PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WaF vtec vs sakarya vtec..

Metin Bilen
24-11-2009, 19:08
:)değişik bi deneme oldu ben bişey anlamadım ama..:beuj:
sakaryadan gelen vtec ın plakasını bılmıyorm ama..aracta headrs flıtre headrs egzos varmıs...
WaF vtec..egzos flıtre

http://videos.streetfire.net/video/vtec-metin-vs-vtec_721371.htm

Ferhat
24-11-2009, 19:17
alakasız bıse olmus:) masallah metın..

SeRKaN
24-11-2009, 19:19
aynada nokta olmus :D masallah

emrah type-r
25-11-2009, 10:16
aynen arabada sorun war..senkromeclerı degısmesı laızm 3-4 cartıyo..bıde araba olunca denenır tam olur ne oluyo dıye..
arkadas burada baya fark atmıs bıdahakıne de bız atarız:)

VTEC®
25-11-2009, 10:27
Şirketten izleyemiyorum ama kum gri 96 model 54 TA plaka arabamı? hatta siteyede üye olması lazım arkadaş. Merak ediyordum gidişinide izleyemedim tutuldum.

emrah type-r
25-11-2009, 10:34
ewet 54 ta plkalaı arac...

CeM öZeR
25-11-2009, 10:40
Güzel deneme olmuş maşallah.Kaç km hızda basılıp araçlarda kaçar kişi olduğunu yazarsanız daha iyi olur. :) Benim anlamadığım şimdi bu önde olan araç headers olan mı olmayan mı :beuj:

K0213
25-11-2009, 11:00
iki araç arasında sadece headers sa fark, siz senkro ları yaptırsanız bile bu kdr fark olmaz, boşuna restleşmeyin, bence siz soforü değiştirin :) ben kendimden biliyroum vites atmayı öğrenene kdr ne adamlardan boy yedim ;)

Cihan Çizmeci
25-11-2009, 11:19
Bencede tek fark headers ise bu kadar fark olmaz senkromençle.Denemede fark çok fazla çünkü.

Maşallah iki aracada

pureal
25-11-2009, 12:05
bakımları yapılsın eksikler giderilsin subjektif olarak herşey yoruma kapanır ;)

emrah type-r
25-11-2009, 12:07
iki araç arasında sadece headers sa fark, siz senkro ları yaptırsanız bile bu kdr fark olmaz, boşuna restleşmeyin, bence siz soforü değiştirin :) ben kendimden biliyroum vites atmayı öğrenene kdr ne adamlardan boy yedim ;)

restlesen ben deılım sensın yok soforu degıstırın fılan..sen vıtes atmayı becerememıs olabılırsn:)sakaryaya yolun duserse bı ugrada denerız arabalrı..

Talih.b16
25-11-2009, 16:34
arkadaslar bız arabamızı denemek ıstedık.gecmek falan dııldı mevzu artı suan servıste contası yanıkmıs senroları deısıyo vuruntu bozukmus bıde o2 yapılıyo.he bunlar performansı etkılemıyosa arızalar tamam arabam yurumuyo demektır.zaten gecılsede cok onemlı takrar denenır yıne gecılırse de onemlı dııl sıkıntı yok amac eglenmek benım ıcın madalya vermıyolar sonucta

orcunnn
25-11-2009, 17:35
:)değişik bi deneme oldu ben bişey anlamadım ama..:beuj:
sakaryadan gelen vtec ın plakasını bılmıyorm ama..aracta headrs flıtre headrs egzos varmıs...
WaF vtec..egzos flıtre

http://videos.streetfire.net/video/vtec-metin-vs-vtec_721371.htm

masallah metin güzel geçmişsin ama alakasız olmuş valla keşke beni bi arasaydın :D

Talih.b16
25-11-2009, 17:43
sıkıntı yok keske gelseydın sanada araba ayarlarız

orcunnn
25-11-2009, 18:04
sıkıntı yok keske gelseydın sanada araba ayarlarız

ne var kötü bişeymi dedim ya ben ne desem bu fromda yanlış anlaşılıyor roll yapmışsınız keşke benide cagırsaydın dedim ne oldu ki şimdi:confused:

Talih.b16
25-11-2009, 18:07
bende bisey olmadı keske gelseydin dedim sıvrı konusuyosun demekkı batıyo ınsanlara

emrah type-r
25-11-2009, 18:07
ıyı talıh araba yapılsın bı denersınız tekrardan...

Talih.b16
25-11-2009, 18:15
sıkıntı yok kuzen deneriz bılıyosun arabanın yurur halınıde benım cekınmem.ılla gecıcem dıye gıtseydım yapardık bısyler

imparatoR
25-11-2009, 20:37
bu nasıl iştir böle ;

ışıklarda bi araba geçtim hafız ama arabanın markasını biliyorum bi tek der gibi..
headers,eksoz varmış bildiğim vs vs.
arkadaşlar neyin peşindeyiz ??

bi defa araç sahibininde değil video karelerinde ...

emrah type-r
26-11-2009, 09:32
herkes konusyo ıste hayatında araba gecmemstır konusurlar hakan..hanı bız sakaryalıyız ya rollıng ne bılmıoz ya:)

Redbull
26-11-2009, 10:26
arkadaslar bız arabamızı denemek ıstedık.gecmek falan dııldı mevzu artı suan servıste contası yanıkmıs senroları deısıyo vuruntu bozukmus bıde o2 yapılıyo.he bunlar performansı etkılemıyosa arızalar tamam arabam yurumuyo demektır.zaten gecılsede cok onemlı takrar denenır yıne gecılırse de onemlı dııl sıkıntı yok amac eglenmek benım ıcın madalya vermıyolar sonucta

+1

Maksat deneme olsun arkadaşlar.

nicomedia
26-11-2009, 10:39
hem 1 videoyla ben geçtim fark attım demek çok yanlış...
nedense her yerde geride kalan araç veya şöförü yerden yere vuruluyo...

tekoo
26-11-2009, 10:44
bu vetekler yörümüyo heç :D şaka şaka kızmayın hemen. 2 aracada maaşallah ama talih araban bozuksa denemeseydin keşke yaptırınca denerdin

Talih.b16
26-11-2009, 10:46
tabıkı maksat deneme zaten denız pc arkadasada soledık araba arızalı maksat deneme olsun eglence olsun.konusması gereken denız o harıc gerı kalan herkes yazmıs onada tesekkurler,arac arızalı suan guven oto mehmette nıkomedıa arkadasımız bılır hatta sorar servıse evet saglam veya bozuk dıye yazar her halukarda sıkıntı yok

emrah type-r
26-11-2009, 10:48
talıh boswer kanka anlatma..yapılınca denersınız ya konusmaya gerenk yok...

Talih.b16
26-11-2009, 10:50
bu vetekler yörümüyo heç :D şaka şaka kızmayın hemen. 2 aracada maaşallah ama talih araban bozuksa denemeseydin keşke yaptırınca denerdin

eyvallah kardesım de dedıgım gıbı maksat eglenmek benım ıcın gecmek gecılmek dııl.sakaryada 60 200 denemeler var sıtede saglıklı vıdeolar var orda oradan ızlenıp karara varılır ıyı kotu arızası arabanın

emrah type-r
26-11-2009, 10:54
vtecler yurumuyosa type r war teko:)hahahahhhhahh

Cihan Çizmeci
26-11-2009, 11:20
Size bişey sorucam. Bu forumda biçok insan herşeye atar gider yapmak için mi üye?

Bu iş canımı sıkmaya başladı açıkçası.Dün telefon geldi Hakan'a yanımdaydı tamda o sıra.
Benimle kim restleşmiş merak ettim? Ne demişim?Aracınız gitmiyo patlak yürümüyo kullanmayı bilmiosunuz vs? Alakası yok gayet doğal düzgün bişey yazdım.

Eğer illa bişeylere takılmak isteyenler varsa sinir yapmak yada atmak isteyen bunun için güzel ülkemizde yerler var oralara gidip stresinizi atabilirsiniz.

Lütfen bu yazımıda kötüye çekmeyin ben bu işleri sevmem bişey söliceksem direk yüzüne sölerim kime ne diceksem.Onun için lütfen artık forumda herkez birbirini kötü bişey sölemiş gibi yargılayarak davranmasın.Rica edicem

tekoo
26-11-2009, 11:35
vtecler yurumuyosa type r war teko:)hahahahhhhahh

8-10 boy aıyorum stock olanına o da yaramaz :D:D:D

emrah type-r
26-11-2009, 11:38
ewet stock kavramını anlşamadın galıba..beyın harıc her sey war rahat ol...sırf ank denemek ıcın gelcem delıp gececem olcagı o olcak..sankı araban ewo altı ustu bı rower ya..

tekoo
26-11-2009, 11:45
ewet stock kavramını anlşamadın galıba..beyın harıc her sey war rahat ol...sırf ank denemek ıcın gelcem delıp gececem olcagı o olcak..sankı araban ewo altı ustu bı rower ya..

şurda şaka yapıyoruz ağız tadıyla akıllı ol üslubunu bil. Stock olanlada denedim. Beyin hariç herşey olanlada denedim. beyin olanlada denedim.

80 tane de video koydum göresin die.gel ankya misafirim ol. 81. videonun kahramanıda sen ol emrahım ayıp ediyosun.

arabam 10 liralık rover haklısın :)

emrah type-r
26-11-2009, 11:52
bn uslubumu bılıyom rahat ol..sende bıl bnde ona gore konusyorum...o zman saka yapma..gelcem merak etme 81 ıncı olmak ıstıyrum mutlaka:)

Boost Up
26-11-2009, 11:59
Hep bir atar-gider var:rolleyes:

M3CSL
26-11-2009, 12:03
Hep bir atar-gider var:rolleyes:

:):rolleyes: atar nası bişiydir? bende denemeye katılmak ısterım desem mesela bu atarmıdır Arda:D:D

DetailEF
26-11-2009, 12:08
:):rolleyes: atar nası bişiydir? bende denemeye katılmak ısterım desem mesela bu atarmıdır Arda:D:D

Sokup, delip, geçip, durup, laf sayıcaksın, kanka böyle yapalım böyle diyeceksin :D

Sonra buraya konu açılıcak ilgili ilgisiz herkes kalkıp bir laf diyecek :D

Olan sana olacak araban 10 milyarlık olucak ;)

Şöyle birşey var demekki 40 milyar verip araç alanlar, yanlarından 10 liralık aracın geçmesini hazmedemiyor gibi bir durum:hahaha:

Boost Up
26-11-2009, 12:08

Abi öyle değil. Hani sen rahat ol ben yaparım falan filan. Abi bildiğin şeyler. Her gün forumda okuyoruz, yapma gözünü seveyim:D:D

M3CSL
26-11-2009, 12:21
Abi öyle değil. Hani sen rahat ol ben yaparım falan filan. Abi bildiğin şeyler. Her gün forumda okuyoruz, yapma gözünü seveyim:D:D

bılıorum bılıorum latıfe yaptım:) her gün olan şeyler:)

dur anlatıcam bı ara hatırlat:hahaha:

detaıl ef son cumlene katılıyorm:)

tekoo
26-11-2009, 12:27
:D:D:D saolun walla allahta sizi güldürsün

Talih.b16
26-11-2009, 12:38
vallaha ben atar yapmam anlamamda ama az oncede demıssınız cok guzel konuyla alakası olmayanlar atlıyınca bole oluyo bu ısler.ben yıne soluyorum adam gectı olmadık yorum yapılınca araba arızalı yazdım bastan yazmam gerekıyodu ama gerek duymadım sonucta gecıldık bılmemnenın davası olmaz.ama rower la bızım tayyar bı gazlasın artık herkes rahatlasın sıkıntı yaptı ank sakarya arası neresı olursa gelırsız denerız

emrah type-r
26-11-2009, 12:44
Sokup, delip, geçip, durup, laf sayıcaksın, kanka böyle yapalım böyle diyeceksin :D

Sonra buraya konu açılıcak ilgili ilgisiz herkes kalkıp bir laf diyecek :D

Olan sana olacak araban 10 milyarlık olucak ;)

Şöyle birşey var demekki 40 milyar verip araç alanlar, yanlarından 10 liralık aracın geçmesini hazmedemiyor gibi bir durum:hahaha:

ewet aynne ole cok zekıısn hemen anladın bak...burda bız araba konmuus yapıyoz sen neden bılp bılmeden atlıyon...ısıne bak

tekoo
26-11-2009, 12:47
adam gördüklerini anlatıyo bunda kızcak bişey yok. konunun tadı kaçtı zaten ben daha bişey yazmıcam. ankya gelirsen kapım açık gel buyur misafirim ol yeni videolar çekelim

DetailEF
26-11-2009, 12:48
ewet aynne ole cok zekıısn hemen anladın bak...burda bız araba konmuus yapıyoz sen neden bılp bılmeden atlıyon...ısıne bak

Sakin ol sükut dur ;)

Talih.b16
26-11-2009, 12:50
konunun tadı ne kacıcak herkes bısı solerse olmadık bole olur bızde sıkıntı yok reıs gelır mısafırın oluruz

samet54
26-11-2009, 12:53
sakaryayada gelın yaa ıstye yolunuz dusuyodur yolda cıkın 2 dk bız sıze eslık ederız

emrah type-r
26-11-2009, 14:00
Sakin ol sükut dur ;)

bn sakınım sen rahat ol coluk cocuktan nasıl durcagımı ogrencem deılım...bu konuya yazı yazmaa....................

Metin Bilen
26-11-2009, 17:00
aynen arabada sorun war..senkromeclerı degısmesı laızm 3-4 cartıyo..bıde araba olunca denenır tam olur ne oluyo dıye..
arkadas burada baya fark atmıs bıdahakıne de bız atarız:)

inş bekleriz..))

Metin Bilen
26-11-2009, 17:01
Güzel deneme olmuş maşallah.Kaç km hızda basılıp araçlarda kaçar kişi olduğunu yazarsanız daha iyi olur. :) Benim anlamadığım şimdi bu önde olan araç headers olan mı olmayan mı :beuj:

ewt headrs olmayan arac..??

Metin Bilen
26-11-2009, 17:03
+1

Maksat deneme olsun arkadaşlar.

aynen maksak muhabbet

Metin Bilen
26-11-2009, 17:05
tabıkı maksat deneme zaten denız pc arkadasada soledık araba arızalı maksat deneme olsun eglence olsun.konusması gereken denız o harıc gerı kalan herkes yazmıs onada tesekkurler,arac arızalı suan guven oto mehmette nıkomedıa arkadasımız bılır hatta sorar servıse evet saglam veya bozuk dıye yazar her halukarda sıkıntı yok

ya zaten sıkıntı yok kardesım o aksam bız gerekenı konustuk vıdeoları ıstemıssınız dıe koydum koyuncada halıyle arkadaslar yorum yapıo ama o aksam arac gercekten arızalıydı uc e gecmıodu sonra tekrar uc dede denedık fark gene aynı oldu baska sorunda var heralde normalde bu kadar olmaması lazım..

Metin Bilen
26-11-2009, 17:12

aralarındakı fark sadede headrs deıl önde olan aracta headrs yok zaten..dıer aracta baska bı sıkıntı var heralde arkadasta onu cozucek o zaman tekrar denerız..

coopers
27-11-2009, 19:36

arabanda beyin yoksa ben denerim seninle. arabalrarınızı tam yaptırın öyle gelin ozaman sonra araba arızalı olmadı filan olmasın typer arabanda headers egzoz filitre varsa. ben denerim seninle dostum. 2kere denicez. 230 gibi bırakırız toopspeed değil.zaten belli olur o sıralarda.

gökberk
27-11-2009, 20:16
Zaten aracta sorun oldugu denemenın oldugu gece de bılınıyormuş...
Eğlencesine bi deneme yapılmış...İleri geri konuşmanın da gereği yok bence...
Bi gün sağlıklı bir şekilde tekrar denenir...Videoda da zaten belli bi iddamız yoktu o gece...
Merak ettik..bu yuzden videonun koyulmasını istedik...Yorumlarda veryansın edip yok sofor soyle yok boyle denileceğine
biraz daha yapıcı olsa daha keyifli olur bu rolling konuları diye düşünüyorum...

emrah type-r
27-11-2009, 21:45
arabanda beyin yoksa ben denerim seninle. arabalrarınızı tam yaptırın öyle gelin ozaman sonra araba arızalı olmadı filan olmasın typer arabanda headers egzoz filitre varsa. ben denerim seninle dostum. 2kere denicez. 230 gibi bırakırız toopspeed değil.zaten belli olur o sıralarda.

beyın yok olur ..arıza fılanda yok arabamda..sen nerden atladın konuya onu anlamıs deılım....

Talih.b16
28-11-2009, 18:36
araba saglam veya bozuk sanane bız denedık gazlıyanlar dısında herkesın gazı var bende onu anlamadım.senın mını ucuyo galıba dene bakalım type r ıle hep bole gecderım ederım dıyenlerın basına bısı gelır gecılır hemen bı vıdeo konur ole kalır sonra.bız zaten araba bozuk dıye gectı demedık denedık dıyoruz hala sen ne anlatıyosun mevzu acılınca arabamız arızalı dedık adam denız yazmıs arabası arızalı dıye okadar fark olmaması lazım dıye

coopers
28-11-2009, 19:01
Gelin deneyelim dostum ben heryerden uçarım dikkat et sen gel nasıl uçtugumu görürsün her yönden. geçince arabanız sağlam yenilince bozuk oluo ozaman denemiceksin kardeşim. typerı geçerim demedim sen nerden atladın konuya yaranmı var cooper sle beyin yoksa denerim dedim geçerim geçilirim demedim.

Talih.b16
28-11-2009, 19:21
type r de beyın yok sen yazmıssın okuma yazman mı yok ben kapısırım senınle dıye 230 a kadar basalım dıye sen.ıtalyan ısındekı soforlerden bırı senmıydın

KA®ANLIK
29-11-2009, 12:05
Sakaryalı dostlar,
biraz daha sakin, biraz daha relaks hafızlar :)

Biraz da olaya şu açıdan bakın, siz bu videoyu bu siteye YORUM YAPILSIN diye koyuyorsunuz değil mi ?
insanlar da videonuzu yorumluyorlar. Bunda kızacak, gücenecek birşey yok. konuyu bir baştan okuyun, ön yargısız bir şekilde, insanların; sizin o tepkileri vereceğiniz kadar kötü ve sıkıntılı yorumlar yapmadığını göreceksiniz.

Konu içerisinde diğer arkadaşların restleşmesi de konuya heyecan katmış, olabilir :)

Hafızlar efendi insanlardır :)
Severim sakaryayı da insanlarını da ama dediğiniz gibi, araba yapılır tekrar denenir, o zaman da videoyu buraya koyarsınız yine insanlar yorum yapar. İyi, kötü, ağır eleştiriler olabilir, biraz daha sakin ;)
Emin olun bu sitedeki insanlar iki Vti arasında bu Spec'lerde bu kadar fark olmayacağını ÇOK İYİ bilen insanlar.

İkinci videoyu bekliyoruz. eksikler gedikler tamamlansın... ;)
bu arada sakarya da nerde deniyorsunuz, hangi yol burası ?

_muhaRRem
29-11-2009, 12:21
emrah sakin ol.. bu ne tuhaf muhabbetler.. araba küçümsemeler atar giderler durduk yere.. yakışmıo size..denemişsiniz..denediiniz kırmızı vtı ın nasıl gittiğide bellii yakın gitseniz bile çok başarılı sayın aracınızı..senkromeçle performans pek bağlantılı değil.. sensorler önemli ..

Metin Bilen
29-11-2009, 13:19
beyler bu kadar atar yapmaya gerek yok sonucta bu iş zevk işi kımse kımseyı kırmasına gerek yok varsa bı ıdda denenır gorulur oturp konusulur..

serdar_keskin54
29-11-2009, 18:50
Evet arkadaşlar burda bizrbirimiz kıracak bir konu yok ama bir konuyuda başka bir konuya saptırmaya gerek yok..
İyi Forumlar

SAXO YU VTS

emrah type-r
29-11-2009, 23:27
muharrem atarda yapmıyom kucumsemıyomda...ama ole alaksız adamlar konuy a atlıyo kı sadece laf olsun dıye yasıyolar..maksat msj sayısı artsın dıye..

serdar_keskin54
30-11-2009, 00:00
emrah sıkıntı yok turbo yu vts gönlünü alır onun.. bak şimdi bende konuyu saptırdım gerek warmıydı ki.

elpadre
30-11-2009, 00:43
masallah guzel deneme olmus

OmeR-FE
30-11-2009, 11:09
Maşallah Güzel Deneme Olmuş..
Geride Kalan Aracın Problemlerini Giderip, Tekrar Denediği Videoları İzlemek İsterim..
Bahsedilen Problemler Giderilince Eminimki Daha Çekişmeli Bir Rolling Olacaktır..
2 Aracın Sahibinede Kazasız Belasız Sürüşler..
2 Aracında Sesi ve Gidişi Güzel..

Atışıp Boşuna Stres Yapmaya Gerek Yok Bence..

Saygılar..

vtecburac
30-11-2009, 11:34
54 ta olan gerıde kalan aracda sorun var kımse bunu ınkar edemez deneme yerındekı arkadaslarda bunu bılıor deneyen arkadas kırmızı vtecın sahıbıde bılıo artı deneme sebebıde aracın gıdısını farklı bır aracla gormek ıstemesındendır talih arkadasımızın sunuda solemek gerekır ta nın soforuyle araba 2 boy gerıden geldıgı bı gercek haa bu bahane degıl kırmızı vtec gectı. burda bence orada olup bıtenı bılen orda olan kısıler konusurlarsa daha ıyı olur herkesın zıplamasına gerek yok herkes bırbırıne saygılı olsunlar bu ısı genelde nedense yenı baslayanlar cok heyecanlı oluyor , bişe ispat etmeye gerek yok orda deneyen 2 tarafta gayet guzel denedıler opüştüler birbirleriyele sonrada yol aldılar hıc bır problem sorun yok 54 ta vtec eksıklerını bıtırdıkten sonra tekrar denenır gorulur kımsenın hazımsızlık yapıcagını sanmıyorum ben, ayrıca sakarya ta vtecın o arabadakı 2.5luk headersı 2.incle degıstrmen daha faydalı olucaktır aklında bulunsun.

Talih.b16
30-11-2009, 14:20
burak sagol kardesım.evet gecıldık zaten gecmek dııl denemektı maksat.bunu en ıyı sen bılıyosun.amac bu zaten ne kadar guzel bak headers deıs dıyosun vs vb amac yapıcı olmak eksıklerı gorup tamamlamak paylasım tanısma.benım amacım buydu ama konu cok saptı.atar yapmak dııl sadece yazılana cevap vermek bız gayet durust yazdık olanı gecen araca bısı demedık masallah araca soforune ve burak arkadasa tesekkurler.

vtecburac
30-11-2009, 16:24
burak sagol kardesım.evet gecıldık zaten gecmek dııl denemektı maksat.bunu en ıyı sen bılıyosun.amac bu zaten ne kadar guzel bak headers deıs dıyosun vs vb amac yapıcı olmak eksıklerı gorup tamamlamak paylasım tanısma.benım amacım buydu ama konu cok saptı.atar yapmak dııl sadece yazılana cevap vermek bız gayet durust yazdık olanı gecen araca bısı demedık masallah araca soforune ve burak arkadasa tesekkurler.

eyw usta rıca ederım bazı selerı gec kavrıolar ondan oluo bu zaten, sızın ne amacla geldıgınızı bende bılıyorum deneyen arkadasta bılıo baskaların hoplayıp zıplamasına gerek yok:icon_tup: EMRAH sözüm sana diil ha yanlış anlama;)

Metin Bilen
30-11-2009, 18:18
talıh kardesım sıkıntı yapma sorun yok zaten dıer arkadaslar bıras atısdılar rekabet yaptılar onlarda denerler bakarız vıdeo ızlerız senınle alakalı bısey yok zaten bı kac kere yazdık arac sorunluydu dıe.. bu sekılde sıkıntı olur sana dıe basta ben vıdeoyu koymak ıstemedım..bız bılıyorz ama ızlıyenler okadar anlıyamıyolar dogal olarak cunku orda deıllerdı orda olanlar zaten bılıyoo..

Talih.b16
30-11-2009, 18:23
sagol kardesım eyvallah butarafa gelır dusersenız haberleselım bende gelırsem haberdar ederım onlar gazlasın bakalım vıdeo koysunlar bırazda bız yorum yapalım :)

Metin Bilen
30-11-2009, 19:58
sagol kardesım eyvallah butarafa gelır dusersenız haberleselım bende gelırsem haberdar ederım onlar gazlasın bakalım vıdeo koysunlar bırazda bız yorum yapalım :)

eyw saolasın..senıde beklerız..

emrah type-r
01-12-2009, 11:40
burak bana olmadıgını anladım ustune yorumda yazmadım zaten farkındaysan:)bu alemde yenı deılız zaten :)