PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cam filmi hakkında yardım..

AnıL
03-11-2009, 21:12
cam filmlerimi çıkartmak istiyorum ve filmler oldukça kötü durumda..
kendim çıkaramaya cesaret edemiyorum yarım kalıpta görüntüsünün kötü olmasından korkuyorum..
ne şekilde veya nerelerde çıkartırabilirim acaba??

rapture
03-11-2009, 21:43
eger film çok eski ise bir fön makinası ile filmi ısıtarak çıkart ufak defek lekeler kalıcaktır onlarıda tinerle yada sabunlu su ve falçata ile kazıyarak cıkartabilirsin

Buğra A.
03-11-2009, 21:45
Bende 307 varken sentetik tiner ile temizlemiştim geriye kalan artıkları.Bir zararını görmemiştim.Falçatayı pek önermiyorum.Eğer doğru kullanılmassa camı çizebilir diye düşünüyorum.

AnıL
03-11-2009, 21:47
ewt falçataya bende pek sıcak bakamdım...

ACTPK
03-11-2009, 22:11
Arka cam hariç diğer camları söküp kalanları sentetik tinerle temizlemiştim bende.

imhotep
03-11-2009, 22:16
Camciya gidersen soker cok basit

AnıL
03-11-2009, 22:25
Arka cam hariç diğer camları söküp kalanları sentetik tinerle temizlemiştim bende.

arka camdaki rezistansın zarar görmesinden korkuyorum..

Camciya gidersen soker cok basit

her camciyada güvenemiyorum rezistanstan dolayı..kısmet dicez sanırım arka cam için..

Chatin
03-11-2009, 22:54
youtube da 2 kafadar filmin üstüne parfüm yada balata spreyi gibi birşey sıkarken çakmakla alevlendirmişti ve film hemen büzüşüp toplanmıştı. gayette kolaylıkla aldılar üstünden. ha arka resistans dan korkmakta haklısın cunku başıma geldi ve camı degişmek zorunda kaldım. ama kaskon varsa ve daha önce aynı police geçerli iken hiç arka cam degişmediyse o kadar da detaylı düşünme kaskodan yenilersin.

edit:how to remove rear tint window diye birşey vardı mesela youtube da sonra buna benzer videolara bakarsın artık.

http://www.youtube.com/watch?v=3XokvcxRYBw

Ahmet_28
03-11-2009, 23:07
fön makinası en basit yöntem.ısıtınca yavşıyor hemen :)

sakın söküpte tinerle temizlemeye uğraşma ben bi kere öyle yaptım saatlerce uğraştım

ramo si
03-11-2009, 23:31
fön + selülozik tiner

AnıL
04-11-2009, 08:45
yardımlar için teşekkür ederim..hafta sonu vaktim olucak sanırım.yapmaya çalışcam söylediklerinizi..

CGR328
04-11-2009, 08:53
abi eline bi sprey al sabunlu su yap karıştır cama sık ondan sonra sana küçük uzun maket bıçağı lazım akesuarcılarda war ondan bul ... onla sağ sol yaparak çıkar başka yöntemlerle yaa camı çizersin yada camı beyazlatırsın

SOMEONESPECIAL
04-11-2009, 08:57
Soğuk ortamda camı ısıtmak ve tek noktadan ısıtmak sakıncalı...
Cam patlar. Camın tüm yüzeyini sabırla ısıttıktan sonra filmi yavşatmak lazım...

AnıL
04-11-2009, 08:59
bunuda dikkate almak lazım 1günümüzü harcıcaz artık bunun için..

gkhunk
04-11-2009, 14:30
tinere nazaran izopropil alkol yapıştırıcıyı çözer, plastiği eritmez, leke yapmaz.

fatiii
04-11-2009, 14:59
kardeş mücadele verme git bi film ceken aksesuarcıya 3 5 ne istiyosa ver dertsiz tasasız söktür gitsin.

AnıL
04-11-2009, 18:38
yine en iyisi aksesuarcıya gitmek olucak ewt..

gsi_club
04-11-2009, 19:23
aksesuarci yerine bi flimciye veya camciya gitsen daha iyi olur...

AnıL
04-11-2009, 19:24
film çektirdiğim yer ugun gibi geldi bana ama??

DaRkNeSs-
04-11-2009, 19:45
crx i aldığımda camlarda mavi renk film vardı
daha doğrusu ben açık mavi renk film var sanıyordum tüv muayenesinde söküp de cam içinde kalan kısımların 2numara siyah olduğunu görene kadar :hahaha:
o kadar eskimiş bi cam filmini sadece camsil ve falçata yardımı ile yaklaşık 1-1buçuk saatte söküp temizledim :)
falçatayı dikkatli ve doğru açıdan tutarsan camı çizmezsin, ben yaparken sadece 1 kere elimden kaydı, 1-2cm lik ufak bi çizik oldu onun dışında sorun yok :)
gözünde fazla büyütme.. ;)
bol miktar cam sili sık cama,sonra bi kenarından kaldır filmi ve yavaşça ve gerdirerek sök,üstünde kalan parçalar olcaktır onları da gene camsil ile yumuşat ve falçata ile dikkatlice kazı, üstünde kalan film yapışkanı falan sümük kıvamına gelecek :D ama kolayca çıkacak...

fatiii
04-11-2009, 19:48
aksesuarci yerine bi flimciye veya camciya gitsen daha iyi olur...

bizim burda genelde cam filmlerini aksesuarcılar ceker ama :soru:

AnıL
04-11-2009, 19:49
crx i aldığımda camlarda mavi renk film vardı
daha doğrusu ben açık mavi renk film var sanıyordum tüv muayenesinde söküp de cam içinde kalan kısımların 2numara siyah olduğunu görene kadar :hahaha:
o kadar eskimiş bi cam filmini sadece camsil ve falçata yardımı ile yaklaşık 1-1buçuk saatte söküp temizledim :)
falçatayı dikkatli ve doğru açıdan tutarsan camı çizmezsin, ben yaparken sadece 1 kere elimden kaydı, 1-2cm lik ufak bi çizik oldu onun dışında sorun yok :)
gözünde fazla büyütme.. ;)
bol miktar cam sili sık cama,sonra bi kenarından kaldır filmi ve yavaşça ve gerdirerek sök,üstünde kalan parçalar olcaktır onları da gene camsil ile yumuşat ve falçata ile dikkatlice kazı, üstünde kalan film yapışkanı falan sümük kıvamına gelecek :D ama kolayca çıkacak...

arka kapıdaki camlarda denemek lazım bunu ilk başta..zorlanmazsam eğer yapılabilcek bişey die düşünüyorum..gerekli malzemelerimiz cam sil ince falçata..doğrumudur??

AnıL
04-11-2009, 19:50
bizim burda genelde cam filmlerini aksesuarcılar ceker ama :soru:

bizim burdada o şekilde ama ne demk istedi arkadaş anlayamadım bende tam..kendim denedikten sonra almazsa bakıcaz çaresine artık.