PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik Sevk Belgesi - Arızalı İbaresi

Evrenoz
13-11-2009, 12:16
Garip bir durum yaşıyorum. Elimde Sevk Belgesi mevcut, aralıkta sınava girip 12 sinde teslim olucam.

Belgenin nitelik ve adres bilgisi bölümünde medeni hali, ehliyeti, sağlık, mesleği, tahsili, kariyeri gibi bölümler mevcut. Herşey normal ama sağlık kısmında;

SAĞLIK : AA - A GRUBU ARIZALI

Yazıyor. İş yerinden arkadaşlarım, kardeşim de askere gidiyor. Hepsinde AE - Askerliğe elverişli yazarken ben neden arızalıyım? Hadi nedenini geçtim neyim arızalı ve bu nasıl belgelendi? Muayane işlemi esnasında hiçbir kontrol yapılmadı. Doktor bir şey varmı diye sordu, yok dedim o kadar.

Özellikle ailesinde asker olan var ise yorumlarını bekliyorum.

mmustu
13-11-2009, 12:18
http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/20176.html

bu konuda çok detaylı açıklamalar mevcut belki işine yarar.

Evrenoz
13-11-2009, 12:23
Teşekkürler Mustu, baktım ama pek tatmin edici bir şey bulamadım. Yani kardeşim neden AE de Ben AA yım.

mmustu
13-11-2009, 12:24
başkan boy kilo ile ilgili bişi varmı

Safak
13-11-2009, 12:24
Bu cümle küçük arızaları tanımlar. örneğin boy-kilo oranı, kilo fazlalığı ya da eksikliği gibi. A grubu arızalılar tekrar tabibe görünür. önemli bir sorun yoksa, tam sağlamlarla bir farkları yoktur. Yedek subay olmalarına engel değildir. Fakat a grubu için, komando almak isteyenler çifte tabibe görünme ya da askeri hastanenin başhekimine görünme gibi zorunluluklarla karşılaşabilir.

kaynak: ekşi dözlük

TheAce
13-11-2009, 12:25
düz mantık, eğer boyun 1.78 ise kilon 108 i geçince arızalı sayılabiliniyor fiziki yapına göre...

clioGT
13-11-2009, 12:25
bu cümle küçük arızaları tanımlar. örneğin boy-kilo oranı, kilo fazlalığı ya da eksikliği gibi. a grubu arızalılar tekrar tabibe görünür. önemli bir sorun yoksa, tam sağlamlarla bir farkları yoktur. yedek subay olmalarına engel değildir. fakat a grubu için, komando almak isteyenler çifte tabibe görünme ya da askeri hastanenin başhekimine görünme gibi zorunluluklarla karşılaşır.

kaynak. ekşi dözlük

Evrenoz
13-11-2009, 12:26
Bu cümle küçük arızaları tanımlar. örneğin boy-kilo oranı, kilo fazlalığı ya da eksikliği gibi. A grubu arızalılar tekrar tabibe görünür. önemli bir sorun yoksa, tam sağlamlarla bir farkları yoktur. Yedek subay olmalarına engel değildir. Fakat a grubu için, komando almak isteyenler çifte tabibe görünme ya da askeri hastanenin başhekimine görünme gibi zorunluluklarla karşılaşabilir.

kaynak: ekşi dözlük

Hımm, 177- 78 kg'yim. Eksik-fazla yok sanırım. Bir daha tabibe de yollamadılar. Garip

düz mantık, eğer boyun 1.78 ise kilon 108 i geçince arızalı sayılabiliniyor fiziki yapına göre...

Yok yahu tam kıvamında boy kilo oranım :)

başkan boy kilo ile ilgili bişi varmı

Cıx, gayet yerinde :)

Safak
13-11-2009, 12:28
Askerlik yapmana engel olmayacak problemlerin olduğuna kanı getirmişler işte :) Açıklaması bu maddenin...

fsunnetci
13-11-2009, 12:28
Önemli birşey değil adamım bir çok kişide arızalı yazar..önemsencek bir durum yok eğer kilolu isen ondan öyle yazmıştır.Birliğinde muayene olmadan Hepatit B bile olsan sana kimse tedbir koyamaz zaten rahat ol :) Katılış muayenesi olucaksın ilk gittiğin birlikte orda rahatsızlığın olup olmadığı çıkacak zaten..hayırlı tezkereler Hv.Svn.Çvş.Fatih S. :)

Evrenoz
13-11-2009, 12:29
Askerlik yapmana engel olmayacak problemlerin olduğuna kanı getirmişler işte :) Açıklaması bu maddenin...

Orası okey, zaten bir problemi keşfedecek muayene de yapılmadı. E iş arkadaşlarımda, öz kardeşimde neden AE - Askerliğe Elverişli yazıyor? Fark nerede onu anlamadım

mmustu
13-11-2009, 12:29
evren senin akp sempatizanı olduğu düşündükleri için öle yazmışlar :hehe:

Evrenoz
13-11-2009, 12:30
Önemli birşey değil adamım bir çok kişide arızalı yazar..önemsencek bir durum yok eğer kilolu isen ondan öyle yazmıştır.Birliğinde muayene olmadan Hepatit B bile olsan sana kimse tedbir koyamaz zaten rahat ol :) Katılış muayenesi olucaksın ilk gittiğin birlikte orda rahatsızlığın olup olmadığı çıkacak zaten..hayırlı tezkereler Hv.Svn.Çvş.Fatih S. :)

Yok yok değilim kilolu, yanlışlıkla mı yazdılar ne yaptılar anlamadım ki

Evrenoz
13-11-2009, 12:31
evren senin akp sempatizanı olduğu düşündükleri için öle yazmışlar :hehe:

Sempatizan? hehhe büyük bir hata yapıyorlar o zaman :D

mgnPower
13-11-2009, 12:36
oradaki yazida bunlarda var bu gibi kucuk detaylarda aa olmasina neden olabilir.

Kas ve iskelet sistemi gelişmiş olanlar
Kulak zarları delik olanlar
Klostro-fobia (kapalı yerde bulunma fobisi)

emrah type-r
13-11-2009, 12:36
bende de ole yasıyo..boy 1.84 kılo 94 cıktı ole yasdılar..bıde vucudunda yanık fılan ole ız warsa yazar arızalı dıye.

Evrenoz
13-11-2009, 12:37
bende de ole yasıyo..boy 1.84 kılo 94 cıktı ole yasdılar..bıde vucudunda yanık fılan ole ız warsa yazar arızalı dıye.

Hiçbiri yok :D

Saçlar biraz seyrek ama :soru::beuj:

Evrenoz
oradaki yazida bunlarda var bu gibi kucuk detaylarda aa olmasina neden olabilir.

Kas ve iskelet sistemi gelişmiş olanlar
Kulak zarları delik olanlar
Klostro-fobia (kapalı yerde bulunma fobisi)

3'ü de mevcut değil :)

mmustu
Hiçbiri yok :D

biraz derken :rolleyes: :hahaha: :p :D :D

Evrenoz
13-11-2009, 12:38
biraz derken :rolleyes: :hahaha: :p :D :D

Sen bakma avatara, kazıtıp geziyorum devamlı. Uzadığında biraz seyrek :D :hahaha:

ef186
13-11-2009, 13:03
Evren R den dolayıdır o ...
Sıkıntı yaratıcak bir ibare değil takma kafana ...

Evrenoz
13-11-2009, 13:05
Evren R den dolayıdır o ...
Sıkıntı yaratıcak bir ibare değil takma kafana ...

Topuğuna sıkarım :allaalla:

VteC_MaNiaC
13-11-2009, 13:11
bende arızalıyım :)

gözlük
düz taban :)

hatta bitane daha olabilir ama unuttum.. bana muayene olurken komando olma hakkını kaybettin dediler bende sağlık olsun dedim :)

mgnPower
13-11-2009, 13:14
3'ü de mevcut değil :)

ücünü ornek olarak yazdim cogaltilabilir o kadar cok ornek varki o orneklere bakinca ae olanlara mukemmel insan gozuyle bakasi geliyor insanin.

ef186
Topuğuna sıkarım :allaalla:

uehueuhueh :D
kesin Rden olm o iş telsizci falan olma die koymuşlardır yada muhabere santral falan gibi görevlere vermezler seni ...
Kardeşinde farketmemişlerdir sende uyanmıştır totor :D

imprezaWRC
Evren, ben askere gitmeden önce bana da gözlük ve kilo nedeniyle arızalı yazılmıştı, hoş aynı göz numarası ve kiloya sahip arkadaşıma da AE yazmışlardı; birşey değişmiyor; paşa paşa gidip yapıyorsun, sorun yok yani :D:D

Evrenoz
13-11-2009, 13:15
uehueuhueh :D
kesin Rden olm o iş telsizci falan olma die koymuşlardır yada muhabere santral falan gibi görevlere vermezler seni ...
Kardeşinde farketmemişlerdir sende uyanmıştır totor :D

Olsun ben genede sıkarım :D :D

Evrenoz
13-11-2009, 13:16
Evren, ben askere gitmeden önce bana da gözlük ve kilo nedeniyle arızalı yazılmıştı, hoş aynı göz numarası ve kiloya sahip arkadaşıma da AE yazmışlardı; birşey değişmiyor; paşa paşa gidip yapıyorsun, sorun yok yani :D:D

Aman gideyim zaten, hazırladım kendimi. Şu saatten sonra gitmiyorsun derlerse kafayı yerim.

y@sin
13-11-2009, 13:23
gitmeme gibi bir durumunuz zaten olmaz bir sıkıntıda olmaz benim kağıdımda şöfor adayı yazıyordu gidince dedim kesin şöfor olucaz falan modlarında alakası yok havancı çıktık :D

imprezaWRC
13-11-2009, 13:28
gitmeme gibi bir durumunuz zaten olmaz bir sıkıntıda olmaz benim kağıdımda şöfor adayı yazıyordu gidince dedim kesin şöfor olucaz falan modlarında alakası yok havancı çıktık :D

:D:D:D:D

Kel alaka olmuş be :D

Yiğit G.
13-11-2009, 13:31
Saçı olmayanlara yazıyorlar onu , askerde görevdeyken yansıma yapıyor kafa , düşmana yerini belli edior.Ondandır.

y@sin
13-11-2009, 13:33
Askerlik bu :) kağıdından başlıyor mantıksızlığa herşey çıkabilir :D

Tuner
13-11-2009, 13:34
RRRRR leyi söylüyemiyoysunya ondan olabliymi evyennnn :p

Meco
13-11-2009, 13:37
1.69 boy 70 kg çıktım sanırım banada öyle bişey yazdılar.hatta yanındaki kadına bu sistemde arızalı çıkıyo falan dedi bende ne diyo diye düşünüyordum.buymuş demekki

Berk007
13-11-2009, 13:38
Saçı olmayanlara yazıyorlar onu , askerde görevdeyken yansıma yapıyor kafa , düşmana yerini belli edior.Ondandır.
:hahaha: http://e.deviantart.net/emoticons/h/headbang.gif

http://e.deviantart.net/emoticons/p/petting.gif http://e.deviantart.net/emoticons/j/jasinski.gif http://e.deviantart.net/emoticons/a/ashamed2.gif

Yiğit G.
13-11-2009, 13:40
http://e.deviantart.net/emoticons/j/jasinski.gif

......lol......

Evrenoz
13-11-2009, 13:43
Yiğit, Berk, Samsa

Bakın canlarım, arızalı adamım, yarın öbür gün elime silah alıcam.

Uslu durun ne yapacağım belli olmaz :D

Berk007
13-11-2009, 13:47
tel örgünün dışına çıkabilirsen tabi :D

Yiğit G.
13-11-2009, 13:57
Askerlik bu :) kağıdından başlıyor mantıksızlığa herşey çıkabilir :D

Yok abi askerde mantıksız bişey pek yok , o mantıksızlıgın sebebi salak adamların olması..Her tarzdan adam var.Kitapçıkda prizlere parmagınızı sokmayın diyor diyorsunki ne alaka ama bi öğreniyorsun yılda bilmem kaç yüz kişi parmanıgını veya bir cisimi prize soktugu için çarpılıp yaralanıyor.Bizde gerizekalının biri uzun dönemlerden , künyeninin ucunu sokmuş hastanelik olmuştu..Bizim bataryada obüslerin topunun ucuna cıkmak yasaktır diyordu (öbüs-sabit yada tasınan uzun mesefeli toplar) ulan diyorsunki hangi salak obüsün ucuna cıkar zaten , çıkmıslar abi 2 dönem eski elemanlardan biri fotograf cektirmek için 7 metrelik obüsün ucuna cıkıp düşüp kafasını patlatmış..O bütün mantıksızlıkların aslında hep acıklaması var..

MUGENPOWE®
13-11-2009, 14:08
bn bgn sınaw zarfımı almaya gıtım aynı aa arızalı bendede yazıodu ama aldılar ynaı bı sorun olmas sanmıorm

Vtec_2
13-11-2009, 14:09
Boy kg oranı olabılır....Vücutta dövme varsa ondanda olabılır...Bendede yazıyordu.

elpadre
13-11-2009, 14:19
askerlık bune zaman ne olucagı bellı olmaz

y@sin
13-11-2009, 15:00
Yok abi askerde mantıksız bişey pek yok , o mantıksızlıgın sebebi salak adamların olması..Her tarzdan adam var.Kitapçıkda prizlere parmagınızı sokmayın diyor diyorsunki ne alaka ama bi öğreniyorsun yılda bilmem kaç yüz kişi parmanıgını veya bir cisimi prize soktugu için çarpılıp yaralanıyor.Bizde gerizekalının biri uzun dönemlerden , künyeninin ucunu sokmuş hastanelik olmuştu..Bizim bataryada obüslerin topunun ucuna cıkmak yasaktır diyordu (öbüs-sabit yada tasınan uzun mesefeli toplar) ulan diyorsunki hangi salak obüsün ucuna cıkar zaten , çıkmıslar abi 2 dönem eski elemanlardan biri fotograf cektirmek için 7 metrelik obüsün ucuna cıkıp düşüp kafasını patlatmış..O bütün mantıksızlıkların aslında hep acıklaması var..

orası kesinlikle öyle tabi cahil insanlarla birlikte olabileceğin yerdir askerlik her ilden her memleketten asker var bazısı salaklık bazısı cahillik şeklinde çığ gibi aptal olaylar oluyor acısıyla tatlısıyla genede güzel askerlik iyidir insanı olgunlaştırır :)

gökan
13-11-2009, 15:01
Yiğit, Berk, Samsa

silah vermezler:)

gökan
13-11-2009, 15:03

bızımde sfk 100 de ıslatıcakalrdı elemanı havuza attılar havuzda elektrık kaçagı varmıs carpılıyordu:)

Tuner
13-11-2009, 15:14
Yiğit, Berk, Samsa

ölümüm senin elinden olsun bebeğem :D

Göki,ZD
13-11-2009, 15:18

yalandan kim ölmüş :D:hehe: gece kafa parlar diye arızaya çıkarmışlar seni :D

Evrenoz
13-11-2009, 15:19
Aralık 1 den sonra konuşun, askerle dalga geçmek suçtur :D

merruse
13-11-2009, 15:32
Bizim bataryada obüslerin topunun ucuna cıkmak yasaktır diyordu (öbüs-sabit yada tasınan uzun mesefeli toplar) ulan diyorsunki hangi salak obüsün ucuna cıkar zaten , çıkmıslar abi 2 dönem eski elemanlardan biri fotograf cektirmek için 7 metrelik obüsün ucuna cıkıp düşüp kafasını patlatmış..

Alabilmişmi tamamını bari.. Foto var ya ondan bellidir diye sordumdu.. :p

Arabalarıyla fazla uğraşanların alayına arızalı yazıyorlarmış.. :)

gni_GTI
13-11-2009, 20:20
aynı yazı bende de var,dert edecek birşey yok öyle de alıyorlar böylede :D

XSi
13-11-2009, 21:06
Bana vücüdunda bi yara bere varmı demişti,

bende geyik olsun die, hani ufakken düşersin dizin yara bere olur ya onlar var demiştim

Doktor albay saolsun hemen: A grubu arızalıyı çakıvermişti :)

TünayK
13-11-2009, 22:34
arızalı nedır ya?:D

niitroo
13-11-2009, 22:42
sınava giricek herkez mi aralık 12 sinde gidicek acaba ??

Pug
13-11-2009, 23:22
Millet o'nu oraya yazdirmak icin paralar harciyorlar , sana farkinda olmadan yazilmis daha ne istiyorsun :D
Amcam Kidemli Albay olmasina ragmen " askerlik yapmadigina yat kalk dua et " dedi bana ..
Ben ki " seker hastasi " oldugum icin curuk raporu aldim 5 sene once .. Ilk baslarda gidemiyorum dige cok agladimsada , her askerden gelenden hayirli seyler duymadigim icin kendimi sansli gormeye baslamistim ..
Ama su da var ki keske hasta olmayaydimda gidip yapabileydim :(

Low-Rider
14-11-2009, 00:57
taksim gümüşsuyuna muayene için gittim

kapıda kayıt alırken rahatsızlığın vs varmı diye sordular hepsini cevapladım , boy kg vs onlarıda yazdı ne ölçtüler ne tarttılar

yolladı beni doktora

girdim odasına,birşeyin varmı dedi yok dedim kağıdı imzaladı verdi muayene sadece bu kadardı

bendede aa arızalı yazıyordu hatırladığım kadarıyla

Burak Mehmet
14-11-2009, 06:38
şarj dinamosundandır :D

Bende de renk körlüğünden dolayı arızalı yazdılar bide komando olmamaz diye damga vurdular
boy 177 kli 84 tü...

barutçu
14-11-2009, 12:34
Önemli birşey değil. Göz bozukluğu-boy kilo oransızlığı vs... hepsi olabilir.
Kilo: 78
Boy: 1.77
AA arızalı. Kilo fazlalığı var. Yanlış hatırlamıyorsam -10kg normali yani 1.77=67 kilo filan olman lazımdı. +20kg üstüde çürük: yani 1.77+20=97Kg üstü olursan 1 yıl erteleme alırdın...

Önemli birşey değil sadece komando olamazsın :D

VTec_king
14-11-2009, 12:47
benim bildiğim geç başvuranlar veya geç devrelerinde gidenlere arıza deniyordu
ama yanılıyorda olabilirim

mudotu
14-11-2009, 20:36
önemli bişey değil kafana takma

çağlarcoskun
15-02-2011, 10:22
hort olcak ama google'da araştırırken buldum bu konuyu :D bende az önce aldım sülüsümü kısmetse 23 ünde teslim olcam. AA-A arızalı yazıyodu dikkatimi çekti dedim ne alaka nerden anladılar arızalı olduğumu :D bel fıtığı ameliyatı olmuştum ondan yazmıştırlar diye düşündüm =))

SekoLive
15-02-2011, 10:25
çağlar sana boydan yazmıs olabilirler :D

çağlarcoskun
15-02-2011, 10:36
çağlar sana boydan yazmıs olabilirler :D

hee yaa sorma kanka sabah gittim sıraya falan dizdiler sülüs almak için. bide ortalardaydım görmen lazım ortada direk gibi kaldım yaaa alayı bel - göğüs izamda :D :hahaha: bana en çok koyanda mahalleden ufak kardeşlerimle tertip gidiyorum ahahaha :D

SekoLive
15-02-2011, 10:38
hee yaa sorma kanka sabah gittim sıraya falan dizdiler sülüs almak için. bide ortalardaydım görmen lazım ortada direk gibi kaldım yaaa alayı bel - göğüs izamda :D :hahaha: bana en çok koyanda mahalleden ufak kardeşlerimle tertip gidiyorum ahahaha :D

ufaklarla tertpi gitmenin aynısını kısmetse 2 sene sonra bende yaşayacağm :D

kısa mı gidiyordun sen?

M U R A T
15-02-2011, 10:54
hort olcak ama google'da araştırırken buldum bu konuyu :D bende az önce aldım sülüsümü kısmetse 23 ünde teslim olcam. AA-A arızalı yazıyodu dikkatimi çekti dedim ne alaka nerden anladılar arızalı olduğumu :D bel fıtığı ameliyatı olmuştum ondan yazmıştırlar diye düşündüm =))

çağlar sana göre ranza yok askeriyede dörtbilekte ranza yaptır öyle git:D

Evrenoz
15-02-2011, 10:55
Vay be...

Gittim döndüm bile ben :) Konum hortlamış :D

ersin_srndg
15-02-2011, 11:04
bende askere giderken aynı şekilde arızalı geciyordu sevk kağıdımda.bide baktım rdm olmuşum

çağlarcoskun
15-02-2011, 11:11
ufaklarla tertpi gitmenin aynısını kısmetse 2 sene sonra bende yaşayacağm :D

kısa mı gidiyordun sen?

yok be kanka 15 ay :D

anıl turan
15-02-2011, 12:27
yok be kanka 15 ay :D

Allah yardımcın olsun... sağ salim dönmeyi nasip etsin

mmustu
15-02-2011, 14:34
çağlar bende bugün gittim şubeye baya uğraştım senin yaş kaç ? tecilin ne zaman bitti birde nüfus kütüğün neresi ?

ona göre kendime pay biçecem :D

SULTANOGLU
15-02-2011, 14:35
bende yarın şubeye gidiyorum halıcıoğluna bakalım kısmett :D

mmustu
15-02-2011, 14:42
yaw ben gittim şubeye ordan sağlık ocağına ordan hastaneye sevk ettiler perşembe tekrar gidecem

ama kafamı karıştıran şu beni ne zaman askere alacaklar ? :D

31 ekimde tecilim bitti ve muayene olmadım şimdiye kadar telefon ile kastamonu şubesi ile görüştüğümde 20 şubattan önce muayeneni yaptır mayısta gidersin dediler ( mayıs kendi şubemin celp dönemi ) ama yabancı şubede muayene olacağım için çağlar gibi benide 23 ünde alırlar mı acaba :D

imhotep
15-02-2011, 14:51
yaw ben gittim şubeye ordan sağlık ocağına ordan hastaneye sevk ettiler perşembe tekrar gidecem

31 ekimde tecilim bitti ve muayene olmadım şimdiye kadar telefon ile kastamonu şubesi ile görüştüğümde 20 şubattan önce muayeneni yaptır mayısta gidersin dediler ( mayıs kendi şubemin celp dönemi ) ama yabancı şubede muayene olacağım için çağlar gibi benide 23 ünde alırlar mı acaba :D

sen gideceğine 5 çuval patates gonder kanka daha makbul geçer :D

mmustu
15-02-2011, 14:52
olum hep kafamı kurcalayan soru buydu şubat mı mayıs mı ? :D

izmir dragları göremeden gitmek var :D

imhotep
15-02-2011, 14:54
olum hep kafamı kurcalayan soru buydu şubat mı mayıs mı ? :D

izmir dragları göremeden gitmek var :D

kanka almazlar seni. senin mevzu daha uzar :D

mmustu
15-02-2011, 14:55
kanka sağlık ocağı hastahaneye sevk etti kilodan mı dedim adam iplemedi bile :D kimse ipine takmıyo şimdiden :D

ama hastahanede kilo derlerse gitmek istiyorum diyecem hacı biliyon mevzuları

imhotep
15-02-2011, 14:56
kanka sağlık ocağı hastahaneye sevk etti kilodan mı dedim adam iplemedi bile :D kimse ipine takmıyo şimdiden :D

yok kanka mevzuları bilmiyorum..

dediğim gibi git gellerle bayagı vakıt harcıyacaksın sonra kurul filan derken bu iş 2-3 haftadan önce çözulmez.

dixi
15-02-2011, 15:07
bendene aynen arızalı yazıyodu kendi kendime dedimki heralde geri hizmette felan olacağız
malatya 2. ordu piyade er eğitim alayı eğitim çavuşu oldum

mmustu
15-02-2011, 15:28
valla kısmet artık pata küte alacaklar sanırım :D

tool
15-02-2011, 15:39

mevzulari bilmiyorum ama persembe gunu kurula cagirmis olabilirler

mmustu
15-02-2011, 15:41
peki amca sen ne düşünüyorsun bu gitme konusunda :D şubat mı olur mayıs mı ?

tool
15-02-2011, 15:43
peki amca sen ne düşünüyorsun bu gitme konusunda :D şubat mı olur mayıs mı ?

sen orda dusuk rutbeli biriyle agiz dalasi yap: islemlerin biraz daha hizlanir :D

Day Walker
15-02-2011, 15:44
muştu sen havayada atılmazsın :D

tool
15-02-2011, 15:47
muştu sen havayada atılmazsın :D

viyadukten asagi atabiliriz ama :D

mmustu
15-02-2011, 15:50
hahahha :D :D hacı size fırsat kalmadan apar topar götürecekler gibime geliyo :D

çağlarcoskun
15-02-2011, 15:50

abi bence seni ozaman Devre kaybı olarak alırlar hemen 2 gün içinde gönderirler mayısa bırakmazlar. ben tecilim bitmeden kendim bozdurdum abi o yüzden beni tertiplerle gönderdiler yoksa bende d.k giderdim :D

mmustu
15-02-2011, 15:59
çağlar verdiğin iç açıcı bilgiler için teşekkür ederim en yakın zamanda arabanı çizecem :D

imhotep
15-02-2011, 16:21
abi bence seni ozaman Devre kaybı olarak alırlar hemen 2 gün içinde gönderirler mayısa bırakmazlar. ben tecilim bitmeden kendim bozdurdum abi o yüzden beni tertiplerle gönderdiler yoksa bende d.k giderdim :D

çağlar verdiğin iç açıcı bilgiler için teşekkür ederim en yakın zamanda arabanı çizecem :D

muştu sende bozdur git kanka :hehe: :D

Day Walker
15-02-2011, 16:22
viyadukten asagi atabiliriz ama :D

bu üç kağıtçı o zaman gider hava değişimi alır :D