlattırılıyor volan tornacıda, çok iyi bilen bir usta yapmalı bence. ve benim kanım orj. yayları kesmek gibi bişey ;)

M_PROJECT
29-12-2007, 09:39
volan sakaya gelmez . torkunu bile yanlis ayarlanip sikilirsa vay haline o arabanin . piyasada ki aftermarket volanlar cok ta pahali diil , debriyaj degisirken ekstra butce varsa iscilikten yirtmak icin alinabilinir

G_TT_I
29-12-2007, 10:14
peki volan yaptırılıomus tornada öle bişiler duydum.. olabilirmi guvenilirmi..??
benımkı 14.5kgda:(
yapılıyo ama gercekten iyi hesaplanması gerekiyo, ic ve dıs kısmının 2 ayrı olcude incelmesi lzm.
peugeot servisinde garantiden debriyaj degisirken bi arkıma abi senin debriyaj volana erimiş bizde volanı tasladık dediler.
sonuc: arabada titreme, vites atınca devir degisikligi, bide devirin gelişi bile degişti

M3CSL
29-12-2007, 12:08
aftermarket varda 1 mılyara yakın fıyatı... getırtmesı fılan dert yurt dısından..
sıkıntılı olduğunu bılıyodum traşlama ısının... yaptırma işide zor anladığım kadarıyla...

TT_BOY
29-12-2007, 17:11
Taşlattırıp ta riske girmeye deymez diye düşünüyorum.

M_PROJECT
29-12-2007, 23:37
aftermarket varda 1 mılyara yakın fıyatı... getırtmesı fılan dert yurt dısından..
sıkıntılı olduğunu bılıyodum traşlama ısının... yaptırma işide zor anladığım kadarıyla...

valla ben dun siparis ettim ama yilbasi nedeniyle carsambaya kaldi Exedy Single Plate Organic Clutch Kit ve ACT StreetLite Flywheel aldim . ikici combo $649.00 tutuyo.
6kilo 400 gram debriyaj , 6kilo 800 gramda volan . orjinallerin kilolari hakkind bilgim yok ama tartarim cikinca . senin alman az bulundugu icin sanirim o fiyatlara gelior ?

M3CSL
30-12-2007, 01:45
valla ben dun siparis ettim ama yilbasi nedeniyle carsambaya kaldi Exedy Single Plate Organic Clutch Kit ve ACT StreetLite Flywheel aldim . ikici combo $649.00 tutuyo.
6kilo 400 gram debriyaj , 6kilo 800 gramda volan . orjinallerin kilolari hakkind bilgim yok ama tartarim cikinca . senin alman az bulundugu icin sanirim o fiyatlara gelior ?

evt ondan ya:(

mancolog
24-01-2008, 11:00
Hafif volanlar aracin uzerinde gordugunun neredeyse yarisi kadar olur. yani 11 kilodan 5 kiloya dusmek gibi bir farktan bahsediyoruz (rakamlar ornektir markadan markaya degisir), iste performansi o verir. Yani tornada oyle bir dusus almak soz konusu degil cunku hafif volanin alasimi/malzemesi farkli. Ise yaramayacak olan taslamanin yerine, benim verebilecegim fikir su, O motor kodunu amerikada kullanan bir otomobil var ise, onun volanini arastirmak olur... Eger oyle bir secenegin olursa amerikada cok hesapli bu tip parcalar.