PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW e90 ledli iç aydınlatma kiti

aqustic
03-12-2009, 10:29
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=273223
Aslında resimleri tek tek alıp buraya atcaktım ama ingilizcesi olan arkadaşların yorumları okuması için direk link vermek istedim.

1 ve 22 nolu mesajlardaki resimlere dikkatli bakmanızı öneririm.Özellikle 1 nolu mesajdaki plaka aydınlatması arasındaki fark ve 22 nolu mesajda iç aydınlatma çok dikkatimi çekti.Heralde aynısının çakmasını daha ucuz yolu fluks ledlerle yaparız degilmi:)

Alican
03-12-2009, 10:46
:) fluks led dediğin gibi en mantıklısı bende aracıma uyguladım yakında resim eklerim

aqustic
03-12-2009, 10:51
Alican kaç led kullandın ve sonuç nasıl?Söyleyebilir misin?

Alican
03-12-2009, 11:04
iki kapı direğine ve ön koltukların altına arkayı aydınlatıcak şekilde 4erli koydum şuan için (7 aydır kullanıyorum) ledlerden iki tanesi gitti aynı yerdeki.Direnç kullanmadım. Şuan onları söküp şerit led koyucam. Şeritleride aldım ama daha hiç kontrol etmedim 3erli 3erli kesilebiliyor yerleri var yada 4erli olması lazım ama büyük ihtimal 3 :D

sonuç güzel bir aydınlatma oldu ama iç aydınlatmayı yakınca 4lü flaşörlerimde yanıyor. (alarmdan dolayı) Hafta sonu aksilik olmazsa ayrı bir hat ve anahtar koyup şeritleri takıcam. (Arka kapılarımda sviç yok)

Dragger
03-12-2009, 14:14
Cok güzel görünüyor :)

Cevirmelerde yaktınmı film cam bile farkedilmez ;)

Alican
03-12-2009, 14:40
Cok güzel görünüyor :)

Cevirmelerde yaktınmı film cam bile farkedilmez ;)

dıragır amaç o zaten ama tek sıkıntı gündüz ne yapıcaz :D

mgnPower
04-12-2009, 13:01
hazir olarak satilan serit ledlerden yapmisdim ben civic'e on numara olmusdu. ayaklara bagaja koltuk altlarina serit led dosemisdim. 30cm olanlardan 6 tane kullandim. tavan lambasinada 12 tane fluks led kullanarak delikli pertinaksa uygulamisdim. gunduz gibi oluyordu.