PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışı araç kiralama.

-batu-
15-12-2009, 03:13
Arkadaşlar avrupada araç kiralama olayları nasıldır bilgisi olan varmı acaba? Önümüzdeki yaz INTERRAIL planlıyoruz, bazı yerleri arabayla geçmek daha mantıklı geldi (tavsiye üzerine) Fiyatlar, bilinen firmalar, yaş sınırlaması vs. Bilgi verirseniz Sevinirim.

M_PROJECT
15-12-2009, 03:39
avis.com parasi neyse verin basiniz agrimasin

USTAaa
15-12-2009, 09:45
www.holidayautos.de

Ryhn
15-12-2009, 14:31
Buyuk arac kiralama sirketlerinden alabilirsin hava alanlarinda ve tren garlarinda ofisleri oluyor en ucuz arac kiralama avrupada italya olmasi lazim daha uygununu gormedim. Kredi kartinda belli bir miktar bloke idiliyor.

www.hertz.com
www.easycar.com
www.avis.com

gibi sirketler.

-batu-
15-12-2009, 16:27
teşekkürler, avis en iyi şirket gibi görünüyor. Peki bunlarda yaş olayı varmı ? Yani ben giderken 19umu bitiriyo olucam bir sorun olurmu?

Ryhn
15-12-2009, 20:40
Olabilir. Sigorta bedellerin daha yuksek olucaktir ve bu otomatikman aracin kiralama fiyatina yansiyacak birde bazi yerlerde ehliyetinin kac yillik olduguna bakiyorlar ve 3 yilin altinda kiralamak istemeyebiliyorlar bilgin olsun. Interrail ile gezicek adamin neyine araba kiralama vakti zamaninda bende yaptim ve arabayi bir ulkeden alip digerine birakmak cok mantikli diil fiyat artabiliyor ondan trene devam derim sana.

master
15-12-2009, 20:42
olabilir. Sigorta bedellerin daha yuksek olucaktir ve bu otomatikman aracin kiralama fiyatina yansiyacak birde bazi yerlerde ehliyetinin kac yillik olduguna bakiyorlar ve 3 yilin altinda kiralamak istemeyebiliyorlar bilgin olsun. ınterrail ile gezicek adamin neyine araba kiralama vakti zamaninda bende yaptim ve arabayi bir ulkeden alip digerine birakmak cok mantikli diil fiyat artabiliyor ondan trene devam derim sana.

+ 1

seko
15-12-2009, 20:46
2 kez kopenhagta avis ten arac kiraladım biri 407 sw 1,6 hdi biride carevelle di.
full insurance yani tam kapsamlı sigortalı kirala derim, avis iyidir 10-20 € eksta ver navigasyonda kirala derim.
benim kazmalıgım benzin almayı beceremedim yarı depo verdim benzin fiyatı uzerine belli bir miktar yazmıslardı.
danimarkab anormal pahalı avrupadakien yuksek arac vergisinden dolayı sakın oradan kiralama tren yolu ucuza geliyor.
onun haricinde navigasyonda hız sınırıını gosteriyor zaten o yuzden hız cezası filan yeme derim. avis guvence olarak saglam bir kredi kartı ister habberin ola deposit olarak dusun.
benden bu kadar:)

alicancalis
15-12-2009, 21:30
Avrupa'da birçok kez uzun süreli araba kiralamalarım oldu. Öncelikle işlemler çok kolay. Sana kesinlikle tavsiyem burada gitmeden online reservation yapın. Bunun birkaç avantajı var. Mesela buradan en küçük arabayı kiralayip gittiniz ama ellerinde küçük araba yok. Size hemen aynı fiyata daa büyük bir araba verirler. Veya arabayı ugrade ettirmek sterseniz genelde daha az para ile upgrade edersiniz.

Yalnız 25 yaşın altında ekstra sigorta ödersin birçok yerde. Kafanın rahat olması açısından full insurance yani full kasko yaptırınca ve birde Gps alınca günlüğüne 70-100 euro arası birşey ödersin. Benim tecrübelerime göre en iyi çalışan en profesyonel Hertz. Genelde en pahalısıda Hertz ama şimdiye kadar kullandığım en iyi arabaalr ve Gps de Hertz'inkiydi.

Yalnız unutmamam gereken önemli bir noktada şu eğer arabayla dolaşacaksanız arabaı koyduğunuz, park ettiğiniz çoğu zaman park parası ödeeceğiniz unutmayın. Bu bazen günlük 20-30 eurolara kadar çıkabilir. Bunuda unutmayın.

seko
15-12-2009, 22:20
Avrupa'da birçok kez uzun süreli araba kiralamalarım oldu. Öncelikle işlemler çok kolay. Sana kesinlikle tavsiyem burada gitmeden online reservation yapın. Bunun birkaç avantajı var. Mesela buradan en küçük arabayı kiralayip gittiniz ama ellerinde küçük araba yok. Size hemen aynı fiyata daa büyük bir araba verirler. Veya arabayı ugrade ettirmek sterseniz genelde daha az para ile upgrade edersiniz.

Yalnız 25 yaşın altında ekstra sigorta ödersin birçok yerde. Kafanın rahat olması açısından full insurance yani full kasko yaptırınca ve birde Gps alınca günlüğüne 70-100 euro arası birşey ödersin. Benim tecrübelerime göre en iyi çalışan en profesyonel Hertz. Genelde en pahalısıda Hertz ama şimdiye kadar kullandığım en iyi arabaalr ve Gps de Hertz'inkiydi.

Yalnız unutmamam gereken önemli bir noktada şu eğer arabayla dolaşacaksanız arabaı koyduğunuz, park ettiğiniz çoğu zaman park parası ödeeceğiniz unutmayın. Bu bazen günlük 20-30 eurolara kadar çıkabilir. Bunuda unutmayın.

Ben kopenhag da 77 € odedım kol gibi hotele geldik parkomat vardı bizde tabi anlamadık amcam receteyi koymus 77€ civarı birseydi odedim neyseki cash box yaptım:D
dicem o ki park cezası bazen can yakar cok guzel nokta..:icon_tup:

Hamster
16-12-2009, 00:19
teşekkürler, avis en iyi şirket gibi görünüyor. Peki bunlarda yaş olayı varmı ? Yani ben giderken 19umu bitiriyo olucam bir sorun olurmu?

Eğer İngiltere civarlarına geçicekseniz araç kiralama fiyatları yaşdan dolayı fiyatlar biraz artıyor.25 yaş ve üzerinde sigorta daha indirimli 25 yaş altı risk grubunda olduğundan adamlar sigortayı pahalı tutuyor...

-batu-
16-12-2009, 05:42
Cevaplar için çok çok teşekkür ederim,
Bizim hesabımızı şöyle anlatıyım, 4 kişi insurance vs iyde kattığımızda, günlük 100 euro kişi başı 25 euroya geliyor ki interrail biletini 22-10flexi alıp kar bile ediyoruz. Yani doğu avrupayı arabayla 5-6 günde gezip 850 liralık bilet yerine 400 liralık olanı alıcaz. Benzini vs. eklediğimizde neredeyse kişi başı daha ucuza geliyor.
Sorun şu aslında şu anda, fiyat vs. bir kenara, kiralarlar mı bana araba? eğer bununla ilgili bilginiz varsa çok memnun olurum.

alicancalis
16-12-2009, 08:00
Cevaplar için çok çok teşekkür ederim,
Bizim hesabımızı şöyle anlatıyım, 4 kişi insurance vs iyde kattığımızda, günlük 100 euro kişi başı 25 euroya geliyor ki interrail biletini 22-10flexi alıp kar bile ediyoruz. Yani doğu avrupayı arabayla 5-6 günde gezip 850 liralık bilet yerine 400 liralık olanı alıcaz. Benzini vs. eklediğimizde neredeyse kişi başı daha ucuza geliyor.
Sorun şu aslında şu anda, fiyat vs. bir kenara, kiralarlar mı bana araba? eğer bununla ilgili bilginiz varsa çok memnun olurum.

hiç sorun olma kiralarsın.

dediğim gibi, gitmeden kesinlikle arabayı reserve et.

Ryhn
16-12-2009, 15:38
Doğu avrupada hangi ulkeleri düşünüyorsan yaz yardımcı olmaya calışırım. Bunun dışında doğu avrupada özellikle romanyada yollar berbat. Arkadaşlarında dediği gibi önceden rezervasyon yapman mantıklı olur çünkü küçük araba falan bulman zor oluyor bunun yanında arabayı birden fazla şöför kullanıcaksa yine sigorta bedelleri artıyor bunuda bilin ve arabayı kiralarken birden fazla söför kullanıcagını belirtin yoksa basınıza bir olay gelirse sigota karsılamaz. Avrupanın birçok ülkesinde defalarca araç kiraladım ve sadece bazı ülkelerde araç kiralamak mantıklı oluyor onun dışında pek mantıklı birşey değil.