PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Efsane geri döndü!!!

brv
23-12-2009, 12:06
Ve efsane geri döndü!

Michael Schumacher resmen Formula 1'e geri döndü. Mercedes, yeni sezon için Alman pilotla anlaştıklarını duyurdu.

Schumacher hakkında bir süredir devam eden söylentiler sona erdi. Mercedes takımı, telekonferansla yaptığı açıklamada, 7 F1 şampiyonluğu bulunan motorsporlarının efsane ismi Michael Schumacher'in yeni sezonda Mercedes ile pistlerde olacağını resmen açlıkladı.

Efsanevi pilot, Mercedes Grand Prix takımıyla bir yıllık sözleşme imzaladı. Schumi'nin 1 yıl için 7 milyon euro alacağı ifade edildi. Ocak ayının üçünde 41'inci yaş günün kutlamaya hazırlanan Schumacher'in pistlere geri dönüşü motorsporları dünyasında uzun zamandır konuşuluyordu.

Schumacher, geçen sezon hem markalar hem de pilotlar şampiyonasında zafer yaşayan, eski adıyla Brawn GP, yeni adıyla Mercedes Grand Prix olan ekipte vatandaşı Nico Rosberg'in takım arkadaşı oldu. 7 kez Formula 1 şampiyonluğu yaşayan Schumacher, 2006 sezonu sonrasında emekliye ayrılmıştı. Schumi, aynı zamanda şampiyonluklar yaşadığı dönemde elde ettiği başarılarda büyük payı olan -takım patronu- Ross Brawn ile de yeniden biraraya gelmiş oldu

Formula 1'de Ferrari ile 5 şampiyonluk kazanmış olan Schumi, pilotluğu bıraktıktan sonra İtalyan devi için danışmanlık yapmıştı. F1 tarihinin en başarılı ismi olan Alman pilot, 16 yıllık kariyerinde 91 GP zaferi kazandı.

Beklenen oldu efsane geri döndü :)

Tunacan
23-12-2009, 12:19
Oha yok artık :)

Eriador
23-12-2009, 12:34
Uzun süredir döndü-dönecek denen 7 dünya şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher, bugün yapılan açıklama ile spora geri döndü

http://b.f1-facts.com/ul/a/260

2010'da 41 yaşında olacak Alman pilotun ismi, Mercedes GP'nin BrawnGP'yi almasından bu yana takımla birlikte anılıyordu.

Michael Schumacher, Mercedes GP ile 3 senelik anlaşma imzaladı.

Schumacher: "Kasım ayının sonunda Ross, Mercedes ile yarışma şansımla ilgili beni aradığında harika duygular hissettim"

"Yarış pistini asla terk etmedim. 2006 sonu itibari ile F1'den yorulmuştum ama üç senelik ayrılığın ardından bütün enerjimle geri dönüyorum. Motosikletlerle uğraştım ve şimdi bazı ciddi işler için kendimi hazır hissediyorum."

Schumacher, 2006 sezonu son yarışı Brezilya GP sonrasında spora veda etmişti ama İtalyan markada danışmanlık görevi yanında Ferrari'de zaman zaman testlere katılmıştı.

Bu anlaşma öncesinde Ferrari'de geçen sene Massa'nın yaralanıp yarışamayacak duruma gelmesi sonrasında eski takımı ile spora dönmeyi de planlamıştı ama boyun ağrıları, onu bu isteğinde engellemişti.

Schumacher'in de takıma gelmesi ile Mercedes GP, iki Alman pilot ile 2010 sezonuna giriyor.

---

işte bu ... sabahın köründe erken saatlerde tekrar F1 i izlemeye başlıyoruz !

tyMu
23-12-2009, 12:41
Hayırlı olsun bakalım ,ferrari tulumu çok yakışıyordu aslında :) hertürlü izlenir tabiki .

32FT430
23-12-2009, 13:11
f1 nihayet eski havasına dönecek :D

dixi
23-12-2009, 13:17
ne işi var formulada bu adamın ya

ahmet3425
23-12-2009, 13:24
vettel alonso hamilton raikonen gibi genc super yetenekler o pistteyken ben basarılı olabileceğini dusunmuyorum tamamen macera pesinde shumi:)

ama zevkli olacagından eminim hayırlısı bakalım sezon baslasın gorelim...

Ahmet_28
23-12-2009, 13:30
genç takım arkadaşlarının dötünü kollaması için anlaşmışlardır kesin :D

brv
23-12-2009, 14:43
Bir çok insan tekrardan F1 izlemeye başlıyacak...Azalan ilginin tekrar artması iyi olur...Kimi ve Schumin yarışmasını kapışmasını görmek isterdim...Brawnla beraber güzel işler başarırlar umarım...

Shadow_Dancer
23-12-2009, 14:50
Tamamda mercedes ne alaka?

Eriador
23-12-2009, 15:57
Tamamda mercedes ne alaka?

Bro bu çok uzun hikaye kısaca özetlim sana ...

Ferrari nin altın çağında Schumacher,Brawn ve Todt vardı .Bu 3 nün önderliğinde takım F1 de altın çağını yaşadı ilk başlarda iyidi ama sonlarada doğru Luca di Montezemolo ile bu 3 lün arası açıldı.Her zaman bu 3 lün ön plana çıkması başkanın canını sıkmaya başladı nerde organizasyon osla hep bu 3 lüye ilgi vardı ona yok diye adam kıskandı...

zaten 2006 dan sonra hepsinin fşini çekti ferrari de tek tek ...

Niye mercedes e gelirsek ...

Mercedes Brawn GP yi satın aldı Mc-Laren le ayrıldı .. ZatenBrawn la Schumi sayısız şampiyonluk kazandı böylece onun tekrar buluştu :icon_tup:

-----

sıcağı sıcağına Schumi ile söyleşi :)

Geri dönüşünün kesinleşmesinin ardından Çarşamba günü basın mensuplarına konuşan Schumacher F1'e dönmenin heyecan verici olduğunu söyledi. Boyun ağrılarının sorun oluşturmayacağını ve neden yalnızca sekizinci dünya şampiyonluğunu düşündüğünü açıkladı.

Geri dönmenizde sizi motive eden şey ne oldu?

Michael Schumacher: "Açıkcası motivasyonumun iyi olduğunu düşünüyorum. Kasım ayında yarışma ihtimali konusunda Ross'dan bir telefon aldım. Mercedes Benz'in kendi başına takım olarak yarışacağından bahsetti, kendimi harika hissettim."

"Asla yarış pistini terketmedim. 2006 sezonu sonunda F1'den ayrıldığımda yorgundum fakat üç yıllık ayrılığın ardından şimdi bütün enerjimle geri döndüm ve kendimi harika hissediyorum. Motorsiklet yarışlarına katıldım ve artk daha ciddi işler için hazırım.

Boynunuz ile ilgili durum nedir?

Michael Schumacher: "Sorudan anladığım ve anlamak istediğim şey oldukça açık. Son kez karar vermeden önce kendimden emin olmak istedim. Boynumun gelecekte sorun olmayacağını söyleyebilirim."

"Yaz aylarında kazanın ardından Ferrari ile yaklaşmaya çok yaklaşmıştım fakat şimdi sağlık anlamında yeterli seviyedeyim. Yapmaya alıştığım her şeyi yapabilirim, bu sorun olmaz. Sorun yaşamadığım makineleri kullanmaya alışkınım."

Daha önce sahip olduğunuz hıza tekrar sahip olabileceğinizi düşünüyor musunuz ve Lewis Hamilton ile Fernando Alonso gibi pilotlara karşı tekerlek tekerleğe mücadele etmek konusunda hevesli misiniz?

Michael Schumacher: "Bu konuda kesinlikle kendime güveniyorum... motorsiklet kazamın ardından ilk kez karting yaptığmda eski hızıma ulaştım. Gerçek anlamda bunu kanıtlamam gerekiyor fakat bu çocuklarla tekerlek tekerleğe mücadele etmek etkileyici ve heyecan verici olacak. Beklediğim bu ve dışarıdan destek almak harika bir şey. Yeteneklerim hakkında hiçbir şüpheleri yok."

Ferrari'den ayrılıp Mercedes Benz'e katılmak sizin için ne ifade ediyor?

Michael Schumacher: "Dürüst olmak gerekirse kolay bir adım değil. Orada çalıştığım 14 senenin ardında Ferrari'de çok fazla arkadaşım ve Ferrari günlerinden çok güzel anılarım var. Geri dönüşüm konusunda çok ciddi düşünmenin sebebi eski dostlarımın bunu sorması oldu. Bunun yanında Mercedes Benz bana yıllar önce F1'e girme şansı vermişti ancak bu asla mümkün olmadı. Son olarak Ross ve Mercedes kombinasyonu birlikte çalışmayı mümkün kıldı ve Mercedes'e bir şeyler kazandırabilecek olmaktan dolayı mutluyum."

Formula 1'deki başarının ardından olağanüstü bir şöhrete sahipsin. Gelecek yıl bunları bir kenara koyacak olmaktan dolayı ve insanların daha önce yaptıklarını yargılamayacak olmasından dolayı endişelenmiyor musun?

Michael Schumacher: "Umarım daha önce yaptıklarımla beni yargılarlar, ben bu düşünceyle çalışacağım. Mercedes GP bu yıl her iki şampiyonayı da kazanan bir takım. Amacımız yalnızca şampiyonluk için mücade edebilmek. Daha önce gördüğümüz gibi zorlu bir mücadele olacak fakat bunun için heyecanlıyım."

Ailenize F1 planlarınızı sordunuz mu - eşiniz ve çocuklarınıza danıştınız mı?

Michael Schumacher: "Açıkcası bu işe girmeden önce halletmeniz gereken kişisel durumların olması doğal. Herkes heyecanlandı ve eşim her zaman herkesi mutlu görmek ister. Karşı gelmedi, durumun tadını çıkarmak istedi."

Mercedes Benz için ne kadar süre yarışacaksınız?

Michael Schumacher: "Üç yıl olarak konuşuyoruz. Bir kerelik yapılan bir şey değil. Açıkca devamlılığı düşünüyoruz."

Formula 1'e dönmeniz konusunda verdiğiniz karar etkenler neler oldu? Geçmişte geri dönmekle ilgilenmediğinizi söylemiştiniz.

Michael Schumacher: "2006 sezonu sonunda enerjim tükenmişti. Biraz zamana ihtiyacım vardı. Geri dönmeyi düşünmüyordum ve neler olabileceğini hayal edemiyordum. Pek çok alanda yarıştım ve oldukça eğlendim. Fakat böylesine özel bir kombinasyon oluştuğunda kendi kendime neden olmasın diye sordum."

Tekrar şampiyon olmak konusunda şansınızın ne olduğunu düşünüyorsunuz ve sizce en büyük rakipleriniz kimler?

Michael Schumacher: "Normalde bu yıl zirve için mücadele etmiş dört takımdan bahsedebilirsiniz. Birisi gelecek yıl yine zirve için mücadele edecek. Yakın bir mücadele olacak fakat insanlar bana güvenmeli."

Formula 1'deki mücadelenin üç yıl öncesine göre daha zor olduğunu düşünüyor musunuz?

Michael Schumacher: "Daha yakın olduğu muhtemel. Fakat daha zor mu? Hayır, neden olsun? Her zaman güçlü pilotlar olacaktır."

Brawn GP simulatöründe çalıştınız mı ve yeni jenerasyon F1 araçlarından beklentileriniz nedir?

Michael Schumacher: "Hayır, henüz simulatörle çalışmadım, sahip olduğum kişisel antreman aletlerinin dışında bir çalışma olmadı. Araçlar oldukça farklı olacak fakat yıllar boyunca oldukça farklı karakterlere sahip araçlar gördüm ve koşullar ne olursa olsun benim için en zor tarafı bunlara alışamak oldu."

Eğer gelecek yıl için Mercedes GP'de boş koltuk olmasaydı, başka bir seçecek olabilir miydi? McLaren herhangi bir teklifte bulundu mu?

Michael Schumacher: "Ciddi anlamda düşünülecek başka takımlar olacağını sanmıyorum, hayır teklifte bulunmadılar."

Eğer tekrar yarışlar kazanıp şampiyon olursanız bunun sizin en büyük başarınız olduğunu düşünür müsünüz?

Michael Schumacher: "Kesinlikle benzersiz bir deneyim ve başarı olacaktır. Bu nedenle önce direksiyonun başına geçelim ve bunu sonra konuşalım."

----

http://www.youtube.com/watch?v=pF1SzBMGxwU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=pF1SzBMGxwU&feature=related

benimde imzayı değiştirme vaktim geldi :D

nikox
23-12-2009, 17:55
Rubens Barrichello 2009 sezonunda gençleri geçerek dünya 2.si olduysa sumi rahat rahat 2010 da ilk 3-4 e girer yeterki arabası iyi olsun .

levent
23-12-2009, 19:03
schumi cebinde 1sn taşıyan bir pilottu zaten oldum olası ;)

arabası iyi olursa bence hertürlü podyumda yer alır :)

Low-Rider
23-12-2009, 20:22
Doğru yolu buldu sonunda.

O değilde , kaan sen artık mercedes taraftarımı olcan noldu tifosiliğine:D

Day Walker
23-12-2009, 20:27
ne o şimdi mercedescimi olucaz böyle iyidi yaa :D

Eriador
23-12-2009, 20:44
Doğru yolu buldu sonunda.

O değilde , kaan sen artık mercedes taraftarımı olcan noldu tifosiliğine:D

bro bizim tifosiliğimiz Schumi ile başlamıştı onla bitti :)

zaten Balonso yuda aldılar ... artık Ferrari baş düşman...

en çok italya gp ini bekliyorum ... es kaza Schumacher kazanırsa orayı Montezemolonun suratını görmek isterim :)

searock///
23-12-2009, 21:10
Hayırlı olsun bakalım ,ferrari tulumu çok yakışıyordu aslında :) hertürlü izlenir tabiki .

schumi ye bence mercedes tulumu daha cok yakısıyordu ve sonunda yuvaya döndü:)

ATA156
23-12-2009, 22:08
Şimdi Senna ölmemiş ve yarışıyor olmasını, sarı kaskını takıp Shumiye hala dersini veriyor olmasını isterdim =)

Eriador
23-12-2009, 22:22
Şimdi Senna ölmemiş ve yarışıyor olmasını, sarı kaskını takıp Shumiye hala dersini veriyor olmasını isterdim =)

tam tersi olmasın...

Senna rahmetli olmadan önce son sezon unda imola'da kaza geçirmeden önce şampiyona nasıldı bir söylermisin ? şampiyona nasıl gidiyordu bi yazarmısınız 94 sezonunu...

ilk 2 yarışı kim kazanmış ? zaten imolada 3. yarıştı ...

( bilmiyorsanız yazim ilk 2 yarışı Schumacher kazandı ) aynı takım olmasalar bile ikisinde motorları Renault ...

bu Piquet in bu ikisi hakkında bir görüşü var yanlış anlaşılmasın oda Brezilyalı Senna nın memleketinden ...

" Senna her zaman altında grid in en iyi arabasını olmasını isterdi ... bu yüzden de efsane olduğu McLaren i bırakarak Renault'a geçti ... Ama Michael öyle değil Ferrari yi küllerinden doğmasını sağladı.İkisi arasında seçim yapmak gerekirse sırf bu olay kimin daha iyi olduğunu anlamaya yeticektir."

fangio
24-12-2009, 00:09
tam tersi olmasın...

Senna rahmetli olmadan önce son sezon unda imola'da kaza geçirmeden önce şampiyona nasıldı bir söylermisin ? şampiyona nasıl gidiyordu bi yazarmısınız 94 sezonunu...

( bilmiyorsanız yazim ilk 2 yarışı Schumacher kazandı ) aynı takım olmasalar bile ikisinde motorları Renault ...

bu Piquet in bu ikisi hakkında bir görüşü var yanlış anlaşılmasın oda Brezilyalı Senna nın memleketinden ...

" Senna her zaman altında grid in en iyi arabasını olmasını isterdi ... bu yüzden de efsane olduğu McLaren i bırakarak Renault'a geçti ... Ama Michael öyle değil Ferrari yi küllerinden doğmasını sağladı.İkisi arasında seçim yapmak gerekirse sırf bu olay kimin daha iyi olduğunu anlamaya yeticektir." +1 Kesinlikle katılıyorum.

Efsaneyi tekrar çıplak gözle izleyeceğim için çok mutluyum ama biraz buruk bir mutluluk tabi ;)

se®k@n
24-12-2009, 00:48
Hadi hayırlısı.. Cok sevindim dönmesine..

kadirsa
24-12-2009, 00:51
Schumi her zaman sağlamcı "iyi" pilot olmayı başardı ama hiçbir zaman Senna'nın milyonda bir "heyecanını" yaşatamadı.

Kaç pilot var tur atarken transa geçecek kadar bu işi özümseyen ve bunu da fanlarına hissettirerek onlarla bağ kuran?

Eriador
24-12-2009, 01:05
Schumi her zaman sağlamcı "iyi" pilot olmayı başardı ama hiçbir zaman Senna'nın milyonda bir "heyecanını" yaşatamadı.

Kaç pilot var tur atarken transa geçecek kadar bu işi özümseyen ve bunu da fanlarına hissettirerek onlarla bağ kuran?

size göre yaşatamamış .

-özellikle herkes aynı lastikleri kullanırken THE RAINMASTER lakabını alan ...
-bitik frenlerle yarış kazanmış olan ...
-vites kutusu bozulunca 3-4 vites çalışmazken yarış kazmış olan ...

- SENNA nın hiç bir zaman yapmadığı nı yapıp orta sıralardan bir takıma gidip sıfırdan takımı geliştirip bununlada kalmayıp geliştirdiği takımla F1 in gelmiş geçmiş en büyük efsanesi olan

-f1 i bıraktıktan 1 sene sonra yeni kurallarla yeni otomobille TC gibi motor yardımcı ekipmanları olmadan herkesden daha iyi derece yapmış olan...
- Massa için dönücekti boynu sakattı yusufladı tırstı dediler ondan sonra komple geri dönmüş olan

- FIA nın kendisini durdurmak içn kuralları değiştire değiştire yalama hale getirdiği tek kişi olan ... ( daha önce durdurulsun diye kural değiştirilen bir pilot yok :) )

daha uzun uzun yazarım ...

tüm bunlarla 7 şampiyonluk 91 zafer almış olan biri size heyecan yaşatmadıysa bilemicem :)

brv
24-12-2009, 01:09
Schumi'den başkası şampiyon olsun yarışlara heyecan gelsin diye değiştirmedikleri kural kalmadı nerdeyse :)

Yıllarca şampiyon olamayan Ferrariye üst üste şampiyonluklar getirdi...Kendi ismini ve takımının ismini F-1 de en üst sıraya taşıdı...Schumi'yi seversiniz sevmezsiniz ama istatistik olarak pilotaj olarak tartışmasız bir numara...

OmerRS
24-12-2009, 02:00
tam tersi olmasın...

" Senna her zaman altında grid in en iyi arabasını olmasını isterdi ... bu yüzden de efsane olduğu McLaren i bırakarak Renault'a geçti ... Ama Michael öyle değil Ferrari yi küllerinden doğmasını sağladı.İkisi arasında seçim yapmak gerekirse sırf bu olay kimin daha iyi olduğunu anlamaya yeticektir."

Hayır. 94 te michael benetton ford kullanıyordu. 95 te renault ya geçtiler. sennanın aracı daha iyiydi ama.

Berkan
24-12-2009, 02:40
bro bizim tifosiliğimiz Schumi ile başlamıştı onla bitti :)

zaten Balonso yuda aldılar ... artık Ferrari baş düşman...

en çok italya gp ini bekliyorum ... es kaza Schumacher kazanırsa orayı Montezemolonun suratını görmek isterim :)

:hahaha: ulan ne goygoycu adamsın

Sende doğru yolu buldun sonuçta .ama bu dönek olduğnu değiştirmez ahuahuahua

(simdi bana hiç bu mclaren değil deme gümüş oku varmı var :D:D )

3kağıtcı :D

edit:
Dipnot: Fenerin bütün oyuncuları galatasaraya geçse galatasarayımı tutacan :soru::D

Eriador
24-12-2009, 02:57
Hayır. 94 te michael benetton ford kullanıyordu. 95 te renault ya geçtiler. sennanın aracı daha iyiydi ama.

Doğru Bro bi an için dalmışım saollasn :)

lan bebek okan

F1 ile futbol aynı değil ... biz F1 i Schumacher i izlicez diye başladık :)

Berkan
24-12-2009, 03:11
auhuahua hadi be ordan dönek seni

sLp
24-12-2009, 03:52
onsuz herşey anlamsızdı, aşk gibi lan bu schumi :) artık f1 izlenir hale geldi :)

elpadre
24-12-2009, 07:37
sumı ye basarılar dılıyelım pıstelerde gormeyı özledık :)

Cimmeria
24-12-2009, 09:23
ross brown ve schumi çok güçlü bir ikili olacak, yeniden istanbul park bileti alma zmanaı geldi

SifirinciMurat
24-12-2009, 09:58
nico'nun kendisini tokat manyağı yapmasını heyecanla bekliyoruz.

fanboyun önde gideni oldukları için şuursuzca senna'ya dil uzatanları kaale bile almaya gerek yok.

kadirsa
24-12-2009, 12:07
size göre yaşatamamış .

-özellikle herkes aynı lastikleri kullanırken THE RAINMASTER lakabını alan ...
-bitik frenlerle yarış kazanmış olan ...
-vites kutusu bozulunca 3-4 vites çalışmazken yarış kazmış olan ...

- SENNA nın hiç bir zaman yapmadığı nı yapıp orta sıralardan bir takıma gidip sıfırdan takımı geliştirip bununlada kalmayıp geliştirdiği takımla F1 in gelmiş geçmiş en büyük efsanesi olan

-f1 i bıraktıktan 1 sene sonra yeni kurallarla yeni otomobille TC gibi motor yardımcı ekipmanları olmadan herkesden daha iyi derece yapmış olan...
- Massa için dönücekti boynu sakattı yusufladı tırstı dediler ondan sonra komple geri dönmüş olan

- FIA nın kendisini durdurmak içn kuralları değiştire değiştire yalama hale getirdiği tek kişi olan ... ( daha önce durdurulsun diye kural değiştirilen bir pilot yok :) )

daha uzun uzun yazarım ...

tüm bunlarla 7 şampiyonluk 91 zafer almış olan biri size heyecan yaşatmadıysa bilemicem :)

Başta dediğim gibi Schumi her zamna sağlamcıydı; tüm rekorları kırdı ama uzuuuuuuun bir kariyer süresiyle. Birisi 30'larında öldü, diğeri 40'larında haaaala yarışıyor e daha nolsun, başarıyı yüzdeye vurmak lazım burada.

Ama hiçbir zaman Hakkinen'in Spa 2000 yarışındaki sollama gibi bir sahne izllettiremedi f1 seyircisine.(Bu sadece "bir" örnekti). F1 heyecanından alıp götürenler de bu sağlamcılık ve sonuç odaklılık oldu zaten.Bu uğurda; takım emirleri, puan için yol vermeler vs vs gibi şeyleri schumi'nin önderliğindeki ferrari ile tanıdı F1 seyircisi. Şimdi de izleyici bulmaya çalışıyorlar.

B.Aktepe
24-12-2009, 12:56
3M iyidir:)
michael jordan,schumacher,jackson bunların yerini dolduracak adam zor:)

yeniden f1 izleyesim geldi valahi.

SONE-R
24-12-2009, 13:06
Senna ruless....

Low-Rider
24-12-2009, 13:07
Kaanım çok heyecanlısın az sakin ol.

FIA her zaman schumi'yi durdurmak için kurallar falan çıkarttı dedinde , FIA'nın schumiyi nasıl koruyup kolladığnı ufak çocuklar biliyor yaw:)

TC yasaklandığı yıllarda Ferrari'nin TC kullandığına dair bir çok söylenti vardı o yıllarda ki bende inanıyordum kullandıklarına.

Ayrıca schumi bir pilot olarak aracının gelişiminde rol oynamıştır ki o takımda ros brawn ve jean todt olmasa bir hiçti.

F1 gün geçtikçe seyirci kaybediyor kadirsa'nın dediği gibi seyirci çekmek amaçlı hareketler bencede ve ayrıca 2000 spa'yı bende hatırlartır saygılarımı sunarım:D

zıpzıp
24-12-2009, 13:44
hadi hayırlı olsun :D

RUN
24-12-2009, 13:49
Hadi bakalım schumi yi tekrardan pistlerde görmek keyifli olucak.. :)

OmerRS
24-12-2009, 15:52
Başta dediğim gibi Schumi her zamna sağlamcıydı; tüm rekorları kırdı ama uzuuuuuuun bir kariyer süresiyle. Birisi 30'larında öldü, diğeri 40'larında haaaala yarışıyor e daha nolsun, başarıyı yüzdeye vurmak lazım burada.

Ama hiçbir zaman Hakkinen'in Spa 2000 yarışındaki sollama gibi bir sahne izllettiremedi f1 seyircisine.(Bu sadece "bir" örnekti). F1 heyecanından alıp götürenler de bu sağlamcılık ve sonuç odaklılık oldu zaten.Bu uğurda; takım emirleri, puan için yol vermeler vs vs gibi şeyleri schumi'nin önderliğindeki ferrari ile tanıdı F1 seyircisi. Şimdi de izleyici bulmaya çalışıyorlar.

iki pilotun da 30 yaşına kadar yaptıklarına bir tablo olarak bakarsanız michael in üstünlüğü vardır. 92 93 te arabası ortalama, f1 de çaylakken aldığı galibiyetleri inceleyin kimlere karşı almış bakın bide. mansell in yenilmez 92 sezonunda spayı kazandı ilk sensinde. o dönemde piquet prost senna mansell hepsi yarışıyordu.

searock///
24-12-2009, 16:25
ya bence yenı konu acalım arkadaslar:) SENNA VS SCHUMI :) yada konunun baslıgını degistırelim:) bence senna :)

dragstar
24-12-2009, 17:04
mükkemel bir sezon geçirez schumiyle çok zevkli olucak ve f1 bileti alıcam kaç sene sonra

Eriador
24-12-2009, 17:18
SPA 2000 deki geçiş tamamiyle lastik farkıyla oluşan birşeydi schumi de yağmur mika da ise kuru hava zemin lastiği vardı pist kuruyunca 2 lastik arasındaki farkı yazmaya gerek yok herhalde .. taki siz o geçişi F1 in en iyişi geçişi ilan ettiniz diyecek birşey bulamıyorum :)

http://www.youtube.com/watch?v=e5h-HTv9d4c&feature=related

pilot kamerasından izleyin dümdüz yolda baıyor yakalıyor ? burda bi sürüclük göremiyorum ben düz yolda lastik avantajıyla yakalıp gecmek nin o kadar büyük bi sürücülükle alakası yok ...

tamam geçiş güzel ortalarında tur bindirdikleri zonta yı aldıar ortaya güzel bi görüntü çıktı ama öyle efsane bi geçiş değil

RainMaster ( Yağmurun Efendisi ) bu lakap ı niye almış bu adam sadece bi araştırın ben yazınca olmuyo bari siz araştırın bakın

Schumacher 1 defa Rubens den yol altı hemen herkesin diline düştü .. peki aynı sezon Rubens dünya 2. si oldun diye kaç defa ona 1. liği hediye etti ? ben yanlış hatırlamıyorsam son 3-4 yarışı direk MS Rubens e verdi ... bunları niye konuşmuyorsunuz ?
o kadar sezon yarıştılar Rubens kaç defa Schumi yi geçmiş ki ?

bu arada David de mika ya hiç yol vermedi dimi ? :)

Schumacher in araş geliştirmesini Ross ve Jean e bağladın ya :) Ross Ferrari ye ne zaman katıldı peki low onu söylermisn ? Hane osuz gelişmiyordu ya ?
Padok taki herkes bu konuda ortak fikir abi bu kadar da yapmayın :)

Low maden Kaçak TC kullanıyorlardı diyorsun ... peki 2007 yılında yarışmayı bıraktıktan sonra yeni araçla döndüğünde o sene gene TC yasaklanmıştı motor yardımcı sistemleride yoktu .. Nası olduda herkesten daha iyi zaman yaptı ? şehir efsanelerine inanırsak işimiz uzun :)

eğer FIA nın schumacher i kolladığını düşünüyorsan abi tekrardan 03 - 04 hatta 02 sezonalrına bak niye acaba ferrari sezon a eski araçlar başlamş 3-4. yarıştan sonra yeni araça geçilmiş ? çok basit ne bulsa etse yasaklandı ... acaba aynı olay mclaren in başıan gelse yaptığı araç kabul edilmeyip 3-4. yarışa anca yeni araç ı çıkarsalar kim bilir neler yazcaksınız

Low-Rider
24-12-2009, 17:21
tamam tamam sana laf anlatılmaz sen inanmışsın kardeşim

Forza schumi :D

Eriador
24-12-2009, 17:31

öle ama bro :)

ben inandım gel sende inan doğru yolu bul ...

sen şimdi bu sene mclaren cisimin ? yoksa mercedes cimi onu söyle bakim

Low-Rider
24-12-2009, 17:33
Gümüş ok kimdeyse ondayım :)

kadirsa
24-12-2009, 17:45
Bakın şaka bir yana heyecan gitti bitti derken biz en azından burada forumumuzda bir heyecan getirdik ;)

Fikirlerin hepsine saygılıyız sakın yanlış anlaşılma olmasın ;) Boca Junior olmasa River Plate'itutmanın ne tadı olur yada R.Madrid olmasa Barça'yı tutmanın, bakış açısı budur bizde ;)

...onun için ben derimki bu schumi yarışlarında hep içimizi bayardı be Eriador :D saygılar..

Eriador
24-12-2009, 17:53
Evet dediklerinize katılıyorum rekabet olmadan işin içinde heyecan olmuyor ...

umarım sezonda güzel bi şekilde geçer bizde bunun tadını çıkarırız :)

Shadow_Dancer
25-12-2009, 02:21
"michael schumacher'in bizim adımıza yarışacak olması, daha fazla otomobil satmamız ve daha birçok insanın dikkatini markamız üzerine çekmemiz için yapmış olduğumuz bir yatırım şeklidir."

norbert haug, mercedes-benz motorsport başkanı

Berkan
25-12-2009, 03:39

ben inandım gel sende inan doğru yolu bul :D

sen şimdi bu sene mclaren cisimin ? yoksa mercedes cimi onu söyle bakim

Gümüş ok kimdeyse ondayım :)

http://img413.imageshack.us/img413/4043/lady028tr7.gif

:D:D:D

çirkef kaan , dönek kaan , dansöz kaan :rolleyes::D

tekrar soracam Fenerdeki bütün oyuncular galatasaraya geçse galatasaraylımı olcan :D:D

Eriador
25-12-2009, 04:59
daha önce yazdm ama anlamadım dur açıklayarak yazim :)

ben F1 i Schumacher sayesinde izlemeye başladım o Benetton sonrasında Renaulta iken o takımları tutuyorum Ferrari ye gelincede Ferrari yi tuttum ...

o nerdeyse orayı tuttuk ...

futbol başka ... Futboluda FB ile başladık FB süper lig de olunca SuperLig i izleriz yarın bi gün FB super Lig den ayrılsın başka life girsin SuperLig i bırakır o Lig i izleriz ...

berkancım yıllarca F1 i izledin Hakkinen dedin sonra Kimi dedin Sonra Alonso dedin en son Lewis de kaldın ...

bence artık sende kendi idol ünü bul :)

şimdi düşünüyorumda hangimiz daha dönek ? :D

Berkan
25-12-2009, 10:35
kim geldise onu tuttum ben napim aglıyımmı arkasından gitti diye .yada Dtm mi takip ettim hakkinen oraya gecti diye donek :D.gelen giden fark etmez Silver Arrow spec.

Eriador
26-12-2009, 06:47
bırak lan silver arrow u sen git mclaren ci ol ... her yarıştan sonra bi dalga geçim senle :D

M_PROJECT
26-12-2009, 06:50
bana hersey sahteymis sirf f1 batmasin gelir saglasin diye yapiliyormus gibi geldi , belkide bunu acik acik dile getirmislerdir ,f1 izlemeyi birakali cok oldu . schumi nin mercedeste isi ne ? bu adam ferrarinin butun sirlarini biliyor . nebilim sahisci degil takimci olarak izliyordum zaten f1i eskiden bakalim cekisme olursa eskisi gibi guzel olur . forza ferrari :D

umut01
26-12-2009, 16:00
reno'ya devam:D aile specten yadigar:))
Alonso'yu gönderdik, yerine Robert Kubica geldi yanına birde N.Heidfeld gelirse bu sene ilk beş yaparız.
Efsanenin gelmesine çok sevindim.
Alonso Ferrari'de neler yapacak onu da çok merak ediyorum.

sportinger
26-12-2009, 16:44
ben ferariyle başladım ferari le devam yani, ama sumiyi de cok severim o ayrı. simdi takım ferrari, şöför mercedes şumi:D zevk katacak eminim...

overblack
26-12-2009, 17:36
bana hersey sahteymis sirf f1 batmasin gelir saglasin diye yapiliyormus gibi geldi , belkide bunu acik acik dile getirmislerdir ,f1 izlemeyi birakali cok oldu . schumi nin mercedeste isi ne ? bu adam ferrarinin butun sirlarini biliyor . nebilim sahisci degil takimci olarak izliyordum zaten f1i eskiden bakalim cekisme olursa eskisi gibi guzel olur . forza ferrari :D

aynen böyle düşünüyorum.f1 şu anda cadı kazanı gibi.schumi'de bu işi düzeltmek için bulunmaz hint kumaşı gibi geldi onlara.ayrıca bu yaştan sonra gereken kondisyonu sağlayacağına inanmıyorum.f1 başka sporlara benzemez.savaş pilotlarının 40 yaşından sonra neden ticari uçaklarda uçmaya başladıklarını hiç düşündünüzmü?