PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri Dönüşüm Kutusundan Silinen bir veriyi geri bulmak???

ahmetbaha-drs
09-11-2009, 04:18
Arkadaşlar, Geri dönüşüm kutusundan yanlışlıkla silmemiz gereken birşeyi(Çizim-Fotograf) sildik ve nasıl geri getirebileceğimizi bilemiyoruz? Malesef acil lazım..Herhangi bir yolu varmıdır? Teşekkürler..
http://www.bilisimcell.net/wp-content/upFolder/geriii.png

Dragger
09-11-2009, 04:25
Easy Recovery Pro ile deneyin ;)

Jam da Joker
09-11-2009, 04:27
Yanlış hatırlamıyorsam o programın bilgisayara sonradan kurulması pek bir işe yaramıyor çünkü önceden kuruluysa backup alıyor..
Sonradanda gösterip kurtarabilsede çoğu dosya bozuk, yarım olarak işlevsiz halde geri geliyor..

CallMeInsane
09-11-2009, 04:28
gitti gider nazo geli n nazlı ceylan gibi seker adlı parçayı sana armagan ediyorum ahmet kun

:D:d şaka bi yana bu iş için bazı programların war oldugunu duymuştum

cem
09-11-2009, 05:29
undelete plus , recuva ...

buradan en iyi 10 programdan indirebilirsin istedigini ;

http://www.bildirgec.org/yazi/en-iyi-10-ucretsiz-veri

ahmetbaha-drs
09-11-2009, 06:01
2 Programıda indirip denedim fakat sonuç alamadım ya da beceremedim..Recuva'da arama dahi yapamadım zaten:D Diğerindede Geri dönüşüm kutusundan sildiklerim değilde nette gördügüm fotograflar,avatarlar v.s cıktı:(:s

BoraRS
09-11-2009, 09:20
Geri dönüşümden sildikten hemen sonra farklı işlemler yaptıysan PC inde o zaman o dosyanın üzerine yazmış olabilir ki bu da o dosyayı geri getirsen bile sağlam getirememe olasılığını oldukça artırır. Bahsedilen programlar ile tekrar denemeni öneririm. Onun dışında yapabileceğin pek birşey yok.

Low-Rider
09-11-2009, 12:18
valla ben format atarken yanlışlıkla silmemem gereken şeyleride sildim

2progrm kullandım biri recuva diğerini hatırlamıyorum

baya bir veriyi kurtarmıştım hatta çoook eskiden sildiğim fotolar videolar flanda geri gelmişti ama kurtarıldığı halde bozuk olanda birsürü veri vardı

metin
09-11-2009, 17:24
easy recovery pro ıle arattıgımda arkadasımdan almıştım harddıskı kaç kere format atılmıştır ustune
onun resımlerı gelmişti
orda bir kaçtane arama secenegı vardı ama işlem yaptıysan pc de ustune yazmışta olabılır

deeperblack
09-11-2009, 17:51
easy recovery pro bu işin kralı kesinlikle

deletede recovery den aratma yapıp dosyaya ulaşabilirsiniz. Programın önceden kurulmuş olması bi avantaj ama kurulmadıysa bile sorun yaratmıyor.

Schumi
09-11-2009, 22:40
İyide silinen dosyaların olduğu pcye dosya indirip program kurmayın. Makinayı direk fişten çekip kapatıp diskini söküp başka pc ye takın. bu programları felan o makinaya kurup bu diskte çalıştırın. Vede geri dönüşüm kutusundan sildiğiniz dosyaları orjinal konumunda beklemeyein. Recycle klasörü altında abuk subuk uzun bir isimli klasör altında ve ismi sizin dosya isminden farklı şekilde çıkar. O yüzden aradığınız uzantıdaki tüm dosyaları alıp tek tek deneyin. İyi şanslar.