PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : navara için chip veya box....

mustafa-u
29-11-2009, 19:40
2010 model 144 hplik otomatik navara için chipmi yoksa boxmı tercih edilmeli......
bu 2 ayrı işlem sonunda sonuçları ve fiyatları nasıl olur ...

TaGo
29-11-2009, 21:31
ahk nikli hakan kardeşim box kullanıyor navarasında. Amerikadan getirttik 2 adet. Ben yeni l200 için aldım ancak kullanmadım. Hakan çok verim aldım gayet güzel oldu diyordu. rollingte 155 hp lik alfa156 2.0 ı dahi geride bırakıyormuş.

mustafa-u
30-11-2009, 20:06
kullandığınız box ne marka ve fiyatı ne kadardı...

ahk
30-11-2009, 20:50
alman menşeeli bi üründü bi miktar kullandım bende de 144 lük manuel vardı susurluk yolunda Q7'nin arkasında kadranda 215 civarlarını gördüm. Box hala torpidoda duruyo işine yararsa 100TL'ye vereyim.
2000-2500km kullandıktan sonra söktüm bi daha da takmadım :D
Alfa muhabbeti biraz abartıya kaçmasın 20-120 falan yaptık ayrıca alfa tüplüydü ;)

Cihazın linki bu :
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Power-Box-CR-Diesel-Tuning-Chip-NISSAN-Navara-2-5-Dci_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem35a4be1ee3QQitemZ23 0397189859QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAcce ssories

H22Power
30-11-2009, 20:58
yazılım ile yaklaşık 30ps 60nm tork alırsın istersen sana yardımcı olabiliirm o konuyla ilgili.. box a gelince psikolojik olarak güç alırsın kaç hp kaç tork dersen ruh haline ve hayal gücüne kalmış:D

ahk
01-12-2009, 08:51
box veya chip tuning olsada çıkarsın dyno'ya ne olmuş görebilirsin hiçbirinde hayal gücüne ihtiyacın yok. box'ın tek faydası istediğin an sökersin orjinale dönersin chip tuning'de ise bu mümkün değil. Tabi chip tuning yapanlar box zararlı diyorlar ama net bilmiyorum.

mtechh
01-12-2009, 08:57
Arkadaşlar yeni bir konu açmak istemedim ama hyundai starex crdi 140 ps için box mı yazılımmı tavsiye edersiniz?

mmustu
01-12-2009, 08:58
2010 model arabaya chip yapınca garantiden çıkmıyor mu ?

Ferhat_V
01-12-2009, 09:43
2010 model arabaya chip yapınca garantiden çıkmıyor mu ?

servis yaparsa çıkmıyor dışarda yapılırsa çıkıyor her markada aynı bahane:)

mmustu
01-12-2009, 09:46
servis yaparsa çıkmıyor dışarda yapılırsa çıkıyor her markada aynı bahane:)

yetkili servisler chip tuning mi yapıyor :D

Ferhat_V
01-12-2009, 09:47
yetkili servisler chip tuning mi yapıyor :D

nissan navara için yapanı var... 0 km navara aldığımızda söylenmişti isterseniz aracın gücünü arttırırız diye yada dış aksesularlar için yardımcı oluruz diye.

bu arada vw de yapıyor diye biliyorum transporterler filan..

ahk
01-12-2009, 10:59
vw bi ara abt çıkardı yok oldu, honda mugen dedi sadece mutluhan kaldı, mitsubishi pickup ları için ralliart beyin satıyor 2,5-3 civarı fiyatla yani ufak tefek oldu ama yetkili servisler garanti vererek mod. yapmıyorlar. Yapanlarda sadece kendi servisi için idare ederler garantiden kesinlikle çıkar ;)

H22Power
01-12-2009, 13:19
40 kere soruldu 40 kere söyledik hala daha aksini idda ediyor çok bilen arkadaşlar box dediğiniz içinde 2 dolarlık dandik bir direnç bulunan hikayeden bir kutu beyine mazot soğukmuş gibi sinyal veriyor böylece araç sürekli ilk çalışmada zengin olan karışımla 90 derecedede sanki ilk kez çalışmış gibi soğukmuş gibi zengin karışımda gidiyor güç alınırmı? hissedilir bir güç alınmaz gelelim çip e kim demiş orjinale dönülmüyor 10dk bile sürmez yazılımı stock hale çevirmek Allah aşkına cahil cahil konuşmayın bilmediğiniz konularda sırf şu box muhabbetini 40 kere izah ettim hatırlıyorum nanocharger la 15 ps güç te alırsınız siz şimdi....

ahk
01-12-2009, 14:09
3 senedir chip tuningle uğraşıp usta oldun bizde cahil olduk di mi :D 10 sene önce vti'ma yeni zelandadan o bahsettiğin dirençlerden getirtiyordum sende bisikletinin zincirini yağlıyordun :D

unutma burda herkes bilgi paylaşımı için bulunuyor bilende olur bilmeyende eğer bilmeyenlere sinirleniceksen yazma veya herkese cahil falan yazma ;) kendi adıma sölim bu işlerden anlamam uğraşmamda çünkü ararım özgünü en kralını yapar benimde kafam rahat eder.

chip tuning'de eğer beyne direkt yazılımı atmayıp chip'e yazılım yaparsa öle her istediğinde tak çıkar yazılımı yaz sil biraz zor. Veya sen chip tuning yapsan bi arabaya (benim gibi bi adam olursa) haftada 2 gün yazılımı silip tekrar yazılımı atarmısın?

H22Power
01-12-2009, 14:20
3 senedir chip tuningle uğraşıp usta oldun bizde cahil olduk di mi :D 10 sene önce vti'ma yeni zelandadan o bahsettiğin dirençlerden getirtiyordum sende bisikletinin zincirini yağlıyordun :D

unutma burda herkes bilgi paylaşımı için bulunuyor bilende olur bilmeyende eğer bilmeyenlere sinirleniceksen yazma veya herkese cahil falan yazma ;) kendi adıma sölim bu işlerden anlamam uğraşmamda çünkü ararım özgünü en kralını yapar benimde kafam rahat eder.

chip tuning'de eğer beyne direkt yazılımı atmayıp chip'e yazılım yaparsa öle her istediğinde tak çıkar yazılımı yaz sil biraz zor. Veya sen chip tuning yapsan bi arabaya (benim gibi bi adam olursa) haftada 2 gün yazılımı silip tekrar yazılımı atarmısın?

10 sene önce 13 yaşındayken altımda sadece benim kullandığım 92 model toyota camry 2.0 vardı aile ferdlerinde başka araçlar olduğundan bisikletimin zincirini en son 10 yaşında yağladım

bilmeyene sorana 1000lerce bilgi içerikli postum var ben bilmeden denemeden konuşana tahammül edemiyorum

haftada 2 gün yazılımı resetler tekrar atarız sıkıntı yok sen gelebilirsen haftada 2 kez sıkıntı olmazsa yol bizede resetlemek sıkıntı olmaz yeterki senin canın saolsun:icon_tup:

son olarak burda herkes az çok bişi biliyor ama ben
filtreden 10ps
egzosttan 20 ps
motorsilk ten 7 ps
nanochargerdan 15ps alındığını iddia eden gördüm
bugun yine baktım box ile 24ps alınabileceğini iddia eden var Allah şahidim neyin kafasını yaşayarak bunları söylüyorlar merak ediyorum yani adam salak mı 2200 dolar para veriyor 300-500 dolar ayar parası veriyor kpro alıyor typer dan 15ps güç almak için tuning işi bu kadar ucuz mu abi sen söyle yaşça benden büyüksün altında ewo var bu işin içindesin sende hks fcon alıcağına nanocharger al aynı gücü veriyormuş gülmez misin buna şimdi?

cem
01-12-2009, 14:29
40 kere soruldu 40 kere söyledik hala daha aksini idda ediyor çok bilen arkadaşlar box dediğiniz içinde 2 dolarlık dandik bir direnç bulunan hikayeden bir kutu beyine mazot soğukmuş gibi sinyal veriyor böylece araç sürekli ilk çalışmada zengin olan karışımla 90 derecedede sanki ilk kez çalışmış gibi soğukmuş gibi zengin karışımda gidiyor güç alınırmı? hissedilir bir güç alınmaz gelelim çip e kim demiş orjinale dönülmüyor 10dk bile sürmez yazılımı stock hale çevirmek Allah aşkına cahil cahil konuşmayın bilmediğiniz konularda sırf şu box muhabbetini 40 kere izah ettim hatırlıyorum nanocharger la 15 ps güç te alırsınız siz şimdi....

Mazotun soguklugunu neyle ölçtün sen öyle ?

H22Power
01-12-2009, 14:32
Mazotun soguklugunu neyle ölçtün sen öyle ?

bu box ları ithal eden abimizden öğrendiğim bilgi bu o neyle ölçtü sormadım en son yerlere atıyordu box ları yalandan yere getirdik içindeki direnç e bak die kırıp gösterdi:icon_tup:

cem
01-12-2009, 14:33
bu box ları ithal eden abimizden öğrendiğim bilgi bu o neyle ölçtü sormadım en son yerlere atıyordu box ları yalandan yere getirdik içindeki direnç e bak die kırıp gösterdi:icon_tup:

iat sensorunu yaniltiyor olmasin o ? Bilmiyorsan cok bilgili gibide davranmayacaksin uyelere azarlar gibi.

H22Power
01-12-2009, 14:42
iat sensorunu yaniltiyor olmasin o ? Bilmiyorsan cok bilgili gibide davranmayacaksin uyelere azarlar gibi.

ben kimseyi azarlamıyorum bilgiyide parçayı getiren montajlayandan aldım uygulayan tr ye getirenden edindiğim bilgiyi söyledim box benim umrumda deil arabamada öle abuk şeyler takmam bu parçayı ithal edip montajlayan adamdan daha iyisini siz biliyorsanız tebrikler...

ahk
01-12-2009, 15:42
uzatmaya gerek yok burda cahil demen ayıp sonuçta amaç üzüm yemek bağcı dövmek değil ;)

ahk
01-12-2009, 15:48
ha ben ne yaptım dersen laptop'uma ecuflash programını ayrıca logları almak için 15$'a bi program daha aldım üstüne programı atmak için tactrix kablosunuda aldım git gel yapmamak için 2-3 program yaptırdım kafama göre bi onu bi bunu atıyodum :D

mustafa-u
01-12-2009, 16:59
biraz hararetlide olsa edindiğim bilgilere göre BOX işinden vazgeçeceğiz anlaşılan....
yorumlar için teşekkürler...;)

levent
02-12-2009, 08:31
mustafa abi yazılım daha sağlıklı olur her koşulda derim ben, box ile base map üzerinde pompa basıncı arttırılarak güç alınıyor ama yazılımda tüm devirlerin dolu dolu kullanırsın aracını ;)

pureal
18-01-2010, 12:20
dizelciler race chip e bakabilirler uygun fiyat ayar imkanı vs ve güsel değeler alınabiliyor ;)

fsunnetci
18-01-2010, 14:24
motordan güç almanın başka yollarıda var..:icon_wackilla chip veya powerbox ile olmuyor bu işler..aracın beyinine müdahele edip turbo ve yakıt pompası ömrünü azaltmak yerine çevreyi koruma adına araçta beygir gücünü kısıtlayan bazı ekipmanları iptal ederkte bu güç artışını sağlayabilirsiniz:D

tazmaniac
18-01-2010, 22:30
motordan güç almanın başka yollarıda var..:icon_wackilla chip veya powerbox ile olmuyor bu işler..aracın beyinine müdahele edip turbo ve yakıt pompası ömrünü azaltmak yerine çevreyi koruma adına araçta beygir gücünü kısıtlayan bazı ekipmanları iptal ederkte bu güç artışını sağlayabilirsiniz:D

arkadasim biraz daha acarsan bilgilendirmek adina sevinirim,bende biraz ilgi uyandirdi bu muhabbet:D

fsunnetci
18-01-2010, 22:56
arkadasim biraz daha acarsan bilgilendirmek adina sevinirim,bende biraz ilgi uyandirdi bu muhabbet:D

:D ilgi uyandırır tabii beleş tuning...;) şaka bir yana arkadaşım nerden başlıyayım bilmiyorum ama şunu bilmelisin ki avrupa da her geçen yıl otomobil üreticileri euro emition yani Avrupa egzos emisyon değerlerini yakalamak uğruna araçlarda üretim aşamasında bir nevi çevreye yayılan zehirli atık gazları euronorm standarlarında tutmak için en az 2 en çok 4 adet sensör filtre ve süzgeçler ile bu soruna çözüm bulmak için uğraşıyorlar..inanırmısın avrupada insanlar araba alırken egzoz emisyon değerlerini bile göz önünde bulundurarak otomobil seçimlerini buna göre yapıyorlar..:rolleyes:bize göre çok yabancı bir seçim unsuru ama orda öyle..bu yapılan uygulamalar egr valfinden tutunda son susturucu öncesi konulan 2 adet susturucu ve çift katalizör parçalarına varana kadar araçta devamlı beygir düşüklüğü yaşanıyor.en basitinden en basit 1.6 araçlarda bile Katalizör iptali ile 5 hp alınabiliyor..emme manifoldu nu ve egsoz manifoldunu genişletme ile egr iptali, katalizör iptali, orta susturucu iptali ile yapılan bu uygulamalar ile 2.000cc bir araçta 8hp-15hp ye kadar motor gücü artışı olailiyor.bu iptal etmeler zor iş değil egsoz cu da 1 saat içinde yaptırabilceğin şeyler bunlar:hahaha:bu dizel veya benzinli hiç farketmez her ikisinde de motor gücü artışı sağlarsın..ammaa:eek:çevre kirliliği bu durumda göz ardı ediliyor ama şu var ki hala ülkemizde 1970 lerin teknolojisi ile üretilmiş otobüs araçları 24 saat boyunca toplu taşıma görevi üstleniyor ve çevreyi senin bu uygulamalar sonucu yapcağın çevre kirliliğinin 10 mislisini hergün yapıyor:D:beuj:umarım yardımcı olabilmişimdir:icon_tup: