PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : El Yapımı Stopların Hikayesi (yapan cocuk kör oldu fiyata dahil)

Tugral
05-11-2009, 21:05
Tanıyanlar tanımayanlara selamımı söylesin çünkü psikolojik ortamda bulunmam gerekiyormuş. Doktor kendimi cok fazla DİY’ e verdiğim için serumla tedavi yöntemine başlamak üzere. Müşade altından yazıyorum . –
Öncelikli olarak stoplarımı kırık olarak orijinal hallerine bakıyoruz. Yeterli süre baktıktan sonra alttaki yazıyla devam ediniz.
http://i36.tinypic.com/wbz8uo.jpg
Ardından şablonlama geldi. Bunun için özel olarak yıllar önce Mayalar tarafından bulunmuş ve üzerinde defalarca kahvaltı yapılmış , kiralık daire yazılmış özel “A for” (a4) kağıdımızı kullandık. İlerlerde de göreceğiniz üzere bu işler için hiç paradan kaçmadık
http://i38.tinypic.com/hurout.jpg
Şablonlamada “A-for” kağıdımız yetmeyince Sümerlerden papürüs kiraladık
http://i36.tinypic.com/1649le.jpg

Tugral
05-11-2009, 21:10
Daha sonrasında “Mermi İçin Kesin Atık” yani MİKA’yı çeşitli tanıdıkları, dayıları, amcaları halasının emmisinin oğlunu, araya sokarak amerikanın waşington şehrinin mütavazi bir mahallesinden temin ettiğimiz NASA ürününü, özel jelatininden cıkarıp şablonu üzerine yapıştırmaya uygun hale getirdik.
http://i36.tinypic.com/2rxtt92.jpg
Bakınız özel bantlarla yapıştırılmış Mika (hakinen pardon harbiden)
http://i36.tinypic.com/102p8hz.jpg
Sonrasında Teknik Dekopaj aleti önüne yaydığı özel lazer ışınlarını saçarak Mikanın üzerinde yuvarlak tortular eşliğinde kesmeye başladı. Kesim kazasız belasız cezasız geçti Bütün ekibimi kutluyorum.
http://i36.tinypic.com/2pynxps.jpg
Sonrasında size şablon tarafından biçimlendirilmiş dekopaj tarafından kesilmiş bizim tarafımızdan sizlere sunulmuş güzide dümdüz hiçbir estetiğe uğramamış mal gibi duran stop parçalarını takdim ediyorum.
http://i36.tinypic.com/2nqxldu.jpg
Fotoğrafta görmüş olduğunuz cihaz Tuğralar Shopta sadece 120 TL. Bu cihazla hertürlü nesneyi zımparalayabilir , bebek poposu kıvamına birkaç saniye içinde ulaşabilirsiniz. Yüzünüze uygulamayın Popo kıvamına girer.(cihaz harbiden el yapımı :D)
http://i33.tinypic.com/nwioid.jpg
İnanmazsınız antalyanın en büyük camcısı arkadaşım olur. Elii defa yalvardım “olm sunları eğelim diye” bana hiç olur demedi. Hep hor gördü. Trilyonluk işler peşinde koşmaktan bana hiç vakit ayırmadı. Kırılmış, gücenmiş, darılmış ve hafifte *** olmus bir vaziyette 20 TL eşliğinde bir ısı tabancası aldım. Büyük bir sabırla bekledim “bir zamanlar sallamadığın hem fakir hemde gururlu hafif gençlikten cıkmış adam vardıya” diye başlayan cümleyi kurmak için. Şimdi kuruyorum yüz yüze geyikten vaktimiz olmadı yaptım lan kendim hemde :D Neyse ya kişisel intikamları kenara bırakırsak burada MİKA yı 5500 Fahrenayta kadar ısıtıp hesap edemeyeceğim dereceler elde ettim :D
http://i38.tinypic.com/vmrb6t.jpg

Tugral
05-11-2009, 21:14
Sonrasında baktımki benım ısıttığım yerlere kar yağınca MİKA kendi haline dönmeye ugrasıyor. Senin ecdadını diye başlayan bir küfür eşliğinde alete 70 lerdeki işkenceleri uyguladım
http://i37.tinypic.com/2lky4hf.jpg
Azıcık psikopatım galiba işkence ettikce edesim geldi. 5-10 -15 derken bir baktımki bigudi takmış kadın kafası gibi duruyor önümde
http://i33.tinypic.com/2jdqu06.jpg
Sonra Dyno için özel ürettiğim ama apartmana araba giremeyeceğini fark edince farklı emellerde kullanırım dediğim Vantilatörü soğutma görevini yapması için çavuş yaptım
http://i36.tinypic.com/kbtana.jpg
İşte siz gençlere oynamanız, saatlerce vakit geçirmeniz için 7 fark oyunu. Bulun buldukca sevinin sevindikce oynayın. Sıkılana kadar
http://i33.tinypic.com/4trjgi.jpg
Sonrasında stoplara girişmeye hazırdım. İlk başta zaten catlamış kuğu yavruları arasına karışmış cirkin ördek yavrusu halindeki stopumu aldım ve ilk yumruğu attım. Hatırlayanlar vardır ben klima paneline yumruk atarak kırıp yerine 3’lü pod takan adamın ta kendisiyim. Psikolok aynı psikolok. Sonra baktım bu iş yumrukla olacak iş değil, bir ara dişciye gittiğimde çaldığım ağzımda binbir türlü oyuk açan aleti kullanma kararı aldım. Bu da bir nevi dolguydu aslında. İşim bitince aleti dişciye geri verdi. Yaptığım stopuda gösterdim işçiliğimi beğendi çepte dişçilikte var
http://i37.tinypic.com/15xscph.jpg

Tugral
05-11-2009, 21:17
Sonrasında görmüş olduğunuz alet gözüme ağzıma burun deliklerime saç köklerine bilimum plastik parçası ata ata işimi gördüm
http://i35.tinypic.com/m7c4le.jpg
Bakınız tamamen sökülmüş ve tamamen sökülmemiş arasındaki fark. Birinin içi görünüyor diğerinin içi görünmüyor. Farkı anlamayanlar için yineliyorum. Soldakinin içi görünmüyor. Sadece ışık yanında ışığı fark ediyorsunuz. Sağdakinin içi ortada tamamen
http://i38.tinypic.com/6sqj46.jpg
Keserek cıkardığım. Cıkarırken eğittiğim. Camımı kopardım ben, ellere verdim ( Barış manco ezgisiyle okuyun)
http://i33.tinypic.com/rhrfd2.jpg
Ve işte stopun üzerine oturtumuş haldeki MİKA. Nasıl güzel deelmi. Tam olarak 6000 liraya mal oldular. Nasa görevlilerine rüşvetten bir ara içeriye girme dururmum oldu. Sonra ERGENOKON’cu diye aldılar. Her şeyi içinde KDV’si ÖTV’si dahil 60.000’i buldu bu stoplar bana. Ama yaşattığı mutluluk paha bicilemez. Kirlenmekde güzeldir yıkayan anneniz ise.
http://i38.tinypic.com/24ccv3m.jpg

BİTTİ DEVAMI YARIN

yavuz364
05-11-2009, 21:17
ya bende sis farı kapağı yapmaya çalıştım sıcak hava tabancası ile ama ben mika değilde pleksiglass kullandığım için pek şekil almadı :) ben de mika deneyim bi, düşünmemiştim mikanın daha kolay şekil alacağını :)
başka resim yok mu ?? ellerinize sağlık çok güzel olmuşş, görür görmez benim yöntemim dedim :D birde o kadar yapmışken stopları da ledli yapabilirmişiniz..

EDİT: son mesajdan önce yazmışım :D eski şeklini alma olayı bana da oldu ama ben işkencelerle uğraşacak vaktim o aralar olmadığı için pes edip bırakmıştım :)

STP
05-11-2009, 21:21
son resımıde net cekeydın keske

eeyore
05-11-2009, 21:22
anlatımda işçilikte süper yaa :) tbrikler :)

mrtngn
05-11-2009, 21:22
Anlatımm süperrr...Büyük bi keyifle okudum wallaa:D:D:D helal olsun..Ellerine sağlık:)

Tugral
05-11-2009, 21:23
Son halinin detaylı fotolarını eklicem yarına.

M_PROJECT
05-11-2009, 21:25
alet takimina saygi duydum bukadar aleti evinde bulunduran adam stop camiyla ugrasmaz :D

Low-Rider
05-11-2009, 21:26
yaa sen hep yap böyle işler okuması acaip keyifli :D

eline sağlık

Sierra Rs
05-11-2009, 21:27
Eline sağlık valla sıfırdan yapmışsın:)

Mr.K
05-11-2009, 21:28
Yarin olmaz bugun ekle,dun geceden beri konu bekliyorum:D Ellerine,anlatimina,alet edevatina koluna saglik:) Basarili olmusgene osman:) Guzel gunlerde insallah.

Tugral
05-11-2009, 21:30
gözüme kıymık kactı az daha kör oluyodum :D

timucintt
05-11-2009, 21:41
euheuhe eline ağlık abi süper olmuş DIY'cı olmak ayrıcalıktır :D

Diesel
05-11-2009, 21:44
tuğral soyadın DIY olsun senin :D tebrik ederim kendi yaptığın ve emek harcadığın herşey insanlar tarafından takdir alınca çok mutlu oluyorsun....

başarılarının devamını dilerim..

type-RRR
05-11-2009, 21:49
güzel bi çalışma olmuş :)

baretta
05-11-2009, 21:50
Ohaa , süper işçilik , tebrikler valla :)

metin
05-11-2009, 22:06
anlatım super eline sağlık işkencelerın olduğu resim bomba yanlız
fii zamanında uğraşmıştım bende elde kıl testeresı tup de ısıtarak alet edevat yok ama olmuştu ozaman tek kımsede şeffaf stop yoktu :D

aqustic
05-11-2009, 22:12
Tugral işçilik 10 numara tebrikler.
Dikkatli olunmazsa şu gibi problemler yaşanıyor.
O pleksiyi ısıtırken elini üzerine bastırırsan elinin izi kalıyor.Ben onun için ölçüleri biraz fazla alarak fazlalıklı yerlerden elimi tutuyorum .Fazlasınıda soguyunca kesiyorum veya taşlama makinesiyle taşlıyorum.Burda merak ettigim şu:
Pleksiyi oraya işkence aletleriyle sabitlediginde üzerine sıcak hava tutmuşsun.O sırada o aletlerin basıncından dolayı plekside iz yapabilirdi ki yapmamış.
Dremelle keserken gözüne çapak kaçmaması için koruyucu gözlük kullanmalısın.
Bu arada pleksiglassla mika benim bildigim aynı şey.Bi de bunların kalını incesi olanı var.Ben en incesini kullanıyorum.Kalını agır oluyor ve zor şekil alıyor.

aqustic
05-11-2009, 22:16
Bir diger ve en önemli problem de şu:
Silikonla yapıştırdıgında silikonun fazlası içeri taşabiliyor.Silikonu az sürsen su alıyor.Fazla sürsen pleksiyi bastırınca içeri taşıyor.Mikayı neyle yapıştırdın yada yapıştırmayı düşünüyorsun?

Tugral
05-11-2009, 22:19
Mikayı silikonla su sızdırmaması amacıyla temsili olarak yapıştırdım. Alttaki bölümlerin kötü gözükmemesi hemde bölüm olusturması için çift taraflı bant kullandım. Şimdi hem görümüşe fark katsın hemde daha sağlam dursun diye alyan başlı krom vida kullanıcam bazı bölümlerine

Eray Yümsel
05-11-2009, 22:24
döktürmüşsün yine tuğral eline sağlık :)

OnurS
05-11-2009, 22:37
Siteye girmediğim bikaç aylık dönem ençok neler yaptığını merak etmiştim=)

Arkadaslar kısa bir süre sonra yeni bir projeyle karsınıza cıkmayı planlıyorum :) Ama bunun için önce sizden ufak bir yardım almam gerekiyor. 200sx'imin sağ stop camı catlak ve kötü görünüyor. Azıcık fiber işini cakmıs durumdayım. Kalıbını alıp komple sağ sol olarak fiberden bir kap yapıcam. Ama led olarak ne kullanmam gerekiyor yada hangi markanın ledleri aracımın arkasına nasıl takarsam yakısır. Mesela iki tane yuvarlak mı yapmalıyım skyline gibi? Ovalmi takayım fikirleriniz nedir? Atış serbest beyler hertürlü fikre acığım ama stoplar el yapımı olucak

ee peki led olayı nasıl olucak?Bİde keşke ama keşke buzlu cam tarzı beyaz plexi kullansaydın alt tarafınada kırmızın eklerdin

Antalyalogy
05-11-2009, 22:48
Tuğral Home Made Presents...yine döktürmüşün...İstersen sadece lastiklere hava bas ama anlatım böle olsun yine okurum yine okurum muahhahaha

8.000rpm
05-11-2009, 22:49
tuğral , eline sağlık :D
okurken sandalyeden düşüyordum resmen yaaa...
çok "apansız" yakalandım :D:D:D

metin
05-11-2009, 23:11
sılıkon gozukmemesı için sanırsam sıyah boyuyorlar kenarlarını stopcular

Tugral
05-11-2009, 23:16
Siteye girmediğim bikaç aylık dönem ençok neler yaptığını merak etmiştim=)

ee peki led olayı nasıl olucak?Bİde keşke ama keşke buzlu cam tarzı beyaz plexi kullansaydın alt tarafınada kırmızın eklerdin

led olayını iptal ettim. Hem tuzlu oluyordu hemde cok uğrastırıcaktı. Buzlu olayına gelirsek orjinal camın altındaki reflektörler durduğu için iç kısım buzlu duruyor zaten.

onursumer
05-11-2009, 23:17
valla super olmuş eline sağlık ;)

Onur`
05-11-2009, 23:23
Başarılı bir çalışma olmuş tebrikler

O kadar işkenceyi nerden buldunuz :D

fatsimsek
05-11-2009, 23:44
Şerit zımparana hasta oldum. :Bravoo: Bir de o işkencelerin hepsi senin değildir herhalde :D

CallMeInsane
06-11-2009, 00:15
eline sağlık 10 numara 1500 anlatım apayrı güzel walla :D

Tugral
06-11-2009, 00:20
İşkencelerin hepsi benim. Hatta daha farklı çeşitleride mevcut. Mandal şeklinde olanlarda var ayreten :) Alet edevat bir oda dolusu mevcut. Bir kapalı yerim olursa adım adım motor dağıtma toplamayıda DIY yapmak isterim :)

aqustic
06-11-2009, 00:29
sılıkon gozukmemesı için sanırsam sıyah boyuyorlar kenarlarını stopcular

Kenarlarını çok düzgün bi şekilde boyamakta zor ve zahmetli.Kavisli yerlerde her zaman aynı kalınlıkta boya olmayabiliyor.Maskeleme bandı mutlaka şart.;)Neyle yapıştırdıklarını çözemedim ama benım bildigim bu taşma olayıyla karşılabileceklerini düşündükleri için silikonla yapıştırmıyorlar

metin
06-11-2009, 01:04
evet bantlayıp yapıyorlar buyuk ıhtımalle boyayı bu taşma olayını nasıl yapıyorlar bılmıyorum

Berkan
06-11-2009, 01:35
Tuğral manyaksın sen meaşallah :D

Dragger
06-11-2009, 01:54
Adamım ya anlatım her zamanki gibi mükemmel ;)

Madem bu kadar ugrastın kardesim bi de icine led döseseydin de nokta olsaydı ;)

Tugral
06-11-2009, 07:14
ya led işiyle ugrasmak istemedim. Sırada ki projeyi aksatmamak için :) Şimdi ön farlara el atıyorum. FArklı bir far deniycem önlerde bakalım olursa güzel olucak. Ama önce krizden bir kurtulmam gerek :) El yapımı bir yere kadar :) Herkese teşekkür ederim. İnsallah bugün aksama arabanın üzerine takmıs olurum bir aksaklık olmazsa. Bir tanesi bitti. Sırada kırık olanın kırık bölümünün tamiri macunlanması ve üst camın yerine oturtulması var. Baktım ebayda stoplar 300 liralarda geziyor bizdede para yok. El işine giriştim :)

Tugral
06-11-2009, 08:35
Sıradaki projemden bir iki foto
http://www.ravspeconline.com/shop/catalog/images/sm-180sxhl-tn.jpg
http://img475.imageshack.us/img475/3175/180sx031106ob5.jpg

imhotep
06-11-2009, 08:39
eline saglık tugral

fatsimsek
06-11-2009, 09:07
İşinize yararmı bilmem ama, plexiglası yapıştırmada bildiğimiz kloroform kullanılıyor. Şırıngayla girilmesi en zor detaylara bile sağa sola bulaştırmadan kolayca uygulanıyor. Ve kaynamış gibi yapışıyor. Tedariği için tanıdık bir eczacıyı ikna etmeniz lazım..)))

Day Walker
06-11-2009, 09:14
anlatım süper :D

aqustic
06-11-2009, 11:56
Daha önce 502 japon ve silikon denedim.502 ile yapıştırdım su aldı.Ama şırınga ile diplerine bi kat daha japon dökseydım almayabilirdi.
Silikon olayında taşma kaçınılmaz.Hele bi de şeffaf pleksi glass kullanılıyorsa acayip belli oluyor.Kırmızı renkte o kadar belli olmuyor taşan silikonlar.
Aktivatörlü japon yapıştırıcısı aldım ama denemedim.Hani şu spreyli olanlar oluyor.Önce yapıştırıcının kendisi yapışacak pleksiye sürülüyor, sprey de diger yapışacak yüzeye sıkılıp bu 2 nesne birleştigi anda 1-2saniyede yapışıyor.Ancak bunu uyguladıgımızda hedefi tam 12den vurmak nesneleri dogru isabet ettirmek gerekiyor.ŞAyet yapıştırırken pleksi sağa sola kayma yaparsa o sırada düzeltmek mümkün degil.Çünkü anında yapışıyor.
Bi de önce yapıştırıcıyı pleksinin uçlarına sürüp pleksiyi yapıştırıp spreyi de pleksinin bitim yerine sıkarak yapıştırma teknigi var.Bunda kayma olursa düzelttikten sonra sprey sıkılabilir.Ancak sprey pleksinin üst tarafına temas ederse iz yapıyor.Tabi burda spreyin kalitesi de önemli.Ben maskeleme bandı falan kullanıyorum bunun için.
Kloroformu denicem.Onu bulamazsam şırınga ile aktivatörlü japonu bascam.Silikon olayı cidden pis bir iş.Taşma yapınca insanın acayip canı sıkılıyor.Ama silikon conta vazifesi yapması için iş bitiminde kenarlara sürülebilir.Böylelikle su almaması iyice zorlaşır.Bu konu biraz da el becerisi ve ustalık istiyor.Henuz istedigim sonucu alamadım ama yine de tatmin ediyor benı.Çalışmalarım devam ediyor.Kloroformu denersem yazarım sonucu.

Tugral
06-11-2009, 12:05
Bu arada önlerede çakar sistemi buldum. Kardeşim izmirdemi ne bir adamdan RC'si için 11 farklı yanan cakar sistemi almıs. Cok hosuma gitti bunu arabaya yapabilrmiyiz dedim yaparım dedi. :D Geliyor ilginç bir çalışma daha hadi bakalım

Spawn
06-11-2009, 12:06
çok güzel olmuş. arabanın üstün de ki hali var mı ?.. bende arka sinyallerimi beyaz mı yapsam diyorum :D

Evrenoz
06-11-2009, 12:24
Şahane, şahane. Her geçen gün anlatımı biraz daha geliştiriyorsun. Yakında araba yapacaksın, onu nasıl anlatacaksın merak içindeyim :)

Aracın üzerine tak da öyle görelim :D

aqustic
06-11-2009, 12:38
Bu arada önlerede çakar sistemi buldum. Kardeşim izmirdemi ne bir adamdan RC'si için 11 farklı yanan cakar sistemi almıs. Cok hosuma gitti bunu arabaya yapabilrmiyiz dedim yaparım dedi. :D Geliyor ilginç bir çalışma daha hadi bakalım

Ben tek çakara şayet çakarlar ledliyse 11den daha fazla animasyon yükleyebiliyorum.Şu an böyle bi çalışma üzerindeyim ancak pic programlama kartım olmadıgı için henüz board üzerinde denemedim. Klasik entegreler beni bayıyor artık.Mikroişlemci kullanılarak bunları yapmak mümkün.Çakardan ziyade full animasyonlu bi araçaltı neon lamba yapmak gibi planlarım var.Çin malı çakarlarda led bagladıgımda ledlerin parlaklıgında azalma oluyor.

dragon07
06-11-2009, 12:41
tugral çok yönlü bi arkadasımsın :D

okurken yarıldım yaw :) hll olsun ellerine saglık

fsunnetci
06-11-2009, 13:11
Tebrik ediyorum gerçekten de ayakta alkışlıyorum bu arkadaşımızı.Büyük sabır ve emek göstermiş bu yapılan işte maşallah..

Tugral
06-11-2009, 13:23
Ben tek çakara şayet çakarlar ledliyse 11den daha fazla animasyon yükleyebiliyorum.Şu an böyle bi çalışma üzerindeyim ancak pic programlama kartım olmadıgı için henüz board üzerinde denemedim. Klasik entegreler beni bayıyor artık.Mikroişlemci kullanılarak bunları yapmak mümkün.Çakardan ziyade full animasyonlu bi araçaltı neon lamba yapmak gibi planlarım var.Çin malı çakarlarda led bagladıgımda ledlerin parlaklıgında azalma oluyor.

valla bu arkadas kücücük birşeyin içinde gönderiyor. Power led kullanmam gerektiğini söyledi. Bende tamam dedim. Projeye baslayınca kendisinden istiycem. Bir düğmeye basarak çeşit secebiliyorsun. Güzel yanıyor RC'de . Bakalım gerceğinde Power Led denilen şeyler yeterince aydınlatma yapabilicekmi

Tugral
06-11-2009, 13:24
Bu arada herkese teşekkürler arkadaslar. Ciddi anlamda kafa dağıtmak istedğim zamanlarda imdadıma yetişiyor bu tip işler. Uzun süre kafamı dağıtıp dünyadan uzaklaşmak iyi geliyor bazen.

psy_dreams
06-11-2009, 13:36
Anlatım ve işçilik her zamanki gibi şahane ellerinize sağlık. Araç üstünde olan fotoları merakla bekliyorum kolay gelsin :icon_tup:

aqustic
06-11-2009, 14:25
valla bu arkadas kücücük birşeyin içinde gönderiyor. Power led kullanmam gerektiğini söyledi. Bende tamam dedim. Projeye baslayınca kendisinden istiycem. Bir düğmeye basarak çeşit secebiliyorsun. Güzel yanıyor RC'de . Bakalım gerceğinde Power Led denilen şeyler yeterince aydınlatma yapabilicekmi

Power led takarsan iş büyür.Ben power ledlerle hiç ilgilenmiyorum.Çünkü power ledleri sogutman gerekiyor.Buna ilaveten onları normal led gibi baglayamıyorsun.Onların ayrı sürücüleri satılıyor internette.Sürücüsüne 6 tane power led baglayabiliyorsun.Power ledin tanesi de 3 YTL civarında.Sürücüsü de 20 YTl falan.

Tugral
06-11-2009, 14:29
Valla bana 2 adet led (ledlerin büyüklüğüne park sensörü kadar dedi ben pek anlamam) 11 çeşit yanma şekliyle birlikte 50 liraya hallederim dedi. Fiyat iyimi ?

aqustic
06-11-2009, 14:31
Fiyat oldukça iyi.

Kemal_H
07-11-2009, 08:52
Tuğralım ellerine sağlık BABAN ( ERCAN AMCA ) süper adam ev değil atölye heleki o gemiler bigün zaten size gelip aşıracam o gemilerden birini .

Pazara yetiştirirsin inş arabayı yoksa Slaloma gidemeyiz ;)

M.A.D
07-11-2009, 09:44
do it yourself hastası tıpkı benim gibi :) ama biraz abartmış yakında araba yapacak gerçekten :D tebrik ediyorum çok güzel anlatım , mükemmel işçilik.. :)

deeperblack
07-11-2009, 10:22
Emeğine sağlık. Anlatım mizah dergilerini aratmıyor :)

HondatugraL
07-11-2009, 22:04
Tuğralım ellerine sağlık BABAN ( ERCAN AMCA ) süper adam ev değil atölye heleki o gemiler bigün zaten size gelip aşıracam o gemilerden birini .

Pazara yetiştirirsin inş arabayı yoksa Slaloma gidemeyiz ;)

duvar dıbındekını çalma o en pahalısı kemal abi :D

<<buğra>>
08-11-2009, 09:51
yorumlar fena, alet takımı da bi o kadar iyi :)
bu arada mika diye adlandırmış ama malzeme diğer ismi ile pleksi
taşlama aletine koptum,ellerine sağlık...

Tugral
26-05-2010, 14:27
Konuyu hortlatim yeni bi DIY'ım geldi az kaldı :D Malzemeler hazırlanıyor :D

_FrKn_
26-05-2010, 18:56
Anlatıma Koptum yaa :D
Keserek cıkardığım. Cıkarırken eğittiğim. Camımı kopardım ben, ellere verdim ( Barış manco ezgisiyle okuyun)
:D:D tebrikler....

Tugral
17-07-2012, 13:33
buyrun DIYLARIM benim

yilmazcatalbas
18-07-2012, 11:04
hayran kitlesi bayağı yoğun yeni projeler için "bir daha ! bir daha !" seslerini duyar gibiyim :)

Zorbey
18-07-2012, 23:07
Eline sağlık,baştan motor toplarsanız roman olur :D

HondatugraL
19-07-2012, 00:58
hortingen olmuş konu :D

OmerBLN
19-07-2012, 02:32
Sabrına hayran olduğum insan,büyüksün,idolsün =) Cennet böyle her türlü malzemenin ekipmanın bolca olduğu kırıp döküp bir daha yapabileceğimiz bir olsun yada böyle imkanlar olsun dünya bize cennet olsun =)

KaanBRS
19-07-2012, 16:23
Sonrasında görmüş olduğunuz alet gözüme ağzıma burun deliklerime saç köklerine bilimum plastik parçası ata ata işimi gördüm

harbi yardın beni :D

LeeGo26
15-08-2012, 02:29
anlatımınız konuya extra bi güzellik katmış :D paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum :)

Le10ur
15-08-2012, 02:37
başarılı...

Murat Özcan
15-08-2012, 14:13
baya bir emek harcanmış ama sonuç alınmış :)

SinanATASOY
15-08-2012, 14:25
Araç üzerinde görmek isterdim

Tugral
01-09-2012, 12:34
sahibinden.com da modifiyeli araçlar bölümünden 200sx e bakarsanız şuan satılık olan araçta görebilirsiniz. Yeni sahipleri biraz değişiklik yapmış araça ama stoplar aynı duruyor :)

Samurai
02-09-2012, 00:44
Emeğinize sağlık , aynı zamanda eğlenerek okudum satırları :)

D16A9
21-11-2012, 11:35
işçilik sağlam bravo.

d3n1s
21-11-2012, 12:42
ofisin ortasında sandalyeden düşüyodum, anlatım muhteşem :D

Diyadin
21-11-2012, 12:59
Eline sağlık ağzım kulaklarımda okudum :D