PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik Vites

Swift
27-11-2009, 20:06
Bugün oto. vitesli swiftimizi dayıma ödünç verdik yanında oturan kişinin kolu vitese takılmış ve 120 km hızla giden arabayı 1. vitese almış neyse şuanda araçta herşey gayet normal.kontrol ettirmemiz gerekirmi?Yada bu tarz sistemlerde elektronik olarak belli hzılardan yukarsında çok küçük viteslere düşmeme gibi bir sistem varmıdır?Yalandan yere bi ton masraf çıkmaz inşallah.Teşekkürler

Dou
27-11-2009, 20:16
Dayınız anlamamış mı çok yüksek devir çevirdiğini, 1. vitese atınca?

Yeni otomatik şanzımanlarda bu tip önleyici sistem bulunuyor, bir düşük vites kesicinin yukarısında bir devire geliyorsa vites atmıyor. ama swiftte var mı bilmem.

Atmışsada şanzımandan çok subaplar ne durumda onu konuşmak gerekir,

Geçmiş olsun.

merttepe
27-11-2009, 20:19
o hızdayken 1. vitese geçmez. sistem engeller yani.

Swift
27-11-2009, 20:22
Dayınız anlamamış mı çok yüksek devir çevirdiğini, 1. vitese atınca?

Yeni otomatik şanzımanlarda bu tip önleyici sistem bulunuyor, bir düşük vites kesicinin yukarısında bir devire geliyorsa vites atmıyor. ama swiftte var mı bilmem.

Atmışsada şanzımandan çok subaplar ne durumda onu konuşmak gerekir,

Geçmiş olsun.

Hemen yükseltmiş vitesi bir anlık yani

o hızdayken 1. vitese geçmez. sistem engeller yani.

Cevaplarınız için teşekkürler.Rahatlattınız gerçekten :D.

DoDo_hamann
27-11-2009, 20:25
normal şartlarda geçmesi imkansız, bunu engelleyen bir sistem var arkadaşlar yazmış,vites koluna insan dışı bir güç uygulamak lazım,buda zaten ciddi zararlar veriri.nasıl olmuş bu olay anlayamadım açıkcası.

Swift
27-11-2009, 20:33
yanındaki ayakkabısını bağlamış geri gelirken kolu takılmış açıkcası bencede inanması pek kolay değil ama olan olmuş işte önemli olan arabada birşey olmaması

Bulut Y.
27-11-2009, 20:47
peugeot 308 lerde bu sistem war bi arkadasım almıs denedik 110 120 giderken R ye taktım hiçbişey olmadı araç kendini boşa aldı sora D ye alıp devam ettik inşallah swiftlerdede bu sistem wardır yoksa sübab yakalamıstı sanırım aracın yanı bi sıkıntı olsa anlardın bence sesinden titremesinden falanından filanından :P :D

Swift
27-11-2009, 20:58
peugeot 308 lerde bu sistem war bi arkadasım almıs denedik 110 120 giderken R ye taktım hiçbişey olmadı araç kendini boşa aldı sora D ye alıp devam ettik inşallah swiftlerdede bu sistem wardır yoksa sübab yakalamıstı sanırım aracın yanı bi sıkıntı olsa anlardın bence sesinden titremesinden falanından filanından :P :D

sizde tam deliymişsiniz :D

barisy
27-11-2009, 21:03
corolla d4d otm kullanıyorum. araç giderken geri vitese de geçirebiliyorsun ama sadece bip bip bip uyarı sesi alıyorsun , yani vitese geçirmiyor kesinlikle. swiftin de 1 e getiğini zannetmiyorum. bence problem olmaz.

overblack
27-11-2009, 23:35
bişi olmas safe mode'a alıyor kendini.

HALUK
28-11-2009, 00:26
valla bizdeki otomatik jazzı denedim. kesinlike 60 km üstünde giderken 1. vitese geçiremedim
yani ben asılıp geçiremediysem, orda kol degmesi ile geçirmesi efsane olur, ozaman benim yedigim ete ekmege yazık olur.;)

cem36
28-11-2009, 00:50
Golf oto. aracımı yaklaşık 100km de 2 ye çekim derken 1 e indirmişim fark etmedım araba vitese geçmedi kaç yıl önce oldu daha sonra herhangı bir problem yaşamadım bu konu benımde hep aklımdaydı..

Bulut Y.
28-11-2009, 01:53
sizde tam deliymişsiniz :D

sen bide test sürüşünde görücektin :D