PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HONDA HR-V hakkında?

barışbazan
20-12-2009, 01:46
Arkadaşlar Honda HRV yakıtı,performansı,donanımı,gidişi,satısı,sorunsuz luğu varsa kronik sorunları hakkında bilgi alabilirmiyim?
Teşekkürler:)

mechanıcer
20-12-2009, 01:54
cvt sanzıman 8.000 tl...sakın bulasma :D

STP
20-12-2009, 01:58
servıs rakamını gec metın :)

barışbazan
20-12-2009, 02:00
cvt sanzımanı bildiğim kadarıyla bir kaç marka daha kullanıyor nissan audi falan sorunlumudur?

mechanıcer
20-12-2009, 02:12
servıs rakamını gec metın :)

tamam bende 4000 :D

STP
20-12-2009, 02:13
oda normal yanı otomatık sanzımandan ote bısıy nede olsa normal deılmı :)

mechanıcer
20-12-2009, 02:13
cvt sanzımanı bildiğim kadarıyla bir kaç marka daha kullanıyor nissan audi falan sorunlumudur?

hrv de evet

initial-D
20-12-2009, 02:15
belediye otobüsleri kullanıyor:D

ahmetbaha-drs
2005 model 45-60k km. arası için düşünürsek servisi,şanzımanı v.s çok yüksek çıkmaz heralde..+2WD ve 4WD olarak iki seçenek var 105 ve 125hp zannedersem 4wd 125hp olan..

Bulut Y.
cvt sanzıman sıkıntılı ya bi arkadasın jazz ında wardı wuruntu yapıyodu bi acayip.

barışbazan
20-12-2009, 02:20
hrv de evet

cok teşekkür ederim:)

barışbazan
20-12-2009, 02:21
genel bir fikrim oldu korktum:Dteşekkürler herkese:)

ahmetbaha-drs
20-12-2009, 03:00
Bu üç araç arasında en iyisi füme olan gibi duruyor ama?
Gümüş Gri
http://www.sahibinden.com/kazasiz_garaj_arabasi-06WQQaXQQ19648387WQQpXQQdisplayitem
Füme
http://www.sahibinden.com/honda_h-rv_1_6_otomatik_2005_model-15WQQaXQQ17174789WQQpXQQdisplayitem
Siyah
http://www.sahibinden.com/!!!!!pazarliksiz_ihtiyactan-59WQQaXQQ10760583WQQpXQQdisplayitem

MeRtCaN
20-12-2009, 09:52
cvt sanzımanın zamanında yagını degıstırısenız bı sıkıntı olacagını sanmıyorum
ama gerı kaçma gıbı sıkıntıları oldugunu duydum bı kac kere
onun dısında degısık bı araba hrv ben olsam almamam ama:)

Dou
20-12-2009, 11:11
CVT şanzıman yağı zamanında ve "orjinal" CVT yağı ile değiştiği sürece kesinlikle sorun çıkarmaz, en azından Honda'ların CVT'leri şanzımanı çıkarmıyor.

Dik yokuşlarda kaçırma yapar evet-doğrudur bunun sebebi de tork konvertörünün olmamasıdır. Ama hafif eğimli yollarda vs.. kaçırma pek yapmamaktadır.

Ben CVT'li Jazz'ı limitlerinde 5 sene kullandım ve "tık" demedi. Bunun sebebi düzgün-zamanında ve doğru şanzıman yağı değişimi. Başka bir arkadaşımın aracı 31.000 km de komple şanzıman değişti, vatandaş yağı 4 senedir değiştirmediği için.

Vuruntu yapmaya klasik atf otomatik yağını koyarsanız başlar, bu da zaten aracı tanımayan kalas ustaların ve aracından haberi olmayan kalas müşterilerin yapacağı bir yöntemdir.

Tekrar söylüyorum, eğer CVT şanzımanlı araç kullanıyorsanız 2 sene-40.000 km aralığını geçirmeden ya Honda'nın orjinal kutulu yağını, ya da Eneos'un CVT şanzıman yağını kullanmanız gerekir(Honda'nınkinin kutusuzu), diğer özellikle atf klasik otomatik şanzıman yağını koyarsanız anında kalkışta titremeyle orta vadeli kucağa alma process'i başlar.

HR-V ikinci elde sıkıntılı, ama ihtiyaçlarınıza uyuyorsa güzel bir araç.

mechanıcer
20-12-2009, 11:21
CVT şanzıman yağı zamanında ve "orjinal" CVT yağı ile değiştiği sürece kesinlikle sorun çıkarmaz, en azından Honda'ların CVT'leri şanzımanı çıkarmıyor.

Ben CVT'li Jazz'ı resmen at arabası gibi kullandım 5 sene, "tık" demedi. Bunun sebebi düzgün-zamanında ve doğru şanzıman yağı değişimi. Başka bir arkadaşımın aracı 31.000 km de komple şanzıman değişti, vatandaş yağı 4 senedir değiştirmediği için.

Vuruntu yapmaya klasik atf otomatik yağını koyarsanız başlar, bu da zaten aracı tanımayan kalas ustaların ve aracından haberi olmayan kalas müşterilerin yapacağı bir yöntemdir.

Tekrar söylüyorum, eğer CVT şanzımanlı araç kullanıyorsanız ya Honda'nın orjinal kutulu yağını, ya da Eneos'un CVT şanzıman yağını kullanmanız gerekir(Honda'nınkinin kutusuzu), diğer özellikle atf klasik otomatik şanzıman yağını koyarsanız anında kalkışta titremeyle orta vadeli kucağa alma process'i başlar.

HR-V ikinci elde sıkıntılı, ama ihtiyaçlarınıza uyuyorsa güzel bir araç.

bukadar emın olma.duzenlı yagını degıstırsen bıle hrv lerde bır zman sonra kalkıs kavrama bozulmasaından baska alt hıdrolık gurup ve tahrık kayısı gurubu bozuluyor.yıllardır tamır edıyorum.. artı hrv de kronık abs sensor sorunuda mevcuttur. aracın versıyonları yoktur tek motor tek sanzıman secenegı ıle geldı. cok nadır duz vıtesı mevcut. jazz ın cvt sı ıle hrvınınkı farklıdır. jazzlarda zamanında yagını degıstırmessen sadece kalkıslarda tıtreme sorunu ortaya cıkıyor.oda kalksı kavraması degısınce ortadan kalkıyor.ben bu arabanın ıcınde olan bırı olarak kesınlıkle hrv yı tavsıye etmıyorum...

capri
20-12-2009, 20:16
baya kullandım cvtli hrv uzun yol sehiriçi her koşulda kullandım bence cok guzel bi arac kullanımı fena halde keyifli kesinlikle alın derim.sanzımanda bi sorun cıkmadı bayadır binioruz sahibi olan arkadasta henüz yag falan deiştirmedi hiçbi sıkıntı yok. fakat arac cok hızlı deil yuksek suratlerde.normal kullanımda hızlanma tatminkar.araç o kadar keyifli ki bi ara vti satıp alsam mı falan die bile düşündüm.sonuç olarak kesin al bin temiz temiz....

_Burak_
20-12-2009, 20:18
cvt sanzıman 8.000 tl...sakın bulasma :D
Aynen arkadaşımda focus tdci vardı 7 ileri cvt 0dan beri onda
Yol tutuşuna çok güvendiğinden balat yolunda gece kuru ıslağa yakalattı lastikleri
Fazla güvenin iyi olmadığını pertle öğrendi
Aracın şanzımanı için oda geçen sene falan 5000-7000 civarlarından bahsetti ve ustası olmadığından yakındı
Emanete aracı yaptırıp sattı hiç binmeden ki muhtemelen sorun çıkmıştır daha sonra

zübeyir
20-12-2009, 20:20
yakıtı çok dıye bılıyorum bır arkadasımda vardı

seymansarac
20-12-2009, 20:33
ben 99 model manuel coupe kullandım 1 sene kadar..
performans takıntın yoksa çok eğlenceli bir araçtır.
1600cc 105 hp 80kmye kadar güzel hızlanıyo fakat ondan sonra sanki arkada paraşüt açmış gibi gider..
ben okadar zorlamama rağmen 180 göremedim araçta bu benim için hayal kırıklığıydı..
onun dışında aşırı bı yakıtı yok tabi kendi sınıfına göre.. ben bir depoyla 500-550 km yapabılıyordum.
4x4 sistemi sürekli değil- öntekerler patinaja düştüğü zaman araç ototmatik olarak 4x4 konumuna geçiyor, yani normalde önden çekişli..
fakat arazi performansında çok şey beklemeyin sadece karlı ve çamurlu düz yollarda keyfini çıkarabilirsiniz...

seymansarac
20-12-2009, 20:36
http://img692.imageshack.us/img692/8702/hrv.png (http://img692.imageshack.us/i/hrv.png/)

capri
20-12-2009, 20:40
ben 99 model manuel coupe kullandım 1 sene kadar..
performans takıntın yoksa çok eğlenceli bir araçtır.
1600cc 105 hp 80kmye kadar güzel hızlanıyo fakat ondan sonra sanki arkada paraşüt açmış gibi gider..
ben okadar zorlamama rağmen 180 göremedim araçta bu benim için hayal kırıklığıydı..
onun dışında aşırı bı yakıtı yok tabi kendi sınıfına göre.. ben bir depoyla 500-550 km yapabılıyordum.
4x4 sistemi sürekli değil- öntekerler patinaja düştüğü zaman araç ototmatik olarak 4x4 konumuna geçiyor, yani normalde önden çekişli..
fakat arazi performansında çok şey beklemeyin sadece karlı ve çamurlu düz yollarda keyfini çıkarabilirsiniz...

ben cvtli olanla 205 yaptım aracta 4 kişi otobanda virajda ve yokuş aşşağı ona rağmen yıkılmadı arac dengeli sayılabilir yani

seymansarac
20-12-2009, 20:46
cvtli kullanmadığım için bilemiycem performansını.. manuel şehir içi baya zewkli oluyor ama birde açık filtre yapınca harika bi ses veriyor.. =)
göğüs kısmında çok plastik aksam kullanılmış bu yüzdende maun/karbon kaplama tavsiye ediyorum yoksa çok basit görünüyor..
otomatik katlanan aynalarda çok havalı oluyor bu arada.. =)

capri
20-12-2009, 20:51
cvtli kullanmadığım için bilemiycem performansını.. manuel şehir içi baya zewkli oluyor ama birde açık filtre yapınca harika bi ses veriyor.. =)
göğüs kısmında çok plastik aksam kullanılmış bu yüzdende maun/karbon kaplama tavsiye ediyorum yoksa çok basit görünüyor..
otomatik katlanan aynalarda çok havalı oluyor bu arada.. =)

cvtli manuelden muhtemelen daha yavastır gibime gelio...

seymansarac
20-12-2009, 20:53
pratikte öyle olması gerekiyo fakat sen 205 yaptım yazmışsın ben 180 i göremedim bile =)
yokuş baya sağlam yokuşmuydu..?

capri
20-12-2009, 20:56
pratikte öyle olması gerekiyo fakat sen 205 yaptım yazmışsın ben 180 i göremedim bile =)
yokuş baya sağlam yokuşmuydu..?

bolu ankara arası çok dik olmasa bile baya uzun süre yokuş aşağı idi...hatta sürat 199 gibi iken aynayı kapattım :icon_tup: :D

seymansarac
20-12-2009, 21:00
bolu ankara arası çok dik olmasa bile baya uzun süre yokuş aşağı idi...hatta sürat 199 gibi iken aynayı kapattım :icon_tup: :D
normal ozaman o sürat..
bende her fırsatta o aynaları açıp kapatıyodum:D:D:D:D:D:D
dar bi yerlerden filan geçerken her daim..:D:D

fsunnetci
20-12-2009, 21:10
125ps 4 çeker bi araba nasıl gider bilmem ama kasası çok hoşuma gidiyor..cvt şanzımanı 2003 te Ford firmasıda kullanmaya başladı made in japan diyorlar bu cvt için ama sorunlar her otomatik şanzımanda olur bence..tamiri mümkün sonuçta ankarada ostimde her türlü otomatik şanzuman tamiri mümkün..

seymansarac
20-12-2009, 21:12
125ps 4 çeker bi araba nasıl gider bilmem ama kasası çok hoşuma gidiyor..cvt şanzımanı 2003 te Ford firmasıda kullanmaya başladı made in japan diyorlar bu cvt için ama sorunlar her otomatik şanzımanda olur bence..tamiri mümkün sonuçta ankarada ostimde her türlü otomatik şanzuman tamiri mümkün..

trde 105 hp'lik versiyonu var genelde.
125 hplik vtec versiyonunu ben görmedim hiç youtubede ver videoları o bile o kadar tatmin edici değil..

burock
20-12-2009, 21:33
arazi aracı olarak düşnüyorsan bence alma boyutları büyütülmüş binek araba gibi
bir zamanlar bende bakıp araştırmıştım kronik sorun olarak şamzıman problemini duymuştum hatta 2 tane çok çok uygun fiyatlı bulmuştum şanzımanın arızalı olduğunu söylemişlerdi,
düzgünü yokmudur illaki vardır

barışbazan
20-12-2009, 22:44
çok teşekkürler arkadaşlar:)