PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konsol Kaplama Sorunsalı, Biraz Acil

Göki,ZD
19-12-2009, 13:43
Aracımın konsolunu Flock yada Nubuk kaplamak istiyorum aşağıdaki resimde kaplanan Flock, ( direksiyon Nubuk )

Flock ile nubuk arasındaki farkı bana tam anlatabilecek varmı ?

Benim için dayanıklı olması, yıpranmaması gerek, yaptıkdan 1 yıl sonra atmaya yada özelliğini yitirmemesi gerek, tabi kullanım ile alakalı ama gerekli tedbirleri alıp, yinede deforme olmasını istemem.

Bu işi İstanbul'da yapan yerler nerede, yaptıran varmı tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. :)

Alkantra kapla denicektir ama fiyatı açısından sıcak bakmıyorum,

Bütçe olarak 300 gibi bi rakam ayırdım, bu fiyatın üstünde olursa yaptırmıcam zaten.

Aciliyeti ise her an vazgeçme durumum olmasından dolayı, :)

Teşekkür Ederim

http://img190.imageshack.us/img190/779/8288449.jpg

Kendi Konsolum kaplanıcak olan kısım

http://img190.imageshack.us/img190/3913/pict1927a.jpg

Vtec_2
19-12-2009, 13:45
Nubuk biraz daha kısa ömürlü..Tabi dediiğin gibi kullanıma bağlı.Kolay deforme oluyor.

Berkan
19-12-2009, 16:29
kaplama yapan yer erel :p

goki bence şu resmin ucunda gözüken zebra & kaplan deseniyle kapla :D:D:D

DetailEF
19-12-2009, 16:35
kaplama yapan yer erel :p

goki bence şu resmin ucunda gözüken zebra & kaplan deseniyle kapla :D:D:D

Sen nasıl bir insansın 2 dk ciddi duramıyor musun bebek:D

Göki,ZD
19-12-2009, 16:47
ereldeki kaplama olayı farklı okan, hem erel ile samimiyetimi biliip erel yapıyor deme bari ahuahuah sordum ona tabiki :D nunuk olayı biraz farklı erelde

artcar cem ile konuşucam bi pzt günü çarşambaya kadar sonuçlandıramaz isem vazgeçicem zaten

K0213
19-12-2009, 16:50
göki bence alkantra ama tercih senin tabi ;)

yaptıracak adam akıllı bi yer bulursan, haber verirmisin benimde ihtiyacım var ;)

Göki,ZD
19-12-2009, 16:51
alkantra 300 tl yi geçmez ise yaptırıcam zaten ama hiç sanmıyorum 400 den aşağıya diyeceklerinii artcar yapıyor hatta bugun aradım cem erenköyde oturuyormuş çep telini aldım yarın bi rahatsız edicem pazar pazar :D

K0213
19-12-2009, 17:07
alcantra metrasi 9lira yani malzeme maliyeti ucuz ama işçilik kousunda tanıdık bi yer bulmak lazım ;) hatta sen konuş benim mirafiori nin torpiduyuda sokim gönderim toptan fiyat versin :)

gökan
19-12-2009, 18:46
alcantra kaplatmak bukadar ucuzmu yanı metresı 9 lıra ıyımıs

Mr.K
19-12-2009, 18:49
alcantra kaplatmak bukadar ucuzmu yanı metresı 9 lıra ıyımıs

kaplatmak degil almasi :)

gökan
19-12-2009, 18:51
orda yanlış cumle kurmusum metresı ucuzmus yanı

elpadre
19-12-2009, 19:02
gokı fayans kaplı rahat temızlenıyor :D

Göki,ZD
19-12-2009, 19:11
alcantranın metresi 9 lira olmaz 9 euro dur hatta 9 bile değil 16 euro normal kalitelisi 60 euro lara kadar çıkıyor

Ahmet_28
19-12-2009, 19:39
göki uygulamayı yapacak kişi varsa nubuk alcantra v.s gedikpaşadan uygun fiyata temin edebilirsin.

Göki,ZD
19-12-2009, 19:50
malzemeyi bulmak sorun değiş zaten bu işi gerçekten kaliteli yapan yer lazım. bana tabi fiyatında 300 ü aşmaması gerek 301 tl bile vermem :) 10 ona 10 buna fazla derken ciddi paralar gidiyor sürekli

Ahmet_28
19-12-2009, 19:53
vip iç dizayn yapan 2 firma var ikitellide.erteks ve northstar.pazartesi bi fiyat alırım senin için

gorke
19-12-2009, 20:00
gerçek orjinal yurtdışından gelme alacantra işçilikle en az 1000tlye maal olur. gerisinin hepsi 2,3,4. kalite..

Göki,ZD
19-12-2009, 20:10
vip iç dizayn yapan 2 firma var ikitellide.erteks ve northstar.pazartesi bi fiyat alırım senin için

tamam abi haber beklicem ilk sayfada konsolun resmi var zaten 3 aşağı 5 yukarı fiyat açısından bilgi edinebilirler.

gerçek orjinal yurtdışından gelme alacantra işçilikle en az 1000tlye maal olur. gerisinin hepsi 2,3,4. kalite..

sadece komple konsol 1000 lira çok para kapı döşemesi falan içinde olsa anlarımda konsol için gereksiz bi harcama olur. bide yurt dışındaki gibi 1. kalite tr'de mevcutta metresi çok pahalı oldugundan tercih edilmiyor.

alcantra ile nubuk arasındaki fark nedir bilen varmı ? hangisi daha sağlam ve uzun ömürlüdür ?

Schumi
19-12-2009, 23:04
Gokicim. Flock baskı biraz sentetik. Sanki naylonumsu gibi. Ve bence senin tarzında bir arabanın konsoluna en çok flock baskı yakışır. Alcantra gitmez güzel durmaz. Ayrıca bence flock baskı daha dayanıklı. Sert birşey gelip çizmezse bişi olmaz. Alcantra daha bir kumaşımsı yapıda.

Diyadin
19-12-2009, 23:12
Nubuk kaplatmak güzel olur kırmızı yada mavi dikiş ipleriyle ,

Gördüğüm kadarıyla konsol tertemiz , çıkma çatlak rengi solmuş bitane alıp onu kaplatsan ilerde sıkılırsan eğer orjinali tertemiz kalmış olur..

Göki,ZD
20-12-2009, 04:17
Gokicim. Flock baskı biraz sentetik. Sanki naylonumsu gibi. Ve bence senin tarzında bir arabanın konsoluna en çok flock baskı yakışır. Alcantra gitmez güzel durmaz. Ayrıca bence flock baskı daha dayanıklı. Sert birşey gelip çizmezse bişi olmaz. Alcantra daha bir kumaşımsı yapıda.a

peki kankacım güzel flock baskı yapan bildiğin yer varmı ? dediğim gibi 300 lira ayırdım bu iş için fazlası olursa yaptırmıcam kesinlikle, kalitesine işçiliğine güvendiğin biyer varsa hemen yaptıralım, çok bekledim mi benim hevesim kaçıyor moralim bozuluyor vazgeçiyorum :D

Nubuk kaplatmak güzel olur kırmızı yada mavi dikiş ipleriyle ,

Gördüğüm kadarıyla konsol tertemiz , çıkma çatlak rengi solmuş bitane alıp onu kaplatsan ilerde sıkılırsan eğer orjinali tertemiz kalmış olur..

kalitesi ve işçiliği iyi biyer buldum mu bi sıkıntı olmaz, aracı Allah ömür verirse benle yaşlanıcak o yüzden sıkıntı yapmıyorum, hem kaliteli iş olduğu sürece orjinali yapmışsın pek önemsemiyorum, sonuçta teneke parçası yok onu yapma bunu yapma ee ne diye aldık uraşıyoz bunlarla, hem ev araba parçası oldu yeter artık :D

OmerRS
20-12-2009, 05:20
Seviyorum bu kaplamayı. Biz zamanında yaptırmıştık ama tabi 10 seneden fazla olmuştur. Tek bildiğim temizlemesi zor bir süre sonra topak topak toz tutuyor.

zıpzıp
20-12-2009, 10:01
yaptırılıcak biyer bulundumu acaba ?

Diyadin
20-12-2009, 10:31
kalitesi ve işçiliği iyi biyer buldum mu bi sıkıntı olmaz, aracı Allah ömür verirse benle yaşlanıcak o yüzden sıkıntı yapmıyorum, hem kaliteli iş olduğu sürece orjinali yapmışsın pek önemsemiyorum, sonuçta teneke parçası yok onu yapma bunu yapma ee ne diye aldık uraşıyoz bunlarla, hem ev araba parçası oldu yeter artık :D

Severek izliyoruz Çılgın Sedat gibi maşallah :D

K0213
20-12-2009, 10:43
alcantranın metresi 9 lira olmaz 9 euro dur hatta 9 bile değil 16 euro normal kalitelisi 60 euro lara kadar çıkıyor

internetten araştırdım ve arayıp konuştum. adamlar koltuk ve yüzey kaplamasında kullanıyorlarmış. suni alkantra varmı bilmiyorum ama adam alkantra die satıyo işte ;)

K0213
20-12-2009, 10:47
linki bi inceleyin bakalım, benmi yanıldım? yoksa alkantranın farklı türleri varda bu ucuz olanı mı??

http://www.kumasci.com/Shop/default.asp?rsm=liste&kategori=112200000000

Göki,ZD
20-12-2009, 11:35
Seviyorum bu kaplamayı. Biz zamanında yaptırmıştık ama tabi 10 seneden fazla olmuştur. Tek bildiğim temizlemesi zor bir süre sonra topak topak toz tutuyor.
nerde yaptırdınız ömer foto filan varmı :)

yaptırılıcak biyer bulundumu acaba ?
yok daha araştırmalar sürüyor

zıpzıp
20-12-2009, 11:37
teşekürler.. eskiden ER nickli arkadaş yapıyordu ona ulaştınız mı acaba ?

Göki,ZD
20-12-2009, 11:37
linki bi inceleyin bakalım, benmi yanıldım? yoksa alkantranın farklı türleri varda bu ucuz olanı mı??

http://www.kumasci.com/Shop/default.asp?rsm=liste&kategori=112200000000

kanka bunlar çakma alkantra dır, ben sparco koltugu kaplamak için gitmiştim 12 euro dan başlıyordu fiyatlar kalite kalite 60 euro ya kadar gidiyordu, 120 euro luk bile vardı m2 si 9.5 tl olucagını hiç sanmıyorum çakma bi kumaştır bu, ben yarın artcar ile konuşucam, 1-2 yere daha sorucam

Göki,ZD
20-12-2009, 11:39
teşekürler.. eskiden ER nickli arkadaş yapıyordu ona ulaştınız mı acaba ?

erel yakın arkadaşım zaten, o firma ile araları bozuk oldugu için orda yaptırmıyorlar, bende o yüzden ora ile irtibata geçmedim

zıpzıp
20-12-2009, 11:44
erel yakın arkadaşım zaten, o firma ile araları bozuk oldugu için orda yaptırmıyorlar, bende o yüzden ora ile irtibata geçmedim

anladım teşekürler kusura bakmayın =)

K0213
20-12-2009, 11:45
haci ne bilim adamlar trdeki en büyük kumaş üretici ve dağıtıcılarındanmış ama ben anlamam senin kdr araştırmadımda.. bi üstüne düşsen bakarsın ii bişe çıkar, 100 lira işçiliğede güzel yapacak bi yer bulunur, toptan kumaşı ortaklaşa alınır bişe olur belki maliyet yarı yarıya iner ;)

Göki,ZD
20-12-2009, 11:47
haci ne bilim adamlar trdeki en büyük kumaş üretici ve dağıtıcılarındanmış ama ben anlamam senin kdr araştırmadımda.. bi üstüne düşsen bakarsın ii bişe çıkar, 100 lira işçiliğede güzel yapacak bi yer bulunur, toptan kumaşı ortaklaşa alınır bişe olur belki maliyet yarı yarıya iner ;)

kanka biz yapamazmıyız sence bunu, ben miaforiyi nerde nasıl yaptıgını gördüm resimlerde saygı duydum yeminle :icon_wack:D bu kumaşın yapıştırma ilacını buldukmu gerdire gerdire yaparız diye düşünüyorum :D

zıpzıp
20-12-2009, 11:49
kanka biz yapamazmıyız sence bunu, ben miaforiyi nerde nasıl yaptıgını gördüm resimlerde saygı duydum yeminle :icon_wack:D bu kumaşın yapıştırma ilacını buldukmu gerdire gerdire yaparız diye düşünüyorum :D

aslında avcılarda dizayn vip diye biryer var bizim dükkanın az aşagısında onlar yapabilir gibime geliyor ama sormam lazım dükkana gittigimde..

K0213
20-12-2009, 11:51

göki ben o mioyu değiştirdim, tek kapı turbo aldım bitane, buna derme çatma şeyler yapmak istemiyorum ama kaplama olayını yaparız hertürlüde zmn alır. benim yengem tekstilci, eskişehir üni moda tasarımı birinci bitirdi, evde makinesi vs. herşeyi var ama zmn bulamıyo, torpido şekline göre dikişli giydirme kılıf düşüncemiz var ama zmn alacak bir iş o nedenle ucuza yapacak yer varsa daha cazip geliyo :)

ama yaparız diyosan başlarız bi yerinde önümüzdeki hafta izinliyim benim odayı atölye olarak kullanabiliriz :D:D

Göki,ZD
20-12-2009, 11:58
göki ben o mioyu değiştirdim, tek kapı turbo aldım bitane, buna derme çatma şeyler yapmak istemiyorum ama kaplama olayını yaparız hertürlüde zmn alır. benim yengem tekstilci, eskişehir üni moda tasarımı birinci bitirdi, evde makinesi vs. herşeyi var ama zmn bulamıyo, torpido şekline göre dikişli giydirme kılıf düşüncemiz var ama zmn alacak bir iş o nedenle ucuza yapacak yer varsa daha cazip geliyo :)

ama yaparız diyosan başlarız bi yerinde önümüzdeki hafta izinliyim benim odayı atölye olarak kullanabiliriz :D:D

he biliyom kanka satıp kırmızısını almışsın

kanka dikişsiz gerdirerek yapabilirsek bu işi çok güzel olur ben yarın kumaşa yeniden bi bakayım gerdirilerekmi yapılıyor ne nasıldır diye, bide 1-2 yer var konuşucağım eğer fiyatlar uygun gelirse kapalatalım gitsin zaten

alpergti
20-12-2009, 11:59
göki kankam sen torpidoyu en acilinden bana yolla fiyatta 301 tl:D

nubuk kapladım ben saxonun torpidoyu çok güzel oluyor ama 1 ay boyunca güneşte park edince sarı bir renk aldı.kaplandıktan sonra kesinlikle güneşte kalmaması gerekiyor.ben kendim döşeme işiylede uğraşıyorum ama o kaplama er yada geç biyerlerden atar.

Göki,ZD
20-12-2009, 12:01
konu başında koydugum fotodakinin aynısından mı kanka ? ben çok iyi işçilik isterim ama begenmezsem kafanı ömrü billah ağırtırım :D ön camda dark black var güneş içeri giremez :D bide otoparkda zaten araba güneş görmicek, kargo ne kadar tutar hem

bide resimn koysana kanka varsa

alper şarj bitti la :D

K0213
20-12-2009, 12:06
göki sen bi araştır o zmn. en olmadı ben ztn 1 hafta evdeyim, alır bi kumaş denerim olacak gibiyse yaparız ama benim torpido gerdirerek tek parca olmaz gibime geliyo :) neyse deneyim olur bişe kaybetmeyiz :)

alpergti
20-12-2009, 12:07
konu başında koydugum fotodakinin aynısından mı kanka ? ben çok iyi işçilik isterim ama begenmezsem kafanı ömrü billah ağırtırım :D ön camda dark black var güneş içeri giremez :D bide otoparkda zaten araba güneş görmicek, kargo ne kadar tutar hem

bide resimn koysana kanka varsa

alper şarj bitti la :D

kanka senin koyduğun yapıştırma değil işliyolar onu torpido üzerine.kanka dediğim gibi 106 da ilk defa denicem zaten dandik olursa göndermem geriye olana kadar harcarız 10 mt kumaş :D dediğim gibi er yada geç salacak biyerden şiringayla yapıştırcaksın sonra:D

alpergti
20-12-2009, 12:09
göki sen bi araştır o zmn. en olmadı ben ztn 1 hafta evdeyim, alır bi kumaş denerim olacak gibiyse yaparız ama benim torpido gerdirerek tek parca olmaz gibime geliyo :) neyse deneyim olur bişe kaybetmeyiz :)

torpidoyu yapıştırıcıdan temizlemek için en fazla 1 hafta kaybedersin:Dfazla bişey olmaz.

K0213
20-12-2009, 12:18
torpidoyu yapıştırıcıdan temizlemek için en fazla 1 hafta kaybedersin:Dfazla bişey olmaz.

yumurta akıyla yapıştırıcaz biz :D:D sende 301 lira diyosun ama 300 olsa tamada, 301 lira yani yuhhh :hahaha:

alpergti
20-12-2009, 12:22
yumurta akıyla yapıştırıcaz biz :D:D sende 301 lira diyosun ama 300 olsa tamada, 301 lira yani yuhhh :hahaha:

para möhim değil 299 olsun o zaman kırmayalım sizi :D

K0213
20-12-2009, 12:36
göki fiyat kırdık bilader, bu iş tamam :D

Göki,ZD
20-12-2009, 12:44
kanka hiç pazarlık yapmayı bilmiyosun :D

alper 200 lira çalışır 100 ü peşin 100 ü mezar vade hade hayırlı olsun :D

alpergti
20-12-2009, 13:00

kanka hayırlı işi bıraktım ben ya:D şaka bi yana acele etme nasılsa araba yok piyasada yaparız en beygirlisinden bi konsol:D

Schumi
20-12-2009, 20:40
http://www.luxuryflocking.com/turkceluxury.htm

Şurası ile bir konuş Göki. Netten buldum.

Göki,ZD
20-12-2009, 20:51
kanka yarın ararım ama bu balıkesirde, istanbulda şubesi yoksa yaş iş, bide kargolar filan hep masraf:) bu işi istanbulda yapan bulmam gerek, yarın artcar ile bi konuşayım bide ahmet28 ikitellide biyere sorucak zaten çarşamba gününe kadar kesin bişe yapamazsam yatar bu iş

sinan-s
20-12-2009, 20:57
Bu kaplamanın aynısını sefa vts yapmıştı.Ondan bilgi alabilirsin

Göki,ZD
20-12-2009, 21:01
onun kaplamasınıda erel yaptı zaten

feRRo
20-12-2009, 21:02
göki kankam sen torpidoyu en acilinden bana yolla fiyatta 301 tl:D

nubuk kapladım ben saxonun torpidoyu çok güzel oluyor ama 1 ay boyunca güneşte park edince sarı bir renk aldı.kaplandıktan sonra kesinlikle güneşte kalmaması gerekiyor.ben kendim döşeme işiylede uğraşıyorum ama o kaplama er yada geç biyerlerden atar.

bende diyom lan alp şato nerden geliyo 301 tl:hahaha:

göki gönder yapsın bide paramı wercen kargoları ödücen yeter işte ;)

R-13239
20-12-2009, 21:04
Abi alkantra kumaşı eğer kalitesiz olursa güneşte solma yapar ...

Göki,ZD
20-12-2009, 21:08
Abi alkantra kumaşı eğer kalitesiz olursa güneşte solma yapar ...

güneş görmediği sürece sıkıntı olmuyormuş kanka, artcar öyle dedi. ben iyi muhafaza ederim bahçe güneş görmüyor bide ön camda darkblack cam film var zaten sıkıntıda olmaz, yarın bi fiyat konuşucam bakalım ne dicekler

bende diyom lan alp şato nerden geliyo 301 tl:hahaha:
göki gönder yapsın bide paramı wercen kargoları ödücen yeter işte ;)

yok kanka olmaz öyle iş, yada aslında çaksam mı la ahuahuah:D

feRRo
20-12-2009, 21:11
güneş görmediği sürece sıkıntı olmuyormuş kanka, artcar öyle dedi. ben iyi muhafaza ederim bahçe güneş görmüyor bide ön camda darkblack cam film var zaten sıkıntıda olmaz, yarın bi fiyat konuşucam bakalım ne dicekler

yok kanka olmaz öyle iş, yada aslında çaksam mı la ahuahuah:D

ahahahah:icon_tup:olur olur sen gönder demi len alper:)

merruse
21-12-2009, 19:25
Fiyatı konusunda birşey diyemem ama Göztepe Soyak tan yukarı doğru çıkarken köprü yoluna dönülen yerde bir konsol kaplayan adam vardı. İşçiliği iyiydi. Sorun isterseniz. Bebek mağzasına gelmeden önce sol tarafta. TEM-Köprü ara bağlantı yolunun paralel yolunda kalıyor...

Google earth pozisyonu
41.005934,29.07095

Göki,ZD
21-12-2009, 19:28
Fiyatı konusunda birşey diyemem ama Göztepe Soyak tan yukarı doğru çıkarken köprü yoluna dönülen yerde bir konsol kaplayan adam vardı. İşçiliği iyiydi. Sorun isterseniz. Bebek mağzasına gelmeden önce sol tarafta. TEM-Köprü ara bağlantı yolunun paralel yolunda kalıyor...

Google earth pozisyonu
41.005934,29.07095

orası kapandı :)

Cıhat YAVAS
21-12-2009, 22:07
artcar ile görüştünüzmü bilmiyorum ama eski aracım için görüştüğümde konsola kaplama yapmadıklarını belirtmişlerdi prensip olarak şu anda yaparlarmı bilemiyorum

Göki,ZD
21-12-2009, 22:52
cts günü konuştum yapıyorlardı, bugun aradım ama fiyat bilgisini cem beyden almam gerekiyormuş yoktu yerinde 2. defa arama vaktimde olmadı yarın cebinden arıcam

ramo si
22-12-2009, 21:27
flock çeşitli boyutlarda giyotinle kesilmiş çeşitli tuzlarla elektrostatik kaplanmış elyaf praçaçıklarıdır..nubuk ise çeşitli Adhesivesler le zemin üzerine kaplanmış kumaş çeşitidir..2 tip flock vardır viskon ve nylon naylon viskona göre daha dayanıklıdır..ama ben pek dayanıklı olacağınız zannetmiorum:) alkantra yapabilirsin

Göki,ZD
24-01-2010, 18:26
Merhabalar;

dashboard kaplamalarinda bu tip girinti cikintisi olan torpidolari kaplamiyoruz .Bunun nedeni ise bu tip torpidolar gunesi ve isiyi ilk yedigi anda atma yapiyor ve yapilan is cok sagliksiz oluyor..Yapanlarda o anlik para kazanma derdinde olanlar..Biz anlik kazanclarin pesinde olmadigimizdan sagliksiz ve riskli kaplamalara malesef girmiyoruz..Bu atmaya en yakin ornek ise yine peugeot tan verecegim ..Dikkat ederseniz yeni 307 cc lerde integral deri secenegi mevcut,bu secenek dasboard ve kapi ustlerini iceriyor..bu araclarin %90 ini inceleyin bu orjinal kaplamaya 7500tl exstra veriyorsunuz fakat hepsi orta dikis kismindan yarilmis durumdadir.Bizde direk peugeotla calistigimizdan garantisi olmamak kaydiyla yenileme yapiyoruz..suni alman deriyle dahi bu dashlar 950 tl ya mal oluyor ..sizin istediginiz hic esnemeyen alcantara yani her kaviste ozel bir kalip ozel birdikis anlamina geliyor ..Garantisiz bu isi yapmak dahi metresi 95 euro olan alcantarayla 2000 tl dan asagiya cikmaz..nerdeysede bir hafta surer.Bana gore garantisiz bir ise bu paralari vermek sokaga para atmak olur..isterseniz durosoft kaplama olayina gidin..meg kaplama da bu kaplama var..yumusak goruntulu tam mat bir boya kaplama verdiginiz rengide yapabiliyorlar..meg kaplama diye google dan inceliyebilirsiniz

Saygilarimla

A.CEM ADALI

merruse
12-07-2010, 13:43
Ne oldu bu işin sonucu?

Göki,ZD
24-08-2010, 19:19
Ne oldu bu işin sonucu?

kusura bakmayın daha yeni gördüm :)

Alcantra olayından vazgeçtim, Artcar bu işi iyi yapan bi firma onlar saglıklı olmaz dedikleri için vazgeçtim, bende farklı kaplamalara yöneldim, aslında ilk olarak yapmak istediğim Flock kaplama idi ama yapıcak yer bulamıyordum, Beykoz da bi firma buldum onların doğrultusunda Tuzla da bi firma ile görüştüm ve arabanın bakalit, konsolunu kendilerine verdim bu hafta teslim alıcam inşallah, detaylı fotoları pm'den gönderirim, araç bitene kadar genel anlamda detaylı foto paylaşmıyorum pek.

Flock Örnek;
http://img832.imageshack.us/img832/779/8288449.jpg

clioGT
24-08-2010, 23:15
bitsin de bende bakiym kaplatıym aynı şekilde:D

Sym78
22-03-2011, 18:10
Konu hortlayacak fakat ,
sonuç ne oldu merak ettim?

Aydın22B
01-07-2011, 09:24
ne oldu vallah bende merak ettım