PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam Filmini Ruhsata işletme ...

serkan6606
28-10-2009, 08:52
Ceza Yedik :S:S:S:S arabayı baglıyolardı zor yırtdık

kafama takıldı simdi ?

mahellede bi abi vardı o dediydi bi ara unuttum hastanede tanıdık felan varsa rapor alırsan işte güneş alerjisi felan diye o şekilde bunu ruhsata işlete biliyormussun ?

doğrumu bu ?

bide bi şey duymuşdum işinle alakalı olarak işte kuyumcular iş adamlar vss korunması gereken insanlar polisden bu sekilde bi rapor alıpda cam filmini işletmek olabiliyormu ?

bide kimisi Diyorki %30 a kadar karartma hakkınız var kimide diyorki yok cn tse belgeli yerlerde orjinal sekilde yaptırırlırsa ordan bi kart veriyolar o kartla ruhsata işlenebiliyo onun dısında hiç bi sekilde izin verilmiyo

ben onu bilir onu söylerim iş sende bitiyo polise abiler cevirince çok babacan durcan gözlerinin içi gülecek :D yoksa istedigin kadar belgen raporun olsun :D polisler lastik havaların farklı diye ceza yazıyomuş :D yiyen arkadaşlar var :D:D:D:D

şimdi bu konuda bilgisi olan abiler söylermi :S sökdük mecbur filmleri 11. ayda muhane doluyo tekrar muhaneye girerken işletebilirmiyiz acaba

burakN
28-10-2009, 08:56
cam filimi ruhsata işletme diye birşey yok ... muayeneden geçer aracın hafif kusurlu olarak ama polisi muayeneden geçmesi alakadar etmez. cam filmi ruhsata işletilemez. ancak özel birinin aracı olur ozaman birşey söyleyemezler rektör , vekil , kaymakam vs gibi özel plaka araçlarda cam filimi kullanılabilir. birde gazeteciler , bankacılar filmli camlarla gezebiliyorlar tabi onun içinde farklı belgeler oluyor. onun harici bizlerde sadece lazer uygulamasıyla cam karartma olabiliyor. onlara karışamıyorlar oda tuzlu bir işlem.

Ahmet Saraçoğlu
28-10-2009, 09:33
lazerede güvenemem , lazerlimi değilmi diye çizmeye kalkar canım camı ondan sonra al başına belayı

metin
28-10-2009, 09:39
tse lı orjınal renklı camlar kaç para acaba bir fiyat alın istersenız ?
benım tofaşın komple ön cam dahil 250 liraydı
eğer oyle az paralara olursa hem fılm le ugrasmaya hemde polislerle uğraşmaya değmez

serkan6606
28-10-2009, 10:00
araç fiat croma ankarada uzman otocam var aksama dogru gidip onlara soruyum bi fiyat alıyım en iyisi uygun bi şeyse bakalım

merve
28-10-2009, 10:03
tse lı orjınal renklı camlar kaç para acaba bir fiyat alın istersenız ?
benım tofaşın komple ön cam dahil 250 liraydı
eğer oyle az paralara olursa hem fılm le ugrasmaya hemde polislerle uğraşmaya değmez

cam filmi yaptırmak bile bundan daha pahalı :p

dragstar
28-10-2009, 10:23
ben işletmek yok diye biliyorum ama orjinalde renkli cam olan arabalara bşy demiyorlar onlarda 1 numara filmli gibi ztn

lucky Jackal
28-10-2009, 12:11
ben işletmek yok diye biliyorum ama orjinalde renkli cam olan arabalara bşy demiyorlar onlarda 1 numara filmli gibi ztnonlar daha hangi arabanın orjinal hangi arabanın modifiyeli olduğunu ayırt edemiyorki :D Baknız: Spoiler den bağladıkları Stİ lar;) onun için derdini anlatamazsın orjinaldi lazerdi kıldı yündü die:)

ahk
28-10-2009, 12:16
1.Güneş alerjisi raporu ile ruhsata işletebilirsin ama heyet raporu alman gerekiyor ki böle bi rahatsızlığın olmadığına göre bu yol sana uymaz.
2.Lastik havasından kimse ceza yazamaz maddesi sadece diş derinliğinden yazabilir.
3.Filmin en açık tonundan yaparsan rahatça gezersin amacın güneşten korunmaksa en açık ton olsada kaliteli film her zaman korur.

mar1lyn
28-10-2009, 12:19
arkadaşlar o bahsettiğiniz vip adamlar çoğu lazer cam kullanıyor kendinden renkli camda bi sorun yok bant filim vs yasak
sizde lazer cam alınrahat edin :)

cahit
28-10-2009, 12:48
cam filmi yerine lazer uygulaması yaptırırsak polis camı çizmeye calıştı film olmadığını gördü bizde standart abi diye biraz laf yaptık arabayı bağlayabilirmi?
istanbulda yapan yeri buldum 500tl ye ön cam hariç yapıyorlar kaliteli filmler 250-300 tl arası değişiyor zaten üstüne biraz daha verip lazer yapmak mantıklı bilgisi olan arkadaşlar varmıdır?

FaBeRgE
28-10-2009, 12:50
Arkadaşlar camıda karartsanız, en ince filmi de çekseniz yasak :)

Çünkü kanun çekilen filme değil camın koyuluğuna karışıyor. Örnek veriyorum ön cam tipi E9 yan cam tipleride E6 olmak zorunda bunların dışında olan herşey yasak.

Camlara lazer çektirirseniz polisin biride kafa tutarsa mazallah orj. camları almak zorunda kalırsınız. Nasıl egzoztan bağlanan aracı orj. egozozumuzu takıp çıkarabiliyorsak ;)

Schumi
28-10-2009, 12:52
Lazer olduğu belli oluyo. Polis anlıyo. Direk siyah renk renkli camlar var az koyu ama. Q7 lerin arka camları. Yada Infinit lerin camı gibi. Cam renginin ismi Galaxy Grey. Galaksi gri yani. O renkte camlar olabiliyor bazen. Camcınıza sorun renkli cam temin edebiliyorsa onu uygulayın.

serkan6606
28-10-2009, 13:35
yaa Bizim gavur araba siyah :S sanki çok şeymiş gibi bizden evelki sahibi bide deri koltuk yaptırmış resmen güneşi emiyo ya yanıyoruz arabanın içinde durulmuyo heleki o arabayla agustos ayında yozgata gitdik :D resmen sauna görevi gördü kilo verdim arabanın içinde ya :D cam filmi rahat oluyodu dışardan bakıncada cix bi görüntü oluyodu bi ara perde takdırmayı düşündüm o zamanda çok tipsiz gözüküyo araba cam filmi en iyisiydi :S neyse akşam olsunda şu uzman oto cama bi danışıyım bakim ne diycek onlar

elpadre
28-10-2009, 14:31
bızım range te butun camlar 3 numara bugune kadar hıc ceza yemedı

MUY37
28-10-2009, 15:50
RangeRover a ceza yazmak yada çevirmek pek polislerin işine gelmiyor çünki içinden ne çıkacağı belli değil...

Quantum
28-10-2009, 16:37
2 kez yaşadım aynı şeyi..

en son polis çevirmesinde polisin gözü cam filmlerine takıldı..

camlar filmli delikanlı dedi, evet öyle aldım bayiden dedim..

o zaman ruhsata işlet problem yaşama iyi akşamlar dedi gitti..

bizzat kelli felli polisler söylediğine göre ruhsata direkt işleniyor cam filmleri.. ciddi araştırmak lazım aslında

onursumer
28-10-2009, 17:45
arabanın faturasında renkli cam diye ozellik belirtilmişse ruhsata yazarlar diye biliyorum ben

sunroof,abs vs gibi renkli cam yazmalı :D

Schumi
28-10-2009, 18:22
2 kez yaşadım aynı şeyi..

en son polis çevirmesinde polisin gözü cam filmlerine takıldı..

camlar filmli delikanlı dedi, evet öyle aldım bayiden dedim..

o zaman ruhsata işlet problem yaşama iyi akşamlar dedi gitti..

bizzat kelli felli polisler söylediğine göre ruhsata direkt işleniyor cam filmleri.. ciddi araştırmak lazım aslında

Polislerde okadar bilgili deil. Güvenme. Kendi ceza yazdıkları maddelerin kapsamlarını bile bilmiyorlar.

Onrcn
28-10-2009, 19:09
arabanın faturasında renkli cam diye ozellik belirtilmişse ruhsata yazarlar diye biliyorum ben

sunroof,abs vs gibi renkli cam yazmalı :D

faturada renkli cam vardi fakat ruhsatta en ufak bir madde yoktu bununla ilgili. birçok kez de ceza yedim...

Quantum
28-10-2009, 20:04
full renkli camı 400 e yaptırdı arkadaşım

nesi pahalı anlamadım.. 3-5 bin lira isteyen kişiler mi var??

onursumer
28-10-2009, 20:21
faturada renkli cam vardi fakat ruhsatta en ufak bir madde yoktu bununla ilgili. birçok kez de ceza yedim...

ruhsata o şekilde işletebiliniyor anca ruhsata yazılmamışsa zaten ceza normal :D

Schumi
28-10-2009, 20:26
ruhsata o şekilde işletebiliniyor anca ruhsata yazılmamışsa zaten ceza normal :D

Herkez işletmek diyorda ruhsata bunların yazılabileceği bir bölüm yokki.

onursumer
28-10-2009, 20:27
Herkez işletmek diyorda ruhsata bunların yazılabileceği bir bölüm yokki.

ruhsatta araç hakkında

abs,hava yastığı gibi yazan yere eğer faturasında belirtilmişse modelde eklenebiliyor renkli cam diye aksesuar gibi

Schumi
28-10-2009, 20:32
ruhsatta araç hakkında

abs,hava yastığı gibi yazan yere eğer faturasında belirtilmişse modelde eklenebiliyor renkli cam diye aksesuar gibi

Ruhsatta ABS hava yastığı yazan bir yer mi var :confused::confused::confused::confused:

ocean0636
28-10-2009, 22:09
Çevirmeye girmediğin sürece polis genelde burda pek film için durdurmuyor eğer cevırmeye gırersem de bütün camları sunroof'u açıyorum ve aracın tüm iç ışıklarını da açıyorum bu şekilde sorun olmuyor genelde, tabi kıl bi polis olursa durum değişir:D

onursumer
28-10-2009, 22:46
Ruhsatta ABS hava yastığı yazan bir yer mi var :confused::confused::confused::confused:

benimkinde yazıyor :eek:

arabamın tum ozellikleri yazıyor ama model yerinde 1.4 sunroof,4hy,abs,otm diye gidiyor liste ?

aracın modeli atıyorum e200 avangarde ise o yazar hyundaide oyle olamdığı için hepsini kısaltma olarak ruhsata yazıyorlar :D

hatta hyundaiin sitesinden şimdi baktım

1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM. bu şekilde yazıyorlar modele faturadaki herşeyi

TarikS
28-10-2009, 23:37
ben ruhsatimi degistirirken (plaka degisikliginden dolayi) formun bir kosesinde 'aracta yapilan degisiklikler' gibi bir sey vardi, muameleci o kisma bir cizik atmisti direk, belki oraya bir seyler yazdirilabiliyordu bilmiyorum.. sonradan aklima geldi benim de, soramadim