PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 25 ekim pazar izmir yarış pisti türkiye motor şampiyonası ...

bybmw(ss)
26-10-2009, 11:42
ben pisteyim dün sanırım süpermoto (1000 cc ) yarışındaydı 7 8 tur önde götüren arkadas egem virajına geln düzlükte 270 km hıza ulaşıp virajı alamayıp baya şiddetli bi şekilde düştü tam önümde oldu motor 2 parcaya bölündü bu kazayı yapan arakadası tanıyan son durumunu bilen varmı ?

bybmw(ss)
26-10-2009, 16:46
http://www.motordelisi.tv/video/301/%C4%B0%C5%9Fte-o-kaza-an%C4%B1
videosu ..

turbo&quattro
26-10-2009, 16:55
Sanki boynunun ustune dusuyor....Umarim saglik durumu iyidir.

Göki,ZD
26-10-2009, 17:00
pistlerimiz motorcular için çok tehlikeli izleyiciler için daha da tehlikeli :(

Umarım ciddi sağlık sorunu yoktur Allah acil şifalar versin ciddi bir kaza gerçekden:(

BaDCaT
26-10-2009, 17:11
O pist için bence 1000cc çok fazla 600cc kafi..arkadaşın hayati tehlikesi devam ediyormuş üzücü..Allah acil şifalar versin..

deniz
26-10-2009, 17:14
cok kotu dusmus ya

onursumer
26-10-2009, 17:18
off çok kotu düşmüş umarım iyidir

pist çevresi kaza yaparken kollama konusunda hiç başarılı değil malesef

bybmw(ss)
26-10-2009, 18:21
akşam üzerine doğru vefaat etti die duydum ama işşallah yalandır kesin bilgi olmamak kaydı ile :(

feRRo
26-10-2009, 18:33
akşam üzerine doğru vefaat etti die duydum ama işşallah yalandır kesin bilgi olmamak kaydı ile :(

yok ya harbimi lan..çok kötü bi olaydı resmen motor 2 parçaydı..küçük bi kız aglıyodu 2-3 yaslarında babama noldu diye_?durumunun agır oldugunu ambulanstan we hastaneye giden motorcuların konuşmalarından duymustum ama umarım bişey olmamıştır..

edo typer
26-10-2009, 18:42

yok kanka durumu agır olmakla bırlıkte yınede ıyıye gıtme varmıs. doktor ıyılesecegıne ınanıyorum demıs..

http://www.motordelisi.com/forum/moto-haber/73803-izmir-yarislarinda-uzucu-kaza-vdo-eklendi-4.html

bu sayfadan takp edıorum.. son msg saat 19da hastaneden yenı gelen bırısınden..

Juggernaut
26-10-2009, 18:43
Kötü bir düşüş olmuş Allah acil şifalar versin.

Ae86
26-10-2009, 18:47
Acil şifalar diliyorum.

ef186
26-10-2009, 18:48
Otomobil motosiklet gibi motorlu taşıtlar ile yapılan sporlar her zaman tehlikelidir sadece emniyet önlemlerini alabilirsiniz o kadar .Ölümün veyahut kazanın önüne geçebilmek ***** mümkün değil ...

İnşallah gelen bilgi doğru değildir inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur .

onursumer
26-10-2009, 18:50
yok kanka durumu agır olmakla bırlıkte yınede ıyıye gıtme varmıs. doktor ıyılesecegıne ınanıyorum demıs..

http://www.motordelisi.com/forum/moto-haber/73803-izmir-yarislarinda-uzucu-kaza-vdo-eklendi-4.html

bu sayfadan takp edıorum.. son msg saat 19da hastaneden yenı gelen bırısınden..

bende şimdi okudum takip ediyorum durumunun iyiye gidiyor haberlerini gormesi çok sevindirici ;)

edo typer
26-10-2009, 18:53
bende şimdi okudum takip ediyorum durumunun iyiye gidiyor haberlerini gormesi çok sevindirici ;)

ALLAH sewdıklerıne bagıslasın

bybmw(ss)
26-10-2009, 18:58
erdem içime su serptin kardeşim tam önümde oldu olay hala etkisindeyim işşallah kurtulur kızını hanımı felan öle görünce motoran soğudum ..

edo typer
26-10-2009, 19:05
erdem içime su serptin kardeşim tam önümde oldu olay hala etkisindeyim işşallah kurtulur kızını hanımı felan öle görünce motoran soğudum ..

ıns ıyılesır kardesım. hep soyluorum sana yawas gıt hatta kurtulabılırsen bırak bu ısı. cok zewklı ama zewkınden fazla tehlıkelı..ALLAH esırgesın

ef186
26-10-2009, 19:07
ALLAH sewdıklerıne bagıslasın

Amin ................

FatihR.
26-10-2009, 23:34
allah ailesine bağışlasın acil şiafalar diliyorum

buraek4
27-10-2009, 17:02
olay ümit kupasında yaşandı...kazada önümde oldu..kazayı yapan kişi gene ümit kupasında yarışlara giren abimin tayfasından..gelen haberler hiçde iç açıcı değil..omurilik kırılmış..bütün gece uyutmuşlar ağrılarından dolayı..eğer yaşarsa adam felç kalıcak..doktorlar vefat etmesinin daha hayırlı olmasını söylemişler...ve kazayı annesinin ailesinin gözleri önünde yaptı..yani durum içler acısı..zevk için girdiği bir hafta sonu yarışı hayatına maloldu..ve kazadan sonra kavga çıktı..eli bıçaklı bir eleman girdi piste adamın birinin bıçaklıyodu..ne polis nede bir güvenlik görevlisi..izmir yarış pisti bu işler için çok tehlikeli bir pist...

AşkınS.
27-10-2009, 17:29
Allah acil şifalar versin Allah'tan ümit kesilmez.
ylnız pistin kenarları hep toprak sanırım videodan görüldügü kadarıyla,çakıl filan olsa tehlikesi biraz daha azalmazmıydı ?

buraek4
27-10-2009, 17:44
Allah acil şifalar versin Allah'tan ümit kesilmez.
ylnız pistin kenarları hep toprak sanırım videodan görüldügü kadarıyla,çakıl filan olsa tehlikesi biraz daha azalmazmıydı ?

zaten motorlar için çok tehlikeli bir pist...bu arkadaşın kaza yaptığı aynı noktada geçen yarış 3 kaza oldu biri köprücük kemiğini kırdı..240 270 gibi viraja giriyorlar ve viraj çıkışı tümsek var direk kafa kaldırıyo motor..ve ümit kupasıda genellikle ya şimdiye kadar hiç yarışmamışlar yada hayatında 3-5 yarışa girmişlerin katıldığı katagori..anlıcağın tecrübe çok fazla yok..ve kaza yapan kişide normal yaşantısındada çok hırslı bir kişilikmiş aldığımız duyumlara göre..bu kazadan bir tur öncede öndeki motora geçildi..ve o virajda asla geçiş yapılamaz olmasına rağmen viraj dışına atmış kendini..hırsının kurbanı oldu anlıcağınız

eeyore
27-10-2009, 18:26
valla arkadaşlar hem rahmetli sinan'In zamanından arkadaşım var yarışçı hem rahmetli bahattin'in zamanından var tanıdığım yarıştı arkadaşım hepsi diyo motor çok deli bişi çok sakat birşey diye. 2side 1000cc kategorisindelerdi ve 2sinin de dediği laf düşüş tekniklerini bilmiyorsan adam gbi çıkmıcaksın motorun üstüne ne yarışta ne sokakta.. motor kazalarında daha az ölüm oluyormuş bisiklet yarışlarına nazaran national geographic te izlemiştim adamlar araştırma yapmışlardı ama kimse bilmiyodu sinan'ın vefatından 3gün önce oğlu olduğunu...

bybmw(ss)
27-10-2009, 18:31
zaten motorlar için çok tehlikeli bir pist...bu arkadaşın kaza yaptığı aynı noktada geçen yarış 3 kaza oldu biri köprücük kemiğini kırdı..240 270 gibi viraja giriyorlar ve viraj çıkışı tümsek var direk kafa kaldırıyo motor..ve ümit kupasıda genellikle ya şimdiye kadar hiç yarışmamışlar yada hayatında 3-5 yarışa girmişlerin katıldığı katagori..anlıcağın tecrübe çok fazla yok..ve kaza yapan kişide normal yaşantısındada çok hırslı bir kişilikmiş aldığımız duyumlara göre..bu kazadan bir tur öncede öndeki motora geçildi..ve o virajda asla geçiş yapılamaz olmasına rağmen viraj dışına atmış kendini..hırsının kurbanı oldu anlıcağınız

aynen kadeşim bende tribündeydim zaten arkadas baya bi önde götürdü bayada iyi gidiyodu düştüğü turda düzlükde gecildi onun hırsı ile baya yüklendi o virajın limit 240 prof motorcuların dediği bilgi oda 270 civarı girince hem apex kacırması hemde cok süratlı olması bu acı kazaya neden oldu . Ama kurtulabilirmiydi kurtulurdu bu pist değilde daha düzgün bi pist olsa hiç bu kdar ağır olmazdı biraz hırsının birazda pistin kurbanı oldu ama allahtan umut kesilmez bi mucize bekliyoruz bu kardeşimiz için bütün dualarımız onun için ..

feRRo
27-10-2009, 18:52
olay ümit kupasında yaşandı...kazada önümde oldu..kazayı yapan kişi gene ümit kupasında yarışlara giren abimin tayfasından..gelen haberler hiçde iç açıcı değil..omurilik kırılmış..bütün gece uyutmuşlar ağrılarından dolayı..eğer yaşarsa adam felç kalıcak..doktorlar vefat etmesinin daha hayırlı olmasını söylemişler...ve kazayı annesinin ailesinin gözleri önünde yaptı..yani durum içler acısı..zevk için girdiği bir hafta sonu yarışı hayatına maloldu..ve kazadan sonra kavga çıktı..eli bıçaklı bir eleman girdi piste adamın birinin bıçaklıyodu..ne polis nede bir güvenlik görevlisi..izmir yarış pisti bu işler için çok tehlikeli bir pist...

hadi ya çok kötü eminmisin peki bu sonuçtan__?

AşkınS.
27-10-2009, 18:57

Haklısın,Türkiye'de zaten hiçbir yarış hakkıyla yapılmıyor.Verdigin parayı ve hayatını riske atıyorsun resmen.
3 kaza olduysa Artık akıllanmaları lazım pist yönetiminin diye düşünüyorum.

buraek4
27-10-2009, 22:19
aynen kadeşim bende tribündeydim zaten arkadas baya bi önde götürdü bayada iyi gidiyodu düştüğü turda düzlükde gecildi onun hırsı ile baya yüklendi o virajın limit 240 prof motorcuların dediği bilgi oda 270 civarı girince hem apex kacırması hemde cok süratlı olması bu acı kazaya neden oldu . Ama kurtulabilirmiydi kurtulurdu bu pist değilde daha düzgün bi pist olsa hiç bu kdar ağır olmazdı biraz hırsının birazda pistin kurbanı oldu ama allahtan umut kesilmez bi mucize bekliyoruz bu kardeşimiz için bütün dualarımız onun için ..

sorma kardeşim bizde sabah akşam dua ediyoruz..kendisini tanımam sadece abimin tayfadan olduğunu duydum biliyorum..ama o anı gördüm ya başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen..ben motor hastası bir insanınm ve yeni yeni kendimi alıştırmaya çalışıyorum motor alma fikrine..son 2 yarışıda izledim ve 2 sindede böyle kazalar oldu ama bu kaza en kötüsüydü..motorun zaten kaza naı 2 ye bölündü..ortalık toz duman o dumanın içinden motorun ön kısmı önümüze düştü sonra bir baktık yerde yatıyo hareketsiz bir halde...pistteyken öldü haberi geldi..daha sonra abimiz aramış kankamı ondan duydum dün uyutuyolarmış arkadaşı çok ağrısı varmış kırılmış omurilik..yaşar ise sakat kalıcak diyorlar..Allah kimsenin başına vermesin..cumartesi geceside inciraltında 2 kişi racingle kaza yapmış biri vefat etmiş..çok zevkli ama çok tehlikeli makineler..tüm motorcular dikkat etsinler...

buraek4
27-10-2009, 22:21
hadi ya çok kötü eminmisin peki bu sonuçtan__?

dediğim gibi abimizin tayfadan kaza yapan arkadaş...zaten kaza anında direk abimizin teknikerleri indiler yanında hastaneye gittiler..kankam konuşmuş kaza akşamı son haberler bunlar yarın öğrenicem gene bir değişiklik olursa yazarım buraya

buraek4
27-10-2009, 22:23
Haklısın,Türkiye'de zaten hiçbir yarış hakkıyla yapılmıyor.Verdigin parayı ve hayatını riske atıyorsun resmen.
3 kaza olduysa Artık akıllanmaları lazım pist yönetiminin diye düşünüyorum.

bu 3 kaza benim takip ettiğim 2 yarışta olanlar...bide tolga adlı arkadaş bahsettiğim viraj çıkışında kontrolü kaybetti sanırım oda ayağını kırdı..konuşunlar öyleydi ama onla ilgili net bir bilgim yok anlıcağınız risk alıncak bir pist değil motorlar için