PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hava yastığı acilll

abro
22-11-2009, 16:43
hava yastığı açlıdıktan sonra kaç saniye içersinde iner acil lazım şimdi den teşekkürler

maf
22-11-2009, 17:00
saniye dahi sürmeyebilir :D

sinan-s
22-11-2009, 17:25
Hemen iner..

overblack
22-11-2009, 17:28
ne şiştiğini anladım ne indiğini anlık bişi yani ;)

Emir_b16a
22-11-2009, 17:38
şiştiği gibi iner içindeki yangın sömdürücüyüde yutarsan 1 hafta azından burnundan tadı gitmez :D

emre yeşil
22-11-2009, 17:57
1 saniyede

MertS
22-11-2009, 18:41
şiştiği gibi iner içindeki yangın sömdürücüyüde yutarsan 1 hafta azından burnundan tadı gitmez :D

onun gazı kafayı güzel yapıyomuş doğrumu :D

pesimist206
22-11-2009, 18:45

bende bazı modellerde oyle bsı oldugunu duydum kanka acıyı hıssetme dıe :D

elpadre
22-11-2009, 18:48
darbeyıı aldıgı anda barut patlar ve hava yastıgı sıser ve sıstıgı gıbıde ıner anlık bır olay

Dou
22-11-2009, 18:49

O gaz nefes alamayacak hale getiriyor adamı,

Böyle nefes alıyosun ama oksijen yetmiyor resmen.

onurars
22-11-2009, 18:59
o gazın amacı sürücü o gazı içine çektiginde beyni uyarıp araç içinde baygınlıgı engellemek diye biliyorum

ömerve
22-11-2009, 19:04
Airbag patladıktan sonra ellerinde kollarında yanıklar olmuştu bir arkadaşın.

imprezaWRC
22-11-2009, 19:22
Sürücü, yolcu, yan, perde, diz havayastıklarından hangisini soruyorsun?

Herbirinin hacmi farklıdır, açılma süresi, sönme süresi farklıdır. Yan ve perde havayastıklarının maksimum hacimlerine ulaşma süresi 15-20ms arasıdır. Sürücü havayastığı 30-40ms'de, yolcu havayastığı ise 40-50ms'de maksimum hacimlerine ulaşır.
Bu değerler sıcak ve soğuka karşı değişkenlik gösterir. Ayrıca gene havayastığı tipine ve hacmine ve tahliye deliğine göre maksimum 100ms içinde havayastığı sönümlenmiş olur.
Gözünüzü açıp kapamanız 0.2sn'de olduğuna göre bu olayda aşağı yukarı göz açıp kapayıncaya kadar olup biter.

P.S : 1sn=1000ms

poyrazbey
22-11-2009, 20:35
denemek için patlatmıştık müthiş bir ses çıkartıyor

mechanıcer
22-11-2009, 20:36
goz kapagını kapatıp actıgında ınmıs olur..

aLperTunga
22-11-2009, 22:14
hava yastığı açlıdıktan sonra kaç saniye içersinde iner acil lazım şimdi den teşekkürler

hayırdır CARdeşim ne yapıcan arabamı pert edeceksiniz ..:p:p:p:p

elpadre
22-11-2009, 22:23

hava yastıgı kafa bıle kopartıyor

Berkan
22-11-2009, 22:26

bana olmuştu patlamasılya yan hava yastıgı yakmıstı kolumu ufak ufak

Emir_b16a
22-11-2009, 22:26
kolda yanık suratta yanık yapar kafayı güzel yaparmı yapmazmı pek düşünemedim o anda ama soran arkadaş bi denesin isterse airbag buluruz çıkma :D

maf
22-11-2009, 22:27
farklı tiplerde airbagler mevcut.denilen gibi kirpik vs yakanda var herhangi zarar vermeyende.detay bilgim vardı ancak şuan hatırlayamıyorum.kafa koparma olayı isofix koltukları ön koltuğa ters takılması nedeniyle yaşanmıştı.araçta yanılmıyorsam golftü.şuan zaten yolcu airbagleri manuel olarak kontrol altında.aslında airbag ve çeşitleri teknolojileri vs hakkında güzel bir başlık hoş olurdu :)

Rstmania
22-11-2009, 22:28
Valla kazadan hızlı oluyor:D

elpadre
22-11-2009, 22:51
farklı tiplerde airbagler mevcut.denilen gibi kirpik vs yakanda var herhangi zarar vermeyende.detay bilgim vardı ancak şuan hatırlayamıyorum.kafa koparma olayı isofix koltukları ön koltuğa ters takılması nedeniyle yaşanmıştı.araçta yanılmıyorsam golftü.şuan zaten yolcu airbagleri manuel olarak kontrol altında.aslında airbag ve çeşitleri teknolojileri vs hakkında güzel bir başlık hoş olurdu :)

ben canlı sahıt oldum atakoyde mercedes e200 yanımızdan gectı 4 yasındakı kızın kafası koptu atakoy 9 kısımda bız olaya kostuk ne oldugu ılk basta anlamadık adam temraya patladı sonra ındı arabadan kaldırım da oturdu sok ıcındeydı sonra bır anda ayaga kalktı arabada kızım vardı dıye kapıyı bı actım gordugum an sok gecırdım cocugun kafası yoktu ve emnıyet kemerı takılıydı cocukta kafası arka cama vurmus ve koltun arasına dusmustu arada aklıma gelır tuylerım dıken dıken olurdu

maf
22-11-2009, 23:40
yapma ya :( inanamıyorum... herzaman söylerim.airbagli arabada titiz hareket etmek gerekir.özelliklede arabayla giderken yanımdaki kişinin ayakkabı bağlamasına veya düşen birşeyi almasına izin vermem.düşünsenize o anda patladığını.hey allahım ya okadar para say güvenlik vs sonra gelsin başına bela olsun.aman aman çok dikkatli olsun herkes.özelliklede küçük çocuğu olanlar......

arfy
22-11-2009, 23:46
ben canlı sahıt oldum atakoyde mercedes e200 yanımızdan gectı 4 yasındakı kızın kafası koptu atakoy 9 kısımda bız olaya kostuk ne oldugu ılk basta anlamadık adam temraya patladı sonra ındı arabadan kaldırım da oturdu sok ıcındeydı sonra bır anda ayaga kalktı arabada kızım vardı dıye kapıyı bı actım gordugum an sok gecırdım cocugun kafası yoktu ve emnıyet kemerı takılıydı cocukta kafası arka cama vurmus ve koltun arasına dusmustu arada aklıma gelır tuylerım dıken dıken olurdu

herşey bi yana o an'a canlı şahit olmak asla istemezdim ..

elpadre
22-11-2009, 23:52
herşey bi yana o an'a canlı şahit olmak asla istemezdim ..

ınsanın psıkolojısını bozuyor ve o kafanın arka cama vurdugunuda gordum ama anlamamıstım ılk basta camdakı kan ızlerını gorunce anladım

onurars
23-11-2009, 00:20
ınsanın psıkolojısını bozuyor ve o kafanın arka cama vurdugunuda gordum ama anlamamıstım ılk basta camdakı kan ızlerını gorunce anladım

o zaman çok ses getirmiş bir haberdi o ama hatırladıgım kadarıyla kimileri koltuk kafalığı yoktu ondan demişti ne kadar dogru ne kadar yanlış bilemem ama çok kötü bir durum oldugu gerçek:mad:

34tb9544
23-11-2009, 00:24
hemen ınmesı lazım

_Burak_
23-11-2009, 00:49
Benim meganeda ne var ne yok açmıştık 3 araçlı ( karşı yinden gelen ve arkadan gelen) bir kazada hatta tavanı sağı soluda yırttık hava alsın diye :p
Saniye sürmüyor zaten sen öne doğru gelirken o seni gelişine karşılıyor ve geldiğin yere geri yolluyor.

Tek bildiğim 70 lik içmiş gibi oluyorsun
Kokusu ona keza burnundan gitmiyor
Birde alında yüzde hafif morluk yanık olmuştu
Kemer takmasaydım şu an dedemle nargile içiyoduk :)

DaRkNeSs-
23-11-2009, 00:51

olay gazeteye çıkmıştı hatırlıyorum ,canlı şahit olman çok kötü cidden :(
emniyet kemeri boynunu kesmiş,o esnada da hava yastığı patladığı için böyle bi olay olmuş diye çıkmştı gazeteye,küçük çocukların çocuk koltuğu olmadan,hele ön koltuğa oturmaları çok tehlikeli bu gibi durumlarda cidden... rahmetli barış manço boşuna uğraşmıyormuş çocuklar arka koltuğa oturun derken...

elpadre
23-11-2009, 10:02
olay gazeteye çıkmıştı hatırlıyorum ,canlı şahit olman çok kötü cidden :(
emniyet kemeri boynunu kesmiş,o esnada da hava yastığı patladığı için böyle bi olay olmuş diye çıkmştı gazeteye,küçük çocukların çocuk koltuğu olmadan,hele ön koltuğa oturmaları çok tehlikeli bu gibi durumlarda cidden... rahmetli barış manço boşuna uğraşmıyormuş çocuklar arka koltuğa oturun derken...

97 98 yollarında oldu olay uzerınden bayagı bı yıl gectı hatırladıgım kadarıyla arabada on koltukta kafalık vardı o kapıyı acsımı ve o gordugum manzarayı dun gıbı hatırlıyurm ben olayı gordum 2 gun sonra gazetelere cıktı ve ordaydım cok etkılendım yazarken bıle tuylerım dıken dıken oluyor

Alican
23-11-2009, 11:01
Bugüne kadar 10'un üstüne airbağ gördüm allah kimseyi o duruma sokmasın. Açılması ve kapanması anlık oluyor.