PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jul ailesi...

i_could
25-11-2006, 01:45
http://www.youtube.com/watch?v=cpc34rBEjiw

kankam yaptıklarını cekmiş videoya...bakalım ne yorum yapacaksınız...

i_could...

i_could
25-11-2006, 01:46
hatta ilk yorum benden:Tanrı sizi korusun...

i_could...

herm10
25-11-2006, 01:57
huhahahaa kolpalara kapak olsun hahahahah

i_could
25-11-2006, 02:06
3.30 yetmezse impreza,impreza yetmezse Sierra,Sierra yetmezse R1...

o laf kimseye degil esasen...sadece kendini bilmezlere...

i_could...

gökan
25-11-2006, 08:11
güzel video ama çok etkinlik göremedim ben:)

M_PROJECT
25-11-2006, 08:59
yanı bencede cok bısı yok topseed bı ıkı teker yapmaya calısmıs ama becerememıs okadar ha bıde don don dur var
bı ara ondekı bmw sag sol cekıodu ama napıodu anlamadım o sıra stı ın sabıt gıden kadranı goruyoduk zırt pırt , gusel vıdeo

I-HANNs-TEAM
25-11-2006, 09:40
Hız bir göstrge kanıt provakasyon veya meydan okuma değil sadece adrenalin patlamasıdır

speed
25-11-2006, 09:44
kankam yanlış yazmış 3.30 diil 3.25 (198hp) teker yapmaya gelince bisikletten sonra scotter sonrada 15 günlük R6 şöföründen daha nebeklenir ? ımpreza dön dön dur demişsiniz kolaysa görelim sizin döndüklerinizi =? :)

O DÖNEMİYO....DÖNMEYE KALKARSA POLİS DAYANIYO KAPISINA GARİBİMİN :o
suby aldı almasınada bide rahat rahat gazlayabileceği bi ülkede yaşasaydı :)))))))))))

KingoftheWest
25-11-2006, 09:53
Elinize sağlık.

gökan
25-11-2006, 10:10
kankam yanlış yazmış 3.30 diil 3.25 (198hp) teker yapmaya gelince bisikletten sonra scotter sonrada 15 günlük R6 şöföründen daha nebeklenir ? ımpreza dön dön dur demişsiniz kolaysa görelim sizin döndüklerinizi =? :)

hım ımprezanın kadranı sondaydı 3 25 ı gecemıyrmuydu bu impreza ayrıca sınırlenmene gerek yok guzel vıdeo elıne saglık

M_PROJECT
25-11-2006, 17:18

awd araba genıs bı alan ank hıpodrom gıbı dedeme versem yıne doner :D

i_could
25-11-2006, 17:31
awd araba genıs bı alan ank hıpodrom gıbı dedeme versem yıne doner :D

fast and furious dede:) ...

i_could...

MmM
25-11-2006, 19:25
zaten motorda acemi olduğu belli teker öle yapılmasss dikkatli kullanır inş

grkm
25-11-2006, 19:42
Yani donut yapmanın nesi çekici geliyor ki :rolleyes: hani bi viraj fln yapılmı$ olsa yada engeller arasında S yapmak fln olsa tamam da bence de pek bir atraksyon yok yani ...

_İs@_
25-11-2006, 20:37
gusel video
ellerinize sağlık
bmw den dha cok atraksiyon beklerdim :)

M3CSL
25-11-2006, 23:13
arabanın göruntusne hastayım o jul un, subide ii dönmus ama..

erdincc
25-11-2006, 23:33
hakikaten süper yaa..en güzelide videonun sonundai subaru nun sıfır turu... :D

I-HANNs-TEAM
27-11-2006, 01:10
Hız bir göstrge kanıt provakasyon veya meydan okuma değil sadece adrenalin patlamasıdır

I-HANNs-TEAM
27-11-2006, 01:12

Maxiboost
27-11-2006, 01:28
zuhauahauhau, jul ile bursada karşilaştım ben kükürtlüde, valla bi kullanıo varya piiiiiuuuuuu manyak manyak auhauhauhahuauh

|STI|
27-11-2006, 01:33
mahuahauahauhau sadece gülüyorum ben :)

Selçuk
27-11-2006, 02:05
Yonjadan sonra burayada gelmiş jul reklamları...

M_PROJECT
27-11-2006, 05:40
dedene vermene ne gerek var deden böyle dönüyosa sen 2 teker gidersin ama bunu ispatlaman lazım lafla olmuyo sen dön bikere de göriyim okadar biliyosan :heyoo: videoyu koy izliyelim lastikleri yak koklıyalım:D :D :D

vayy bee ne buyuk olaymıs sızın ıcın 4 cekerı cevırmek helal olsun

benım boylşe kendımı ıspatlamak ıcın oldugum yerde donmeme gerekyok don don gene oldugun yerde durucaksın cnk ;)

Mrt
27-11-2006, 13:46
neden siz savunosunuz ki adamları bırakın kendileri savunsun yada konussun ayrıca selcuga katılıorum her yerde...xtra ahuahuhu fiuuuuuuu

Alp
27-11-2006, 13:55
videoyu izlemedim de..bu JUL ...hani sarı BMW var:D JUL 50 o mu?

harbiden Yonja'da her yerde bu araba çıkıyor insanın karşısına:D

orc
27-11-2006, 14:18
zuhauahauhau, jul ile bursada karşilaştım ben kükürtlüde, valla bi kullanıo varya piiiiiuuuuuu manyak manyak auhauhauhahuauh

ehuehueeh biraz daha tarif etsen hocam :D:D:D

Mrt
27-11-2006, 14:53
anlatılmaz görmek lazım :P

miniks
27-11-2006, 14:56
ahahhahahahah ı arkadas bana yonja lınkını yollamıstı bak dıe baya gulmustum bende... bu kadar sonra gormeler gıbı reklam yapılmaz be kardeım. paran varsa harca havan varsa bas... neyı ıspatlamaya calısıosun kı... senın m3 ne eten de cıkar subaruna da yetende cıkar r1 ne de yetende cıkar... bazı r1 ler arasıra hayalara denk gelırler hele cok tehlıkelı...
senaryo guzel kurgu guzel ben guldum Allah razı olsun...

Mrt
27-11-2006, 15:23
zaten onlara yeten adam ugrasmas ki :D

Maxiboost
27-11-2006, 20:11
ahahhahahahah ı arkadas bana yonja lınkını yollamıstı bak dıe baya gulmustum bende... bu kadar sonra gormeler gıbı reklam yapılmaz be kardeım. paran varsa harca havan varsa bas... neyı ıspatlamaya calısıosun kı... senın m3 ne eten de cıkar subaruna da yetende cıkar r1 ne de yetende cıkar... bazı r1 ler arasıra hayalara denk gelırler hele cok tehlıkelı...

auhmauhumahmauhumahumah dağaldım aheaehaeh

i_could
27-11-2006, 23:01

link i ben koydum.bu adam da benim kankam dogal olarak biseyler yazmak geldi icimden.

bu reklam degil sonradan gormelik hiç degil...ama boyle soylemek ayıp.

buraya her video koyan biseyler ispatlamaya calısmıyo yapılmak istenen eger ispatsa otomobile gonul verdigini gostermek...

3.25 e subaruya sierraya r1 e ya da başka araca yeten de cıksa maksat otomobile gonul vermek.bu işler icin emek harcamak.begenirsin ya da begenmezsin bu senin kendi zevkin.

illaki benim aracım r1 e bile yeter -haya muhabbetini hiç açmıyorum- diyosan o zaman buraya yazarsın gelin deneyelim diye adam olan adam da zaten seni kırmaz o güzeller güzeli lagunanla yuruyuverir...

saygılar...

i_could...

M_PROJECT
28-11-2006, 05:35
link i ben koydum.bu adam da benim kankam dogal olarak biseyler yazmak geldi icimden.

buraya her video koyan biseyler ispatlamaya calısmıyo yapılmak istenen eger ispatsa otomobile gonul verdigini gostermek...

3.25 e subaruya sierraya r1 e ya da başka araca yeten de cıksa maksat otomobile gonul vermek.bu işler icin emek harcamak.begenirsin ya da begenmezsin bu senin kendi zevkin.

illaki benim aracım r1 e bile yeter -haya muhabbetini hiç açmıyorum- diyosan o zaman buraya yazarsın gelin deneyelim diye adam olan adam da zaten seni kırmaz o güzeller güzeli lagunanla yuruyuverir...

saygılar...

i_could...

buraya her vıdeo koyan bırsey ıspatlamaya calısmıor bu foruma yazan herkes kendını arabasını ıspatlamıcak kadar alcakgonullu bıkere bız bu forumu koyarken bırsey ıspatlamak ıcın kurmadık Türkiyede olmayan bırseyı bılgısel agırlıklı bı forum yapmak ıcın kurduk ıspat edılecek bırsey yok bızım de kendını ıspat edecek uyemız yok acıkcası herkesın yerı ayrı herkesın konumu farklı surda kac uye varsa cogu cogunu tanıyor edıor tanısıor dedıgın gıbı ıllakı r1 e yeter deıl hayabusaya yetecek araca sahıp uyemızde var ama gerek yok bole mal mulk araba motor para pul gosterısınde bulunup bırseyler ıspat etmeye sanırım net ve acık sekılde anlasılmısımdır ...

saygılar ..

grkm
28-11-2006, 11:06

saygılar...

i_could...

$imdi yanlı$ anlama ama video çekimine benim lafım yok . Hatıradır , çekilir payla$ılır v.s ama yonjada fln yapılanlar gerçekten miniks in yazdığı noktaya çıkıyor .. Bu kadar reklam yapmakta ho$ değil yani $ahsen ben yadırgıyorum bu tip $eyleri . Araba güzeldir , hızlıdır v.s bırakın size kalsın insanlara neden reklam ediliyor ki ..

Jam da Joker
28-11-2006, 11:21
Hepsinin ötesinde bu sitede kolpa diye tabir ettiğiniz kişiler yok kimseye kapak olmaz olduramazsınızda burayı Yonja ile karıştırmayın burası M_PROJECT inde gayet güzel açıkladığı gibi bilgi ağırlıklı insanların öğrenmek için yazıp okuduğu bir forum kimse kimseye burda hava atmaz böyle şeylere gerek yok reklamın yeri burası değil yani..

Eriador
28-11-2006, 11:40
iyi eylenmişiniz :)

MUGENPOWE®
28-11-2006, 11:45

saygılar...

i_could...

adam denemeyle ılgılı bısı dememskı sade gorguyle ılgılı konusmu ki bence sonuna kadar haklı bence sen yannıs kısıye bulasıyosn hee bılmedıın bellı onlar lagunayı denemek ıcın yada yollarda apaçilik yapmak ıcın yapmadılar sadece show car ıcın yapıldı ve gayet baasarılı oldu bence ...

Tholl-ga
28-11-2006, 12:02
motoru süren arkadaşı oturma pozisyonunda dolayı tebrik ediorum

MUGENPOWE®
28-11-2006, 12:03
ahuahuahu ole deme jul aılesı :D

Mrt
28-11-2006, 12:46
burda bari rahat bıraksalar :D

i_could
28-11-2006, 13:24
buraya her vıdeo koyan bırsey ıspatlamaya calısmıor bu foruma yazan herkes kendını arabasını ıspatlamıcak kadar alcakgonullu bıkere bız bu forumu koyarken bırsey ıspatlamak ıcın kurmadık Türkiyede olmayan bırseyı bılgısel agırlıklı bı forum yapmak ıcın kurduk ıspat edılecek bırsey yok bızım de kendını ıspat edecek uyemız yok acıkcası herkesın yerı ayrı herkesın konumu farklı surda kac uye varsa cogu cogunu tanıyor edıor tanısıor dedıgın gıbı ıllakı r1 e yeter deıl hayabusaya yetecek araca sahıp uyemızde var ama gerek yok bole mal mulk araba motor para pul gosterısınde bulunup bırseyler ıspat etmeye sanırım net ve acık sekılde anlasılmısımdır ...

saygılar ..

alçakgonullu olmak konusunda sizlere katılıyorum buradaki herkes---kankam da dahil---gayet alcakgonullu.hiç kimse kendini ispatlamak için video koymuyor buna da katılıyorum---kankam da dahil---peki madem niye bi tek boyle yorumlar bu topic e yapılıyor,para pul mal ya da mulk gosterisi olarak algılanıyor???

forumu kurusunuzu ve gayretlerinizi takdir ediyorum ben de bi forum kurucusu ve yoneticisi olarak sizlerin icerideki seviyeyi ne kadar yuksek tutmak istediginizi anlıyorum ama ben bu video da sizin gorduklerinizi ve eleştirdiklerinizi goremiyorum...

forumdaki cekirdek kadronun birbiriyle tanışması ve birbirini biliyor olması kadar da dogal birsey yok.hatta hbusa ile yuruyecek arac sahiplerinin de olması ne kadar güzel birsey.hatta bi aracın hbusa ile yuruyusunun gosterilmesi de cok güzel olabilir ama ben bunu hiçbir zaman mal mulk gosterisi olarak algılamam ya da birseyler ipat edilmeye calışılmış demem...

hatta forum yoneticisi olarak ---haya--- muhabbetine hiç yorum yapmamış olmanız da hala garibime gidiyor cunku birbirini tanımayan insanların belli bir samimiyete erişmeden bu sekilde konuşmalarının sizce bir sakıncası yok mu???

sanırım gayet net ve acık bir sekilde anlaşılmışımdır...

adam denemeyle ılgılı bısı dememskı sade gorguyle ılgılı konusmu ki bence sonuna kadar haklı bence sen yannıs kısıye bulasıyosn hee bılmedıın bellı onlar lagunayı denemek ıcın yada yollarda apaçilik yapmak ıcın yapmadılar sadece show car ıcın yapıldı ve gayet baasarılı oldu bence ...

ben de denemeyle ilgili birsey demişler demedim isterseniz deneyin dedim.ben kimseye bulaşmıyorum eger amacım bulaşmak olsa forumu kirletmez ozelden konuşurdum.ayrıca miniks kardesleri de araclarını da eski halini de yeni halini de neler gecirdigini de gayet iyi biliyorum hatta onların araclarını bu hale getirmek icin ne kadar emek harcadıklarını ve ne kadar ugrastıklarını da biliyorum ve gercekten takdir ediyorum hatta araclarının yeni halini cok ozgun ve güzel buluyorum ama sadece tarzlarını bu forumda biraz fazla sert buluyorum o kadar...yollarda apacilik yapmak konusuna hiç girmiyorum cunku bu tarif edilmez birsey sana gore rolling yapmak apaçilik olabilecegi gibi bana gore de muzigi acıp gezmek apacilik olabilir ama bana gore bu forumda apachi olabilecek kadar seviyesiz insan yok...

saygılar...

Mrt
28-11-2006, 13:29
rolling e kimse bişi demioyor ki

i_could
28-11-2006, 13:32
rolling e kimse bişi demioyor ki

farz-ı misal olarak soyledim goreceli bi kavram olabilir demek icin...

i_could...

Maxiboost
28-11-2006, 14:35
Bu kadar insan böyle düşünüyorsa vardır bir terslik... yonjadakiler bariz ortada yani yok asarım keserim yanlamazsa bi daha geçerim vs

Tholl-ga:
+1 :D touring varmış galiba önceden :P

I-HANNs-TEAM
28-11-2006, 14:43

khan
28-11-2006, 14:50
fena bir video degil begenmeyen ikinci kere izlemese yeterli olurdu bence!

gereksiz uzamıs ben yonja falan bilmem ama eger yonja ile ilgili bir sorun varsa orada da cozulebilirdi niye buralara tasındı anlamadım.

daha fazla uzatmaya gerek yok bence.........

I-HANNs-TEAM
28-11-2006, 14:53

MUGENPOWE®
28-11-2006, 23:11
illaki bi gub bırı dener ;)

OnurK
28-11-2006, 23:33
Yonjadan sonra burayada gelmiş jul reklamları...

+894613213213:D

Oz`
28-11-2006, 23:36
okludumda yazmıcam dedim ama yazim sanirim R1 ne kafa kaldırıyor nede sario ki r1 in sarması olmadı kafa kaldırması lazım 2 burda insanların deidiği şu asıp kesmeye gerek yok buı işleri 10 sene önce de yapıolardı şimdide yapıyorlar el elden üstündür diye bişi var sen gidersin sierranla adam gelir geçer yanından m 3 le yanlarken 4teker kayarak gidi verir r1 le gazlarken yanından geçer gider eline ne geçer burdaki insanların komik bi şekilde gülüp geçmesi jul ailesi süper tebrik ederim sürebiliyorsunuz ama nazar diye bişi var bence bukadar şeye gerek yok bukadar büyük konuşmmayada gerek yok

arabam güçlü denemek görmek istiyorum dersen Paşaoğlunda dyno var ilk orda arabanı ölçtür derim 30 bin dolara açıkcası baya bir beygir alman lazım ne kullandın turbo pistonların ney kaç bar basıyorsun işletim sistemin nedir bunları söyleyebilirsin Orda harcadığın parayı söliyeceğine

Tholl-ga
29-11-2006, 00:13
Bu kadar insan böyle düşünüyorsa vardır bir terslik... yonjadakiler bariz ortada yani yok asarım keserim yanlamazsa bi daha geçerim vs

Tholl-ga:
+1 :D touring varmış galiba önceden :P

touring te olsa gaz açarken öle durulmas :D sopa yutmuş gibi

grkm
29-11-2006, 00:20
arabam güçlü denemek görmek istiyorum dersen Paşaoğlunda dyno var ilk orda arabanı ölçtür derim 30 bin dolara açıkcası baya bir beygir alman lazım ne kullandın turbo pistonların ney kaç bar basıyorsun işletim sistemin nedir bunları söyleyebilirsin Orda harcadığın parayı söliyeceğine

nokta :cool:

Maxiboost
29-11-2006, 01:05

durumu kurtarmaya çalıştım çaktırma ehüaehü :D

CTG
29-11-2006, 01:08

ahahahahahahah

ef186
29-11-2006, 02:18
okludumda yazmıcam dedim ama yazim sanirim R1 ne kafa kaldırıyor nede sario ki r1 in sarması olmadı kafa kaldırması lazım 2 burda insanların deidiği şu asıp kesmeye gerek yok buı işleri 10 sene önce de yapıolardı şimdide yapıyorlar el elden üstündür diye bişi var sen gidersin sierranla adam gelir geçer yanından m 3 le yanlarken 4teker kayarak gidi verir r1 le gazlarken yanından geçer gider eline ne geçer burdaki insanların komik bi şekilde gülüp geçmesi jul ailesi süper tebrik ederim sürebiliyorsunuz ama nazar diye bişi var bence bukadar şeye gerek yok bukadar büyük konuşmmayada gerek yok

+186

Ben videoyu izledim aa dedim adamlar eylenmiş taktir ettim ne güzel olmuş sonra baktım biz yaptık siz yakın lastik görelim falan aaa dedim nooluyo kim bunlar ? Neden böle bişi yazmışlar anlamadım ? El elden üstündür bugün en ii arabanında en mükemmel sürüşünde üstünü yapacak bir araba bir şöför çıkar ...

Gene diorum video çok eylenceli olmuş güzel olmuş ....
Ama donutunuda motor kullanmanıda gazlamanıda eleştirmiyorum çünkü gerek yok böyle 3,5 yaş muhabbetlerine ben desemki kötü olmuş ; ben desemki ay aman bu nasıl donut ? sen diceksinki yapta görelim yak lastik koklayalım ...
uzuycak gidicek boş laf olucak ...
Benin zamanında öğrendiğim bişi var dostlar aklınızda kala Malzeme nekadar kaliteli olursa olsun sunumumun satar o malzemeyi....

Saygılarımla
K.Buğra YILDIRIM

I-HANNs-TEAM
29-11-2006, 15:19

I-HANNs-TEAM
29-11-2006, 15:31

M U R A T
29-11-2006, 15:51
r1-r6 olayına fazla takılma bence burası motosiklet ile ilgili bi forum değil ve dolayısıyla üyeleri de ayırt edemeyebilir. ama gazlarkende üzerinde yatılması gerektiğini de bilir...:icon_tup:

I-HANNs-TEAM
29-11-2006, 16:54

grkm
29-11-2006, 17:20
sierra ya gelince şuan (paşaoğlu kim) ONNO usta yaptı araç ankaradan turbocu semih abinindi şuan bende :) ben bu aracı zevkim için aldım iddam yok geçerim demiyorum dikkat ederseniz yazılarıma denerim diyorum aracıma yapılanlarsa kısaca 2.0 bar basabiliyorum stage 5 tek tek yazmama gerek varmı ? sierra cosworth :)

bu yanlı$ bir hitap $ekli ..
Bu i$te herkes emek harcıyor ve iyi kötü bir$eyler yapıyorlar. kaldı ki pa$aoğlu $u anda TR nin en ba$arılı performance garagelarından biridir. Sayısızca ba$arılı araç çıkarmı$lardır. ONNO usta kimdir diyemem ama ba$arılı bulmadığım pek çok konu var. Pek çok konuda yanlı$ları var. Rahatça 2-3 isim verebilirim Onno ustanın yaptığı hataalardan ötürü motorunı kıran.. Yine de adamcağızın emeği var saygısızlık yapmıyoruz .
Sierran umarım sorunsuzdur kazasız belasız kullan. Madem bu kadar güçlü bir aracın var bir ak$** rolling denemeleri içerisinde izlemekten mutluluk duyarız :icon_tup:

Sanal alemde bu tür konu$maları genelde insanlar kendileri yaratır. Bu sitede pek çok ki$i sanal alem sayesinde tanı$ıp arkada$ olmu$lardır ama önemli olan öncelikle kar$ılıklı saygı ve sevgidir ..

Saygılarımla .

M_PROJECT
29-11-2006, 17:28
sierra ya gelince şuan (paşaoğlu kim) ONNO usta yaptı araç ankaradan turbocu semih abinindi şuan bende :) ben bu aracı zevkim için aldım iddam yok geçerim demiyorum dikkat ederseniz yazılarıma denerim diyorum aracıma yapılanlarsa kısaca 2.0 bar basabiliyorum stage 5 tek tek yazmama gerek varmı ? sierra cosworth :)

stage 5 nedır ?? bı olcu bırımı felan mı yanı neyegore stage 5 yada neyın stage5 ı stage 5 yetermı demek yetmıor acıkcası parca lıstenı dokersen bak burda r1 le r6 yı ayıramayan ınsanlar sana parcalarınla nerelere kadar cıkabılıcegını soleyebılırler :heyoo:

Oz`
29-11-2006, 18:16
bilader benim bildiğim 2 de 180 görüyor r6.
doğru 180 ile ayağa kalkmak lazım :)))))
motoru ayırt edebilrim ama pek samimi değilimdir gsxr 1000 i ve hayabıusası olan arkadaşlarım var göz alşınalığım var ama r6 ile r1 i ayırt etmek için kasmadım açıkcası izledim baktım kadranın inmemesine felan izledim kapadım sonada yorumu yazdım ayrıca

stage 5 demen ile strge 10 demen beni kesinlikle bağlamıyor üstündeki parçaları sordum turbon ne işletimsistemini sordum sen bana stage 5 diyorsun banane stage inden soruma cvp istiyorum ben hangi turbo ile 2 bar basıosun çok övündüğün makinanın resimlerini koyda görelim ozaman ayrıca tyukardaki yazılarda r1 var deyip gider yapmasını biliyorsunuz :) ben kasmadım r1r6 ayırt etmek için okudumu söledim yanlış okumuş olabilrim doğrudur

ama burda ona buna gider yapıp terbiyesizlik yapmana gerek dahi yok bizimde arabalarımız hızlı olabilir ama kimse burda terbiyesizce davranmıyor

luneytunes
29-11-2006, 18:41
R6 ya R1 demişler, ne var bunda.? 325e m3 deselerdi veya wrx e sti deselerdi bu kadar takarımıydınız acaba.?

I-HANNs-TEAM
29-11-2006, 18:47

Eriador
29-11-2006, 18:49
motorunda komple bi kaç resmi olsa gzl olurdu neyse kazasız belasız kullan

Mrt
29-11-2006, 18:50
resimdende anlarlar listedende

I-HANNs-TEAM
29-11-2006, 19:15

Eriador
29-11-2006, 19:16
tşk ederm yeni resmler içn

Maxiboost
29-11-2006, 19:31
el eleden herzaman üstündür yap video koy dememdeki amaç herkez öyle olmaz yok gitmez yok durmaz yok öyle oturulmaz diye eleştiriyo neden kimse demiyoki bak kardeşim öyle yapmışsın ama yanlış böyle yaparsan daha iyi olur böyle binersen daha güzel olur yada böyle yapsan söyle yapsan ...... noldu neden böyle yazılmıyoda direk olmamış sopa yutulmuş deniliyo 15 günlük racing kullanıcısından tek teker gitmeyi nasıl beklersiniz ben şahsen yapamıyorum sadece deniyorum ki motoru aldım 3. gün 3.vitesde 16.000 d/d yı ilk kez gördüm ve taksimdeki racıngcilerden nasıl durdurucağımı nasıl kullancağımı öğrendim saolsunlar hiç tanımadığım halde 2 saat sohbet ettik demekki sanal ortamda bu olmıycak anlaşılan herkes öyle olmaz böyle olmaz diycek ama nasıl olcağını kim göstercek :) R6 ile R1 i ayırt edemiyenlermi :D

sana biraz bahsedeyim R1 le R6 yi görsen ayırt edebileceğin çok şey var ama motorsiklet ile ilgili insanlar bunu bilir otomobilden anlayan biri nasıl bir 520 ile 528 i ayırt edebiliyorsa senin dediğinide motorsikletten anlayan birisi ayırd edebilir ki burası bir otomobil forumu, motorun üzerine neden yatılmasi gerek diye sormuşsun madem bilgi paylaşımı için sordun söyleyeyim motorsikletin kafa kaldırmasını engellemek ve rüzgar direncini olabildiğince azaltmak içindir aynı zamanda kollarını ve bacaklarınıda mümkün olduğunca motora yakınlaştırırsın, şimdi sopa olayına gelelim 1-2 tane adam varmış demek motorsikletle ilgili sen gelipte oraya motorsiklet görüntüsü eklersen ki otomobil videolarında 'iddalı' haraketler var motorsiklettende iddalı görüntüler beklenir ki bir kaç birşey yapılmaya çalışılmış yani videoda daha yeni aldım motorsikleti imajı yok bak 2 teker tepesinde de neler yapıorum şekli var o yüzden de anlayan adamlar hemen bazı hatalar dikkatini çekmiş e iddalı görüntüler içinde bunları görüncede iğnelemişler :) birde yonjayla burayı neden karıştırmamak lazım?

bu sierra eskiden autoshow da mı otohaberde mi ne çıkmıştı o sierra mı?

i_could
29-11-2006, 19:43
ben en son 4. sayfada verdigim cevapta kalmısım.zaten yeteri kadar cevap yazılmış resimler konulmuş aracın eski sahibi nerde kimin tarafından yapıldıgı...herşey konuşulmuş.

artık umarım sadece saygı ve sevgi cercevesinde kırmadan kabalasmadan yorum yazılır...

yonja benim hiç uye olmadıgım gerek de duymadıgım hatta muhabbetini de bilmedigim bi site hatta ilk mesaljlarda yonja muhabbetini gorunce kafam da karıstı ne alaksı var bunun bununla diye.yonjayla burayı karıstırmamak lazım cünkü orası arkadaslık sitesi burası otomobil bu kadar basit bence...

bu sierra eskiden autoshow da mı otohaberde mi ne çıkmıştı o sierra mı?

:):):)...

i_could...

Tholl-ga
29-11-2006, 20:12
http://img137.imagevenue.com/loc399/th_27351_r1_122_399lo.jpg (http://img137.imagevenue.com/img.php?image=27351_r1_122_399lo.jpg) tıkla
R1 de egsozlar kuyruktadır ve ramair girişleri kafada yoktur

http://img129.imagevenue.com/loc459/th_27356_r6_122_459lo.jpg (http://img129.imagevenue.com/img.php?image=27356_r6_122_459lo.jpg) tıkla
R6 da egsoz yandadır ve ramair girişi kafadadır.

ayırt etmek isteyenler için

Saygılar...

Oz`
29-11-2006, 20:20
O TURBO ile r6 yı geçicek beygir zor çıkar :) ben anladım anlıcağımı teşşkkkür ederim

stage5 te buturbo kullanılıyorsa stage 10 a kadar stage i var b unun + green top enjektorlerlede yüksek beygirler alabiliceğini sanmıorum

MeRtCaN
29-11-2006, 20:23
O TURBO ile r6 yı geçicek beygir zor çıkar :) ben anladım anlıcağımı teşşkkkür ederim

stage5 te buturbo kullanılıyorsa stage 10 a kadar stage i var b unun + green top enjektorlerlede yüksek beygirler alabiliceğini sanmıorum

haahahaha :D

Maxiboost
29-11-2006, 20:56
yonja benim hiç uye olmadıgım gerek de duymadıgım hatta muhabbetini de bilmedigim bi site hatta ilk mesaljlarda yonja muhabbetini gorunce kafam da karıstı ne alaksı var bunun bununla diye.yonjayla burayı karıstırmamak lazım cünkü orası arkadaslık sitesi burası otomobil bu kadar basit bence...

:):):)...

i_could...

siteleri karşılaştırmıyorum zaten davranış biçimi :) eğer girip bir göz atarsan eminim ne demek istediğimi anlarsın :)

miniks
29-11-2006, 20:58

illaki benim aracım r1 e bile yeter -haya muhabbetini hiç açmıyorum- diyosan o zaman buraya yazarsın gelin deneyelim diye adam olan adam da zaten seni kırmaz o güzeller güzeli lagunanla yuruyuverir

show carla yürümek için yapmadım biliyorsun hem sierra diil sierra cosworth :)

rakip cıksa mutlulukdan uçarım para harcayıp yapıyoruz sonucda demekki benim yaptığımdan yada bildiğimden dahaya iyisini yapmış biliyo der ondan bilgi alış verişinde bulunurum en basit örneği 30.000 dolar motora harcandı ama 10.000 dolarlık arabayla denendi....

bir adet yaptıgımız 206 RC vardı NOS lu gecenlerde ne oldu onunla buraya açıklarmısın lütfen biz tam sonucunu bilmioruz biz ogün gelememiştik müşterimede soramadım

senden örensek ? lütfen

miniks
29-11-2006, 21:12
önclikle nasıl anlatılır bu turbo işleri derseni site içinde araştır aracımın baştan son tanıtımı vardır tek tek yapım aşamalarına kadar

ondan sonra internal wastagate ile 2.0 bar asla continous gidemessin ancak peak basarsın ondan sonra da bar basıncı düşer biz buna 2.0 bar bastık demeyiz
bunun kanıtını isitorum

zaten o turbo asla 2.0 bar basamaz

en son söliyecegim şey arkadaşım cok fazla Gran tourismo 4 oynuosun Tuning bölümündeki Stage 5 lerin tribine girmişsin bence yanlış yoldasın
bu forumdakileer cahil hiç bişey bilmiyen insanlar degillerki sen böle sallayıp tutuosun

barlar beygirler havada ucuşuo anasını satayım Lütfen Yukarda sordugum soruya cevap verin 206 RC ile gazladıgınızda ne oldu açıklarmısınız dürüst bir şekilde

ahmetbaha-drs
29-11-2006, 23:24
Yorum yokk..
ustadlar gerekli yorumları yapmıslar bize okumak duser :)

i_could
30-11-2006, 00:08
önclikle nasıl anlatılır bu turbo işleri derseni site içinde araştır aracımın baştan son tanıtımı vardır tek tek yapım aşamalarına kadar

ondan sonra internal wastagate ile 2.0 bar asla continous gidemessin ancak peak basarsın ondan sonra da bar basıncı düşer biz buna 2.0 bar bastık demeyiz
bunun kanıtını isitorum

zaten o turbo asla 2.0 bar basamaz

en son söliyecegim şey arkadaşım cok fazla Gran tourismo 4 oynuosun Tuning bölümündeki Stage 5 lerin tribine girmişsin bence yanlış yoldasın
bu forumdakileer cahil hiç bişey bilmiyen insanlar degillerki sen böle sallayıp tutuosun

barlar beygirler havada ucuşuo anasını satayım Lütfen Yukarda sordugum soruya cevap verin 206 RC ile gazladıgınızda ne oldu açıklarmısınız dürüst bir şekilde

ya ben cevap vermeyim diyorum ama gercekten cok üstüne geliyosunuz insanın ayıptır yakısmıyor...

her ne olursa olsun burada yalan dolan ya da başka birsey yok yaş olarak sizden buyuk bi insanla nasıl konuşulacagını bilmeniz gerekir siz belki yetişmiş olabilirsiniz fakat ayhan gt4 oynaycak jenerasyonun biraz dısında kalmıstır sonuç olarak bu otomobillere harcanan para gece gündüz calışılarak kazanıldıgı için istesede gt yada benzeri oyunları oynayack vakit bulamazsın eminimki onun da gt deki stage lerden haberi yoktur fakat ne tesadüf ki senin haberin var...

kimse bu forumdakilere cahil demiyor hatta bu forumdakiler degerini bilir diye bu videoyu buraya ben koydum fakat nedir bu saldırganlık nedir bu agresiflik gereksiz yere hala anlamış degilim...

madem sizin musteriniz niye bi konu açıp videosunu koymuyorsunuz ya da direkt olarak istemiyorsunuz arkadasım -ya da abi-bi 206 varmış ne oldu sonuç diye???arka arkaya 5 dk arayla bisey olmuş ya da kacıyomuş gibi ne oldu ne oldu diye soruyorsun bu kadar cok merak ediyorsan bi telefon edersin musterine DÜRÜST bi sekilde ogrenirsin ne oldugunu???

arac sierrra cosworth stage 5 demek sadece turbo demek degil:)aracın nasıl yurudugunu merak edenler yine bi videoyu bu başlık altında izlerler problem degil ama sadece biraz daha emege saygı,biraz daha...

i_could...

M3CSL
30-11-2006, 00:44
yonja işi bira gereksiz ama orası ayrı burası
kim ne koyarsa koyar izlersin yada izlemezsin bu kadar sorun yaratmamalı bence... o yazılanlar dalgasına yazılmış sanırım belli..

Oz`
30-11-2006, 00:54
bizim kimsenin emeğine karşilık etttiğimi laf yok sadece bazı gerçekleri görmenizi sağlamak istiyoruz (ben) bazi şeyler yanlış anlıyor olabilirsiniz ama baze gerçekler var bunlar doğru siz yanlış anlıyorsunuz emeğe karşilık sözümüz yok ama yanloş anlıyorsunuz

Jam da Joker
30-11-2006, 01:31
3.30 yetmezse impreza,impreza yetmezse Sierra,Sierra yetmezse R1...

o laf kimseye degil esasen...sadece kendini bilmezlere...

i_could...

böyle soru sorın cevaplıyım yonja ile burayı karıştırmıyalım birincisi o motor R1 diil R6 :) daha R1 le R6 ayırt edilsin sonra nasıl kullanılır tarif edin daha R6 ile R1 i ayırt edemiyen insanların sölediklerine nasıl kulak asıyım

Kankan diye hitap ettiğin kişi videoyu koyduktan sonra motoruna R1 demiş ondan sonra yazan arkadaşlarda R1 diye devam etmişler .. R6 ile R1 arasındaki farkı ayırt edemiyen insanların sölediklerine kulak asmıyorsan siz arkadaşınla nasıl anlaşıyorsunuz ? O konuşuyor sen kulak asmıyorsun heralde..

miniks
30-11-2006, 07:45
ya ben cevap vermeyim diyorum ama gercekten cok üstüne geliyosunuz insanın ayıptır yakısmıyor...

her ne olursa olsun burada yalan dolan ya da başka birsey yok yaş olarak sizden buyuk bi insanla nasıl konuşulacagını bilmeniz gerekir siz belki yetişmiş olabilirsiniz fakat ayhan gt4 oynaycak jenerasyonun biraz dısında kalmıstır sonuç olarak bu otomobillere harcanan para gece gündüz calışılarak kazanıldıgı için istesede gt yada benzeri oyunları oynayack vakit bulamazsın eminimki onun da gt deki stage lerden haberi yoktur fakat ne tesadüf ki senin haberin var...

kimse bu forumdakilere cahil demiyor hatta bu forumdakiler degerini bilir diye bu videoyu buraya ben koydum fakat nedir bu saldırganlık nedir bu agresiflik gereksiz yere hala anlamış degilim...

madem sizin musteriniz niye bi konu açıp videosunu koymuyorsunuz ya da direkt olarak istemiyorsunuz arkadasım -ya da abi-bi 206 varmış ne oldu sonuç diye???arka arkaya 5 dk arayla bisey olmuş ya da kacıyomuş gibi ne oldu ne oldu diye soruyorsun bu kadar cok merak ediyorsan bi telefon edersin musterine DÜRÜST bi sekilde ogrenirsin ne oldugunu???

arac sierrra cosworth stage 5 demek sadece turbo demek degil:)aracın nasıl yurudugunu merak edenler yine bi videoyu bu başlık altında izlerler problem degil ama sadece biraz daha emege saygı,biraz daha...

i_could...

Allah a cok sukur hergun GRANTOURISMO oynarım. Allah hyrlı omur versın hergun oynıyım ınsallah.

Ama aracımda stage 5 var demem. stage 5 ne ya...

duke nukem mı oynuoruz :) stage 5 ı bı acalım. zaten o turbo benım dızeldekıne benzıo o stage 5 se ozgun unun dedıgı gıbı daha cok stage var onuuzde. hergun bı stage atlarsınız...

sen sımdı buna da dayanamaz yazmıyım dıorum yazıorum dıyerek bı 4luk patlatırsın. :)

i_could
30-11-2006, 08:39
Allah a cok sukur hergun GRANTOURISMO oynarım. Allah hyrlı omur versın hergun oynıyım ınsallah.

Ama aracımda stage 5 var demem. stage 5 ne ya...

duke nukem mı oynuoruz :) stage 5 ı bı acalım. zaten o turbo benım dızeldekıne benzıo o stage 5 se ozgun unun dedıgı gıbı daha cok stage var onuuzde. hergun bı stage atlarsınız...

sen sımdı buna da dayanamaz yazmıyım dıorum yazıorum dıyerek bı 4luk patlatırsın. :)

ne o patlattıgım 4lukler zoruna mı gitti...:) :) :)

gerci ne olursa olsun sen saygısızlık sınırlarını coktan kaldırmıssın ama allah uzun omur versin GT de başarılar sana...

i_could...

i_could
30-11-2006, 08:46
Kankan diye hitap ettiğin kişi videoyu koyduktan sonra motoruna R1 demiş ondan sonra yazan arkadaşlarda R1 diye devam etmişler .. R6 ile R1 arasındaki farkı ayırt edemiyen insanların sölediklerine kulak asmıyorsan siz arkadaşınla nasıl anlaşıyorsunuz ? O konuşuyor sen kulak asmıyorsun heralde..

video da r1 de sierra da gozukmuyo...video da r1 de sierra da var demedim.bi daha oku bi daha izle istersen...

i_could...

i_could
30-11-2006, 09:09
bizim kimsenin emeğine karşilık etttiğimi laf yok sadece bazı gerçekleri görmenizi sağlamak istiyoruz (ben) bazi şeyler yanlış anlıyor olabilirsiniz ama baze gerçekler var bunlar doğru siz yanlış anlıyorsunuz emeğe karşilık sözümüz yok ama yanloş anlıyorsunuz

seni sahsen tanımasam da aracını yaptıklarını tarzını az cok biliyorum ve acıklamalarla yardımcı olmak istedigini de anlayabiliyorum.internet ortamı malesef kimseye mimik jest ve ses tonu kullanmaya izin vermiyor belki de tüm yanlış anlasılmalar bu yuzden yoksa dedigim gibi kimseye teknik konuda itiraz yok cünkü ben muhendisim ve az cok teknik itirazın ne demek oldugunu bilirim;)

fakat benim itiraz ettigim ve emege saygı dedigim nokta konunun başından beri olan agresiflik laubalilik ve sacma tavır.haya muhabbetinden tutunda burada da mı demeler falan.sonuç olarak bi topluluk oluşturabilmek için insanların birbirlerine gerekli saygı ve anlayışı gostermesi gerekir ki turkiye de gerek bazı degerlerin ne kadar hassas ve gerek insanların yaşam sartları dolayısıyla ne kadar gergin olduklarını da hesaba katarsanız-o r1 kimin hayalarına carpacagını bilir- diye cevap vererek olayı basitlestirme yerine sadece anlayış bekliyoruz...

tabiki de sen de ben de bazı seyleri yanlış biliyor olabiliriz yanlış yorumluyor ya da yanlış bakıyor olabiliriz fakat kimse ogrenmek için kapalı degil.stage muhabbetini de yanlış anlıyor olabiliriz ya da anlatıyor.soyle acıklayım...

senin o aracda yapılacak cok sey var diyebilecegin bi arac yine senin herşey yapılmış bu aracta dedigin bi aracın ustunden atlayabiliyorsa bence butun stageleri atalım cope gitsin artık aracların yuruyusune gore yorum yapalım...yani hergün bi stage atlarsın bu gidişle dedigin sierra tüm stageleri atlamış başka bi aracla yururse o zaman mı anlamamız lazım bazı seylerin boş oldugunu...bilirsin ki bazı araclara civata taksan yarıyo hersey turbounun buyuklugu degil hala diyosan ki sen onu stage5 diye adlandırma o konuda sana da diyecek bi sozum yok cünkü dedigim gibi seni yuzyuze tanımasam da gercekten de takdir ediyorum vardır bi bildigin diyorum...

saygılarımla...

i_could...

miniks
30-11-2006, 12:22
arkadaşım okadar atıp tuttunuz denemio kimse yemio falan filan diye

denendi işte açıkalsanıza kardeşim madem süper arabanız

sölesenize 206 RC ile yürüyünce ne oldugunu herke örensin

ne OOO zorunuza mı gitti bu 206 RC muhabeti

I_could NOT.....

I-HANNs-TEAM
30-11-2006, 12:48

I-HANNs-TEAM
30-11-2006, 12:57

miniks
30-11-2006, 13:06
aracında sorun yoksa bu akşam deneye bilrmiyiz RC ile

I-HANNs-TEAM
30-11-2006, 13:15

I-HANNs-TEAM
30-11-2006, 13:20

MUGENPOWE®
30-11-2006, 13:30
ya nıye ortalı kızıstırıyosun herkes kımın ne oldunu ıyı bılıyo bu forumda herkesınde bırbırıne saygısı war sız neyı kowalıyosunus ben onu annamadm ıllakı bırı dener sızle uzme canını sen ;)

miniks
30-11-2006, 13:54
arabanın 450hp oldugunu soledın. yok mu kalkan ucak dıe yazıosun. RC ıle deneyelım gel dıorum cevap vermıosun.

RC performance parts

superchips
magnaflow exhaust
60mm duz boru komple
hafifletme (100kg)
k&n typhoon air intake system
nos wet 60hp :p

ıste bu kadar... 450hp ıle nasıl gıdıo onu merak edıoruz...

I-HANNs-TEAM
30-11-2006, 14:40

miniks
30-11-2006, 14:52
bak bole daha guzel oldu :) tamam sen sorunlarını hallet... sorunsuz bır sekılde caıssın araban ınsallah. hepberaber deneyelım...

MiaMi
30-11-2006, 15:10
Haberimiz olmadan denerseniz ayıp edersiniz. İzlemek için inşallah geliriz müsait olursak.

I-HANNs-TEAM
30-11-2006, 15:21

Alper D.
30-11-2006, 15:49
ilginç hadi hayırlısı bakalım daha neler görücez;)tam 360

khan
30-11-2006, 16:17
ben bu tip konularda arada kalmayı sevmiyorum yazmıyorum da ama yine tutamadım kendimi;
araba silah gibidir. bir onu tasımasını bilenler vardır zırt pırt dandun saga sola sıkmazlar onlar, ama gerekirse diye herzaman yaglı bakımlı tutarlar.

bir de bilmeyenler vardır her dakika dugunde solende kafayı cekince teksas tommiks gibi saga sola sıkarlar, yaglamaz bakmazlar iste bu adamların da silahları bir gun gerekirse patlamaz.

sonuc: eger araban yurumuyorsa, su nedenle bu nedenle, forumlara girip saga sola yazmıyacaksın, soyle gider boyle yurur diye ve hatta hep aynı konu donuyor o araba ile deneme yapmıyacaksın; eger yaparsanda arızalıydı soyle boyle demiyeceksin.

yapmadan once yapamam soyle bir arıza var gidereyim ondan sonra deneriz diyeceksin o zaman inandırıcı olur. ben bu yazımda kimseye bir ithamda bulunmuyorum ama konunun gidisi bana bunları hissettirdi.

I-HANNs-TEAM
30-11-2006, 16:57

Jam da Joker
30-11-2006, 17:29
Kimse sana arabanın resimlerini koy motordakileri söyle küsuratına kadar beygirini hesaplıyalım gibi birşey söylemedi..

Sen Stage 5 450 beygir + dediğin için insanlarda koy ozaman görelim hangi parçalarla 450 beygir alıyorsun demişler ve koyduğun T04 Garrett turbo ilede 450 beygir alamicağını söylemişler sende hala kaç eder kaç alırım diyorsun bunun için kimse sana kesin bir beygir söyleyemez ama o turbo ile maksimum kaç bar basabiliceğin kaç beygire çıkabiliceğin bellidir bunu anlarlar onun dışında intercooler ve manifoldun gelirse 29.5 beygir alırsın diyebilicek bir kimse yok bunu dynoya çıkartırsın o zaman anlarsın

sülüman
30-11-2006, 17:45
ben bu tip konularda arada kalmayı sevmiyorum yazmıyorum da ama yine tutamadım kendimi;
araba silah gibidir. bir onu tasımasını bilenler vardır zırt pırt dandun saga sola sıkmazlar onlar, ama gerekirse diye herzaman yaglı bakımlı tutarlar.

bir de bilmeyenler vardır her dakika dugunde solende kafayı cekince teksas tommiks gibi saga sola sıkarlar, yaglamaz bakmazlar iste bu adamların da silahları bir gun gerekirse patlamaz.

sonuc: eger araban yurumuyorsa, su nedenle bu nedenle, forumlara girip saga sola yazmıyacaksın, soyle gider boyle yurur diye ve hatta hep aynı konu donuyor o araba ile deneme yapmıyacaksın; eger yaparsanda arızalıydı soyle boyle demiyeceksin.

yapmadan once yapamam soyle bir arıza var gidereyim ondan sonra deneriz diyeceksin o zaman inandırıcı olur. ben bu yazımda kimseye bir ithamda bulunmuyorum ama konunun gidisi bana bunları hissettirdi.

:icon_tup: :icon_tup: engüzel acıklama bu herkalde...

I-HANNs-TEAM
30-11-2006, 18:01
ben yaptığım herşeyi dynoya cıkartıp ölçücem yani prof luk anlayışı bumu kankam aykut boşunamı üni. okuyor abimde motor müh. bazı parçalar takılınca zaten alabilceğin hp ler bellidir ki bu araç toplandığında 454 hp verdi fakat enjektör ve intercool değiişmemişti
konun başlarını okursanız ben kimle iddalaştım kime nededim ? ama anladım olay bu davet ediliyoz biz davete alçak gönüllülğkle katılıyoz adamlar JUL ile gel diye ısrar ediyo gidince yok hava atmaya geldin oluyo gitmeyince biyerlerin kalkmış muhabbeti oluyo sierra ile gidiyoz sırf oraya gtmek amaçlı yazıyorum ama siz halen anlamıyorsunuz

subaru ile ewo kıyaslaması olsa tamam diycem ama kıyaslanan araçlara bakıyom böyle bi sınıfmı var 206RC-nos & coswotrh zaten bu iki aracı kıyaslarken burdaki bilgi ve tecrübenin düzeyi anlaşıldı benim arabam gitmiyo 124 bile geçiyo benim arabamı boşuna porsche turbo ile kaldırmışız boşuna 30.000 dolar para harcamışız gitip 20 mılyara bı 206rc alalım nos takalım olsun bitsin negerek var ingiltereden conta getirtmeye negerek var ahmed bayjoo chip yazılımına :D

bu muhabbet çok uzadı sizlerden formunuzu kirlettiğim için özür dilerim sağlıcakla kalın

grkm
30-11-2006, 18:16
ben yaptığım herşeyi dynoya cıkartıp ölçücem yani prof luk anlayışı bumu kankam aykut boşunamı üni. okuyor abimde motor müh. bazı parçalar takılınca zaten alabilceğin hp ler bellidir ki bu araç toplandığında 454 hp verdi fakat enjektör ve intercool değiişmemişti
konun başlarını okursanız ben kimle iddalaştım kime nededim ? ama anladım olay bu davet ediliyoz biz davete alçak gönüllülğkle katılıyoz adamlar JUL ile gel diye ısrar ediyo gidince yok hava atmaya geldin oluyo gitmeyince biyerlerin kalkmış muhabbeti oluyo sierra ile gidiyoz sırf oraya gtmek amaçlı yazıyorum ama siz halen anlamıyorsunuz

subaru ile ewo kıyaslaması olsa tamam diycem ama kıyaslanan araçlara bakıyom böyle bi sınıfmı var 206RC-nos & coswotrh zaten bu iki aracı kıyaslarken burdaki bilgi ve tecrübenin düzeyi anlaşıldı benim arabam gitmiyo 124 bile geçiyo benim arabamı boşuna porsche turbo ile kaldırmışız boşuna 30.000 dolar para harcamışız gitip 20 mılyara bı 206rc alalım nos takalım olsun bitsin negerek var ingiltereden conta getirtmeye negerek var ahmed bayjoo chip yazılımına :D

bu muhabbet çok uzadı sizlerden formunuzu kirlettiğim için özür dilerim sağlıcakla kalın

stock enjektörle ve ic ile 2.1 bar bastırmak ne kadar mantıklı ? Buna izin veren ustaya diyecek lafım yok o zmn ..

ARaba denemenin bir sınıfı olmasımı gerekiyor ki ? Yeri geldiğinde M5 le colt czt bile denedik.. Önemli olan eğlenmek yani denemekle birşey kaybedilmez :icon_tup:

Tholl-ga
30-11-2006, 18:17
takılan parçalar her araçta aynı hp yi vermes...
kağıt üzerinde hp çıkartılmas.

tolga900
30-11-2006, 18:18
YAW AİLELER KLANLAR EŞLER DOSTLAR kivreler kankalar dayılar hacılar herkez ne istiyorsa yapsın bırakın ya ama motorsiklet muhabbetini bırakın bu formda gerekmez ya .Sierralı arkadaşıma gelince sen o turboyla r1 le filan yürümene imkan yok.sen hiç gt 42 duydunmu.adamlar 85o hplerde 2,3 litrede geçebiliyorlar evolarla makinanın çevirdiği nedir tahminin 7200 de çok fazla 9000 devir.yani sonuç eğer makinan minumum 800 hp ise yürürsün.http://www.youtube.com/watch?v=gKmZ5DeI1yg&mode=related&search=

grkm
30-11-2006, 18:21
takılan parçalar her araçta aynı hp yi vermes...
kağıt üzerinde hp çıkartılmas.

kesinlikle doğru .

mesela dereceli egzantrik diyosun ama bunun derecesi kaç değerlerini bilmeden bir yorum yapabilir miyiz sence ? Yada chip neye göre yazıldı aracın hangi devirde kaç conti. ile gidiyor bilmeden bir güç tahmininde bulunmak ne kadar doğru olur ki ?

En temizi dyno ile görmek olur :cool:

Maxiboost
30-11-2006, 18:23
Az önce parça listesi vardı 6-7 tane birşey kapak işlemi vs yazıodu onları neden kaldırdın arkadaşım?? yoksa onlara mı 30.000 usd yatırdın? :o o işlemlerle mi 450hp hesapladılar?

Tholl-ga
30-11-2006, 18:26
dyno da taktığı parçaları hesaplıyarak istediği beygiri görmesse dyno kesin yanlış ölçmüştür...

M_PROJECT
30-11-2006, 18:28

valla bu ıslerden alenı anlamadıgını bellı edıorsun herlafındada batıorsun ıı toplayalım hadı 4 ıslem yapıoz ya aldıgın parcanın kutusunda +50 verır yazıorsende ordan topladınheralde sen dyno cıktısını al gel konusalım 450 mı 250 mı orası ondan sonra bellı olur beygır hersabını okudugun okulla yapamazsın :D

206 ıle kıyaslanmıcak ne varkı arabanı bole bı sınıflara soktun anlamadım nesınıfı yanı ben 206 yukledım ama senın 4 cekerınle deneyemıcekmıyım varmı bole bı sacmalık denemek ıstemıorum dersen o baska evet sen harcarsın 30 bındoalr o arabaya adam alır 10 mılyara bı cıvıc 5 mılyara bı motor koyasr ustrune 10 bın dolar senı 50 boy gecer bu ısler parayla orantılı ıscılık ve bılgıye bakar sen daha cooler yok enjektor yok 2 bar basıosun bas buyur enjektor yetmeyınce ne yapıcan merak ettım burda alenı govde gosterısı yapıosunuz

Tholl-ga
30-11-2006, 18:29
206 ile sierra kıyaslanmaz diosunuz peki nie sierra ile R6 yı kıyas alıosunuz aynı sınıflarmı....

tool
30-11-2006, 18:29
I-HANNs-TEAM,
madem bukadar iddialisin, bir dyno bulda dene bakalim arabani ne cikicak, widebandin varsa eger oku bakalim ne civarda geziyorsun...

Alper D.
30-11-2006, 18:33
YAW AİLELER KLANLAR EŞLER DOSTLAR kivreler kankalar dayılar hacılar herkez ne istiyorsa yapsın bırakın ya ama motorsiklet muhabbetini bırakın bu formda gerekmez ya .Sierralı arkadaşıma gelince sen o turboyla r1 le filan yürümene imkan yok.sen hiç gt 42 duydunmu.adamlar 85o hplerde 2,3 litrede geçebiliyorlar evolarla makinanın çevirdiği nedir tahminin 7200 de çok fazla 9000 devir.yani sonuç eğer makinan minumum 800 hp ise yürürsün.http://www.youtube.com/watch?v=gKmZ5DeI1yg&mode=related&search=

aynen abi boşverin yaw herks alsın kafasına göre beygirleri.neden kasıosunuz kendinizi bu kadar.anlayan insan var anlamayan insan var.boşverinn.güle güle kullansın bizi pek alakadar etmez.zaten gerkli kişilr gerekli açıklamayı yapmış.gerisi otomobilin sahibin kalmış.o zaman sen neden 30bin dolar harcadın.aynı arabadan bitane daha bulup denemek içinmi eğer öleyse çokk beklemen lazım.nse konu kililiği yapmaya gerek yoq..bu muhabbet bitmez.herkes o setup larla olmıycağını söylüo sadece kötü birşey demio,ama arkadaş halaa savunuyo boşverinn yawww.tolga dede kitle konuyu gitsin yaw.gereksiz yere laf kalabalığı.takmayın bu kadar kafanıza bence;)

Maxiboost
30-11-2006, 18:35

'Şekil' belli, yalan mı? 206 gücüne mi gitti nedir yani?

Tholl-ga
30-11-2006, 18:37
müsait oldugun bi hafta sonu gel paşaoğluna dyno ya parayıda ben vericem çıkar arabanı dynoya görelim 2.0 bar ı 450 hp yi herkes rahata kavuşsun

miniks
30-11-2006, 18:39
Ya arkadaşım neden hemen ezme çabalarındasın

ben lagunaya dünya para harcadım cıkıpta sölüomuyum bu kadar harcadım kimseyle denemem

sacma sapan mantıklarla karşımıza cıkma

yok bilmem kaç para harcamışta yok porşe ile kalkmışta

he sen şimdi Porşe böle yazılmaz önce onu ören dersin :D

tekrar yineliyorum sizin 450 HP nize karşılık bizim 240 HP miz buyrun gelin deneyelim

bizi de yorma eger denemiceksen denemicem de

ahmetbaha-drs
30-11-2006, 18:45
206-sierra muhabbetine takıldım ben..20.000liralık araba olmasından dolayı cosworth gecemezmi bu araba?..
ayrıca Thollga'nın dedigi gibi biz M5-czt,M5-clioRS..hatta kendi arabam gsi-s2k v.sleride denedik zamanında..ama olaylar o an yasandı bitti..herkes gorucegnı gordu..bazısı gırgırına yapıldı bazısı gercekten denendi..bakk bizde GSI'ı yapıyoruz Turbocharger bilmem kacbin dolarda harcamadık..gayet makul fiyata cok ıyı bı guc wericegını biliyoruz..bence maddiyatın asırı bi onemi yok..yapılan isin duzgun yapılması we dogru kisi tarafından yapılması onemli..
bide GT series oynamanın bi sakıncasımı war?The REAL DRIVING SIMILATOR!..;)
neyse ben ustadlara bırakıyorum sozu :)

Herkese iyiaksamlar dilerim..

Serencebey
30-11-2006, 18:56
walla sasırdım kaldım diyecek laf kalmamıs abiler buyukler herseyi soylemişler... olursa bende bi integrayla denemek istiyorum uyarsa :) cok para harcamadım yemin ederim..

MiaMi
30-11-2006, 19:39
Arkadaşlarım şu yüz yüze konuşmanın kurbanı olayım. İnsanlar burda kendilerini anlatamıyorlar. Herkes iyi insan hepimiz aklı başında insanlarız. Bu söylemler ne demek oluyor yeterli çoğunluk sağlandığında legal öncelikli bir organizasyon yapılmalı. Hem dostluklar pekişir hemde herkes paylaşır. Ben adım gibi eminim hilmi,ahmet ve diğer arkadaşlarım o araç için en iyisini ister en güzelini yapmak için fikir beyan eder.. Biliyorum tohumlarımızda yok kıskançlık hile hurda. O yüzden parmaklarınızı yormayın boşuna.

Jam da Joker
30-11-2006, 19:47
Miami gerçekten çok güzel yazmışsın ..

i_could
30-11-2006, 21:23
arkadaşım okadar atıp tuttunuz denemio kimse yemio falan filan diye

denendi işte açıkalsanıza kardeşim madem süper arabanız

sölesenize 206 RC ile yürüyünce ne oldugunu herke örensin

ne OOO zorunuza mı gitti bu 206 RC muhabeti

I_could NOT.....

canım benim bak 206 muhabbetini ben bilmiyordum hiç yeni ogrendim arac arızalıyken 0,5 bar bile basamıyorken 206nın istegi üzerine denenmis sonuç 206 gecmiş.fakat sunu sen de biliyorsun ki saglam bi sierra cosworth hele ki arkasında onno gibi bi adam varsa degil 1 tane 3 tane 206 içiçe gecse onların içinden gecer.

ha bi de su var benim eski aracım twingoydu ben o kadar cok kalktım o kadar cok gectim o kadar cok gecildim ki beni tanıyanlar bilirler ne kadar acık oldugumu bu muhabbetlere sonuç olarak benim kullandıgım aracı gecince beni geçmiyorsun-bilmiyorum iq kaç anlayabilecek misin bu cümlede ne anlatmak istedigimi ama- ondan hiç bi gecmek gecilmek benim gücüme gitmez...

bilmiyorum yaşın kaç ne egitim seviyesindesin ama gercekten de birazcık dengesiz olunsa direk patlayabilecek laflar etmişsin.otomobil nasıl silah gibidir nasıl kullanmadıgın halde bakımlı tutarsın nasıl bakımsız ama kullananlar vardır.hayatında kaç kere silah ya da gercek bi otomobil muhabbeti icinde oldun da insanlara bu kadar kolay benzetmelerde bulunabiliyorsun?dügünde ya da sacma sapan yerlerde silah kullanan gerizekalılarla nasıl bir tutabiliyorsun bir otomobil sahibini?ve bu insanların da nasıl silahlarına bakmadıklarını bilebiliyorsun...

otomobiller mekaniktirler ve eger sen bakımını yapsan bile bazı durumlarda arıza yapabilirler ve sadece küçük sartların degişiminde bile farklı karakterler gosterebilirler.bunun içindir ki her zaman en form da olan arac bile gecilebilir arıza yapabilir sorun cıkarabilir..ornegin izmir draglarında aponun vtec en formda zamanında aks koparabiliyo ya da başka bi problemle gecilebiliyo bu onun aracına bakmadıgı ya da zamanında yaglamadıgı anlamına gelmiyor...

o kalkış meselesine gelince yapmadan once yapamam arızam var gidereyim ondan sonra deneriz demedigini nereden biliyorsun?oradamıydın???sadece forumda okuduklarının gazına gelip dur bende iki kelime edeyim demişsin ama gercekten de olmamış...

müsait oldugun bi hafta sonu gel paşaoğluna dyno ya parayıda ben vericem çıkar arabanı dynoya görelim 2.0 bar ı 450 hp yi herkes rahata kavuşsun

gerek yok ben manisadan gelip verecegim parasını olcturecegiz bakalım ne cıkıyormus o sierra...

aynen abi boşverin yaw herks alsın kafasına göre beygirleri.neden kasıosunuz kendinizi bu kadar.anlayan insan var anlamayan insan var.boşverinn.güle güle kullansın bizi pek alakadar etmez.zaten gerkli kişilr gerekli açıklamayı yapmış.gerisi otomobilin sahibin kalmış.o zaman sen neden 30bin dolar harcadın.aynı arabadan bitane daha bulup denemek içinmi eğer öleyse çokk beklemen lazım.nse konu kililiği yapmaya gerek yoq..bu muhabbet bitmez.herkes o setup larla olmıycağını söylüo sadece kötü birşey demio,ama arkadaş halaa savunuyo boşverinn yawww.tolga dede kitle konuyu gitsin yaw.gereksiz yere laf kalabalığı.takmayın bu kadar kafanıza bence;)

iste anahtar soru bu neden kasıyorsunuz kendinizi bu kadar???sen hiç düsündün mü niye bu kadar saldırgan tavır diye???gerekli kişiler ve gereksiz kişiler bi dünya yorum yapıldı bu topic altında fakat bi tanesi de benim bekledigim gibi eglenmek için yapılmış bi videoya güzel eglenmişe benziyorsunuz diye bi cevap yazmadı.sence boyle tavırdan sonra 206 ile degil 124 ile denenir mi?arac arızalıyken bile deniyorsa bi nisan ne diye daha kasıyorsnuz ki.işten anlayan gerekli kişiler bile biliyorlar saglıklı yuruyen bi sieranın 206 ile rakip olamayacagını.he denenmez mi denenir tabi o ayrı ama dürüst bi sekilde sierra arızalıyken gectik ya da iki aracta saglamken durum soyle oldu diyebilecek adamlarla...

bu setupla olup olmayacagını da bi süre sonra buraya konulacak dyno verisi ortaya koyacaktır...

ya kardes sana bu kadar uzun konuyu okumak zor mu geldi de boyle bi cevap yazdın hiç anlamadım?o turboyla r1 le yurumenin ne alakası var kim boyle bi cünle kurdu ki sen bu kadar yanlış anladın?

valla bu ıslerden alenı anlamadıgını bellı edıorsun herlafındada batıorsun ıı toplayalım hadı 4 ıslem yapıoz ya aldıgın parcanın kutusunda +50 verır yazıorsende ordan topladınheralde sen dyno cıktısını al gel konusalım 450 mı 250 mı orası ondan sonra bellı olur beygır hersabını okudugun okulla yapamazsın :D

206 ıle kıyaslanmıcak ne varkı arabanı bole bı sınıflara soktun anlamadım nesınıfı yanı ben 206 yukledım ama senın 4 cekerınle deneyemıcekmıyım varmı bole bı sacmalık denemek ıstemıorum dersen o baska evet sen harcarsın 30 bındoalr o arabaya adam alır 10 mılyara bı cıvıc 5 mılyara bı motor koyasr ustrune 10 bın dolar senı 50 boy gecer bu ısler parayla orantılı ıscılık ve bılgıye bakar sen daha cooler yok enjektor yok 2 bar basıosun bas buyur enjektor yetmeyınce ne yapıcan merak ettım burda alenı govde gosterısı yapıosunuz

ya senin wrx ini arızalıyken gecsem sonra buraya ben M_PROJECT in wrx ini gectim benim arabam cok iyi ben yapınca yürüyo desem hoşuna gider mi?

206 ile sierra kıyaslanmaz diosunuz peki nie sierra ile R6 yı kıyas alıosunuz aynı sınıflarmı....

ya nerden cıktı bu muhabbet zor mu geliyo insanlara diger sayfaları okumak?ne alaka sierra r6???

Ya arkadaşım neden hemen ezme çabalarındasın

ben lagunaya dünya para harcadım cıkıpta sölüomuyum bu kadar harcadım kimseyle denemem

sacma sapan mantıklarla karşımıza cıkma

yok bilmem kaç para harcamışta yok porşe ile kalkmışta

he sen şimdi Porşe böle yazılmaz önce onu ören dersin :D

tekrar yineliyorum sizin 450 HP nize karşılık bizim 240 HP miz buyrun gelin deneyelim

bizi de yorma eger denemiceksen denemicem de

ezmek ezilmek ne kadar heveslisin niye bu hınç bi yerden kuyruk acın mı var canım miniğim:) :) :) .sana bu topic altinda kim sordu güzeller güzeli laguna na ne kadar harcadın diye:soru:
kalkılamaz mı porsche ile harcanmaz mı bu kadar para:soru: bu da ayrı ama gercekten de porsche boyle yazılır:)

niye sizin 450 hp nize karsılık bizim 240hp miz demissin.siz kimsiniz biz kimiz?ne bu kutuplaşma?yoksa daha onceden olan bi kutuplasmanın devamı mı?benim bildigim bi tek kuyruk acısı olan insanlar bu kadar saldırgan ve saygısız olurlar...beni tanımıyorsun ama kankamı nerden tanıyorsun nerede tavuguna kışt dedi de bu kadar ezik davranıyosun diger insanlar da senin gazına gelip sadece eglenmek için cekilmiş bi videoya bu kadar sert yanıtlar yazıyor???

benim eski twingoyu alayım geleyim soz ben deniyecegim senin o güzeller güzeli lagunanla da 206 ile de.eger kankam da deneyecek olursa da sierrayla kalkıp gelecegim manisa dan kendi gozlerimle canlı gormek için.daha net konuşmak için...

i_could...

alp1903
30-11-2006, 21:33
bilmiyorum yaşın kaç ne egitim seviyesindesin ama gercekten de birazcık dengesiz olunsa direk patlayabilecek laflar etmişsin.otomobil nasıl silah gibidir nasıl kullanmadıgın halde bakımlı tutarsın nasıl bakımsız ama kullananlar vardır.hayatında kaç kere silah ya da gercek bi otomobil muhabbeti icinde oldun da insanlara bu kadar kolay benzetmelerde bulunabiliyorsun?dügünde ya da sacma sapan yerlerde silah kullanan gerizekalılarla nasıl bir tutabiliyorsun bir otomobil sahibini?ve bu insanların da nasıl silahlarına bakmadıklarını bilebiliyorsun...

otomobiller mekaniktirler ve eger sen bakımını yapsan bile bazı durumlarda arıza yapabilirler ve sadece küçük sartların degişiminde bile farklı karakterler gosterebilirler.bunun içindir ki her zaman en form da olan arac bile gecilebilir arıza yapabilir sorun cıkarabilir..ornegin izmir draglarında aponun vtec en formda zamanında aks koparabiliyo ya da başka bi problemle gecilebiliyo bu onun aracına bakmadıgı ya da zamanında yaglamadıgı anlamına gelmiyor...

o kalkış meselesine gelince yapmadan once yapamam arızam var gidereyim ondan sonra deneriz demedigini nereden biliyorsun?oradamıydın???sadece forumda okuduklarının gazına gelip dur bende iki kelime edeyim demişsin ama gercekten de olmamış...

i_could...

araba denilince akan sular durur korhan abimde...

Tholl-ga
30-11-2006, 21:36
konu dışına çıkıldığından kitlenmiştir....