PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : S14 Nissan 200SX için Araç Bilgi

Kemal_H
01-12-2009, 12:07
Çok yakın bir arkadaşım için almayı düşündüğümüz bir araç

evveliyatını bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler

http://www.sahibinden.com/gt45_silvia_s14_manuel_-78WQQaXQQ15972388WQQpXQQdisplayitem

overblack
01-12-2009, 12:13
hakkının arabası kendiside buraya üye.

Tugral
01-12-2009, 12:14
valla bu aracı bizde düşünüyoruz acıkcası :)

tool
01-12-2009, 12:18
bunuda almak istiyorum!

emre yeşil
01-12-2009, 12:18
Bende düşünmüştüm bu aracı ama 200sx e motor yaptırmaktan bıktım artık savaş abinin önü araba dolu yapmaya başlıyorsun arabayı o bu derken 5 ay geçiyor liste 10-15 oluyor araç 30 a geliyor yeni kasa düzgünler var onlar daha mantıklı bence

Tugral
01-12-2009, 12:22
biz motor konusunda yazdıklarına güvenerek sadece turbo değiştirmeyi planlıyoruz :) O yüzden bilenlerin yardımcı olmasını istiyoruzki sonra elimizde kasa patlamasın

mgnPower
01-12-2009, 12:40
bu araci hakki almadan oncede konusunu acmisti oyle almisdi. gorurse konuyu yazar kendiside.

KA®ANLIK
01-12-2009, 12:49
bu araca da amma bakan varmış :D
bizde bakıyorduk :)

emre yeşil
01-12-2009, 13:00
biz motor konusunda yazdıklarına güvenerek sadece turbo değiştirmeyi planlıyoruz :) O yüzden bilenlerin yardımcı olmasını istiyoruzki sonra elimizde kasa patlamasın

motor konusunda birşey yazmamışki 170,000 kmde yazmış gazlanan bir arabada kaç bin daha gider sence bu motor. Eğer zevk alarak sorunsuz binmek istiyorsan motoru sıfırlanmamış veya düzgün sıfırlanmamış hangi 200sx i alırsan al mutlaka motor yaptırman gerekicektir belkide ben öyle alıştım belkide takıntılıyım ama eğer spor bir araba alıyorsan mutlaka sıfır motor masrafını üstüne ekleyipde planlarını gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Kemal_H
01-12-2009, 13:33
motor konusunda birşey yazmamışki 170,000 kmde yazmış gazlanan bir arabada kaç bin daha gider sence bu motor. Eğer zevk alarak sorunsuz binmek istiyorsan motoru sıfırlanmamış veya düzgün sıfırlanmamış hangi 200sx i alırsan al mutlaka motor yaptırman gerekicektir belkide ben öyle alıştım belkide takıntılıyım ama eğer spor bir araba alıyorsan mutlaka sıfır motor masrafını üstüne ekleyipde planlarını gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Dogru söylüyorsun Emre ama adam deseki motoru sıfırlandı yeni yapıldı dogru düzgün toplanıp toplanmadığını nasıl anlıyacaz ?
nelere dikkat etmek lazım Turbolu bir araba tecrübemiz yok sadece kulakdan dolma bilgilerimiz var ?
Bizim için ilk etapta arabanın kazasının olup olmadığı , kaportasında herhangi çürüme olup olmadığı daha sonra motor çünkü her daim para olduktan sonra daha iyisi yapılabilir ?

Tugral
01-12-2009, 13:34

bende sx kullanıyorum motoru sıfırlatmadım henüz, öyle aman aman masraf açmadı. 170 binde aldım 210 binde şu an. Elbetteki sorunsuz binmek için toplatman lazım ama en azından aracı alırkenki elin darlığını borcunu harcını gidericek kadar (en az 2 yıl) sorunsuz binmesi lazım. Bu işler bütce işi herkesinki bir değil tabi sen alırsın sıfırlatırsın ben alırım zamanını beklerim elimin bollaşmasın beklerim...

M.Can Çimir
01-12-2009, 14:26
valla bu aracı bizde düşünüyoruz acıkcası :)

Dogru söylüyorsun Emre ama adam deseki motoru sıfırlandı yeni yapıldı dogru düzgün toplanıp toplanmadığını nasıl anlıyacaz ?
nelere dikkat etmek lazım Turbolu bir araba tecrübemiz yok sadece kulakdan dolma bilgilerimiz var ?
Bizim için ilk etapta arabanın kazasının olup olmadığı , kaportasında herhangi çürüme olup olmadığı daha sonra motor çünkü her daim para olduktan sonra daha iyisi yapılabilir ?

Arabayı kimin için düşündüğünüzü doğru mu anladım :) birlikte düşünelim öyleyse :D

emre yeşil
01-12-2009, 14:28
haklısın tuğral ben sadece aklında bulunsun için rahat olsun maliyet hesaplarken daha düzgün bilgiler aklında olsun diye yazdım bende iki tane 200sx topladım motorlarını ellemeden sorunsuzda 1,3 bar da kullandım hiçde masraf açmadı çok şükür.

Araba diğer ilan fiyatlarına görede gayet mantıklı gözüküyor bende bu aracı düşündüm demiştim ya ilk başta belki sende benim gibi alıp motorunu sıfırlayıp arabayı toparlayıp binmek istersen falan benim maliyetlerime gelirsin diye düşünmüştüm o yüzden uyarmak istedim otomobil kısmına bakmadım bile :)

Tugral
01-12-2009, 14:39
haklısın tuğral ben sadece aklında bulunsun için rahat olsun maliyet hesaplarken daha düzgün bilgiler aklında olsun diye yazdım bende iki tane 200sx topladım motorlarını ellemeden sorunsuzda 1,3 bar da kullandım hiçde masraf açmadı çok şükür.

Araba diğer ilan fiyatlarına görede gayet mantıklı gözüküyor bende bu aracı düşündüm demiştim ya ilk başta belki sende benim gibi alıp motorunu sıfırlayıp arabayı toparlayıp binmek istersen falan benim maliyetlerime gelirsin diye düşünmüştüm o yüzden uyarmak istedim otomobil kısmına bakmadım bile :)

Teşekkür ederim uyarının mantıklı olduğuna zaten lafım yok ama alıcak olan şu an masraf yapamıycak o yüzden tırıs tırıs gidiyoruz :) Fiyat düşük olunca uygun geldi eğer aracın sahibininde dediği gibiyse borcunu bitirene kadar yürüsün yeter bize :) Sonra güzelce toparlanır kasa durumu önemli birde şaseye inmiş darbesi varmı? cürük durumu abartı olcağını sanmıyorum ama ne durumda vs..

Kemal_H
02-12-2009, 08:49
Kimsede bilgi yok sanırım bu araba konusunda ??

seymansarac
10-12-2009, 11:36
arkadaşlar selam herkeze;

Aracın sahibi benim..
aracımın ilanda yazdığım neyse sıkıntısıda odur, sadece yeni bir turbo alınıp takılacak o kadar. Motor durumu gayet sağlıklı ve sıkıntısızdır.Turbom arızalanmadan önce damla yağ bile eksiltmiyordu o kadar söyliyeyim.
kaportada biyik bir kazası belası yoktur. ön paneli ve ön çamurlukları orjinal olup daha fabrika sticerları bile üzreinde duruyor. boyası yeni durumda pırıl pırıl.
yürüyeni difransiyeli şanzımanı sorunsuzdur.

extra olarak yapılıcak masraflar ön camda çatlak var yan sanayi olimpia cam takarsanız sıfırı 200 lira bende bu konuda yardımcı olabilirim.
yolcu koltuğunun sol bellik kısmında sigara kutusu kadar bir aşınma var burda 50ytl'ye döşemecide hallediyorlar. ön tampon altı ekte hafif bir çatlama var macunlanıp boya atılıcak o kadar.
kaportada kesinlikle çürük değil pas başlangıcı bile yoktur.

başka bir sorusu olan varsa sorabilir yada telden ulaşırsanız konuşabiliriz.

sitede turbom arızalandığında da konu açmıştım zaten 200sx'e turbo aranıyor diye; 2. el bi turbo aldım ama oda sıkıntılı çıktı ve şu an maddi durumlarım müsait olmadığından araçla ilgilenemiyorum, kentkonuttan ev alıcam taksitle Allah izin verirse o yüzden nakit sıkıntım var.
düşünen arkadaşlar çekinmeden herşeyi sorabilir.. şuan zaten telefonlarım susmuyor =)
epey bi takas teklifi alıyorum benim kafamda eg civic vardı takas için ama bakalım hayırlısı artık.

Kemal_H
10-12-2009, 12:20
araba duruyorsa satılmadıysa bizim teklifimiz geçerli Hakkı
eger sende okey dersen gelir bakar takaslar arabaları farkıyla tabiki biz S14le sen CRX le dönersin eve ;) Teşekkürler

seymansarac
10-12-2009, 12:32
eger sende okey dersen gelir bakar takaslar arabaları farkıyla tabiki biz S14le sen CRX le dönersin eve ;) Teşekkürler
şuan beklemedeyim haftaya çarşambaya kadar birisi için bekliycem parayı ayarlabilirse ona vericem.Kadir abiyede bilgi verdim az önce haberleşicez bi aksilik olursa.

DaRkNeSs-
10-12-2009, 13:14
vaaay kadire mi bakıyosunuz bu canavarı :)
araç on numara duruyor,param olsa dakka düşünmeden alırdım bunu :) 2. araba yapardım crx in yanına, yanlamak keyfi bambaşka:)

M.Can Çimir
10-12-2009, 13:53

Sen de al bi 200 SX bari, muhteşem üçlü RWD'ye geçsin :D

Tugral
10-12-2009, 16:29
şuan beklemedeyim haftaya çarşambaya kadar birisi için bekliycem parayı ayarlabilirse ona vericem.Kadir abiyede bilgi verdim az önce haberleşicez bi aksilik olursa.

Hayırlısı olsun ne diyelim. Biz umutla bekliyoruz sizden haberleri

seymansarac
10-12-2009, 16:41
Hayırlısı olsun ne diyelim. Biz umutla bekliyoruz sizden haberleri
tamam burdan duruma göre haber veririm.alıcak olan adamlar biraz garip geldi:beuj: zaten bana eğer olursa parayıda elden almıycam hesabıma yatırıtıcam sahte para olmasın diye:D

Kemal_H
10-12-2009, 18:27
tamam burdan duruma göre haber veririm.alıcak olan adamlar biraz garip geldi:beuj: zaten bana eğer olursa parayıda elden almıycam hesabıma yatırıtıcam sahte para olmasın diye:D

senden İyi haberleri bekliyoruz artık Hakkı

Yok Can ben şimdilik düşünmüyorum ama Kadirle Osmana uyarsam bende yanyan aralarına girerim :D

M.Can Çimir
10-12-2009, 18:37
Yok Can ben şimdilik düşünmüyorum ama Kadirle Osmana uyarsam bende yanyan aralarına girerim :D

Antalya Yankees :D :cool:

nicomedia
10-12-2009, 18:43
hakkı bence ucuza veriyorsun kardeşim :) ben olsam bi turbo atarım ona 18 den bi kuruş aşaa vermem ;) araba düzgün çünkü

ygtkrmdnz
10-12-2009, 18:54
Eğer sorun sadece turboysa alaınabilecek bir araç.

seymansarac
10-12-2009, 19:21
senden İyi haberleri bekliyoruz artık Hakkı

hayırlısı valla benim için iyi haber nakit olarak bir an önce satmak:D:D ama artık hayırlısı işte..:)

seymansarac
10-12-2009, 19:23
hakkı bence ucuza veriyorsun kardeşim :) ben olsam bi turbo atarım ona 18 den bi kuruş aşaa vermem ;) araba düzgün çünkü

abi annem tutturdu ev ev diye :D:D:D ara ödemsi için nakit lazım araba satılmazsa kredi çekmek zorunda kalıcam:icon13: o yüzden ucuza gidiyor gerçekten..

IMOBILIZER
19-12-2009, 23:00
ahhhhhhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhhhhh.
Bu sürpriz olacaktı degerli Hakkı kardeşim. Para hazırlanmıstı hatta telefonda konusmustuk Pazartesi için hatırladınmı ELÇİLİK oKAN BEN :)
Sans eseri baktım yola cıkacaktım birde devlet bakanı geldi ondan geciktim.Ama tam cıkacagım birdaha ilana bakayım dedim elimdeki para yere döküldü.....Zaten bir nevi kredi idi çok istediğim bir araçtı ama satılmış.
Alana hayırlı olsun.
Ne diyeyim elden bu geliyor artık.
Neyse Dostluk önemlidir Bir arkadaş kazanmış olduk :)

seymansarac
20-12-2009, 19:38
ahhhhhhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhhhhh.
Bu sürpriz olacaktı degerli Hakkı kardeşim. Para hazırlanmıstı hatta telefonda konusmustuk Pazartesi için hatırladınmı ELÇİLİK oKAN BEN :)
Sans eseri baktım yola cıkacaktım birde devlet bakanı geldi ondan geciktim.Ama tam cıkacagım birdaha ilana bakayım dedim elimdeki para yere döküldü.....Zaten bir nevi kredi idi çok istediğim bir araçtı ama satılmış.
Alana hayırlı olsun.
Ne diyeyim elden bu geliyor artık.
Neyse Dostluk önemlidir Bir arkadaş kazanmış olduk :)

Bende heralde kredi işlerini halledemediğin için aramadın sanıyordum, valla abi tanıdık birilerine gitmesini çok istiyordum hayırlısı olsun artık..
evet dostluk ilk öncelikli değerimiz.. saol abi..

mono
20-12-2009, 21:22
alan kişi 15 yıllık arkadaşım :) siteye üye değil ama ben söylerim, sen tanıdığa gitmiş kadar emin olabilirsin arkadaşım ;) pendik'te 200sx çetesi kurucaz bu gidişle :)

seymansarac
20-12-2009, 21:29
alan kişi 15 yıllık arkadaşım :) siteye üye değil ama ben söylerim, sen tanıdığa gitmiş kadar emin olabilirsin arkadaşım ;) pendik'te 200sx çetesi kurucaz bu gidişle :)
öylemi sevindim o zaman..

Sr22DeT Silvia
01-04-2010, 17:56

Alan arkadaş artık siteyede üye ve buraya araçla ilgili sorulan sorulara alındığı gün itibari ile (28 Aralık 2009) bugüne kadar neler yaşadığımı kısaca özetlemek istiyorum..

Hakkı arkadaşımızla bir ticaretimiz oldu, benim ilk aracım olacaktı ve aracın resmine bakarak ve tabiki bütçesinede bakarak hareket ettim. izmit kartal yakın mesafe olmadığı için oraya iş için geçtiğimde araç için kapora verdim ilanı kaldırmasını istedim. sağolsun ilanıda kaldırdı. 1 hafta kadar sonra tekrar yanındaydım kalan paranın yarısını kadar bir miktar daha takdim ettim. ve 28 aralık günü kendisi ile buluştuk ve alım satımı yaptıktan sonra bana bir senet imzalattı çünkü anlaştığımız rakamdan 850tl eksiğim vardı 20şubat 2010 gününe. daha sonra aracın koltuğuna oturdum ve ilk kez o anda anahtarı çevirdim ve evin yolunu tuttum..

Bende ilanda okuduğum gibi tek sorunu turbosu diye yönelmiştim araca ama öyle olmadı..Tek sorunu olan şeyin üstüne 50 tane daha sorun çıktı ve şu an aracın motoru jdm works te araç ise evin otoparkındadır..

Hakkıya son meblayı ödemek için kendisini istanbula araç ile davet ettiğimde amacım beraber aracı bir servise sokarak ne eksikleri var beraber ken bir duyalım ve sorun sadece ilanda ki gibi sadece turbo mu bunu bir öğrenelim dediğimde ''yok öyle saçma birşey, benim acelem var senin için yıllık iznimi kullanırken manisadan geldim hemen döneceğim'' dedi. bende kendisine ''iyi ozaman'' demekten başka birşey diyememiştim.

Marş basıp yola çıkmadan önce ''sadece turbosu eksik,hararet arızalı,sol ayna ayarsız,kornanın sigortası yok, şuanda bununla antalyaya bile gidersin'' dedi. bende turbosu arızalı aracın yağ eksiltmesi sonucu neler doğarı bilmeyen birisi olarak yola çıktım ve benzin ibresinin kafasına göre takıldığını görünce ilk benzinciye girip yakıt aldım. İstasyonun araç servis kısmında aracın eksiği varmı diye baktık ki yağ kalmamış araçta. inanın yağ çubuğunun ucu bile yağsız geldi baktığımızda. Orada ''abi aracın yatak sarcakmış iyiki baktırma gereği duymuşsun'' dedi servis elemanı. Bende bu motor olaylarının teknik terimlerini öğrenmeye başlamış oldum (yatak sarması yağ eksiltince olur, yatak sarınca motor biter denklemleri vs)..Yani Hakkının lafına güvenip evede veya Antalyaya gitmeye kalksam, sürekli yağ takviyesi yapmam gerekiyormuş :)

Yola çıktım, hiç bir şekilde gaza dokunmadan, devir çevirttirmeden 70-80 le pendike vardım. Eve çıktım tekrar aracın yanına indim ama sürücü kapısı açılmadı :) Aracın hiçbir sorunu yokya, ondan olsa gerek dedim :D Yan kapıyı açtım sonra sürücü kapısını içerden açtım ve işim bitince tekrar sürücü kapısını kapadığımda sürücü camı kırılıyordu çünkü cam yukarıda kalıyor ve camı indirmek için kontak çevirip kapıyı kapayıp sonra camı yukarı kaldırmayı denedim bu sonuç verdi..bu hep bu şekilde olmak zorunda, birde sürücü kapısını kapayınca, yan kapıyıda ayrıca anahtarla kapamak gerekiyor..Bu sorunlarda aracın sadece Turbo sorunu olmasından geliyordu ;)

ilk fırsatımda turbo satın aldım ve jdm works e aracı teslim ettim orada 3 camın orjinal olmadığını öğrendim. sürücü ve kelebek + arka cam..Bu arada tarih bugünü gösterse bile 28 aralık 2009 dan bu güne araca 5 kez bindim ve 3 aya yakın jdm de durdu, onlar yaptıkça bana aracı verdiler ve ertesi sabah tekrar aracı verdim çıkan sorunları gidermeleri için. Merkezi kilit arızalı çıktı ve onu yaptırırken sürücü camınıda yaptırayım ayarını dedim kapı söküldü okadar uğraş verildi ama cam orjinal olmadığı için cam hep yukarıda kalıyordu, camları değiştirmeye karar verdim..

Kapı camı ayarlanırken ''sürücü aynasına ayar gerekiyor'' dediği için aynayada baktırayım dedim ama elektrik bağlantı kablosu bile olmayan bir sürücü aynasına nasıl bir ayar yapılacak dediler :)

Dumur olmaya başladım sorunsuz araçla, hemde daha üstünde nissanın çıkartmaları duruyormuş ya tamponunda, herşeyi ile orjinalmiş kazasıda yokmuş ya... bunları az önce okudum, aracı soranlara yazmış bu şekilde dir diye okuyanda imrenmiştir alamadık diye araç satılınca.. ''vay be, ne araba almışımda haberim yokmuş''dedim :)

Aracın debriyajından ciyak ciyak sesler geliyordu oda debriyajı bitik olduğu içinmiş oh dedim ne güzelmiş, masraf işçilikle beraber 650 tl. turbo dışında yaşadığım camdır kapı kilitlenme masraflarıdır bunlarda bana en uygun şekilde 970 tl. ye patladı. bu arada yolda kaldıklarımı yazmıyorum aracın sebepsizce yolda bırakmaları var..

Bu sorunları çözmek adına yine aracı bıraktım. bu süre içersinde çıkanlar ve sorun olanlar sa; motorun benzin filtresinin olmaması,distribitör ün arızalı olması, marş ın bitmesi, sente ayarımın bozuk olması gibi giden sorunlardı..

Bu arada benim borcumun tarihi gelmişti ve ben debriyajı yaptırdığımda hakkıya telefon edip dostum aracın senin söylediğin gibi basit sorunlara sahip değilmiş, aracına bunlar bunlar için böyle paralar harcadım sana 850tl borcum var ama onu sen unut, çünkü sen aracı bana satarken ''servise gidelim'' dediğimde ''ne gerek var, sorun yok arabada ben aracı alırken nissan yetkili servise soktum, hiç bir sorunu çıkmadı aracın'' zamanım yoklara getirip, aracı bana denettirmeden sattı..

En azından bunları beraber orada görebilirdik ve derdikki bak istediğin rakam buydu ama benim yapacağım masraflar bunlar denirdi ve bir orta yol bulunurdu ve en azından aramızda oluşan şuan ki tatsızlık olmazdı..

Araç sorun çıkardıkça gücüm oldukça müzik enstürman ekipmanlarımı satarak aracı çalışır hale getirmeye çalıştım ama arabaya para dayanmıyor :) yani istekleri ne zaman bitecek diye merak ediyordum o ''sadece turbosu bitik'' diye ilan verilen arabanın..

Sorunu hiç bitmedi 4 binde yığılmalar başladı, geri verdim dediler maf ve oksijen sensörü onları da aldık koyduk ve mutlu son blok delindi piston kol çıkardı mı diyorsunuz işte o oldu :)

Kızamıyorum artık çünkü aracımı seviyorum onunla sonuna kadar beraberim, ama bu şekilde araç satılmaz..bu şekilde ticaret olmaz ve telefon edip bak aracının bunlarıda böyle oldu ben bunlarada bu paraları harcıyorum sana veremicem dediğimde gelen cevapsa vahim derecedeydi ''olabilir sen 2.el bir araba aldın,bunların olması gayet normal bende debriyaj bitik değildi 3.viteste patinaj çekiyordum diyor ve senle ne anlaştıysak ben o parayı istiyorum diyordu'' evet kağıt üstünde borçluydum ama aslında anlaşılan bir şeyde yoktu bana ne söylendiyse aracı söylenene göre kabullenip alım satımı yapılmış ve birde senet imzalamıştım şimdi aracın bunları var dediğimde bunun neresinde anlaşma var diye insanoğluna sormak istiyorum..

Bu arada noterde ve öncesinde sen bu aracı ne kadar kullandın ne kadardır sende dediğimde 2 sene oldu ve ben 5 bin km binmedim bile dedi. evdeyim noter alım satım kağıdını inceliyorum aracı 4.08.2009 da almış ban satan zati muhterem ve 2 ayda jdm workste yatmış 2,3 haftada ben kapora verdiğimde yattı yanı 3 ayın neresinde bu arkadaş bu araca bindi merak ediyorum doğrusu..

Bunun dışında bana 2 senelik sahibiyim diyebilen birine noter kağıdında bu yazıyor diye aradım sen bunu şu tarihte almışsın ve yine hatırlıyorum ki yaş olarak daha ileride birisi bunu satıyordu bir süre evvel çünkü tüm ilanlara bakıyordum dedim oda ben sana 1 senelik felan sahibiyimdir demiştim diyebildi . o ne demek dedim? 1 senelik sahibiyim felan? yani sen yeni aldığın bir şeyi bu araba ev gibi bir ürünse nasıl 1 senelik felan diye sunarsın ki? daha 3 ay olmuş zaten senin aldığın 11.ay sonunda sana kısmi para vermişim, 12.ay sonundada senden aracı aldığımda 8. ay 11.ay arasında 3 ay zaman zarfı var ve 1 senelik felanda nasıl denebiliyor dediğimde evelenip gevelendi..

Durum budur sx severler..araç daha ne kadar yatar bilmiyorum blok kırık ihtiyaç listesi ile toplamaya kalktığınızda rakam 6000 tl ve üstü duruyor..Krank motorun sorunuymuş rektifiyecinin verdiği bilgi budur. okadar taşlanmış ki olması gereken değerin 20 katı altında bu mucizeymiş zaten bu şekilde yürümesi denildi..

SR20DET PARÇA LİSTEM:

PİSTON
ANA YATAK
KOL YATAK
EGZANTRİK ZİNCİRİ
KRANK AYI
SU POMPASI
YAĞ SOĞUTUCU
YAĞ POMPASI
KAPAK SAPLAMASI-ARP
KOL SAPLAMASI-ARP
SİLİNDİR KAPAK CONTASI
TAKIM CONTA
VURUNTU SENSÖRÜ
BLOK
KRANK
PİSTON KOLU
PİSTON KEPLERİ
KRANK ALT KORUMA SACI
EGZANTRİK ZİNCİR PALETİ
KRANK KEPLERİ
YAĞ JETİ 1 AD
YAĞ SÜZGEÇİ
ZİNCİR GERGİSİ
KAPAK SAPLAMA PULLARI
EMME SUBAPLARI

Sevgiler saygılar sizlere araç alırken napılırı öğrenmeniz adına buraya yazdım, kimseye güvenmeyin, kimsenin sözü ilede yola çıkmayın..Boşa para harcamak diye buna derler ya o misal oldu benimkisi..

yusufbatırel
01-04-2010, 18:12
Bende düşünmüştüm bu aracı ama 200sx e motor yaptırmaktan bıktım artık savaş abinin önü araba dolu yapmaya başlıyorsun arabayı o bu derken 5 ay geçiyor liste 10-15 oluyor araç 30 a geliyor yeni kasa düzgünler var onlar daha mantıklı bence
:heyoo::heyoo::heyoo:

altima
01-04-2010, 18:19
allah yardım etsin hocam ne diyim.. :icon13:

saygılar
Rıdvan...

VWci
01-04-2010, 18:30
Allah sabır versin ne denebilir ki... :(

yusufbatırel
01-04-2010, 18:34
3 ay neden bekledıkı turbo mu yoktu yerınızmı yoktu aracı bırakcak?ama fıyatınız gercekten cok makul alana sımdıden hayırlı olsun

-Aydın-
01-04-2010, 18:56
Alan arkadaş artık siteyede üye ve buraya araçla ilgili sorulan sorulara alındığı gün itibari ile (28 Aralık 2009) bugüne kadar neler yaşadığımı kısaca özetlemek istiyorum..

Baştan sona okudum yazınızı gerçekten üzücü bir durum, aracı satan kişide gerçekten kusura bakmayın yaşı benden büyük olmasına rağmen bunu yazıcam çok yüzsüzmüş :ofk: Tabi sizde bir yandan bu kadar güvenmekle çok büyük hata yapmışsınız. En önemlisi arabayı biryere göstermemişsiniz. İkincisi 2 yıldır bende demiş ve siz noterde elinizdeki kağıt parçasına bakma gereği görmemişsiniz. Zaten orda anlasanız 3 aydır bu kişide bu araba direk kıllanırdınız hem yalan söylemesinden hemde neden 3 ayda hemen satıyor bu arabayı ! Diğer bir taraftan forumda aracı sormak için açılan bu konuya aracın sahibi yazdığında profiline girip açılan konulara baksanız direk anlayacaksınız herşeyi ;)

Tarih : 22-07-2009, 10:27 şuan sizin sahip olduğunuz aracı almadan önce arkadaşınız yaptığı gibi foruma danışmış tabi pata küte bir girişle ;)

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=33691

Tarih : 08-08-2009, 18:13 aracı almış ve fotoları paylaşmış ;)

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=34661

Çok ufak bir araştırma gerekiyormuş bu kadar talihsizlik yaşamamanız için :(
Tabi tekrarlıyorum yapılan çok büyük terbiyesizlikmiş :Deli:

Allah yardımcınız olsun ve sabır versin...

ef186
01-04-2010, 19:33
Bundan birkaç sene önce Sanırım 2006 -2007 falandı izmit adapazarı sakarya tarafında galericiler sitesi içinde bir esnafın dükkanında duran uygun fiyatlı bir sx bakmaya gitmiştik sabahın köründe ki sanırım bu otomobildi .
Gittiğimizde verdiğimiz teklif çok komikti çünkü otomobilin durumu hayli perişandı ...
Sahibi ya öğretmen yada belediye çalışanı gibi devlette çalışan biriydi ...
İstanbulda makinasının yapıldığını sölemişti ama kürbütör kapağının civataları eksik ve farklı (otomobille alakasız vidalarla tuturulmuştu ). otomobilin bitek döşemesi düzgündü okadar ....
Hatırladığım biçok şey daha mevcut ama birincisi tam emin olamadım bu o araçmı ikincisi zaten satın alınmış yaşanan yaşanmış artık ....

Brs_eg
01-04-2010, 19:36
Bundan birkaç sene önce Sanırım 2006 -2007 falandı izmit adapazarı sakarya tarafında galericiler sitesi içinde bir esnafın dükkanında duran uygun fiyatlı bir sx bakmaya gitmiştik sabahın köründe ki sanırım bu otomobildi .
Gittiğimizde verdiğimiz teklif çok komikti çünkü otomobilin durumu hayli perişandı ...
Sahibi ya öğretmen yada belediye çalışanı gibi devlette çalışan biriydi ...
İstanbulda makinasının yapıldığını sölemişti ama kürbütör kapağının civataları eksik ve farklı (otomobille alakasız vidalarla tuturulmuştu ). otomobilin bitek döşemesi düzgündü okadar ....
Hatırladığım biçok şey daha mevcut ama birincisi tam emin olamadım bu o araçmı ikincisi zaten satın alınmış yaşanan yaşanmış artık ....

sanirim bende hatirladm 1-2 konusu acilmişti hatta bende acmiştm hatta ordaki yorumun

Eyvah gene bu araba kabuslarımda hep bu arabayla geziodum :(
Araba haşatın önde gideni makinası Yok gibi aslında yeni yapılmış ama Yeni ziyan edilmiş demek daha doğru ; kaporta boya konusunda da kazası var biçok noktasında ;Boyahanede değil inşaatta fırçayla boyanmış bant kullanmamış boyayan almış tabancayı dayanmış yani alan adam 3 s14 parası harcar adam eder okadar kötü durumda uzak durun aman diim ...

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=7471

o araba bu arabami acaba resmi fln yok konuda hiç ben actigm donemde.

Brs_eg
01-04-2010, 19:43
tayfun almadan oncedeki arkdasta kartal sanayiden aldi sanirim ilani ordandi.

Araç durumunun haricinde şurda onemli olan nokta ticaret yapan kişini dürüst olmamasidir.

engin6
01-04-2010, 19:44
böyle bi durumda ne denir bilmiyorum ama sanırım bi anda bu tarz araçla değilde biraz daha küçükten başlamak lazım (ef,eg,ek) yani sadece motorla 6 tl masraf çıkaran değilde kaporta-motor +boya masrafıyla 5-6 tl olsaydı neyse dersin. tabi işin bide kandırma yönü var.Allah herkesi dürüst insanlarla karşılaştırsın. bol sabır versin...:(

BocuQ
01-04-2010, 21:51
ağlayanın malı gülene hayretmez inşallah!

devil_berk22
01-04-2010, 21:56
çok geçmiş olsun herkes kafasına göre kurnazlık peşinde..! daha önce benimde başıma gelmişti ancak 2.sefere asla olamaz aracı en ufak vidasına kadar araştırıp aldım sonraki araçlarımı ancak sanırım herkesin başına bu tarz olaylar geliyor ucuz diye atlayıp sonrası ***** şekilde bitiyor

Sr22DeT Silvia
01-04-2010, 23:15
Ha bu arada yazmadıklarım elbette mevcut o hani sadece turbosu eksik onu tak sorun kalkıyor denen araçta.. Şuan o cümle geliyor aklıma okuduğum için tamponunda bile nissan yazıyormuş ya..yani tamponuda hurda bir sx ten aldım ve onu toplattım o bile boyası işçiliği 2 ayrı yerde işlem görmesiyle 450 tl ye geldi..neymiş tamponunda nissan yazıyormuş :) evet yazar ama o tampon daha önce kırılmış farlarıda sinyalleride kırılmış ve farklı çözümler getirilmiş hatta farlar ısıtılıp yapıştırılmış ayaklar kırık olduğu için tamponda artık nasıl kırıldıysa onada ek mek yapmışlar oda yine kırılmış tamiratıda 250lere gelcekti çıkmasını bulup toplatmak daha doğru oldu..

bunların üstüne kalkıp ta senet borcumu felan ödemeye kalkmak bildiğiniz salak yerine konmaktan başka birşeyde olmayacağı için o durumu artık aracı satan arkadaşın vicdanına bırakıyorum..

eğer ki bir yanlış yaparda bunu hani hukuki yollardan almaya da kalkarsa ki ben 850 tl m olmadığı için ödemektende kaçmıyorum durum ortada,beni tanıyanlarda var artık sx i aldığım günden beri ne paraların döküldüğünü çok iyi bilen garaj ve servisler + araç sahipleri var. ne dersem odur aksini yapmam ve ola ki arkadaşımız bana ortada olan resmi senetten kaynaklı parayı tahsil etme yöntemine girmeye kalkarsa, buraya yazıyorum ki bunu çok iyi araştırdım ilanıda bende saklı duruyor tüm yazanlarda mevcut, hukuken bir dava açmam ve ''kusurlu mal satmaştır'' diyerek ve bunu servis raporları ve şahitler ile aracını geri iade edebiliyorum.

yani paramın tamamını yaptığım masraflarla beraber almak buna dahil oluyor. o zaman sanırım elime geçen meblaya biraz daha ekleyip, ilk baktığım sx z edition u alacak kadarda param olur...

yani özetlemek gerekirse arkadaş paraya sıkışmış olabilir veya aracın kusurlarını bilip, buna harcayacak bütçesi olmayabilir ve bir şekilde acı gerçeği bildiği için bu aracı anlamayan birine vermektende başka şansıda olmadığı için bu şekilde elinden çıkarma yoluna gitmiş olabilir. çünkü kimse aracı denemeden almıyor, ben aracın kontağını noter alım satımı bitince eve giderken çevirebildim. oysa olması gereken şuydu madem vakti yokya arkadaşın saçma bişey ya istanbula aracı vermek baktırmak için gelmesi..denir ki ''tayfun gel sen bu aracın nerdeyse tamamını ödedin bana ben yıllık izne çıkıyorum sende bu arada aracı götür bir servise baktır bakalım nelere ihtiyacı varmış bunun'' der, raporu ben veririm ona göre konuşulur.

aracın kusurları bunlarmış ve napıyoruz denir veya denirki ''kardeş sağol ben almasam daha iyi olacak, buna bu paraları harcayınca zaten kral sx lere yaklaşmış olacağım, biraz daha sıkarım krallardan birini alırım sorunsuzca binerim'' denebilir veya rakamda konuşulur bir nokta konulur ona göre yol izlenilir..

Bu arada inanın aracın o eksiklerle kesinlikle binilecek bir yanıda yoktu buda her şekliyle ortadaydı arka cam içler acısı, kapı facia cam olayı vs ufak tefek şeyler gibi gelmesin saın size arkadaşlar bakın krank nissanda 1751 tl daha dün fiyat aldım şaka değil bunlar..en ucuz parçası şuan ana ve kol yataklar 238 tl..

ilanda yazıyor ve telefonda konuşuyorsunuz ev mev deniyor vs şeyler anltılıyor diyorsunuz ki bi katakulli yok herhalde çocukta yüz yüze geldik tehlikeli birinede benzemiyor diyor iyi niyetlerle harekt ediyorsunuz, ama aklınızda 2 senelik sahibiyim lafı dolaşıyor sonra 2 senelik sahibiyse aracın muayenesi nasıl oluyorda 2011 in 7. ayına kadar oluyor diyorsunuz noter alım satım kağıdına bakınca orada aldığı rakam ve tarih ortaya çıkıyor ve lan nerde 2 senelik sahibiymiş diyorsunuz..jdm works le diyaloglar başlıyor araç burda zaten yattı 1 aydan fazla deniyor, ben kapora verdim 11.ay sonu 12.ay sonu aldım ordada geçiyor 1 ay yine araç yatıyor araç ne ara dolaştı da bu arkadaş aracı tanıdıda birde alırken nissan yetkili servise sokulmuş falan peh...hepsi hikaye..yaz ortasımı neydi ilanı iyi hatırlıyorum orjinal egzoz vardı üzerinde tampon sinyalleri ve çamurluk sinyalleri orada ki fotolarda turuncuydu bana geldiğinde siyaha boyanmıştı ve spor egzoz vardı bunları sorduğumdada evet ozamanda ben ilan vermiştim aldığım gibi deniyor ama aracın eski sahibinin orta yaşlarda olan çocuklu başka birine ait olduğu güveneceğim kişiler tarafından söyleniyor..

kaportada boya var arka cam değişirken öğrendim,araç daha önce gri veya patlıcan moru gibi bir renkmiş çok net belli olmamakla beraber bu tonlarda bir renk çıktı..(yine aklıma geldi fren balatalarıda bitikti = 80 tl, işçilikleri hiç katmadım verdiğim rakamlara) ben boş kasa almış gibi oldum resmen ve inanın sx lerde neresine bakılır orjinalliği neyle anlaşılır bilen biri değildim..turbo sorun denilince biz onunla meşkul olduk, peşinden gelen diğer yığılma yolda kalma sorunları derken son hali bu oldu..oysa aldığımda ilk yaptırdığım şey kompresör değerlerine baktırmak oldu ve bunlarda eşit çıktı ordanda belli etmedi motorda sorun olduğunu..

kısmet böyle başlayacakmış sx le olan maceram böyle herşeyini öğrene öğrene başlayacakmış..,hayattan bir ders daha aldım diyorum...

Hakkıyı ''babacım bunun debriyajıda bitikmiş camıda öyleymiş şusuda böyleymiş benim senedimi ver, sana aptal yerine konarak para ödemek istemiyorum'' diye aradığımda verdiği cevap ''ama sen şimdi aracı yaptırıyorsun ve daha pahalıya satarsın,ben paramı istiyorum anlaşmamız bizim 20şubataydı'' oldu :)

alacağınız ürünü araştırmak yetmeyebilir ve geçmişi hakkında temiz bir bilgiye sahip değilseniz bence o üründen uzak durmakta fayda var..bende bilirim şuan aracı derme çatma toplamayı ama satıncada o paradan hayır gelmez ve alanada yaramaz satanada yaramaz..

verdiğim paranın miktarı hiç önemli değil, ama hayrını görebilcek mi, bende bunu merak ediyorum..

ef186
01-04-2010, 23:33
sanirim bende hatirladm 1-2 konusu acilmişti hatta bende acmiştm hatta ordaki yorumun

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=7471

o araba bu arabami acaba resmi fln yok konuda hiç ben actigm donemde.

Yorumlarım az bile kalırdı o anki haline ... bu otomobilin o otomobil olduğunu düşünüyorum neyazikki ....
Tabi baya bir zaman geçmiş arada netür işlemler yapıldı yada yapılmadı bilemem ...

Bestsi
01-04-2010, 23:40
Süper yaaa O adapazarındaki turşu YAN ın ta kendisi ben aldım o arabayı cokda hesaplı almıstım yanımızda konsaltla falan gitmiştik ahmet agib goturmustu gecenin bir koru aldık aldıgımızda masrafı oldugunu biliyordum zaten o yzuden cokda sasırmamıstık ** barısın ekledigi linke yazan butun arkadaslara sonsuz teşekkur ederim eger onlar okadar döşemeselerdi YAN belkide benim olmuycaktı :D hatta artık üstünden cok zaman gecti o yüzden söyleye bilirim mustafada ilk gördügünde buaraba o arabamı agbi demişti neyse sonuc olarak biz o arabayı almaya 5kişi gitmiştik bunlardan 3.ü nissanda calısan adamlardı falan falan ve neyle karşılasacagımızı biliyoruk kazası belası varmı ona baktık yürüyeninde bişi varmı ona baktık birde sensorlerini kontrol ettik konsaltla aldık keske sende en azından nissandan anlayan biriyle gitseydin bu cektiklerini yasamazdın gercekten çok üzüldüm ama ben birseye cok inanırım Allah kimsnin hakkını kimsede bırakmaz o bilmez bile bu sebeple olduğunu ** mutlaka çıkar

Buyrun 41 KY Devamını hatırlamıyoruum bile :D

http://i39.tinypic.com/axo510.jpg

mono
01-04-2010, 23:51
en azından şu anki 200sx'lerin %70'i doğru ellere geçti diyebiliriz. ben de 3 sene önce arabayı aldığımda çevremdekiler bana deli gözüyle bakıyordu. motor 2 kere yatak sarmıştı benden önce. ve sorunları vs. devam ediyordu. ama gözümüzü kapadık aldık. hedeflediğimiz masrafların üzerine çıkmadan keyifle binilebilecek bir S13 yaptığıma inanıyorum. kimsenin hakkı da kimse de kalmaz. Tayfun'da düzlüğe çıkacak, ben inanıyorum.

Brs_eg
01-04-2010, 23:53
Süper yaaa O adapazarındaki turşu YAN ın ta kendisi ben aldım o arabayı cokda hesaplı almıstım yanımızda konsaltla falan gitmiştik ahmet agib goturmustu gecenin bir koru aldık aldıgımızda masrafı oldugunu biliyordum zaten o yzuden cokda sasırmamıstık ** barısın ekledigi linke yazan butun arkadaslara sonsuz teşekkur ederim eger onlar okadar döşemeselerdi YAN belkide benim olmuycaktı :D hatta artık üstünden cok zaman gecti o yüzden söyleye bilirim mustafada ilk gördügünde buaraba o arabamı agbi demişti neyse sonuc olarak biz o arabayı almaya 5kişi gitmiştik bunlardan 3.ü nissanda calısan adamlardı falan falan ve neyle karşılasacagımızı biliyoruk kazası belası varmı ona baktık yürüyeninde bişi varmı ona baktık birde sensorlerini kontrol ettik konsaltla aldık keske sende en azından nissandan anlayan biriyle gitseydin bu cektiklerini yasamazdın gercekten çok üzüldüm ama ben birseye cok inanırım Allah kimsnin hakkını kimsede bırakmaz o bilmez bile bu sebeple olduğunu ** mutlaka çıkar

Buyrun 41 KY Devamını hatırlamıyoruum bile :D

wallahi YAN geldik iimi :D maşallah abi :p

M.Can Çimir
01-04-2010, 23:56
Çok geçmiş olsun, sen bişey kaybetmezsin merak etme. Para bugün harcanır, yarın bir daha kazanılır ama satan arkadaş ev de alsa çocuğunu da okutsa bi şekilde bir yerden çıkar o para... Sen şimdi güzel bi projeyle ufaktan ufaktan toparla arabayı, bizler de araç toplandıkça 'helal olsun enkazı ne hale getirdi' diye takdir edelim seni ;)

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 00:00
şuan bu şekilde yazmak değilde evet bilerek aldık bu aracı gösterdik oda satarken duydu eksiklerini bende alırken duydum masraflarımı ve helalleştik olay bu paralarda değil şu paralardan kapandı the end denebilirdi..evet aracın trafik sigortası için şirketin elemanına verdim ruhsatı, bi süre sonra bana geldi abi kötü haber aracın pert olmuş nasıl yani dedim? evet abi yani durum bu dedi :) ben buna da dumur oldum ama aracımı seviyorum boyut atladı onu gitmiyorken aldım duman dumandı her yer koltukları yırtık hemde çökmüştü o koltuklar oturmaktan..sonra başka bir sx ten parayla koltuk aldım dedim dünya varmış resmen yükseldi popom yaylara oturuyormuş :) sx şuan motosuz ama onu seviyorum kısmetim o benim ve yollarımı ayırmayacağım yatacaksa burada garajda yatacak zamanı gelince yine yürüyecek..

ef186
02-04-2010, 00:02
wallahi YAN geldik iimi :D maşallah abi :p

hahaha aynen :D

Hayırlı olsun :D

Spawn
02-04-2010, 00:07
öncelikle başından geçen olaylardan dolayı üzüntümü belirtmek istiyorum . gerçekten zor günler bunlar .. allahtan paran var da bir şekilde öyle yada böyle uğraşıyorsun araçla ..

Sx mevzusu türkiyede gerçekten çok karışık , araçların büyük çoğunluğu zamanında müteahit ferrarisi olarak görülmüş ve kullanılmış , belki bkaımları aksatılmış , belkide hiç önemsenmemiş araçlar. kimler nasıl kullandı araçları bu arabanın geleceği açısından gerçekten çok büyük bir önem taşıyor .

hele ki türkiye gibi zor şartları olan bir ülkede sx toplamak gerçekten sabır ve para gerektiren bir iş , işin içinden biri olarak yazıyorum bunları . parça ararsın bulamazsın , usta desen bir elin parmaklarını geçmez. aracı gerçekten güvenip bırakabileceğin yer sayısı belki 3 belki 5 . tüm türkiye için .

bazen ortam içerisinde duyuyorum '' sx çok kötü araba abi aman işim olmaz , hayatta almam motoru çok kötü'' vs.

eğer aracın eski sahipleri de bu mantaliteye sahip insanlarsa gerçekten aracı gerektiği değeri göstermeyen adamlardır , orjinal yede parça kullanmadan araba yürütenler , arabanın ne olduğu , ne istediğini bilmeyen adamlardan geçöti çoğumuzun arabası , aramızdaki bir kaç şanslı arkadaş da , işi bilen adamlardan aldılar arabaları ..

işin bir da şu yanı var ;

sx gerçekten çok başka , bunu kesinlikle fanatizm olarak algılamayın . gerçekten çok farklı bir araba. eğer tersini düşünen arkadşlra varsa , ki çok var biliyorum etrafımda da var , bir gün denk gelirsek gerçekten temiz düzgün bir sx e binmelerini tavsiye ediyorum ..

böyle düşünnen insanlar için sx tamamen bir tutku . ben 2 senedir biniyorum s13 e , ve hayatımın sonuna kadar da bırakmayı planlamıyorum . işte tam da bu yüzden ay başında ne geçiyorsa elime sx e gider , hiç de elim titremez. seve seve veririm .

sende böyle düşünüyorsun biliyorum ki . şimdi çok fazla nakidini , zamanını ve sabrını yemiş olabilir, ama emin ol ki arbayı yapıp istediğin hale getirince , iyiki yapmışım , iyiki bu adamların elinden bir sx alıp da bu hale getirdim diyeceksin ..

ben her zaman problemli arabaları sevmişimdir , benim için o zaman arbaa oluyorlar gerçekten .. SX e binen birisi isen bu duyguya hissediyorsun gerçekten , çünkü arabanın yaşadığını hissediyorsun .. ve yaptığın her iyileştirme sonucunda arabanın sana verdiklerini görünce sürekli devam etmek istiyorsun . Sx bunları hak eden bir araba . her kasası her modeli.

dolayısı ile bir sx sahibini ancak bir sx sahibi anlar :)

eğer elimden gelecekse , her türlü desteği veririm .

çünkü sx sahibi abilerim kardeşlerim de bana aynı şeyi yaptılar , bende onlara yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince..

sana büyük sabır diliyorum . inşallah bu yukarıda yazdığım hissiyatı paylaşıyoruzdur .

Bestsi
02-04-2010, 00:08
Tafi gercekten böyle düşünüyorsan emin ol birsekilde olur o araba ayrıca artık eskisi gibi diil yani o arabadan anlıyan adamlar var etrafında ki sen onlarla yaptırıyorsun falan ben sx aldım binlirada harcamadım die birsey ben gormedim mutlaka arabanın birseyi olmasa bile gider eksozunu alırsın falan harcarsın yani o yuzden sende bunun bir surec oldugunu dusun ve şimdilik bu sıkıntıları cekmen gerektigini düşün benim aldıgımda evet kazası yoktu falan ama bende motor parcaları için en az 2.5 ay beklemiştim sonra bulunamayan elektirk arızası falan falan sonuc cefayı ceken sefasını suruyor su Allaha bin şükür kafamda rahat keyfimde yerinde ve arabamı çok seviyorum inşallah seninde bunu diyecegin gunler gelicektir için rahat olsun bakarsın festivalda iki 41 i YAN YANA getiririz ;)

Brs_eg
02-04-2010, 00:14
valla bende sevdim bu sx işini 2gundur biniyorm cok keyifli civicle alakasi yok bugun civici garajda cikardm direk soktum bi garip geldi 2 yildir bindigm cok cok severek kullandigm arabam :D sora sxle bi tur attm otomatik olmasina ragmen stock olmasina ragmen cok cok farkli bi araba kullaniciya verdigi his bile farkli

2gunde 200 km 100 milyon baloncuk benzin :D

Bestsi
02-04-2010, 00:15
Barış ve ef186 estagfurullah minnettarım size ayrıca motoruyla ilgili söyledikleriniz son kelimesine kadar dogruydu ve ben bu sayede pazarlık edebildim haa bide konsaltın çıktısını görünce adam fiyatı düşürdü ;)

Efe söylediklerine katılmamak mumkun degil benim arabamda mustafanın yaptıkları ödenmez Fifty Osman desen öyle boranın bazı parcalarını aldım öyle ahfta sonu erincle beraberdik o desen öyle yani sxler biizm hobimiz ve aynı şeyden keyif alan adamalar ortak dertlerini bildikleri için birbirlerine çok destek oluyorlar haa arada fırsatcılar olmuyormu illaki oluyor ama onlar zaten sxi alıp gazlayıp satmayı düşünenler o admların derdi para neyse uzatmaya gerek yok efenin dedigi herşeyin altına imza atarım benimde elimden ne gelirse her zaman söylemen yeter zaten araba mustafanın sayılır söylemek kolay biliyorum ama sıkma canını ;)

ef186
02-04-2010, 00:17
Barış ve ef186 estagfurullah minnettarım size ayrıca motoruyla ilgili söyledikleriniz son kelimesine kadar dogruydu ve ben bu sayede pazarlık edebildim haa bide konsaltın çıktısını görünce adam fiyatı düşürdü ;)

Efe söylediklerine katılmamak mumkun degil benim arabamda mustafanın yaptıkları ödenmez Fifty Osman desen öyle boranın bazı parcalarını aldım öyle ahfta sonu erincle beraberdik o desen öyle yani sxler biizm hobimiz ve aynı şeyden keyif alan adamalar ortak dertlerini bildikleri için birbirlerine çok destek oluyorlar haa arada fırsatcılar olmuyormu illaki oluyor ama onlar zaten sxi alıp gazlayıp satmayı düşünenler o admların derdi para neyse uzatmaya gerek yok efenin dedigi herşeyin altına imza atarım benimde elimden ne gelirse her zaman söylemen yeter zaten araba mustafanın sayılır söylemek kolay biliyorum ama sıkma canını ;)

:D biz gittik arabayı gördük 4 milyar anca eder dediydik adama :D
sana kısmet olmuş bu arada bu araba harbiden o arabamı :D

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 00:22
Tafi gercekten böyle düşünüyorsan emin ol birsekilde olur o araba ayrıca artık eskisi gibi diil yani o arabadan anlıyan adamlar var etrafında ki sen onlarla yaptırıyorsun falan ben sx aldım binlirada harcamadım die birsey ben gormedim mutlaka arabanın birseyi olmasa bile gider eksozunu alırsın falan harcarsın yani o yuzden sende bunun bir surec oldugunu dusun ve şimdilik bu sıkıntıları cekmen gerektigini düşün benim aldıgımda evet kazası yoktu falan ama bende motor parcaları için en az 2.5 ay beklemiştim sonra bulunamayan elektirk arızası falan falan sonuc cefayı ceken sefasını suruyor su Allaha bin şükür kafamda rahat keyfimde yerinde ve arabamı çok seviyorum inşallah seninde bunu diyecegin gunler gelicektir için rahat olsun bakarsın festivalda iki 41 i YAN YANA getiririz ;)

güzel demişsin ama eskidendi o 41 :)

ilandaki fotolar...
http://www.ressim.net/out.php/i756461_big-15972388u85.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756462_big-15972388s43.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756463_15972388t7d.jpg (http://www.ressim.net)

28 aralık 2009dan sonrası fotolar..
http://www.ressim.net/out.php/i756464_dscn0472.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756466_dscn0473.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756467_dscn0476.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756468_dscn0697.jpg (http://www.ressim.net)

Bu arka camdaki pandizot beni çok utandırmıştı renkten ve karaktersizlikten dolayı ve Jdm den ilk alışverişim olmuştu kazalı bir sx ten çıkma pandizota 100 tl hiç düşünmeden vermiştim..

http://www.ressim.net/out.php/i756505_dscn1303.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756469_dscn1135.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756470_dscn1353.jpg (http://www.ressim.net)
Sinyalleri Bahtiyarın s14 ünden aldım onlarada bayıldık tabi paralar ama aracı kendine getirmeye başladı bunlar...

http://www.ressim.net/out.php/i756506_dscn1371.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756507_dscn1478.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756508_dscn1477.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756509_dscn1513.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756510_dscn1521.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756511_dscn1518.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756512_dscn1517.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756513_dscn1748.jpg (http://www.ressim.net)

Bestsi
02-04-2010, 00:31
:D biz gittik arabayı gördük 4 milyar anca eder dediydik adama :D
sana kısmet olmuş bu arada bu araba harbiden o arabamı :D

Kaparta ve boyasına inan ne cekiç ne boya deydi ben sadece motorunu coillerini barlarını ve gördügün tampon marşpieli ekledim o zamanda motora 6 liraya yakın bir para harcamıstım ama o iş birazda karısık döşemeleri hala yeni gibi duruyor onalrı sadece birkere dericilasımı diyorlar öyle birseyle ilaçlattım gögüsü ve platik aksamı da resimdeki gibi inşallah festivale geldigimde görürsünüz :icon_tup:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs483.snc3/26416_390215479600_538359600_3835495_3334240_n.jpg

ef186
02-04-2010, 00:33
Kaparta ve boyasına inan ne cekiç ne boya deydi ben sadece motorunu coillerini barlarını ve gördügün tampon marşpieli ekledim o zamanda motora 6 liraya yakın bir para harcamıstım ama o iş birazda karısık döşemeleri hala yeni gibi duruyor onalrı sadece birkere dericilasımı diyorlar öyle birseyle ilaçlattım gögüsü ve platik aksamı da resimdeki gibi inşallah festivale geldigimde görürsünüz :icon_tup:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs483.snc3/26416_390215479600_538359600_3835495_3334240_n.jpg

Maşallah :D Güle güle kullan kazasız belasız .

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 00:36
öncelikle başından geçen olaylardan dolayı üzüntümü belirtmek istiyorum . gerçekten zor günler bunlar .. allahtan paran var da bir şekilde öyle yada böyle uğraşıyorsun araçla ..

dolayısı ile bir sx sahibini ancak bir sx sahibi anlar :)

eğer elimden gelecekse , her türlü desteği veririm .

çünkü sx sahibi abilerim kardeşlerim de bana aynı şeyi yaptılar , bende onlara yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince..

sana büyük sabır diliyorum . inşallah bu yukarıda yazdığım hissiyatı paylaşıyoruzdur .

gerçekten teşekkür ediyorum, umarım yüz yüze de tanışma fırsatı buluruz burada ki herkezle..ihtiyacım olan şeyleri ilk günden beri sahibinden sayesinde sx sahiplerine sora sora bulmaya çalıştım ama bazı şeyler var ki onları çıkmada alamıyorsunuz..bakalım bunun ayaklanması en iyi ihtimallerle yine 6000 leri görür temiz bir sx parası zaten döküldü ama buda temizlendi neredeyse camından ayna çerçevesine kadar :D son gülen iyi güler denir ya o olacak ama daha zamanı var :)

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 00:43

allah kimsenin keyfini öyle yada böyle kaçırmasın çünkü bunları yapmak için bazı şeylerden feragat ediyorsunuz..örneğin hayatımın en büyük bölümünü hayalimde ki gitarı alacağımı ve sonuna dek saklayarak geçireceğimi düşünerek Gibson les paul custom zakk wylde almıştım askerde ki zor günlerimde para biriktirerek ve elimde ki diğer gitarları amfileri satarak para yamalıyordum ve sonunda amacıma ulaşmıştım ama şimdi amacım Sx i yaşar hale getirmek o hayallerini senelerce kurduğum gitar şuan Kadıköy srv müzikte satılık duruyor..belki Türkiyede başkada yok kolleksiyon bir gitar seri numarası 3 haneli ilk 1000 gştar kolleksiyondur şuan 5 haneliler üretiliyor.. malesef bazen isteklerimiz için sevdiklerimizden vazgeçmek zorunda kalabiliyoruz...

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 01:19
http://www.ressim.net/out.php/i756553_dscn1561.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756554_dscn1657.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756555_dscn1715.jpg (http://www.ressim.net)

Brandamı yırttığı için antenede son verdim, oda rüzgarlık iptalinden dolayı boyaya girebilecekti aynı şekilde kırık olan yan marşpiyeride ellettim..

http://www.ressim.net/out.php/i756556_dscn1749.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756557_dscn2075.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756558_dscn2076.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756559_dscn2079.jpg (http://www.ressim.net)
Bunlar araç motor kırmadan 2 akşam öncesinin.. bu akşam aracın sentesi tutmuyordu o halloldu distribitör arızalı çıktı oda değğişince sorun kalktı denildi ve araç 6500de bazen 4000de yığılmaya başladı, bu daha önce vardı ama bu yeni birşeydi yine sabah getirdim ve tekrar bakıldı..tekrar geldim ama artık motorum yoktu :(

http://www.ressim.net/out.php/i756586_dsc05288.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756561_dscn2125.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756562_dscn2127.jpg (http://www.ressim.net)

Vites körüğü kötü bir deridendi ve kırmızı paçoz dikişlere sahipti ebayden siparişl bir arkadaşım getirtti sağolsun..kendi ellerimle koydum ve artık çok şık duruyordu..Murat Akova Apexi yi bağladığı sıralarda bende körüğü değişmiştim ama bu işlemden yaklaşık 25 dk sonra Booom...

http://www.ressim.net/out.php/i756565_img-0440.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756566_img-0450.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756567_dsc05296.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756591_dsc05300.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756589_dsc05297.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756590_dsc05298.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756587_dsc01827.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/out.php/i756588_dsc01831.jpg (http://www.ressim.net)

Spawn
02-04-2010, 01:23
orjinal s14 kaputu vardı hemen alalım onu sana...

http://www.sahibinden.com/nissan_200_sx_s14_kaputu-08WQQaXQQ23354544WQQpXQQdisplayitem

hemde kırmızı

arkadaşımın arkadaşı bnu satan , ben konuşurum almayı düşünürsen fiyatı kırmaya çalışırım biraz

Brs_eg
02-04-2010, 01:32
.................................................. ..........

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 01:33
orjinal s14 kaputu vardı hemen alalım onu sana...

http://www.sahibinden.com/nissan_200_sx_s14_kaputu-08WQQaXQQ23354544WQQpXQQdisplayitem

hemde kırmızı

arkadaşımın arkadaşı bnu satan , ben konuşurum almayı düşünürsen fiyatı kırmaya çalışırım biraz

dün telefonlaşmıştım cüneyt sanırım ürünlerin sahibi bir zaman dilimi ayarlarsak gidip görcem olan bitenleri ama şuan nakit parayıda ıvıra zıvıra değilde aracın atmayan kalbine harcamak doğru olacaktır diye düşünüyorum..şuan aracımda yok yok ama motorda yok :D

yusufbatırel
02-04-2010, 01:43
5 senelık 200sx tecrubemden bılırım allah yardımcınız olsun motor ve parca konusunda elımden gelenı yapmaya calısırım
saygılar

ef186
02-04-2010, 01:44
bu arada aklıma geldi sr20de ile bloklarınız aynı idi diye hatırlıyorum ...
eyer öyleyse çok güzel fiyata blok krang bilimum parçalar mevcuttu ....

emin değilim bloklar tamamen aynımı ...

http://www.pistgunleri.com/primera/

yanlız ne satıldı ne kaldı bi fikrim yok sormam lazım sen bloklar aynı ise yazarsın ona göre arar sorarım ...

ramo35
02-04-2010, 01:44
çok tatsız bir tanışma olmuş aracınla ama keşke alırken kontrol ettirerek alsaydın olan olmuş artık ama azmin ve aracına olan sevgin takdire değer birçok kişi birdaha tövbe der geçer ama sen keyifle bineceğin günü düşünüyorsun böle düşündükçede karşılığını alırsın aracından görünen o ki işin sonunda çok temiz ve düzgün bir sx e sahip olucaksın aracını inşallah bitirip keyifle binersin

yusufbatırel
02-04-2010, 01:46
bu arada aklıma geldi sr20de ile bloklarınız aynı idi diye hatırlıyorum ...
eyer öyleyse çok güzel fiyata blok krang bilimum parçalar mevcuttu ....

emin değilim bloklar tamamen aynımı ...

http://www.pistgunleri.com/primera/

yanlız ne satıldı ne kaldı bi fikrim yok sormam lazım sen bloklar aynı ise yazarsın ona göre arar sorarım ...
uymuyor kank det olcak

ef186
02-04-2010, 01:48
uymuyor kank det olcak

tüh yaw ....

sıfır bloktan tut dunya malzeme vardı keşke uysaydı bedava fiyatına işi görülürdü hem ...

yusufbatırel
02-04-2010, 01:51
tüh yaw ....

sıfır bloktan tut dunya malzeme vardı keşke uysaydı bedava fiyatına işi görülürdü hem ...
kank ıkıtellı org san nerden nasıl buluyorlar bılmem ama hersey var

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 01:53
tüh yaw ....

çok sağol evet malesef yağ yatakları işi bozuyormuş musti vermişti o bilgiyi daha önce..ama ilgilendiğin için tekrar teşekkür ederim..

ef186
02-04-2010, 01:56
çok sağol evet malesef yağ yatakları işi bozuyormuş musti vermişti o bilgiyi daha önce..ama ilgilendiğin için tekrar teşekkür ederim..

Estafurullah keşke elden bişi gelseydi ...

Bende zamanında açmıştım bi pencere bloktan hatta pencereden ötesi 2 ye yarmıştım bloğu s2k de ...
Baya baya kanırtıyo insanı allah kolaylık versin ...

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 01:56
çok tatsız bir tanışma olmuş aracınla ama keşke alırken kontrol ettirerek alsaydın olan olmuş artık ama azmin ve aracına olan sevgin takdire değer birçok kişi birdaha tövbe der geçer ama sen keyifle bineceğin günü düşünüyorsun böle düşündükçede karşılığını alırsın aracından görünen o ki işin sonunda çok temiz ve düzgün bir sx e sahip olucaksın aracını inşallah bitirip keyifle binersin

araca baktırma şansım asla olmadı satıcının tavırlarından dolayı sanırım malın ne olduğu ortaya çıkmasn diyeydi bu tavırlar..bilemedim bu şekilde sonuçlarla karşılaşacağımı..bagaj boyanırken sağ ve sol arka çamurluk tonlarının farklılığıda aklıma kaportada da işlemler yapılmış düşüncesini getirdi.. seneye aracı komple soyup ferrari kırmızısına boyatıcam bakalım mevcut boya altından neler çıkacak :D

yusufbatırel
02-04-2010, 01:57
200sx kank bermuda seytan ucgenı 3 ev sat dok ustune yermısın de yemem demez

ef186
02-04-2010, 01:58
200sx kank bermuda seytan ucgenı 3 ev sat dok ustune yermısın de yemem demez

Seni imaana gelmiş gördüm Bmw ile :D hahaha

yusufbatırel
02-04-2010, 02:00
tevekkulden kanatlarım cıktı kank

ef186
02-04-2010, 02:02
tevekkulden kanatlarım cıktı kank

hahahahah Allah bozmasın ....

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 02:08
en azından şu anki 200sx'lerin %70'i doğru ellere geçti diyebiliriz. ben de 3 sene önce arabayı aldığımda çevremdekiler bana deli gözüyle bakıyordu. motor 2 kere yatak sarmıştı benden önce. ve sorunları vs. devam ediyordu. ama gözümüzü kapadık aldık. hedeflediğimiz masrafların üzerine çıkmadan keyifle binilebilecek bir S13 yaptığıma inanıyorum. kimsenin hakkı da kimse de kalmaz. Tayfun'da düzlüğe çıkacak, ben inanıyorum.

Arascım aynen kimsenin hakkı, kimsede kalmaz, satanın ismi Hakkı olsa dahi!!!

benim blok daha öncede işlem görmüş rektifiyecinin verdiği bilgi bu krank zaten allaha ömür problem ordan gelmiş..bizde salak salak yukarıyla uğraşıyoruz aşağıda deprem olmak üzere haberimiz yok parayı yukarıya neden 4binde yığılıyor, neden şunu yapıyor, bunu yapıyorlara bakıyorduk..hayırlısıyla en güzel hale getireceğim gücüm yettiğince..

doush
02-04-2010, 02:53
Gerçekten kötü bir durum sizin yaşadığınız.. Ama bu tutkuyla devam ederseniz sonuçları çok iyi olacak eminim :) Hazır böyle bir konu varken sormak isterim.. Satılık ve güvenilebilecek kaç tane sx kaldı ? S13-S14 farketmez..

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 06:54
Gerçekten kötü bir durum sizin yaşadığınız.. Ama bu tutkuyla devam ederseniz sonuçları çok iyi olacak eminim :) Hazır böyle bir konu varken sormak isterim.. Satılık ve güvenilebilecek kaç tane sx kaldı ? S13-S14 farketmez..

Bu tamamen sana kalan bir durum aslında..alıp düz binmek istiyorsan var temizleri, alıp yaparım beni yansıtır dersen zamanlada yarışmıyorum dersen ki benim durumum öyle oldu :) 4 ayda sadece 5 kez bindim ve onun varlığını bilmek ve sorunsuzlukla uğraştığınızı bilerek onu yaşamak başka bir duygu..var mı var..yürüyecek mi? evet oda sana bağlı..eski sahipleri sadece almış Sprey boyayı eline sinyallerini boyamış onlar için bu yeterli gelmiş mesela :)

motorla uğraşmaya gerek yok dedim yine sx alırım onu sökerim motorunu atarım diğeride yedek parça arabası olur dediğimde oldu..bilinmeyen bir sx alınıyorsa kompresör değerleri normal gelsede (benimki gibi) varsa imkanın maddi olarak hemen soydur motoru baksınlar ne yapılmış? ölçtür rektifiyecide içindeki malzemeleri, krank taşlanmış mı? yataklar kaçlık kullanılmış? bende 7 lik yatak çıktı mesela :D rektifiyeci oh maşallah dedi, 5 lik bile fazla gelirken sx e :)

sx ini toplayıp satan tanıdıklarım var rakamlar 25 ten başlıyor, yapılan işlemlere göre aracın yüklü olduğu duruma göre 58 e kadar gidiyor.. alıp tek vida dahi koymana gerek kalmıyor yüksek rakamlı sx lere..ne yaparsın, belki koltuk vs şeyleri değişirsin zevkine göre..

doush
02-04-2010, 13:17
Teşekkür ederim ben yardımınız için.. Ben aynı şeyleri her otomobile bindiğimde yaşıyorum aslında.. Ama tabi hayallerimde Honda var.. SX'i başka bir arkadaşım için sormuştum.. O da sizin gibi böyle kötü duruma düşsün istemiyorum.. Çünkü sanmıyorum ki kol çıkardığında o arabayı tekrar toplayabilsin :( Çok teşekkür ederim yardımınız için.. Seviyorum tutkulu insanları ya :D Her şey çok farklı oluyor o zaman.

Sr22DeT Silvia
02-04-2010, 13:46
Teşekkür ederim ben yardımınız için.. Ben aynı şeyleri her otomobile bindiğimde yaşıyorum aslında.. Ama tabi hayallerimde Honda var.. SX'i başka bir arkadaşım için sormuştum.. O da sizin gibi böyle kötü duruma düşsün istemiyorum.. Çünkü sanmıyorum ki kol çıkardığında o arabayı tekrar toplayabilsin :( Çok teşekkür ederim yardımınız için.. Seviyorum tutkulu insanları ya :D Her şey çok farklı oluyor o zaman.

eğer yavaş yavaş toplamak istiyorum derse o konuda bildiğim motorsuz bir araç var 10.tl ye kasayı alırsınız koyarsınız kenara sonra elinize geçtikçe eksikleri tamamlanır ve sx e belki toplamda 25 harcarsınız ama o sx i de kazanmış oluruz aramıza :)

Sr22DeT Silvia
05-04-2010, 11:16
Baştan sona okudum yazınızı gerçekten üzücü bir durum, aracı satan kişide gerçekten kusura bakmayın yaşı benden büyük olmasına rağmen bunu yazıcam çok yüzsüzmüş :ofk: Tabi sizde bir yandan bu kadar güvenmekle çok büyük hata yapmışsınız. En önemlisi arabayı biryere göstermemişsiniz. İkincisi 2 yıldır bende demiş ve siz noterde elinizdeki kağıt parçasına bakma gereği görmemişsiniz. Zaten orda anlasanız 3 aydır bu kişide bu araba direk kıllanırdınız hem yalan söylemesinden hemde neden 3 ayda hemen satıyor bu arabayı ! Diğer bir taraftan forumda aracı sormak için açılan bu konuya aracın sahibi yazdığında profiline girip açılan konulara baksanız direk anlayacaksınız herşeyi ;)

Tarih : 22-07-2009, 10:27 şuan sizin sahip olduğunuz aracı almadan önce arkadaşınız yaptığı gibi foruma danışmış tabi pata küte bir girişle ;)

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=33691

Tarih : 08-08-2009, 18:13 aracı almış ve fotoları paylaşmış ;)

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=34661

Çok ufak bir araştırma gerekiyormuş bu kadar talihsizlik yaşamamanız için :(
Tabi tekrarlıyorum yapılan çok büyük terbiyesizlikmiş :Deli:

Allah yardımcınız olsun ve sabır versin...

iş yoğunluğundan yapılan yorumları tek tek okuma fırsatı yakalayamamıştım, dün izin günümde yazılanları okumak istedim. bu forum sitesine daha önce üye olabilseydim o zaman dediğiniz gibi araç için yazılan çizilenleri de görebilirdim..

Hakkı'nın aracı alırken yaptığı yorumlar olsun, aracı tanıyıp bilgi verenlerin yaptığı yorumlar olsun, honda ile 200sx i toplamak adına yapılan yorumlar olsun bunları okudum ama aracı almaya niyetlenen ve sonrasında her şeyi ile ilgilenecek miş gibi konuşan Hakkı ''arkadaşlar ne olursa olsun alıcam bu arabayı gerekirse gece gündüz çalışıp toplıycam çiçek gibi yapıcam tam anlamıyla JDM oluncaya kadar durmak yok..
hayallerimin arabasına bu kadar yaklaşmışken duramam,salı günü gidiyorum.motoruna baktırıcam serviste. ufak tefek eksikleri var zaten iç döşemede bir kaç yırtık ön camda hafif çatlak. bakalım fiyatı biraz daha düşürebilirsem kar kardır. Allah yardımcı olsun bana artık'' demiş. satarken de ''kentkonuttan ev alıcam taksitle Allah izin verirse o yüzden nakit sıkıntım var, ara ödemesi için nakit lazım, araba satılmazsa kredi çekmek zorunda kalıcam o yüzden araç ucuza gidiyor gerçekten..bir takas teklifi alıyorum benim kafamda eg civic vardı takas için ama bakalım hayırlısı artık'' demiş.. burada ki sıkıntısının sebebi ev miş gibi gösteren Hakkı 2.satırda ise kafamda civic var takas makas diyor :) tezatlığın böylesi sadece Hakkı da olur :D der ki ''aracın 2 senelik sahibiyim'', sonra bulursun yalanını, ona da der ki ''ben sana 2 senelik sahibiyim demedim, 1 senelik sahibiyimdir felan'' dedim :D

Aracı alır almaz ilk iş olarak sinyal değiştirmek adına yorumlar yapan kişi, parasına kıyıp sinyal almıyor ve sprey boya, ve film alıp tampon ve çamurluk sinyallerini boyuyor..ve nedense aracı almadan bu araç hakkında bilgi toplamak istediğinde ona akıl verenlere de kulak vermemiş ve aracı alır almaz satışa koymuş.

Aracı bana satarken nissan yetkili servisine soktuğunu aracın sorunlarının sadece ve sadece 4 probleme sahip olduğunu söyleyen satıcı; turbo değişimi,korna sigortası (aracın korna sigortası üzerinde vardı,direksiyonun sökülmesi gerekiyordu), sürücü ayna ayarı (elektrik tertibatı olmayan bir aynaya Hakkı nasıl ayar yapmayı düşünüyorsa?) ve hararet göstergesi..

bunlara müdahale edilmesi sonucunda, sorunsuz bir araç olacağını belirtmişti. oysa sorunların bitmediğini ve aracın öncesinden kaynaklanan eksiklerini dile getirince bunları pek umursamadan ''bendeyken yoktu, 2.el araç alıyorsun,tabi olacak bir şeyler'' demeye başladı. oysa aracı baştan yaratmak gerektiğini bildiği için, ilanını süsleyerek sadece turbosu eksik, şanzımanı,kaportası her şeyi pırıl pırıl diyerek, aracı bilmeyene satmak ona daha cazip gelmiştir. Aracı alıcının servise götürüp gösterelim isteğine ise saçma tepkiler vererek bunu engellemişti. O bu aracı alırken yazmış ya foruma yukarıda da bir alıntısını yaptım o cümlenin ''motoruna baktırıcam serviste, fiyatı biraz daha düşürebilirsem kar kardır'' demiş :)

Tecrübe oldu..bu yazıları bana bulup çıkartmanız bile adamın nasıl biri olduğunu ve burada bu forumda yine bu şekilde adımlar atarak hareket edeceğini de görmenizi sağlayacaktır.. Hayat bu, çekirge bir sıçrar iki sıçrar diyorum ;)

toonch
05-04-2010, 11:40
Abi burdan çıkarımımız.
UCUZ PAHALIDIR.
Bazen istisnai durumlar oluyor ama genelde geçerli

-Aydın-
05-04-2010, 11:49
iş yoğunluğundan yapılan yorumları tek tek okuma fırsatı yakalayamamıştım, dün izin günümde yazılanları okumak istedim. bu forum sitesine daha önce üye olabilseydim o zaman dediğiniz gibi araç için yazılan çizilenleri de görebilirdim..

Hakkı'nın aracı alırken yaptığı yorumlar olsun, aracı tanıyıp bilgi verenlerin yaptığı yorumlar olsun, honda ile 200sx i toplamak adına yapılan yorumlar olsun bunları okudum ama aracı almaya niyetlenen ve sonrasında her şeyi ile ilgilenecek miş gibi konuşan Hakkı ''arkadaşlar ne olursa olsun alıcam bu arabayı gerekirse gece gündüz çalışıp toplıycam çiçek gibi yapıcam tam anlamıyla JDM oluncaya kadar durmak yok..
hayallerimin arabasına bu kadar yaklaşmışken duramam,salı günü gidiyorum.motoruna baktırıcam serviste. ufak tefek eksikleri var zaten iç döşemede bir kaç yırtık ön camda hafif çatlak. bakalım fiyatı biraz daha düşürebilirsem kar kardır. Allah yardımcı olsun bana artık'' demiş. satarken de ''kentkonuttan ev alıcam taksitle Allah izin verirse o yüzden nakit sıkıntım var, ara ödemesi için nakit lazım, araba satılmazsa kredi çekmek zorunda kalıcam o yüzden araç ucuza gidiyor gerçekten..bir takas teklifi alıyorum benim kafamda eg civic vardı takas için ama bakalım hayırlısı artık'' demiş.. burada ki sıkıntısının sebebi ev miş gibi gösteren Hakkı 2.satırda ise kafamda civic var takas makas diyor :) tezatlığın böylesi sadece Hakkı da olur :D der ki ''aracın 2 senelik sahibiyim'', sonra bulursun yalanını, ona da der ki ''ben sana 2 senelik sahibiyim demedim, 1 senelik sahibiyimdir felan'' dedim :D

Aracı alır almaz ilk iş olarak sinyal değiştirmek adına yorumlar yapan kişi, parasına kıyıp sinyal almıyor ve sprey boya, ve film alıp tampon ve çamurluk sinyallerini boyuyor..ve nedense aracı almadan bu araç hakkında bilgi toplamak istediğinde ona akıl verenlere de kulak vermemiş ve aracı alır almaz satışa koymuş.

Aracı bana satarken nissan yetkili servisine soktuğunu aracın sorunlarının sadece ve sadece 4 probleme sahip olduğunu söyleyen satıcı; turbo değişimi,korna sigortası (aracın korna sigortası üzerinde vardı,direksiyonun sökülmesi gerekiyordu), sürücü ayna ayarı (elektrik tertibatı olmayan bir aynaya Hakkı nasıl ayar yapmayı düşünüyorsa?) ve hararet göstergesi..

bunlara müdahale edilmesi sonucunda, sorunsuz bir araç olacağını belirtmişti. oysa sorunların bitmediğini ve aracın öncesinden kaynaklanan eksiklerini dile getirince bunları pek umursamadan ''bendeyken yoktu, 2.el araç alıyorsun,tabi olacak bir şeyler'' demeye başladı. oysa aracı baştan yaratmak gerektiğini bildiği için, ilanını süsleyerek sadece turbosu eksik, şanzımanı,kaportası her şeyi pırıl pırıl diyerek, aracı bilmeyene satmak ona daha cazip gelmiştir. Aracı alıcının servise götürüp gösterelim isteğine ise saçma tepkiler vererek bunu engellemişti. O bu aracı alırken yazmış ya foruma yukarıda da bir alıntısını yaptım o cümlenin ''motoruna baktırıcam serviste, fiyatı biraz daha düşürebilirsem kar kardır'' demiş :)

Tecrübe oldu..bu yazıları bana bulup çıkartmanız bile adamın nasıl biri olduğunu ve burada bu forumda yine bu şekilde adımlar atarak hareket edeceğini de görmenizi sağlayacaktır.. Hayat bu, çekirge bir sıçrar iki sıçrar diyorum ;)

Aynen :icon_tup: Zaten o açtığı konularda dikkat ederseniz foruma paldır küldür bir giriş yapmış ve tepki çekmiş :) İlk baştan daha falso yani :D Tekrardan Allah sabır versin diyorum size, inş herşey istediğiniz gibi sonuçlanır ki ben önemli olanın insanın temiz kalpliliği olduğuna inanıyorum sonunda çiçek gibi bir 200sx e mutlu mesut bineceksiniz inş ;) Satışı yapan kişide hayatının sonuna kadar böyle hep işleri ters gider aldığı elinde patlar emin olun :icon13:

efe-E
05-04-2010, 13:07
ve bu insanlıktan nasibini almamış, hala foruma giriyor, bunları okuyor ve ağzını açıp bir kelime edemiyor. yazıklar olsun.

Sr22DeT Silvia
04-05-2010, 22:06
ve bu insanlıktan nasibini almamış, hala foruma giriyor, bunları okuyor ve ağzını açıp bir kelime edemiyor. yazıklar olsun.

Şimdi Hakkı Ben diye arayan biri oldu,26 Nisanda ödicem dediğin senedin vardı 4 Mayıs oldu diye konuya girdi. 3.dk da dedim ki sen Hakkı değilsin yok nezle oldum dedi geç onu dedim, Avukatıyım da karar kıldı..

Avukatı olduğunu idda eden kişi diyor ki, borcunu ödemezsen 3 gün müddet, sonra yasal yollara başvuracağız. Sende yasal yollardan hakkını savunursun bu 1000tl lik senet (aslında 840tl olan borç) sana 3000tl ye patlar..

Yani telefonda konuşmaya cürret edemeyn Hakkı şahsiyeti, kalkıp beni elinde ki senetle aratabiliyor bana borcun var öde şeklinde..Hakkıyı aradığımda da telefonuna cevap bile vermeyen,msjlarıma da geri dönmeyen Hakkı şimdi bu yollarda :)

Yazık yani Hakkı telefonunu açmayınca, msj atmıştım daha motor kırılmadan öncesiydi..''aracın sorunları 26 Nisana kadar biterse sana ödeme yaparım ama yine 840tl yapmam, bi rakam belirler onu yparım, çünkü kusurlu mal sattın bana, aracı servise götürmeme müsade etmedin acelem var şuyum var buyum var ne kadar saçma zaten araba sağlam,bişey olursa ben burdayım'' diyerek geçiştirme şekliyle aracı sattı ve şimdi pozisyonumuz bu..

İnsan evladı biraz ne nediri bilecek, adama diyorum şanzımanında bile sorun yok dediğin aracın debriyajı bitik çıktı bana sadece o 650 tl ye takması çıkartması işçiliği ile maloldu, bunların haricinde yapılan camlarıdır, aynasıdır, kapı kilitleme sorunudur ıvır zıvırlar toplamında sana olan borcumu zaten aştı bu rakamlar..

Sen bana hala borcun var diyorsun, servise gidilseydi orada denmiyecekmiydi camlar sahte,merkezi kilit arızalı,kapı kilit arızalı,ayna elektrik tesisatı yok,direksiyon üstünden korna arızalı vs vs denince ''Hakkı fiyatı kır'' denmiyecekmiydi? ortada bir rakamda anlaşılıp bende ona karşı bu senetle uğraşmayacak, şuan ki gibi kağıt üstünde borçlu kalmayacaktım..

3aylık sahibiyken,2 senelik sahibiyim diyerek bana aracı hakkında güven verip işini kısa yoldan çözmeye çalışıyor, ama karşıma bu şekilde yüzsüzlüklede çıkabiliyor hatta çıkamıyor ''BEN HAKKI''diye başkasına aratıp, borcunu ver diyebiliyor :)

Sen nasıl bir yüzsüz insan evladısın bilemiyorum ki Hakkı?

Yani yaptığın her adım bir yalan dolan..Avukatıda Hakkıdan aldığı bilgiyle konuşmaya çalışıyor diyor ki ''Ben nerden bilcem senin 2 bar basınç açıp motor kırmadığını'' :D ne barı dedim arabada turbo saati bile takılı değil adam bar diyor :) diyo ''ne bilelim 200 basmadığını?'' yani demekki 200 basınca arabanın motoru kırılcakmış ona eminler ki bu 200 sorusuyla geliyorlar..resimde 260 a dayanmış bi foto vardı ilanında bu araba 260 çevirdimi yani dedim evet diyo, aldığım araba 160ta intercooler borularını fırlatan bir araçtı nasıl çevirdiler bu kadranı aklım almadı bunu..hele ki aldığı aracın turbosu arızalıyken ?

he birde diyorum ki 2 senelik sahibiyim diyor bana dediğimde sayın avukat ''nerden biliyorsun belki aracı 2 sene önce aldı ama satışını yeni aldı 3 ay önce yani? olamaz mı'' diyor :) diyorum Techturkey de konu açmış aldığı tarih var :D

Bu gibi kumpas cevaplarımda sıkışınca, ben işimi yaparım, parayı tahsil ederim. ''2 nizde babamın oğlu değilsiniz'' demeye getirdi 19dk sonunda kapadı, çok işi varmış, telefonda ki sesi tanımaynca ''Hakkı yım ben' diye arayan Avukatın :)

ruudvan
04-05-2010, 22:27
valla geçmiş olsun hakkının yaptığı iş iş deil ma sndede hata var.neden diceksin cunku kontrol etmeden senede ımza atmıssın gecmıs olsun ma hakkının yaptıgıda denyoluk kendısı hıc kusura bakmasın arkadas gecen ay araba sattım arabanın camı dusuodu bnzın gostergesı hararetı ve klıması bozuktu her gelenede soluodum artı fıyatta ındırım ısteyene de yapmıodum cunku araç bu fıyat bu geçmiş olsun tekrar.

Sr22DeT Silvia
04-05-2010, 22:38
valla geçmiş olsun hakkının yaptığı iş iş deil ma sndede hata var.neden diceksin cunku kontrol etmeden senede ımza atmıssın gecmıs olsun ma hakkının yaptıgıda denyoluk kendısı hıc kusura bakmasın arkadas gecen ay araba sattım arabanın camı dusuodu bnzın gostergesı hararetı ve klıması bozuktu her gelenede soluodum artı fıyatta ındırım ısteyene de yapmıodum cunku araç bu fıyat bu geçmiş olsun tekrar.

benim yapabileceğim bir durum yoktu bunda..benim ilk aracımdı ve sözle yola çıktık..

onu hiç tanımıyorken gidip 1500tl eline para saydım ilanı kaldır dedim yanından ayrıldım 8-10gün sonra yine gittim 4700 saydım verdim toplam 20 22 gün içinde aracın alımını yapacağım gün 29 aralık arıyorum 28inde gel yarın buraya servise gidelim baktıralım diyorum yok zamanım, bu kadar saçma bir şey olurmuymuş falanmış filanmış zaten aracın sorunu sadece turboymuş deniyor arabanın yanına geliyoruz alım satım yapıldıktan sonra ve marş basıyor yola çıkıyorum..

hikayem bu elimdede 20 şubata senet var 840tl borcum var, senet 1000tl lik yani 840daha vericem şubata ve bitecek borcum.. tabi ben keko aracın sadece turbosunda sorun var sanıyorum o an :( yaptığı 2 senelik sahibiyimleri vs konuşmaları + aramızda sözlü para alışverişlerine dayanarak, bir güven ve samimiyete dayanarak ''dediği gibidir''e getiriyor iç sesim, yanılmış ama..

Sr22DeT Silvia
04-05-2010, 22:45
servis motor içinde olanları elbet göremeyecekti ama en azından debriyajıdır merkezi kilittir arka ve yan camların orj olmadığıdır bu sebeple kapı camının oturmayacağıdır, arabanın kapıları ayrı ayrı kilitlenmesidir,ayna elektrik tesisatıdır,benzin ve hararet ibresinin,direksiyon kornasıdır,fren balatasıdır vs vs bunlar ortaya çıkacaktı ki bunlara ben para verdim ve hakkını alacağı borcun 3 katına çıktı bunlar.. bunların yanında üst kapakta egzantrikler bitik çıktı, iticilerine tırnaklarına kadar herşey yenilenmek zorunda çünkü ilanında ki gibi sadece turbosu arızalı bu aracın :)

swalios
04-05-2010, 23:26
o kişi ben mi oluyorum ? :D

@Tafi
Bu arada aracınızın resimlerine baya bir süre önce facebookta denk gelmiştim kol çıkarttığını görünce cidden çok üzülmüştüm.Ancak burada okuduğuma göre problemler bir tek kol çıkartma değilmiş.O sx toplandığında çok şanslı bir sx olacak çünkü onun kahrını severek çeken bir sahibi var.Umarım daha fazla zorlukla karşılaşmazsınız. :icon_tup:

Sr22DeT Silvia
04-05-2010, 23:40
o kişi ben mi oluyorum ? :D

@Tafi
Bu arada aracınızın resimlerine baya bir süre önce facebookta denk gelmiştim kol çıkarttığını görünce cidden çok üzülmüştüm.Ancak burada okuduğuma göre problemler bir tek kol çıkartma değilmiş.O sx toplandığında çok şanslı bir sx olacak çünkü onun kahrını severek çeken bir sahibi var.Umarım daha fazla zorlukla karşılaşmazsınız. :icon_tup:

kol çıkarttıran benim ona derdi bitmedi aylarca bilinmez bir araçla uğraştı jdm servis bitti denilince alıp hep kursağımda kaldı,oysa ben gerçekten bitmiş bir araç istiyordum bu sebeple zamana karşı bir sorunumda yoktu..başta kandırılmış olmak satıcı tarfından beni bozguna uğrattı camların felan orj olmamasını bile aracın kapısı kapanmadığında camcı tarafından öğrendim,yani daha neler neler..ben arabada hep bilinmeyen bir sorun çıktı debriyajlar vs şeyler satıcının kusurlarıdır ama mekanik sorun varmı zaten satıcıda bilemezdi eğer içini açtırmadıysa..

benim ona çüşşş dediğim nokta yani indi bindi yaparken araç sahibi tarafından bilinen sorunlarının bana ''sadece turbo alcan bide kornanın sigortası atık'' şeklinde basite indirilerek al paşa paşa bine getirilerek satılmasıydı..

sorunları bitmiş gibi görünen araç artan sorunlarla yola devam edince bende dedim kırılsın sıfırdan başlanır ne nedir bilirim aklımda kalmaz şimdi neresi cortlicak diye korkarak binmem arabaya mantığında bu hale geldi araç..zaten kırılmasa bile açıldığında motor krank cok taslanmıs denılınce ıcerde ıvır zıvır ne varsa cope gıdecektı ust kapak dagıl..taslanmıs daha once egzantrıkler bıtık cıktı ıtıcıler sıkısmıs tırnaklar copluk olmus vs vs..

pısman degılım aracı aldıgıma onu sevıyorum ve o benımle eskıyecek..sevmedıgım sey yalanlar ve dolanlar...

yavuz_ozaydin
05-05-2010, 12:59
Tayfun kardeşim çok büyük geçmiş olsun 200sx in hikayesini okudum seninlede telefonda konuşmuştuk bunları. Her şey olmuş bitmiş bu sana büyük bir araç deneyimi oldu diye düşün ayrıca arabanı baştan aşağıya yapıyorsun ve her yerinde parmak izin olacak emin ol bitirip bindiğinde aracına emeğinin verdiği gönül rahatlığıyla bineceksin vede geçmişi unutacaksın. Bu arada araç bitince koç kesmeyi unutma kaportanın üzerine kanından sür ;)

yavuz_ozaydin
05-05-2010, 13:01
Abi burdan çıkarımımız.
UCUZ PAHALIDIR.
Bazen istisnai durumlar oluyor ama genelde geçerli

Babacan nerelerdesin yavv hiç sesin çıkmıyor çay içmeye beklerim şantiyeye

Sr22DeT Silvia
05-05-2010, 13:23
Tayfun kardeşim çok büyük geçmiş olsun 200sx in hikayesini okudum seninlede telefonda konuşmuştuk bunları. Her şey olmuş bitmiş bu sana büyük bir araç deneyimi oldu diye düşün ayrıca arabanı baştan aşağıya yapıyorsun ve her yerinde parmak izin olacak emin ol bitirip bindiğinde aracına emeğinin verdiği gönül rahatlığıyla bineceksin vede geçmişi unutacaksın. Bu arada araç bitince koç kesmeyi unutma kaportanın üzerine kanından sür ;)

Koç kesme olayı fena kopartıyor beni :D ama yapıcam hele bir araba toparlansında :)
pazar günü site otoparkında sol arka tampondan X5 vurmuş, tabak kadar boya kalkmış arabadan..dedim ne var bu arabada durduğu yerde bile eskime yıpranma faaliyetleri devam ediyor :confused:

yavuz_ozaydin
05-05-2010, 13:24
Koç kesme olayı fena kopartıyor beni :D ama yapıcam hele bir araba toparlansında :)
pazar günü site otoparkında sol arka tampondan X5 vurmuş, tabak kadar boya kalkmış arabadan..dedim ne var bu arabada durduğu yerde bile eskime yıpranma faaliyetleri devam ediyor :confused:

Arabanın içine koç kaçmış tut onu çıkar tayfun :D

toonch
05-05-2010, 13:41
Babacan nerelerdesin yavv hiç sesin çıkmıyor çay içmeye beklerim şantiyeye
Müdür sen gel. Yeni iş kurduk insan bir hayırlı olasuna gelir.

yavuz_ozaydin
05-05-2010, 13:43
Müdür sen gel. Yeni iş kurduk insan bir hayırlı olasuna gelir.

Babacan haber verdinde gelmedik mi. Yeni kurulan işi şu üstteki yazıyı okumasak bilmeyeceğiz ;)

Hayırlı olsun yer nerede geleyim bugün ;)

Sr22DeT Silvia
05-05-2010, 14:00
Arabanın içine koç kaçmış tut onu çıkar tayfun :D

Valla haklısın belki ben Koç a binmeliyim, Hakiki Koç veya Öz Hakiki Koç :D

yavuz_ozaydin
05-05-2010, 14:11
Valla rahattır onlar süspansiyonlarıda süper pısır pısır gidersin Babacan :D

Jam da Joker
05-05-2010, 14:36
eğer olursa cebimdeki son parayı bu arabaya yatırıcam gerçekten benim için kritik bir durum.. para kolay kazanılmıyo eğer araç buyuk sorun çıkartırsa altından kalkıcak bütçem yok..

Kendi aracı almak için açtığı konudaki attığı mesajı gördümde, ironiye bak :)
Böyle şerefsizleri görünce nasıl geceleri yataklarında huzurla uyuduklarını anlayamıyorum.
Herkesin polisi kendi vicdanıdır derlerde bu şerefsizde vicdandan zerre kalmamış hala başkalarına telefon açtırabiliyor demekki.
Sendede hakikaten iyi sabır varmış ama hata etmişsin böyle şerefsizden servise göstermeden araç satın almışsın gene dua etki aracı vermeden paranı alıp kaçmamış ŞEREFSİZ !
Böyle olayları görünce cinlerim tepeme çıkıyor, öbür tarafta nasıl bunun hesabını vericeksin hiçmi düşünmüyorsun be şerefsiz!

yavuz_ozaydin
05-05-2010, 15:00
:icon_tup:
Böyle şerefsizleri görünce nasıl geceleri yataklarında huzurla uyuduklarını anlayamıyorum.
Herkesin polisi kendi vicdanıdır derlerde bu şerefsizde vicdandan zerre kalmamış hala başkalarına telefon açtırabiliyor demekki.
Sendede hakikaten iyi sabır varmış ama hata etmişsin böyle şerefsizden servise göstermeden araç satın almışsın gene dua etki aracı vermeden paranı alıp kaçmamış ŞEREFSİZ !
Böyle olayları görünce cinlerim tepeme çıkıyor, öbür tarafta nasıl bunun hesabını vericeksin hiçmi düşünmüyorsun be şerefsiz!

Sr22DeT Silvia
05-05-2010, 21:26

Açıkçası ben Bu zihniyetsiz davranışını Hakkı yada anlatmaya çalıştım, sen ne hakla neyi kimden istiyorsun diyerek, Avukatı olarak arayan kişiyede bunu dile getirdiğimde bi sakinleşti çünkü ne şekilde neyi aldığımı nasıl teslim edildiğini bilmiyordu,telefonda bir ara beni anlıyor olduğunu düşünmeye başladığım sırada tekrar Hakkıcılığı tuttu,dedi ki sende babamın oğlu değilsin oda değil ben işimi yaparım bende buyur yap dedim..

Yazık insanlıktan çıkmış bazıları..

turbo&quattro
06-05-2010, 07:02
1 saattir okuyorum ve sinirlerim iyice bozuldu...Bu nasil bir vicdandir? Para kolaymi kazaniliyor be serefsiz....

Gecmis olsun mu diyim yoksa hayal arabaniza oyle boyle baslamissiniz hayirli olsunmu diyim bilmiyorum...Allah sabir versin ve sonunda utandirmasin.

Bu arada Amerikadan parca ihtiyaciniz olursa iletisime gecebilirsiniz benimle elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.

Sr22DeT Silvia
06-05-2010, 08:43
1 saattir okuyorum ve sinirlerim iyice bozuldu...Bu nasil bir vicdandir? Para kolaymi kazaniliyor be serefsiz....

Gecmis olsun mu diyim yoksa hayal arabaniza oyle boyle baslamissiniz hayirli olsunmu diyim bilmiyorum...Allah sabir versin ve sonunda utandirmasin.

Bu arada Amerikadan parca ihtiyaciniz olursa iletisime gecebilirsiniz benimle elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.

Benim anlım ak ve ben terbiyesizlik yapmıyorum. evet kağıt üzerinde satıcıya 1000tl senet borcum var, ama real borcum 840tl. ayrıca bu aracı bana denettirmediği ve alıp eve geldikten sonra (turbo dışında) mevcut sıkıntılarda belirmeye başladı.Kapıyı kapayıp açamamamdan, sürücü camının dışarıda kalmasından, merkezi kilitten vs.. bütün bunları arayıp an ve an öğrendikçe tek tek bildirmeye başladığımdan bir süre sonra telefonlara bakmamaya başladı zati muhterem. sonra msj yolu ile durumu bildirdim. ve debriyaj sorununu öğrenmeden önce, kendisine attığım msjda ''nisan 26 ya kadar yeni bir sorunla karşılaşmazsam, araban yürüyor durumdaysa sana 840tl lik borcumu gündeme alıp elinde ki senedi almak maksadıyla, yeni bir rakam belirleyerek sana ödeme yapmayı düşünüyorum'' dedim. ama turbom takılıp cam pencere kapı gibi sorunlara bakılırken + debriyajın bitik denilince servisten + 650tl buna ödedikten sonra ona attığım yeni bir msj oldu ''sen o parayı unut'' dedim ve durumu açıkladım. oda arayıp beni nasıl olur ben 3.viteste sıfır çiziyordum dedi ve seni servis kazıklıyor haberin olsun,aracın debriyajı bitik değildi şu şöyle değildi bu böyle değildi ve o arabanın orj turbosu t28 değil o s13 ün bilmem ne dedi sonra ''arabam yürümüyor diyede beni arama'' dedi :D debriyajımın bitik olduğunu zaten bahtiyardan öğrendim onunla birlikte sorunlarına bakarken söyledi bunun servis kazığı ile alakası zaten yoktu..

neyse...

çok teşekkürler parça konusu için msn den eklerseniz beni sevinirim, adresim profilimde mevcut. şuan usa dan bir kolim geliyor 1 2 güne burada olacak, daha çok koli gelecek ama :)

yusufbatırel
06-05-2010, 09:55
soylencek bısey yok unutma bu dunyada serefsızlık yapanlar obur tarafta hesabını verıcekler allah sabırlar versın.bu kadar emek verıp sorunsuz bınersın ınsallah 4 senelık 200sx tecrubeme dayanak bısey lazım oldugunda elımden gelenı yaparım tayfun.

yavuz_ozaydin
06-05-2010, 09:57
Üye olan arkadaş hiç mi görmüyor bu yazılanları. Kendini savunma gereği bile duymuyor anlaşılan umarım birgün yaşattıklarını oda yaşar... HAKkının aldığı HAK nasıl öder bilmem

Sr22DeT Silvia
06-05-2010, 10:59
soylencek bısey yok unutma bu dunyada serefsızlık yapanlar obur tarafta hesabını verıcekler allah sabırlar versın.bu kadar emek verıp sorunsuz bınersın ınsallah 4 senelık 200sx tecrubeme dayanak bısey lazım oldugunda elımden gelenı yaparım tayfun.

saolasın abim..bi belimi doğrultayım sizden yardım alacağım zaten :)

Sr22DeT Silvia
06-05-2010, 11:03
Üye olan arkadaş hiç mi görmüyor bu yazılanları. Kendini savunma gereği bile duymuyor anlaşılan umarım birgün yaşattıklarını oda yaşar... HAKkının aldığı HAK nasıl öder bilmem

üye olan arkadaş zaten dikkatinizi çektiyse aracı alırken buraya konu açmış, aldım diye heyecanla resimler koymuş atmış tutmuş sadece sinyalleri boyamış bişiler bişiler, ama satarken napmış, buraya bile koymamış..sadece sahibinden.com da keko aramış turbosundan başka sorun yok diye :D

omercanilica
06-05-2010, 11:26
cok gecmıs olsun ınsallah kısa surede ıstadıgınız gıbı bır hal alır bende genc yasımla cok heves ederek almak ıstıyorumda boyle yazılanları okuyarak sanırım temız araba kalmadıgını dusunmeye basladım herkesın basından boyle tatsız olaylar gecmıs .....

Xenomorph
06-05-2010, 12:07
Benzerleri Benimde Başıma Geldi...

Yüzüne Bakıp Güvendik Sonra Sizin Gibi Böyle Zor Durumlarda Topladık Arabayı

Aynı Şekilde O Arkadaşta Bu Foruma Üye :)...Bi Kere Aradı yanlışlıkla Mert Diye Gördüğü Rehberde Beni Aramış...Uyandı Sonra Ben Oldugumu

Söyledim Arabanla Ugrasıorum Dedim
Aaa Maa Hesabı Böyle Bilerek Sustu
Sizi Allah'a Havale Ettim Dedim Kapattım

Alsınlar 3 5 Lira Kar Etsinler....Çıkar Elbet Bunlar Adamın Bi Yerinden Bunu Defalarca Çevremizde Gördük Hatta Allah'ın Var Olduğuna Dair Büyük Bir Kanıt Bence Yalanla Dolanla Dümenle Böyle İşlerle Para Kazananların Milletin Ahını Alanların İki Yakasının Bir Araya Gelmediğini

Ben Allah'a Havale Ettim Bir Vtı Alım Dedim Kazada Eklendi Üstüne Totalde Zarar 10 Liraya Çıktı :D Çıksın Elbet Döner Birgün

He Bu Bana Ne Öğretti...

Kimseye Güvenmeyeceksin
Alıcağın Arabayı Yetkili Servis + Usta'na + Kaportacına Baktıracaksın (3'ü De Şart Artık Bende..2'si Olsa Almam Arabayı)
Galeriden Araba Almayacaksın
İncik Cincik Bakıcaksın İçine Sinmeyen Birşey Varsa Arkana Bakmadan Döneceksin

Allah Böyle İnsanların Cezasını Verir Meraketme...Biz Görmeyiz Bunu Ama İnan Bir Yerden Çıkacaktır

Bendende Çıktı...16 Yaşındayken Vurduk Birinin Arabasına Kaçtık 1 2 Lira Masraf Bıraktık Adama...Sonra Noldu 8 Sene Sonra Bak Vtı Uçtu Gitti :D

Ben Salaktım Saftım Gençtim Allah Bunlarıda Görmüştür Muhakkak.Peki Ya Yaşını Başını Alıp Bile Bile Adam Kazıklamak İçin Bunu Yapanı.......:rolleyes:

Sr22DeT Silvia
06-05-2010, 14:50
zaten satarken çok saçma sapan bir kaos yaşıyordu söylediklerinde..burayada yazmış soranlara yok işte acil para lazım, civic le takas olabilir, ev kredisi bilmemnesi diyerek ilerliyor kaosları..

aracı sordugunda mustafa yazmış ona 5000tl nakit paran yoksa alma bu arabayı diye,adam dinlemeyip alıyor yok şöyle güzel yapıcam jdm yapıcam bilmem ne yapıcam ne yapmış hiç bir skyline turbosunu alıp bu araca koymuş ve turbo bitik çıkınca tornistan yapmış aracı satılığa çıkartmış..

ChtArdARSL
06-05-2010, 17:04
Herseyde hayır wardır allah yardımcın olsun

İnsnıyorumkı cok gzl bır sx olucak basmaya kıyamıycaksın :)

Sr22DeT Silvia
06-05-2010, 23:00
Herseyde hayır wardır allah yardımcın olsun

İnsnıyorumkı cok gzl bır sx olucak basmaya kıyamıycaksın :)

Evet bende inanıyorum herşey sonunda bir düzlüğe çıkacak ama durduk yerde aracın başınada birşeyler gelmeyede devam ediyor :(
Pazar Günü aracın içinden birşey çıkartmak için brandasını kaldırdım durduk yerde tampona dalmış bina sakinlerinden bir X5..adama yazdım çarpmışsınız ararmısınız diye kartvizitimi bıraktım oralı bile değil henüz 4 5 gün geçti arayan yok..illa hır çıkacak sonuca bağlanacak..
http://www.ressim.net/upload/03028b32.jpg (http://www.ressim.net)
http://www.ressim.net/upload/e1e105fd.jpg (http://www.ressim.net)

tunch
06-05-2010, 23:25
gormemistir veya karti baskasi almistir gibi dusunup sahibine ulasin direk aracin kart birakana kadar :) gecmis olsun

Low-Rider
06-05-2010, 23:26
Direk ulaşma şansınız varsa o şekilde deneyin , ben birisinin sileceğine kart sıkıştırmıştım.1hafta sonra farketmişde alıp aramıştı.

ruudvan
06-05-2010, 23:29
Evet bende inanıyorum herşey sonunda bir düzlüğe çıkacak ama durduk yerde aracın başınada birşeyler gelmeyede devam ediyor :(
Pazar Günü aracın içinden birşey çıkartmak için brandasını kaldırdım durduk yerde tampona dalmış bina sakinlerinden bir X5..adama yazdım çarpmışsınız ararmısınız diye kartvizitimi bıraktım oralı bile değil henüz 4 5 gün geçti arayan yok..illa hır çıkacak sonuca bağlanacak..
[/URL]

olur öle vakalar denyo çok memlekette sen bi kapısını çal arabama vurmussun haberin yok sanırım de..

doush
06-05-2010, 23:38
Görmedi diyelim de hiç mi hissetmedi ? Boyalar yere dökülmüş falan yazık ya.

Sr22DeT Silvia
06-05-2010, 23:40
apartmandan zaten mimlenmiş, siteye hızlı girip hızlı çıkıyormuş sert hareketler oldğu için endişe duyan çok olmuş bugüne kadar..binamızda dublexte oturuyorlar, ama aidat ödemeyen tipler diye lanse ediliyor binada..kulak üstüne yatma pozisyonları varmış genelde..başı kapalı bir aile bakalım nasıl olacak elbet bir sabah arabalara binerken denk geleceğiz..

erkanayasli
07-05-2010, 13:07
alla alla hem aidat ödemiyo hemde x5 şe biniyo ne ilginç tipler var allahım. bide başı kapalı sorsan allah kitaptan açar agzını ama içten içe milletin hakkını yeme özelliği var demekki :)

plekumat
19-09-2010, 02:03
Yanlış yere yazılmış :)