PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blackberry

Baran^
30-10-2009, 22:49
Arkadaşlar telefon almayı düşünüyorumda bu ara,Blackberry kullananlar varsa fikirlerini alabilirmiyim? bunların bold gold bi çeşitleri varmış ben anlamıyorum hangsini almak gerek. nası telefondur yenısı ne zaman cıkacak şimdi almak mantıklımı vs bi danışayım dedim..Şimdiden teşekkürler.

dixi
30-10-2009, 22:52
forumda birisi satıyodu satılıklara bir bak istersen

dixi
30-10-2009, 22:53
http://techturkey.com/forum/showthread.php?t=39644&highlight=blackberry

Jerky
30-10-2009, 22:54
Blackberry Türkiyede baya tutuldu, en önemli özelliği emaillerin direk telefona düşmesi. Mail trafiğin yoksa çok bir espirisi yok ama genede şık aletler. Ben javelin kullanıyorum gayet memnunum. Turkcell'den alırsan Teknik Servisini KVK veriyor, sanırım avea'da Başarı hizmet veriyor.Şuanda Bold, javelin ve storm en tutulan modeller, ben javelin öneririm ama yakında yeni modelleri gelicek gerçi pek farkları yok.

onursumer
30-10-2009, 22:54
bb bold veya 8900 curve tavsiye ederim eğer doğunmatik istiyorsan stormda güzel

ama tam olarak telefondan beklentilerin neler ?

multimedia ozellikler bekliyorsan bb de çokfazla bi alternatif yok nokia E71 heryonden bbden daha ustun

bb ozellikle yazışma mailleşme vs olarak alt yapıya sahip ;)

emre yeşil
30-10-2009, 23:00
Baran ben iphone ve blackberry storm kullanıyorum ikiside ideal ve çok kullanışlı telefonlar senin seçimine bağlı aslında blackberry storm daha ciddi iphone tam eğlence makinesi ikisinide incede eğer dokunmatik istemiyosanda bold al www.ceptown.com bu siteden herşeylerini öğrenebilirsin

luckdove
30-10-2009, 23:00
eğer email için kullanacaksan BB ideal. Email birinci önceliğin değilse gereksiz

OnurS
30-10-2009, 23:05
Bende ilk çıktığından beri bold kullanıyorum çok memnunum ondan önce yıllarca pda sonra iphone kullanmıştım ama hiçbiri bbnin yerini tutmaz...

omercanilica
30-10-2009, 23:07
pearl kullanıyorum ben gayet memlunum ınternet ıle cok fazla ıclı dıslıysan ıdael dıger turlu bır yararı oldugunu soylenemez

ogunozcan
30-10-2009, 23:09
bold kullanıyorum cok memnunum ama stormu tavsıye ederım dokunmatık ekran ıstıyosan

Ümit
30-10-2009, 23:14
storm tavsiye eden pek duymadim bold u tavsiye etmeyende hic duymadim =) bold icin BB nin en iyisi diyorlar sanirim javelinde iyiymis.bana cok kaba geliyorlar estetik olarak bende dusunuyordum bold ama onun yerine nokia e71 aldim beyaz estetik olarak daha guzel.tabi bold kadar islevsel degil o ayri bi konu.arkadaslarimdan tecrube ettigim kadar bold u tavsiye edebilirim =)

ogunozcan
30-10-2009, 23:17
bold daha ıyı tabıkıde ama dokunmatık ekranda stormda guzel en azından ıphone dan.

Eworen
30-10-2009, 23:27
Blackberry bold iyidir bende iphone nun yanına alıcam mutlaka
ama storm dan uzak dur mouse gibi çalışan bi dokunmatik sistemi varki evlere şenlik :)

Baran^
30-10-2009, 23:28
Dokunmatik olanı pek kullanışlı gelmez bana hemde kullanan bikaç kişi ekran esniyor ediyor dedi soğudum.BOLD iyi diyo herkez..Bide ben e71 baktım oda hoşuma gitti.Ben cok pahalı değilse interneti kullanırım onun dışında cok özellik aramıyorum aslında.2 tane alıcam bide ben bb lerde mesajlaşma bedavaymış sanırım aralarında o yuzdende tercih ediyorum

renault_f1
30-10-2009, 23:28
iphone son nokta bence...

Eworen
30-10-2009, 23:29
bu arada iphone 3GS i mutlaka öneririm..

Baran^
30-10-2009, 23:31
iphone dan nefret ediyorum kesinlikle düşnmüyorum bu arada.

PROMINENT
30-10-2009, 23:35
işin yoksa mail çok gelmiyorsa iş için bence gereksiz bb..fazla facebook falanda kaldırmıyor kitlenip duruyor..şarjı az...

emre yeşil
30-10-2009, 23:36
Dokunmatik olanı pek kullanışlı gelmez bana hemde kullanan bikaç kişi ekran esniyor ediyor dedi soğudum.BOLD iyi diyo herkez..Bide ben e71 baktım oda hoşuma gitti.Ben cok pahalı değilse interneti kullanırım onun dışında cok özellik aramıyorum aslında.2 tane alıcam bide ben bb lerde mesajlaşma bedavaymış sanırım aralarında o yuzdende tercih ediyorum

ekranı esniyor iphone gibi dokunmatik değil tıklamalı ekranı ondan esniyor senin yazdıklarına göre en uygun cihaz kesinlikle bold ve pin numaraları var kendi aralarında mesajlaşa biliyor ama ücretsizmi bilmiyorum reklam gibi olmasın ama ben turkcellin aşırı faturalarından bunaldım her ay 300-500 geliyordu numaramı vodafone taşıdım ve 18 aylık sözleşme ile storm verdiler bana sınırsız konuşma sınırsız mesaj ve sınırsız internet bu sayede tüm gün messenger facebook ve maillerim açık ve dilediğimce kullanıyorum ödediğim sabit fatura 161,00 TL sı belki işine yarar.

Ümit
30-10-2009, 23:43

BB messenger da internet kullanarak msn tarzi mesajlasabiliyorsunuz.ozaman size kesinlikle nokia e71 oneririm. 6 aydir kullaniyorum cok memnunum hic bi sıkıntısı yok.kaba bi telefonda degil estetik olarak cok guzel ozellikle beyazi.macera aramaya gerek yok saniri=)

onursumer
30-10-2009, 23:59
bb de sürekli bis bağlantın olmalı turkcele aylık mecbur para vericeksin bb messenger güzel birşey ama çok fazla kişide yok

kız arkadaşında varsa aylık 30-40 lira tek telefon için sabit vererek tum ay sınırsız bb messenger uzerinden konuşabilirsiniz ama sonuçta 2 telefon masrafı aylık 100liraya yakın oluyor ve bence çok gereksiz ;)

ama e71 her yonden gene avantajlı ben mesela cep tlefonu ile çok fazla internet kullanmıyorum msn,facebook bazen mail 100mb 3g paketim var aylık 9tl mi ne ekleniyor faturama ve istediğim zmaan direk laptopuma telefonu takıp 3g ile nete giriyorm oldukça ucuz ;)

ben aynı zamanda skype yükledim hatta bosnada onurk ile konuşuyorz sürekli beleşten :D oda e71 kullanıyor sayemde :D

Dragger
31-10-2009, 00:02
BB iyidir de bence pek bi esprisi yok bizler icin, is adamı mısın cok önemli mailler mi gelecek vs ben gereksiz buluyorum.

Internet kullanımında iphone daha iyi bence.

Baran^
31-10-2009, 00:45
2 blackberry arasında bedava yada cok ucuza mesajlaşıyor diye duydum ben.Bunu e71 le yapamıyorsunuz sanırım..E71 benm hoşuma gitti ama e72 cıkıcak diyolar vs grüntüsü cok değişirse soğurum bu sefer telefondan.Dayanıklılık anlamında e72 daha sağlam görünüyor ama bellide olmaz.e71 le bb arasında kaldım..

turbo&quattro
31-10-2009, 00:48
Blackberry storma sadece bir hafta dayanabildim...Bir telefon bu kadarmi kullanissiz,bu kadarmi pil omru az olur...

Tum dunyada blackberry kullananicilari ile ucretsiz mesajlasabiliyorsunuz evet..

Jerky
31-10-2009, 00:55
2 blackberry arasında bedava yada cok ucuza mesajlaşıyor diye duydum ben.Bunu e71 le yapamıyorsunuz sanırım..E71 benm hoşuma gitti ama e72 cıkıcak diyolar vs grüntüsü cok değişirse soğurum bu sefer telefondan.Dayanıklılık anlamında e72 daha sağlam görünüyor ama bellide olmaz.e71 le bb arasında kaldım..

ücretsiz mesajlaşma bis yada bes kullanıcısı olursan, yani bireysel yada kurumsal BB kullanıcısı olman lazım. Bununda aylık bir bedeli var. Bireysellerde 40 TL gibi bişey, bunu verdikten sonra BB Messenger'ın aktif olur. Onun dışında BB'yi elime aldım sim kartı taktım bedava mesaj yok maalesef :)

Bu arada Bold'un yenisi geliyor.

onursumer
31-10-2009, 01:09
Blackberry storma sadece bir hafta dayanabildim...Bir telefon bu kadarmi kullanissiz,bu kadarmi pil omru az olur...

Tum dunyada blackberry kullananicilari ile ucretsiz mesajlasabiliyorsunuz evet..

hattına tanımlı bis data bağlantısı varsa eğer yani oda ucretli oluyor :)

nokia e72 yi bu yaz duyurdu ama ozamandan beri hep pek yakında diyor aslında bu donemlerde çıkmış olması gerekiyordu sanırım

kesin bi bilgi yok

daha hızlı işlemci ufak tasarım dokunuşları falan var + ları çok doğrusu ama tarih yok :D

turbo&quattro
31-10-2009, 01:11
hattına tanımlı bis data bağlantısı varsa eğer yani oda ucretli oluyor :)

nokia e72 yi bu yaz duyurdu ama ozamandan beri hep pek yakında diyor aslında bu donemlerde çıkmış olması gerekiyordu sanırım

kesin bi bilgi yok

daha hızlı işlemci ufak tasarım dokunuşları falan var + ları çok doğrusu ama tarih yok :D

Valla ben Amerika;da aldim o an kullanmaya basladim messengeri ve ucretsizdi:)

onursumer
31-10-2009, 01:13
Valla ben Amerika;da aldim o an kullanmaya basladim messengeri ve ucretsizdi:)

burda anında geçiriyorlar data paketini en kralından :D

R-13239
31-10-2009, 02:33
Valla ben 1 sene önce 8310 curve kullanıyordum , ablam istedi ona vermek durumunda kaldım , ondan sonra n95 8gb , iphone falan kullandım , sonra tekrar bb bold aldım , tavsiye ederim.

JumboAli
31-10-2009, 04:47
Ben BB pearl ( 8120) kullanıorum gayet memnunum. Tavsıye ederım

Mr.K
31-10-2009, 05:48
e71 skype rulaz hahahaha

GKS
31-10-2009, 08:06
blackberry alma bence e71 al beyaz renklisi güzel

JumboAli
31-10-2009, 08:16
Nokıa e66 Sımdı telefon alsam dırek onu alırdım

Boost Up
31-10-2009, 08:26
Abi zaten bildiğim kadarıyla facebook un yok, yani ordan sana bildirim gelmeyecek. Eğer çevrende BB kullanan insan çok varsa ve genemlde bunlar faturalıysa çoğunluk BBM kullanır.(BB ler arası mesajlaşma). Şarjı çok dayanmayan bir telefon ama bunu söylemeliyim. Mail de çok kullanıyorsan çok mantıklı bir seçim olabilir. Ama mail falan kullanılmıyorsa pek bence gereksiz:)

tolga.k
31-10-2009, 08:34
E 71 derim bende

Baran^
31-10-2009, 09:15
Biz kız arkadaşımla ve babamla cok mesajlaşıyorum kampuscell falan olmamıza ve uzun telefon görüşmeleri yapmamama rağmen fatura 150den aşağa gelmiyor babam kız arkadaşım ben bold alıcaz.Boldu bu kadar istememin e71 tercih etmekteki kararsızlığım bedava mesaj özelliğinden boldun.40 lira bişey diyorsunuz ben zaten konusma cok yapmıorm.

ugurbora
31-10-2009, 09:19
peki arkadaslar bu e71 deki skype muhabbeti nedir biraz acabılırmısınız ?

xxozanxx
16-01-2010, 21:19
arkadaşlar slm.Konu kalabalığı olmasın diye yeni konu açmak istemedim,

Telefon almayı düşünüyorum.
Mail trafiği benim için önemli değil,Telefon güzel gözüksün(iş adamı telefonu tarzı manasında),wireless'ı olsun yeterli.Birde i-phone olmasın:D

Blackberry bold ekranı küçük ve dokunmatik olmadığından düşünmüyorum.BB storm çok hoşuma gitti fakat onunda wi-fi'si yok ve daha prototip aşamasındaki bir telefon gibi çok sorunluymuş okuduğum yorumlara göre...Yeni bb yada apple telefon çıkacakmı bu aralar?

eskisi kadar takip etmiyorum artık telefon piyasasını.
Ne önerebilirsiniz? teşekkürler:)

Boost Up
16-01-2010, 21:22
Storm un dokunmatiği ciddi anlamda kötü. Bence Bold en iyisi yine de. Samsung Omnia II da düşünebilirsiniz. Onunda dokunmatiği kötü lakin Stormunki kadar değil:rolleyes:

MuratB
16-01-2010, 21:33
msj yazıyosanız kesinlikle stormu tavsiye etmiyorum msj yazmak ölüm:(

xxozanxx
16-01-2010, 21:43
açıkça konuşmak harici pek birşey yapmam iş telefonumda :D şekli şemali düzgün olsun şu an için en önemli olan o..ama bi wireless iyi gider meze olarak,hani olmasa da olur ama haha :)

Boost Up
16-01-2010, 21:44
açıkça konuşmak harici pek birşey yapmam iş telefonumda :D şekli şemali düzgün olsun şu an için en önemli olan o..ama bi wireless iyi gider meze olarak,hani olmasa da olur ama haha :)

Maksat "şekil" ise alın bir tane 8600(Luna). Ucuz ve oldukça şık:)

xxozanxx
16-01-2010, 21:54
Luna gerçekten çok şık ama tarzı eskide kaldı artık.8800-8900 zamanları:D büyük telefon gerek artık

Diyadin
16-01-2010, 22:12
BB E71 Vs hepsini kullandım şuan I phone 3G 16gb kullanıyorum. Gayet memnunum bu segmentteki telefonlarda ısrarla I phone diyorum. Çünkü gereksiz tuştakımı nette gezerken video izlerken foto incelerken yok oluyor ve daha geniş ekran kullanıyorsunuz.

İphone harici alacağınız her cihazda yarım ekran kullanmaya mahkumsunuz. Dokunmatik biraz zorlar. Ama zamanla alışırsınız.

TURBO CİVİC
16-01-2010, 22:46
bold keyifli tatlı bir cihaz tavsiye ederim

Baran^
16-01-2010, 22:49
Blackberry Bold aldım cok memnunum mail ve BBM özelliği super..Dokunmatik telefon aldım 2 gun sonra geri verdim.

Mehmet Opc
16-01-2010, 22:57
Alcaksan Blackberry Bold al Stormlar çok kötü dokunmatik ama çok sorun çıkartıormuş ekranı İphoneda güzel ama ben begenmiorum Boldtan şaşma

xxozanxx
16-01-2010, 23:01
Peki Bold'un yenisi çıkacakmı bu aralar arkadaşlar? hani iphone'un 3g'den sonra 3g S modelini çıkarması gibi.Yani bekleyeyimmi yeni BB için sizce?

Baran^
16-01-2010, 23:03
Yenı cıkacak modelin cıkmasına daha cok var.Cıkacak modelinde bolddan nerdeyse hiçbi farkı olmıyacak.Aynı soru benımde kafamda vardı araştırdım o yuzden.rahatlıkla alabilirsin.

xxozanxx
16-01-2010, 23:25
http://tr.blackberry.com/ 'deki yeni çıkacak dediği bb curve 8520'yi hiç boşuna beklememi diyorsun Baran? :)

xxozanxx
16-01-2010, 23:36
of kafam iyice karıştı bb'deki teknoloji sıralamasını bilmediğim için.
bb bold 1000 küsur tl
yeni çıkacak bb curve 8520 600 küsur tl
demek ki 8520 daha düşük teknolojili,daha basit bir telefon... tek farkları bold'ta gps var fakat 8520 daha küçük ve hafif

edit: 8520; 320x240 pixel . bold 480x360 pixel
8520 elenmiştir :D

Killah
17-01-2010, 00:38
Yaklaşık 1 sene iPhone kullandım, 1 aydır falan da BlackBerry Bold kullanıyorum, iPhone her yönüyle daha üstün bir telefon BB'den.

xxozanxx
17-01-2010, 01:01
kesinlikle kötülemek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ama iphone çok ayağa düştü ya cidden..12-13 yaşlarındaki çoluk çoçuğun elinde bile iphone var artık.o yüzden çok soğudum iphone'dan,yoksa çok güzel telefon:)

Yaklaşık 1 sene iPhone kullandım, 1 aydır falan da BlackBerry Bold kullanıyorum, iPhone her yönüyle daha üstün bir telefon BB'den.

dragonflydesing
17-01-2010, 18:48
Evde 3 tane var (bold,8800 ve curve8320) fakat telefondan farklı bi amaca hizmet etmiyorlar babamın kullandığı hariç.
bb curve 8520'den kuzenim almış londra'dan,bana şarz cihazı ve mac'lere uyum haricinde bi farkı yok gibi geldi bold'dan.

ben 8800 kullanıyorum gayet memmunum,fakat telefon gerçekten iş için alıncak en iyi telefon,normal telefon için kullanılcaksa bence yer kaplamasına hiç gerek yok.

Artıları
-İnternet erişimi kolay ve hızlı (konumuna göre değişiyor tabi)
-Ekranı büyük olduğundan gps,video,yazı metni ve internet gibi uygulamaları rahatça yapabiliyorsunuz.
-İnternette araştırılırsa işe yarar birçok program mevcut. (Mesela Google Earth)
-Kullanımı gayet rahat.

Eksileri
-Telefon büyük olduğundan çok hassas,yeni darbeler'de diğer telefonlara oranla daha sık bozulabiliyor 1.40m gibi bi mesafeden yere düşürdüm ekranı bozuldu.
-Neden bilmiyorum curve 8320'de son zamanlarda çok kilitlenme oluyor.
-Bir süre sonra curve 8320'nin 360 dönebilen tuşu hissedilmeyecek derecede de olsa hassaslığını yitiriyor.
-Benim kullandığım 8800 fazla büyük olduğundan cepte otururken rahatsız ediyor :)
-Keşke işletim sistemi windows mobile olsaydı.

kesinlikle kötülemek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ama iphone çok ayağa düştü ya cidden..12-13 yaşlarındaki çoluk çoçuğun elinde bile iphone var artık.o yüzden çok soğudum iphone'dan,yoksa çok güzel telefon:)

Çoğu çakmadır onların :D

R-13239
17-01-2010, 18:53
BB Bold'da aynı şekilde , herkesin elinde nerdeyse...

dragonflydesing
17-01-2010, 19:44
BB Bold'da aynı şekilde , herkesin elinde nerdeyse...

çakması varmı bilmiyorum ama bold'ları genelde şirketler veriyor çalışanların eline ondan etrafta fazlaca var :)

xxozanxx
17-01-2010, 20:37
abdullah,açıklamalar için teşekkürler arkadaşım ;)
şu bb storm'un keşke hataları düzeltimişi çıksa yakın zamanda.görünüşü o kadar güzel ki,çokta karizmatik :cool:

dragonflydesing
17-01-2010, 21:31
abdullah,açıklamalar için teşekkürler arkadaşım ;)
şu bb storm'un keşke hataları düzeltimişi çıksa yakın zamanda.görünüşü o kadar güzel ki,çokta karizmatik :cool:

bi şey değil,yardımcı olabildiysem ne mutlu,illa blackberry gibi ağır bir telefon'mu istiyorsun zevklerinden anlamayabilirim ama sony ericsson'un aino diye bi telefonunu almış almancı bir arkadaşım,telefon çok hoşuma gitti bi tane bende isticektim fakat şu anlık arama yapmıyor türkiye'de dedi.Sony ericssonunda güzel modelleri var onlarada bakabilirsin.

Baran^
17-01-2010, 21:50
Zevk tabi senın telefondan ne ıstediğine baglı.Iphone cılgı cıktı mıllet kuyruk oldu cıktığında öle oldumuyduda bana itici geliyor.BB bence karizmatik bir telefon tuş takımıda cok pratik dokunmatik ekran oldum olası sevemedim pratik gelmiyor bana.BB içinde yenısını beklemene gerek yok al bold guzel sağlam telefon.Tabi genede sen bilirsin.

xxozanxx
17-01-2010, 22:50
http://img.gsmarena.com/vv/pics/sonyericsson/se-aino-01.jpg

slide olmasa çok daha güzel olabilirmiş:) bu arada büyük telefon benim hoşuma gidiyor kardeşim:D

bi şey değil,yardımcı olabildiysem ne mutlu,illa blackberry gibi ağır bir telefon'mu istiyorsun zevklerinden anlamayabilirim ama sony ericsson'un aino diye bi telefonunu almış almancı bir arkadaşım,telefon çok hoşuma gitti bi tane bende isticektim fakat şu anlık arama yapmıyor türkiye'de dedi.Sony ericssonunda güzel modelleri var onlarada bakabilirsin.

aynen bendede aynı durum var baran:) bold alıp geçicem sanırım.ama ah storm ah:D:D

Zevk tabi senın telefondan ne ıstediğine baglı.Iphone cılgı cıktı mıllet kuyruk oldu cıktığında öle oldumuyduda bana itici geliyor.BB bence karizmatik bir telefon tuş takımıda cok pratik dokunmatik ekran oldum olası sevemedim pratik gelmiyor bana.BB içinde yenısını beklemene gerek yok al bold guzel sağlam telefon.Tabi genede sen bilirsin.

cem36
17-01-2010, 23:28
BB 8900 Javalin var bir bakmanızı tavsıye ederım hem ufak hemde çok kullanışlı.. Kesinlikle e71 e değişmem 1 yıldır kullanıyorum kırılsın yıne alırım hatta e72 alırım...

Jerky
17-01-2010, 23:41
8520 ve Bold II'nin 8900 ve Bold I'den farkları joistickleridir arkadaşlar. Görüntü olarak ve özellik olarak çok fark olmasada joistick olayı yeni modelleri tercih etmek için yeterli. Bold yada 8900 alıp joistick değiştirmeme ihtimaliniz çok düşük. haberiniz olsun :)

Bu arada 8520 satılıyor. Garantili 600TL civarında.

ReßeL
20-01-2010, 19:08
Ben 8900 Curve aldim kullaniyorum bir kac aydir ve cok memnunum. Interneti EDGE teknolojisi ama bana yetiyor. Forumlara ve sitelere yeterli hizda giriyor. 8520 ile aralarinda zaten en buyuk fark D-pad olmasi. O top 3-4 ayda bir degistiriliyor dayanmiyor pek ve gelen sikayetler uzerine 8520 suruldu piyasaya ki cok cirkin bir model bence.

Benim simdiki hedeim Bold 9700. Kesinlikle tus takimi mukemmel ve ekrani daha guzel. Daha guzel tasarim ve daha pratik geliyor bana. 3G internet de cabasi. Kesinlikle deger ve iphone falan hikaye diyorum. Is gormek istiyorsan BB almali. iPhone entertainment tabanli bir urun. Konsept farkli. BB kadar pratik olamaz.

xxozanxx
20-01-2010, 19:40
kardeşim gerçekten çok sağol ya 3-5 gündür BB'nin yeni çıkacak en üst seviye telefonu hangisi diye bakıyordum ama kendi resmi sitelerinde bile görememiştim sayende Bold 9700'ı öğrenmiş oldum:) Hem tuşları dokunmatik gibi,hem 9000'daki joystik yerine d-pad var dediğin gibi ki daha şık ve bence daha kullanışlı.

BB 9700 alıyorum kesin karar:D:cool:

edit: aralık başı gibi çıkmış bile ama TR'ye gelişi anca olacakmış

http://www.donanimhaber.com/Daha_gelismis_Blackberry_Bold_karsinizda-16230.htm

Ben 8900 Curve aldim kullaniyorum bir kac aydir ve cok memnunum. Interneti EDGE teknolojisi ama bana yetiyor. Forumlara ve sitelere yeterli hizda giriyor. 8520 ile aralarinda zaten en buyuk fark D-pad olmasi. O top 3-4 ayda bir degistiriliyor dayanmiyor pek ve gelen sikayetler uzerine 8520 suruldu piyasaya ki cok cirkin bir model bence.

Benim simdiki hedeim Bold 9700. Kesinlikle tus takimi mukemmel ve ekrani daha guzel. Daha guzel tasarim ve daha pratik geliyor bana. 3G internet de cabasi. Kesinlikle deger ve iphone falan hikaye diyorum. Is gormek istiyorsan BB almali. iPhone entertainment tabanli bir urun. Konsept farkli. BB kadar pratik olamaz.

xxozanxx
20-01-2010, 20:50
stoklara girmiş bugün itibariyle:)

http://www.hepsiburada.com/blackberry-bold-97000/productDetails.aspx?categoryid=371946&productid=telcepblack9700

xxozanxx
27-01-2010, 20:02
yarın alıyorm bb bold2 9700'ı inş :)
son olarak sormak istediğim bişey var arkadaşlar;
bu blackberry internet servisi (bis) olmadan normal şekilde bağlandığımız kadar parasını verip internete giremiyormuyuz? (müşteri hizmetlerini aradım,cevaplayamadılar)
Mail push teknolojisine öyle aman aman ihtiyacım yok,kendim girer bakarım istediğim zaman. ama internette bazı yerlerde okuduğum yazılara göre google.com'a bile "bis" olmadan giremiyormuşuz,doğrumudur?

Baran^
27-01-2010, 20:40
Kardeşim alıyorsun 4GB lık internet paketi ona BBMassanger da dahil tüm BB lerle bedava mesajlaşıyorsun.Internete yetıyor surekli girmiyorsan.en ucuzu o 40ytl veriosn aylık.Hayırlı olsn iyi cihaz alıyorsun.

xxozanxx
22-02-2010, 17:07
BB 9700 o kadar kullanışlı,kolay ve şık ki zevkle kullanıyorum.Burdan iPhone'a nazaran BB'yi öneren arkadaşlara tekrar teşekkür etmek istedim :)
(bu arada, BB aldıktan sonra arkadaşımdan iPhone 3gs alıp ikisini 1 hafta kullandım. iPhone rezalet bir telefon kalıyor BB yanında.Yazanlar çok haklıymış,iPhone tam bir eğlence telefonu başka bir işe yaramaz ve artı olarak insana araba kullanırken kaza yaptırır:D nitekim bırakın işlem yapmayı ekrana bakmadan birini aramak bile neredeyse imkansız.)

dipnot 2 : Pil olaylarını karşılaştırmaya bile değmez BB açık ara önde.Wireless+internet+foto+konuşma vs,vs bir haftaya yakın gidiyor pili !!!
iPhone, 2 belki 3 gün...

onursumer
22-02-2010, 22:37
bende e72 ye geçiş yaptım

şuan bence bb den ve nokia e72 den başka qwerty klavyeli telefon kullanılmaz :)

OnurS
23-02-2010, 10:42
BB 9700 o kadar kullanışlı,kolay ve şık ki zevkle kullanıyorum.Burdan iPhone'a nazaran BB'yi öneren arkadaşlara tekrar teşekkür etmek istedim :)
(bu arada, BB aldıktan sonra arkadaşımdan iPhone 3gs alıp ikisini 1 hafta kullandım. iPhone rezalet bir telefon kalıyor BB yanında.Yazanlar çok haklıymış,iPhone tam bir eğlence telefonu başka bir işe yaramaz ve artı olarak insana araba kullanırken kaza yaptırır:D nitekim bırakın işlem yapmayı ekrana bakmadan birini aramak bile neredeyse imkansız.)

dipnot 2 : Pil olaylarını karşılaştırmaya bile değmez BB açık ara önde.Wireless+internet+foto+konuşma vs,vs bir haftaya yakın gidiyor pili !!!
iPhone, 2 belki 3 gün...

pil olayı bold9700de düzeldi bold9000de yrm günde bitiyodu.Hoş 9700de bana max 1- 1,5 gün dayanıyo ama ben biraz fazla kullanıyorum (=

ugurbora
23-02-2010, 10:48
bende 3gs var dahada yeni sayılır yururken yada araba kullanırken mesaj yazılmıyo cok yorucu oluyor bazen ama arada sırada işimede yarıyor can sıkıntısına iyi gelıyor burda yazılanları okudukca BB ye gecsemmı dıe dusunuyorum su yenı cıktı sanırım beyaz olan bı modelı var tavsıye edermısınız onu renk olarak fln bozulma yaparmı acaba

olcay_bora
23-02-2010, 10:50
ben turkcellden tahuttlu bişeyler almıştım klavyeli fln çok memnundum arac kullanırken mesaj yazmak zor oluor tek dezavantajı o gerisi bilgisayarın cebinde geziorsun yani çok kaliteli cidden tavsiye ederim

YALIM
23-02-2010, 11:15
Ben de Iphone3g kullanıyorum ancak artık sıkıldım :)

Peki Nokia E72 mi, yoksa BB Bold9700 mü dersek?

Frid
23-02-2010, 11:19
yani budurumda e72 mi alınmalı yada bold9700

kullanım amaçları

facebook, msn, forumlar, haber siteleri, mail, skyp, video siteleri

YALIM
23-02-2010, 11:21
Bir de bu Bold 9700'lerin üzerinde Turkcell yazmayanı yok mu daha piyasada yaw?

(E72 daha iyi gibi sanki?)

ReßeL
23-02-2010, 19:06
Ben de Iphone3g kullanıyorum ancak artık sıkıldım :)

Peki Nokia E72 mi, yoksa BB Bold9700 mü dersek?

BB Bold 9700.

Marlon
23-02-2010, 19:14
Önerebileceğim bir telefon. Türkiyede çok tutuldu detaylı incelemişliğim var bende almayı düşünüyorum. Tavsiye ederim.

onursumer
23-02-2010, 22:24
yani budurumda e72 mi alınmalı yada bold9700

kullanım amaçları

seçim zor ikiside şuan alınabilicek en başarılı telefon bence karar vermeden onceki ikisinide incele o şekilde sana uygun gelene karar ver ben nokia e72 aldım iyiki almışım :)

CTG
24-02-2010, 00:12
kullanım amaçları

cok net iphone

onursumer
24-02-2010, 00:24
cok net iphone

iphone kullanıp e72 ye geçmiş biri olarak tam tersi :D

YALIM
24-02-2010, 08:57
cok net iphone

Çok net olarak sıkıldım iphone'dan.. :)

1,5 senedir kullanıyorum, iphone'un nelere kadir olduğunu çok iyi biliyorum, apple ve MacOs'a saygım büyük, notebook olarak da Macbook Pro kullanıyorum zaten..

Arada değişiklik iyidir... Iphone da duracak zaten, satmayı falan düşünmüyorum...

Ama çıtırdan çerezden bi QWERTY klavyeli cihaz kullanma isteği içerisindeyim.. Sanıyorum N72 alacam, özellikle gümüş gri olanı BB'ye göre hem daha şık, hem daha ucuz, hem de daha fonksiyonel gibi.. :confused:

efe-E
24-02-2010, 12:37
Yalım abi bırak bu şovları, gel aramıza katıl BB kervanına,nokia'da neymiş be ah be abicim :P

Frid
24-02-2010, 12:47
benimde kafam karıştı ama bence e72 daha çekici gibi :D

YALIM
24-02-2010, 13:33
Yalım abi bırak bu şovları, gel aramıza katıl BB kervanına,nokia'da neymiş be ah be abicim :P

Len biraz evvel gittim elledim blekböriyi ve E72'yi... E72 daha keyifli kesinlikle Efe'cim. ;)

Bir de aralarında yaklaşık 2 kat kadar pil ömrü farkı var ki, birşey diyemedim açıkçası..

5.0mp kamerayı falan hiç karıştırmıyorum zaten.

Blackberry bir trend, ama biz Apple'cıyız babacım... Daha iyi bir "ayfon" çıkana kadar bu tarz aletlerle gönül eğlendireceksek f/p olarak efektif olanına kaçmak lazım..

830 nereee, 1300 nere..değmez bence.. ;)

SerkanKurt
24-02-2010, 14:21
9700 baya iyi telefon bende turkcellden sözleşmeli aldım tavsiye ederim.

YALIM
25-02-2010, 22:17
E72 aldım, 2 gündür kullanıyorum, gayet dolu ve keyifli bir telefon..
Ama mevzu özellikle internet sitelerinde gezinmek ise asla bir Iphone değil..
Onun dışında başarılı, özellikle mesajlaşma, MSN ve e-mail konusunda.
Şarjı hayvan gibi gidiyor, henüz demo şarjını bitiremedim.
Turkcell'in Eş Kart diye bir dalgası var, aynı numaraya ait iki sim kart veriyorlar, birini E72'ye takacağım, diğerini de Iphone'a.. İkisini birden kullanacağım, Iphone ve MacOs vazgeçilmez malesef.. :)

said_
25-02-2010, 22:38
bende bu aralar BB ye bakıyorum ama E72 de aklımda sürekli peki hangisi daha rahat gezinme imkanı sağlar internette felan şuan E65 kullanıyorum internette gezinmek zor oluyo baya.

erkin006
25-02-2010, 22:48
bb kullanıyorum valla iidir gps , bb messenger vs bi çok özelliği var...

internettede gayet rahat ve hızlı...

onursumer
25-02-2010, 23:27
bende bu aralar BB ye bakıyorum ama E72 de aklımda sürekli peki hangisi daha rahat gezinme imkanı sağlar internette felan şuan E65 kullanıyorum internette gezinmek zor oluyo baya.

e65 ten sonra e72 uçak gibi gelir alışman zaman almaz klavye dışında ;)

said_
25-02-2010, 23:30
e65 ten sonra e72 uçak gibi gelir alışman zaman almaz klavye dışında ;)

hızlı gelceği kesin abi :) Nokia ya alışkınım ama BB de ilgimi çekiyo en iyisi gidip test etmek cevaplar için teşekkürler .

Ludacris
26-02-2010, 01:49
bendede bilekberii var bencede tercih et çok kullanışlı

YALIM
26-02-2010, 08:41
Blackberry'nin web browsing kabiliyetini bilmiyorum ama optik navigasyon tuşu ile web'de gezmek zor, Iphone'a alışmış bir insan için. Bu konuda kimse Iphone'un eline su dökemez.

BB ile E72 arasında webde dolaşma konusunda hız farkı yoktur, E72'de çok hızlı.. Mouse ve cursor için birşey diyemeyeceğim, BB ile web sitesinde dolanmayı denemedim..

Beni blackberryden soğutanlar, 3G destekleyen bir cihazın bu devirde artık ön kamerası olmaması, BB messenger, email gibi hizmetleri kullanmak için servis sağlayıcıya ayda belli bir miktar sabit ücret ödemeniz gerekmesi, vb gibi şeyler oldu. Ya da kontratlı alacaksınız..

Mutlaka BB9700 hardware olarak daha üstündür ancak E72'de oldukça donanımlı, stabil çalışan ve çok şık bir alet, klavyesini kullanmak BB'ye göre daha rahat gibi.

Ama web sitelerinde dolaşırken Iphone'u ararsınız, benden söylemesi. Şu Iphone bu kadar ayağa düşmeseydi çok iyi olacaktı, ben 36 yaşında serbest meslek sahibi bir iş adamıyım, bende Iphone 3G var... Ama benim 13 yaşımdaki yeğenimde ve onun akranı neredeyse tüm veletlerde 3GS var... :D

Neyse, şu E72 ciddi duruşuyla karizmayı biraz kurtardı Allahtan..

efe-E
26-02-2010, 23:17
E72 iyiymiş, bugün baya kurcaladım. alabilirim :P

.::EmrE::.
27-02-2010, 01:07
BB kullanan arkadaşlar alınmasın ama bence iş amacı ile kullanılmayacaksa acayip gereksiz bir telefon..Multimedia anlamında bana göre sıfır. Açıkçası hiçbir artısını göremedim bu blackberry'lerin..

Bu arada maillerin cebe gelmesi olayı Push mail'den mi bahsediyorsunuz? Hemen hemen her kaliteli telefonda var artık bu özellik.

Bende Nokia E71 vardı..Aslında çok gereksiz bir alışveriş olmuştu o da benim için,dediğim gibi iş adamı değilim birşey değilim...Bu tip telefonların en büyük artısı Qwerty klavyeleri..Mesajlaşmak çok kolay oluyor.Ancak bence bu tip bir telefon alınacaksa illa E72 alınması daha mantıklı olur,en azından application (program*oyun) sıkıntısı çekilmez,kişiselleştirilebilir...

facebook, msn, forumlar, haber siteleri, mail, skyp, video siteleri için : Ne kadar bütçe ayırdığınızı bilemiyorum,ancak:

iPhone 3G veya htc HD2 öneririm.. Kendim HD2 kullanıyorum*.Kesinlikle tavsiye ederim.Hele ki facebook'suz yaşayamam derseniz kesinlikle htc. Telefon defteri bile sürekli facebook ile senkronize halde. Push mail var. Hotmail,Gmail varsa onlar da cebe geliyor.Outlook desteği de mevcut.RSS reader var.Skype eklenebilir.Forumlar için tarayıcı ve ekran çok müsait + flash desteği var.Face'den video izleyebiliyorsunuz.Ha , kocaman , o ayrı bir mesele.

*Sanki bu telefon çok mu gerekli? Diyen arkadaşlar olabilir :) Ancak 7/24 neredeyse internet kullanıyorum,WLANı olan ve 3G modem olarak kullanabileceğim,ekranı büyük,mp3 kalitesi yüksek ve iPod arayüzüne benzer,gps olarak aracıma bağlanaiblen bir cihaz arıyordum :)

erkin006
27-02-2010, 01:16
emre az çok katılıyorum söylediklerine...ne messengerini kullandım ne mailini..sadece hayvan gibi nete bağlandım biraz gps inden faydalandım oda sırf heves merak için:D

onun haricinde alalı 2 ay oldu 24 saat konuşma yapmışım...valla aslında benim için çokda gerekli değildi ama aldık boşbulunup...

- Behlül iphone

- Ezel blackberry

onuda hatırlatıyım:D

.::EmrE::.
27-02-2010, 01:21
emre az çok katılıyorum söylediklerine...ne messengerini kullandım ne mailini..sadece hayvan gibi nete bağlandım biraz gps inden faydalandım oda sırf heves merak için:D

onun haricinde alalı 2 ay oldu 24 saat konuşma yapmışım...valla aslında benim için çokda gerekli değildi ama aldık boşbulunup...

- Behlül iphone

- Ezel blackberry

Dediğim gibi gerçekten amacı ile kullanılacak telefon seçmek lazım bence.Gerçi ben tam bir tüketim manyağı olarak,genellikle 2-3 ayda bir telefon değiştiriyorum,en kötü huyum.Sadece iyi modeller değil,en dandik telefonlara bile sarıyorum..Neyse :D

Açıkçası ben neredeyse her özelliğini kullanıyorum.Şu ana kadar en uzun süreli kullandığım telefon iPhone idi,o da bozulduğu için bunu aldım..Sanırım bu da bir iki yıl kadar götürür.. PS kolu bağlayıp Gran Turismo oynuyorum bununla gerçekten çok işe yarıyor :D

Bir de şu var,multimedia anlamında iPhone gibi bir telefon görmedim.Onun dışında boş :D

CTG
27-02-2010, 15:26
- Behlül iphone

- Ezel blackberry

sikinti burda, ezel intikami alsin belki inzivaya cekilince telefonu degistirir. simdi ***** trafik cok :D