PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : soru: SPACER

serhatayasli
28-11-2009, 11:51
öncelikler herkesin bayramı mübarek olsun;
bir sorum olucaktı beyler; 350z'ye spacer takalım diyorlar jantlar içerde kalıyormuş? n kadar güvenlidir bu spacerlar yuksek hızlarda yada yanlarda? hangi marka iyidir nerden temin edebilirz? jantı değiştirin demeyin lütfen; ofsetli jantımızda var fakat şuan üstündeki janta takıntımız olduğundan soruyorum yoksa daha ofsetli jant takıyoruz zaten. sadece spacer hakkında bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

yavuz364
28-11-2009, 12:09
biz kullanıyoruz sorunsuz olarak, marka olarak genelde zaten birçoğu aynı, çok saçma şekilleri olmadığı sürece fark olacakğını sanmıyorm.. ön taraflara takıldığı zaman bazı arabalarda sorun çıkıyor deniyor, ama henüz net olarak neden sorun çıktığının mantığını anlatan olmadı :) anladığım kadarı ile bazı arabalarda sorun yapıyor, o yüzden deneyip görmek lazım.. hafif olmasına dikkat edin yeterli, birde bijonları uzatmanız gerekiyor.. spacer plastik veya çok yumuşak bi malzeme olmadığı sürece kırılma gibi bir sorun olmaz..
öncelikler herkesin bayramı mübarek olsun;
bir sorum olucaktı beyler; 350z'ye spacer takalım diyorlar jantlar içerde kalıyormuş? n kadar güvenlidir bu spacerlar yuksek hızlarda yada yanlarda? hangi marka iyidir nerden temin edebilirz? jantı değiştirin demeyin lütfen; ofsetli jantımızda var fakat şuan üstündeki janta takıntımız olduğundan soruyorum yoksa daha ofsetli jant takıyoruz zaten. sadece spacer hakkında bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

Ahmet_28
28-11-2009, 12:14
0.7 mm kullanmıştım sorun yoktu.ama 2 cm kullananlarda var siz kaç cm dışarı çıkaracaksınız jantları bilmiyorum ama fazla geniş spacer yol tutuşu etkiliyor

yavuz364
28-11-2009, 13:43
0.7cm mi ?? yani 7 mm kullandınız dimi ?
yol tutuşu iyi yönde etkiliyor demek istediniz herhalde ? :) değilse sorun ne ?
0.7 mm kullanmıştım sorun yoktu.ama 2 cm kullananlarda var siz kaç cm dışarı çıkaracaksınız jantları bilmiyorum ama fazla geniş spacer yol tutuşu etkiliyor

Eworen
28-11-2009, 14:03
bende önlerde 10 mm arkalarda 15 mm kullanmıştım bi kaç sene kullandım spacerdan yana şikayetim olmadı hiç
atlanmaması gereken detay bazıları ince kullandığı için dümdüz spacer kullanıyor ve bütün yükü bijona veriyor bu tehlikeli olan yol
olması gereken porya gibi ortası mevcut olan bu sayede yükü bijonlara değilde orjinal sistem gibi spacer ın ortasına ve direk poryaya bu da güvenli olan yol..

yavuz364
28-11-2009, 14:12
bende aynen bu şekilde düşünüyordum ve baya araştırdım, herkese sordum ancak orta poryası olmayan arabaları (çok dandik arabalar değil.. ) gördükten sonra demekki bijonlar da yükü taşıyabiliyor fikrine uydum :)

bende önlerde 10 mm arkalarda 15 mm kullanmıştım bi kaç sene kullandım spacerdan yana şikayetim olmadı hiç
atlanmaması gereken detay bazıları ince kullandığı için dümdüz spacer kullanıyor ve bütün yükü bijona veriyor bu tehlikeli olan yol
olması gereken porya gibi ortası mevcut olan bu sayede yükü bijonlara değilde orjinal sistem gibi spacer ın ortasına ve direk poryaya bu da güvenli olan yol..

Eworen
28-11-2009, 14:21
bende aynen bu şekilde düşünüyordum ve baya araştırdım, herkese sordum ancak orta poryası olmayan arabaları (çok dandik arabalar değil.. ) gördükten sonra demekki bijonlar da yükü taşıyabiliyor fikrine uydum :)

benim bizzat başıma geldiğinden biliyorum;
önler öyleymiş benim haberim yok tabi,çok kısa süre sonra başka bi sebepten kaza yaptım servisteki herkez allah korumuş dedi başka bişey demedi 3 bijonun hepsi sıyırmış fırladı fırlıycak pozisyonda sonra hemen yeni yaptırttımda bi kaç sene boyunca sorunsuz bindim..

yavuz364
28-11-2009, 15:50
peki kazanın sebebinin bijonlarla alakası var mı ? :confused: belki de kaza anında bijonlara çok geldiği için öyle olmuştur.. o zaman poryasında çıkıntı olmayan arabalar riskli mi :soru::soru:
benim bizzat başıma geldiğinden biliyorum;
önler öyleymiş benim haberim yok tabi,çok kısa süre sonra başka bi sebepten kaza yaptım servisteki herkez allah korumuş dedi başka bişey demedi 3 bijonun hepsi sıyırmış fırladı fırlıycak pozisyonda sonra hemen yeni yaptırttımda bi kaç sene boyunca sorunsuz bindim..

Mechanix
28-11-2009, 17:05
Bizim arabalarda en düşük 3cm var.Ama düzgün yapılmaz ise spacer balans yapar.
Uzun spacer için uzun saplama lazım.Önemli olan saplamanın düzgün olması.

Ahmet_28
28-11-2009, 18:32
0.7cm mi ?? yani 7 mm kullandınız dimi ?
yol tutuşu iyi yönde etkiliyor demek istediniz herhalde ? :) değilse sorun ne ?

ben bu güne kadar geniş spacer kullanıpta iyi yönde etkilediğini söyleyen kimseyi duymadım.spacer yolu iyi tutsun diyemi takılmaya başladı yoksa

gorke
28-11-2009, 18:34
350z için h&r ın spacer ve saplama kiti var. problem yaşamazsınız..

yavuz364
28-11-2009, 21:35
aracın taban genişliği arttığı için dengenin arttığı bariz, clio RS te çok konforlu hiç sorunsuz kullanıyorz..

ben bu güne kadar geniş spacer kullanıpta iyi yönde etkilediğini söyleyen kimseyi duymadım.spacer yolu iyi tutsun diyemi takılmaya başladı yoksa

ReßeL
29-11-2009, 06:53
Spacer experleri H&R'dir. Dogru uygulanirsa tehlike yaratmaz. Son derece hafif ve saglamdir.

ali
30-11-2009, 00:09
burdan bakabilirsin, bende bi ara araştırmıştım epey.

http://www.pozitifauto.com/HR/Nissan-Infinity.pdf

serhatayasli
30-11-2009, 01:15
teşekkür ederim hepinize biraz araştırdıktan sonra güvenilir olduğuna kanaat getirdim bende; bugun sipariş verdim 4 adet h&r önlere 15mm arkalara 20mm bakalım nsl olucak... araçta şuan tanabe pro five coilover var; sürter diye 25mm+ almadım umarım keşke 25mm almak zorunda kalmayız tekrardan :)