PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu araç ı tanıyan varmı..

nitrosystem
01-11-2009, 10:42
http://www.sahibinden.com/bedava_kacirma_4x4_turbo_bu_fiyata_yorulmamis_q4-26WQQaXQQ13076754WQQpXQQdisplayitem
bu araç a niyetlendik.tanıyan varsa..iyi kötü buraya yazabilirse çok minnettar kalırım..

elpadre
01-11-2009, 17:23
duzgun bır araca benzıyor ama yakından bakmak lazım

fatiii
01-11-2009, 17:49
aracı alıp bostancı sanayi carium servis onur ustaya bi götür al derse alırsın..

kasa fena durmuyor bu fiyata göre normal..önemli olan diger aksamlara baktırman motor,yürüyen vs...

Onur`
02-11-2009, 10:51
Q4 almanı tavsiye etmem çok sorun çıkartıyor difransiyel ve turbosu
ayrıca 9.950 çok fiyat
max 8 ver illa alacaksan... ama dediim gibi başka bi araç bak bence

saygılar...

mgnPower
02-11-2009, 10:53
ayrıca 9.950 çok fiyat

saygılar...

neye gore ? q4'e bakmasini bilene renault 12tx'lerden bile daha saglam aractir.

VteC_MaNiaC
02-11-2009, 11:36
aracı alıp bostancı sanayi carium servis onur ustaya bi götür al derse alırsın..

kasa fena durmuyor bu fiyata göre normal..önemli olan diger aksamlara baktırman motor,yürüyen vs...

araba yenibosna doğu sanayi sitesinde :) bostancıyla araları takribi 50 km :D

mur_84
02-11-2009, 11:47
valla arkadaşlar sağlam düzgün bir Q4 süper bir makina ama sorunlusu hiç çekilmez kimse kusura bakmasın.. bu yüzden iyi baktır fiyat olarak piyasasını bilmiyorum ama tutulmayan bir araç minimum fiyat verin satıcıya..

Ddrome
02-11-2009, 12:06
üstadım q4 çok keyifli bir araba tam bir şaka arabası :) aaa şunu bi tokatlayım deyipte yenilgiyi sindiremediği için hüngür hüngür ağlayan çok olur :) birde eğer merakın 4 çeker arabalarsa eagle talona bak istersen. mitsubishi olarak almaya kalksan dünya para istiyorlar ama neden talon arayınca ucuza buluyorsun :S üzerindeki her parça nerdeyse ömürlük. evo'nun 4g63 ünün ilk yada modeline göre 2. versiyonu var üstünde blok 1000 beygir ve üstüne dayanıklı deniyor dsm sitelerinde, hele birde amerikayla falan bir parça bağlantın varsa parçalar okadar ucuza geliyor ki tahmin edemezsin. Ben yol parası dahil 50 dolara maf sensörü aldım :)
http://www.sahibinden.com/1992_eagle_talon_2_0_tsi_awd-26WQQaXQQ15940747WQQpXQQdisplayitem
Şu mesela gözüme temiz göründü bu modelde (eğer motor kurcalanmamışsa) ikinci versiyonu mevcut daha kısa blok. düz vitesleri 250 otomatikleri 200 beygir civarındaymış bunların bendekine göre üst kapağı daha güzel bunların

fatiii
02-11-2009, 12:13
ayrıca 9.950 çok fiyat

saygılar...

turbosu ne sorunu cıkartabilirki kardes turbonun eti ne budu ne zaten en fazla bozulsada bi tamir ettirirsin sıfırı zaten 700 lira falandırda hadi tamir ettir diyelim orjinal basıncla tahmini bi en az 140 150 bin km binersin..140 150 bin km icinde 300 400 lira pek bi masraf deil..dif biraz problem olabilir onada yapıcak bişey yok 8 9 liraya araba alıyosun.

kimse kusura bakmasında hem ucuz hem hızlı hem masrafsız bi araba varsa bende alırım..

ben alacak olsam 50 deil 100 km de olsa kesinlikle onur ustadadan gecirmeden Q4 almazdım..zaten aldıktan sonrada onur ustaya gitmesse bası cok agrır..

50 km den kacarsa 10000050 km lik masraf acar araba :D:D

Ddrome
02-11-2009, 12:18
turbosu ne sorunu cıkartabilirki kardes turbonun eti ne budu ne zaten en fazla bozulsada bi tamir ettirirsin sıfırı zaten 700 lira falandırda hadi tamir ettir diyelim orjinal basıncla tahmini bi en az 140 150 bin km binersin..140 150 bin km icinde 300 400 lira pek bi masraf deil..dif biraz problem olabilir onada yapıcak bişey yok 8 9 liraya araba alıyosun.

kimse kusura bakmasında hem ucuz hem hızlı hem masrafsız bi araba varsa bende alırım..

ben alacak olsam 50 deil 100 km de olsa kesinlikle onur ustadadan gecirmeden Q4 almazdım..zaten aldıktan sonrada onur ustaya gitmesse bası cok agrır..

50 km den kacarsa 10000050 km lik masraf acar araba :D:D

Mesela bildiğim kadarıyla 180sx lerdeki ca18detlerin yağlama kanalı problemi nadirde olsa tuboyu yağsız bırakıbiliyor ama q4 lerin bu tarzda bi sorunu yok hatta ben araba almaya niyetliyken biraz gezinmiştim forumlarda q4 için son derece başarılı motorlar diyorlar

Onur`
02-11-2009, 12:26
Alfa ustalarından duyduğumu diyorum ben size. Bi nevi alıntı gibi bişey. q4 güzel olmasına güzel zevkli hatta ama dediğim gibi masraf çıkartır en ufak bi arızada... İstiyorsan arabayı al gel baktırtayım senin için burda. 5-6 tane ayrı alfacı var ;)

egeturbo
02-11-2009, 12:27
Q4 ler oldukça keyifli muazzam araçlar.4 çeker problemlerinde çok insanı sıktığını duymuştum.Ama gayet güzel ve düzgün bakımlarını yaptığın sürece bence bi problem çıkartmaz

nitrosystem
02-11-2009, 13:16

valla iyi söylüyorsunda.adamı getirttiremiyoruz bostancıya..çok yoğunum gelemem diyor.illa sen ustanı al öyle gel diyor..adamın dediğine göre sadece salıncaklar.aks burç ları dedi bide debriyaj balatası nın değişmesi gerekiyormuş. başka bir sorunun olmadığını bu parçaların da hepsini işçilik dahil 700 tl ye değişiceğini..ön takımın komple fiat tempra olduğunu söyledi..arabayı servise bi soksak bakıcaz altına üstüne inşallah

nitrosystem
02-11-2009, 13:26
---------------

fatiii
02-11-2009, 14:26
Alfa ustalarından duyduğumu diyorum ben size. Bi nevi alıntı gibi bişey. q4 güzel olmasına güzel zevkli hatta ama dediğim gibi masraf çıkartır en ufak bi arızada... İstiyorsan arabayı al gel baktırtayım senin için burda. 5-6 tane ayrı alfacı var ;)

yanlış anlamada Q4 senin gibi arkadasların eline gecince bası cok agrıyor iste :)

her alfa ustası Q4 den anlamaz zamanında senin gibi alfa tamir eden ustalara Q4 goturdukleri icin bi cok insan senin bu anlattıklarını yasadılar..

arkadasım tekrar söylüyorum o arabayı alacaksan kesinlikle onur ustaya götür..

nasıl işi varmış ben anlamadım sonucta araba satıyor kimsede göstermeden Q4 alacak kadar keriz deildir heralde..usta işini gücünü bırakıp araba peşinde koşmaz hicbizaman araba ustaya gider normalde..

cok üstüne düsme arkadasım sonucta satıcı o ben ustaya göstermeden araba almam de olsun bitsin..bu devirde göğsünü gere gere Q4 satamaz..madem vakti yok hic 1 tane arkadasıdamı yok sana eşlik edicek,bence bahane üretiyo..

Onur`
02-11-2009, 14:32
Bilader sen benim elime geçen arabaların durumlarını nerden biliyorsun
neye dayanarak o lafı söylüyosun?

bahsettiğim ustalardan biri zaten Onur...
bizde boş laf konuşan ustalarla iş yapılmaz genç ;)

sadece duyduğum şeyleri söylemiyorum yaşadığım şeyler olduki konuya paylaşım yaptım.. Neyse sen daha iyi anlıyosun demekki bu işlerden bizde sanayide sabahtan akşama kadar boşuna duruyoruz ;)

alacak olan yada niyetli olan arkadaşada yine söylüyorum.. Gel bostancı sanayiye oadamla birlikte ilk bi çayımızı iç ondan sonra hepsine teker teker gidip gösteririz,yardımcı olurum...

mur_84
02-11-2009, 14:33
cok üstüne düsme arkadasım sonucta satıcı o ben ustaya göstermeden araba almam de olsun bitsin..bu devirde göğsünü gere gere Q4 satamaz..madem vakti yok hic 1 tane arkadasıdamı yok sana eşlik edicek,bence bahane üretiyo..[/QUOTE]

kesinlikle katılıyorum..:icon_tup:

fatiii
02-11-2009, 14:37
Bilader sen benim elime geçen arabaların durumlarını nerden biliyorsun
neye dayanarak o lafı söylüyosun?

bahsettiğim ustalardan biri zaten Onur...
bizde boş laf konuşan ustalarla iş yapılmaz genç ;)

sadece duyduğum şeyleri söylemiyorum yaşadığım şeyler olduki konuya paylaşım yaptım.. Neyse sen daha iyi anlıyosun demekki bu işlerden bizde sanayide sabahtan akşama kadar boşuna duruyoruz ;)

sabahtan akşama kadar Q4 kovalıyosan diyecek lafım yok ama ben 2 yıldır Q4 kovalıyorum GENÇ ;)

ve tekrar yazıyorum 10 alfa ustasının 9 u Q4 ten anlamaz Q4 ü Q4 den anlıyan bi ustaya götürceksin:icon_tup:

her alfacı anlasaydı Ankarada bı dunya alfacı var ve bunların yarısıda Q4 ten anladıklarını idda ediyolardı araba beyin takarken arıza cıkardı hicbiri yapamadı araba istanbula onur ustaya gitti 2 günde eski halini aldı;)

Onur`
02-11-2009, 14:40
Ankaradaki ustalar kamilse benim yapabileceğim bişey yok
kapasiteleri o kadar demekki ;)
Sen gel buraya istersen senin arabayı götürelim o bahsettiğim ustalara sonuca sen karar ver
daha fazla konudan sapmayalım...

ben diyeceğimi dedim

fatiii
02-11-2009, 14:44
neyse konuyu hakan abi gorurse yazar zaten bişeyler(maxiQ4)...

usta deildir ama Türkiye nin en iyi Q4 doktorudur diyebilirim.bizimki önerilerden ibaret kalıcaktır ama o ne derse onu yap derim ben.

By_HaNNibaLL
02-11-2009, 14:50
http://www.sahibinden.com/90_model_orjinal_sahibinden_alfa_romeo_33-06WQQaXQQ15567574WQQpXQQdisplayitem
Buyrun ayni arac sayilir aracta en ufak bi sorun yoktur arac sahibi tamircidir aracta en ufak bir sorun olursa bursada götürüp baktirabilirisn

fatiii
02-11-2009, 14:51
http://www.sahibinden.com/90_model_orjinal_sahibinden_alfa_romeo_33-06WQQaXQQ15567574WQQpXQQdisplayitem
Buyrun ayni arac sayilir aracta en ufak bi sorun yoktur arac sahibi tamircidir aracta en ufak bir sorun olursa bursada götürüp baktirabilirisn

:D:D nasıl yani...

mgnPower
02-11-2009, 14:56

ayni arac sayilir derken markasi ayni sadece ikiside alfa romeo... nasil ayni sayacazki markasi harici ?

nitrosystem
02-11-2009, 17:17
yanlış anlamada Q4 senin gibi arkadasların eline gecince bası cok agrıyor iste :)

her alfa ustası Q4 den anlamaz zamanında senin gibi alfa tamir eden ustalara Q4 goturdukleri icin bi cok insan senin bu anlattıklarını yasadılar..

arkadasım tekrar söylüyorum o arabayı alacaksan kesinlikle onur ustaya götür..

nasıl işi varmış ben anlamadım sonucta araba satıyor kimsede göstermeden Q4 alacak kadar keriz deildir heralde..usta işini gücünü bırakıp araba peşinde koşmaz hicbizaman araba ustaya gider normalde..

cok üstüne düsme arkadasım sonucta satıcı o ben ustaya göstermeden araba almam de olsun bitsin..bu devirde göğsünü gere gere Q4 satamaz..madem vakti yok hic 1 tane arkadasıdamı yok sana eşlik edicek,bence bahane üretiyo..
ok.zaten arbayı da zeki ustaya götürücem adam gelirse tabi..

nitrosystem
02-11-2009, 17:18
Ankaradaki ustalar kamilse benim yapabileceğim bişey yok
kapasiteleri o kadar demekki ;)
Sen gel buraya istersen senin arabayı götürelim o bahsettiğim ustalara sonuca sen karar ver
daha fazla konudan sapmayalım...

ben diyeceğimi dedim

ok.kardeşim gelicem zaman sana özleden ulaşır telefonunu alırm.ve gelirim inşallah.farklı fikirlere ihtiyacımız var.teşekkürler

nitrosystem
02-11-2009, 17:22

kardeş..ama bundan vardı bende.daha güçlü4x4 turbolu bi araç arıyorum..önerin için teşekkürler

kv661
02-11-2009, 20:53
ben Alfaların bu kasalarını sıkıntılı diye biliorum ama ne desem yalan olur