PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antares'de RallyCros

Onurkk06
25-10-2009, 11:31
arkadaşlar bugun saat 10 da antaress de show amaçlı bi rally organizasyonu vardı tam 3 araba çıktı derken polisler olaya müdahale ettiler ve rally araçlarına ruhsat sordular :D:D o sırada çekiciler fln geldİ:D
halbuki valliliktan fln izin alınmış bizim ülkemizde bu kadar trajikomik olaylar oluyoken motorsporlarının gelişmesini boşa beklememek lazım:mad:

TolgaEsentepe
25-10-2009, 11:39
hadi canım...... Vay ben bu adalete..

cenk
25-10-2009, 11:45
bilerek yapıyolar herhalde itneler

fatiii
25-10-2009, 11:45
hahahahahaahaahahahahahahhaahhahahaahahahahahha...

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Onurkk06
25-10-2009, 11:49
trt-kanala fln kameralarda vardı işin aslı akşam haberlerde cıkar büyük ihtimal

utkuselamoglu
25-10-2009, 11:50
antares te rally cross neden yaparız ki:D antares şu alışveriş merkezi değilmi?

::ZaFeR::
25-10-2009, 11:51
Canım ülkem :D

fatiii
25-10-2009, 11:57
trt-kanala fln kameralarda vardı işin aslı akşam haberlerde cıkar büyük ihtimal

Keşke bütün kanallarda çıksada işin artık rezalet boyutuna geldigini herkez görse:mad:

mgnPower
25-10-2009, 12:04
fazlasini beklemek hayal zaten bize :D

kayaakin
25-10-2009, 12:20
biri çıkıp şakkaaaaaaa?! demedimi?

yusufcan_k
25-10-2009, 18:08
az önce haberlerde gördüm ciddi ciddi kamera şakası sandım :S sonradan gercek oldugunu anladım ahahahaha böyle bir vatanda yaşıyoruz :D çok yaşa türk polisi

emresener
25-10-2009, 18:09
az önce izledim bende TRT de verdi şok oldum yaa nasıl bişeydir yuhhh artık dedirtecek bişey...

emr_
25-10-2009, 18:30
Made in turkey :)

Antalyalogy
25-10-2009, 18:45
3 araç bağlanmış...Yarış da olmamış..Peki araç sahiplerinin gerekli yasal belgeleri bulundurmadıkları için hiç mi suçu yok?

FatihR.
25-10-2009, 19:21
gelde sövme

dragstar
25-10-2009, 19:23
diyecek laf bulamıyorum

MeRtCaN
25-10-2009, 19:24
ralli aracınında ruhsatı olur neden olmasınki?
trafige cıkma belgesi olması gerekli..
boyle bir org.dan hbrımız yoktu
sanırım yasalmıymıs
ben pek ınanmadın yasal olduguna.

On3R
25-10-2009, 19:42
Kazan raliisinin seyirci etabı olarak düşünülmüş Antares.
Başkent Otomobil Off-Road ve Motorsporları Kulübü tarafından düzenleniyordu.
Yasaldı yani.
5 Araç bağlanmış,Kaçamayanlar.
Diğer araçlar topuk :D

Orhan
25-10-2009, 19:46
oha yani......

elpadre
25-10-2009, 19:48
burası turkıye normaldır

M_PROJECT
25-10-2009, 19:50
yasal bi durum olsa polis baglamazdi . ralli aracini baglicak kadar bilincsiz degil polisler. cam filmi ne ceza degil cnk bu olay . muhtemel evrak eksigi vardir. cnk Turkiyede yarsi otomobilne sokakta bilinemez bu yuzden gumrugu de yoktur . gidecekleri yerler icin izin alinmamissa baglamislardir gayette normal .

On3R
25-10-2009, 20:13
yasal bi durum olsa polis baglamazdi . ralli aracini baglicak kadar bilincsiz degil polisler. cam filmi ne ceza degil cnk bu olay . muhtemel evrak eksigi vardir. cnk Turkiyede yarsi otomobilne sokakta bilinemez bu yuzden gumrugu de yoktur . gidecekleri yerler icin izin alinmamissa baglamislardir gayette normal .

Organizasyon yasal.Genelde evrak eksiği oldukları doğru ralli araçlarının.

MeRtCaN
25-10-2009, 20:15
Kazan raliisinin seyirci etabı olarak düşünülmüş Antares.
Başkent Otomobil Off-Road ve Motorsporları Kulübü tarafından düzenleniyordu.
Yasaldı yani.
5 Araç bağlanmış,Kaçamayanlar.
Diğer araçlar topuk :D

vay anasını diyorummm
çok üzücü bir olay gerçekten
burası Turkiye ve Turkiye nin Başkentinde boyle bir olay...

Onurkk06
25-10-2009, 20:18
arkadaşlar valilikten fln izin alınmış ralli araçlarının muaneden geçemediğini bildikleri için araçların da muanesinin olmadığı için bağladılar tam 2 araç kalktı bi anda polisler fln doluştu gerçekten acaip saçmaydı

M_PROJECT
25-10-2009, 20:25
Organizasyon yasal.Genelde evrak eksiği oldukları doğru ralli araçlarının.

dedigim gibi ralli araclari yaris otomobili , Turkiyeye yaris otomobillerini gumruksuz sokabilirsiniz , cnk zaten yola cikmasi yasaktir , yola cikacagi zamanda gidecegi guzergahlar belirtilerek izinler alinir . eksik evrak , yani haberde anormal bisi yok bence

metin
25-10-2009, 20:28
hahahaa çok komik ya ankaralı arkadaşların durumunun şimdi daha iyi anladım
allah sabır versin size
rallı araçlarının evrakları tam olması gerekır tamam ama mushama da gosterıle bılır bellı kı bu adam bu arabayla sokakta gezmıyor orda bir organizasyon var

On3R
25-10-2009, 20:48
dedigim gibi ralli araclari yaris otomobili , Turkiyeye yaris otomobillerini gumruksuz sokabilirsiniz , cnk zaten yola cikmasi yasaktir , yola cikacagi zamanda gidecegi guzergahlar belirtilerek izinler alinir . eksik evrak , yani haberde anormal bisi yok bence

Yolda ilerlerken , yarış alanına giderken olsa hiç ilginç olmaz bencede.
Fakat içeride Start düzlüğünde start almayı bekleyen araçlar çekilince biraz entresan geliyor insana :)

MeRtCaN
25-10-2009, 21:30
http://trt.net.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=d1bad28b-f6f5-4f43-9560-1d923b7cbe52

R-Turbo
25-10-2009, 22:34
Antares kapalı otoparkın biraz aşağısında seyirci etabı için start almayı bekliyolarken polis basıyo rezillikte son nokta diyecek hiçbişey yok:beuj: polis basmadan öncede 4-5 araç start alıp kazana gidiyolar fakat diğer araçlar polis yüzünden antareste kalıyo 5 araç bağlanarak yed-i emin'e teslim edilmiş ve hala antareste olması lazım şaka gibi
İzinlerin olmasına rağmen bu rezilliği yaşatan emniyet müdürümüze teşekkür ediyoruz
Allahtan bizimkilerin herşeyi tamdı bişey olmadı

Alican
25-10-2009, 22:37
Hehehe bende ordaydım polıslerın ruhsat falan sorup karsı tarafa gectıgı esnada gecdım polıs gec bekleme yapma dıye bagardı :D:D aha dedım arabadan olucaz ama saolsunlar onlarla ılgılenmekten bana sıra gelmedı. O anda sadece kendmi düşündüm. Şimdi düşününce diyecek kelime bulamıyorum.

road runner
26-10-2009, 09:47
:beuj:yuh diyorum bu kadarıda olmaz:icon13:

kop42
26-10-2009, 09:47
ruhsat yoksa normaldır evrak eksıgı nedneyle baglar yoksa arac inmi cinmi nerden bilsin şası nosu blok nosu nerden bilsin adam evrak ıstemıstır cıkaramayınca evragı baglamakda normal zaten

normalde evrak tam olsa rally aracını baglamaz yanı bu kadar katı değildir heralde

Vts_Power
26-10-2009, 09:56
araçlar trafiğe çıkmadığı sürece bağlayamazlar.. yarış arabası ruhsatsız olabilir.trafiğe kapalı seyirci özel etabı bu. Polis alikıran başkesen hesabı zorla araçlara el koymuş ve yarışı durdurmuştur.Sayın müdürümüz açsın federasyonun sitesini bi incelesin.adam yarşı deyince halen üstü açk bmw lerin olduu yerde dönmeleri olarak algılıo...

ecthelion
26-10-2009, 10:24
Trafik mevzuatına bakarsanız trafiğe kapalı alanda olan araçları polis bağlayamaz.

Onurkk06
26-10-2009, 10:41
http://www.internethaber.com/galeri/gallery.php?id=4618&no=1 trafiğe kapalı alandı zaten

mgnPower
26-10-2009, 10:53
kolpaca yalan yanlis bir icraat daha yeni mudurumuzden. evraklari eksikde olsa trafige kapali alanda mudahale etmeye haklari yok. yarin birgun evinizde yatarken kapinizi calip kapinin onunde yatan aracinizin evraklarini isteyip cekmeye kalkmakla ayni mantiga cikar bu.

SONE-R
26-10-2009, 10:59
komik bir durum.. buna kraldan çok kralcı olmak denir.. işgüzarlık yapmışlar... antares önü iyice mimlendi artık...

YEY®
26-10-2009, 11:26
Adamlar izinlerini almışlar,gerekli güvenlik önlemlerinide almışlar.Zaten 20-40 yaş arası sürücü profiline sahipler ankaranın apaçileriyle karıştırıyorsa polis mümkünse bidaha polislik falan yapmasın.Yazık ralli aracında ruhsat/muayene aramışlar,faturasız aracın nesinde ruhsat arayabilirsin ? Zaten sokakta gezen araçlar değil.İşin komik yani diyelim faturalı araç ve ruhsatıda çıkarıldı.Muayene için özel bi koşul yok.Yani bizim araçlarımız nasılsa oda öyle.Bu mantıkla o aracın muayeneden geçme şansı var mı :) Kendi imkanlarınca rüşvet vs. hallediliyor buda yasal olan şey oluyor resmen..Yazık..

TünayK
26-10-2009, 11:34
Adamlar izinlerini almışlar,gerekli güvenlik önlemlerinide almışlar.Zaten 20-40 yaş arası sürücü profiline sahipler ankaranın apaçileriyle karıştırıyorsa polis mümkünse bidaha polislik falan yapmasın.Yazık ralli aracında ruhsat/muayene aramışlar,faturasız aracın nesinde ruhsat arayabilirsin ? Zaten sokakta gezen araçlar değil.İşin komik yani diyelim faturalı araç ve ruhsatıda çıkarıldı.Muayene için özel bi koşul yok.Yani bizim araçlarımız nasılsa oda öyle.Bu mantıkla o aracın muayeneden geçme şansı var mı :) Kendi imkanlarınca rüşvet vs. hallediliyor buda yasal olan şey oluyor resmen..Yazık..

ayıp oluyo ama:D:D

MeJo
26-10-2009, 11:34
la bu polisler kafayı yemis aq ya abarttılar iyice

mgnPower
26-10-2009, 13:41
ayıp oluyo ama:D:D

noldu tunay :D apaci mapaci :D :D :D

Alican
27-10-2009, 14:04
http://www.youtube.com/watch?v=VAuSHz3MBuk

Videonun sonlarına doğru araçlar alt kata giderken polisler arkalarından koşturuyor :D

goksel
27-10-2009, 16:08
Bu işin içinde başka bişii var.Polisler o kadar salak değildir dimi?:D

TünayK
27-10-2009, 16:14
noldu tunay :D apaci mapaci :D :D :D

ne bılıyım abı ustume alındım ankaranın apacılerı dıyınce...apacı olmak kusur degıl saklamak kusur:D

fatiii
27-10-2009, 16:20
http://www.youtube.com/watch?v=VAuSHz3MBuk

Videonun sonlarına doğru araçlar alt kata giderken polisler arkalarından koşturuyor :D

bu nedir yaaa OHA artık..

alpergti
27-10-2009, 18:00
ruhsatsız arabayla ancak pist yarışına girebilirsin.rallide ruhsat şart.araçların vizeleri olmadığı için bağlandı ama bu arabalara nasıl vize yapılacağını yetkililer bir türlü çözemedi.

AşkınS.
27-10-2009, 19:03
Artık hakikaten gülüyorum ya:D

Rockford
28-10-2009, 02:55
deve yarısı iyidir candır :) pist sıkıntısıda fazla olmaz türk medeniyetine uygun. motorsporları bize 2009da halen 10gomlek büyük gelio :) pistin biri kapalı dieri davalık (motorsiklet yarısları için uygunlugunuda uzucu videoyla gorduk ogrendik) istanbulpark ın işletmesi türkiyede deil özel organizasyon sayısı bile yıl içinde parmak sayısını gecmıo (en azından duyduklarımız) özetle ülkede zaten pist yok. toprak offroad u da böle baltaladıkmıydı işlem tamam :) ankara yeni emniyet müdürüyle efsane olur bu gidişle :)

bladerk
28-10-2009, 03:10
deve yarısı iyidir candır :) pist sıkıntısıda fazla olmaz türk medeniyetine uygun. motorsporları bize 2009da halen 10gomlek büyük gelio :) pistin biri kapalı dieri davalık (motorsiklet yarısları için uygunlugunuda uzucu videoyla gorduk ogrendik) istanbulpark ın işletmesi türkiyede deil özel organizasyon sayısı bile yıl içinde parmak sayısını gecmıo (en azından duyduklarımız) özetle ülkede zaten pist yok. toprak offroad u da böle baltaladıkmıydı işlem tamam :) ankara yeni emniyet müdürüyle efsane olur bu gidişle :)

masa başı memura ceza koçanı verip kota koyan ilk insan

not: espiri yapmıyorum memur kendi söyledi bunu

cem06
28-10-2009, 03:16
Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in talimatıyla emniyete ait binalarda soğan, sarımsak ve lahmacun gibi kötü kokulara neden olan yiyeceklerin yenilmesi, görev sırasında sigara içilmesi, beyaz çorap giyilmesi yasaklanmıştı. Bunların denetimi için Disiplin Şubesi'ne bağlı 3 özel ekip, 15 bin polisi gece gündüz takibe aldı. Kameralı ekipler, metro, toplu taşıma araçlarına binen tüm rütbedeki polisleri izledi. Görev sırasında sigara içen, kılık kıyafet yönetmeliğine uymayan polisler kameralarla tek tek tespit edildi.

:icon_wack:icon_wack:icon_wack

goksel
28-10-2009, 08:03
masa başı memura ceza koçanı verip kota koyan ilk insan

not: espiri yapmıyorum memur kendi söyledi bunu

Birileri para kazanmalı ülke ekonomisi kalkınmalı:eek:
Simitci kazanmalı, uncu kazanmalı, fırıncı kazanmalı değilmi?:hahaha::hahaha::hahaha: