PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi köpek maması ?

Cem.B
28-10-2009, 10:38
2.5 aylık huskyim var daha önce hills kullanıordum 1 sefer pedigree kullandım gayet sevio

fiyatlrında acaip farklar var olaya çok duygusal yaklaşmayıpta bugüne kadar birkaç köpek beslemiş olanlar pahalılar ii die bişi yok hikaye onlar aşağı yukarı hepsi aynı diolar ama fikri olanlar yazarsa sevinirim

Eray Yümsel
28-10-2009, 10:40
olm git bi kasapla anlaş artıkları versin :D

Cem.B
28-10-2009, 10:41
olm git bi kasapla anlaş artıkları versin :D

yokya kim uraşcak ver kuru mamayı gitsin :) akarı yok kokarı yok :D

SONE-R
28-10-2009, 10:43
msn'den alıntıdır... :D :D :D

10U®****:
yakında
***10U®****:
arabamın
***10U®****:
benzını bıttı napmam lazım
***10U®****:
dıe konulara
***10U®****:
az kaldı

:icon_tup: :icon_tup:

Dynatech
28-10-2009, 10:45
Pedigree kullanmanı tavsiye etmem, daha doğrusu market ürünü tüm mamaları kullanma.. Eukanuba yada Hills kullan, arada fiyat farkı vardır ama inan içerik olarak da bir o kdr fark var.. Pedigree fln en kalitesiz mamalardır..O mamalrı vericeğine kendin evde birşeyler hazırla ver çok daha iyi olucaktır..

Cem.B
28-10-2009, 10:45
auhauahu sohbet bölümü hocam burası :)

benzinciye gitmek lzm tabi :)

Eray Yümsel
28-10-2009, 10:47
onur sen diğilmiydin geçen gün kakam geldi ankaradaki wc leri gösteren haritayı nerden bulurum die konu açıcam diyip duran ?

kop42
28-10-2009, 10:48
onur sen diğilmiydin geçen gün kakam geldi ankaradaki wc leri gösteren haritayı nerden bulurum die konu açıcam diyip duran ?

hala var kakam :Deli::Deli:bunun yerı burası değil aramızda kalcanı düşünmüştüm.

hep içimde buraya böle bi konu açmak..ama takipdeyım banned fırsat koluolar :(

DogukanB
28-10-2009, 10:49
Ben terrierime pedigre veriyorum. Fiyatı diğer mamalara göre ucuz. Ama bence bu konuda fiyata bakılmamalı. Pedigre yanılmıyorsam 2. veya 3. kalite mama oluyor. Daha önceden 1. kalite denen mamaları aldım, ama pedigre yedikten sonra başka mama yememeye başladı.

Bence alışmadan pedigreden vaz geçin. İçindeki şeyler tadını daha tatlı kılıyo olabilir ama vaz geçin bu sevdadan.:)

TURBO CİVİC
ben kızıma ilk gunden beri(45 gunluk) pro plan kullanıyorum.15 aylıga kadar puppy kullanıdm kuzu etli cok memlun kaldım.su andada kuzu etli yetiskin kullanıyorum.bu zamana kadar ne bir agız kokusu nede vucut kosusu oldu.cok memlunum yani.hende bahcede yasamasına ragmen.tuyleri cok cok kaliteli.ama kuzu etli kullan derim.tuv ve cilt saglıgı icin en iyisi

SONE-R

:D :D :D süper yaa.... 0000'a sms at onurun nereye mıçacağı telefonuna mesaj olarak gelsin :D :D :D

RCkid
28-10-2009, 10:50
yemek suyuyla ıslanmış ekmeği çok seviyor bizim köpek hem de besleyici, onun dışında diğer mamaları deneyip sevdiğine devam ediyoruz. bazılarının yanına bile yaklaşmıyor

Cem.B
28-10-2009, 10:51
Pedigree kullanmanı tavsiye etmem, daha doğrusu market ürünü tüm mamaları kullanma.. Eukanuba yada Hills kullan, arada fiyat farkı vardır ama inan içerik olarak da bir o kdr fark var.. Pedigree fln en kalitesiz mamalardır..O mamalrı vericeğine kendin evde birşeyler hazırla ver çok daha iyi olucaktır..

ya ztn bende öle okuyorum nettede bir sürü boş adam var burda en azından birbirimizi tanıoruz boş boş muabbet olmaz :)

şimdi arkadaşın rot u vardı pedigree kullanmış anlattığına göre ayı gibi oldu,bir diğeri chappy mi ne kullanmış oda öle ayı gibiydi

mesela hills kullanırken tuvaleti temizlemek çok zordu hem kokar hem zor temizlenir pedigree mesela kokmuyor bide temizlemesi kolay oluyo

kop42
28-10-2009, 10:52
:D :D :D süper yaa.... 0000'a sms at onurun nereye mıçacağı telefonuna mesaj olarak gelsin :D :D :D

konumuz köpek maması lutfen kişisel sorunlarınızı msn ve pm ile haledınız

özgün gibi şimdi:D:D

bhagaın adammm qounu acmısıd kjafasmı atayrımayın bastasoaymın kaknızsdan banslarım

AhmetKadir
28-10-2009, 10:53
marketlerde satılan mamaları kesınlıkle tavsıye etmem, cogu veterıner klınıklerınde satılan mamalar vardır onlları tercıh edın.
whiskas gibi mamalar daha lezzetlı olmaları ıcın asırı proteın kullanır, bu da hayvanınızda kc ve bobrek problemlerıne yol acar ve pet iniz bu mamaları severek tukettıgı ıcın tehlıkenın farkına varamazsınız.
fakultede bi kabın ıcıne hem profosyonel mamadan hem de markette satılan mamalardan karıstırıp koyduk , kedi tek tek whiskası secti :D sebebı daha saglıklı degıl daha lezzetli olması :D :D
fiyat olayına bişey diyemem, evden de gıdalar verebilirsiniz ancak sureklı aynı besınle ve sureklı yumusak gıdalarla beslemeyın. bu sefer de diş problemleri yasanıyor.

DogukanB
28-10-2009, 10:54
Ağız kokusunu söylemeyi unuttum. 6 yaşında hep pedigre kullandım, 2 tane dişi çekildi, birçoğu çekilecek kadar kötü durumda (diş taşı vs.) ve geçmek bilmeyen bi ağız kokusu var.

Dynatech
28-10-2009, 10:56
ya ztn bende öle okuyorum nettede bir sürü boş adam var burda en azından birbirimizi tanıoruz boş boş muabbet olmaz :)

şimdi arkadaşın rot u vardı pedigree kullanmış anlattığına göre ayı gibi oldu,bir diğeri chappy mi ne kullanmış oda öle ayı gibiydi

mesela hills kullanırken tuvaleti temizlemek çok zordu hem kokar hem zor temizlenir pedigree mesela kokmuyor bide temizlemesi kolay oluyo

Chappy fln en kalitesiz mamalar, belki hayvanı ayı gibi yapar ama hiç faydası olmaz emin ol..Bende kendi rott umda kullanmıştım bir kere pedigree ve chappy miydi neydi ondan işte, inanılmaz tüyleri döküldü ve kötü koku yaptı.. Fiyat olarak arada gercekten ciddi rakamlar var aslında tercih etmemek elde değil , ama iyi besleyim diyorsan hayvanı ya kaliteli mam kullanıcaksın yada evde kendin ayrı yemek yapıcaksın ona özel vitamin desteği ile bunu kullanıcaksın başka yol yok..Market ürünü mamalardan uzak dur kısacası...

Orhan
28-10-2009, 10:56
kliniklerin sattıklarını hekimlerin önerdiklerini kullanın farkı anlarsınız tüyünden gözünden vs. hayvan belli eder.
hazır mamaların bir avantajıda az mama ile hayvan ihtiyacını alır mide ve bağırsaklar daha az genişler hayvan daha atletik durur yediğini hazmetmek için daha az enerji harcar
özet olarak hekiminize danışınız ;)

AhmetKadir
28-10-2009, 10:59
kliniklerin sattıklarını hekimlerin önerdiklerini kullanın farkı anlarsınız tüyünden gözünden vs. hayvan belli eder.
hazır mamaların bir avantajıda az mama ile hayvan ihtiyacını alır mide ve bağırsaklar daha az genişler hayvan daha atletik durur yediğini hazmetmek için daha az enerji harcar
özet olarak hekiminize danışınız ;)

işi uzmanına bırakınız lutfen :):icon_tup:

Rstmania
28-10-2009, 10:59
Arkadaşlar Türkiye'de bulabileceğiniz 3 mama ismi vericem. Bunları araştırın. Geride kalan mamaların sadece market mamaları olduğunu çok da verimli olmadığını görebilirsiniz.

Acana
TOtW
Orijen

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/

Bu siteden inceleyebilirsiniz.

Bu arada işi gerçekten uzmanına bırakmak da fayda var. Ama bu uzman ticari isteklerini bir kenara bırakıp gerçekleri söyleyebilecek kadar cesursa uzman olabilmeli. Yoksa elindeki ürünü en faydalısı bu diye kaktırarak değil. ;)

RUN
28-10-2009, 12:49
Ben şuanda Royal Cann kullanıyorum ve bizimki çok sevdi bunu. Bundan önce Hills kullandım ama veterinerin tavsiyesi üzerine royal cann K/D mama veriyoruz 1 senedir. Benim ufaklıkta artık büyüdü abileri 15 yaşında kendisi :D ve o ağız kokusu 10 yaşından sonra başlıyor nedeni ise dişlerinin çürümesi. Benimkinin dişlerinin yarısını çektirdik diğerleride pek sağlam değil ama hepsinide çektirmek istemiyorum. Gerçi benim veterinere gelen köpekler varmış dişi olmayan :( ama sordum, onlarda direk mamalarını yutuyormus yani genede kendini doyuruyormus hayvan. Özetle şunu dicem hayvanının maması çok önemli, veterinerinize danışmadan kafanıza yada fiyatına göre mama vermeyin. Hayvanın dişlerine iyi bakın :)

yiit
28-10-2009, 12:52
cem bazı mamalar var suda şişiyor bildiin onlardan uzak dur hayvan kusup durmasın. pedigree nin mamaları iyidir ama yetişkin mamasınıda kusuyo en güzeli mamayla karışık ekmek ve su

s2k
28-10-2009, 12:59
Hills lamb&rice tavsiye ederim ;)

merve
28-10-2009, 13:03
marketlerde satılan mamaları kesınlıkle tavsıye etmem, cogu veterıner klınıklerınde satılan mamalar vardır onlları tercıh edın.
whiskas gibi mamalar daha lezzetlı olmaları ıcın asırı proteın kullanır, bu da hayvanınızda kc ve bobrek problemlerıne yol acar ve pet iniz bu mamaları severek tukettıgı ıcın tehlıkenın farkına varamazsınız.
fakultede bi kabın ıcıne hem profosyonel mamadan hem de markette satılan mamalardan karıstırıp koyduk , kedi tek tek whiskası secti :D sebebı daha saglıklı degıl daha lezzetli olması :D :D
fiyat olayına bişey diyemem, evden de gıdalar verebilirsiniz ancak sureklı aynı besınle ve sureklı yumusak gıdalarla beslemeyın. bu sefer de diş problemleri yasanıyor.

ne zararı varmışki whiskasın ben hep bu ürünü kullanıyorum. birkez denedim klinikten aldığım mamalardan yemiyor benim kedim. zaten iştahsız bir hayvan zayıflıktan ölcekti. tekrar whiskasa döndüm. iştahı açıldı hayvanın zevkle yiyor. ama ikisi arasındaki farkı ben bile anlıyorum. whiskas daha güzel kokuyor, daha canlı gözüküyor. bende en iyisini alıyorum hesapta..
ayrıca kedi yada köpek ne besliyorsanız artık evden gıdalar vermeyin. benim bildiğim onlar için yapılan mamaların içinde almaları gereken tüm besinler var. ev yemekleriyle bunu sağlayamazsınız. ayrıca kokar tahammül edemezsiniz :)

Rstmania
28-10-2009, 13:07
Önerilen mamaların yetersizliğinden dolayı zaten evden gıdalara yönlendiriliyor insanlar.

merve
28-10-2009, 13:10
Önerilen mamaların yetersizliğinden dolayı zaten evden gıdalara yönlendiriliyor insanlar.

ama et, tavuk, sosis yada balık dışında ne yerlerki zaten evden.. benim kedim hiç yanaşmıyor zaten istememde yemesin.. sadece arada haşlanmış tavuk yada et veriyorum ama o da nadir.. ve sadece bu besinleri almak insan için sağlıklı değil hayvan için nasıl olsun.
tüyleri çok dökülüyor acaba bu hazır mamalardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum..

Serencebey
28-10-2009, 13:13

ne zararı varmışki whiskasın ben hep bu ürünü kullanıyorum. birkez denedim klinikten aldığım mamalardan yemiyor benim kedim. zaten iştahsız bir hayvan zayıflıktan ölcekti. tekrar whiskasa döndüm. iştahı açıldı hayvanın zevkle yiyor. ama ikisi arasındaki farkı ben bile anlıyorum. whiskas daha güzel kokuyor, daha canlı gözüküyor. bende en iyisini alıyorum hesapta..
ayrıca kedi yada köpek ne besliyorsanız artık evden gıdalar vermeyin. benim bildiğim onlar için yapılan mamaların içinde almaları gereken tüm besinler var. ev yemekleriyle bunu sağlayamazsınız. ayrıca kokar tahammül edemezsiniz :)

Sorunun cevabı zaten verilmiş sevgili Merve.

Yememesinide açıklamız Ahmet icindeki maddelerden ötürü demiş..

Rstmania
28-10-2009, 13:16
Tüy dökümü kullanılan hazır mamadan ve hayvanın yapısından kaynaklanır.

Benim ne kedimden ne de köpeğimde tüy dökümü yok. Ancak abimin köpeğinde felaket tüy dökümü mevcut.

Bu arada evden yiyecek konusunda aklına ne gelirse yiyorlar:D Hiç çekinme uzatırken.
(Calcidin) . Tabi kemik yapısını inceleyerek. Ön bacaklarda kemikler dışa doğru çıkmaya başlarsa kesin kalsiyumu. Bunun dışında vitamin takviyesinde de bulunun.Balık yağlı olanından tercih edin. İkisini de eczanelerden sağlaya bilirsiniz.

Proteinin zararlı olduğu konusu ise tamamen bir muamma. Aynı insanlar gibi. Kimisi devamlı et ağırlıklı beslenir hasta olur kimisi 100 yıl yaşar.

merve
28-10-2009, 13:16
Sorunun cevabı zaten verilmiş sevgili Merve.

Yememesinide açıklamız Ahmet icindeki maddelerden ötürü demiş..

söz gelimi kullandım o cümleyi.. aksini denedim yemiyor kedim yani belirtmek istediğim buydu sevgili Serencebey :)
yinede sağol tercümanlığın için ;)

merve
28-10-2009, 13:23
Tüy dökümü kullanılan hazır mamadan ve hayvanın yapısından kaynaklanır.

Benim ne kedimden ne de köpeğimde tüy dökümü yok. Ancak abimin köpeğinde felaket tüy dökümü mevcut.

Bu arada evden yiyecek konusunda aklına ne gelirse yiyorlar:D Hiç çekinme uzatırken.
(Calcidin) . Tabi kemik yapısını inceleyerek. Ön bacaklarda kemikler dışa doğru çıkmaya başlarsa kesin kalsiyumu. Bunun dışında vitamin takviyesinde de bulunun.Balık yağlı olanından tercih edin. İkisini de eczanelerden sağlaya bilirsiniz.

Proteinin zararlı olduğu konusu ise tamamen bir muamma. Aynı insanlar gibi. Kimisi devamlı et ağırlıklı beslenir hasta olur kimisi 100 yıl yaşar.

benim kedim raşitik zaten, kemik gelişimi pek iyi değil.. mesela yaşıtlarına göre daha sağlıksız bir kemik yapısı var, kemikleri hem daha ince hem daha çıkık. ilaç yardımı aldık bu konuda ama daha devam ettirmedim. veterineri iyi bakıyosun, raşitik olmasına rağmen iyi durumda diyor. bilmiyorum, sağlıklı olması için uğraşıyorum. olmazsa mama için veterinerine tekrar danışayım. whiskasın bukadar sağlıksız olduğunu bilmiyordum moralim bozuldu :)

AhmetKadir
28-10-2009, 13:23
söz gelimi kullandım o cümleyi.. aksini denedim yemiyor kedim yani belirtmek istediğim buydu sevgili Serencebey :)
yinede sağol tercümanlığın için ;)

bana iskender, beytı, sac kavurma mı yoksa engınar, kereviz, lahana mı yersın dıye sorarsan alacagın cevap ile;
kedıne whiskas mı yoksa prof mama mı yersın dıye sordugunda alacagın cevap aynı...

tercih tabiki sahibi olarak sizin, ancak ileriki yaslarda kedınızde bobrek yetmezlıgı ve kc yaglanması gibi sorunlar yasanırsa, ve bu sorunlar olumcul duzeylere gelirse; kedınızle ılgılenen veterıner hekıme hayvanımı ıyılestıremedı dıye kızmayın ;)

Mr.K
28-10-2009, 13:24

Hills
Pedigree
Chappi

:) Bu siralamayi izle derim uzman:) 4tane kopegim var hepsi bu mamalardan yiyo bazen hills`le pedigree karistiriorum bazen tek tek veriorum hepsine,birde yemek markasini degistirmeye bionceki aldigin yemek paketi bitmeden karar ver en azindan icinde yarisi kadar olsun,yeni aldigin yemegi karistir icine karma olarak kullan,(ishal,mide bozuklugu,yemegi yememe) gibi sorunlari olmaz :)

kRo_bOy
28-10-2009, 13:27
temizmama.com diye bir site var arkadaş tavsiyesiyle aldım nettede araştırdım biraz yorumlar iyi kullanıyorum 2 haftadır bence güzel hemde uygun fiyatlı

merve
28-10-2009, 13:31
bana iskender, beytı, sac kavurma mı yoksa engınar, kereviz, lahana mı yersın dıye sorarsan alacagın cevap ile;
kedıne whiskas mı yoksa prof mama mı yersın dıye sordugunda alacagın cevap aynı...

tercih tabiki sahibi olarak sizin, ancak ileriki yaslarda kedınızde bobrek yetmezlıgı ve kc yaglanması gibi sorunlar yasanırsa, ve bu sorunlar olumcul duzeylere gelirse; kedınızle ılgılenen veterıner hekıme hayvanımı ıyılestıremedı dıye kızmayın ;)

kim isterki bunların yaşanmasını.. ben sadece bukadar zararı olabileceğini düşünmemiştim. ve kedim yemediği için baktım iyice zayıflıyor, mecburen tekrar döndüm. tekrar denicem umarım alıştırabilirim.

Mr.K
28-10-2009, 13:35
kim isterki bunların yaşanmasını.. ben sadece bukadar zararı olabileceğini düşünmemiştim. ve kedim yemediği için baktım iyice zayıflıyor, mecburen tekrar döndüm. tekrar denicem umarım alıştırabilirim.

Yemedigi yemek ile,yedigi yemegi karistirip zamanla whiskasi azaltsan bence yemek yer :) sende agzini devamli iskender kebabina,mcdonaldsa alistirdiktan sonra gidip sadece ezogelin corbasi icmessin ..

Tuner
28-10-2009, 13:41
Royal Canin, Hills ve Eukanuba verebilirsin ama bunlarda 100-150 lira arasıdır.

ucuz mamayla pahalı mama aynıdır diyen zihniyeti kınıyorum böyle bir şey yok çünkü.

ucuz mama tüy dökme, tüy kokusu, ağız kokusu ve günde 1 den fazla tuvalete çıkmasını sağlayacaktır.

çünkü ben ucuz mamada isimsiz mamada yukarıda saydığım mamalarıda kullandım dediklerim oluyor şuan yukardaki 3 mamayı ve hafta 1-2 ev yemeği veriyorum ve devamlı büyük kemikler haşlıyım veriyorum.

Tuner
28-10-2009, 13:42
Yemedigi yemek ile,yedigi yemegi karistirip zamanla whiskasi azaltsan bence yemek yer :) sende agzini devamli iskender kebabina,mcdonaldsa alistirdiktan sonra gidip sadece ezogelin corbasi icmessin ..

yada benim yaptığım gibi aç bırakarak herşeyi yemesini sağlayabilirsin :) şuan maydonoz kereviz v.s. dahil herşeyi yer.

kop42
28-10-2009, 13:53
yada benim yaptığım gibi aç bırakarak herşeyi yemesini sağlayabilirsin :) şuan maydonoz kereviz v.s. dahil herşeyi yer.

nutellada yıyormu ?

34GUN34
28-10-2009, 15:37
hills 10 numaradır hiç vaz geçme bence

miniks
28-10-2009, 15:39
http://www.evcilbesinleri.com/fiyatlari/eukanuba-adult-lamb-rice-large-breed-15-88-kg-kopek-mamasi-4629.asp

bundan başkasını vermem

miniks
28-10-2009, 15:44
arada birde süt ile ıslatarak verirseniz cok daha iyi olur ama dikkat edin light süt olucak yoksa gaz yapar vede cırcır yagsız olmalı

Erk@n
28-10-2009, 15:54
Arkadaşlar herkes kullandığı mamanın kalitesini yavrusunun yiyip yememesine göre değerlendirmiş. Ancak unutmayın yavrularınız sizin yaptığınız tercihler içinde kendine göre iyi olanı seçiyor. Aslında sizin yaptığınız bir nebzede olsa bencillik.Önemli olan yavrunuzun yediği veya yemediği değil verdiğiniz mamanın içindekiler.

eğer bu konuda gerçekten bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki linkte "erke" nickli üyenin yazdıklarını okumanızda fayda var.

http://havhav.com/forum/viewtopic.php?t=29025&highlight=eukanuba&sid=db0b26b77f1d4dddfa1464cd31d95e73

Ne şartlarda olursa olsun eğer gerçekten iyi bir mama verdiğinize inanıyorsanız yavrunuz yemese bile aç bırakın ve bırakmaktan korkmayın.1-2 gün zorlayın onu güvendiğiniz mamayı yemesi için.Ya da her türlü mamanın değişik gramajlarda mamaları var bunlardan alarakta deneme yapabilirsiniz.

Burada adı geçen çoğu mamanın http://www.dogfoodanalysis.com/ sitesinde sırf bu konu ile ilginen kişiler tarafından içindeki besin ve besin değerlerine göre sınıflandırmasını görse bir daha asla o mamaları almaz.Şu an piyasada alınabilecek 3 marka mevcut oradan çıkardığım sonuca göre TOW,Orijen ve Acana var.Fiyatlarıda çoğu marka ile aynı.

eeyore
28-10-2009, 17:06
market mamaları kullanma git veterinerden al tuzluya patlıcak ama inan mamasına gelene kadar çok fazla şeyi var tuzluya patlayan
bunun yanında 8aylık olduktan sonra mamadan kes normal tavuk suyuna pirinç yok et suyuna havuç vb şeyler ver mamalardan daha yararlı oluyo onlar büyümesinde..

eğer köpek mamaları çok tuzlu diyorsan kedi mamasıda verebilirsin çünkü kedi mamalarının besin değerleri köpek mamalarına nazaran daha fazla.
bzm ewdeki rot 45 kilo oldu gayet hepside kas yağ değil kemik suyuna mamasını falan koyuyorum bz hesaplamıştık kasapla anlaşman ordan alıp yapacağın yemekler daha ucuza geliyo.

grkm
28-10-2009, 17:43
arada birde süt ile ıslatarak verirseniz cok daha iyi olur ama dikkat edin light süt olucak yoksa gaz yapar vede cırcır yagsız olmalı

ve yumurtayı kırıp kabuklarını parçalayarak vermekte onlar için cazip olabiliyor :icon_tup:

cem06
28-10-2009, 17:48
TR de satılan mamaların cogu hills eukeneba vs. yurtdışında market maması olarak geçiyor, ben Canidae getirtiyorum...

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=2038&cat=all

eeyore
28-10-2009, 18:28
nutellada yıyormu ?

bizim evdeki inan seni bile yer :)

köpekler için knşim kedi içinde konuşabilirm bnm kedimde war köpeğimde 2side herşeyi yiyor alştırmaya bağlı kedim zeyytinyağlıları bile güzelcene yiyo köpek desen tatlı olmamak kaidesiyle herşeyi yiyo..

süt köpekte isal yapabiliyo ister yarım yağlı werin ister light werin farketmiyo sulandırılması lazım ama yoğurt vermeni tavsiye ederim.kemikleri için inanılmaz iyi bişi+ meyve de verebilirsin onlarıda yemeleri gayet güzel bzm ufaklık armut çok seviyo ama meyve şekeri çok fazla olan meyvelerden kaçın.

gambit49
28-10-2009, 22:56
Eukanuba oneririm mama olarak akbasim var 2.5 yasina geldi bugune kadar hep ekuba ile besledim durum 2 ayak la boy :D 183 kilo 60 :D (isin asli herseyi yeme kapasitesine sahip) yawru beslemek cok ozen isteyen bir durum haftada bir yumurta ile takviyeleye bilirsin ben kucuk ken ilk 8 ayda bala kadar bir cok sey yedirdim (bal tabi bi tatli kasigi kadar veriodum.)

GKS
28-10-2009, 22:59
benimde 4 aylık haskim var hills mama kullanıyorum iştahla yiyo :=)

teoman_rpm
28-10-2009, 23:11
kesinlikle ama kesinlikle proplan alın ;)

teoman_rpm
28-10-2009, 23:12
sanırım 170 tl civarında bi fiyatı var ama kesinlikle ama kesinlikle iyi gelişmesini istiyosan PROPLAN ver bunu begenmeyen kopekte olmuyo ayrıca kopegin begenmesse geri iade edip degiştirebiliyosun

kayaakin
29-10-2009, 01:22
Pro Pac tavsiye ederim..
kesinlikle şaşma derim..

Ryhn
29-10-2009, 14:03
Royal canın

Tuner
29-10-2009, 14:04
nutellada yıyormu ?

şu muhabbetin daha fazla uzamaması için illaki kalpmi kırmamız lazım :mad:

seksenbin yere yazdık bitti geçti diye :Deli:

Tuner
29-10-2009, 14:07
ve yumurtayı kırıp kabuklarını parçalayarak vermekte onlar için cazip olabiliyor :icon_tup:

kalsiyum için önemli yada hafta bir kere ekmek parçasına bir damla D3 vitamini (eczanelerde satılıyor) verilebilinir

edit. tabiki bu tarz vitamin ve kalsiyum eklerini 15-16 aylıktan sonra kesmek yada daha az aralıklarla vermek lazım bunları verirkende devamlı spor yapması gerekli hayvanın

TURBO CİVİC
29-10-2009, 15:42
bence anket yapılsın daha iyi.bole herkez bırsey soluyor takıp etmek zor oluyor.

merve
29-10-2009, 15:45

hehe o kadar mı ya :D benimki zaten kendiliğinden aç geziyo, bide ben bırakırsam ölür diye korkuyorum :p

Tuner
29-10-2009, 15:48
hehe o kadar mı ya :D benimki zaten kendiliğinden aç geziyo, bide ben bırakırsam ölür diye korkuyorum :p

bürüksel lahanası, karnıbahar patlıcan v.s. :) :D