PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbulda Sağnak Yağış Alarmı

SekoLive
30-10-2009, 10:56
İstanbul'da yağmur alarmı
İstanbul'da öğleden sonra beklenen şiddetli yağış için İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'nden muhtemel olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı.

İstanbul ve çevresinde, bugünden itibaren hafta sonu kuvvetli sağanak beklendiği bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, bugün sabah saatlerinde İstanbul’un kuzey ve batı kesimlerinde, öğleden sonra ve akşam saatlerinde de il genelinde kuvvetli poyrazla birlikte sağanak beklendiği kaydedildi.

Uyarıda, cumartesi günü poyraz fırtınasıyla birlikte il genelinde, pazar günü de yine poyraz fırtınasıyla birlikte Anadolu yakasında kuvvetli sağanak beklendiği duyuruldu.

Uyarıda ayrıca, ani sel, su baskını, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, kara ve deniz ulaşımında aksamalar gibi muhtemel risklere karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olmaları istendi.

BATI KESİMLER BALKANLARDAN GELEN ŞOĞUK VE YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİNDE
Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava bugünden itibaren ülke genelinde etkili olacak.Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''Meteorolojik uyarı''ya göre, Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Marmara ve doğu bölgelerde kuvvetli yağış, ülke genelinde hava sıcaklığında hissedilir derecede azalma bekleniyor.Bugün ve hafta sonu boyunca ülke genelinde hava durumu şöyle olacak: ''Bugün: Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde aralıklarla yağmur ve sağanak şeklinde yağış geçişleri bekleniyor. Yağışların, Marmara'nın kuzeyi (sabah saatlerinde Kırklareli ve İstanbul'un Avrupa yakası, öğleden sonra ve akşam saatlerinde İstanbul il geneli, Kocaeli, Sakarya, Kırklareli ve Tekirdağ), Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) ile Şanlıurfa, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ALINTI (http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=15&ArticleID=1156179&Date=30.10.2009&b=Istanbulda yagmur alarmi)

SekoLive
31-10-2009, 11:42
Sel suları E-5'i kapattı
İstanbul Anadolu Yakası'nda şiddetli yağış etkili oluyor. Kartal, Sultanbeyli ve Pendik tarafında çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı.

Kartal Cevizli mevkii'ndeki su baskını nedeniyle E-5 ulaşıma kapandı.

Meteorolojinin, öğle saatlerinde yoğun yağış beklentisi konusunda uyarıda bulunduğu İstanbul'da, özellikle anadolu yakası şiddetli yağışın etkisi altında. Kartal, Sultanbeyli ve Pendik'te çok sayıda ev ve işyerini su bastı.

Kartal Cevizli köprü altındaki su birikintisi nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı. Buradaki su baskını nedeniyle E-5 ulaşıma kapandı

dikkatli olalım

ALINTI (http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=15&ArticleID=1156584&Date=31.10.2009&b=Sel sulari E-5i kapatti)

imhotep
31-10-2009, 11:44
araçlarımızı dikkatlı kullanalım allah kaza bela gostermesin kımseye..

metin
31-10-2009, 12:18
1 saat once maltepedeydım karşıya geçmem gerekiyordu yollar cok kotu kangoonun tamponun ust tarafına kadar su var dondum eve başımıza iş almayalım çok zorunlu işi olmayan çıkmasın trafiğe

Gogo
31-10-2009, 12:20
1 saat once maltepedeydım karşıya geçmem gerekiyordu yollar cok kotu kangoonun tamponun ust tarafına kadar su var dondum eve başımıza iş almayalım çok zorunlu işi olmayan çıkmasın trafiğe

aynen.. şu anda felaket durumda, ve her yerde maddi hasarlı trafik kazası mevcut.. zorunlu kalınmadıkça dışarı çıkılmaması en doğru karar olucaktır

turbo&quattro
31-10-2009, 12:23
Aman dikkat...Kaza haber(ler)i almayalim.

Gogo
31-10-2009, 12:25
Allah korusun...

levent
31-10-2009, 12:25
göztepede dijitürk çatır çutur kanallar gidiyor sabahtann beri yağış var..

cefiro
31-10-2009, 12:58
Yağış durmuyor allah yolda olanlara kaza bela vermesin.

brv
31-10-2009, 13:00
mecidiyeköyde dün geceden beri durmadı yağmur...soğukta dışarsı...nargile planları yalan oldu...

turbo&quattro
31-10-2009, 13:02
e-5 Atakoy kilitmis....

SekoLive
31-10-2009, 13:03
sahil yoluda biraz önce sıkıntılıydı

Boost Up
31-10-2009, 13:04
Babam aradı az önce pendik pazarı toplatılmış.

OZAN-RS
31-10-2009, 13:42
12:00 da beyazıttan cıktım e5 ten atakoye gittim, sahilden döndüm ancak simdi beyazıta gelebildim .. yollar kilit dikkatli olalım ..

deniz
31-10-2009, 14:14
dısarısı berbat fırtına var maslak uucuyor dukkanı kapattık geldık..

XoR
31-10-2009, 14:19
Yollar fena heryer göl olmuş Tem'den geldim otele yara yara suları.

Mecburi durum yoksa sokağa falan çıkmayın berbat heryer.

brv
31-10-2009, 14:20
dükkanda durduğun mu var deniz...dün geldim gene yoktun konuşturma adamı ne biçim patrosun... :D

deniz
31-10-2009, 14:22
dükkanda durduğun mu var deniz...dün geldim gene yoktun konuşturma adamı ne biçim patrosun... :D

ahahaha olum sen benım dukkandan cıkmamımı beklıyosun :D:D:D:D:D

elpadre
31-10-2009, 14:46
karısıya gıdıcektım vaz gectım karı kendı gıtsın ben ugrasamam onunla :)

metin
31-10-2009, 14:50
şu an kartal e5 trafiğe kapalı

elpadre
31-10-2009, 14:53
hıc brı yere gıtmıyurm durum fenaa

STP
31-10-2009, 14:56
beylıkduzunde hıc durmadı ama yuksekte oldugumuz ıcın sel modu vs yok cok sukur

turbo&quattro
31-10-2009, 14:58
Kullanıcıya MSN yolu ile mesaj gönder

E-5 karayolu trafiğe kapatıldı

İstanbul yağmura teslim. Yine aynı görüntüler

31.10.2009 15:30
İstanbul'da etkili olan sağanak yağış sonucu, Kartal Cevizli mevkisinde oluşan su birikintisi nedeniyle E-5 kara yolu ulaşıma kapandı.

İstanbul genelinde dün başlayarak aralıklarla devam eden sağanak yağış, sabah saatlerinden itibaren özellikle Anadolu yakasında etkisini artırdı.

Sultanbeyli ilçesindeki Uzundere mevkisi ve Ahmet Yesevi Mahallesi'nde su baskını yaşanan ev ve iş yerlerinde itfaiye ekiplerince başlatılan su tahliye çalışmaları sürüyor.

Sancaktepe ilçesi Samandıra beldesi, Pendik ve Kartal'da da su baskını meydana geldiği, evlerinde mahsur kalan bazı vatandaşların itfaiye ekiplerince kurtarıldığı bildirildi.

Sağanak yağış sonucu bazı yollarda oluşan su birikintileri ulaşımda aksamalara neden oldu.

E-5 kara yolu, Kartal Cevizli mevkisindeki köprü altında oluşan su birikintisi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Cevizli mevkisinde ulaşım yan yollardan sağlanırken, köprü altındaki su birikintisinde araçlarıyla mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekiplerince kurtarılıyor.

Bazı vatandaşlar ise arızalanan araçlarını iterek su birikintisinden çıkarmaya çalışıyor.

AA

SekoLive
31-10-2009, 14:59
allah yardımcımız olsun dikkat etmek lazım çevremizdekileri uyaralım

B.Battal
31-10-2009, 15:00
1 saat sonra Ümraniye'den çıkıp FSM üzerinden Bahçelievlere gitmeye çalışacağım. Çile başlıyor :(

Onur`
31-10-2009, 15:03
Bostancı sanayi pert

onursumer
31-10-2009, 15:04
12 gibi bi floryaya gittim geldim heryer su birikintisiydi

hatta floryanın içinde mazgallardan su çıkıyordu dışarı

bu haftasonu en iyisi evde oturmak hiç gerek yok dışarıda eziyet çekmeye ;)

Ferhat_V
31-10-2009, 15:32
Sel suları E-5'i kapattı
İstanbul Anadolu Yakası'nda şiddetli yağış etkili oluyor. Kartal, Sultanbeyli ve Pendik tarafında çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı.

Kartal Cevizli mevkii'ndeki su baskını nedeniyle E-5 ulaşıma kapandı.

Meteorolojinin, öğle saatlerinde yoğun yağış beklentisi konusunda uyarıda bulunduğu İstanbul'da, özellikle anadolu yakası şiddetli yağışın etkisi altında. Kartal, Sultanbeyli ve Pendik'te çok sayıda ev ve işyerini su bastı.

Kartal Cevizli köprü altındaki su birikintisi nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı. Buradaki su baskını nedeniyle E-5 ulaşıma kapandı

dikkatli olalım

ALINTI (http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=15&ArticleID=1156584&Date=31.10.2009&b=Sel sulari E-5i kapatti)

maltepe carrefourdaydım sabahtan beri..sabah her sakindi az önce bi çıktım hastanenin ordan maltepenin içine kadar trafik kilit..sahsuvaroğlunun ordan e5 e çıkayım dedim e5 i sel almş götürmüş yollar bomboş kapamışlar :D bi kaç kaza vardı bostancıya kadar hep kapalıymış...böyle olcağını bilsem sabah hiç çıkmazdım saat 10 da çıktım saat 4 eve anca geldim gittiğim mesafede max 20 km..

turbo&quattro
31-10-2009, 15:32
1 saat sonra Ümraniye'den çıkıp FSM üzerinden Bahçelievlere gitmeye çalışacağım. Çile başlıyor :(

Birkac gun once daha yagmur ciselerken Umraniye'den Sefakoye FSM den tam 2 saatte gelmistim.Bu yagmurda 3-4 saat surer heralde.

Djalican
31-10-2009, 15:38
Sarıyer Merkez İptaal...