PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir led sorunsalı :D

.::EmrE::.
20-12-2009, 22:07
Aslında ilk olarak aklıma "aqustic" nickli arkadaşımız geldi,LED ile yaptıklarını gördükten sonra,ancak kendisi Konya'da oldugundan dolayı tüm foruma sormamın daha uygun olacağını belirttiği için,ben de sizlere sorayım dedim...

Nette dolaşırken gördüm aşağıdaki sistemi,ama ben strobe yapabilirim diye düşündüm aynı şekilde,ayrı bir devre,aracın stoplara bağlı olmayacak,sadece istediğim zamanlarda strobe olarak , sağ sol ayrı ayrı polis araçlarındaki sistem gibi yanacak,rollerde veya sisli havalarda kullanılabilir :)

Bu şekilde bir sistem için devreyi sanırım aqustic'den temin edebilirim ancak buraya uyacak led sistemini nerde bulabiliriz? Ve bunun bağlantı işlemlerini kim yapabilir , tanıdık var mı bildiğiniz :)

http://s47.radikal.ru/i118/0912/83/24bd6b24577e.jpg

yavuz364
20-12-2009, 22:21
ikitelliye yakınsan ve kendin yapmak istiyorsan beraber yapabiliriz :) ben de yapabilmek için her tür imkan var :D.. anladığım kadarı ile ledlerle dolu ufak bi plaka yapmak istiyorsun, doğru mu ?

aqustic
20-12-2009, 22:33
plakadan önce tampona hava girişi açtırmalı.Bu araç bende olsa yarın çoktan kurmuştum sistemi.

20-12-2009, 22:33
ikitelliye yakınsan ve kendin yapmak istiyorsan beraber yapabiliriz :) ben de yapabilmek için her tür imkan var :D.. anladığım kadarı ile ledlerle dolu ufak bi plaka yapmak istiyorsun, doğru mu ?

Yani,havalandırma girişlerinin içine oturacak büyüklükte ledler ile dolu tabi yağmurda camurda bozulmayacak bir plaka lazım evet :D cok iyi olur aslında hafta içi çarş veya perşembe , hafta sonu da cumartesi veya pazar uygun benim içn :)

yavuz364
20-12-2009, 22:46
yalnız havalandırmaların içinde, adı üstünde "havalandırma" engel olmaz mı ? hava geçişini engellemiş olacaksın..

20-12-2009, 22:55
yalnız havalandırmaların içinde, adı üstünde "havalandırma" engel olmaz mı ? hava geçişini engellemiş olacaksın..

Evet aslında o konu da var :) Onlara hiç detaylı bakmadım,yarın gündüz gözü ile bir bakayım,içi kapalı oldugu söyleniyordu,ancak katalogda tabiki aerodinamik özelliği olduğu yazıyor..Kapalı ise yapabilirim :) Gerçi ne kadar etklenir ki o da ayrı :P

20-12-2009, 22:58
plakadan önce tampona hava girişi açtırmalı.Bu araç bende olsa yarın çoktan kurmuştum sistemi.

Hava girişleri mevcut zaten açmaya gerek yok :D

aqustic
20-12-2009, 23:21
KAraköyde bulabilirsen su almaz kırmızı renkli şerit ledlerden almanı öneririm.Arkaları yapışkanlı.Öbür türlü ledler su alabilir

20-12-2009, 23:23
Yavuz senle yapsak su alma olayını nasıl halledebiliriz?

yavuz364
20-12-2009, 23:35
nasıl istersen öyle yaparız ama en kötü ihtimal plaket üstüne lehim yaparız, onda da su alsa da sorun olmaz, sonuçta tuzlu su girmez ;) (devre su almicak tabii) ancak fiziksel darbe gelirse biraz riskli olur..
aqustic arkadaşın dediği gibi şerit led almak belki biraz daha pahalı olur ama bence daha iyi olur :) hem su geçirmemiş olur, hem daha sağlam olur.. karaköye gidip bakmak lazım, çok fazla çeşit var..

20-12-2009, 23:43
nasıl istersen öyle yaparız ama en kötü ihtimal plaket üstüne lehim yaparız, onda da su alsa da sorun olmaz, sonuçta tuzlu su girmez ;) (devre su almicak tabii) ancak fiziksel darbe gelirse biraz riskli olur..
aqustic arkadaşın dediği gibi şerit led almak belki biraz daha pahalı olur ama bence daha iyi olur :) hem su geçirmemiş olur, hem daha sağlam olur.. karaköye gidip bakmak lazım, çok fazla çeşit var..

Hımmm :) peki bu iş için bir gün belirlek senle,vaktin varsa beraber baksak falan,hiç anlamadığım birşey çünkü..verirler bana şimdi en dandik ve en az ışık saçanından falan :D

Edit : Neden PM atmıyorsam :D

yavuz364
20-12-2009, 23:45
tamam öle yapalım :) arabamla uğraşıyorm ama cuma c.tesi bi vkit bulurum :) pm attım..
Hımmm :) peki bu iş için bir gün belirlek senle,vaktin varsa beraber baksak falan,hiç anlamadığım birşey çünkü..verirler bana şimdi en dandik ve en az ışık saçanından falan :D

Edit : Neden PM atmıyorsam :D