PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım Yangın Söndürücü

Serencebey
06-12-2006, 13:44
Sevgili abilerim kardeslerim depomuzu karıstırırken elime asagıda resimlerini yayınladıgım bır cihazmı desem makinemi desem ole bısey elime gecti :)
sımdı dısını gorebılecegınız gıbı yılların verdıgı zorlu kosullar yıpratmıs, bunun dısını nasıl eski haline getirebilirim? veya eskiye yakın veya hutta baska bı fıkrınız varmı dısına uygulanabılecek?? Simdiden cok saolun...

http://i16.photobucket.com/albums/b5/burakek/P1000078.jpg
http://i16.photobucket.com/albums/b5/burakek/P1000079.jpg

MUGENPOWE®
06-12-2006, 13:53
bune lan yangın sondurme aletyımı deden kalma bu ıyı para eder antıka bu :d

Serencebey
06-12-2006, 13:55
heya fayır entinguişir

i_could
06-12-2006, 14:07
gostergesini degistirip dıs kısmını krom nikel ile kaplatıp yangın tüpü ya da sanayi tupu dolduran bi yerde kacak olup olmadıgını kontrol ettirip-yılların verdigi korozyon etkisi delik ya da catlaklarasebep olmuş olabilir-eger hala sağlamsa calışır hale getirip kullanabilir ya da hediye edebilirsin...

i_could...

Serencebey
06-12-2006, 14:14
uzerınde kacak oldugunu sanmıyorum ama tabı kontrol ettırıcem. (ıcınde hala bıseyler vardı cunku sıcak suda bıraz beklettım ıcındekı baınc artsın dıye gostergesıde saglam sadece bıraz buhra yaptı uzerınde cızıkflnda yok :) sora bastım ve pıssstt dıe hava verdı tabı bıraz kotu koktu ama calıstıgını gordum :) )

Alp
06-12-2006, 14:32
zımparala dışını...mavi sprey boya ile boya:D bir de sarı etiketle NOS yazdır..üzerine yapıştır:D:D bagaja sabitle:D süper olur...ben yapmıştım bi ara

Serencebey
06-12-2006, 14:42
yahu alp sende az deilsin ha :)
ama ole bısı yaptıramam cunku bagaja koymıycam yolcu tarafında sag tarafta yerı var teglerde ıcerde durucak yanı ondan ole mavı fln ıstemıorum acıkcası, simdi iki secenek var yanı onumde:
1-pirinc paratıcısı
2-krom kaplatmak

peki bu krom kaplamada nasıl yapılıyor bılen gren varmı? bı materyalemı batırıolar yoksa bı materyalemı kaplıyolar cunku krom lucaksa tamanını yaptırtcam sagında soluncda acıklık kalmasın...

Serencebey
06-12-2006, 14:46
varmı baska fıkrı abılerım??

Low-Rider
06-12-2006, 15:03
krom değilde güzel bi renge boyanabilir aslında

ef186
06-12-2006, 15:09
bence bakır olarak temizle onu orginalliğini bozma dolum için götür kaçak testi yaptır ve doldurup as ama işlevselliği tartışılır olucaktır ... Ama görüntüsü hoş olur sanırım ...

Spawn
06-12-2006, 15:14
kalaycı bulup ona ver bence güzelcene bi parlatsın. sonra kaçak testi yap. gittigidiyorda koleksiyoncu arkadaşların bi tanesine 1 tekliğe sat :D

Serencebey
06-12-2006, 15:21
efe yanında senıde verıcem :)

Spawn
06-12-2006, 15:29
bayan bi koleksiyoncuysa seve seve .. eşantiyon bile olurum :)

i_could
06-12-2006, 21:52
ilk olarak sunu soyleyim princ parlatılmaz ancak yagla parlk gorunmesi saglanır ki bu da pek işlevsel degildir.princ daglanır fakat bu da yuzede istenmeyen goruntulere sebep olur fakat princ cok güzel bi sekilde krom kaplanır hatta biz eca da omur boyu garantili kaplama yapabiliyoruz.Sen de eger princ olduguna eminsen ki buradan da princ olmasa bile kaplanabilecek bir metal gibi gozukuyor-herhangi bi krom kaplamacıya cok hoş bi sekilde kaplatıp ardından kullanabilirsin maliyet olarak sana 20 ytl gibi bi paraya mal olacaktır fakat bence bu orjinalliğe deger...

krom kaplama metali elektroliz yoluyla krom cr-ni cozeltisinden gecirip kaplama sekliyle oluyor.eger pas ya da delik yoksa tüm yuzeylerin kaplanır ve cok da güzl gozukecegi kanısındayım...

i_could...

Serencebey
08-12-2006, 09:57
deneyelim barım ozaman artk yahu sunu bu haftasonu :)