PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Blow Off Takma yardim

By_HaNNibaLL
08-12-2009, 14:20
Merhaba arkadaşlar Blow aldim dizel puntom için ama bağlamak için biton para istiyorlar şuandada o kadar vericek param yok bi abim var benzinli arabaya takmiş üst konudaki blow of takma resimli anlatima baktim cok zor bişey değil gibi geldi yardimci olabilecek olan varmi ?

serhat306
08-12-2009, 14:22
benzınlıde kolay tabıkı dızele takmak ıcın bır kac parca daha alman lazım...

boosted_pug
08-12-2009, 16:55
selenoid bide anahtar röle felan alman lazım bir iki konularda anlatılıyodu

douu
08-12-2009, 17:06
yukardaki konuda anlatılan şekilde takacaksın ama bence takma.. bov un agzında terleme yapıyo yani yag üflüyo gibi sıkıntıları var.. artı basıncı boşaltıyo ve aracın geri toparlanması zaman alıyo

By_HaNNibaLL
08-12-2009, 17:52
dedikleri kadar basinc ve performans kaybi oluyor mu ?

douu
08-12-2009, 18:16
valla hks için söylenen bi söz gelmişti kulagıma kim söyledi hatırlamıyorum ama hks dizel araçlara tavsiye edilmemektedir gibi bişey duymuştum mesela :) yani performans kaybı oluyo diye biliyorm ben o cuff sesini almak için turbo basıncı boşaltıyo ve geri doldurması zaman alıyo şeklinde yorumlar yapıldı bana bende vazgeçtim takmaktan

By_HaNNibaLL
08-12-2009, 18:56
Bende dizeller için sadece hks oneriyorlardi ve hks aldim taktirmanin blow offtan pahali oldugunu bilseydim taktiririydim:d

Dragger
08-12-2009, 20:05
Ben cok uyardım seni, hala takıcam diyosun ne diyeyimki :)

yavuz364
08-12-2009, 20:18
aynen öyle..
benim araç benzinli olmasına rağmen, vites geçişlerinde bariz gecikme oldu, ve dizel ile aynı mantıkta montaj yapılmış olduğu için 1-2 litre kadar yakıt sarfiyatında artış olmuştu :) yakıt sarfiyatının nedeni audideki montaj farkı sende olmaz ama vites geçişlerindeki yığılmayı çok bariz hissedersin.. hissetmemek için çok iyi ayar yapabilirsin ama onu da becerebilmek lazım :) ayardan kastım, bov yayı ama onunda ayarı olmadığı için nasıl bi tepki vericek bilemiyorm.. ayarlı olsaydı manfiold hattını bağlamazdın ve basıncı 1 bar civarına ayarlardın o zaman fazla boşaltma yapmayacağı için sorun olmazdı ama manifolda bağlandığı için ayağını gazdan çekme miktarına göre 1 barın altına düşebiliyor..
valla hks için söylenen bi söz gelmişti kulagıma kim söyledi hatırlamıyorum ama hks dizel araçlara tavsiye edilmemektedir gibi bişey duymuştum mesela :) yani performans kaybı oluyo diye biliyorm ben o cuff sesini almak için turbo basıncı boşaltıyo ve geri doldurması zaman alıyo şeklinde yorumlar yapıldı bana bende vazgeçtim takmaktan

By_HaNNibaLL
08-12-2009, 23:04
yavuz abi elimde kaldi sinir oluyorum o kadar para verdim aldim şimdi boyle bi durum söz konusu :D

yavuz364
08-12-2009, 23:12
ilan koy satabilirsen sat :) yada o zamana kadar sistemi çözmüş olursan tak ;) bide sen dene bakalım, ben sistemi açıklayım kısaca.
bi düğme koyuyorsun, birde bow un manifold hortumuna selenoid valf koyuyorsun, istersen düğmeyi direksiyona koy ve istediğin zaman ses çıksın :D istersen gazın altına koy ve valfi normalde açık pozisyonda tut, o zaman gaza bastığın zaman kapatıcak ve bov iptal edilmiş olucak, ayağını çektiğin anda bov devreye girmiş olucak ;) olay bu kadar basit aslında..
yavuz abi elimde kaldi sinir oluyorum o kadar para verdim aldim şimdi boyle bi durum söz konusu :D

Dragger
08-12-2009, 23:30
Sen direk sat onu, hicbir faydası olmaz sana.

Dragger
08-12-2009, 23:34
Hatta msne gel, bi müsteri buldum ona bulusturayım sizi :)

FaBeRgE
09-12-2009, 17:41
kütahya'ya gel takalım :D

By_HaNNibaLL
09-12-2009, 20:04
ilan koy satabilirsen sat :) yada o zamana kadar sistemi çözmüş olursan tak ;) bide sen dene bakalım, ben sistemi açıklayım kısaca.
bi düğme koyuyorsun, birde bow un manifold hortumuna selenoid valf koyuyorsun, istersen düğmeyi direksiyona koy ve istediğin zaman ses çıksın :D istersen gazın altına koy ve valfi normalde açık pozisyonda tut, o zaman gaza bastığın zaman kapatıcak ve bov iptal edilmiş olucak, ayağını çektiğin anda bov devreye girmiş olucak ;) olay bu kadar basit aslında..

Hocam msnden irtibata gecsek seninle biraz daha detayli konussak:d aklima yatmaya başladi şimdi de :D

By_HaNNibaLL
09-12-2009, 20:08
Hatta msne gel, bi müsteri buldum ona bulusturayım sizi :)

Biliosun abi 7/24 onlineyim :d

By_HaNNibaLL
09-12-2009, 20:09
kütahya'ya gel takalım :D

mantikli 200 lira vermemek için kütahyaya geleyim sevdim bu işe :d:D

Mehmet Gazihan
09-12-2009, 22:18
gereken hertürlü ekipmanı ve montaj devre şemasını gonderebilirim..

yeni geliştirdiğim bir sistem blowun açık kalma süresini(ses uzunluğunu), çalışıp çalışmayacağını ve yolda giderken kolay ulaşılabilen bir yerdeki düğme sayesinde ayağınız gazda bile olsa kısa süre için çuflatabilmenizi sağlıyor..

çok kısa çuflayan blowlarda vites arası gecikme kesinlikle yasanmıyor..

By_HaNNibaLL
10-12-2009, 22:28

yeni geliştirdiğim bir sistem blowun açık kalma süresini(ses uzunluğunu), çalışıp çalışmayacağını ve yolda giderken kolay ulaşılabilen bir yerdeki düğme sayesinde ayağınız gazda bile olsa kısa süre için çuflatabilmenizi sağlıyor..

Msn ekli zaten oradan konusuruz gunay_270

FaBeRgE
11-12-2009, 14:26

o ekipmandan bende istiyorum :)

MR.TurboALİ
12-01-2010, 04:14

bendede var ben takmaktan vazgeçtim 5 aydır satılmadı =)

By_HaNNibaLL
12-01-2010, 23:33
bendede var ben takmaktan vazgeçtim 5 aydır satılmadı =)

Ben Şimdi Herşeyi Hazirladim arkadaşin Dükkanda bekliyor gidecem ve takacaz şimdide ben gitmiyorum anlamadim ne iş :)))

MR.TurboALİ
13-01-2010, 01:12
Ben Şimdi Herşeyi Hazirladim arkadaşin Dükkanda bekliyor gidecem ve takacaz şimdide ben gitmiyorum anlamadim ne iş :)))

yorumlarını bekliyorum sorun cıkmazsa bende taktırıyım.. pm atarsan sevinirim işlem bittikten sonra

By_HaNNibaLL
14-01-2010, 22:24
yorumlarını bekliyorum sorun cıkmazsa bende taktırıyım.. pm atarsan sevinirim işlem bittikten sonra

Tamamdir İşlem bitsin işlem sirasindada bikac foto cekerim atarim buraya sonucuda bi video olarak paylaşirim sizinle oncelikle bi başlasak işleme:)))