PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da okullar 7 gün tatil

CasabLanca
25-10-2009, 12:22
Ankara Valisi Kemal Önal, ''Domuz gribi virüsünün yayılmasını kontrol altında tutmak amacıyla'' Ankara'daki ilk ve orta dereceli okullarda yarından itibaren, 7 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini bildirdi. Vali Önal, yaptığı açıklamada, süreç içerisinde öğrencilerin kurs, dershane ve diğer programlara da katılmamalarının tedbir açısından önemli olacağını vurguladı. Tatil edilen okulların dezenfekte edileceği açıklandı.

Forumdan okula giden çoluğu çocuğu giden Ankaralı arkadaşların dikkatine
Trafik 1 hafta rahat olcak gibi ayrıca.

misic
25-10-2009, 12:22
Paylaşım için teşekkürler..
Iyice yayıldı bu nalet hastalık....

kayaakin
25-10-2009, 12:23
Çarş. yarım gün Perş.de Cumhuriyetimizin Bayramı dolayısıyla tatil oldugu için,
1 Hafta tatil kararını vermek zor olmamıştır galiba...
Umarım bir an önce olumlu bir cevap cıkar hıfzısıhha dan...

bu arada üniler nolacak ki :S

CasabLanca
25-10-2009, 12:25
Çarş. yarım gün Perş.de Cumhuriyetimizin Bayramı dolayısıyla tatil oldugu için,
1 Hafta tatil kararını vermek zor olmamıştır galiba...
Umarım bir an önce olumlu bir cevap cıkar hıfzısıhha dan...

bu arada üniler nolacak ki :S

üniversitelilerin canı yokmuş devam okumaya :icon_tup:

Ahmet Saraçoğlu
şansıma çarşamba sonrası ankaradayım ,,, üniler merak konusu

TolgaEsentepe
evet tv de gördüm az önce bende liselerde tatil olmalıydı bence girmişken liselerde çıkmalıydı aradan. Gerçi dezenfekte olsa ne olur bütün okullar virüsü taşıyan öğrenci o okula girince yine yayılıcak virüs

kayaakin
25-10-2009, 12:29
üniversitelilerin canı yokmuş devam okumaya :icon_tup:

ya hakkaten kar mar tatilindeki durumu tamam anladık kçük veletler ondan,
ulan bizim canımız yokmu??

CasabLanca
25-10-2009, 12:29
evet tv de gördüm az önce bende liselerde tatil olmalıydı bence girmişken liselerde çıkmalıydı aradan. Gerçi dezenfekte olsa ne olur bütün okullar virüsü taşıyan öğrenci o okula girince yine yayılıcak virüs

liselerde tatil

TolgaEsentepe
25-10-2009, 12:30
var mı sence canımız :)

edit : doğru değil mi pardon orta öğretim de kafam başka yere gitti dalgınlık işte :)

DoDo_hamann
25-10-2009, 12:31
Olay virüsün yayılması ise Üniversiteler daha kalabalık bin çeşit insan var,nasıl bir mantık anlamadım.

kayaakin
25-10-2009, 12:34
Olay virüsün yayılması ise Üniversiteler daha kalabalık bin çeşit insan var,nasıl bir mantık anlamadım.

öğrenci işleri , bilgi cart curt duyuruda bulunurlar heralde??
gün içerisinde?

CasabLanca
25-10-2009, 12:35

hele bizim fakültede durum daha beter (dtcf) 3000 kişilik okulda 7000 kişi var kucak kucağa ders görüyoruz :hahaha: virüs bulaşma ihtimali çok yüksek 1 haftadır okula uğramıyorum o yüzden

cess
25-10-2009, 18:21
Benimde aklıma ilk gelen bu oldu.Bizim canımız can değil sanki

BaDCaT
25-10-2009, 18:54
Harbi ya üniversitelerde kaç kişiyiz yükseköğretimde okuyan insan değil sanki..

MeRtCaN
25-10-2009, 19:12
Ankara Valisi Kemal Önal, ''Domuz gribi virüsünün yayılmasını kontrol altında tutmak amacıyla'' Ankara'daki ilk ve orta dereceli okullarda yarından itibaren, 7 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini bildirdi. Vali Önal, yaptığı açıklamada, süreç içerisinde öğrencilerin kurs, dershane ve diğer programlara da katılmamalarının tedbir açısından önemli olacağını vurguladı. Tatil edilen okulların dezenfekte edileceği açıklandı.

Forumdan okula giden çoluğu çocuğu giden Ankaralı arkadaşların dikkatine
Trafik 1 hafta rahat olcak gibi ayrıca.

valla super 15 dk daha gec cıkabılırım yanı evden :D

M_PROJECT
25-10-2009, 19:16
zaten super egitim veriliyor bide gerekli gereksiz tatil , busene asilar bitene kadar sanirim heryeri tatil edecekler. "guya" bir hastane calisani 29 yasinda "zaturreden" vefat etmis ve haninda domuz gribi virusune rastlanmis . ardindan bakanin aciklamasi , " bu asilarin dagitilmasina engel kisilere kapak olsun " manasinda sacma sapan bi aciklama. adam eger gercekten olduyse adamin ustunden asi pazarlama taktigi . super . valla benim kardesimin ucaginda domuz gribi tasiyan adam girdi ulkeye, bildigin hasta. tedavi oldu sapa saglam geziyo . 280 kisi vardi o ucakta asimi yapilmisti acaba yolculuk oncesi .

Alican
25-10-2009, 22:49
Yenimahallede halide edip lisesindede 2 kişide domuz gribi gorulmus :S

kv661
25-10-2009, 23:46
Arkadaşlar,

Domuz Gribi aşısının tamamen ticari amaçlı olduğunu ve de şu ana kadar aşının sadece birinci partisinin geldiğini, ikinci partinin ise ne zaman geleceği meçhuldur.

Yani Domuz Gribi aşısı:

İlk aşıyı oluyorsunuz 2 ay sonra ya da 3 ay sonra(tam hatırlamıyorum) ikinci aşıyı olmanız gerekiyor. Aksi takdirde hiçbir işe yaramıyor aksine vücuda zarar veriyor.

Şu ana kadar aşının YAN ETKİLERİnin ne olduğu belli değil. Kiminde sinir hastalığı kimin de ise çeşitli komplikasyonlar yaratmaktadır.

Ayrıca unutmayın ki aşılarda vücuda ölü virüsler zerk edilmektedir. Ama domuz giribi aşısında ise tamamen ölü virüs olması gerekirken bazılarında canlı virüsler bulunmakta ve de bunlar komplikasyonlara sebebiyet vermektedir.

Son bir dip not daha; halk arasında bilinen gripten bir sene içereisinde DOMUZ gribinden daha fazla insan öldüğünü de hatırlatmak lazım.

Kısacası; bildiğimiz gripten çok daha az tehlikeli bir hastalık. Ellerimizi sık sık yıkayıp, kendimizi halsiz hissettiğimiz zaman değil de her gün bir adet C vitamini alırsanız kendinizi korumuş olursunuz

kayaakin
26-10-2009, 17:50
Arkadaşlar,

Domuz Gribi aşısının tamamen ticari amaçlı olduğunu ve de şu ana kadar aşının sadece birinci partisinin geldiğini, ikinci partinin ise ne zaman geleceği meçhuldur.

Yani Domuz Gribi aşısı:

İlk aşıyı oluyorsunuz 2 ay sonra ya da 3 ay sonra(tam hatırlamıyorum) ikinci aşıyı olmanız gerekiyor. Aksi takdirde hiçbir işe yaramıyor aksine vücuda zarar veriyor.

Şu ana kadar aşının YAN ETKİLERİnin ne olduğu belli değil. Kiminde sinir hastalığı kimin de ise çeşitli komplikasyonlar yaratmaktadır.

Ayrıca unutmayın ki aşılarda vücuda ölü virüsler zerk edilmektedir. Ama domuz giribi aşısında ise tamamen ölü virüs olması gerekirken bazılarında canlı virüsler bulunmakta ve de bunlar komplikasyonlara sebebiyet vermektedir.

Son bir dip not daha; halk arasında bilinen gripten bir sene içereisinde DOMUZ gribinden daha fazla insan öldüğünü de hatırlatmak lazım.

Kısacası; bildiğimiz gripten çok daha az tehlikeli bir hastalık. Ellerimizi sık sık yıkayıp, kendimizi halsiz hissettiğimiz zaman değil de her gün bir adet C vitamini alırsanız kendinizi korumuş olursunuz

:Bravoo::Bravoo:

MeJo
26-10-2009, 17:54
biz üniversiteliler patladık okula gitmeye tırsıyorum valla 2 haftadır gitmedm bu 3. hafta :s

kayaakin
26-10-2009, 17:55
biz üniversiteliler patladık okula gitmeye tırsıyorum valla 2 haftadır gitmedm bu 3. hafta :s

abicim hiç tırsma vlla, kalma bosuna bide derslerden
korkudan sınıf tekrarı yapan diye efsane olursun :D

deniz
26-10-2009, 17:57
bır bu eksıktı basımıza gelmeyen
hastalananlara acıl sıfalar

MeJo
26-10-2009, 17:59
abicim hiç tırsma vlla, kalma bosuna bide derslerden
korkudan sınıf tekrarı yapan diye efsane olursun :D

:) abi 5. sene vallai bu sene bitmesi lazım yoksa babam.... :D
insanların yorumu korkutuyor kimse bişey bilmiyor ank da yaklaşık bin kişi hasta bize de patlamasa bari

Görkem.Y
26-10-2009, 18:00
hastalara acil şifalar.Kötü bir hastalık dikattli olmak lazım.
Kobay olamayalım :@ aşının herhangi bir fayda sağlayacağını zannetmiyorum.
3 ay içinde yapılan bir aşı yan etkilieri bilinmiyor.tıp tek görüşte birleşemiyor.
Kişisel çözümler daha mantıklı C vitamini ;)

cndnz
26-10-2009, 18:02
şansıma çarşamba sonrası ankaradayım ,,, üniler merak konusu

çarşamba dan sonra üniler de kapalı die duydum.ama tam emin değilim

İbrahim Erdem
26-10-2009, 21:58
Üniler asıl sıkıntı hele benim gibi üniversitenin kendi içindeki yurtta kalıyorsanız ayrıca bir sıkıntı. Zaten yurdu yavaş yavaş ilaçlamaya başladılar.Şu an bende sorun yok. Allahtan yarın memlekete döüyorum 5 günlüğüne.