PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 7 ay sonra gelen OGS cezasi..

turbo&quattro
28-10-2009, 22:51
Onceki aracima ait ogs cezalari geldi bugun.Ilki 2001 digeri 2005 ve sonuncusu subat 2009 yani araba bendeyken ogs den kacak gecme cezalari..Toplam 180kusur tl olarak 17 subatta duzenlenmis ancak elime bugun ulasti.Iki ceza bana ait degil sadece bir tanesi benim..Arabami yaklasik 3 ay once sattim.Bu cezalara nereden nasil itiraz edebilirim yada edebilirmiyim?

Vtec_2
28-10-2009, 23:12
Size ait olmayan cezalar ıcın bır dılekce yazarsın...Birde sizde olmadıgına aıt satış sozlesmesını eklersın bu dılekceye...Fsm köprüsünün cıkısında Ogs satış noktası gıbı bı bına var oraya müracaat edebilirsinz

onursumer
28-10-2009, 23:58
senin olmayanlar için dilekçeile olurmu bilmiyorum ama

ben normal gelen trafik cezasna sulh ve ceza mahkemesine başvurarak yapmıştım itirazımı

GokhanErol
29-10-2009, 00:45
senin olmayanlar için dilekçeile olurmu bilmiyorum ama

ben normal gelen trafik cezasna sulh ve ceza mahkemesine başvurarak yapmıştım itirazımı

her trafik cezasına itiraz ne sulh (hukuk,ceza) mahkemesine nede ceza(ağır,asliye,toplu asliye) mahkemesine yapılmaz...
büyük ihtimalle eline sonuç olarak mahkeme bu konuda kendilerinin yetkili olmadığını ve başvurunun reddine karar vererek bu konun idare mahkemesinin yetkisinde oldugunu ve oraya başvurmamızı belirten karar tutanağını posta yoluyla ulaştırır...:icon_tup:
eğerki bulunulan yerde trafik mahkemesi varsa idari mahkemeyede baş vurulmaz...
sadece istisnai durum imzasız plakaya yazılanlar da isbatlanabilirse varsa trafik mahkemesine yoksa trafik suçlarıyla yetkilendirilmiş sulh ceza mahkemesine başvurulmalı...

turbo&quattro
29-10-2009, 09:53
ege1 dilekce ornegini buradan yada om olarak alabilirmiyim?

GokhanErol
29-10-2009, 11:48
turbo&quattro pm olarak 2 parcasını yolladım ama mesaj kutun dolmuş son parçasını buraya yazıyorum sen toparlarsın kolay gelsin...

--Bu nedenle söz konusu yönetmelik`in 10/a. maddesi de göz önüne alınarak yasaya aykırı olarak tebliğ edilen itiraza konu trafik tutanağında yazılı para cezasının iptaline karar verilmesi gerekmektedir. Bu konuya ilişkin olarak İstanbul 3. sulh ceza mahkemesi`nin
22.05.2006 tarihli, 2006/129 d.iş, 2006/129k. no.lu dosyasından verilen ve ekte sunduğum karar da itirazlarım doğrultusundadır.

SONUÇ VE TALEP : Yukarıda arz ve izah etmeye çalıştığım nedenlerle;

İtirazımın kabulü ile yasalara aykırı olarak düzenlenen trafik ceza tutanağında yazılı para cezasının iptaline karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

itiraz eden
.İsim adres..................

Ekleri :

1- İtiraza konu trafik denetleme şube müdürlüğü, ...... amirliği`nin .... tarih
....seri,... sıra no.lu trafik ceza tutanağı fotokopisi.

2- İstanbul 3. sulh ceza mahkemesi`nin 22.05.2006 tarihli, 2006/129 d.iş,
2006/129k. no.lu dosyasından verilen karar örneği.

3- ..... plakalı aracıma ait iki adet ruhsat fotokopisi.

4- Nüfus cüzdanı fotokopisi...

turbo&quattro
29-10-2009, 14:41
Aldim pm i...Cok tesekkur ederim.

onlywolf83
29-10-2009, 15:07
eğerki kaçak geçiş yapılmış ise gelen ceza kağıdı ile birlikte büyük ihtimalle arşivler çamlıca gişelerinde oraya gidip geçiş görüntünü alabilirsin..

XoR
29-10-2009, 15:07
2.Köprü girişindeki Ogs Ofisine gidersen Noter satışı ile birlikte direkt düşümünü yapıyolar :)

turbo&quattro
29-10-2009, 15:09
Tesekkurler arkadaslar.

Bu arada bana ait olan kacak gecis ne kadar olmustur 7 ayda? Galiba her ay %100 faizi vardi yada ben yanlis hatirliyorum.

onursumer
29-10-2009, 15:13
Tesekkurler arkadaslar.

Bu arada bana ait olan kacak gecis ne kadar olmustur 7 ayda? Galiba her ay %100 faizi vardi yada ben yanlis hatirliyorum.

eve geldii tarihten itibaren faiz işler

kesim tarihinini bi onemi yok

sana geldikten itibaren 15gün içinde yatırırsan indirim li ilk 1 ay faiz yok sanırım sonra işlemeye başlıyor

turbo&quattro
29-10-2009, 15:15
eve geldii tarihten itibaren faiz işler

kesim tarihinini bi onemi yok

sana geldikten itibaren 15gün içinde yatırırsan indirim li ilk 1 ay faiz yok sanırım sonra işlemeye başlıyor

Yaw anlamadigim bu iste...Belge duzenlenme tarihi 17 subat ama benim elime daha dun gecti...

edit --- zarfin zuerindeki tarihe bakiyorum 29 Eylul de postalanmis...

onursumer
29-10-2009, 15:19
Yaw anlamadigim bu iste...Belge duzenlenme tarihi 17 subat ama benim elime daha dun gecti...

edit --- zarfin zuerindeki tarihe bakiyorum 29 Eylul de postalanmis...

sana verirken postacı ceza teslim tarihini yazıyor uzerine ?

tam aldığın gunun yarihi yazması lazım yokmu ?

Erol
29-10-2009, 15:37
kısa bilgi ogs cezası 3 gün içinde ödenirse 13 tl..

turbo&quattro
29-10-2009, 18:49
sana verirken postacı ceza teslim tarihini yazıyor uzerine ?

tam aldığın gunun yarihi yazması lazım yokmu ?

Postaci getirdiginde evde yokmus kimse oylesine bir not birakmis muhtarliktan alin fln diye...Tarih 20ekim.

Low-Rider
03-11-2009, 20:51
Bugün bizede ceza geldi,ceza sattığımız sienaya ait biri 2003 diğeri 2005 olmak üzere işin ilgici arabayı sattık temiz kağıdı herşeyi devir teslimini yaptık.

Aynı şekilde r9'ada ceza gelmişti ödemedim onu sonra ruhsat işlemleri için temiz kağıdı aldığımızda ondada ceza çıkmadı.

Bugün gelen ceza için herhangi bir itiraza gerek varmı?

Vtec_2
03-11-2009, 21:04
Bugün bizede ceza geldi,ceza sattığımız sienaya ait biri 2003 diğeri 2005 olmak üzere işin ilgici arabayı sattık temiz kağıdı herşeyi devir teslimini yaptık.

Aynı şekilde r9'ada ceza gelmişti ödemedim onu sonra ruhsat işlemleri için temiz kağıdı aldığımızda ondada ceza çıkmadı.

Bugün gelen ceza için herhangi bir itiraza gerek varmı?

İtiraza gerek var..Ceza sizin olmasada size gelmiş...İtiraz etmezseniz ödemek zorunda kalıyorsunuz...
Aracı sattıgınıza dair satış sözleşmesinin fotokopisini dilekce ile bu fsm koprusunun cıkısındakı binaya veriyorsunuz...

Low-Rider
03-11-2009, 21:06
Yok ceza bizim zaten:Daracı bu yaz sattık ama temiz kağıdı alırken hiç borç harç çıkmadı o yüzden merak ettim itiraz etmeye gerek varmı diye

Vtec_2
03-11-2009, 21:35
Yok ceza bizim zaten:Daracı bu yaz sattık ama temiz kağıdı alırken hiç borç harç çıkmadı o yüzden merak ettim itiraz etmeye gerek varmı diye

:D o zaman ıtıraza gerek yok... odersınız bır ara:) ptt den odenıyordu

Low-Rider
03-11-2009, 21:37
Eski tarihli ceza temiz kağıdı alırken neden çıkmıyor peki?

Diğer araçtada aynısı olmuştu,ceza geldi ödemedim yaklaşık 1sene sonra temiz kağıdı aldık ondada çıkmadı.

turbo&quattro
03-11-2009, 21:38
Bende hala odicem ama korkuyorum gitmeye:D

Aylik faiz oranlari fln ne acaba bilen varmi?

Vtec_2
03-11-2009, 21:40

Diğer araçtada aynısı olmuştu,ceza geldi ödemedim yaklaşık 1sene sonra temiz kağıdı aldık ondada çıkmadı.

işte işin ilginc tarafıda o :S ınan bende bılmıorum...Tüv e babamın arabasını goturdum adamlar cezanız war dedıler...ee fakat dedım temız kagıdı aldık dedık yok mok flan derken sorunu hallettık...
bu cezayı yollayanlar kafa guzel yazıolar sanırım...arayıp sordugunuz zaman aaa ewet sız haklıymısınız dıorlar...

master
03-11-2009, 21:54

OGs Temiz kağıdında çıkmıyor.

STP
03-11-2009, 22:04
bugun banada gelmıs eve 03 ve 04 senesınden ogs kopru kacak gecıs cezaları, ama soyle bı durum varkı ben 05 te aracımı satmıstım temız kagıdı ıle ıslemlerı yapmıstık. ne sacmalık sımdı bu?