PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Carbon Clear Yardım ve öneri?

seref1
23-11-2009, 23:15
çoğu yerde okudum sorusturdum.bu sitedede arama yapmadım hc eminim vardır ama bana taze ve net bilgiler lazım:)aracım 1.3 corsa cdtı.103 binde.bir defa emme manifoldunu temizledim.carbon clearın c si bile olmadı.önerirmisiniz? artıları varsa eksileri? en guvenli bir sekilde nerde yaptırabileceğim? fiyatı? ve kafama takılan; aracın eski dengesinin tutmaması ve asırı veya belirli bir sekilde cok yakmasını duymam:) ltfen yardımcı olun.ve bu sistemle enjektör harici temizlenen yerler varmı?

slowmotion
23-11-2009, 23:34
bence km yüksek her 20.000de yaptırsan iyi olurdu. 100.000de belki zarar verebilir. emmeyi vs temizlet devam...

seref1
23-11-2009, 23:39
bence km yüksek her 20.000de yaptırsan iyi olurdu. 100.000de belki zarar verebilir. emmeyi vs temizlet devam...

böle zarar verme gibi bi durumudamı var? ilk defa duydum senden:) tesekkurler

Dragger
23-11-2009, 23:47
Hic öyle denge tutmaması, cok yakması falan sözkonusu degil...

Ben 20binde bir falan yaptırıyorum.

Hatta simdi 1000km kaldı bakıma, bakım yaptırırken carbon clean + manifold temizligi + enjektör temizligi yaptırcam.

Tüm kurum gidiyor arabadaki, gayet iyi oluyor ;)

Carbon clean bakımla yaptırırsam 40 TL, normal zamanda yaptırırsam 60 TL yaptırıyorum :)

seref1
23-11-2009, 23:48

Hic öyle denge tutmaması, cok yakması falan sözkonusu degil...

Ben 20binde bir falan yaptırıyorum.

Hatta simdi 1000km kaldı bakıma, bakım yaptırırken carbon clean + manifold temizligi + enjektör temizligi yaptırcam.

Tüm kurum gidiyor arabadaki, gayet iyi oluyor ;)

Carbon clean bakımla yaptırırsam 40 TL, normal zamanda yaptırırsam 60 TL yaptırıyorum :)

tesekkurler abicim.bde arkadas bisey söledi smdi oda kafama takıldı bu konu hakkında bilgin varmı? bide nerde yaptırabilirm senin yaptırdğn yer yada önerirsen:)

PNR05
23-11-2009, 23:51
Yavuz abi bugün öğlen ustamla bayramda uzun yol ihtimali için yanına uğradığımda emme temizliği yapalım dedim verdiği cevap ise; sadece orta geçiş temizlenecek silindir kapağını temizlemeden çok birşey anlamazsın dedi.

dipnot:Carbon clean + Egr iptal edileli 2000km oldu

Dragger
23-11-2009, 23:51
Seref,
Ben gürsoy fiat yetkili serviste yaptırıyorum sislide, dısarıda bi fiyat arastır sen bu uygun gelirse konusuruz seninkini de yaptırırız orda ;)

Dragger
23-11-2009, 23:53
Yavuz abi bugün öğlen ustamla bayramda uzun yol ihtimali için yanına uğradığımda emme temizliği yapalım dedim verdiği cevap ise; sadece orta geçiş temizlenecek silindir kapağını temizlemeden çok birşey anlamazsın dedi.

Valla benim cok duman atma sorunum vardı, manifold temizliginden sonra baya bi temizlenmisti, tabiki ustalar daha fazlasını bilir ama iyi temizliyor diye düsünüyorum ben :)

seref1
23-11-2009, 23:53

emme yi temizlediğimde bir tur attığımda sarmadan kalkamadım 2.ye aldığımda cok guzel ivmeleniyodu fakat psikolajikmidir bilinmez 1 hfta sonra sanki aynı oldu:) buda dediğini hemen hemen doğruluor:)fkat ynede temizlik temizlktir:)

seref1
23-11-2009, 23:55
Seref,
Ben gürsoy fiat yetkili serviste yaptırıyorum sislide, dısarıda bi fiyat arastır sen bu uygun gelirse konusuruz seninkini de yaptırırız orda ;)

abi ben umraniye sanayideyim.burada yapan var.fkat guvenemiyorum işçiliklerine.maslak die dusunuorm fkat bakalm.fiyat önemli diil bu tip işlerde fiyatlardan kacmam:) teskkrler bilgi için abi hfta içi maslağa gidicem biraz arastırım bakim ne ckıcak:)

PNR05
23-11-2009, 23:58
Şeref kardeşim senin biryerdeki yazından gaza gelip emme'yi ustama dedim zaten oda yukarıda yazdıklarımı dedi sadece emme'den çok çok birşey hissetmezsin şeklinde. Zira egr yazılımdan iptal benim, emme zamanla bırakacaktırda dedi kurumu ama tabi buna bende pek ısınamadım zira 80K lık manifold el değmeden temizlemez kendini gibi geliyor...

ömerve
24-11-2009, 00:00
Bende yaptırmak istiyorum..Duman atmasını kesse yeter :)

seref1
24-11-2009, 00:04
Şeref kardeşim senin biryerdeki yazından gaza gelip emme'yi ustama dedim zaten oda yukarıda yazdıklarımı dedi sadece emme'den çok çok birşey hissetmezsin şeklinde. Zira egr yazılımdan iptal benim, emme zamanla bırakacaktırda dedi kurumu ama tabi buna bende pek ısınamadım zira 80K lık manifold el değmeden temizlemez kendini gibi geliyor...

ben egr mi 70 binde beyinden iptal ettirdim.mekanik olarak diil yani.100 binde emmeyi indirdim.emme hala duman vermisti:confused: duman problemin varsa kesinlikle öneririm %100 kesio. emme yi söktüğümde o halini görseydin iyiki sökmussun derdin.2 parmak giris yarım parmağa dusmustu hesabını yap:) ustan biraz abartmıs bence. sökulup temizlenmesi faydalı olucaktır.

PNR05
24-11-2009, 00:27
Duman sadece boşta 4000 devri geçersen atıyor benim arabada , oda belli belirsiz. Valla bu emme davasını herhalde temizletmeyi denemeden rahat edemem gibi görünüyor. Açıkçası ilk olarak mekanik iptal edip ve ederkende boruyu komple temizleyip bunun sonrasında emme'yi temizletirim yoksa mekanik iptal olmadan yazdığın gibi kaçırıyorda olabilir.

By_HaNNibaLL
24-11-2009, 00:30
Bende yaptiriyorum hiçbir zarari yok performansta fark var Ccyi serviste calişirken araclara yapiyorduk fark tabiki var cekişte fark ediyor ama yakitla bi alakasi yok

seref1
24-11-2009, 00:34
Duman sadece boşta 4000 devri geçersen atıyor benim arabada , oda belli belirsiz. Valla bu emme davasını herhalde temizletmeyi denemeden rahat edemem gibi görünüyor. Açıkçası ilk olarak mekanik iptal edip ve ederkende boruyu komple temizleyip bunun sonrasında emme'yi temizletirim yoksa mekanik iptal olmadan yazdığın gibi kaçırıyorda olabilir.

aynen banada öle gelio:) fkat aklına takılmasn temizlet gitsn:)bu arada arac ne:):)

PNR05
24-11-2009, 00:55
2005 Ford FocusII 1.6 TDCI Ghia şuan 79bin küsürde daha 80bin olmadı. Bize 40bin küsürde gelmişti. Ben 60k gibilerde hissetmeye başladım çekiş düşüklüğü 78k da cc ve egr iptal edildi. Sadece şuan kafamı tek yakıt karışıtırıyor ne yaptıysam bir türlü yakıtı eski haline çekemedim. 20 kuruşun altına inmiyor eskiden 175 krşlara kadar düşerdi. Carbon cleandan sonrada düşmesini bekliyordum fakat aksine arttı. :confused: