PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hacizli Araç Hakkında Bilgi

lucky Jackal
27-10-2009, 11:10
http://www.sahibinden.com/sahibinden_ilk_el_hatasiz_tertemiz_type-r-89WQQaXQQ18045979WQQpXQQdisplayitem
linkteki type-r ı arkadaşıma alacaktık,tam niyetlendik sahibini arayıp bakmaya gidecektik akşam,aklıma geldi dur bi trafikten bakalım dedim,trafikten plakaya sorgu çektik üzerinde haciz var arabanın birde trafik tescil kaydında gri renk görünüyor.hiç bir bilgimizde yok hacizli arabalar konusunda,şimdi bu araba alınır bu fiyata da nasıl alınır? nedir bu haciz olayı,almdan önce adamın hacizi kaldırmasını mı beklicez yoksa hiç mi bulaşmayın dersiniz ? trafikte gri görünme olayı? bilen varsa bi aydınlatsın,teşekkürler

mmustu
27-10-2009, 11:12
gri görünmesine birşey diyemem ama banka kredisi ile falan alındıysa haciz değil ama rehin olabilir borcu bittiyse rehin kaldırma yazısıyla o düzelir ama renk konusu muamma.

kayaakin
27-10-2009, 11:13
bi gariplik var gibi, dikkatli olun..

VTEC®
27-10-2009, 11:13
Araç sahibinin bir borcundan sebep haciz gelmiş olabilir. araç sahibi ile konuşulup durum öğrenilebilir. belki ufak borçlardan sebep birşey ise borç ödeniz haciz kaldırma yazısı ile satış yapılabilir. ancak tavsiyem adamı şu şekilde ikna et. Haciz kaldırma yazısı olsa bile ruhsat tamamen senin adına çıkmadan paranın tamamını ödeme. satış yapılsa bile ruhsat çıkana kadar dosyay haciz işlenebilmektedir.

emresener
27-10-2009, 11:14
focus ST jantı takmış adam yaa :S

Tunacan
bu araç bizim komşunun (iş yerinde) aracın sahibi Yiğit Akü de çalışıyor olabilir. Yanlış hatırlıyor da olabiilrim.

SekoLive
öncelikle fiyatı çok uygun jantları 5 para etmez orjinal jantı bunu 10 a katlar ya işi bilmeyen birisinin elinde yada cidden durumu kötüye giden birsindedir bu arac(şahsi fikrim)
haciz işi senlik bişey deil sonucda satışı veremeyecekse arabayı almazsınız belki aranızda anlaşır borcu harcı vardır gider öder aracı temize çıkartır alırsınız çok fazla sürmez en fazla 1 günde hallolacak iştir
Renk konusuda garip ..... :beuj:
FN2 güzel seçim

lucky Jackal
27-10-2009, 11:15
gri görünmesine birşey diyemem ama banka kredisi ile falan alındıysa haciz değil ama rehin olabilir borcu bittiyse rehin kaldırma yazısıyla o düzelir ama renk konusu muamma.üstadım banka kredisi olsa rehin görünüyor benim ilk arabam kredi ile alınmıştı rehinli görünüodu,haciz farklı bi durum banka kredini ödemezsen veya başka bir vergi borcun şahsi borcun falan warsa haciz koyuluyor.dediğim gibi ayrıntısını bilemedik hacizli mal alımı nasıl oluyor die,teşekkürler cevabın için

MeJo
27-10-2009, 11:27
kardeşim haciz değilde kredi ile alınmış oldugu için olabilir mi??
bu araba ümitköy de diyarbakır ve ankaraspor da oynayan eski kaleci Şenol un aracı.
ben tanıyorum görürsem sorarım aracı nokta hatasız bana yalvardı al diye 40 a verecekti babamın arkadası oldugu için ama parayı tamamlayamadım alana hayırlı olsun

lucky Jackal
27-10-2009, 11:31
Araç sahibinin bir borcundan sebep haciz gelmiş olabilir. araç sahibi ile konuşulup durum öğrenilebilir. belki ufak borçlardan sebep birşey ise borç ödeniz haciz kaldırma yazısı ile satış yapılabilir. ancak tavsiyem adamı şu şekilde ikna et. Haciz kaldırma yazısı olsa bile ruhsat tamamen senin adına çıkmadan paranın tamamını ödeme. satış yapılsa bile ruhsat çıkana kadar dosyay haciz işlenebilmektedir.dediğim gibi adamı tam arayacaktık gelip bakıcaz beğenirsek alıcaz die bu durum çıktı aramadık bizde korktuk,Merak eden veya konu ile ilgili bilgisi olmayan arkadaşlar içinde bir açıklama olsun:
avukatları ile görüşmüş arkadaş noter eğer temiz kağıdı warsa,yani vergi borcu falan yoksa biz satışı yapar ama haciz konusunda bi yaptırımı yok demiş.yani alırsın ama hacizli alırsın arabayı,o hacizde aracı tescil ettirirken çıkar üzerine alamazsın demiş,tek yolu şu adam ile görüşüp eğer haciz miktarı arabanın fiyatından fazla deil ise,adama senet imzalatırsın ödemeyi yaparsın adam hacizi kaldırır,sonra noterden satışı sana temiz verir demiş,eğer haciz miktarı araba miktarından fazla ise,misal 100 milyarlık bir borç için o haciz konduysa sakın bulaşmayın o borç ödenmeden haciz kalkmaz demiş.
işin ayrıntısı bu şekildeymiş bizde öğrendik sağolun ilginiz için

M.A.D
27-10-2009, 11:33
focus ST jantı takmış adam yaa :S

Oxigin Crystal :heyoo:

ömerve
27-10-2009, 11:34
Haciz ile rehin farklı şeyler.
Eğer araç hacizli gözüküyorsa aracın satış yetkisi ruhsat sahibinden çıkmış oluyor sanırım.

mmustu
27-10-2009, 11:35
peki adamı arayıp sorsanıza haciz neyin nesi araç trafikte niye gri görünüyor diye

lucky Jackal
27-10-2009, 11:37
peki adamı arayıp sorsanıza haciz neyin nesi araç trafikte niye gri görünüyor diyearkadaşım arayacak birazdan,yazarım yine buraya sonucu

MeJo
27-10-2009, 11:51
yaz valla bende merak ettim bu arada bu araca bi çok kez binmişliğim var gerçekten fotolardaki gibi değil ok gibi duruyor capcanlı

brutal
27-10-2009, 11:52
bu araç bizim komşunun (iş yerinde) aracın sahibi Yiğit Akü de çalışıyor olabilir. Yanlış hatırlıyor da olabiilrim.

Yiğit akü de type-r yok, 1.8 var iki adet.

speed
27-10-2009, 12:11
hacizli araç almanın iki adımı var.....eğer ruhsatında satılamaz şerhi varsa ; ki banka kredisi alındığı zaman banka bu şerhi koydurtmadan parayı vermiyor , noter ruhsattaki şerhin kaldırıldığı yazısını istiyor bankadan satış yapmak için....doğal olarak borç kalkmadan zaten noter satışı yapılamıyor.....

bocu yoktur kağıdına istinaden noter satışı yapılmış olsa bile ikinci gol trafikten yeniyor....araç borcu yüzünden aranıyorsa dosyasına işleniyor...ve ruhsat işlemlerini halletmek için trafiğe gittiğinizde aracın borçları yüzünden hacizli olduğu sürprizi ile karşılaşabiliyorsunuz.....

bence en garantili alışveriş....aracın bağlı olduğu trafik şubesine dilekçeyle başvurup aracın satışında bir problem olup olmadığını öğrenmekten geçiyor....eğer trafik okey der noterde satışını yaparsa korkulacak bir durum yok....

Tunacan
27-10-2009, 12:14
Yiğit akü de type-r yok, 1.8 var iki adet.

demekki yanlış hatırlıyorum. bizim burdan geçiyorlarda arada bir...

lucky Jackal
27-10-2009, 12:25
aramış arkadaşım,40 a verdik almaya geliyorlar demiş telefonu açan kişi.Dolayısı ile haciz konusunada girememiş satıldığını duyunca.Neyse hayırlısı olsun,en azından hacizli arabalar hakkında bilgi sahibi olduk

vectra-tuner
27-10-2009, 12:27
Bu araca Ankara Kazan V.D. Haciz koydurmuş , yani Vergi borcu var sahibinin.,
Araç şirket üzerine olabilir, Şirketinde ödenmemiş vergi borcu varsa ondan dolayı da haciz konmuştur., Renk mevzunu bilmiyorum ama Yazdığı servisten öğrenilebilir , araç sahibine de sorup bi karara varabilirsin.

VTEC®
27-10-2009, 13:45
dediğim gibi adamı tam arayacaktık gelip bakıcaz beğenirsek alıcaz die bu durum çıktı aramadık bizde korktuk,Merak eden veya konu ile ilgili bilgisi olmayan arkadaşlar içinde bir açıklama olsun:
avukatları ile görüşmüş arkadaş noter eğer temiz kağıdı warsa,yani vergi borcu falan yoksa biz satışı yapar ama haciz konusunda bi yaptırımı yok demiş.yani alırsın ama hacizli alırsın arabayı,o hacizde aracı tescil ettirirken çıkar üzerine alamazsın demiş,tek yolu şu adam ile görüşüp eğer haciz miktarı arabanın fiyatından fazla deil ise,adama senet imzalatırsın ödemeyi yaparsın adam hacizi kaldırır,sonra noterden satışı sana temiz verir demiş,eğer haciz miktarı araba miktarından fazla ise,misal 100 milyarlık bir borç için o haciz konduysa sakın bulaşmayın o borç ödenmeden haciz kalkmaz demiş.
işin ayrıntısı bu şekildeymiş bizde öğrendik sağolun ilginiz için

Bende aynı şeyi söyledim. Ruhsat senin adına çıkmadan paranın tamamını ödeme ;)