PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik Tecili hakkında bir soru....

timucintt
05-11-2009, 01:53
Selam arkadaşlar abilerim kardeşlerim :)

Askerlik ile ilgili bir sorum olacaktı. Başka bir foruma sormak istemedim çünkü net cvplar alamıyorum bazı konularda ama bu konu hakında en iyi cvpları burada alacağımı düşünerek açtım konuyu....

Sorum şöyle ailevi durumlardan dolayı geçen ay askerlik için sevk imzası attım şubata 90/1 lerle asker olacağım....

Ama benim okul ( aksaray üniversitesi ) ilk senem olduğu için ekim sonu yani bundan bir kaç gün önce askerlik şubesine tecil belgelerimi yollamış...

Şimdi sorum şöyle.... sevk imzam atılması halinde ben şu anda öğrenci belgemle okuyacağım diyip askerlik sevkini erteleyebilme olanağım varmı yoksa yokmu diye soracaktım...

Beni aydınlatırsanız çok sevnirim... Hani askerlikten kaçmak gibi düşünülmesin sonuçta gittiğim okulda 2 yıllık bir bölümde okuyorum bittiğinde yine 15 ay yapacağım askerliği onun için sadece Yüksek meslek okullu olarak gitmek daha mantıklı diye düşünüyorum :)

egdeniz
05-11-2009, 02:20
sevk kağıdını aldıysan h. teskereler şimdiden :) sanırım iptal olma durumu olmayabilir...
ama en iyisi sen bulunduğun askerlik şubesine bi sor net cevabı ordan verirler burda yalan yanlış söylemlerle aklın karışmasın

timucintt
05-11-2009, 02:27
Yok sevk kağıdı almadım henüz :) sadece tecili bozdurdum ve bana şubatda askerlik şubesinden sevk kağıdımı almam söylendi yani şubat başında gideceğim acemi birliğim belli olacak henüz bişi yok yan :) Ama sabah mutlaka askerlik şubesine gideceğim bir soracağım zaten. Olmazsa tecil olmaz sağlık olsun :D Sadece merak ediyorum oluyormu diye :) yoksa hazırlıyodum kendime askerlik psikolojisine şimdiden evimin yan tarafında askeriye var... hergün izliyorum milleti :D :D

onursumer
05-11-2009, 12:42
Yok sevk kağıdı almadım henüz :) sadece tecili bozdurdum ve bana şubatda askerlik şubesinden sevk kağıdımı almam söylendi yani şubat başında gideceğim acemi birliğim belli olacak henüz bişi yok yan :) Ama sabah mutlaka askerlik şubesine gideceğim bir soracağım zaten. Olmazsa tecil olmaz sağlık olsun :D Sadece merak ediyorum oluyormu diye :) yoksa hazırlıyodum kendime askerlik psikolojisine şimdiden evimin yan tarafında askeriye var... hergün izliyorum milleti :D :D

2010 şubatmı ?

sevk kağıdını almadıysan tecil olur büyük ihtimallle sen genede askerlik şubesine bir sor

BAHADIR24
05-11-2009, 12:48
öğrenci görünüyorsan sorun olmaz(319 personel atgm;)

Oldschool
05-11-2009, 14:35
iki soruda benden gelsin okulu dondurdugumuz zaman bi kaç ay sonra askere cagırırlarmı ...normal univ den acık ögretime geçmek istiyorum 2 senelik okuyorum direk acık ögretime geçebiliyormuyum

pnrkc
05-11-2009, 14:57
iki soruda benden gelsin okulu dondurdugumuz zaman bi kaç ay sonra askere cagırırlarmı ...normal univ den acık ögretime geçmek istiyorum 2 senelik okuyorum direk acık ögretime geçebiliyormuyum

bnm arkadaşım haziranda okuldan mezun oldu.normalde okulun , askerlik şubesine bildirmesi gerekiyormuş ama bildirmemişler. arkadaşım 1 ay önce şubeye gitti askere gitmek için zaten kaçak gözüküyorsunuz şuan dediler ve 3gün sonra askere gitti.bilginiz olsun...

timucintt
05-11-2009, 15:38
Arkadaşlar bugün gittim sordum... ocağın sonuna kadar mutlaka bildirmem gerekiyormuş (eğer okul bildirmezse) okuduğumu dair belge ile gidip tecilli anındada veriyorlar.... gitmezsem eğer yoksa kaçak gözüküyoruz şubatda sevk kağıdını almazsam eğer... kaçak gözüktüğümüzdede yakalanmamız durumunda en geç 1 hafta içinde acemi birliğine gönderiliyorsunuz... :)

timucintt
05-11-2009, 15:42

Dondurduğunda yine öğrenci olarak gözükürsün ama okulda devam etmediğin için okul 2 yılın sonunda okula geri dönmezsen okul senin için tekrar askerlik şubene tecil göndermiyor ( zaten normaldede maximum 2 yıl okulu dondurabiliyorsun 2.5 yıl sonr gidersne okula geri dönmek istiyorum diye kayıdını eline veriyorlar :) güle güle diyorlar :D ) ve 2 yılın sonunda bir sonraki celb dönemine denk gelen zamanda asker oluyorsun.... ve 2 yıllık mezun olduğunda AÖF geçmek yada lisans duruma geçtiğinde eğer yaşın 29 unu aşmıyorsa tecilini yapıyorlar....

turbo&quattro
05-11-2009, 15:48
Askerlik ile ilgili sorularin cevaplarini forumlarda degilde Askerlik subelerinde fln ara derim..Yanlis verilen bilgi(ler) geri donus olmayan yanlislar yaptirabilir.

timucintt
05-11-2009, 15:55
Askerlik ile ilgili sorularin cevaplarini forumlarda degilde Askerlik subelerinde fln ara derim..Yanlis verilen bilgi(ler) geri donus olmayan yanlislar yaptirabilir.

Zaten Askerlik şubesine gittim üstdede bildirdim :) ayrıca şunuda belirteyim... askerlik şubesine gitmekten korkan çekinen bir sürü kişiyede şunu demekte yarar var.. adam yemiyorlar askerlik şubesinde gidin güzelce bilgilerinizi askerlik şubelerinde alın arkadaşlar ;)

Bakaya kalıp askerlik durumunuzu zora sokmayın.....