PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta Yardımınızı Esirgemeyin

miniks
17-11-2009, 09:54
2010 model kagoo arac aldım. aracı alalı 1.5 ay oldu. arac 7000km de iken kaza sonucu pert e cıktı. aracı 31500tl ye almıstım(sıfır km). normalde hıcbır aracıma kasko yaptırmam babam bu araca kasko yaptırmıs. kasko fırması AXA sigorta. aracta 37000tl+kdv hasar cıktı. aracın suan sıfır km fıyatı 34600tl. kasko polıcem herseyı kapsamakta. hatta aracınız kaza yapması dahılınde yerıne kasko fırması tarafından arac tahsıs edılır maddesı de mevcut (ama aracım tıcarı oldugu ıcın bana arac tahsıs etmıyorlar. yanı kaskoyu sısırmısler).

suanda kasko sırketı bana aracın sıfır km fıyatını degıl ogun aldıgımız olan 31500tl lık rakamı oderız dıyorlar. bazı sıgorta forumlarında AK SIGORTA vs AXA sigorta ın arac 10.000km yı gecmedıgse sıfır km fıyatı verılır denıyor. baska bır arkadsım ıse arac 1 yılını doldurmadıysa gene aracın sıfır km fıyatı odenır denıyor. ben suan bır anlasma yapmadım. cunku yeterlı bır bılgıye sahıp degılım. yardımcı olursanız sevınırım.

Day Walker
17-11-2009, 09:56
bana dosya numarası lazım yardımcı olmam için

bide gönderdikleri belgeleri şimdilik imzalamayın eksper arayacaktır anlaşmak için

MMA
17-11-2009, 09:56
ilk sene araç pert e çıkarsa aracın şu anki sıfır anahtar teslim fiyatı ödenir,sözleşmedede yer alır.

geçmiş olsun.

tender06
17-11-2009, 09:57
kasko olaylarında eer araç perte çıkıcaksa aracın şuanki sigorta yada kasko değeri göz önünde alınır aracın fiyatı yükseldiğinde sen yükseltme ama düştüğünde düşür yoq öyle yama size şuandaki fiyatı üzerinden ödeme yapmak zorundalar geçmiş olsun...

ice
17-11-2009, 09:58
1 seneyi doldurmadan araç pert olursa o anki satış fiyatı üstünden ödeme yapılır.Oyuna getirmeye çalışıyorlar sizi sakın yemeyin.Bu arada çok geçmiş olsun...

maxpower
17-11-2009, 10:01
sigortadan sigortaya değişiyor. benzeri arkadaşımın başına geldi.

onların kaskosunun şartları 5000km/6ay içinde iken sıfır bedeli ödenir diyordu, sıfır parası aldılar

STeaM
17-11-2009, 10:02
bizim sigortacı ile görüştüm.
1.yeni değer klozu 1yıl mı 6 ay mı yazıyor dedi.
2.kabul etmesin acentesini araya soksun.

normalde 1yılı (yada 6ay hangisi yazıyorsa) showroom satış fiyatı ne ise, aracın aynısını şuan kaça alacaksan bu değeri ödemek zorundadır diyor.

ice
17-11-2009, 10:03
ANAHTAR TESLİM KORUMASI diye bir madde var mı kasko poliçesinde!!!

Evrenoz
17-11-2009, 10:06
1 sene içinde kaza yaptığında aracın alındığı günki değil, o günki sıfır fiyatı ödenir diye biliyorum.

mertacar
17-11-2009, 10:11
bende o günkü sıfır fiyatı ödenir diye biliyorum, adamlar ne çakal ama ya sinir bozucu..

PimPCaR
17-11-2009, 10:12
6 aylık bir sürecte arabanın o anki sıfır fiyatı neyse onu ödüyorlar diye biliyorum bende.. 6 ayı veya belirli bir kilometreyi geçtiğinde daha düşük bir ücret ödüyorlar.. kasko şirketlerinin oyunlarına gelmemeye çalışın sonuna kadar hakkınızı arayın.

Selman
17-11-2009, 10:20
Axa sigortada yeni değer klozu 1 yıllıktır. Poliçenizde yeni değer klozu varmı abi poliçenin 2. yada 3. sayfasında yazar yeni değer klozu varsa.

mgnPower
17-11-2009, 10:21
sigorta kapsaminda ''YENI ARAC KLOZU'' diiye bir madde mevcut ise 1 sene icerisinde pert durumunda sifir arac fiyati neyse onu oderler. yeni arac klozzu sadece sifir km araclarin ilk kaskosunda yer alir. ikinci yila devretmez. bu onceliklli bakacagin madde olsun deriim.

pnrkc
17-11-2009, 10:48
aracı aldığınızda herhangi bir indirimden yararlanarak mı almıştınız?

ötv , özel ind vs.

XoR
17-11-2009, 10:53
ilk sene araç pert e çıkarsa aracın şu anki sıfır anahtar teslim fiyatı ödenir,sözleşmedede yer alır.

geçmiş olsun.

1 seneyi doldurmadan araç pert olursa o anki satış fiyatı üstünden ödeme yapılır.Oyuna getirmeye çalışıyorlar sizi sakın yemeyin.Bu arada çok geçmiş olsun...

1 sene içinde kaza yaptığında aracın alındığı günki değil, o günki sıfır fiyatı ödenir diye biliyorum.

Sıfır araç alındığında 1 sene içersinde pert olursa ***** olayın olduğu gün olan değeri ödeniyor diye biliyorum yani sıfır fiyatı.

BoraRS
17-11-2009, 10:59
Hilmi geçmiş olsun. Araç klozuna mutlaka bak. 1 yıl ise eksper anlaşmaya çalışıp az ödeyecektir. Eksperle hemen anlaşma. Gerekirse sorun çıkart. Kanunen ödemeye mecburlar.

SULTANOGLU
17-11-2009, 11:00
eğer sıfır araç klozu dediğimiz olay varsa, sigorta ettirdiğiniz zaman hangi değerden sigorta edildiyse acente onu ödemek zorunda.

miniks
17-11-2009, 11:41
yaw benım kasko en dolu olanı hersey var kloz mloz 6 aylık 1 yıllık olması farketmez 1.5 ay oldu ben arabayı alalı. 7000km de daha yaw. otv ındırımı vardı ben alırken bırde fırma ozel ındırımım var renault dan. en ıyı fıyat alan arkadastan daha ucuza aldım ama yukarıya onu yazmadım. saıs fıyatlarını yazdım. sonucta bu arabaların bır kasko degerı var. ozmn kasko degerı 33 ıse suanda 35

ice
17-11-2009, 11:44
yaw benım kasko en dolu olanı hersey var kloz mloz 6 aylık 1 yıllık olması farketmez 1.5 ay oldu ben arabayı alalı. 7000km de daha yaw. otv ındırımı vardı ben alırken bırde fırma ozel ındırımım var renault dan. en ıyı fıyat alan arkadastan daha ucuza aldım ama yukarıya onu yazmadım. saıs fıyatlarını yazdım. sonucta bu arabaların bır kasko degerı var. ozmn kasko degerı 33 ıse suanda 35

E o zaman dediğim gibi oyunlarına gelmeyin hakkınızı arayın sonuna kadar...

miniks
17-11-2009, 11:50
polıcemın ıkıncı sayfasında su madde var

yenı deger klozu aracın tescıl tarıhınden ıtıbaren bır yıl sure ıle gecerlıdır.

yenı deger klozu acıklamasında pert durumunda hıcbırsey gozetmeksızın aracın o an kı anahatar teslım fıyatı odenır dıyor. pekı bu adamlar kalkmıs bana nasıl ogunku parayı oderız dıyorlar anlamadım.

ice
17-11-2009, 11:52

Cevap yazıyor işte burda.Neyini kıvırıyorlar???

Selman
17-11-2009, 12:09
Abi ötv indiriminden yararlanıp almış olsan bile bugünkü bedelini ödemek zorundalar sana. Bizde ötv indiriminde müşterimize poliçe keserken bunu hep söyledik kaça almış olduğu önemli değil bugünkü fiyatı önemli. Sigorta şirketine itiraz etme hakkın var itiraz edersiniz.

Tuner
17-11-2009, 12:12

yenı deger klozu acıklamasında pert durumunda hıcbırsey gozetmeksızın aracın o an kı anahatar teslım fıyatı odenır dıyor. pekı bu adamlar kalkmıs bana nasıl ogunku parayı oderız dıyorlar anlamadım.

moruk yanına avukat al git ofislerine açık açık söyle şu anki bedeli ödemezseniz daha açım hakkımı arayacağım de sonuç olarak kendi poliçelerinde yazıyor

bahadırtelli
17-11-2009, 12:18
sıfır araç klozu varsa 0 km yeni bir araç yada aracın fiyatını vermek zorundalar. Bizimde aracımız pert oldu (2003 wrx) hala pazarlık yapıyorlar 30000 den başladılar en son 34 binecıktılar yine kabul etmedik. Yine değerlendirip döneceklermiş (biraz daha artırıp :) ) Bunların bir hakemler kurulu mu ne var anlaşmazlıkta mahkemeden önce oraya başvurulabiliyor.

Dragger
17-11-2009, 14:56

Tamam iste zaten cevap burada, sıfır parasını vermek zorundalar.

Utku
17-11-2009, 15:03
Abi şuanki sıfır fiyatı neyse onu ödemeleri lazım az değil bunlar katakülleye getirmeye çalışıyolar sakın kabul etme vermek zorundalar yani

initial-D
17-11-2009, 15:22
zordur axadan para almak

Day Walker
17-11-2009, 15:32
konu ile ilgili detaylı bilgi pm olarak verilmiştir.

crazydog
17-11-2009, 15:40
geçmiş olsun
1 sene ıcınde o günkü sıfır bedelini vermek zorundalar zaten poliçe de de yazıyor.

impreza 007
17-11-2009, 16:03
Öncelikle geçmiş olsun hakkınız olan miktarı az vermeye kalktıklarına göre verecekleri parayıda geç ödeme yolunu seçeceklerdir muhtelemen bu konuyuda göz ardı etmeyin.

Erk@n
17-11-2009, 20:21
Poliçene istinaden sana yeni araç bedelini vermek zorundalar bu sebeple de istemediğiniz hiçbir şartı kabul edip imza atmayın.Sigorta acentanızla görüşün poliçedeki maddeden bahsedin ve bu konu üzerinde durun.Zati size teklif sunabilirler siz kabul etmedikçe işlem yapamazlar.

zordur axadan para almak

10 senedir bu firmayı kullanıyorum(bir tanesinde clio mun önü dağıldı,diğerinde yine aynı clio perte çıktı ve son olarakta Golf um çizildi baştan aşağı ama bedelleri ödendi) şimdiye kadar 1 kuruşum kalmadı ve gerekli bütün evraklar tamamlanıp teslim ettikten çok kısa bir sürede tazminat bedelleri tarafıma ödendi.Yanlış bilgi olmasın.vermeyelim.

master
17-11-2009, 20:38
Peki ,konuya farklı bir açıdan bakalım,

Bu araba 1ay önce 30 liraya alındı, örnek veriyorum ; dün ÖTV indirimi yapıldı, yani bugün bu aracın sıfırı 25 lira ...

Kaskonun ödemesi gereken rakam 25 olur sanırım değil mi ?

Selman
17-11-2009, 20:42
Bugünkü değeri öder ne olursa olsun.

emre yeşil
17-11-2009, 20:46
Kankacım seve seve aracın şuan bayideki fiyatını ödicekler seni görmediler galiba sigortaya gidip kendini bi tanıt bu kanun ve haktır bunu ödemeye mecburlar benim hala oğlu mazda 3 ü pert etti sıfır almıştı 35,250 ye pert olduğunda 42,300 ödediler 11 aylık 24bin km deki araca

OnurS
17-11-2009, 21:51
Bu arada size araç da temin etmek zorundalar diye biliyorum...O konudada üstüne gidin

emre yeşil
17-11-2009, 22:45
Bu arada size araç da temin etmek zorundalar diye biliyorum...O konudada üstüne gidin

pert olan araç için araç temin edilmiyor onur kazalar ve arızalar için araç veriyorlar.

OnurS
18-11-2009, 00:51
pert olan araç için araç temin edilmiyor onur kazalar ve arızalar için araç veriyorlar.

Hımmm sözleşmede geçiyosa ödeme yapılana kadar temin ediliyo diye biliyodum ben....Öğrenmiş oldum....

miniks
18-11-2009, 06:03
odeme yapılana kadar vermelerı lazım sozlesmemede var ek madde parasını da odemısım. ama arac tıcarı oldugu ıcın araba vermıolarmıs. bende hem parasını alıosunuz hemde vermıosunz boyle manyaklık mı olur dıe kalayladım. para tuzagı yapıolar yanı. Allaha sukurler olsun arabamız var ama ayıptır yaptıkalrı

emre yeşil
18-11-2009, 09:12
Sigortacı onlar kanka sen biyerinden çekiceksin onlar biyerinden çekicek alabildiğini alıcaksın aracının sıfır parasını almadan bırakma

initial-D
20-11-2009, 18:17
10 senedir bu firmayı kullanıyorum(bir tanesinde clio mun önü dağıldı,diğerinde yine aynı clio perte çıktı ve son olarakta Golf um çizildi baştan aşağı ama bedelleri ödendi) şimdiye kadar 1 kuruşum kalmadı ve gerekli bütün evraklar tamamlanıp teslim ettikten çok kısa bir sürede tazminat bedelleri tarafıma ödendi.Yanlış bilgi olmasın.vermeyelim.

yanlış bilgi verme amaçlı demedim.güvendiği acente ve müşterilerin sonsuz yaptırım gücü vardır axada.hiç bi problem çıkmaz ödeme gecikmez vs vs.çok iyidir.ama geçmişte problem yaşadığı kişi veya acentelerin en ufak bi olayında veya kıllandıkları bi durumda en pislik şirket olabilirler

o yüzden öyle dedim.bende acentasıyım axanın,kötülemek için demedim:)