PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Savunma Sporları

olcay_bora
26-10-2009, 12:54
aramızda aikido ile ugraşanlar var mı yada baska bu tarz şelerle ugraşanlar.. aikido eğitimi almayı düşünüyorum ne kadar sürede bana bir kâr sağlar kick box fln zor iş maksat spor yapmış olmak benim için aikido olmazsa havuza yazılcam çünkü eğitim almamın bir faydası olur mu olmaz mı + lar - ler nedir?

TünayK
26-10-2009, 12:57
en ıyı savunma saldırıdır..yerı gelınce ana bacı yerı gelınce tekme tokat...:D

stlegal
26-10-2009, 12:59

ve tünay sahnelere geri döner :D

CallMeInsane
26-10-2009, 13:00
tünaya kjkatılıyorum en iyi savunma saldırıdır :D bundan sizade aikido felan yok düşmana zarar gvrmeden etkisiz hale getirme olayı felan diye biliyorum ben :D gel normal insanlar gibi gidelim biz salona 2dambıl kaldır biraz koş feklan tmm dır

Shadow_Dancer
26-10-2009, 13:07

ahahahahha :D

B.Aktepe
26-10-2009, 13:11
wing-tzun gitmiştim 1.5-2 ay tavsiye ederim gitmek isteyenlere.
krav-maga
mixed martial arts

bu 3 dövüş sporu (pek spor olmasada wing-tzun) tavsiye ederim düşünenlere. araştırma yapılabilir güzel şeyler:D

TaGo
26-10-2009, 13:14
Arkadaşlar aikido resmen yogo gibi bişi. Çok soft vede alışmak diğerlerinden çok çok zor. Sabır olayı bitirio, oda bizde yok. İyi düşmeyi öğrenmen gerekio, biz taş gibi düşüyoz. :D

En güzeli kick box. En sade ve geçerlisi

BoraRS
26-10-2009, 13:18
Kuzenim resmi Muai Thai antrenörüdür. Küçükyalıda iyi bir salonda dersler veriyor. Evi de Üsküdarda ve evinde de arada ders veriyor.

Ben boks yapıyorum. En son Almanya' da 1.5 sene hazırlıklar ve antrenmanlar sonrası amatör ligde 11 maç yaptım ancak mesleğin bu olmayacaksa işi o seviyeye getirmeni tavsiye etmem ki zira ben de amatör ligdeki maçları bıraktım.

Boksun antrenman temposu Muai Thai' ye göre biraz daha ağırdır. Arada kuzenin orada birlikte antrenman yapıyoruz.

En büyük artısı tüm stresini ve sinirini orada bırakman. Ve tabii ki de kendine güvenin :)

Muai Thai düşünürsen benimle irtibata geç.

SONE-R
26-10-2009, 13:23
Kuzenim resmi Muai Thai antrenörüdür. Küçükyalıda iyi bir salonda dersler veriyor. Evi de Üsküdarda ve evinde de arada ders veriyor.

Ben boks yapıyorum. En son Almanya' da 1.5 sene hazırlıklar ve antrenmanlar sonrası amatör ligde 11 maç yaptım ancak mesleğin bu olmayacaksa işi o seviyeye getirmeni tavsiye etmem ki zira ben de amatör ligdeki maçları bıraktım.

Boksun antrenman temposu Muai Thai' ye göre biraz daha ağırdır. Arada kuzenin orada birlikte antrenman yapıyoruz.

En büyük artısı tüm stresini ve sinirini orada bırakman. Ve tabii ki de kendine güvenin :)

Muai Thai düşünürsen benimle irtibata geç.

abaaaaa :eek: bi daha Clio RS e laf edersem töbeeee :hahaha: :)

STeaM
26-10-2009, 13:26
ben boks yapıyorum. boks gerçek bir spordur. olimpiyatlarda kategorisi olan güzel bir dövüş sporu. ciddi efor sarfediyorsun ve kondisyon tutuyorsun...
öneririm

BaDCaT
26-10-2009, 13:37
Savunma Sporu olarak birşeyle ilgilenmiyorum ama UFC ile ilgileniyorum :Dhedefim rusyaya gidip Fedor Emilianenkonun Ground and Pound derslerine katılmak

BoraRS
26-10-2009, 18:23
abaaaaa :eek: bi daha Clio RS e laf edersem töbeeee :hahaha: :)

Bak uyarmadı deme sonra :D:hahaha:

flexamin
26-10-2009, 18:29
aikido uzun yıllar ister. yani 1-2 sene yapıp dışarda koruman biraz zor olur en az 5 sene lazım ki refkles haline gelsin ..bayaa uzun sene muay thai yaptım 200-300 müsabakaya çıktım 7 yaşından beride tekvando yapıordum. tabi sakatlandıktan sonra bırakmak zorunda kaldık. demek istediğim amacın sadece spor yapmaksa git yüzücü ol en güzeli ;)

PROMINENT
26-10-2009, 18:34
muay thai ciyim bende arzu ediyorsan ona başla....
hapkiodo deniyebilirsin :) güzeldir..
(Rs ) gerçi üsküdarda oturmuyor ama ismail hakkı öndermi senin kuzenin ? yoksa camadanmı ?

flexamin
26-10-2009, 18:37
(Rs ) gerçi üsküdarda oturmuyor ama ismail hakkı öndermi senin kuzenin ? yoksa camadanmı ?

hapkido güzeldir ;) Kore'nin ata sporlarından bir tanesidir. Aikido ve tekvando'dan teknikler wardır içerisinde.. onu tavsiye ederim ama tr 'de malesef hapkidocu çok ama çok azdır.

PROMINENT
26-10-2009, 18:41
federasyon tanıdık muay thai federasyonuda öyle..
elimden geldiğince yardımcı vede destek olurum...kim olursa olsun ;)

BoraRS
26-10-2009, 18:42

İsmailin eski öğrencilerinden ve en has adamlarından biridir. Vedat ARTIM ve Yalçın ARTIM. Senin isim nedir? Kuzeni tanıyorsundur belki.

PROMINENT
26-10-2009, 19:04
yok tanımıyorum hayır :) kaya orçun benim adım ..

BoraRS
26-10-2009, 19:08
oke sorarım.

YUSUF
26-10-2009, 19:28
en iyisi savunma sporu koşudur :D

emr_
26-10-2009, 19:32

ahah :D :hehe:

ReßeL
26-10-2009, 19:43
Kung-fu yapmisligim var 2,5 sene siyah kusagi alamadik 1 ay sabredip ama ben Sanda yapiyordum. Hatirladigim kadariyla icinde karate, gures, boks ve kung-fu tekniklerini bulunduran bir stil. Yani bir cok sekilde savunma ya da saldiri yapabiliyorsun ki benim gibi cusseli arkadaslar icin ozellikle tavsiye ederim. Zayif arkadaslar kadar cevik ve esnek degiliz maalesef. Tavsiye ederim ama suna da inaniyorum ki, bildim bileli yuzen bir insan olarak yuzmekadar vucudun her yerini calistirabilen ve zinde tutan, rahatlatan! ucuz ve pratik bir spor oldugunu dusunmuyorum.

ahahahahah:hihih::hihih:

PROMINENT
26-10-2009, 20:02

hehehe :)

BaDCaT
26-10-2009, 20:09
MMA derim illaki :D

Istilldo
26-10-2009, 20:31
klasik boks en güzeli

mar1lyn
26-10-2009, 20:35
ninjitsu tavsiye ederim ninjitsu turkey yazınca çıkar ercan hoca tek resmi eğitmendir tr de
hem hayat tarzınızı değiştiriyor karekterinizi sağlamlaştırıyor sinirlerinizi kontrol etmenizi sağlıyor bunun yanında bildiğin ninja oluyosun :)

o olmazsa kravmaga araştırın israilli askerlerin aldığı bir eğitim hızlı bişekilde tüm sanatların oldurucu hareketlerinin bi sentezi gibi bişi :)

BaDCaT
26-10-2009, 20:47
http://www.youtube.com/watch?v=Ej8ADsTj3Kc

All in One her savunma tarzı var.. işte MMA :D

Shadow_Dancer
26-10-2009, 21:17
bunlar bizim foruma gelmez :D ne de olsa sponsered by mc donalds :D

.::EmrE::.
26-10-2009, 21:40
MMA ve JuJitsu :)

TünayK
26-10-2009, 22:05
o garıp ısımlı sporları yapınca kursun gecırmez mı oluyosun? o zaman ne gerek var kosmaya terlemeye spor ayagına dayak yemeye...en guzel spor satranç osura osura oynuyosun...

ibooo
26-10-2009, 22:06
o garıp ısımlı sporları yapınca kursun gecırmez mı oluyosun? o zaman ne gerek var kosmaya terlemeye spor ayagına dayak yemeye...en guzel spor satranç osura osura oynuyosun...

aynen öyle fareye iki duble rakı içirmişler evin kedisini getirin uleen diye bagırmaya başlamış :D

Emir_b16a
26-10-2009, 23:27
amaç ne sadece spor yapmakmı yoksa gerçekten savaş sanatıyla uğraşmakmı ? önce buraya bi açıklık wer sonra ii bi tawsiyede bulunurum hoca yer spor olaraktan :)

olcay_bora
26-10-2009, 23:28
mma dan bişey anlamadım muai thai olabilir aslında aklıma yatmadı değil esnek olmayan bir insnaın bile kolay yapabilecegi birşeye benziyor

Emir_b16a
26-10-2009, 23:32
mma dan bişey anlamadım muai thai olabilir aslında aklıma yatmadı değil esnek olmayan bir insnaın bile kolay yapabilecegi birşeye benziyor

esneklik kazanılabilinicek bi beceri yeterince çalışırsan

ilk başta ne istediğine karar wermelisinki tek hocaya bağamlı olma dier hocaları beyenmeyen birbirine sahtekar işi bilmio dien insan çok ;)

amaçlar :

sawunma

ii döwüşmek

önce ikisi arasında bi seçim yapmalısın çünkü aikido vs japon kökenli sanatlar kick box gibi 6 ayda tmm oldum işin çalışmaya bakar denicek bi spor diil ztn spor diil adamın ömründen uzun bi parça we büyük emek ister :)

Göki,ZD
26-10-2009, 23:35
istediğin kadar dövüş ağız burun kır adam çıkarttımı silahı napıcaksın o yüzden en iyisi atletizm iyi koşucaksın :D

Emir_b16a
26-10-2009, 23:37
istediğin kadar dövüş ağız burun kır adam çıkarttımı silahı napıcaksın o yüzden en iyisi atletizm iyi koşucaksın :D

mermiden hızlı koşamazsın :D onun için çektirmemeyi örenmek lazım

Göki,ZD
26-10-2009, 23:38
mermiden hızlı koşamazsın :D onun için çektirmemeyi örenmek lazım

sağlı sollu koşucaksın o yüzden engelli koşu tercihimdir :D adamı şaşırtıcaksın

Emir_b16a
26-10-2009, 23:39
sağlı sollu koşucaksın o yüzden engelli koşu tercihimdir :D adamı şaşırtıcaksın

uzi çekerse naapıcaksın :D en güzeli salavatı hızlı getirmeyi örenmek bide abdestsiz gezmiceksin :D

PROMINENT
26-10-2009, 23:51
göki bide muay thaici olucaksın :D

ahmetbaha-drs
27-10-2009, 00:07
Emlakçıı hayırdır oglum gene aşiretmi peşinde?!ahaha:D:D:hahaha::hahaha:

Tuner
27-10-2009, 01:54
Capoeira dahil çoğu dövüş sanatlarını 40- 50 saat bazılarını 200 saat civarı gördüm sanırım en iyisi kick-box sokak için en idealı ama esneklik için diğerlerinide yapmak lazım yada çok iyi spor yaparak güçlenmek lazım ne kadar teknikte bilsende güç olmadan yalan oluyor