PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredi Çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor.

KorkuluRuya
29-10-2009, 22:48
arkadaşlar araştırdım fakat bulamadım.
benim sigorta yok.bir işe girdik farzedersek kaç ay sigortalı çalışırsam kredi çekebilirim.
örneğin. 5 10bin tl.

kredi çekmek araştırmak isteyenler için güzel bir site buldum.
http://www.hangikredi.com/hangikredi/anasayfa.aspx

elpadre
29-10-2009, 22:51
denız bank kefılsız verıyordu sadece kımlık bılgılerı ve muhtarlıktan adress bılgılerı ıstıyor

dixi
29-10-2009, 23:09
evet deniz bank tan alınıyo 25 - 30 imza atıyosun ama :)

Alican
29-10-2009, 23:11
Valla kardeşim ben askerden 30 ocak 2008de geldım 14 şubatta eski işime geri başladım o günden beri sigortalıyım hiç kredi kartımda yok bu hafta 5000tl lazımdı ınternetten kredı basvurusu yaptım ama hıc bır banka vermedı :D senin işin biraz zor gibi.

Eray Yümsel
29-10-2009, 23:13
minimum 3 ay olması gerek.

EMG
29-10-2009, 23:19
Bende bi soru soriyim bu konu ile ilgili

5 senedir sigortalı çalışan aylık 1000tl geliri olan işçiye 15.000 tl kredi verirler mi?

despe
29-10-2009, 23:20

5 senedir sigortalı çalışan aylık 1000tl geliri olan işçiye 15.000 tl kredi verirler mi?

kefil vs. sağlam olmazsa vermezler :)

mgnPower
29-10-2009, 23:23
aylik odeme tutari belgelenilebilen maasin yuzde bilmemkacina kadar kredi onaylanir bu yuzdelik kismi ise bankadan bankaya degisir. sigortali olmak onemli degil onemli olan kredi notunuz ve kkb sorgusunun temiz cikmasi. bu not bankalar arasinda bankalarda yaptiginiz odeme ve islemlerle degisir. internettende smsden vs. yapmayin islemlerinizi gidin bankaya musteri temsilcileri ile gorusun.

Schumi
29-10-2009, 23:24
Sigortadan çok kredi kartın olması ve en az 6 ay düzenli kredi kartı ödemenin yapılmış olması daha önemli.

Eray Yümsel
29-10-2009, 23:27

akbank gibi bir bankadan 10.000tl basvurdu arkadas aldı. kefilsiz. 3 4 senelık eleman

Low-Rider
29-10-2009, 23:28
Denizbank sms ile direk veriyor.

Brs_eg
29-10-2009, 23:37
Denizbank sms ile direk veriyor.

ben garantiden 2 kere aldm internet sitesinden.

ilkinde 1 milyar :D

ikincide biraz pazarlik yaptilar 5ten 3.5 kdr dustuk :)

elpadre
30-10-2009, 00:03
emre sana vermezler :D

ZeoN
30-10-2009, 03:28
denız bank kefılsız verıyordu sadece kımlık bılgılerı ve muhtarlıktan adress bılgılerı ıstıyor

evet deniz bank tan alınıyo 25 - 30 imza atıyosun ama :)

Nereyi araştırdıysam ettiysem kefilsiz bulamadım ben.. Bu mesajlarınızı biraz daha açabilirmsiiniz? Ne tür bir kredi oluyor ve tam olarak neler istiyor Denizbank?

İlginiz için teşekkür ederim..

SekoLive
30-10-2009, 08:03

emre ben çektiğim zamanda veriyorlardı ama şöyle bir durum var sen diyorsun ki ben bu parayı 36 ayda ödiyecem vade bu şekilde olsun onlarda sana en fazla maaşının 3de 1 ini krediye yatıracak şekilde ödeme planı yapıyorlar buda ayda en fazla 350 civarı ödemeye denk geliyor ve faizin anasını ağlatarak kredi veriyorlar ödediğinde çektiğininin bayağa faizlisini ödüyorsn tarihde uzun olacağından kredi bittiğinden ben bunu niye çekmiştim diye kendine sorabiliyorsun :D

elpadre
30-10-2009, 16:44
cepte kredı verıyorlardı

by_hayali
30-10-2009, 16:53
bayramı bekleyin kefilsiz şekilde belgelenebilir maaşsınızın 10 katı kredi alabilirsiniz, sigortalılar :)

pnrkc
30-10-2009, 16:53
0.66'dan Başlayan Faizlerle Kefilsiz Düşeş Kredi Deniz’de...

İster Bayram, ister okul harcamaları için bugün kullan, 2010’da ödemeye başla.

Kefilsiz Düşeş Kredi Deniz’de
Deniz Her Yerde!

Bordrolu tüm özel sektör ve kamu çalışanları
Maaş yazılı çalışanlar*
Diplomalı serbest meslek sahipleri (Doktor, Avukat, Mimar, Diş Hekimi, Veteriner Hekim, Mali Müşavir, Noter)
İndirimli faiz oranı - %0,66

12 aya kadar vade
Üst Limit 6.600 TL
Dosya Masrafı
2.200 TL'ye kadar: 275 TL
4.400 TL'ye kadar: 325 TL
6.600 TL'ye kadar: 425 TL
Kefilsiz**

Sabit faiz oranı - %1,49

66 aya kadar vade
Üst Limit 36.000 TL
Dosya Masrafı 49 TL
Kefilsiz**
Başvuru için gerekli belgeler

Bireysel kredi başvuru formu
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Maaş bordrosu
Maaş yazısı ile başvuranlar için imza sirküleri
Diplomalı serbest meslek sahipleri için matrahlı vergi levhası
Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği
Kamu Kimlik Kartı (Kamu çalışanları için)

kaynak: www.denizbank.com.tr

KorkuluRuya
30-10-2009, 17:38
teşekkürler.herkeze ama sorumun cevabı yok bi arkadaşımız en az 3ay demiş.bu sevindirici..

pnrkc
30-10-2009, 17:41
teşekkürler.herkeze ama sorumun cevabı yok bi arkadaşımız en az 3ay demiş.bu sevindirici..

bankalar için sicil önemlidir. gecikmiş kredi kartın borcun yoksa bankalardaki puanın iyiyse 1aylık ssk lı olman bile yeterli olabiliyor.

KorkuluRuya
30-10-2009, 17:51
kredi kartı kullanıyorum fakat üzerime degil.arabam var üzerime degil..sigortam olmadıgımdan.bankadan genelde baba üzerinden hallediyoruz.
şuanda motor düşüyorum baba motora karşı.. kendim halletmemem gerek.. sigorta başlasa kaç ay geçmesi gerek.bilmiyorum.

pnrkc
30-10-2009, 17:53
kredi kartı kullanıyorum fakat üzerime degil.arabam var üzerime degil..sigortam olmadıgımdan.bankadan genelde baba üzerinden hallediyoruz.
şuanda motor düşüyorum baba motora karşı.. kendim halletmemem gerek.. sigorta başlasa kaç ay geçmesi gerek.bilmiyorum.

şuan bankayla herhangi bağın(kredi kartın-kredin vs.) olmadığından puanın 0 'dır.ve işin çok zor.

babam emekli.sabit emekli maaşı olmasına rağmen k.k. -kredi vs. kullanmadığı için kredi çekemedi ...

sen yine babanı kovala ;)

sinan-s
30-10-2009, 17:56
Bazı bankalar kredi al diye bakıyor..

MeJo
30-10-2009, 17:56
iş bankasından çekebiliyorum bir kaç aydır sigortalıyım kendi iş yerimde :)
eger maaşını yüksek gösterebilirsen 10 dan da fazla çekebilirsin ama asgari ücretle 5.000 bile vermiyo bazı bankalar

pnrkc
30-10-2009, 17:58
Bazı bankalar kredi al diye bakıyor..

evt.ama sicili temize gel diyorlar. ayrıca şuan ***** sözde krizdeyiz.bankalar da işleri zorlaştırdı bu aralar

sen önce bi kredi kartı çıkart bence 1 2 ay kullan ödemeleri düzenli yap.sonrasında kredi kartının olduğu bankadan şansını dene.

KorkuluRuya
30-10-2009, 18:00
:D motor aşkı ben iyi hoş bir arkadaş buluyum çektiriyim krediyi başka yolu yok zaman aşımı olucak.
++bu stede tek kız ?yeni farkettim.fotodan. arabalara ilgisi olan hem erkek oldugundan..sevindirici.

KorkuluRuya
30-10-2009, 18:04
kredi kartı çıkarmak için sigorta gerek

pnrkc
30-10-2009, 18:27
:D motor aşkı ben iyi hoş bir arkadaş buluyum çektiriyim krediyi başka yolu yok zaman aşımı olucak.
++bu stede tek kız ?yeni farkettim.fotodan. arabalara ilgisi olan hem erkek oldugundan..sevindirici.

tek kız değilim çok vr =)

pnrkc
30-10-2009, 18:28
kredi kartı çıkarmak için sigorta gerek

e tbiki. sigortan ödeniyordur şuan zaten. başvur tüm bankalara hepsi yollar :D

_Burak_
30-10-2009, 18:31
ev araba ıvır zıvır gösterdin mi hemen hepsi yelkenleri suya indiryor :)
sen gelmezsen biz gelecektik vallahi moduna dönüyorlar :)

Ahmet_28
30-10-2009, 18:36
en az 3 ay sigortalı çalışman gerek aynı işyerinde.bildiğim kadarıylada maaşının 5 yada 10 katına kadar kredi kullanabiliyorsun banka banka değişiyor

shuttle
30-10-2009, 18:47
kredi notunuzun yükselmesi için , bir tane kredi kartı edinin. Bu kartın ödemesini her ay düzenli olarak yapın. Mebla önemli değil sanırım. Sadece ödemelerinizde aksama olmasın. Böylelikle bir kaç aya kredi notunuz yükselir. Alabiliyorsanız ufak çapta kredi de alınız (2bin - 3bin TL gibi) bu kredinizi de aksatmayan ödemeye çalışan. İleride size mutlaka faydası oalcaktır. Kredi notu tüm bankaların ortak kullanıldığı bir bilgi havuz sisteminde toplanmaktadır . Yani x bankası kredi vermedi (kredi notunuzun düşüklüğünden dolayı) başka bankaya gidelim demeyin. Çünkü diğer banka da aynı bilgi sistemini kullanmaktadır. Bu yüzden y bankası da size aynı cevabı verebilir. Kredi notunuz yüksek ve kefiliniz sağlam ise istediğiniz meblaya yakın kredi alabilirsiniz. Kredi almak için mutlaka şubeye gidiniz ve müşteri temsilcisi ile görüşünüz. Sms , intternet gibi başvurulardan size daha fazla kredi verebilirler. Bu yüzden müşteri temsilcisi size daha fazla yardımcı olacaktır.

Benim hatırladıklarım bunlar ama kredi almak için ne kadar sigortalı olmak gerekir ,tam bilmiyorum.

anıl turan
30-10-2009, 22:04
kredi notunuzun yükselmesi için , bir tane kredi kartı edinin. Bu kartın ödemesini her ay düzenli olarak yapın. Mebla önemli değil sanırım. Sadece ödemelerinizde aksama olmasın. Böylelikle bir kaç aya kredi notunuz yükselir. Alabiliyorsanız ufak çapta kredi de alınız (2bin - 3bin TL gibi) bu kredinizi de aksatmayan ödemeye çalışan. İleride size mutlaka faydası oalcaktır. Kredi notu tüm bankaların ortak kullanıldığı bir bilgi havuz sisteminde toplanmaktadır . Yani x bankası kredi vermedi (kredi notunuzun düşüklüğünden dolayı) başka bankaya gidelim demeyin. Çünkü diğer banka da aynı bilgi sistemini kullanmaktadır. Bu yüzden y bankası da size aynı cevabı verebilir. Kredi notunuz yüksek ve kefiliniz sağlam ise istediğiniz meblaya yakın kredi alabilirsiniz. Kredi almak için mutlaka şubeye gidiniz ve müşteri temsilcisi ile görüşünüz. Sms , intternet gibi başvurulardan size daha fazla kredi verebilirler. Bu yüzden müşteri temsilcisi size daha fazla yardımcı olacaktır.

Benim hatırladıklarım bunlar ama kredi almak için ne kadar sigortalı olmak gerekir ,tam bilmiyorum.

kredi kartının limiti onemli.... kredi kullandirmadan once bankalar odemelerin duzenliligi ile birlikte limitede bakiyorlar....

sigortali olmak gerekmiyor sigortami askerlik nedeni ile iptal ettirdim 3 defa kredi kullandim sigortami iptal ettirdikten sonra.... kredi notunuz yuksekse, maas yaziniz ve sirketin imza sirkuleri ile banka subesine muracat edersiniz kredinizi verirler... hele birde sirketin calistigi banka ile gorusurseniz daha cabuk verirler...

mgnPower
30-10-2009, 22:26
ben yine tekrarlayayim ve ekleyeyim ikisi platinum bir tanesi gold kart olmak uzere toplamda ayni bankadan uc kredi karti kullaniyorum. ucunun ortak toplam limitleri 50bin lira. 2001den bugune kadar 200bin liradan fazla kredi kullanip geri odedim. halende aylik 3300 lira kredi oduyorum. bi limitten sonra tamamen bankayla aranizdaki diyaloglar etkili oluyor. ama ilk basta biraz kanittiriyorlar.

aylik odeme tutari belgelenilebilen maasin yuzde bilmemkacina kadar kredi onaylanir bu yuzdelik kismi ise bankadan bankaya degisir. sigortali olmak onemli degil onemli olan kredi notunuz ve kkb sorgusunun temiz cikmasi. bu not bankalar arasinda bankalarda yaptiginiz odeme ve islemlerle degisir. internettende smsden vs. yapmayin islemlerinizi gidin bankaya musteri temsilcileri ile gorusun.

İbrahim33
16-06-2013, 23:23
3 ay sigorta primi yatırılması yeterli oluyormuş. arabasızlık canıma tak etti , üşenmedim araştırdım.elimde 5 lira gibi bi nakit var.döküntü kötü araba almak istemiyorum.işyerim 3 ay sigortamı yatıracak.eylül-ekim gibi 10 lira kredi çekip accord cc7 , e34 bmw veya w124 ten birini alacağım inşallah allah nasip ederse.

mert_can 41
16-06-2013, 23:26
8 aydır sigortalı çalışanım halen sigortam için riskli diyolar gerisini siz düşünün annem için kredi çekmeye çalışıyorum bir çekersem ömür vilah daha cekmicem bıktım bankalardan 2 kredi kartım var 8 ay yüksek maaşla çalışan gözüküyorum skorum yüksek diyolar ama çok kredi başvurunuz var kredi veremiyoruz diyorlar

b.ustaoglu
16-06-2013, 23:44
maaş bankanızdan daha rahat alırsınız.

ben asgari ücret ile çalışırken daha işe başlayalı 1.5 ay olmasına rağmen 3bin lira gibi bi kredi çekmeştim. bankalara göre değişiyor sanırım veya çalışılan iş yerine. yapı kredi yarım saat için de kredi verebiliyor ayrıca ne zaman istediysemde geri çevirmediler. kredi üstüne kredi bile çektim. biraz faizleri yüksektir ama onu da söyliyim.

İbrahim33
17-06-2013, 00:06
8 aydır sigortalı çalışanım halen sigortam için riskli diyolar gerisini siz düşünün annem için kredi çekmeye çalışıyorum bir çekersem ömür vilah daha cekmicem bıktım bankalardan 2 kredi kartım var 8 ay yüksek maaşla çalışan gözüküyorum skorum yüksek diyolar ama çok kredi başvurunuz var kredi veremiyoruz diyorlar

yaşla bir alakası olabilir mi aceb ? halbuki kredi notun falanda yüksekmiş :confused:

mert_can 41
17-06-2013, 00:35
yaşla bir alakası olabilir mi aceb ? halbuki kredi notun falanda yüksekmiş :confused:

Büyük ihtimal askerlik sorunu diyorlar ama 23 veya 25 gelince dert etmiyolar çok saçma bir sistemleri var bankaların