PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa 1.7 dtı hak.

Pug67
07-12-2009, 13:09
Arkadaşlar peugeot 306 1.6 sahibiyim... Aracımı satıp 1.7 DTI almak istiyorum... Bu araç hakkında öğrenmem gereken şeyler nelerdir?? Araç nasıldır? Ne gibi sorunlar çıkarır? Motor ömrü ne kadardır? Biraz bilgilendirirseniz sevinirim..Saygılar

ygtkrmdnz
07-12-2009, 19:15
1.7 dti olanlar common rail olmayan bir sisteme sahip.. Isuzu motorlu ve 1milyon km'ye dayanıklı bakımları düzenli olarak yapılıp yormadan kullanılırsa..

Piyasadakilerin çoğu şirket aracı ve km olarak hepsi uçmuş gitmiş 130binlerden yukarıda geziyor bende bu modelden almak istiyordum ama bence en büyük dezavantaj olan vergisini düşünüp tekrar 1.3e yöneldim..

Aralarında çok büyük bir fark yok ve 1.3ler 2004 ve üst yıllarda üretilmiş.. 1.7dti motorların belki iyi bir yönü mazot seçmemesi..

1.3lerde 1.7ye göre daha sessiz çalışıyor hepsinin birbirinden farklı özellikleri var yani iyi düşünmek lazım bence.. Ama bence 1.3 almak daha mantıklı..

Yakıt tasarrufu olarak bakarsan örneğin 1.3le rampada zorlanacağın için 1.7den daha fazla yakarsın..Ama sürekli rampa çıkmayacağın için sorun yoktur :)

korki
07-12-2009, 19:37
bende düşünüyorum bakalım o fiyatlara öle giden bir dizel yok 100hp üstüne de çıkınca std gti lar kadar gider heralde güzel jant lastik kombinasyonu azcık da basınca güzel duruyo ama hepsinin kmleri yüksek beni de düşündüren o

ygtkrmdnz
07-12-2009, 19:41
Sahibindendeki linklerde 1.3lerin km leri biraz daha düşük.. Ayrıca bu fiyatlara 2004-2005 206 ve fiestalarda mevcut.. 9milyara kadar düşmüş 206ların piyasası..

fsunnetci
07-12-2009, 22:08
eğer 1.7dti corsa düşünüyorsan sahibinden de bir tane var 15bin isitiyor ama arabanın motor yapılı.140hp yapmış aracı.içi çok hoş oil press gauges.HKS turbo timer,chip ve turbo büyütmüş 1.8 bar basıyormuş :) harika bence..bir bak istersen fikir sahibi edinirsin en azından...

Pug67
07-12-2009, 22:26
ya 1.7 dusunmemın sebebı hususı olması ve daha ucuz olması..100.000 lerde bı kac tane bakıorm... 100.000 de 2003 modele gore normal dıye dusunuorm... sahibindendeki 140lığa baktım 200.000 e dayanmıs...zaten standart alıp kendım ugrasmayı sevenlerdenim...bu corsaların dıreksıyon kutusuna cozum bulundumu?? alıcam dedıgım herkes dıreksıyon kutusunu soyledıler...takır tukur arac rahat edemezsın dedıler....?? bu konuda ne dıyosunuz?

fsunnetci
07-12-2009, 23:08
bana sorarsan direksiyon kutusu olayını abartıyorlar.nasıl kullanıyorlar bu araçları ki direksiyon kutularını bozuyorlar..ticari amaçlı kullanıldığı için çoğu corsalar bizim meşhur bozuk yollara dayanmıyor o bir gerçek ama bu tamamen kullanım hatası..enişte de var 1.3 dizel corsa direksiyondan hiç bir zman şikayet etmedi ama ikinci el alırken buna dikkat et derim..ön takımı yapılmış dahi olsa kurcalanmış bir corsa alma derim..orjinal parça kullanmazlar o yüzden ön takımı ve direksiyon kutusu elden geçmiş bir corsa almanı istemem..

nitrO_Oxide
07-12-2009, 23:11
3 senedir kullanıyoruz kuruş masraf cıkarmadı

O rakama alınabilcek en iyi arac nokta :) (bence) :D

seref1
07-12-2009, 23:44
bana sorarsan direksiyon kutusu olayını abartıyorlar.nasıl kullanıyorlar bu araçları ki direksiyon kutularını bozuyorlar..ticari amaçlı kullanıldığı için çoğu corsalar bizim meşhur bozuk yollara dayanmıyor o bir gerçek ama bu tamamen kullanım hatası..enişte de var 1.3 dizel corsa direksiyondan hiç bir zman şikayet etmedi ama ikinci el alırken buna dikkat et derim..ön takımı yapılmış dahi olsa kurcalanmış bir corsa alma derim..orjinal parça kullanmazlar o yüzden ön takımı ve direksiyon kutusu elden geçmiş bir corsa almanı istemem..

kullanmla kesinlikle alakası yok.corsa ve combolarda volant ve direksiyon kutusu hastalığı vardır kronik.2004te sıfır corsa aldk 15 binde direksiyon kutusu ses yapmaya basladı.suan 104 binde hala aynı.tıkırtı burcu tamir takımı nelermi yapmadm ama yok nafile.sıfır alp deistirince bile tkrar aynı sesi yapma olasılığı var o yuzden girmiorm o işe alıstım azck:)corsa c kasaların 2005 modellernde fabrika tekrar cağırmıs ve hepsini deistirmis fkat 2004leri cağrmamıs:) yavas yavas volantın nanay olduğununda farkndaym bu arada:) 1.3 öneririm gayet keyifli bi arac

Pug67
07-12-2009, 23:49
hangisi dgru ?? :S bende ses hastalıgı var...ben aracımda ses duyunca dırek soguyorum...

seref1
07-12-2009, 23:51
hangisi dgru ?? :S bende ses hastalıgı var...ben aracımda ses duyunca dırek soguyorum...

her corsada yok birazda sans isi:) ses hastalığn varsa alıcağn aracla baya bi tur atmanı öneririm.cok sinir bozucu bir ses ama zamnla alısıosn:) aracıma okdar özenle bakarım sadece o sesten dolayı aractan anlamayn adam binince hasat etmissn aracı diecek kdar alısılması greken bir ses:D

alper a
08-12-2009, 00:34
Alma Amacanı tam olarak ögrenebilirmiyim.Eger Standart Bineceksen 1.3de düşünebilirsin.ama 1,7ler kadar saglam olmadıgını söylüyorlar.1.7ler isuzu motor.ben bir hata sonucu 2 silindire su kaçıran bir şekilde arabayı kullandım.1 depo suyu yedi.10 kmde o şekilde bile hiç problem yaratmadı gayet saglam ve dayanaklı.Eger Modifiye etmek istersen fiyatına göre yüksek verim alabileceğin arabaların başında.Bir yazılımla ve turbo büyütmeyle (yaklaşık 1000tlye) Araban 140hpyi rahat veriyor.Bunu verirken hiçte zorlanmıyor.benim nakit sıkıntım oldugu için turboya giremedim.onun dışında genelde direksiyon kutusu denen arıza direksiyon mafsalının gevşemesiyle ortaya çıkan bir arıza çözümü ise 5dkka.2 senedir tıkırtılı geziyodum 5 dkkida işimi hallettim.birde aks kolu problemliymiş onuda değiştirdim.şimdi sıfır tıkırtı.bunların dışında yol tutuşu sınıfının en iyisi 195/50/15 dunlop lastiklerle kullanıyorum yaysız olarak.gayet güven verici bir yol tutuşu var.frenleride arkalar kampana olmasına ragmen gayet kararlı ve güzel.tabi dogru markalar kullanıldığında.benim araba şuan 110 hp civarında tek kişiyken birçok arabaya şaka yapabiliyorum.tek dezavantajı 200'de devirini buluyor dahada gitmiyor.blow off çok rahatlıkla takılıyor.hiç problem çıkarmıyor.bende basınç saativakum saatleride var.ayrıca egsoz çok güzel oluyor.106 gti kadar iyi ses çıkarıyor güzel bir Egsozla.başka sorun olursa seveseve yanıtlarım. ;)

seref1
08-12-2009, 00:48
Alma Amacanı tam olarak ögrenebilirmiyim.Eger Standart Bineceksen 1.3de düşünebilirsin.ama 1,7ler kadar saglam olmadıgını söylüyorlar.1.7ler isuzu motor.ben bir hata sonucu 2 silindire su kaçıran bir şekilde arabayı kullandım.1 depo suyu yedi.10 kmde o şekilde bile hiç problem yaratmadı gayet saglam ve dayanaklı.Eger Modifiye etmek istersen fiyatına göre yüksek verim alabileceğin arabaların başında.Bir yazılımla ve turbo büyütmeyle (yaklaşık 1000tlye) Araban 140hpyi rahat veriyor.Bunu verirken hiçte zorlanmıyor.benim nakit sıkıntım oldugu için turboya giremedim.onun dışında genelde direksiyon kutusu denen arıza direksiyon mafsalının gevşemesiyle ortaya çıkan bir arıza çözümü ise 5dkka.2 senedir tıkırtılı geziyodum 5 dkkida işimi hallettim.birde aks kolu problemliymiş onuda değiştirdim.şimdi sıfır tıkırtı.bunların dışında yol tutuşu sınıfının en iyisi 195/50/15 dunlop lastiklerle kullanıyorum yaysız olarak.gayet güven verici bir yol tutuşu var.frenleride arkalar kampana olmasına ragmen gayet kararlı ve güzel.tabi dogru markalar kullanıldığında.benim araba şuan 110 hp civarında tek kişiyken birçok arabaya şaka yapabiliyorum.tek dezavantajı 200'de devirini buluyor dahada gitmiyor.blow off çok rahatlıkla takılıyor.hiç problem çıkarmıyor.bende basınç saativakum saatleride var.ayrıca egsoz çok güzel oluyor.106 gti kadar iyi ses çıkarıyor güzel bir Egsozla.başka sorun olursa seveseve yanıtlarım. ;)

mafsalı bnde sıktm yne olmadı yne olmadı:):)allah tıkırtı göstermesn bdha ne dielm:)

alper a
08-12-2009, 00:58
amin diyelim herhalde ön takıma baktırmışsındır dimi başka yerde problem olmasın ?

seref1
08-12-2009, 01:00
amin diyelim herhalde ön takıma baktırmışsındır dimi başka yerde problem olmasın ?

ztn sanayide dukkanımz var bos zmanlarda coğu kez ilgileniorm.dedğm gbi her sey her yer cillop ama o ses:):)

alper a
08-12-2009, 01:03
ozaman direksiyon kutusu seninki :( Gerçi onuda tamir ediyolarda bir dünya iş işte.

R.I.P
08-12-2009, 14:10
direksiyon kutusu 2004 corsaların tümünde var gibi bişey.tıkırtı burcundan kaynalı bir sıkıntı iyi bir ustayla 100 lira gibi bir fiyata tamir ettirilebiliyor.direksiyon başındaki kişi duyar sadece öyle bir ses.
1.7ler mazot konusunda çok daha toleranslıdır common rail değil sonuçta.sanırım 2003 1.7 ile 2004 1.3 vergileri aynı gibi olması lazım.
1.3 ler 51kw(@4000rpm) 170nm(1750-2500)
1.7 ler 55 kw(@4400rpm) 165nm(1800-3000)
yakıt tüketimleride ş.içinde 0.7 litre fazlası var 1.7nin ş.dışı aynılar
amaç ekonomiyse 1.3 yoksa dizel power gibi bir düşünce varsa 1.7 :)

Pug67
08-12-2009, 14:32
evet bıseyler yapmayı dusnuyrum araca... İsim vermiyim biriyle gorustum 1750 TL ye 135 hp dedi... bende hem gıtmeyıp hemde yakan araca bınecegıme.... gerektıgınde giden ve gerektıgınde yakmayan arac olsun dedım...

GökhanÖzkan
08-12-2009, 15:16
kanka bak 1 mılyon km gıdıomus:D:D:D
hadı alda cuflayalım:D:D
kardesım bende arastırdım dıreksıyon kutusundakı sesı fakat kımısı aynı burdakı gıbı cozemedıgını kımısınınde karsılasmadıgını soyledı..
sahıbındendekı ılanı olan beyaz corsalı arkdasımlada gorustum scirocco askına werıo arabayı ee km de yanı 200.000 cıwarı dedı.
yanı kardesım bıraz şans bıraz tıtız kullanım dıyebılırız....

Pug67
08-12-2009, 20:32
öle yapıcaz heralde kanka :)

Tayfun-E30
08-12-2009, 20:46
kronik dreksiyon kutusu problemi tamir takımlarıyla çözülebiliyor,
motorları hep yüksek kmlerde ve yorgun ayrıca,
araçların hepsi van arka koltukları sonradan takma camları kesme yük taşımak için tasarlanmış araçlar... ticari bi aracı öyle böyle yapınca şu kadar hp vericek hemde ekonomik olucak diye almak çok saçma bence 106 sesi falanda çıkmaz bildiğin minibüs sesinden hallice bir ses çıkarır illa dizel alıcam diyorsan daha donanımlı olan 1.3 cdti oolanını al ona chip falan yaptır daha mantıklı en azından satarkende rahat edersin klimalı absli bulma oranın daha yüksek... çok performans meraklısıysan gti segmenti araba almalısın madem amaç gazlamak gazladığın zaman 1.7 turbo dizel araba gayette çok yakıcak değişen bişey olmayacak...

Pug67
08-12-2009, 21:17
walla gtı da bındım kısmet olursa 4. aracım olucak... ögrencıyım hergun petrol ofısıne ugramaktan sıkıldım... ama tavsıyenı dınleyıp 1.3 bakmaya calısıcam... benm ıcın suan performanstan once yakıt tasarrufu...

R.I.P
08-12-2009, 21:27
walla gtı da bındım kısmet olursa 4. aracım olucak... ögrencıyım hergun petrol ofısıne ugramaktan sıkıldım... ama tavsıyenı dınleyıp 1.3 bakmaya calısıcam... benm ıcın suan performanstan once yakıt tasarrufu...
öğrenci olup gti gibi bir arabaya binmeye çalışmayı gayet iyi anlıyorum o zaman 1.3 cdti derim :) direksiyon kutusundan gelen sesede o kadar takılmaya gerek yok titiz kullanımla kötü kullanımla alakalı değil fabrikasyon hata var sadece.bence 1.3 ün 1.7ye göre en büyük avantajı ***** piyasada palio-albea-doblo-combo-astra-corsa bol miktarda mevcut yeri geldiğinde çıkma parçasını,anlayanını bulmakta sıkıntı çıkarmaz

Pug67
09-12-2009, 00:29
http://www.sahibinden.com/2003_model_masrafsiz_sade_modifiyeli_corsa-81WQQaXQQ15398723WQQpXQQdisplayitem

bu aracı tanıyanınız bılenınız varmı.... cok makbule gecer.... yorum ıstıorm bu arac hakknda

alper a
09-12-2009, 01:35
kronik dreksiyon kutusu problemi tamir takımlarıyla çözülebiliyor,
motorları hep yüksek kmlerde ve yorgun ayrıca,
araçların hepsi van arka koltukları sonradan takma camları kesme yük taşımak için tasarlanmış araçlar... ticari bi aracı öyle böyle yapınca şu kadar hp vericek hemde ekonomik olucak diye almak çok saçma bence 106 sesi falanda çıkmaz bildiğin minibüs sesinden hallice bir ses çıkarır illa dizel alıcam diyorsan daha donanımlı olan 1.3 cdti oolanını al ona chip falan yaptır daha mantıklı en azından satarkende rahat edersin klimalı absli bulma oranın daha yüksek... çok performans meraklısıysan gti segmenti araba almalısın madem amaç gazlamak gazladığın zaman 1.7 turbo dizel araba gayette çok yakıcak değişen bişey olmayacak...

Pardonda Kullandığım arabayı benden iyimi Biliyorsun.Kafadan Yazmıyoruz Herhalde O Sesi Çıkardığım için Söylüyorum.Tek kapı Ekonomik Bir Araöç Bakıyorsan modifiyede Yapacaksan 1.7 dti . 1,3 Chip Yapsan Alacagın 90 hp.Aynı Yakıyor Zaten.ayrıca 1,7lerdede Absli olanları var.Oyle Münibüs Zanneden Arkadaşlarda Genelde üzülüyor Yollarda.Şöyle Bişey Var

http://www.sahibinden.com/modifiyeli_corsa_1_7_dti_110_hp_200_nm_tork_fiyati _dusurdum_-26WQQaXQQ11392332WQQpXQQdisplayitem

ahmetbaha-drs
09-12-2009, 01:45
Valla 1.7DTI'da ki egzos sesinin 1.5dci-1.3lerde ki gibi minibüs/magirus sesiyle pek alakası yok..Yüksek hacimli dizeller hariç en güzel sesi veren araç diyebilirim..

Tayfun-E30
09-12-2009, 02:04
arabanı biliyosundur ona bişey diyemeyecem ama 106nın sesini bilmediğin kesin neyse beğenmediğin 1.3 motor x bir sene yılın motoru seçildi camonrail dizel teknoloji olarak senin arabandan üstündür...vergi avantajı var... kusura bakma ama aracı karsılastırırken sadece ondan x hp bundan y hp çıkıyor diye değerlendirmekte çok saçma...ayrıca 1.7 dtiların geneli yorgun...1.7dtilar 2.elide zor araçlar...van araçların izelasyonu daha zayıf haliyle gürültülü araçlardır...binek olanıyla senin VAN aracının içini karşılastırırsan içerde belirgin farklar göreceksindir en azından arka kapı döşemelerine bakabilirsin ;)sahi ilanda falan niye yok içinin resimleri? mesela yürüyenin arkasında yük taşımana göre tasarlı arabayı tasarlarken azami sürat değerlerini daha düşük alıyolar tek fark camları değil bu...evet absli olanları var ama nadir mesela seninki ilanından anladığım kadarıyla abssiz... ben senin arabanı minibüs zannetmiyorum çünki minibüsten DÖNME binek otomobil dönme olan hiçbişeyden haz etmiyorumda zaten yollarda gazlayan dönme bişey görsem sağa çeker yol veririm kimsenin vebalini çekmek istemem...

alper a
09-12-2009, 03:37
sen daha Arabanın A'sını Bilmezken Ben onları kullanıyodum Bu 1.Opel marka Bir Araçtan Bahsediyorsun Yerli Malı Bir Araçtan Değil.Sana Şöyle Söyliyim O senin Begendiğin 1.3lerde olan bütün özellikler Dtidada Var.sadece Yaptırman gerekli Bunlardan Bazıları Koltuk ısıtma ve Cruise Control.Ayrıca Dizel Araba zaten km Yapmak içindir.eger şirket arabası almıyosan Yorgun olma olasılığı yok denecek kadar az.Gider pınardan Çıkma Dti Alırsan Haklısın.Ayrıca Ben başta Sormuşum Amacın Ne Diye.Performansa Yönelik bir Araçmı istiyorsun yoksa Ekonomimi Sadece Ekonomi içinse 1.3 al demiştim zaten.Vergiside Zaten Bir alt Dilime Düştü.Bu sene.Dikkatli okursan Hpnin yanında Yakıttanda Bahsetmişim.aynı yere takılıp kalma.ayrıca İzalasyon olarakta 4 kapıdan hiç Bir Farkı yok.Geri kalan Bütün Kısımlar koltuklar iç Döşeme Birebir Aynıdır.Sadece Dediğin gibi arka kapı içleri komple plastik.Benim Saklıycak Bişeyimde yok oyle Resimleri nie yok Gibisinden sorular sorarak kendini küçük duruma düşürme.ayrıca arkandan gelenin Vandan hususiye çevrilmiş oldugunu anlayabiliyosan Helal olsun Sana.Corsa C'nin 1.3ünden tutta gsî'na kadar Kullandım.Karşılaştıracak Kadar Hertürlü Bilgi ve Görüşede Sahibim.Biraz Araştırırsan Sınıfının En iyi yol tutan aracı oldugunu göreceksin.Şu Bilgiyide Vereyim Full depo 750km gidebiliyorum Karışık kullanımda.Euro dizel yada normal Fark Etmiyor.Ben Euroyu tercih ediyorum.Üstün Dediğin Motorun Sadece Common Rail olması Hiç Bir Farkı yok.Ayrıca 1,7ler isuzu motor oldugundan Daha Saglamdır.Bu Motorun 8v'sini Honda Amerikada Kullanmıştır.ayrıca kör değilim Yazdıklarını görebiliyorum.Büyük Yazınca Haklı Çıkılmıyor.ayrıca büyük yazdıgın kelimelerede dikkat et.Begenmiyosanda Begenmiyorumde çık işin içinden.boş boş yorumlar yapma.

Tayfun-E30
09-12-2009, 10:09
benim neyi ne zaman bildiğimin ne önemi var bak sende satıyomussun arabanı neyin fanatikliği bu?hadi pazarlamaya çalışıyosun arabanı ondan bozuluyosun desem 2 silindirine su kaçmış bi depo su yemiş sen zaten kendi arabanın alınmayacağını belirtmissin...

ben 2 arabayıda kullandım şirkete 1.3multijet albea almıştım 2 senede 1 fiil 1.3 mj albeaya bindim,

o yapılır bu yapılır o takılır e orda yapılmışı var neden fantezi yapıyoruz?kaldıki ucuz işlemlermi bunlar astarı yüzünden pahalıya çıkıcak?

bunu bilmiyorum merakımdan soruyorum senin arka koltukların orjinalmi ne kadar binsem genelde aftermarket oluyo takur tukur ses oluyo haliyle..

1.3 cdti olanının daha yüksek modelli haliyle makyajlı olanını alabilir ama sizde makyajlı olanı yok...

vergisi düssede fazla,1.7dti la 1.3cdti aynı yakmaz dur kalkta özellikle 1.7dti fazla yakar atla deve farkı yoktur o ayrı konu...ama gazlayarak çok yaktığı kesin...

içinde tek fark arka bakalitleri değildir hiçbir opsiyonu yoktur direksiyon kapı kolları plastik konsol renksiz boş kasetçalarlıdır teyp vs bilgi ekranının olduğu yer boştur bozuk paralık vardır orda cd çalarlısını ben görmedim ses sistemide 2 kolondan ibaret öbürründen mp3lü teyp bile çıkıyor daha öncede belirttiğim gibi klima ve abs opsiyondur ve zor bulunuyor..

ayrıca evet izalasyonu farklıdır 1.7dti 1.3cdti a nazaran gayet gürültülü bir araçtır...

1.3 motorun parçası bol ve ucuzdur servisi kolaydır ayrıca gayer sıkıntısız bi motordur 1.7lerin genelinde 100k kilometrelerden sonra turbo problemleri baş göstermektedir...

benze sen araştır biraz corsa cnin sınıfında neler var ne ne kadar yol tutuluyo ayrıca araban gsidan epey farklıdır...

van araçlar boştur ticari maksatla üretilmiştir haliylede daha ucuzdur ticari arabaların 2.eli sıkıntılı ve yorgundur istisnalar tabiki olabilir ama memurdan deden binek 1.3 cdti bulma ihtimali daha yüksek...

ne mazotu koysan çalışıyor olması bana bi avantaj gibi gelmedi anca ne alacağını bilmeyen şaşkınlar için avantaj olabilir ayrıca camonrail olmasının bir sürü farkı vardı bunlarıda araştırabilirsin tork eğrisi daha düzgündür günlük kullanımda daha rahattır...

kör değil görüyosun bide ne demek istediğimi anlayabilsen ne mutlu sana boş boş yorum yapmıyorum bence dikkate alınır şeyler anlayana...

Pug67
09-12-2009, 12:49
arkadaşlar tartısmayı bırakalımda.... sordugum arac hakkında bı bılgısı olan varmı bunu ogrenmek ıstıyorum... arac sahıbı ıle bı anlasma yaptık... takasa gırebılırım... bı bılgısı olan varsa lutfen yazsın

seref1
09-12-2009, 14:32
http://www.sahibinden.com/meraklisina_ilgi_cekmek_isteyene_muhtesem_bir_ilgi _makinasiii-85WQQaXQQ19285663WQQpXQQdisplayitem?
bu aracı öneririrm.gayet temiz ve ciğerli bi arac.sanayide coğu kez denk geldm.resmlerde guzel ckmamıs ama canlı grcekten cok bakımlı ve diri druo.ustundeki bir kac parçayı ckarırsa fyatta inme olablr

seref1
09-12-2009, 14:33
http://www.sahibinden.com/80_000_km_de_corsa_1_7_34_nop_91-45WQQaXQQ19113638WQQpXQQdisplayitem?
buda nop blki bilrsn.mehmet gazihanın eski aracı.2ay olmadı satalı yeni sahibide satıo dusunrsen buda mantklı:)

merruse
09-12-2009, 14:35
ayrıca evet izalasyonu farklıdır 1.7dti 1.3cdti a nazaran gayet gürültülü bir araçtır...

1.3 motorun parçası bol ve ucuzdur servisi kolaydır ayrıca gayer sıkıntısız bi motordur 1.7lerin genelinde 100k kilometrelerden sonra turbo problemleri baş göstermektedir..

Corsa C 1.7 DTi (2003 model) ve 2005 1.4 benzinli iki tane corsam oldu. herşeyini sökmüş biri olarak şunu söyleyebilirim 1.7 DTi ın izolasyonu 1.4 benzinliden daha iyiydi. İzoasyon konusunda fazlası var eksiği yok. Bilgisayarımda resimleri falanda olması lazım. 1.3 CDTi nin motor gürültüsü daha az ancak bunun sebebi izolasyon değil o motorun sessiz olması..

1.7 DTi lar arkadaşlarında dediği gibi ISUZU üretimi ve dayanıklılığı ile ün yapmış bir motor zaten. Opel hala aynı motoru avrupada pazarlıyor. Yakıt sistemini Common rail ile değiştirdiler sadece. Tabi gücüde arttı. Yanlış hatırlamıyorsam 100 ve 120 hp iki ayrı versiyonu var artık.

Tr deki VAN dan dönüştürülmüş 1.7DTi larda Bosch VP44 pompa var. Eğer araştırırsanız hakkında zilyon tane döküman bulursunuz. O dönemin 3.20 D lerinde bile bu pompa var ve gayet sağlam bir makine. Tamir takımı cartı curtu herşeyi var zaten.

Turbo sorunu başgösterme zamanı için 100 bin m gayet normal bence. 1.7 leri alanların %99 u euro dizel falan koymadı arabaya. Kaldıki zaten 1.7 olanlar 2003 model. O yıllarda Tr de euro dizel yoktu ki koyulsun.. E kükürtü bol mazotu koyup 100 bin km falan dayandırabildikten sonra daha ne olsunki? Ayrıca turbosuda harcı alem bir turbo bulunmayan pahalı bir turbo falan değil.

İkisi arasında tercih yapmak zorunda olsam hangisinin km si daha düşükse onu alırdım. Sonuçta ikiside ticariden bineğe çevirilmiş ve yol yapmış arabalar olacaklar.. Eğer ikisi aynı km de ve fiyattaysa o zaman 1.3 alırdım.

Pug67
09-12-2009, 14:39
ben zaten aracı aldıktan sonra bır mıktar araca para ayırmıs durumdayım...benm ıcın modıfıye den once bakımı ve konforu gelır... gerekırse ızolasyonunuda yaptırırım..yeterkı sorunsuz bıneyım ve az yaksın... suan tek dusuncem az yakması...

Tayfun-E30
09-12-2009, 15:01
Corsa C 1.7 DTi (2003 model) ve 2005 1.4 benzinli iki tane corsam oldu. herşeyini sökmüş biri olarak şunu söyleyebilirim 1.7 DTi ın izolasyonu 1.4 benzinliden daha iyiydi. İzoasyon konusunda fazlası var eksiği yok. Bilgisayarımda resimleri falanda olması lazım. 1.3 CDTi nin motor gürültüsü daha az ancak bunun sebebi izolasyon değil o motorun sessiz olması..

1.7 DTi lar arkadaşlarında dediği gibi ISUZU üretimi ve dayanıklılığı ile ün yapmış bir motor zaten. Opel hala aynı motoru avrupada pazarlıyor. Yakıt sistemini Common rail ile değiştirdiler sadece. Tabi gücüde arttı. Yanlış hatırlamıyorsam 100 ve 120 hp iki ayrı versiyonu var artık.

Tr deki VAN dan dönüştürülmüş 1.7DTi larda Bosch VP44 pompa var. Eğer araştırırsanız hakkında zilyon tane döküman bulursunuz. O dönemin 3.20 D lerinde bile bu pompa var ve gayet sağlam bir makine. Tamir takımı cartı curtu herşeyi var zaten.

Turbo sorunu başgösterme zamanı için 100 bin m gayet normal bence. 1.7 leri alanların %99 u euro dizel falan koymadı arabaya. Kaldıki zaten 1.7 olanlar 2003 model. O yıllarda Tr de euro dizel yoktu ki koyulsun.. E kükürtü bol mazotu koyup 100 bin km falan dayandırabildikten sonra daha ne olsunki? Ayrıca turbosuda harcı alem bir turbo bulunmayan pahalı bir turbo falan değil.

İkisi arasında tercih yapmak zorunda olsam hangisinin km si daha düşükse onu alırdım. Sonuçta ikiside ticariden bineğe çevirilmiş ve yol yapmış arabalar olacaklar.. Eğer ikisi aynı km de ve fiyattaysa o zaman 1.3 alırdım.

dizel bir araçla benzinli araçtan aynı izelasyonu beklemek saçma ve gereksiz varabiliceğimiz sonuç araç gürültülü demekki izelasyon o motor için zayıf 1.3cdti o kadar gürültülü değil tatminkar...

benim bu motorun türevleriyle yada bu motorla bi problemim yok ben başgösteren sorunları paylastım bunlarda tecrübe ettiğim şeyler sizde belirtmissiniz x sebebten ötürü bi takım problemler ceyaran etmiş işte 1.3 cdtida bu sıkıntılar yok

turbosunun 100k klimetrede problem çıkarması bence can sıkıcı dizel bir araç için fazla bir km değil 100kçünki ayrıca fabrika kitapçığı euro dizel koyun yazmıyo normal dizelle çalışması gereken bi araba ayrıca yakıt turboyu değil pompasını bozar bence yakıtla ilgili sıkıntı çekicek olsaydı...

neden anlaşılmıyo bilmiyorum ama ben ticari 1.3 araba alın 1.7dti motorunu kesinlikle tercih etmeyin bozulur falan yazmıyorum van araba alıcağınıza 1.3cdti BİNEK olanının tercih edilmesi daha doğru alternatif daha fazla motor daha sorunsuz donanımlı temizini bulmak çok daha kolay çok daha düşük kmlerdeler modelleri daha yükesk vergisi daha az vs...

dostum linkteki arabanında ön tamponu makyajlı olanıyla değişmiş ve çizgisi çok düzgün durmuyo resimden tabi aslını bilemeyecem kompe boyalıymışta fazla kurcalanmış bi arabaya benziyor bence iyi bi tercih değil...

R.I.P
09-12-2009, 17:32
van ların arka tarafında izolasyon adına hiç bişey yok diyebilirim.ama tabi yapılamayacak iş değil.bende arka panellerin altına izolasyon yapıcam en kısa zamanda zaten bagaj kısmının benden önceki sahibi yalıtımını yapmış.Corsa Van 1.3 günümüz koşullarında boş+boş denebilecek donanıma sahip diyebiliriz(tek airbag-klima-abs-Eps direksiyon)Ama amaç ekonomi olunca ve o paraya alınabilecek en yeni dizel araba corsa van oluyor.tabiki ticari araçlar olduğu için hususi olarak kullanılmış hatta camlı koltuklu ruhsata işli şekilde temiz bişey alman en uygunu olur.
ilanını verdiğin aracıda zevk renk meselesi tabiki ama ben pek beğenmedim.boya tamamda ayrıca tavan niye boyanmış iyi bakmak lazım.

alper a
09-12-2009, 18:02
dizel bir araçla benzinli araçtan aynı izelasyonu beklemek saçma ve gereksiz varabiliceğimiz sonuç araç gürültülü demekki izelasyon o motor için zayıf 1.3cdti o kadar gürültülü değil tatminkar...

benim bu motorun türevleriyle yada bu motorla bi problemim yok ben başgösteren sorunları paylastım bunlarda tecrübe ettiğim şeyler sizde belirtmissiniz x sebebten ötürü bi takım problemler ceyaran etmiş işte 1.3 cdtida bu sıkıntılar yok

turbosunun 100k klimetrede problem çıkarması bence can sıkıcı dizel bir araç için fazla bir km değil 100kçünki ayrıca fabrika kitapçığı euro dizel koyun yazmıyo normal dizelle çalışması gereken bi araba ayrıca yakıt turboyu değil pompasını bozar bence yakıtla ilgili sıkıntı çekicek olsaydı...

neden anlaşılmıyo bilmiyorum ama ben ticari 1.3 araba alın 1.7dti motorunu kesinlikle tercih etmeyin bozulur falan yazmıyorum van araba alıcağınıza 1.3cdti BİNEK olanının tercih edilmesi daha doğru alternatif daha fazla motor daha sorunsuz donanımlı temizini bulmak çok daha kolay çok daha düşük kmlerdeler modelleri daha yükesk vergisi daha az vs...

dostum linkteki arabanında ön tamponu makyajlı olanıyla değişmiş ve çizgisi çok düzgün durmuyo resimden tabi aslını bilemeyecem kompe boyalıymışta fazla kurcalanmış bi arabaya benziyor bence iyi bi tercih değil...

Bende SanaZaten Aksini Söylüyosun Demedim.Performans İçinse 1.7 dti Tercih Etmeli oldan Bahsediyorum.Yoksa 1.3lerin 4 kapısı dolu evet 1.7lere göre onada bi itirazım yok.arabaya zaten birşeyler yapılcaksa Tesisattı janttı işte ne biliyim chip tunnigti.yada motor modifeyesi üzerine gidilcekse 1.7lerin hertürlü modifyeyi kaldırdıgını ve yaptıgın masrafların hakkınıda verir demek istiyorum.arkadaşımız sadece ekonomi istiyosa 1.3 almasını bende tavsiye ederim.ayrıca Bnm motoruma su kaçmış olmasıyla motorunda herhangi bir problem oldugunuda nerden çıkardın ???

Mehmet Gazihan
09-12-2009, 18:06
70k km boyunca 3 bar basınç NOS onca pist kullanımı onca arbede tık demedi maşallah....

NOP91 in eksoz sesini yüzlerce insana duyurduk pistlerde hala minibüs otobüs sesi muhabbetimi dönüyor

Ben hiç bole minibüs eksozu görmedim
http://www.mantartube.com/gkm/video/1303/corsa-dti--320d

http://videos.streetfire.net/video/Corsa-Blow-Off-and-Sound_182155.htm

http://videos.streetfire.net/video/26042009-Speed-Weekend_648954.htm

Araçlar 7 yaşına girecek biçok süprizi bünyesinde barındıran araçlar..ama parasının hakkını verir her türlü..

Mehmet Gazihan
09-12-2009, 18:20
1.7 Corsa ile ilgili biçok bilgiyi bulabilirsiniz

http://www.dizelim.com/opel/index2.html

merruse
09-12-2009, 22:49

Binek ile VAN ı birbirinin alternatifi olarak görmek izolasyonları karşılaştırmaktan çok daha saçma ve gereksiz. Eğer 1.3 CDTi binek ile 1.7 DTi VAN arasında 5 bin lira fark varsa da gidip binek alsınmı diyeceksin? Tavan dahil boyalı 1.3 CDTi binek essentia ya bile 15 bin lira para istiyorlar.. Binek CDTi corsa hiçbir şartta 1.7 DTi ın alternatifi değil.

Bendekinin ne pompasına ne de turbosuna birşey olmamıştı. Ki arabaya meraktan bildiğin ayçiçek yağı ile mazotu karıştırıp onunla 600 km yol bile yapmıştım. Ona rağmen birşey olmadı. Ama olmaz diyemem. Diyende yalan söyler... Olur diyeninde yalan söyleyeceği gibi...

Tayfun-E30
09-12-2009, 23:49
10k liraya temiz kmsi düzgün tavan dahil komple boyalı olmayan van yok malesef modeli yüksek km düşük 1.3 binek almak daha mantıklı en azından alırken 1 kere üzülmüş olunur,ucuz etin yahnisi muhabbetine dönmez o iş...ben arasındaki farkları belirttim van otomobilimi binek olanla yarıştırmaya çalışmadım bir tane van connectim var iş için kullandığım hiç binek connecle kıyaslamıyorum darısı diğer van araç sahiplerinin başına...

Pug67
10-12-2009, 01:23
saolun arkadaslar yorumlar ve vıdeolar ıcın.... vıdeolar cok ıyı geldı :)

Pug67
12-12-2009, 19:03
bir sey daha soracagm...135 hp cıvarı yapılsa arac....standart hali ile yakıt farkı ne olur??

alper a
12-12-2009, 23:10
standart kullanımda fazla sıkıştırmadan 650 km yaparsın.Yanlışım Varsa Mehmet Düzeltir Zaten.Benim Videolarada Bakabilirsin.

http://www.youtube.com/user/fortunealpi

Pug67
12-12-2009, 23:17
hayır onu sormak ıstemedım... arac standartken bı depoyla ne kadar gıder... 135 hp cıvarıyken ne kdar gıder... bunu ogrenmek ıstıyorum....?? bu arada ızlıyorum vıdeoları sagol

alper a
12-12-2009, 23:22
standart haliyle 75hp iken 850km giden Bir Abimiz Var Deposu 45 litre bu arada ışık yandıgı zaman depoda genelde 4-5 lt yakıt kalıyor.yani 40lt ortalama ile uzunda 850 şehir dışı,Şehir içindede ortalama 750km gittiğini Söylüyor.bende çipli haliye 700e yakın yapıyorum şehiriçi karışık kullanımda.

nicomedia
13-12-2009, 00:21
bitane 1.7 vardı draglarda ne 106 bıraktı ne vti bıraktı ama arkadan bakınca kara tren gibi duman atıyodu .. :)

Berkan
13-12-2009, 00:23
bitane 1.7 vardı draglarda ne 106 bıraktı ne vti bıraktı ama arkadan bakınca kara tren gibi duman atıyodu .. :)

muhtemelen bahsettigniz bu araçtır

70k km boyunca 3 bar basınç NOS onca pist kullanımı onca arbede tık demedi maşallah....

NOP91 in eksoz sesini yüzlerce insana duyurduk pistlerde hala minibüs otobüs sesi muhabbetimi dönüyor

Ben hiç bole minibüs eksozu görmedim
http://www.mantartube.com/gkm/video/1303/corsa-dti--320d

http://videos.streetfire.net/video/Corsa-Blow-Off-and-Sound_182155.htm

http://videos.streetfire.net/video/26042009-Speed-Weekend_648954.htm

Araçlar 7 yaşına girecek biçok süprizi bünyesinde barındıran araçlar..ama parasının hakkını verir her türlü..

alper a
13-12-2009, 01:35
Tabii onun ayarları Dibinde oldugu için O kadar Duman Atması Normal.Mehmet Son Yaptıgı Yazılımlarla dumansız olarak neredeyse o değerleri Yakalıyordu.

Omer Faruk EMER
23-12-2009, 10:49
İyidir İyidir...