PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayda Su!

Cimmeria
13-11-2009, 19:23
Yüksek miktarda su bulunmuş...

http://www.nasa.gov/mission_pages/LCROSS/main/prelim_water_results.html

Boost Up
13-11-2009, 19:23
Gitsek mi aya napsak:D:D Bu dünyadan bişey olmaz:D

Day Walker
13-11-2009, 19:25
Gitsek mi aya napsak:D:D Bu dünyadan bişey olmaz:D

gençlik işte :D

eraslanb
13-11-2009, 19:27
1-2 aya yolcu kalmasın bende sevgilimi götüreyim tenha olur oralar

-ER-
13-11-2009, 19:27
Su değilde ucuz benzin varsa gidelim valla :D

SULTANOGLU
13-11-2009, 19:29
rakımı alır giderim

Day Walker
13-11-2009, 19:31
nereye :D ...

SULTANOGLU
13-11-2009, 19:33
aya giderim nereye olucak :D ne güzel dünya manzarası vardır ordan

Day Walker
13-11-2009, 19:34
aya giderim nereye olucak :D ne güzel dünya manzarası vardır ordan

elalem gider aya biz gideriz ... :D

Boost Up
13-11-2009, 19:34
TechTurkey Ay Meeting :D:D:D

Göki,ZD
13-11-2009, 19:38
ben bişey merak ediyorum deniz suyu arıtılamıyormu ? ay'a gitmek için yaptıkları masrafları deniz suyunu arıtmak için kullansalar

_Burak_
13-11-2009, 19:38
ayda mehtap yok , içilmez orda :D :D

JenGoO
13-11-2009, 19:48
ben bişey merak ediyorum deniz suyu arıtılamıyormu ? ay'a gitmek için yaptıkları masrafları deniz suyunu arıtmak için kullansalar

o masrafı arıtmak için mecbur kullanacaklar,ama amaç evrendeki diğer alemleri çözmek suyun bulunmasıda çok ilginç ne tur bir gaz var ki su olsun orası önemli

Cihan Çizmeci
13-11-2009, 20:32
Sıçtık..Bide aya gitmekle uğraş şimdi :D

Tuning055
13-11-2009, 20:35
yer altından petrol cıkıosa durmamız hata:D

elpadre
13-11-2009, 20:37
buyuk drag pıstı yaparım :D

Cihan Çizmeci
13-11-2009, 20:39
buyuk drag pıstı yaparım :d

+ pe 411 :d :d :d

elpadre
13-11-2009, 20:40
trafık polısı gerekmez buraya jet gıller gıbı takılrızz :D + tayyıp ve arkladasları gıremez :D

CaTLaK_HKO
13-11-2009, 21:25
ayda sadece su yok aslında.bitkilerin oldugunuda kanıtlayan görüntüler hatta ufo ların uzay istasyonu olarakta kullanıldıgını belgeleyen fotograf ve videolarda var.

vtecburhan
13-11-2009, 21:31
fazla irdelememek lazım :D:D

Kubi
13-11-2009, 21:41
1 ara ayda atmosfer olmadığı için su olması mümkün değil diyolardı gündüzleri kavurucu 1 sıcak geceleri dondurucu 1 soğuk oluyor diyolardı şimdi ne diyolar :D

elpadre
13-11-2009, 22:00
ben oraya ınsaat dıkerımm :D sıkıntı olmaz beledıyede yok ıskanda yok ne guzel olur :D

Cihan Çizmeci
13-11-2009, 22:05
ayda sadece su yok aslında.bitkilerin oldugunuda kanıtlayan görüntüler hatta ufo ların uzay istasyonu olarakta kullanıldıgını belgeleyen fotograf ve videolarda var.

Lİnk varsa paylaşabilir misn?

1 ara ayda atmosfer olmadığı için su olması mümkün değil diyolardı gündüzleri kavurucu 1 sıcak geceleri dondurucu 1 soğuk oluyor diyolardı şimdi ne diyolar :D

Derinlerde olma ihtimali vardı oda doğrulanmış :)

CaTLaK_HKO
13-11-2009, 22:08

bildiğim kadarıyla yerçekimi dünyanın 6da 1i kadar değil.dünyanın yerçekiminin %64 ü kadar.ki bu bilgi dahi yerçekimi ve newton yasaları başta olmak üzere birçok bilimsel gerçekleri yıkar.ayrıca evet atmosferininde oldgu tezi yaygın.
biraz tiye alır şekilde yazmışsın mesajını ama ben biraz açıklayıcı olmayı severim:)
saygılar.

HALUK
13-11-2009, 22:08
vay be hayalimdi ayda arabamı yıkamak :)

CaTLaK_HKO
13-11-2009, 22:10

http://www.siriusufo.org/tr/default.asp?fx=sayfa_ac&url=html/nasa_ufo/nasa_ufo_ay.asp
en güvenilir türkçe kaynak olarak budur.istediğin her türlü soruya cevap verebilr.

TünayK
13-11-2009, 22:36
toki orayada site yapar o zaman yakında...

Schumi
13-11-2009, 23:02
Ayda su değil petrol bulsun. O petroldan benzin ve zift yapıp asfalt döksünler. :D

Kubi
13-11-2009, 23:47

bunu bilmiyodum teşekkürler

bildiğim kadarıyla yerçekimi dünyanın 6da 1i kadar değil.dünyanın yerçekiminin %64 ü kadar.ki bu bilgi dahi yerçekimi ve newton yasaları başta olmak üzere birçok bilimsel gerçekleri yıkar.ayrıca evet atmosferininde oldgu tezi yaygın.
biraz tiye alır şekilde yazmışsın mesajını ama ben biraz açıklayıcı olmayı severim:)
saygılar.

eyw . . .

ama bu açıklamayı yapanların sağı solu belli olmaz mesela bu videoda bayrağın dalgalandığı sahneler yalanmış

http://technology-tna.blogspot.com/2009/07/aya-ilk-ayak-basmann-40-yl_21.html

bana söylenene göre ayda hava yok atmosfer yok havanın olmadığı yerde rüzgarda olmaz bu bayrak nasıl dalganıyor ??

tool
13-11-2009, 23:53
bilim adamlari canli organizma icin hep su aramislardi dunya disinda, ama su bazli olmayan organizma olabilme ihtimaline nedense hic rastlamiyoruz...

Cihan Çizmeci
13-11-2009, 23:55
http://www.siriusufo.org/tr/default.asp?fx=sayfa_ac&url=html/nasa_ufo/nasa_ufo_ay.asp
en güvenilir türkçe kaynak olarak budur.istediğin her türlü soruya cevap verebilr.

Tşk.ler link için ararştrıyım biraz

KuBilaYY
14-11-2009, 00:02
TechTurkey Ay Meeting :D:D:D

+ 1000 arabalarımızı alıp gidelim ama :) :)

Eray Yümsel
14-11-2009, 00:07
bilim adamlari canli organizma icin hep su aramislardi dunya disinda, ama su bazli olmayan organizma olabilme ihtimaline nedense hic rastlamiyoruz...

ne gibi mesela ?

TheAce
14-11-2009, 00:52
bende hep şeyi düşünmüşümdür aya gittin aydan nasıl havalanacaksın? dünyadan yörünge dışına çıkadana kadar atmosfer tabakası var itelemeye yardımcı ama atmosferden sonra kazandığı ivmeyle hareket eder sonra gider aya yerleşirde aydan geri gelirken atmosfer yoksa eğer iteliyecek hiçbirşey yoksa uzay boşluğunda neyi iteleyerek aydaki çekim gücünden kurtulacaklar.

aya gidememe olasılıkları hele hele günümüz taşıtlarıyla çok yüksek. büyük olasılıkla da gitmediler :)

merttepe
14-11-2009, 01:03

onada bakılıyor abi, suyun olmadığı ortamlarda kaya içinde yaşayan organizmalar vs falan dünyada var, bunlar diğer gezegenlerde de varmı diye alet yolladılar ya hatta. sonuçlar ne çıktı tabi takip edemedim

fsunnetci
14-11-2009, 02:12
Kuranı Kerimde yazıyor ağalar Ay insan oğlunun üst olarak kullandığı bir gezegen olarak bahsediyor ve de insanların Ay gezegeninden diğer gezegenlere geçiş yapcağından bahsediyor isterseniz bir bilene sorun bunu bizim cami hocası abim ile bana direk tercüme ile telafuz etti bu dediklerimi..Şimdi bu yazılanları okuyunca aklıma geldi söyledikleri...bence doğru bu olan bitenler ama gizlenen çok şey var tabiki o da ayrı bir gerçek..

Berk007
14-11-2009, 02:31
ben bişey merak ediyorum deniz suyu arıtılamıyormu ? ay'a gitmek için yaptıkları masrafları deniz suyunu arıtmak için kullansalararıtılabiliyor.
hatta kanalizasyon suyu içme suyu haline getirilebiliyor.

cem
14-11-2009, 02:59

Ama burda mantık suyun dünyaya aktarılması degil , ayda nasanın belirli bir kalıcı üs kurabilmesi için su arıyorlardı , suyun bulunmasi orda üssün kurulabilirligine ve diger gezegenlere gecis yapabilme arastirma olanagini ayin üs olarak kullanılabilirligini saglayacak, su en buyuk ihtiyac cunku.bu suyun bulunmasi cok ileriki yillarda akla hayale gelmeyecek seylere sebeb olabilir uzayda seyahat gibi.

Göki,ZD
14-11-2009, 03:05
arıtılabiliyor.
hatta kanalizasyon suyu içme suyu haline getirilebiliyor.
he ya sorma mok suyunu arıtmışlardı sokakda millete test ettiriyorlardı :D nasıl diye güzel diyorlar sonra neyin arırması oldugunu sölediklerinde dyak yiyorlardı :D

Ama burda mantık suyun dünyaya aktarılması degil , ayda nasanın belirli bir kalıcı üs kurabilmesi için su arıyorlardı , suyun bulunmasi orda üssün kurulabilirligine ve diger gezegenlere gecis yapabilme arastirma olanagini ayin üs olarak kullanılabilirligini saglayacak, su en buyuk ihtiyac cunku.bu suyun bulunmasi cok ileriki yillarda akla hayale gelmeyecek seylere sebeb olabilir uzayda seyahat gibi.

nasanın yalanını ben ibneler nükleer bomba atıp durcaklar orda :D

FaBeRgE
14-11-2009, 03:06
google amca da bulmuş suyu :D

http://img137.imageshack.us/img137/597/adszym.jpg

OmerRS
14-11-2009, 04:12
bende hep şeyi düşünmüşümdür aya gittin aydan nasıl havalanacaksın? dünyadan yörünge dışına çıkadana kadar atmosfer tabakası var itelemeye yardımcı ama atmosferden sonra kazandığı ivmeyle hareket eder sonra gider aya yerleşirde aydan geri gelirken atmosfer yoksa eğer iteliyecek hiçbirşey yoksa uzay boşluğunda neyi iteleyerek aydaki çekim gücünden kurtulacaklar.

aya gidememe olasılıkları hele hele günümüz taşıtlarıyla çok yüksek. büyük olasılıkla da gitmediler :)

Roket motorları atmosfere ihtiyaç duymazlar. Uzay mekikleri uzayda roket motorları sayesinde hareket eder ve yönlendirilirler.

Jet motorları hava olmayan ortamda işe yaramaz evet.

TheAce
14-11-2009, 04:26
Roket motorları atmosfere ihtiyaç duymazlar. Uzay mekikleri uzayda roket motorları sayesinde hareket eder ve yönlendirilirler.

Jet motorları hava olmayan ortamda işe yaramaz evet.

artı o kadar hiçbirşeyi kalmamış modülü nasıl hangi yakıtla geri getiriyorlar orasıda ayrı bir iş tabi, asıl demek istediğim buydu. roket motorlarının iyonları itelereyek manyetik alan oluşturarak giden versyonları çok verimli çalışmıyor bildiğim kadarıyla yani boşlukta güzel bir itiş sağlar ama yerçekimi olan bir yerde yörüngeden çıkmak için bayağı zorlanır...

CaTLaK_HKO
14-11-2009, 16:41

Nasa genellikle dünya yörüngesine uydu yerleştiriyor.fakat nasa şuanki teknolojiyle istese ayda da üs kurabilir.ama bu projeyi rafa kaldırdıklarını yıllar önce belirttiler ve hiç üzerinde durmadılar.bunun nedenide apollo mekiklerinin astronotlarının ayda gördükleri video ve fotografa aldıkları görüntüler.şu an ay uzaylılar tarafından bir üs olabilir.ve nasa bunu açıklamıyor.aslında yazdıklarımın hepsi verdiğim linkte mevcut.
şuan bnm tek takıldıgım nokta Kuranı Kerim ne diyor.bunun tam araştırması içindeyim:)

Eray Yümsel
14-11-2009, 16:44
Nasa genellikle dünya yörüngesine uydu yerleştiriyor.fakat nasa şuanki teknolojiyle istese ayda da üs kurabilir.ama bu projeyi rafa kaldırdıklarını yıllar önce belirttiler ve hiç üzerinde durmadılar.bunun nedenide apollo mekiklerinin astronotlarının ayda gördükleri video ve fotografa aldıkları görüntüler.şu an ay uzaylılar tarafından bir üs olabilir.ve nasa bunu açıklamıyor.aslında yazdıklarımın hepsi verdiğim linkte mevcut.
şuan bnm tek takıldıgım nokta Kuranı Kerim ne diyor.bunun tam araştırması içindeyim:)

gelişme olursa bizide bilgilendirirsen seviniriz. bu ay ın üs olma ihtimalini nerden cıkmıs ?

cem
14-11-2009, 16:51

Nasa bunu aciklamiyorsa sen nerden biliyorsun :) detayli bir bilgi alabilcegim link varmi o görüntüler ile ilgili ?

CaTLaK_HKO
14-11-2009, 17:09
nasa bunu açıklamıyor evet ama astronotların yıllar sonra verdiği sızma bilgiler ve sansürlü ses kayıtları var.hepsi 2 sayfa önce verdiğim linkte mevcut.
cem ve ekeray bu linkleri takip ederseniz eger detaylara ulaşabilirsiniz.
http://www.siriusufo.org/tr/default.asp?fx=sayfa_ac&url=html/nasa_ufo/nasa_ufo_ay_foto.asp
http://www.siriusufo.org/tr/default.asp?fx=sayfa_ac&url=html/nasa_ufo/nasa_ufo_astronotlar.asp

cenk
14-11-2009, 17:13
kuyu suyu olmasın o :D

CaTLaK_HKO
14-11-2009, 17:14
NASA eski çalışanlarından olan Otto Binder, kendi amatör telsizleri ve VHF alıcılarıyla NASA’nın yayınını alabildiğini söylemiştir. Apollo 11 uçuşu sırasında yapılan ve Binder’ın sözünü ettiği telsiz ve alıcılar sayesinde duyulan konuşma şöyledir:

Kontrol Kulesi: "Orada ne var? Kontrol Kulesi Apollo 11’i arıyor. " Apollo 11: "Bu bebekler çok büyük efendim.. Kocaman.. Tanrım, inanmayacaksınız.. Burada başka uzay araçlarının olduğunu söylüyorum... Kraterin öte tarafından bizi izliyor."

1979’da NASA İletişim Sistemleri eski şefi, bilim adamı Maurice Chatelain Armstrong’un UFO gördüğünü bildiren raporunun gerçek olduğunu bildirmiştir. Chatelain, “Karşılaşma NASA’nın ortak bilgisidir, fakat şimdiye dek kimse bununla ilgili bir şey söylemedi” diye konuşmuştur.

APOLLO UÇUŞLARI

Apollo uzay uçuşları, dünyaya Ay hakkında en doğru cevapları verecek bilgilerle doludur. Bu uçuşlarda astronotlar sayısız UFO filmi ve fotoğrafı çekme imkanı bulmuşlardır. Resimlerde UFO’lar açıkça gözlemlenebilmektedir. Astronotlar bu gözlemler üzerine büyük bir heyecana kapılmışlardır. Eğer gördüklerini dünyaya döndüklerinde açıklayacak olurlarsa, birçok kurulu düzeni, pek çok inanç biçimini kökünden değiştireceklerini bilen astronotlar, görevleri gereği susmayı tercih etmişlerdir. Ama yine de bazı kaynaklardan sızan haberler ve ele geçen birtakım belgeler sayesinde Apollo uçuşlarında gerçekte neler olup bittiği ortaya çıkmıştır.

Apollo 7: 11-22 Ekim 1968. Astronotlar; Walter Schirra, Donn Eisele ve Walter Cunningham.

Yakın zamana kadar sorumlu çevrelerin gizlemeyi başardıkları bir haber, rastlantısal olarak 12 Ekim 1968 gecesi saat 22.15’de ilgililerin kulağına erişti. Haber İsviçre Telgraf Merkezi’nden, UFO inceleme grubu G.E.C.O.C.N.I.’nın direktörü M. Francis Schafer’e iletilmekteydi. Ele geçen metne göre, Apollo 7, Avustralya üzerinden uçtuğu sırada, astronot Cunningham, uzay aracının yanından uçarak geçen meçhul cisimlerin varlığını merkeze bildirip talimat istemişti.

İsviçre Telgraf Merkezi, haberi Cape Kennedy’de bulunan İngiliz Haber Merkezi Reuter’den almıştı.

Apollo 8: 21-27 Aralık 1968. Astronotlar; Frank Borman, James Lowell ve William Anderson.

Houston Uzay Merkezi ve milyonlarca TV izleyicisi büyük bir heyecan yaşarken, dünyadan uzaya doğru şu alarm dolu ses yayılmaktaydı:

"-Houston merkezi, Apollo 8’i arıyor. Apollo 8 cevap ver. "

10 dk. sonra Lovell’in sesi kulaklara geldi:

-"Merkez burası Apollo 8.. Uçan daireler.. Kaç tane mi? Belki 5, çok heyecanlıyım. "

"-Kahretsin! Lovell neler söylüyorsun?"

Ve birden bire televizyondaki yayın sona eriyor...

Halk, Apollo 8 ile merkez arasındaki konuşmaları asla öğrenemedi. Çünkü UFO’larla ilgili gerçeğin Dünya insanları tarafından öğrenilmesi bilim adamlarının hayatta isteyecekleri en son şeydi. Araştırmacılar bununla da yetinmeyerek uzayda çekilen fotoğrafları sıkı bir sansürden geçirdikten sonra dünya basınına verdiler. Apollo-8 uzaydan geldiğinde beraberinde 1500 tane fotoğraf getirmişti. Bunların sadece 380’i basına verildi, geri kalan 1100 fotoğraf sakladıkları sır nedeniyle arşivlere kaldırıldı.

Eray Yümsel
14-11-2009, 19:15
valla ilk defa böle bişeyden haberdar oldum saolasın.

elpadre
14-11-2009, 20:17
vay bee ne suymus :)

.::EmrE::.
14-11-2009, 20:41

Deniz suyunun artılması hem çok pahalı,hem de çevreye oldukça zararlı bir işlem diye biliyorum.

SertacTDemir
15-11-2009, 01:23
Hayirli ugurlu olsun, Amerikalilar kac yil icinde cokup yayilmaya calisirlar oraya da acaba?

Eyüp
15-11-2009, 01:34
Deniz suyunun artılması hem çok pahalı,hem de çevreye oldukça zararlı bir işlem diye biliyorum.

Diye biliyordum ben :)

cem
15-11-2009, 02:18
Hayirli ugurlu olsun, Amerikalilar kac yil icinde cokup yayilmaya calisirlar oraya da acaba?

ruslar sessiz kalmaz heralde :) Uzay savunma sistemi kuruyolardi en son.

_Burak_
15-11-2009, 02:59
hamidiay :D
"aydan gelen eşsiz lezzet" :D
diye satılır kırk yıldır kemerden bidonlarla gidip doldurduğumuz su gibi :D

B.Battal
15-11-2009, 11:48

ne yakıyo bu ufolar acaba :soru:

FatihR.
16-11-2009, 19:41
acele etmeyin herkesin aya çıkmasını bekleyin herkez çıkınca Türkler kalır nasıl olsa dünyada sonra dünya hakimi oluruz :D:D:D