PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CFT Turbo S2000 800HP+

M_PROJECT
02-12-2009, 07:48
IRgxSKXmxGQ

http://www.youtube.com/watch?v=IRgxSKXmxGQ

Erol
02-12-2009, 08:01
çok iyiymiş bu..

B.Aktepe
02-12-2009, 08:12
mustafa ayıptır koyma böyle video fena oldum:D boobs a devam ya:D

shumi
02-12-2009, 09:21
hay maşallahhh...seslere geeel,suprayla güzel yürümüşler :icon_tup:

GKS
02-12-2009, 09:26
iyimiş bu s2k

onursoytam
02-12-2009, 09:56
çıkssss ciyerli S2000 ne benziyor :)

serhatayasli
02-12-2009, 10:14
welcome to the supra meet DRAMA hahahahahahahhahaha

deathofacar
02-12-2009, 10:46
korkunç olmuş çok heveslendim

miniks
02-12-2009, 11:53
Geri döndüler :)

çok iyi tune etmişler harbiden bide K24 ü çıkartsalar artık

hak_on
02-12-2009, 12:56
şaka makinası

Erol
02-12-2009, 13:07
Geri döndüler :)

çok iyi tune etmişler harbiden bide K24 ü çıkartsalar artık

k24 de eg kasaya yapılıyor yanılmıyorsam deilmi..? işte gerçek makina O olmalı

miniks
02-12-2009, 13:09
k24 de eg kasaya yapılıyor yanılmıyorsam deilmi..? işte gerçek makina O olmalı

EK kasaya koydular eski laciye

elpadre
02-12-2009, 20:55
cok guzel yurmus supralarla :)

Redbull
02-12-2009, 23:18
İnsanı fena gaza getiriyor neyse atmosferikte devam.

sportinger
03-12-2009, 14:25
cft cok başarılı işler yapıyo, severek izliyoruz...

MUGENPOWE®
03-12-2009, 15:24
F20>2jz mı yanı :D

mig
03-12-2009, 19:35
Selamlar,

Guzel video cekmisler, s2000de hizli baya.. ama gercekten kac HP sizce? CFTye gore 800HP, denedigi araba XX firmasina gore bilmemkac beygir.. veriler tamamen havada, vites birirmesine bakarak benim tahminim 650-700 crank HP..800HP cikarmak icin basinci acmis olabilirler, ama yolda o basinci ancak 1 hafta basabilirsin motoru kirmadan once. Adamlar dukkan reklami yapiyor, yada musteri ego tatmini yapiyor, bunlari dusunmek lazim.. internetteki bilgileri her zaman suzgecten gecirmek lazim.. Baskasini ornek gosterip, kendi arabasinida onunla esit farzederek beygir iddasi yapanlar icin youtube cennet..

Bence bu tur beygir iddalarini ciddiye alarak ve lanse ederek amerikan sahtekarlarini desteklemis oluyorsun. Videolari birazda avustralyadan, ingiltereden, japonyadan sec bence.. Amerika Allah degil !

Amuse supra GT30R/stok enjektor/stok ECU/stok fuel pump - 500BHP
http://www.youtube.com/watch?v=TqX5wCF1ZIk

miniks
03-12-2009, 19:47
şimdi bu araç cft s2k yı gecer demiceksin dimi cenk :)

tabiki 2jz > f20c

ikisi alakasız motorlar biri 94 senesinin teknolojisi olmasına ragmen rahatlıklar 4 rakamlı hp ler alınıp saglıklı uzun oluyor

ama bu admalarınkisi 1 gecelik bile olsa biz yaptık demek ve bunu da iyi yapıolar haklarını yeme şimdi sende

mig
03-12-2009, 19:56
şimdi bu araç cft s2k yı gecer demiceksin dimi cenk :)

tabiki 2jz > f20c

ikisi alakasız motorlar biri 94 senesinin teknolojisi olmasına ragmen rahatlıklar 4 rakamlı hp ler alınıp saglıklı uzun oluyor

ama bu admalarınkisi 1 gecelik bile olsa biz yaptık demek ve bunu da iyi yapıolar haklarını yeme şimdi sende

yok gecer demiyorum zaten :) mantikli beygir ornegi verdim kiyaslamak icin..

hatta bir tane daha vereyim bu kac HP sen soyle :D

http://videos.streetfire.net/video/Project01-Turbo-S2000_501680.htm

Abi inanmayin hepsi zamli beygir ! tamam guzel yuruyor ona bisey demiyorumda rakkamlar sacma.. 7 sene once supercircirli bir cobra ile denedim adam 700WHP dedi, ben 570WHP dedim, 7 boy attim adam sende nos var dedi, gosterdim motoru morali bozuldu, tuner 700WHP demis $30000 parasini almis ;)

miniks
03-12-2009, 19:59
ben şimdi sölücem de sonra herkes bana yüklenicek

en fazla 320 rwhp

bybmw(ss)
03-12-2009, 20:06

en fazla 320 rwhp

nie yüklensinki cokda fazla gibi deil zaten videodan m3 gibi ceviriyo ..

mig
03-12-2009, 20:06

en fazla 320 rwhp

240BHP @ 11.1:1 CR
kalin conta ile tahmini NA beygir 200-210BHP
1.5bar basincta 470-490BHP (kayiplari minimum farzedersen)
390-400WHP civari bu araba rahat..

STP
03-12-2009, 20:10

batıkanın arabası
2002 Turbo Honda S2000
MAX POWER: 478WHP @ 19psi!!!
ıdı.

benzer degerler cıkar tahmının 40 50 de asagı olsa

mig
03-12-2009, 20:21
http://videos.streetfire.net/video/Turbo-Cobra-880whp-S2000_722917.htm

ayni S2000 supra meet beygir zammina ugramis 880WHP olmus cikmis 880WHP supra ile dememis 3 boy atmis..ayni supra 200 noslu C5 (kurusu 400BHP) ile dememis zar zor gecmis :) ayni supra 1000cc motor ile dememis ayiramamis.. hesabi siz yapin videoda aksiyon 5.dk dan sonra.. ah Msupra burda olsada su amelelere beygir neymis gosterse :) floridada saglam Turk yokmu yaw ciksin temsil etsin bizi ?

miniks
03-12-2009, 20:30

ozaman cenk benim teker gücüm 500 + lar degince çok itiraz ettin benim 100 200 üm 6.3

mig
03-12-2009, 21:08
ozaman cenk benim teker gücüm 500 + lar degince çok itiraz ettin benim 100 200 üm 6.3

kilon kac diye sormustum hatirlarsan ;) S2000 1380kg surucu varken :)

miniks
03-12-2009, 21:14
kilon kac diye sormustum hatirlarsan ;) S2000 1380kg surucu varken :)

1250 full depo benimle beraber

+ Oz vardı ogun arabda oda 140 kg desek

1390 kg cenkcim :)

mig
03-12-2009, 21:18
1250 full depo benimle beraber

+ Oz vardı ogun arabda oda 140 kg desek

1390 kg cenkcim :)

o arabayi 900kg'ye indiremediysen valla uzuldum :D

tesisat isine devammi yoksa :D

miniks
03-12-2009, 21:25
o arabayi 900kg'ye indiremediysen valla uzuldum :D

tesisat isine devammi yoksa :D

indirdim zaten de sonra turbo yapınca çok dengesiz oldu bende geri topladım

geri taktıgım parcalar

viraj denge cubukları
arka bagaj kapagı
kapıların krikoları techizatları
taban halısı
ön koltuklar
kapı içi bakaliler
ön tarfın komple bakalitleri
on konsol Full (NA iken sadece sürücü tarafı vardı) demiri falan içinde duruyor
ekstra agırlıkları sölemeye gerek yok sanaırsam sende bilirsinki sonradan turbo yapılan her arac nerden baksan 50 kg agırlık alır ekstra

bunları topladıgımızda arac full depo olarak 1090 çıktı bende 160 dım ozaman

bybmw(ss)
03-12-2009, 21:42
320 WHP yazmış sen hp ile karıştırdın sanırım
M3 100-200 7.9 mu çeviriyor ?

eline driftbox alan 100 200 ceviroyo ama yolda cevirenler hç göremiyoz ben anlamam driftbox cıksın minikler gibi yürüsünler araba videoda ıkınıyo resmen gidiyomu ??

M_PROJECT
03-12-2009, 22:01
http://videos.streetfire.net/video/Turbo-Cobra-880whp-S2000_722917.htm

ayni S2000 supra meet beygir zammina ugramis 880WHP olmus cikmis 880WHP supra ile dememis 3 boy atmis..ayni supra 200 noslu C5 (kurusu 400BHP) ile dememis zar zor gecmis :) ayni supra 1000cc motor ile dememis ayiramamis.. hesabi siz yapin videoda aksiyon 5.dk dan sonra.. ah Msupra burda olsada su amelelere beygir neymis gosterse :) floridada saglam Turk yokmu yaw ciksin temsil etsin bizi ?

cft nin s2k i gozumle gormedim de eg kasa civicleri icin ne diyosun peki dyno kagitlari ile 400 suresi yorumun ne merak ettim ?

sportinger
03-12-2009, 22:07
cft nin s2k i gozumle gormedim de eg kasa civicleri icin ne diyosun peki dyno kagitlari ile 400 suresi yorumun ne merak ettim ?

:D valla yorumlar ucuyo da canlı gözle görmek de başka bişey, ben şahsen video dan izlerken keyif alıyorum:D:D:D

Jam da Joker
03-12-2009, 22:08
eline driftbox alan 100 200 ceviroyo ama yolda cevirenler hç göremiyoz ben anlamam driftbox cıksın minikler gibi yürüsünler araba videoda ıkınıyo resmen gidiyomu ??

Evet eline drift box alan 100-200 çeviriyo çünkü driftboxun amacı o.
Videodaki S2K da yolda çeviriyor zaten dynoda değil, denerken yanında aperatif olarak M3 olmadığı için 7.9 luk 100-200 derecesi kabul görmüyorsa sahibine rica ederiz bidahakine birlikte denerler.
Araba videoda ıkınıyor derken neyi kastettin ben onu anlamadım normalde 15 saniyede 100-200 alırken ıkınmışta 7.9 mu çıkarmış ?
Driftbox tüm dünyada kabul görüyorken çıkıpta eline driftbox alan 100-200 çeviriyor, yolda çevirsinde görelim demek gerçekten mantıklı bir yorum.

mig
03-12-2009, 22:45

amerikada heralde 5000 tane performans dukkani vardir rahat, bu adamlari ilk defa duydum civiclerini gormedim..kac beygirmis, kac snde kalkmis? drag arabasi hazirlamak cok zor degil, yarim porsiyon radyator taktintan sonra essek spec turbo tak motoru topla slik tak vs vs araba zaten hafif 9sn cikariyordur rahat. benim bahsettigim olay beygir reklamlari ! Bu S2000 1000cc motor ile 100km den kalksin 10-15 boy atsin o zaman derim beygiri 750+ diye..yoksa atmasyon beygirli supra ile kalkmis kriter degil..Allahtan noslu C5 ve 1000lik motor varda yalancilarin mumu sonuyor, tabi anlayana :)

bu arada silinen yorumlar var surekli forumdan, uyuz olmaya basladim Ozzzzzzzzzzzzzzz haberin olsunnnnnnnnnnnn

M_PROJECT
03-12-2009, 22:49
amerikada heralde 5000 tane performans dukkani vardir rahat, bu adamlari ilk defa duydum civiclerini gormedim..kac beygirmis, kac snde kalkmis? drag arabasi hazirlamak cok zor degil, yarim porsiyon radyator taktintan sonra essek spec turbo tak motoru topla slik tak vs vs araba zaten hafif 9sn cikariyordur rahat. benim bahsettigim olay beygir reklamlari ! Bu S2000 1000cc motor ile 100km den kalksin 10-15 boy atsin o zaman derim beygiri 750+ diye..

bu arada silinen yorumlar var surekli forumdan, uyuz olmaya basladim Ozzzzzzzzzzzzzzz haberin olsunnnnnnnnnnnn

yorumlari ben sildim , video konusunda tesisat konusuyorsunuz , hersyein yeri var uyuz oluncak bi durum yok yani .

Cft centra florida turbo . ilk defa duyman ilginc cnk adamlar amerikada ki fwd serilerinde uzun zamandir yarisiyorlar , hatta evolari ve s2kleride var . meshur buschur un fully interior rekorunu sanirim 3 sene once bu adamlar sari evo 7 leri ile kirmisti . drag arabasi hazirlamak bukadar kolaysa sen neden yapmiyorsun merak ettim , sonucta seninde bir dukkanin tunerin dynon mevcut degilmi ? bahsettigim aracin videosu burda ki linkte izleyebilirsin , http://videos.streetfire.net/video/CFT-Red-Hatch-918HP-Dyno_636637.htm
http://www.tunedbycft.com/index.html

mig
03-12-2009, 23:06
yorumlari ben sildim , video konusunda tesisat konusuyorsunuz , hersyein yeri var uyuz oluncak bi durum yok yani .

Cft centra florida turbo . ilk defa duyman ilginc cnk adamlar amerikada ki fwd serilerinde uzun zamandir yarisiyorlar , hatta evolari ve s2kleride var . meshur buschur un fully interior rekorunu sanirim 3 sene once bu adamlar sari evo 7 leri ile kirmisti . drag arabasi hazirlamak bukadar kolaysa sen neden yapmiyorsun merak ettim , sonucta seninde bir dukkanin tunerin dynon mevcut degilmi ? bahsettigim aracin videosu burda ki linkte izleyebilirsin , http://videos.streetfire.net/video/CFT-Red-Hatch-918HP-Dyno_636637.htm
http://www.tunedbycft.com/index.html

tesisat sakaydi tabiki agirlik konusuyorduk, sakami agir geldi ? neyse :)

drag isi beni bayiyor, supraya auto tranny takip cikarim piyasaya istesem, benim gonlum pist yarisinda..tum arabalari sokak/pist icin hazirliyoruz. Drag dunyasindaki insanlari tatmin etmez benim dynom, onlara disneyjet dyno lazimki beygirler cok ciksin mutlu olsunlar :) Turkiye sampiyonasi varken dragcilara yardim ettim uzun yillar, o kadari yeter bana drag icin..Super Lap battle 2009 4x4 street class sampiyonuyuz Subaru WRX ile, benim basari kriterlerim farkli cogu insandan...

M_PROJECT
03-12-2009, 23:14
tesisat sakaydi tabiki agirlik konusuyorduk, sakami agir geldi ? neyse :)

drag isi beni bayiyor, supraya auto tranny takip cikarim piyasaya istesem, benim gonlum pist yarisinda..tum arabalari sokak/pist icin hazirliyoruz. Drag dunyasindaki insanlari tatmin etmez benim dynom, onlara disneyjet dyno lazimki beygirler cok ciksin mutlu olsunlar :) Turkiye sampiyonasi varken dragcilara yardim ettim uzun yillar, o kadari yeter bana drag icin..Super Lap battle 2009 4x4 street class sampiyonuyuz Subaru WRX ile, benim basari kriterlerim farkli cogu insandan...

saka maka degil olay , yapilan geyiktir herseyin yeri var hafif geldi ucurdum :)

tamam iste bende onu diyorum , her defasinda Turkiyedeki drag olayini " adam ettim " manasinda postlar atiyorsun ya , amerikada ki bu dynolarda ucusan sacma rakamlardan da rahatsizsin , diyorum ki yap bi araba devrim yarat , florida da turk aramaya gerek yok mesela bu adamalar butun kuzey amerikayi geziyorlar sezonu kovalamak icin , bi mail atarsin dersin ki uygun bir yerde bulusalim deneyelim araclarimizi bizde gormus oluruz adamlarin yaptigi isi . tx2k10 i ziyaret et mesela ( yakinda sana ) dyno gununde not al begenmediklerini ertesi aksam hepsi otobanda gazliyo nasilsa bir bir delersin nerde dynolariniz dersin , yani dibinde imkan ve araba cokken tr sampiyonasinda kendi emegiyle yarisan 10 bilemedin 15 arabaya gerek yok bence . yanlis miyim ? :)

tool
03-12-2009, 23:25
saka maka degil olay , yapilan geyiktir herseyin yeri var hafif geldi ucurdum :)

tamam iste bende onu diyorum , her defasinda Turkiyedeki drag olayini " adam ettim " manasinda postlar atiyorsun ya , amerikada ki bu dynolarda ucusan sacma rakamlardan da rahatsizsin , diyorum ki yap bi araba devrim yarat , florida da turk aramaya gerek yok mesela bu adamalar butun kuzey amerikayi geziyorlar sezonu kovalamak icin , bi mail atarsin dersin ki uygun bir yerde bulusalim deneyelim araclarimizi bizde gormus oluruz adamlarin yaptigi isi . tx2k10 i ziyaret et mesela ( yakinda sana ) dyno gununde not al begenmediklerini ertesi aksam hepsi otobanda gazliyo nasilsa bir bir delersin nerde dynolariniz dersin , yani dibinde imkan ve araba cokken tr sampiyonasinda kendi emegiyle yarisan 10 bilemedin 15 arabaya gerek yok bence . yanlis miyim ? :)

mig mizah yapmak istemis herhalde...

mig
03-12-2009, 23:38

lafi getirmek istedigin yere geldik :D draglari adam ettim demedim, dragcilara yardim ettim setuplarda dedim, onlarda sampiyon oldular parca destegi ile. Onuda sen niye drag yapmiyosun dedigin icin soyledim, simdi bana niye boyle konusuyosun diyorsun, art niyet mi var? laf oyunu yapma hic bana turkcem iyidir :D Ama cidden ben parca isine basladigimda ozgun turboyu daha yeni takmisti arabasina, ayar yapmak nedir bilmezdi, draglarda sinif1de pejolar sampiyondu. Fark yarattim ve yaratmaya devam edecegim, ister saygi goster ister nefret et umrunda degil ;) bunuda silersin begenmezsen ;)

ben denemeyi XXX sirketinin XXX beygirli arabasiyla yapmayacagim, Allah izin verirse veyron bulup onla bir deneyecegim ;)

mig
03-12-2009, 23:39
mig mizah yapmak istemis herhalde...

komikti aslinda ama anlayana tabiki :)

minikleri tesisati takinca araba yurumedi, turbo taktilar, bu sayede simdide turkiyenin en hizli arabalarindan biri onlarda, gecmisi unutmamak lazim ;)

Tholl-ga
03-12-2009, 23:44
cenk bey istanbuldaki C kasa mercedesinize RB36 ya da 2JZ swaplanız nasıl olur acaba :D

M_PROJECT
03-12-2009, 23:45
lafi getirmek istedigin yere geldik :D draglari adam ettim demedim, dragcilara yardim ettim setuplarda dedim, onlarda sampiyon oldular parca destegi ile. Onuda sen niye drag yapmiyosun dedigin icin soyledim, simdi bana niye boyle konusuyosun diyorsun, art niyet mi var? laf oyunu yapma hic bana turkcem iyidir :D Ama cidden ben parca isine basladigimda ozgun turboyu daha yeni takmisti arabasina, ayar yapmak nedir bilmezdi, draglarda sinif1de pejolar sampiyondu. Fark yarattim ve yaratmaya devam edecegim, ister saygi goster ister nefret et umrunda degil ;) bunuda silersin begenmezsen ;)

ben denemeyi XXX sirketinin XXX beygirli arabasiyla yapmayacagim, Allah izin verirse veyron bulup onla bir deneyecegim ;)

sana niye art niyetim olcak ki benim :) , belirttim dimi merak ettigimden soruyorum diye , parca destegi verdigin kisiler illaki olcak bu isi yapiyosunda asil merak ettigim sey parcalari senmi sectin onerdin yoksa onlarmi sana liste verdiler, birde cok gizli degilse sayarmisin sampiyonlari hafizalarimizi tazeleriz . benim bildigim ozgun atmosferikkende ayar yapiyordu vafc ile . Herkese saygim var sanada var neden olmasin ama senin kimseye saygin yok sanirim , kimseyi begenmiyorsun ve dynolari ile dalga geciyorsun . ama bunuda ben yaptim diye bisi gostermiyosun yani bunu senden beklemek manasiz olmaz heralde .

mig
03-12-2009, 23:54
cenk bey istanbuldaki C kasa mercedesinize RB36 ya da 2JZ swaplanız nasıl olur acaba :D

valla aklimda bir swap var ama istanbulda pek vakit geciremiyorum.. gecen 1 haftaligina geldim arabayi cikarmadim bile.. bakalim dursun ilerde ona biseyler yapacaz :)

halilcakir
03-12-2009, 23:55
mig in adana s2000 hp tahminine katiliyorum hatta bence 450hp idi

ondan 50hp daha guclu yuregir type-r daha az vites atip 6.2 gidiyordu ve su gune kadar hondalarda kaydedilmis en hizli sure diye biliyorum

klimali muzik sistemli fln bir arabaydi

yani tpr 70 500hp idi s2000de 450hp idi

yine adanadan ornek dayinin maksimum 550hp cikacak OTOMATIK corvette ide 7.7 gidiyor

bu her iki aractanda daha agir ve OTOMATIK yani manuele gore cok guc caliyor

videolari grafiklerle susleseler daha guzel olur bence

mig
04-12-2009, 00:03
sana niye art niyetim olcak ki benim :) , belirttim dimi merak ettigimden soruyorum diye , parca destegi verdigin kisiler illaki olcak bu isi yapiyosunda asil merak ettigim sey parcalari senmi sectin onerdin yoksa onlarmi sana liste verdiler, birde cok gizli degilse sayarmisin sampiyonlari hafizalarimizi tazeleriz . benim bildigim ozgun atmosferikkende ayar yapiyordu vafc ile . Herkese saygim var sanada var neden olmasin ama senin kimseye saygin yok sanirim , kimseyi begenmiyorsun ve dynolari ile dalga geciyorsun . ama bunuda ben yaptim diye bisi gostermiyosun yani bunu senden beklemek manasiz olmaz heralde .

ya sende karar ver, yaptim biseymi gostermiyorum yoksa yapmadimda bosmu konusuyorum :D

Yalan islere deli oluyorum, insani salak yerine koyanlara, salak gibi herseye inananlara kiziyorum, elimden geldigince insanlari bilgilendirmeye calisiyorum, uslubum sert ve direktir, sahsi olarak almayip ne dedigimi gorenler ancak beni anlar. Anlayamayanda uzak olsun zaten..

cok merak ediyosan mesaj at listeni atarim..

mig
04-12-2009, 00:07
mig in adana s2000 hp tahminine katiliyorum hatta bence 450hp idi

ondan 50hp daha guclu yuregir type-r daha az vites atip 6.2 gidiyordu ve su gune kadar hondalarda kaydedilmis en hizli sure diye biliyorum

klimali muzik sistemli fln bir arabaydi

yani tpr 70 500hp idi s2000de 450hp idi

yine adanadan ornek dayinin maksimum 550hp cikacak OTOMATIK corvette ide 7.7 gidiyor

bu her iki aractanda daha agir ve OTOMATIK yani manuele gore cok guc caliyor

videolari grafiklerle susleseler daha guzel olur bence

denemeleri stok bir GTR R35, yada C6 Z06, yada direk 1000lik motorla yapsalar beygiler net cikacak ortaya..

100-200 olcumleride cok iyi kriter..

halilcakir
04-12-2009, 00:10
USA de tamamen standart olup 7.86 60-130 giden c6 z06 var yani 100-200 u 6.5-7 sn civari birseydir onun

bu adam caddede kullandi ama hadi diyelim isin kurdu cok iyi surdu vs yine standart c6 z06 7-8 sn arasi gider hep 100-200

505hp bir araba kgside ortada , manuel o yuzden aktarma kaybida benzer ona gore kiyaslayabilir herkes

M_PROJECT
04-12-2009, 00:12
yalan islere deli oldugunu biliyorum , sen yalan diyorsun ama bunu kanitlaman gerekir ozaman degil mi ? bende diyorum ki ( ornekleyerek aciklayim ) dynosunun sahte olduguna inandigin suprami var , e sende de bir supra var ve o supradan az hp ye sahip kagit ustunde , bu adamla pist ortaminda yada caddede yada son gunlerin hit yildizi halil cakir sipek dbn dosyalari ile denersin , kiyaslarsin arabani bizde hakliymis tezinde deriz , ha dersen banane onlami ugrascam adammi kovalicam , ozaman bunu sesli paylasmanin manasi yok dimi , isteyen istedigine inanir saygi gosterip susmak gerekir . yanlis miyim ? ama sen bunu yapmayip trde bir cok araci yuruttum destek verdim diyorsun , bende bunu anlamiyorum . listeyi gonderebilirsin yada buraya koy Allahin bildigini kuldan mi saklicaz :)

mig
04-12-2009, 01:25
yalan islere deli oldugunu biliyorum , sen yalan diyorsun ama bunu kanitlaman gerekir ozaman degil mi ? bende diyorum ki ( ornekleyerek aciklayim ) dynosunun sahte olduguna inandigin suprami var , e sende de bir supra var ve o supradan az hp ye sahip kagit ustunde , bu adamla pist ortaminda yada caddede yada son gunlerin hit yildizi halil cakir sipek dbn dosyalari ile denersin , kiyaslarsin arabani bizde hakliymis tezinde deriz , ha dersen banane onlami ugrascam adammi kovalicam , ozaman bunu sesli paylasmanin manasi yok dimi , isteyen istedigine inanir saygi gosterip susmak gerekir . yanlis miyim ? ama sen bunu yapmayip trde bir cok araci yuruttum destek verdim diyorsun , bende bunu anlamiyorum . listeyi gonderebilirsin yada buraya koy Allahin bildigini kuldan mi saklicaz :)

Turk forumlarini USAdeki yalan beygilerden, yalan dynolardan korumaya calisiyorum kendimce. Sende tam tersine bu insanlarin promosyonunu yapiyorsun farkinda olmadan..ben isi gucu birakip bu adamlarimi kovalayacagim :D dusunce mekanizmana hayran kaldim, kovalamazsamda susayim oylemi ? valla diyecek birseyim kalmadi artik, karsimda enteresan bir mantik var..kendi bildigin yolda devam et..Amerika adami bozar dikkat et ;)

M_PROJECT
04-12-2009, 01:29
Turk forumlarini USAdeki yalan beygilerden, yalan dynolardan korumaya calisiyorum kendimce. Sende tam tersine bu insanlarin promosyonunu yapiyorsun farkinda olmadan..ben isi gucu birakip bu adamlarimi kovalayacagim :D dusunce mekanizmana hayran kaldim, kovalamazsamda susayim oylemi ? valla diyecek birseyim kalmadi artik..kendi bildigin yolda devam et..Amerika adami bozar dikkat et ;)

yine ayni sey :D Amerika seni bozmus sanirim bence Turkiyede biraz kal insanlarla bilgi alisverisi yap tanimadigin kisilerle tanis ve Turkiyede kimi kimden korudugunu gozunle gor sonra yorumla derim . Vendor oldugun forumlarda bu konuya hic deginmemissin ama istersen orda tartisalim bunlari birde karsi tarafi dinlemis oluruz . ayrica bence kovala , bak sen bunlari kovalarsan aha gercek beygir bu adamda diye sana saldirir butun musteriler emin ol . adamlarin dynosunun yalan oldguna dair bir kanitin yoksa bence sus . cnk bu direk karsindakini yalanci konumuna sokar ve zan altinda birakir . dedigim gibi buna inaniyosan acalim belli basli yabanci forumlarda konu orda tartisalim .

mig
04-12-2009, 01:50
yine ayni sey :D Amerika seni bozmus sanirim bence Turkiyede biraz kal insanlarla bilgi alisverisi yap tanimadigin kisilerle tanis ve Turkiyede kimi kimden korudugunu gozunle gor sonra yorumla derim . Vendor oldugun forumlarda bu konuya hic deginmemissin ama istersen orda tartisalim bunlari birde karsi tarafi dinlemis oluruz . ayrica bence kovala , bak sen bunlari kovalarsan aha gercek beygir bu adamda diye sana saldirir butun musteriler emin ol . adamlarin dynosunun yalan oldguna dair bir kanitin yoksa bence sus . cnk bu direk karsindakini yalanci konumuna sokar ve zan altinda birakir . dedigim gibi buna inaniyosan acalim belli basli yabanci forumlarda konu orda tartisalim .

Originally Posted by garageGT
You know it matters I want to wake up some people that are dreaming..

Just giving a sample for 550crank HP (418WHP) on a dynodynamics w/1.15 correction..

Originally Posted by Phatron
its not worth the effort.

you'll be repeating yourself everyday and people still wont get it.

Being a vendor you should love the ignorance of the general public.

Bottom line is if you want your business to make more money, get a dynojet.

Evet dedigin gibi "yine ayni sey" :D ama anlayan yada anlamak isteyen yok karsimda su an.. Anlayan kisim %10 ama sen bu %10da yoksun. Cidden bence ruyadan sende uyan artik youtubede sabah aksam video seyretmekten baymadinmi hala?

sen bu adami seversin, amerikanin buyuk amelelerinden, yazdiklarimi okursun varktin varsa..http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1767485&highlight=how+much+power&page=19

vaktim kisitli kusra bakma daha cok yazardimda, bosuna konusuyorum gibi hissettim seninle..

iyi bak kendine,

cenk

M_PROJECT
04-12-2009, 02:03
bahadiri ziyarete gelicem , ozaman sanada ugrarim hala cay yapmasini unutmadiysan % lik dilimleri ozaman tartisiriz :D

bu arada big Al' i fazla kizdirma crack head demis sana vala gelir oralara solim :D ben bu adama bayilmamda tapmam da ama mail olsun njde pistte olsun konusmuslugum var . aman diim :D dynoflash in yaptigi subarularin gitmediginide herkez bilir ayrica . tartisacak adam ariosan kendine buschur u sec yada west coasttan birilerini :icon_tup:

M_PROJECT
04-12-2009, 02:19
Abi kusura bakmada sen kendini feci rezil etmissin o verdigin linkte , Al'i muhattap alip konusmak la zaten bastan yanlisi yapmissinda birde ben yaptim diyerek msuprayi gostermek hic olmamis . ayrica trde hangi dynoya guvendinde 1000whp bazinda ornekledin bu arabayi ? sahibinin , tunerinin , ustasinin haberi varmiydi bu arabayi boyle bi tartismaya sokarken , zaten Al farketmis ve yazmis sende klasik cevabini vermissin ha benim ha musterimin ilginc valla .
post bu : http://forums.nasioc.com/forums/showpost.php?p=27394011&postcount=488

neyse hakkatten daha fazla yazmaya gerek yok , uzuldum ben su linki gorunce sahsen .

khan
04-12-2009, 02:21
ben cenk`e tamamen katiliyorum, direk reklam amacli videolar bunlar.
disneyjete cikiyorlar m1 m2 yakitla patlatana kadar aciyorlar, ucuk gucler cikartiyorlar ondan sonrada millet bu arabalari binip bogazda gazliyacagin, kizarkadasini alip gezecegin aksamda denemeye cikacagin bir araba gibi goruyor. CFT, o bu su %90 amerika gunden gune buna gidiyor, iyiden iyiye ucmaya basladi beygirler. Bu kadar beygir var, bu kadar dyno var ama adam gibi driftbox olcen yok. niye? cunku kilo ve 60-130 o arabanin gercek gucunu gosterir. drift box neymis!! bizim burdaki redneckte oyle diyor ordakide, redneck heryerde redneck. ha tutunamiyorum bahanesi, gitsin vhtli pistte slickle olcsun ordada tutturamiyorsa yeri o zaman araba yapmasin, istersen 10000 beygir ol tutunup, yere veremedikten sonra hicbir anlami yok, yuruttugun kadar tutturmasinida bilmelisin.
Nasioctada populer olan birkac arkadas arabalari icin yok 700 yok 800 diye iddali yaziyorlardi, drift box suresi icin 10 kere yazistim, gondermediler. Ben bizimkini gonderdim ve tamamen sustular o cok bilen amerikali arkadaslarim, yakit soruyorlar ben yapiyorum diyorum dalga geciyorlardi sureyi gonderdim direk dumur oldular.

Neyse kisaca ben cenke tamamen katiliyorum, videolar cok ama cok yaniltici.

M_PROJECT
04-12-2009, 02:24
ya ben burda boyle bu videolari savunur bi hale burundum farkindayimda , ben biseye inanmiyorum yani bu yanlissa bunun yanlis oldugunun kanitlanmasi gerektigini savunuyorum sadece . yoksa benim icin dyno bisi ifade etmiyor acikcasi .

khan
04-12-2009, 02:28
ya ben burda boyle bu videolari savunur bi hale burundum farkindayimda , ben biseye inanmiyorum yani bu yanlissa bunun yanlis oldugunun kanitlanmasi gerektigini savunuyorum sadece . yoksa benim icin dyno bisi ifade etmiyor acikcasi .

Musti sen niye arabalari savunuyormus konumunda kaliyorsun alakasi yok, sen amerikayi benden daha iyi biliyorsun cenkte benden daha iyi biliyor, siz iki farkli goruse sahipsiniz. bende uzaktan gordugum ve bildigim kadari ile cenk i hakli buluyorum.
videolari izlemek suc degilki veya yayinlamak;) sen inanirsin ben inanmam en dogal sey bence bu.

ef186
04-12-2009, 02:30

aynen katılıyorum .
olay video savunmak değil Bir malın yalan olduğunu söylemek için ispatı olması lazım insanın elinde ...
İdda bu varmı elinde aksi delili olan ?
Yok ise şşş ....
Var ise zevkle okur dinleriz taktir de ederiz rezil de ...

M_PROJECT
04-12-2009, 02:37
Musti sen niye arabalari savunuyormus konumunda kaliyorsun alakasi yok, sen amerikayi benden daha iyi biliyorsun cenkte benden daha iyi biliyor, siz iki farkli goruse sahipsiniz. bende uzaktan gordugum ve bildigim kadari ile cenk i hakli buluyorum.
videolari izlemek suc degilki veya yayinlamak;) sen inanirsin ben inanmam en dogal sey bence bu.

abi bazi seyleri izleyerek bile gorebiliyorsun , biliosun ben aracima cok bisi yapmadim stage 2 bindim keyfini cikardim mspt dave brown tune etti dynoda istemedim road tune yapti , dynoflash al lada konustum bazi seyleri , dave daha kafama yatti . hem dave in Crisin ( nolimit )dukkandaki olcumleri before after seklinde oldugundan stok wrx ve stilarin verdigi ve aldiklarida ortada , ne abarti ne dusuk . boyle bir genelleme yapilcak ve bu dynolara inanilmayacak die bisi olmamali . tuner isi bu bunuda sen hepimizden iyi bilirsin , tunerin seni 800 hp de yapar 80 de yapar .
ama cenkte soyle bir hava var acikcada belirttim surekli Turkiyedeki kisiler koyunmus gibi herseye inanir kanarmis gibi bi tutum icinde , onu gosteriyorum , buna destek verdim vsvs . Trdeki o kisitli imkanlarla cikan arabalari iyi analiz etmek lazim , bizde ne dyno var ne yakit var ne tutuncak yol var ama bu halde bile 3 tane (ki digerlerinin cogu olculmemis yada bildirilmemis ) canavar gibi araba 6speed onlineda listede. biraz haksizlik yapiyor cenk Trde kisitli imkanla bu tip arac hazirlayan kisilere , tabi bu benim gorusum benim dusuncem , kimse yanlis anlayip kirilmasinda art niyetli biside degil .

STP
04-12-2009, 02:41
evet var... walla bence cenke fazla fazla yuklenıyosunuz, adam bu ısı yapamıyor olsa usa gıbı kesın ve net yargıların bulundugu bı yerde hanı anlatıyordunya orda hatalı bı araba yapsan kırılsa mahkemeye verır elınden herseyını alırlar denılen yerde bu adam gıttıkce buyuyor edıyor dunya arac yapıyor neden hala devam edıyor ısını yapmaya musterılerını memnun etmeye? demekkı bırseyler bılıyor da bugune kadar orda tutundu ettı suan tomeı gıbı bı fırmayla ortak kıt gelıstırıyor edıyor.. kısacası bu ısı yapıyor... ımport tunera kapak olan bı araba yapabılıyor... bunlar bana hıc bos seyler gıbı gelmıyo acıkcası, hazırladıkları yarısan arabaların derecelerını yazıyor buraya bırıncılıklerıde oldukca var. usadakılerın ucuk hplerle reklam yaptıklarını soylemesını nıye bu kadar ters aldınızda yuklenıyosunuz anlayamıyorum ben. korhan abımde yazmıs aynı skeılde cenk haklı dıye ve kendı tecrubelerınıde belırtmıs.. bencede cenk haklı...

khan
04-12-2009, 02:44
Soylemlerine tamamen katiliyorum su noktada Musti, nlm zaten dynamics kullaniyor bildigim kadariyla ve okudugum kadariyla dave cok daha realist bir adam kendini Al gibi 10 numara satamiyor. christe keza aydin bir adam, cogu dukkandan daha eski ve deneyimli olmalarina ragmen yeni yetme sahtekarlar photoshoplu 400 videosu cekip milleti kandiriyorlar onlar kaliyorlar olduklari yerde.

Cenk in oyle veya boyle, TR deki tuning isinin suanki haline gelmesindeki katkisi bence cok buyuk cidden, ha su an dedigin dogru hakkaten donanimli kendini gelistiren gerek esnaf gerekse kullanici arkadaslar var. 4-5 sene oncekiyle arada bildigin 100 kat fark var bilgi ve deneyim anlaminda. Bence cenk inde soylemi bu, bu asamaya gelmesinde emegim var diyor ve ben kendi adima soyliyeyim ben yaklasik 2 yildir cenk ile hic calismadim ama ondan oncesinde gerek deneyim gerekse ticaret anlaminda bana faydasi olmustur ve suanki ben olmamda bu iste katkisi vardir.

tool
04-12-2009, 02:48
selcuk egri oturup dogru konusalim;
araban turbolanmadan once cft videolara bakip heyecanlaniyordun, hayal alemindemiydin yoksa sende?

STP
04-12-2009, 02:49
Soylemlerine tamamen katiliyorum su an Musti, nlm zaten dynamics kullaniyor bildigim kadariyla ve okudugum kadariyla davecok daha realist bir adam kendini Al gibi 10 numara satamiyor. christe keza aydin bir adam cogu dukkandan daha eski ve deneyimli olmalarina ragmen yeni yetme sahtekarlar photoshoplu 400 videosu cekip milleti kandiriyorlar.

Cenk in oyle veya boyle, TR deki tuning isinin suanki haline gelmesindeki katkisi bence cok buyuk cidden, ha su an dedigin dogru hakkaten donanimli kendini gelistiren gerek esnaf gerekse kullanici arkadaslar var. 4-5 sene oncekiyle arada bildigin 100 kat fark var bilgi ve deneyim anlaminda. Bence cenk inde soylemi bu, bu asamaya gelmesinde emegim var diyor ve ben kendi adima soyliyeyim ben yaklasik 2 yildir cenk ile hic calismadim ama ondan oncesinde gerek deneyim gerekse ticaret anlaminda bana faydasi olmustur ve suanki ben olmamda bu iste katkisi vardir.

sektorun bu yere gelmesındekı katkısı tabıkı yadsınamaz abı zaten, herkese dunya kadar mal gonderen kısıdır kendısı bılındıgı uzere, o parcalar okadar kolay gelmeseydı bu kadar rahat tedarık edıp setuplarımızı yapamazdık ,sahsen ben aracıma ne yaptıysam bugune kadar herseyımı en ınce detayına kadar ondan almısımdır, zaman gectıkce baska kanallarla parca temın etmeye basladı bu ısı yapmaya baslayanlar tabıkı ama cenkın oranı bayagı buyuk bu temınlerde.ben kotu nıyetlı bı yaklasımını gormuyorum zaten su cft vs ıle ılgılı konuda.

khan
04-12-2009, 02:49
araban turbolanmadan once cft videolara bakip heyecanlaniyordun, hayal alemindemiydin yoksa sende?

Hah iste onur tam ustune bastin, zaten olay bu. senin dedigin konuya cok hakim olmayan adamlari bir sekilde etkilemek, bende aynen o sekilde yillar oncesine kadar etkileniyordum, resimlere bakip vay be diyordum. Simdi ise o resimlere bakinca direk hatalari , atlanan yerleri goruyorum. Videolara bakinca cogunda hadi ordan diyorum;)

ef186
04-12-2009, 02:50
evet var... walla bence cenke fazla fazla yuklenıyosunuz, adam bu ısı yapamıyor olsa usa gıbı kesın ve net yargıların bulundugu bı yerde hanı anlatıyordunya orda hatalı bı araba yapsan kırılsa mahkemeye verır elınden herseyını alırlar denılen yerde bu adam gıttıkce buyuyor edıyor dunya arac yapıyor neden hala devam edıyor ısını yapmaya musterılerını memnun etmeye? demekkı bırseyler bılıyor da bugune kadar orda tutundu ettı suan tomeı gıbı bı fırmayla ortak kıt gelıstırıyor edıyor.. kısacası bu ısı yapıyor... ımport tunera kapak olan bı araba yapabılıyor... bunlar bana hıc bos seyler gıbı gelmıyo acıkcası, hazırladıkları yarısan arabaların derecelerını yazıyor buraya bırıncılıklerıde oldukca var. usadakılerın ucuk hplerle reklam yaptıklarını soylemesını nıye bu kadar ters aldınızda yuklenıyosunuz anlayamıyorum ben. korhan abımde yazmıs aynı skeılde cenk haklı dıye ve kendı tecrubelerınıde belırtmıs.. bencede cenk haklı...

kime ?
ne ?
kimseye yüklenmiyorum ben anlatamadım galiba ...
Bir önceki postumda da yazdığım gibi
video varmı ortada var adres telefon web herşey ortadamı ortada .
ozaman bu videoya yalan demek içinde elinde nevar ?

Ozaman ?
Banane cenkti ahmetti mehmetti ...
Sende yazsan nerden biliyosun derim ...
Sadece izlediğinle tahmin üretiyorsanda atıyosun derim ....
anlatabildimmi ???

olay bu video yada başka video farketmez ...
kişi kurumla da alakası yok ne cenk i tanırım nede diğer firmayı ...

ticaret ayrı bişey o kısmını bilmem iyidir kötüdür ticaret yapmış olan ve şuan yapan sizler yazıyosunuz orasıda benim ilgimi çekmiyor tabi ;)

STP
04-12-2009, 02:52

tabıkıde ızleyınce heycanlanıyordum, ama herzamanda sana sordugumda vardı hatırlarsan ya nasıl 2 lıtreden 1000 hp alıyo bunlar fark ne dıye hatırlarsın. bızde malzeme alıyoruz bızde o turboları takıyoruz bızımde arabamızı ıyı tunerlar yapıyor ama o hplere gelemıyoruz. cenkle konustugumuzda ınanma o hplere dedıkten acıkladıktan sonra bende suphe duymaya basladım, ve bu suphelerı detsekleyen en buyuk seylerse bızım ulkemızden cıkan 100 200 ve 60 130 ara hızlanma degerlerı, hulkun sertan supranın masavettenın degerlerıne bakarsak usadakı o ucuk hp lı arabaların zamanlarına resmen yakınlar hatta sertan supra ılk 5 te olmasına ragmen o ucuk hp lı makınelerden dusuk hp lı kalıyo. demek okı o zamanlar ıcın soylenılen 1400 1500 hpler gerekmıyo dıyorum

STP
04-12-2009, 02:54
kime ?
ne ?

Ozaman ?
anlatabildimmi ???

ticaret ayrı bişey o kısmını bilmem iyidir kötüdür ticaret yapmış olan ve şuan yapan sizler yazıyosunuz orasıda benim ilgimi çekmiyor tabi ;)

adam o hp ler yalan dedı dıye bu kadar tepkı neyın nesı ozaman? yalan dedı dogru dedı, yalan dedı cıkısıyosunuz, eger helal olsun super guc yapmıslar dese en ufak tepkı gelmez ama. buda bana komık gelıo kımse kusura bakmasın

khan
04-12-2009, 02:55
kime ?
ne ?

Ozaman ?
anlatabildimmi ???

Bence bir konuda birazda olsa bakis acinizi esnetmeniz lazim, nasil mi? 300 yapan bir sahin videosu gorunce, 500 hp atmosferik yazan bir f20 videosu izleyince buna hadi ordan demek icin nasil kanit gerekmiyorsa buda aynen o sekilde benim icin, cft,ams,rgm olunca isim bunu soylememek mi gerekiyor. bence bakis acisi farkli biraz.

hos ben zaten bu video icin birsey demedim, benim soylemim genel mantik uzerine.

STP
04-12-2009, 02:56
Hah iste onur tam ustune bastin, zaten olay bu. senin dedigin konuya cok hakim olmayan adamlari bir sekilde etkilemek, bende aynen o sekilde yillar oncesine kadar etkileniyordum, resimlere bakip vay be diyordum. Simdi ise o resimlere bakinca direk hatalari , atlanan yerleri goruyorum. Videolara bakinca cogunda hadi ordan diyorum;)

sımdı her gorudugumuze atlamıyoruz abı aynen dedıgın gıbı ayran budalası gıbı bakıyorduk bundan cok deıl 1 2 sene evvelsı,ısın cıne dahıl olunca hakıkatende olmayacgını goruyo ınsan

ef186
04-12-2009, 02:56
adam o hp ler yalan dedı dıye bu kadar tepkı neyın nesı ozaman? yalan dedı dogru dedı, yalan dedı cıkısıyosunuz, eger helal olsun super guc yapmıslar dese en ufak tepkı gelmez ama. buda bana komık gelıo kımse kusura bakmasın

Kusura bakmıyorum yazıyorum .
Basitçe yarın sen araban çıkınca bir video koyar 600 700 hp lik bir otomobil geçer ve dersenki altına ...+ hp ozaman biri çıkıp derseki yalan hp bunlar sende ses çıkartmazsın olur biter selçuk ...

khan
04-12-2009, 02:57
bir deli kuyuya tas atti gitti(cenk) 10 adam cikartamadik, iyi geceler beyler.;)

STP
04-12-2009, 02:57
Kusura bakmıyorum yazıyorum .
Basitçe yarın sen araban çıkınca bir video koyar 600 700 hp lik bir otomobil geçer ve dersenki altına ...+ hp ozaman biri çıkıp derseki yalan hp bunlar sende ses çıkartmazsın olur biter selçuk ...

olur yeterkı sen ıste

ef186
04-12-2009, 03:00
bir deli kuyuya tas atti gitti(cenk) 10 adam cikartamadik, iyi geceler beyler.;)

Sanada iyi geceler daha doğrusu iyi sabahlar :D
Boş yere yazdık durduk gene gece gece :D

olur yeterkı sen ıste

istiycem tabi :D
10 ayrı daynodan su getir kaf dağına git gel zamanını bile isterim sen bi yürüt hele gerisi hikaye .

miniks
04-12-2009, 07:42
ben k20 swap ypıcagım zaman youtube da sabahtan aksama kadar swap ızlıodum... cenkte ızleme onlar yalan dıyordu. cok konustuk. motoru koyduk parcalar aldık 260hp lı raka maldım stock ınternal ıle. ama aracım adamların stock motor sotck ecu lu halı kadar bıle gıtmedı :):):) hatta swap stock typer lardan daha yavastı

Oz`
04-12-2009, 09:11
yauahauhauhauhauha :) kanak söleyin sunlara Darinle felan denesinler görelim malı HAHauhahuhha supra yakalayan geçtik dio lan :) uheuhehuehueh

Oz`
04-12-2009, 09:24
ya ne şimdi töbeee yazıcam haa Selcuk yalamayı bırak boşboş konuşma bu 1 cenk in ne işler yaptığını osunu busunu hepsini biliyoruz sen tanımazken biz trde beraber yemek yiyiyodk(bunun sidik yarışınamı girices hayır) HATTTA kaaanın jeeep leyken ne geçtimdiii beeee:) hauhauhauhah neysem şimdi konuyu deiştirmeyelim

2.si cenk e katılıyorum arabanın 800 olduğunu nasıl anlayabildiniz pardon suprayla basarken Kİİİİİİİ turuncu supra nie öle öne atlamış onuda anlayamadım

cft kötü firma deil tamam beygirleri abartıyor olabilirler ** RWHp demiyor ki adam (gerçiturbosunu beyenmedim ama :))

videodur güxzeldir izleyip Oha dicek insan olduğunu sanmıyorum okadar cahil deilizdir herhalde

NOT: Cenkkkk konuda gereksizler varmış silinmiş dert etme baktım ben :)

Oz`
04-12-2009, 14:32
siliorum temizledim

konu s2000

masvette deil ayrıterre 6speed e birçok arab girmiyor 30-130 mili
4.73 saniye ingilterede norris in ewosunun titan 0-400i 6.70 koştu geçenlerde heri 320 klere çıkıyor 400 de 100-200 ü 4 ün aldı deilmi sizce pls

basar13
04-12-2009, 14:41
iki araba aynı beygir aynı kilo ise aynı gidicek diye bişey yok. Oyle yandaki arabaya göre beygir tahmini çok komik. Yoksa dynosu aracın ölçülmedi demek lazım ;) Son süratleri bırakın şanzuman oranları aynı olsa bile belli olmaz, biri peak yüksek verir biri daha uzun bantta verir birinin belki torku yüksektir, aktarma kaybı fazladır vs...

halilcakir
04-12-2009, 14:51
aaa 60-130 bolumu gibi buda uctu:D

basar13
04-12-2009, 14:58

evet sitede neden 100 200 bolumlerı kapandı ben mi bulamıyorum ?

Oz`
04-12-2009, 15:05

ucmadı halil duruyo temizleöeölazım itköpek dolmuş korma koyarım hafta sıonu yada en kötü çarşambaya kadar online olcak korkma CNM sivrisineğim hahahau

basar13
04-12-2009, 15:05
ben k20 swap ypıcagım zaman youtube da sabahtan aksama kadar swap ızlıodum... cenkte ızleme onlar yalan dıyordu. cok konustuk. motoru koyduk parcalar aldık 260hp lı raka maldım stock ınternal ıle. ama aracım adamların stock motor sotck ecu lu halı kadar bıle gıtmedı :):):) hatta swap stock typer lardan daha yavastı

stock swap diyen k20 lerin hepsi noslu..

Amerikalılar bmwlerdede bir beygirler çıkarıyolar aman aman yalan dolan

halilcakir
04-12-2009, 15:07
ucmadı halil duruyo temizleöeölazım itköpek dolmuş korma koyarım hafta sıonu yada en kötü çarşambaya kadar online olcak korkma CNM sivrisineğim hahahau

tamam canim o zaman bu konuda sildigin msgimida maseratinin konusuna eklersin

isteyen inanir isteyen inanmaz kendi bilir orasi ayri konu tosunum:)

MiaMi
04-12-2009, 15:09
Sanırım amerikada şöyle bir durum var , artık bizde nasıl filtre headers egsoz olan araba standart deniyorsa. Amerikadada 50 100shot nos, headers , filtre , komple egsoz , beyin olan arabalara stock deniyor.

miniks
04-12-2009, 15:23
stock swap diyen k20 lerin hepsi noslu..

Amerikalılar bmwlerdede bir beygirler çıkarıyolar aman aman yalan dolan

aynen moruk

biz bu işi türkiyede ilk yaptık sandıkki arabamız ucucak ona gider buna gider

kerem b20 ile yasladı

oysa ben B20 söküp k20 yaptım he arada fark çok var birinde ip üstündesin

K20 çok saglam b20 ye göre ama NA dedin mi bence B20 nin torku hiç birinde yok honda olarak

oda yarış kazandırıyor zaten :)

OmerRS
04-12-2009, 15:26
Stock kavramı kim nasıl isterse oraya gidiyor.

Bana göre mesela hulk un stock diye yazılması çok alakasız. Turbo, sonradan atılmış 2.0 motor, beyin vs:)

en güzeli türkçe terim bulmak.

basar13
04-12-2009, 15:41

Bana göre mesela hulk un stock diye yazılması çok alakasız. Turbo, sonradan atılmış 2.0 motor, beyin vs:)

motor stock dendi araba stock denmedı biteck conta vardı kalın oda yok artık tamamen stock motor olması lazım halkın

M_PROJECT
04-12-2009, 15:45

kast edilenin stock block oldugunu burdaki herkez anlar sanirim omer :icon_tup:

miniks
04-12-2009, 15:49

ama ne zaman sen stock arba yazdıgımı duydun

stock engine bak türkçsini de yazayım daha iyi anla

stok motor hatta açıklamasını da yapayım

orjinal krank - kol piston - egzantrikler - yaylar - şapkalar - yataklar vs vs

OmerRS
04-12-2009, 16:55
ama ne zaman sen stock arba yazdıgımı duydun

stock engine bak türkçsini de yazayım daha iyi anla

stok motor hatta açıklamasını da yapayım

orjinal krank - kol piston - egzantrikler - yaylar - şapkalar - yataklar vs vs

Neden bahsettiğinizin farkındayım tabi ki. arabaya stock dediniz diye bişey de söylemedim.

Tanımın çok geniş olduğundan bahsediyorum. Standart parça kullanılmış turbo bir araba ile fabrika çıkışı bir aracın "stock engine" diye değerlendirilmesi saçma geliyor. Dövme kollar takınca araba komple yapılı motor mu olucak yoksa hala stock mu...

Neyse şu günlerde hulk gündemde diye aklıma geldi onu örnek vermiştim. kişilerle alakalı bir durum yok.

Oz`
04-12-2009, 16:59
heh sona özgün çeksin ceremesini 11.7 ye 1 bar 97 oktan sÜPERİZ:)

miniks
04-12-2009, 17:02
heh sona özgün çeksin ceremesini 11.7 ye 1 bar 97 oktan sÜPERİZ:)

yetıo kardesım Allah bereket versın... daha gecılmedık Allaha sukurler olsun

mig
04-12-2009, 17:23
Abi kusura bakmada sen kendini feci rezil etmissin o verdigin linkte , Al'i muhattap alip konusmak la zaten bastan yanlisi yapmissinda birde ben yaptim diyerek msuprayi gostermek hic olmamis . ayrica trde hangi dynoya guvendinde 1000whp bazinda ornekledin bu arabayi ? sahibinin , tunerinin , ustasinin haberi varmiydi bu arabayi boyle bi tartismaya sokarken , zaten Al farketmis ve yazmis sende klasik cevabini vermissin ha benim ha musterimin ilginc valla .
post bu : http://forums.nasioc.com/forums/showpost.php?p=27394011&postcount=488

neyse hakkatten daha fazla yazmaya gerek yok , uzuldum ben su linki gorunce sahsen .

Baya eglendiriyorsun beni, kac senedir USAdesin sen? yanlis hatirlamiyorsam ilk geldiginde sana egsoz turbo timer falan yollamistim sene 2006 olmasi lazim.

Tercuman lazim sana :D bir daha oku :D adam 700WHP diyor arabaya, crankta 950 falan eder, M3 videosunu referans olarak koydum 800 crank / 670WHP dedim ;) dizney jet tipi dynoya cikarsa 1000WHP verir dedim, belki 1550WHP verir :) bu ara supra beygilerleride zamlandi...

Sen benim acigimi arayacam derken kendini rezil ediyorsun burda, sana tavsiyem 5 kere dusun bana yazarken cunki ben sadece dogrulari yazarim !

have 2 friends here and we had a great time watching your 'let the test drives begin', bicycle footage doing downhill workout was awasome but the 2-3-3.5 runs looked like you were making about 340WHP (voted among us very fairly and generously). Watch this video let me know how 800HP crank / about 670WHP feels like.

note: i built the car incase you wonder about my hp claim, on disneyjet this is about 1000WHP

mig
04-12-2009, 17:28
ben cenk`e tamamen katiliyorum, direk reklam amacli videolar bunlar.
disneyjete cikiyorlar m1 m2 yakitla patlatana kadar aciyorlar, ucuk gucler cikartiyorlar ondan sonrada millet bu arabalari binip bogazda gazliyacagin, kizarkadasini alip gezecegin aksamda denemeye cikacagin bir araba gibi goruyor. CFT, o bu su %90 amerika gunden gune buna gidiyor, iyiden iyiye ucmaya basladi beygirler. Bu kadar beygir var, bu kadar dyno var ama adam gibi driftbox olcen yok. niye? cunku kilo ve 60-130 o arabanin gercek gucunu gosterir. drift box neymis!! bizim burdaki redneckte oyle diyor ordakide, redneck heryerde redneck. ha tutunamiyorum bahanesi, gitsin vhtli pistte slickle olcsun ordada tutturamiyorsa yeri o zaman araba yapmasin, istersen 10000 beygir ol tutunup, yere veremedikten sonra hicbir anlami yok, yuruttugun kadar tutturmasinida bilmelisin.
Nasioctada populer olan birkac arkadas arabalari icin yok 700 yok 800 diye iddali yaziyorlardi, drift box suresi icin 10 kere yazistim, gondermediler. Ben bizimkini gonderdim ve tamamen sustular o cok bilen amerikali arkadaslarim, yakit soruyorlar ben yapiyorum diyorum dalga geciyorlardi sureyi gonderdim direk dumur oldular.

Neyse kisaca ben cenke tamamen katiliyorum, videolar cok ama cok yaniltici.

Bravo abi, dogrulari goren soyleyen adamsin. Musteri ego tatmin amacli is yapmayan nadir tunerlardansin, cidden tebrik ederim forumdaki amerikalilari susturdugun icin :) Ben baya tartistim 3-5 kisi destek verdi, yalan beygir dukkaninin musterileride dogal olarak saldirdi bana, dukkan sahibinin yalani ortaya ciksa onlarinda balonu patlayacak cunki :) su videoyu seyret abi, bu adama guvenilirmi soyle bana :)

http://www.youtube.com/watch?v=KRIifpbwDbQ

mig
04-12-2009, 17:34
aynen katılıyorum .
olay video savunmak değil Bir malın yalan olduğunu söylemek için ispatı olması lazım insanın elinde ...
İdda bu varmı elinde aksi delili olan ?
Yok ise şşş ....
Var ise zevkle okur dinleriz taktir de ederiz rezil de ...

valla ben net olarak ispatini yazdim, bir daha izle koydugum videoyu lutfen..

1000cc motor her zaman iyi referanstir, 1500-1600kg bir arabanin 1000cc motoru gecmesi icin lazim olan beygir 750-800BHP civaridir. Bunu nerden biliyosun diye sorma lutfen :)

http://videos.streetfire.net/video/T...000_722917.htm

ayni S2000 supra meet beygir zammina ugramis 880WHP olmus cikmis 880WHP supra ile dememis 3 boy atmis..ayni supra 200 noslu C5 (kurusu 400BHP) ile dememis zar zor gecmis ayni supra 1000cc motor ile dememis ayiramamis.. hesabi siz yapin videoda aksiyon 5.dk dan sonra.. ah Msupra burda olsada su amelelere beygir neymis gosterse

mig
04-12-2009, 17:41
abi bazi seyleri izleyerek bile gorebiliyorsun , biliosun ben aracima cok bisi yapmadim stage 2 bindim keyfini cikardim mspt dave brown tune etti dynoda istemedim road tune yapti , dynoflash al lada konustum bazi seyleri , dave daha kafama yatti . hem dave in Crisin ( nolimit )dukkandaki olcumleri before after seklinde oldugundan stok wrx ve stilarin verdigi ve aldiklarida ortada , ne abarti ne dusuk . boyle bir genelleme yapilcak ve bu dynolara inanilmayacak die bisi olmamali . tuner isi bu bunuda sen hepimizden iyi bilirsin , tunerin seni 800 hp de yapar 80 de yapar .
ama cenkte soyle bir hava var acikcada belirttim surekli Turkiyedeki kisiler koyunmus gibi herseye inanir kanarmis gibi bi tutum icinde , onu gosteriyorum , buna destek verdim vsvs . Trdeki o kisitli imkanlarla cikan arabalari iyi analiz etmek lazim , bizde ne dyno var ne yakit var ne tutuncak yol var ama bu halde bile 3 tane (ki digerlerinin cogu olculmemis yada bildirilmemis ) canavar gibi araba 6speed onlineda listede. biraz haksizlik yapiyor cenk Trde kisitli imkanla bu tip arac hazirlayan kisilere , tabi bu benim gorusum benim dusuncem , kimse yanlis anlayip kirilmasinda art niyetli biside degil .

Beygir isi ego isidir, dunya genelindeki duzgun adam %si ile dyno dunyasindaki duzgun adam %si asagi yukari aynidir. Buda bence %10 dur. Yani bir adam yalanci ise, araba konusundada ayni sekilde yalan soyler, baskasini etkilemek icin abartir, birinin beygiri ondan cok cikarsa delirir, arabayi prestij zanneder, oyuncak oldugunun farkinda degildir.. Yani bu isin turkiyesi amerikasi yok.. kararsiz olan %25i aydinlatip bu yalan dunyasindan uzak tutmak benim en buyuk dilegimdir. Japonyada kim yalan soylemez, Tomei'nin adamlari ile bu konuyu tartistik, dedikleri sudur; Japonyada yalan ortaya cikarsa o dukkanin butun reputasyonu biter..

K0213
04-12-2009, 17:41
son denemeleri ürkütücüydü :?

Antalyalogy
04-12-2009, 17:42
Buda aynı adamlardan...

UwiNTsD0Ln4

http://www.youtube.com/watch?v=UwiNTsD0Ln4

M_PROJECT
04-12-2009, 17:42
Baya eglendiriyorsun beni, kac senedir USAdesin sen? yanlis hatirlamiyorsam ilk geldiginde sana egsoz turbo timer falan yollamistim sene 2006 olmasi lazim.

Tercuman lazim sana :D bir daha oku :D adam 700WHP diyor arabaya, crankta 950 falan eder, M3 videosunu referans olarak koydum 800 crank / 670WHP dedim ;) dizney jet tipi dynoya cikarsa 1000WHP verir dedim, belki 1550WHP verir :) bu ara supra beygilerleride zamlandi...

Sen benim acigimi arayacam derken kendini rezil ediyorsun burda, sana tavsiyem 5 kere dusun bana yazarken cunki ben sadece dogrulari yazarim !

have 2 friends here and we had a great time watching your 'let the test drives begin', bicycle footage doing downhill workout was awasome but the 2-3-3.5 runs looked like you were making about 340WHP (voted among us very fairly and generously). Watch this video let me know how 800HP crank / about 670WHP feels like.

note: i built the car incase you wonder about my hp claim, on disneyjet this is about 1000WHP

egzozla timer la alakasi ne bu isin :D benim arabayidami sen yaptin dicen eheheh parasini verdim aldim sorada baska alisverisimiz olmadi zaten , neyse konu sacama sapan bi hal aldi kapatalim gitsin ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz .

mig
04-12-2009, 17:44
Soylemlerine tamamen katiliyorum su noktada Musti, nlm zaten dynamics kullaniyor bildigim kadariyla ve okudugum kadariyla dave cok daha realist bir adam kendini Al gibi 10 numara satamiyor. christe keza aydin bir adam, cogu dukkandan daha eski ve deneyimli olmalarina ragmen yeni yetme sahtekarlar photoshoplu 400 videosu cekip milleti kandiriyorlar onlar kaliyorlar olduklari yerde.

eyvallah Korhan, tekrar tesekkur ederim..Sizlerdede yurek varki bu islere girdik beraber :)

M_PROJECT
04-12-2009, 17:44
Beygir isi ego isidir, dunya genelindeki duzgun adam %si ile dyno dunyasindaki duzgun adam %si asagi yukari aynidir. Buda bence %10 dur. Yani bir adam yalanci ise, araba konusundada ayni sekilde yalan soyler, baskasini etkilemek icin abartir, birinin beygiri ondan cok cikarsa delirir, arabayi prestij zanneder, oyuncak oldugunun farkinda degildir.. Yani bu isin turkiyesi amerikasi yok.. kararsiz olan %25i aydinlatip bu yalan dunyasindan uzak tutmak benim en buyuk dilegimdir. Japonyada kim yalan soylemez, Tomei'nin adamlari ile bu konuyu tartistik, dedikleri sudur; Japonyada yalan ortaya cikarsa o dukkanin butun reputasyonu biter..

ben su yazdiginin altina imzami atarim haklisin bu konuda bisi demiyorum ki sana , demek istedigimi hala anlamadin sanirim ornekledim bi cok kez ama sikildim yani anlatmaktan .

mig
04-12-2009, 17:46

normaldir bu, insanoglu kendisi yapmadan once orneklere bakar. Bende supraya buyuk turbo takmadan once takanlara bakiyordum...motivasyondur bu..sendede olmasi lazim :)

mig
04-12-2009, 17:48
sektorun bu yere gelmesındekı katkısı tabıkı yadsınamaz abı zaten, herkese dunya kadar mal gonderen kısıdır kendısı bılındıgı uzere, o parcalar okadar kolay gelmeseydı bu kadar rahat tedarık edıp setuplarımızı yapamazdık ,sahsen ben aracıma ne yaptıysam bugune kadar herseyımı en ınce detayına kadar ondan almısımdır, zaman gectıkce baska kanallarla parca temın etmeye basladı bu ısı yapmaya baslayanlar tabıkı ama cenkın oranı bayagı buyuk bu temınlerde.ben kotu nıyetlı bı yaklasımını gormuyorum zaten su cft vs ıle ılgılı konuda.

saolasin abiiiii

parca temininde cok opsiyon var artik, amerikaya her gelen ogrenci parca yollar hale geldi..bende evimden baslamistim bu ise, simdi dukkandayiz.. uzun bir yol katettik ama hala yolumuz var, bakalim hayirlisi..

mig
04-12-2009, 17:51

ehhehehe deli lazim bir tane buralarda :D

mig
04-12-2009, 17:54
ya ne şimdi töbeee yazıcam haa Selcuk yalamayı bırak boşboş konuşma bu 1 cenk in ne işler yaptığını osunu busunu hepsini biliyoruz sen tanımazken biz trde beraber yemek yiyiyodk(bunun sidik yarışınamı girices hayır) HATTTA kaaanın jeeep leyken ne geçtimdiii beeee:) hauhauhauhah neysem şimdi konuyu deiştirmeyelim

2.si cenk e katılıyorum arabanın 800 olduğunu nasıl anlayabildiniz pardon suprayla basarken Kİİİİİİİ turuncu supra nie öle öne atlamış onuda anlayamadım

cft kötü firma deil tamam beygirleri abartıyor olabilirler ** RWHp demiyor ki adam (gerçiturbosunu beyenmedim ama :))

videodur güxzeldir izleyip Oha dicek insan olduğunu sanmıyorum okadar cahil deilizdir herhalde

NOT: Cenkkkk konuda gereksizler varmış silinmiş dert etme baktım ben :)

lennnnnnnnnnnnnnnn beynini bos yollarim kizdirma beni :D

mig
04-12-2009, 17:56

Demistim, diyorum, ama kimseyi inandiramiyorum ;)

mig
04-12-2009, 18:09
Buda aynı adamlardan...

UwiNTsD0Ln4

http://www.youtube.com/watch?v=UwiNTsD0Ln4

az basmislar :D 55 psi'dan asagi kurtarmaz :D

bir tuner'in duzgun olup olmadinigi anlamak icin, aracin turbosuna bakin, gidin kompresor haritasina bakin, kac barda % kac verimli gorun..40psida turbo sac kurutma makinasi haline gelir, burda vardi oyle bir denyo, bana beygir ispatlamaya geldi, video sonunda surat ifadesi superdi :) halal gulerim izledikce :D

not ayni adam, pist yarislarinda 30psi denedi conta yakti 2-3 kere, sonra 24psi'da kullandi, hakliymissin dedi..

http://www.youtube.com/watch?v=UcBa85udfeI