PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat!!!Bu araç tehlikelidir,yaralanmanıza sebep olabilir!!!

brv
05-11-2009, 16:29
Mimarsinan TÜV istasyonunda bu aracın ön logosu nerde diye başlayan ( FK panjur ) ve bu farları açıp içini boyamışsın daha ne olucak ( FK mercekli far ) şeklinde sonlanan muayeneden aracım 'Trafiği tehlikeyi atan parçalar bulundurduğu ve yaralama tehlikesine sahip olduğu için AĞIR KUSURLU sayılmıştır ve Muayene onaylanmamış,pul verilmemiştir...

Aracın 1.aks fren sapma değeri yüzde 8 sağ 2.aks fren sapma değeri yüzde 5 el freni sapma değeri yüzde 2 olan ve 6.8 mm diş derinliğine sahip olan potansiyel tehlikeye sahip ve uzak durulması gereken bir araçtır...

Tehlike unsuru oluşturan durum ise arka sileceğin ucunda bulunan,suyun cama doğru gelmesine yarayan parçanın kırılması ve yenisini bulamadığım için takamadığımdan dolayıdır...O parça olmaması sebebiyle araç suyu arkaya doğru fırlatıyor...TÜV'deki Muayene Uzmanı Deniz Dilli ve Sorumlu Serdar Sevinç bunun trafik için tehlike oluşturduğuna kanaat verdiler...Benden taş çatlasa 5 yaş büyük bu şahıslar yıllarca servislerde çalıştıklarını idda etmelerine rağmen araba hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadıklarını anlamak çok zor olmadı...En basitinden hangi serviste kaç yıl çalıştıklarını sorduğumda bile bana cevap veremediler...Sorumlu Serdar Sevinç ile gayet sakin ve mantıklı bir şekillde konuşmama rağmen bana fevri davranarak Terbiyesiz demiştir...
Kendilerine su atmaması için arkasında bulunan hortumu çıkarabileceğimi söyledim fakat kendileri de öyle yaparsan silecek bozuk deyip gene muayeneden geçirmeyeceklerini söylediler...Kısacası daha tünele girmeden bu araba modifiyeli,ön logosu yok alçak önyargıları ile başlayan süreç bu şekilde sonuçlanmıştır...
Daha aracı ilk gördüğünde ukela tavırlar sergileyen ve saygısızca davranmalarından bu araç için mutlaka kusur bulunacağından emin olduk.

Rampa testine bile tabii tutulan aracımın ne frenlerin de ön takımında nede başka yerinde bir sorun çıkmamasına rağmen bu parça yüzünden AĞIR KUSURLU sayılmıştır...

Dikkat bu araç tehlike unsuru içermektedir!!!

http://img688.imageshack.us/img688/1395/silecek.jpg (http://img688.imageshack.us/i/silecek.jpg/)http://img688.imageshack.us/img688/silecek.jpg/1/w686.png (http://g.imageshack.us/img688/silecek.jpg/1/)

http://img4.imageshack.us/img4/7267/polo1p.jpg (http://img4.imageshack.us/i/polo1p.jpg/)

Mr.K
05-11-2009, 16:32
Yalniz celallenmissinde,o parca bir kaza aninda ne kadar tehlike olusturur farkindamisin bilmiyorum..O ufacik dedigin plastik parcasi hayat kurtaryo bu tarzdurumlarda..Bence once sakin ol senin,bana kalirsa muayneden tek gecememe sebebin bu arka silecegindir.Digerleri bundan yola cikilarak uretilen bahaneler gibi geldi bana.

SOMEONESPECIAL
05-11-2009, 16:32
Onlar sana kıl kapmışlar, gözünün üzerinde kaşın var haaaaaaaaaaaa! diye
geçirmemişler arabanı... Keşke Başka bir şubeye gitseydin... Esenyurt Hadımköy...
Geçebilen ne arabalar gördük hepimiz

sinan-s
05-11-2009, 16:34
Vay anasını yaa..Çok enteresan..araç 306 HB galiba..ön logo iptali ve angel fara hiçbirşey demiyorlar normalde..Bizim arkadaşın 306 yıda götürdüm muayeneden sorunsuz geçti..ondada ön logo iptali vardı..Bunlar gerçekten terbiyesiz..

Talih.b16
05-11-2009, 16:36
allah muhafaza cok tehlıkelı yaaa hemen arabayı perte cıkar ne olur ne olmaz buyuk kusur duzelmez o araba.kaskoya sole gelsın alsın yenısını versın o plastık parca cok onemlı neler neler olur.yazık arabada aksesuar var dıye takan ınsanlar a.b falan yalan bı arpa boyu ılerleyemeyız

Oldschool
05-11-2009, 16:38
bende ilk resme baktım dedim gizli silah mı var acaba :D :D

brv
05-11-2009, 16:38
Araç 9n polodur fotolarını paylaşacağım birazdan.

Alican
05-11-2009, 16:41
Hakanım birşeyler yazmak isterim ama yazıcak kelime bulamıyorum bakalım bugün bizim arabalardan biride gitti muayneye akşam eve gidince görücem sonucu ne kusurlar ve bahaneler çıkacak.

mmustu
05-11-2009, 16:42
Ya beyler etmeyin eylemeyin EKE bile geçti muayeneden tek seferde :D

Shadow_Dancer
05-11-2009, 16:43
Yalniz celallenmissinde,o parca bir kaza aninda ne kadar tehlike olusturur farkindamisin bilmiyorum..O ufacik dedigin plastik parcasi hayat kurtaryo bu tarzdurumlarda..Bence once sakin ol senin,bana kalirsa muayneden tek gecememe sebebin bu arka silecegindir.Digerleri bundan yola cikilarak uretilen bahaneler gibi geldi bana.

sen bunları yazarken kafan guzeldi heralde onur?mıllet ne arabaları gecırıyor muayeneden kaldı ki hakanın arabasında eksık gedık bısede yok...silecegi dogru duzgun calısmayan frenı tumayan arabalar gecıyorda bu mu kusurlu?

Spawn
05-11-2009, 16:44
sen bunları yazarken kafan guzeldi heralde onur?mıllet ne arabaları gecırıyor muayeneden kaldı ki hakanın arabasında eksık gedık bısede yok...silecegi dogru duzgun calısmayan frenı tumayan arabalar gecıyorda bu mu kusurlu?

Kinaye yapıyor bence onur o mesajında..

olcay_bora
05-11-2009, 16:46
çekemiyorlar öle aracla gidince o yüzdn

turbo&quattro
05-11-2009, 16:55
Bende arka kol dayamam var diye muayeneden gecememistim:D

tarantino
05-11-2009, 16:58
benim illegal olan sevgili 1.4 eksozu bile sökmediğim halde hepsinden geçip üzerinde orjinal MOMO olan direksiyonum yüzünden kalmıştır bu tüv cüler bi alem adamlar
yazılan kusurda tüve onaylı olmayan direksiyon göbeği takılmıştır

Eyüp
05-11-2009, 17:00
Bende arka kol dayamam var diye muayeneden gecememistim:D

Araç neydi ?:)

turbo&quattro
05-11-2009, 17:03
Araç neydi ?:)

Audi a4........

M.A.D
05-11-2009, 17:06
yuh artık abi adamlar ne yapacağını şaşırdı yemin ederim

TolgaEsentepe
05-11-2009, 17:08
çekememiş belli...

VteC_MaNiaC
05-11-2009, 18:07
bence TÜVTürk genel merkezine bir bir isimlerini vererek şikayette bulun. Haklarında soruşturma açtırt ve mahkemeye vereceğini söyle... böylece gerekeni yaparlar haklarında

brv
05-11-2009, 18:15
Şikayette bulunucam zaten,kendilerine de söyledim bunu form doldurun dedi tamam form getirin dedikten sonra da form falan yok telefondan şikayet et dedi telefonu istedim sitesinden bakarsın dedi ve sırtını dönüp terbiyesiz dedi...

Aracın fotosunu ilk sayfaya ekledim...

Meco
05-11-2009, 18:30
yok artık yauu

MoDVTeC
05-11-2009, 18:36
Ben 2. de geçmiştim

İlk gittiğimde ferrai kornadan,çamurluk sürtmesinden(koni+yay vardı ole gittim),birde arka emniyet kemer karşılıkları koltugun altına girmiş ondanda bıraktı(körmüsün dedim koltugun altında oküz gibi suratıma baktı)....

Zenondan ilkinde geçtim...

FaBeRgE
05-11-2009, 18:36

:D onur naptın ya :heyoo:

CeM öZeR
05-11-2009, 18:41
Benim babamın stock oğlu stock passatınıda 3 seferde zor geçirdik.Adamı boku bokuna oyalayıp duruyolar.Arabanı rengi bi eski kasa passat için belki bilirsiniz samoa kırmızısı rengini.Yok efendim bu nasıl kırmızıymış kahverengi gibi kırmızı mı olurmuş uygunluk belgesi al gel dediler.Milimetrik ayarlı far ayarı bozuk dediler.Motor no görülemedi dediler.İlk gittiğimdede yatmış olan vergi borçları yatmamış olarak gözüküyomuş kayıt açmadan gönderdiler.Adamı deli ediyolar ya şasesi çürük arabalar bile geçiyo bizim 5 yaşındaki araba 3 seferde geçti.

Mr.K
05-11-2009, 18:41

Gecmesin abi ben mi geciriyorum ??? Kafam falanda guzel degil gayet ayigim.

Vtec_2
05-11-2009, 18:47
Ağzını burnunu bir güzek kıracaksın o herıflerin...Buna benzer bişi başımıza geldide suanki sinirle sen ne desen haklısın dostum.

yiit
05-11-2009, 18:53
sen harbi kıl insanlara denk gelmişssin haklısın bize anlaşmalı bi tüv istasyonu lazım :)

CallMeInsane
05-11-2009, 19:20
işten anlamayan ve görev bilinci olmayan annesi kötükadın olan bu insanlar sırfbirilirinin akrabası halası dayısı diye işe alınmış insanların yapıcaagı iş bukadar olur

gökan
05-11-2009, 19:28
valla neler gecııyor tuvden abes kaçmııs bu yaptııklarıı bellkıı sıınıırlıı anıına denk geldıın bu adamlarıın

deniz
05-11-2009, 19:45
kardesım gecmıs olsun cok can sıkıcı ..
ben ne dedım tamamen sans ve ordakı hıyarın ınsanı duygularıyla alakalı!

brv
05-11-2009, 20:21
Eivallah deniz durduk yere sinir bozukluğu harbiden...Ne arabadan anlıyorlar ne de laftan...

Benimde orta kemerin kablosu koltuğun altındaydı istasyonda çıkarttım taktım hemen...

Hadımköy TÜV istasyonu daha iyiymiş,buluttan nem kapmıyolarmış...

Eray Yümsel
05-11-2009, 20:23
Ya beyler etmeyin eylemeyin EKE bile geçti muayeneden tek seferde :D

rica ederimmm

mmustu
05-11-2009, 20:26
rica ederimmm

mersi canım :D

baretta
05-11-2009, 20:32
Hakan , resmen sana gıcıklık yapmışlar , çekememişler de geçirmemişler... Bir tüv şubesinde aracı var , veriyorsun parasını hallediyor herşeyi... İstiyorsan özelden mesaj at...

dragstar
05-11-2009, 20:33
ben hadımköye gitmiştim iyiydi fazla takmıyorlarda çok sıra oluyor

Low-Rider
05-11-2009, 20:34

onur bazen sırf muhalefet olmak için yazıyormuşsun gibi geliyor

brv
05-11-2009, 20:39
Hakan , resmen sana gıcıklık yapmışlar , çekememişler de geçirmemişler... Bir tüv şubesinde aracı var , veriyorsun parasını hallediyor herşeyi... İstiyorsan özelden mesaj at...

Sağolasın Anıl ikinciye gittiğimde geçirmemeleri için hiç bir sebeb yok ama gene sorun olursa mesaj atarım sana...300 lira vermemek için uğraştım keşke verseymişim...

Mr.K
05-11-2009, 20:40
onur bazen sırf muhalefet olmak için yazıyormuşsun gibi geliyor

Bence yanlis geliyo.

brv
05-11-2009, 21:11
Bence yanlis geliyo.
3 sayfa yorumu okuduktan sonra kimin yanlış olduğu gerçekten çok açık ;)

Baran^
05-11-2009, 21:19
Sinirlenmekte haklısın ne arabalar geçiyor muayeneden.Demekki her TUV istasyonu aynı şekilde calışmıyor.BU tür aracların gecebildiği istasyonu bulup oraya yaptırtmak lazım.Şanssızlık sen tersine denk gelmişsin.Fakat şunuda sölemeden gecemiyeceğim silecek fıskiyesinın yönü cam harici her yöne bakan yada bozuk birkaç arac sahibiyle tartışmışlığım var saatlerce temizlemişim camına gelmediğini göre göre basıyolar suyu arabalara doğru..O konuda haklı tuv.

tandogan
05-11-2009, 21:25
acıyorum bu tüv görevlilerine ve kanunlarına :)

Mr.K
05-11-2009, 21:34
3 sayfa yorumu okuduktan sonra kimin yanlış olduğu gerçekten çok açık ;)

Ilk sayfada yorum yaptimyalniz ben 3 sayfa sonra degil;)

brv
05-11-2009, 23:02
Fakat şunuda sölemeden gecemiyeceğim silecek fıskiyesinın yönü cam harici her yöne bakan yada bozuk birkaç arac sahibiyle tartışmışlığım var saatlerce temizlemişim camına gelmediğini göre göre basıyolar suyu arabalara doğru..O

O konuda haklısın...Zaten yağmur da silmek dışında kullanmıyorum,sadece silmek için kullanıyorum...Su fıskiyesini kullanmıyorum zaten...

Senin kadar arabasına dikkat eden özen gösteren birinin arabasına yapılmaması gereken bir hareket :D

MeJo
05-11-2009, 23:09
tünay ın da beyaz jantlara takmışlardı kafasına göre istediini geçiriyor çekemediğini geçirmiyor

turbo&quattro
05-11-2009, 23:10
Silecek suyum yok diye hafif kusur yazmislardi sivri zekalilar:D

Dookan
05-11-2009, 23:21
boşuna o kadar tüv personeli dayak yemedi..bi kaç taneside öldü...böyle yaptıkları sürece insanın canı sıkkın bile gitmiş olsa oraya yine kavga cıkarır..ben annemin arabasına yeni far aldım camı çatlak diye zenonları sokmustum arka stopların rengını falan hep deiştirmiştim yanımdaki abi şahini 4.sefer geçmeyince öbür parası da yanacak korkusuyla elemana saldırmıştı güzel bi gündü halk artık bilinçli...kenetlenmişler..bitane tuv turk eprsneli orda musterıye laf etsın butun herkes cullanıyo ankara ivedikte tepesıne ...kşke senınde etrafında öyle ınsanlar olsydı :D

TünayK
05-11-2009, 23:23
tünay ın da beyaz jantlara takmışlardı kafasına göre istediini geçiriyor çekemediğini geçirmiyor
ben o muayenemı yapan elamanın yuzunu hala unutmuyorum yarın bır gun karsıma cıkarsa bosuna yaptıgım 100lerce km yolu kıcımdan akan terlerın hesabını fena soracagım ona...

kv661
05-11-2009, 23:28
boşuna o kadar tüv personeli dayak yemedi..bi kaç taneside öldü...böyle yaptıkları sürece insanın canı sıkkın bile gitmiş olsa oraya yine kavga cıkarır..ben annemin arabasına yeni far aldım camı çatlak diye zenonları sokmustum arka stopların rengını falan hep deiştirmiştim yanımdaki abi şahini 4.sefer geçmeyince öbür parası da yanacak korkusuyla elemana saldırmıştı güzel bi gündü halk artık bilinçli...kenetlenmişler..bitane tuv turk eprsneli orda musterıye laf etsın butun herkes cullanıyo ankara ivedikte tepesıne ...kşke senınde etrafında öyle ınsanlar olsydı :D

Katılıyorum.

ARkadaş Ankara da olsaydı her türlü hallederdik.

Malumunuz BURASI CANIMMMM TÜRKİYEMMM!

Jerky
05-11-2009, 23:40
Gerçekten çok sinir bozucu bi durum. Bende far ayarında 2 kere kaldım standart 2006 model leonla. Far ayarını yetkili serviste yaptırıp gittim kaldım, sonra haramidere doğuş otoya gidip sadece far ayarı muayenesine gittim yine kaldım. Sonra yol kenarında far ayarı yaptırıp, Tekrar muayene ücreti ödeyip girdim ve geçtim. Doğuştan muayene paramı aldım ama o 2 gün bana kabus oldu.

ATA156
05-11-2009, 23:48
O sana terbiyesiz dediği anda, bide buranın çıkışı var diyip arkanı dönseydin sende =)

leader_T
06-11-2009, 00:53
kafalarına göre iş yapıyorlar. birde iki sorumluluk veriyorsun kendilerini birşey sanıyorlar.
bu tüv alman firmasıydı değil mi??

-ER-
06-11-2009, 01:01
Tek seferde ve aracımın iç döşemeleri sökük halde geçtim :)
arka sileceğimde sökük o delikte ise tıpa var silecek hakkında konuşma olmadı bile :D

ben silivridekine gittim bu arada :)

http://img4.imageshack.us/img4/1995/er306gti12200820.jpg

http://img188.imageshack.us/img188/5443/er306gti12200817.jpg

http://img692.imageshack.us/img692/691/er306gti12200823.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/3007/er306gti12200824.jpg

http://img188.imageshack.us/img188/2295/er306gti12200825.jpg

http://img684.imageshack.us/img684/7029/er306gti12200826.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/2294/er306gti12200827.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/6330/er306gti12200828.jpg

Bu arada şimdi aklıma geldi benim arka LOGO iptalime hiç birşey demediler bagaj açılmadığı halde :)

ömerve
06-11-2009, 01:01
Çok komikti gerçekten daha en baştaki ukela tavırlar sinir bozucuydu :)
adamlara birşey soruyorsun cevap veremiyorlar daha konuşmayı bilmeyen adamlara orda uzman/yetkili sıfatları verirsen böyle oluyor işte.
Ülkemize has özellikler bunlar

Kağıt okumadan sıfır veren öğretmen mantığı gibi,arabayı görür görmez bırakmaya karar verdiler

Sebepte;potansiyel katil :D

brv
06-11-2009, 01:22
Arabanın muayenesini bitirdikten sonra 15 dakika içerde TÜV kurallarına bakmaları da ayrı bir komedi :)

Aracınızdaki bir parçanın TÜV tarafından onaylandığını kanıtladığınız taktirde o parçayı kusur olmaktan çıkardıklarını duydum,ne kadar doğru ne kadar gerçek bilmiyorum...

onursumer
06-11-2009, 01:30
bende silivride yaptırdım sadece lastik,yürüyen,frenler ve far stop kontrolu yapıldı gonderdiler

eksoz muayenem bile yoktu onu hafif kusur yazıp geçirdiler

merve
06-11-2009, 01:43
bende silivride yaptırdım sadece lastik,yürüyen,frenler ve far stop kontrolu yapıldı gonderdiler

eksoz muayenem bile yoktu onu hafif kusur yazıp geçirdiler

o zaten hafif kusur olarak geçiyor.

benim muayne sonucumdada çok komik tabirler vardı :D

spoiler onaysız monte edilmiş :D
ön taraf alt boşluk yeterli değilmiş :D
montaj parçaları onaysızmış :D
he birde camlara sonradan film yapıştırılmış :D

Dragger
06-11-2009, 01:50
Bunlar harbi o.cocugu baska birsey degil...

Sasırdım Hakan sabrınıza da, evire cevire dövmek lazımdı orda onları...

Sen kimsin 3 kurusluk hıyar, orda artistlik yapacaksın arkanı dönüp bi de terbiyesiz diyeceksin. Sikayet icin form vermeyeceksin, Allah yarattı demeyeceksin agzını burnunu kıracaksın bak bi daha öyle itlik yapabiliyormu kimseye...

Onrcn
06-11-2009, 03:35

o plastik parcasi ancak geri geri bir yaya carptiginda yada kosarak bir yaya arabana carparsa sadece kanama yasanmasini önler. Plastik varsa canin yine yanar, saglam kafa atsan yine kalirsin orada.

Arac kazalarinda ise o parca hic bir ise yaramayacaktir, carpmanin etkisiyle muhtemelen kendiliginden cikacaktir. Anlasilacak üzere hayat falan kurtarmiyor arka silecegin arkasinda basit bir plastik parcasi. Burada bariz bir ayrimcilik yapilmis plastik parcasiyla falan durumun alakasi olmadigi ap acik belli.

TUV istasyonlari bir standart getirilmek istendigi icin yapildi fakat yine ayrimcilik yapiliyorsa bir amaci bulunmamaktadir ve bunu da gormek cok zor degildir. Hukuksal islemler disinda yapilabilecek hic bir sey caydirici olmayacaktir. Hukuksal islem sonucu kurumun guvenilirligi azalacagi icin o kisi muhtemelen o isten atilacaktir.

Hukuksal islem yonune giderek boyle islerle ego tatmini yasamak isteyen insanlari ve meydana getirdigi sonuclari ortadan kaldirmak gerekir.

Cok yakin zamanda tanidigim bir akrabam(güzel bir bayandir kendisi) muayene istasyonlarindan birinde resmen yuz vermedigi icin siyah 1.16 bmw si muayeneden gecmemistir. Hic bir degisiklik yapmadan ayni yere annem tarafindan goturulen arac muayeneden gecmistir. Boyle sacma sapan insanlar varken dedigin mantikla is yurumuyor Onur.

TheAce
06-11-2009, 03:41
her işin bir yolu var, her aracı muayneden geçirmek mümkün köfte ve ekmek mantığı işler...

elpadre
06-11-2009, 08:49
bu tuv kafasına gore ıs yapıyor ıyı nıyetlıysen kabul edıyorlar bıraz zıtlas kıl oluyorlar

Mr.K
06-11-2009, 20:43
o plastik parcasi ancak geri geri bir yaya carptiginda yada kosarak bir yaya arabana carparsa sadece kanama yasanmasini önler. Plastik varsa canin yine yanar, saglam kafa atsan yine kalirsin orada.

Arac kazalarinda ise o parca hic bir ise yaramayacaktir, carpmanin etkisiyle muhtemelen kendiliginden cikacaktir. Anlasilacak üzere hayat falan kurtarmiyor arka silecegin arkasinda basit bir plastik parcasi. Burada bariz bir ayrimcilik yapilmis plastik parcasiyla falan durumun alakasi olmadigi ap acik belli.

TUV istasyonlari bir standart getirilmek istendigi icin yapildi fakat yine ayrimcilik yapiliyorsa bir amaci bulunmamaktadir ve bunu da gormek cok zor degildir. Hukuksal islemler disinda yapilabilecek hic bir sey caydirici olmayacaktir. Hukuksal islem sonucu kurumun guvenilirligi azalacagi icin o kisi muhtemelen o isten atilacaktir.

Hukuksal islem yonune giderek boyle islerle ego tatmini yasamak isteyen insanlari ve meydana getirdigi sonuclari ortadan kaldirmak gerekir.

Cok yakin zamanda tanidigim bir akrabam(güzel bir bayandir kendisi) muayene istasyonlarindan birinde resmen yuz vermedigi icin siyah 1.16 bmw si muayeneden gecmemistir. Hic bir degisiklik yapmadan ayni yere annem tarafindan goturulen arac muayeneden gecmistir. Boyle sacma sapan insanlar varken dedigin mantikla is yurumuyor Onur.

Ozetlemis zaten tum herseyi,neyse..

Selman
06-11-2009, 20:53
Tüv tam bir bela. Şubat ayındaydı aracımda fren problemi var diye gönderdiler gittim tekrar baktırdım ayarlarını yaptırdm balatalarda problem yoktu. tekrar gittim gene geçmedi ve yatırdığım 125 lira yandı. mecburen tekrar 125 daha yatırdım vize harcı sonra tekrar ustaya gittim frene ana merkezden bişeyler yaptı ve bu sefer geçtik. Bu sistem yüzünden araca vize yaptırmak frene verdiğim parayla birlikte 350 lirayı buldu. lanet olası dengesiz bir sistemleri var.

OnurS
06-11-2009, 21:17
rx8de kn filtre varken bayaa ses çıkarıyodu alçak olduğu içinde zor çıkmıştı oraya,far ayarımda yoktu ama araç içeri alınmadan önce bi çalışanla rotary muhabbeti yapmıştım biraz.Sonra bi baktım o aldı benim arabayı içeri geçtim muayneden kusursuz=)hatta plakayıda orda çook kıytırıktan yapıştırmış.Sonra babamın arabasını götürdüm far ayarı yoktu gene muhabbet fln geçtim(bu far ayarından herkesin patır patır kaldığı dönemde)
Son arabamda 1buçuk hafta ruhsatsız gezdim alım satım plaka deişmesi fln diye kaçkere polis çevirdi gene sorun olmadı.Hatta birinde kemer yok telle konuşuyorum ruhsat yok sırf telden ceza yedim=)Ama hiç bi durumda terslikde yapmadım abi köpeen oliyim ayağıda yapmadım.Kompleksli şerefsizleri saymazsak herrşey diyalokta bitiyo aslında.Bana göre asıl kendini bişi sananlar ezik beşpara etmez heriflerken asistan olup ezikliklerinin bittiğini sanan kompleksli kanı beş para etmezler bizim unide onlardan çok fazla var her moronu asistan yapıyolar(bazıları hariç tabi)...

Burak Mehmet
07-11-2009, 06:53
rx8de kn filtre varken bayaa ses çıkarıyodu alçak olduğu içinde zor çıkmıştı oraya,far ayarımda yoktu ama araç içeri alınmadan önce bi çalışanla rotary muhabbeti yapmıştım biraz.Sonra bi baktım o aldı benim arabayı içeri geçtim muayneden kusursuz=)hatta plakayıda orda çook kıytırıktan yapıştırmış.Sonra babamın arabasını götürdüm far ayarı yoktu gene muhabbet fln geçtim(bu far ayarından herkesin patır patır kaldığı dönemde)
Son arabamda 1buçuk hafta ruhsatsız gezdim alım satım plaka deişmesi fln diye kaçkere polis çevirdi gene sorun olmadı.Hatta birinde kemer yok telle konuşuyorum ruhsat yok sırf telden ceza yedim=)Ama hiç bi durumda terslikde yapmadım abi köpeen oliyim ayağıda yapmadım.Kompleksli şerefsizleri saymazsak herrşey diyalokta bitiyo aslında.Bana göre asıl kendini bişi sananlar ezik beşpara etmez heriflerken asistan olup ezikliklerinin bittiğini sanan kompleksli kanı beş para etmezler bizim unide onlardan çok fazla var her moronu asistan yapıyolar(bazıları hariç tabi)...

kesinlikle çok doğru..yalvarma yakarma olunca egolarını tatmin ediyorlar.. ben alkollü olduğumu söyledim yolladı,bahçeli 7 de cam filmindençevirdi "tamam yapın işlemi" dedim bıraktı,muayenede motor no görülmedi,"yetkili servisten kağıtmı almalıyım"dedim kusurumu bile yazmadı...

207KITCAR
07-11-2009, 08:22
istersen eskişehir tüv den randevu alalım tak tak gecer ;)

HALUK
07-11-2009, 08:48
yakın çevrenizdeki illerin muayene istasyonu olmayan ilçeleri var, bu ilçelerde haftada 1 gün seyyar tüv gelerek yol kenarında 3 görevli muayene yapıyor, bende o ilçelerin birinde yaptırdım,
meslek lisesi motor bölümü arkadaş teknik eleman. bakıyor.
soru: bu ne (turboyu gösteriyor.)
cevap : bilmiyorum, aldıgımda vardı ama hiç çalıştıgını görmedim :) gülerek cevap verdi turbo bu sen motoru çalıştırınca oda çalışıyor extra beygir demek dedi. :)
soru : camlar kaç numara flim
cevap : aaa camlarda flimmi var :)
soru: farlar nasıl gösteriyor.
cevap : ben gece araba kullanamıyorum. çünkü hep gececi çalışıyorum.

sonra araya bindi. fren testi için. eger o belgeyi vermiyecek olsaydı bende onu yere attıgı fren izleri üzerinde bayıltırdım :)

arabasında ruhsata işli olmayan tüplü araçlar bile geçti, kahvenin önüne seyyar tüv getirirsen ya arabalar geçer, yada kahvedekiler tüvcülerin üzerinden geçer.:)

istanbulda yaşayıp hiç okula gitmeden ögrenilenleri çevre illerde liselerde ders diye anlatıyorlar ;)

S.Mert
27-02-2010, 11:47
benim arabamın motor numarasını bulamadılar yaaa, birde almanyadan eğitim alan uzman ekiplermiş :S

erayakar
27-02-2010, 13:16
benim aracım muayneden geçtiyse tüm araçlar gecer..eksozdan hava filitresine encılda..ledli stoplara kaput uzatma logo iptali ..ve aracım bayada bir düşük..ama hiçbir prblem yaşatmadılar..belkide aracı tanıdılar saygılarını gosterdiler..

.::EmrE::.
27-02-2010, 13:23
Yoık artk yaa ulan sana ne benim aracımın ön logosundan??

benim aracım muayneden geçtiyse tüm araçlar gecer..eksozdan hava filitresine encılda..ledli stoplara kaput uzatma logo iptali ..ve aracım bayada bir düşük..ama hiçbir prblem yaşatmadılar..belkide aracı tanıdılar saygılarını gosterdiler..

nerde yaptırdınız muayeneyi :D

ömerve
27-02-2010, 14:14
benim arabamın motor numarasını bulamadılar yaaa, birde almanyadan eğitim alan uzman ekiplermiş :S

motor numarası problemini bende yaşadım..bir belge veriyorlar onu alıp yetkili servise gidip motor no'yu yazdırıp onaylatıyorsun.
sonra tekrar istasyona gelip muayeneyi tamamlıyorsun.

yavuz364
27-02-2010, 16:08
VW grup araçların hepsinde aynı olay varmış, aslında birazda uğraşmak istemedikleri için..
servise 60tl bayılıyorsun, adam ışığın altına çekiyo yandan bakıyo okuyo..
biraz zor gerçekten ama çok saçma..
motor numarası problemini bende yaşadım..bir belge veriyorlar onu alıp yetkili servise gidip motor no'yu yazdırıp onaylatıyorsun.
sonra tekrar istasyona gelip muayeneyi tamamlıyorsun.

senna
27-02-2010, 16:27
saçma değil aslında çoğu aracın alt korumasından yada diğer elemanlarından göremiyosun motor numarasını ve motor numarasını yanlış okusan ruhsata yanlış geçse daha fazla uğraşırsın kimse orda alt koruma vs sökemez yetkisi yoktur motor tespit tutanağı verilir yetkili servis ne gerekiyosa yapar, ki araç muayene uzmanının bulma gibi bir zorunluluğu yoktur müşterinin onu hazır şekilde göstermesi gerekmektedir

Dragger
27-02-2010, 16:29
Bizim stilonun da alt dösemesini parcalar gibi cıkarmıslar, adamı sonra babamın elinden zor almıslar :D

ibooo
27-02-2010, 16:32
saçma değil aslında çoğu aracın alt korumasından yada diğer elemanlarından göremiyosun motor numarasını ve motor numarasını yanlış okusan ruhsata yanlış geçse daha fazla uğraşırsın kimse orda alt koruma vs sökemez yetkisi yoktur motor tespit tutanağı verilir yetkili servis ne gerekiyosa yapar, ki araç muayene uzmanının bulma gibi bir zorunluluğu yoktur müşterinin onu hazır şekilde göstermesi gerekmektedir

öhö öhö öhö:)

vtecburhan
27-02-2010, 16:38
99 hb vtı mı satmadan once vızeye sokmustum ve tuv e yenı gecmıstı ve baya bı sıkı tutuluyordu

arac uzerındekı parcalar
aemv2
dc headrs
komple 60 lık ıskender usta araborular ve son susturucu
angel far
ledlı stop
type--r kanat
3.5 eaıbac yay
17 konıg trafıg jant
bırde camlarda fılm vardı

vızeye gırdım ve sadece camlardakı fılmı sokturmuslerdı ben ve etrafımdakı herkez şok olmuştu :D
bence bu iş biraz zıtlaşma bırazda şans işi :D:D

kansu_ilhan
27-02-2010, 16:40
99 hb vtı mı satmadan once vızeye sokmustum ve tuv e yenı gecmıstı ve baya bı sıkı tutuluyordu

arac uzerındekı parcalar
aemv2
dc headrs
komple 60 lık ıskender usta araborular ve son susturucu
angel far
ledlı stop
type--r kanat
3.5 eaıbac yay
17 konıg trafıg jant
bırde camlarda fılm vardı

vızeye gırdım ve sadece camlardakı fılmı sokturmuslerdı ben ve etrafımdakı herkez şok olmuştu :D
bence bu iş biraz zıtlaşma bırazda şans işi :D:D

ben biliyorum nasıl geçtiğini :D:D

ahmet3425
27-02-2010, 16:43
arkadasımın sti ına fren testi yapmak icin silindire soktular arabayı gaza bastı herif araba yurudu silindirden cıktı:D bu kadar gerizekalı adamlar var o tuv istasyonlarında ilk once kendileri icin yeterlilik belgesi cıkarması gerekiyor bu okuz heriflerin...

Vts_Power
27-02-2010, 16:57
hayvan herifler bizim type r ın kaput mandalını kırdılar bide sölemiolar hiç bişe olmamış gibi

ulasoztas1
27-02-2010, 16:59
arkadasımın sti ına fren testi yapmak icin silindire soktular arabayı gaza bastı herif araba yurudu silindirden cıktı:D bu kadar gerizekalı adamlar var o tuv istasyonlarında ilk once kendileri icin yeterlilik belgesi cıkarması gerekiyor bu okuz heriflerin...

+++++1000 muayene istasyonlarındakilerin çoğu bizim kadar teknik bilgiye sahip değil hatta bilgisiz sadece eline werilen kağıdı doldurmaya yarayan çok tip war.

Tuning055
27-02-2010, 18:51
valla 2 aracıda muayeneye sokmaya korkuoz moralımız bozulur dıe.. ne bıcım iş anlamıorum..

akucukdogan
27-02-2010, 18:53
Geçenlerde aracı muayeneye soktuk 94 Model nissan bluebird SSS sahibiyim arac sadece hafif kusur olarak şanzıman yağ kaçakları maddesiyle geçti :)

Frid
27-02-2010, 21:54
okadarda iş ilanı veriyorlar baş vuruyoruz almıyorlar :D

Baran^
28-02-2010, 13:28
Cam dışında heryere su fışkırtan fıskıyeler yüzünden kaç defa tekme tokat girişıyodum trafikte mıllete.Yıkamışım arabayı tertemız yanımda basıyoda basıyo herif bana sıcrıyo butun suyu.Ufacık denen parca yeri gelir dikkat dağıtır mıllete sıcrayıp.Ayarı bozuk farları 60.000k xenonları yuzunden gecici körlük yaşatan tüm aracların fıskıyesi bozuk aracların TUV den gecmemesi değil gecmesi anormaldır iyi yapıyolar.

orhansah
28-02-2010, 13:33
bu ne iş ya tüv'de çalışanlara yapılan hakaretlerin ,edilen küfürlerin haddi hesabı yok. çalışan tanıdığım yok ama acayip rahatsız oldum ayıptır yaptığınız. sanki orada çalışanlar bizim insanımız değil ya.

Yigit-Y
28-02-2010, 13:43
ben dbs le renk tespiti için götürdüm...

haziranda gireceğimden eksikliklerimi oranın sorumlu şefinden öğrendim...

kıl yün tüyleri biliyorsundur dedi.filtre egzoz orjinal olucak.kapılar lsd kit var dedim yukarı kalkıyor baktılar geçen bu tür bir araç geçti sıkıntı çıkmaz dedi...

hatta orada çalışan bir abimiz hondada çalışan bir dostun varsa mugen adı altında yazdırabilirsen sorgusuz geçersin dedi....

ben yapılan uygulamnayı doğru buluyorum.TÜV'ün kurulması yollarda sağlıklı araçların dolaşmasını sağlamak için kurulmuş olması...Direk panjura bakılıyor zaten sonra jantlar ondan sonra diğer şeylere geçiyor ;)

kaanpoyrazoglu
01-03-2010, 13:38
Motor ve şasi numarası okunamıyor diye ibare koymalarına rağmen muayene kağıda hafif kusurlu diye geçirmişlerdi eski aracımı :) daha ağır bir kusur olabilirmiki sizce,motor no silinmiş :D

erayakar
01-03-2010, 15:39
yoık artk yaa ulan sana ne benim aracımın ön logosundan??

Nerde yaptırdınız muayeneyi :d

yeni yaptırdım esenyur muayne istasyonunda ...

adilhcl
01-03-2010, 18:28
Arkadaslar bende sadece kornadan kalmıstım camurluk sınyallerını de dert ettıler ama onlar ıcın bısıy yazmadılar .

PunisherKP
01-03-2010, 18:32
yok artik ya nerede yaptirdiniz muayneyi silicek haric sizdeki modifiyeler bende de var yeni girdim muayneye ve sorunsuz gecti arac size cok kil insanlar rast gelmis gecmis olsun allah sabir versin vatana millete boyle insanlar birgin birinin elinde kalirlar sonrada adam yerine koyup bunlar icin yatariz iceride :D

gurcell
01-03-2010, 19:00
Tüv'ler tek bir yere ait değil. Bildiğiniz bayilik olarak çalışıyorlar. Tanıdığınız var ise aynen geçerli.

Buyrun :

http://www.tuvturk.com.tr//content/default.aspx?cid=11

YavuzNaz
02-03-2010, 11:12
hadımköy istasyonunda aks körükleri yırtık şanzumandan yağ kaçağı olan arabayı farlar ayarsız diye muayne ettirdim ben. arabayla alakası yok sana takılmıslar.

Melih-Ö
02-03-2010, 11:27
Hafif dıştan yapılı araçlara ön yargılı yaklaşıp geçirmiyolar eften püften :)Benim Jazz'a da çok basık demişler 3.5 cm yay varken :) Rampaya falan aldılar arkası sürtüyo mu diye sürtmeyince kalem zor geçiyo böyle olmaz falan demişlerdi maksat kıllık yani :) Yapacak birşey yok, çekememezlikde var biraz.