PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dairesel çizikler??

PaSHa-brk
07-11-2009, 00:40
Yeni aracımda fırçayla yıkanmadan ötürü dairesel çizikler mevcuttu, bir detaylı temizlik yapan yere götürdüm komple zımpara atıp pasta cila koruma işlemi uygulanıcak dedi.Başka biyere götürdüm gerek yok dedi kafam karıştı.Bu çizikleri nasıl geçirebilirm izmirde tavsiye edebiliceğiniz biryer varmıdır.

Teşekkürler..:confused:

PaSHa-brk
08-11-2009, 11:25
yokmu bilen birisi :S

aqustic
08-11-2009, 11:39
Meguars alıp denemelisin.Ben hiç denemedim ama internette sadece çizigi giderdigini degil daha fazlasını yaptıgını okudum.Tabi bunun için cila makinesi alıp düşük devirde kullanman gerekli

Baran^
08-11-2009, 11:57
Meguıars ürünleri işini görür aracı göremediğim için net yorum yapamıyorum ama derin değilse çizikler hare giderici üründen alıp uygulayabilirsin.

PaSHa-brk
08-11-2009, 12:17
gün ışığında fazla belli olmuıyor ama gece veya ışık altında çok kötüü oluyor deliriyorum..

yaşar
08-11-2009, 12:25
Meugars'ın çizikler için ürünü var istersen dene, kesinlikle memnun kalırsın.Fırça ile alakası yok kullandığın su bile önemli,kuyu sularında kum,taş, vb maddeler aracını çizmesi için yeterli olur bunun önüne geçmen çok zor düzenli olarak aracın koruma ürünlerini kullanırsan bunu en aza indirebilirsin.

Bu sorun sende değil tüm araç kullanıcılarda mevcut canını sıkmaya değmez ;)

-Aydın-
08-11-2009, 13:27
Tabi foto olsa daha iyi yardımcı olunabilir.

Fakat şöyle diyebilirim. Eğer dairesel çizikler çok fazlaysa arabanada gerçekten önem veren biriysen. İlk olarak Meguiar's da boya koruma yaptırmanı öneririm boyan sıfır gibi olur merak etme zımpara işi fln çok kötü boyalara yapılıyor. Her neyse Meguiar's da profesyonel bir uygulama yaptıktan sonra, alırsın NXT waxını ve 4-5 yıkamada bir yaparsın, bide collinite 915 alırsın eğer istiyorsan onuda 6 ayda bir uygularsın. Aracın cayır cayır olur sürekli :D Eğer çok fazla değilse kılcal çizikler ve uğraşırım sabırlıyımdır diyorsan Meguiar's swirlX alıp kendin uygulama yapıp arkasındanda NXT atabilirsin.

Tavsiyemse ilk olarak pro uygulama yaptırıp sonra kendin devam etmendir ;)

PaSHa-brk
08-11-2009, 13:41
İzmir'de o kadar prof. bir uygulama yapan yer bilmiyorm?

GökhanO
08-11-2009, 14:48
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=27610
şu konuyu okursan bence cogu soruna cevap bulabilirsin :) konu biraz uzun ama cok yararlı bilgiler mevcut

gry86
08-11-2009, 14:58
bence meguıars ürünleriyle sağlam uygulama yapan bi yerde uygulama yaptır sonrada korumanın etkili olması açısından amatör meguıars ürünleriyle kendin devam et..

Ae86
08-11-2009, 16:50
Pasa karşıyaka gel çöüzcem sorununu...

chaylak
08-11-2009, 18:20
Meg'de SwirlX var fakat uygulamasi cok zor. 4-5 saatte falan bitirebilirsin arabayi ama harelenme oranina göre mutlaka alacaktir cizikleri.

uygun fiyatli, nispeten daha kolay uygulananda Sonax Xtreme Polish - Wax serisi var.
harelenme durumuna göre 1 sadece wax, 2 polish - wax ama derin/abarti olmayan harelenme icin. 3 ise progressive biraz daha sert bir ürün

Antalyalogy
09-11-2009, 22:23
Elle uygulama için başlangıç olarak AG SRP öneririm.:Elle de uygulanır makine ilede..