PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka tahsis konusunda yardım-Ankara

Tunacan
24-12-2009, 17:39
Selamlar,
Mazda3 ümü aldım bugün. Ocak ilk haftasında teslim alacağım.
Ankara.pol de istediğim nitelikte plaka yok. Bu konuda bana yardım edecek bir arkadaş var mı acaba? İstediğim plaka 06 TD ???
Şimdiden teşekkürler...

oğuzk
24-12-2009, 20:34
Pazartesi sabah 08,30'da http://www.ankara.pol.tr/online.php?id=12&grup=T siteye girin istediğiniz plakayı seçin 1 gün ayırıyorlar sanırım

Tunacan
24-12-2009, 20:43
Fakat o listelerde TD yok..

oğuzk
24-12-2009, 20:48
Bu bir haftada gelen plakalar gününde girilmiyor pazartesi günleri 8'de olur büyük ihtimal
Şuan olanlar p.tesi girilmiş ve pazartesiden kalanlar

Tunacan
24-12-2009, 20:50
Bunu bilmiyordum, teşekkür ederim.
P.tesi 8 de plaka tasis ekranındayım ozman :)

baretta
24-12-2009, 20:50
İyide oradaki plakalar ticari plakalar değil mi ?

Tunacan
24-12-2009, 20:51
hem ticari hemde şahsi kullanıma açık bu plakalar...

brkkksln
24-12-2009, 20:56
aracınız hayırlı olsun...

bulunduğunuz bölgeye göre plaka tahsis edilmektedir.

mesela smh plakayı ancak şereflikoşhisarda ikamet etmekteyseniz alabilirsiniz.ya da brk plakayı yanlızca çankaya da ikamet etmekteyseniz alabilirsiniz.etlikte ikamet edip brk plaka kullanamazsınız yani örnek olarak...

bulunduğunuz bölgenin emniyet şubesine giderek kayıtlı defterden seçim yapmanız daha yerinde olur...

TarikS
24-12-2009, 22:09

mesela smh plakayı ancak şereflikoşhisarda ikamet etmekteyseniz alabilirsiniz.ya da brk plakayı yanlızca çankaya da ikamet etmekteyseniz alabilirsiniz.etlikte ikamet edip brk plaka kullanamazsınız yani örnek olarak...

bulunduğunuz bölgenin emniyet şubesine giderek kayıtlı defterden seçim yapmanız daha yerinde olur...

hangi tip plakanin hangi bolgeden alinabildigini Ankara icin gosteren bi liste var mi?

Istanbul'da da belli plakalari belli subeden almak zorundayiz ama ikametimize bakmiyorlar :soru:

brkkksln
24-12-2009, 22:20
valla biz ankarada alamadık istediğimiz plakayı ikametten problem çıkardılar.
şube müdürüyle baya içli dışlı olduk hatta bu sebepten.yapılmaz mümkün değil yasal değil dedi en son bize.
en son ikamet değiştirecektik ama aracı alırken noterden gösterdiğimiz adreste değişecekti bunun için bir daha noter masrafı gerekiyormuş.bir de ikamet değişim ücreti bilmemnesi.dedik en sonunda alalım abuk bi plaka o kadar masrafa değmez...

istanbul için ayrıntılı listeyi buldum ama ankara için bulamadım malesef...
böyle acaip bir liste var işine yararmı bilmem.

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/user_upload/Plaka_Harf/Ankara.htm

TarikS
24-12-2009, 22:24
valla biz ankarada alamadık istediğimiz plakayı ikametten problem çıkardılar.
şube müdürüyle baya içli dışlı olduk hatta bu sebepten.yapılmaz mümkün değil yasal değil dedi en son bize.
en son ikamet değiştirecektik ama aracı alırken noterden gösterdiğimiz adreste değişecekti bunun için bir daha noter masrafı gerekiyormuş.bir de ikamet değişim ücreti bilmemnesi.dedik en sonunda alalım abuk bi plaka o kadar masrafa değmez...

istanbul için ayrıntılı listeyi buldum ama ankara için bulamadım malesef...
böyle acaip bir liste var işine yararmı bilmem.

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/user_upload/Plaka_Harf/Ankara.htm

Istanbul icin olan liste forumda vardi, sagolun :)

peki o zaman onceden ona gore ayarlama yapalim, 34'ten 06'ya arac alma ihtimalimiz vardi o yuzden sormustum..

onursumer
24-12-2009, 22:36
istanbulda ikamete falanbakmıyorlar seriden aldım bu seferki plakamı kadıkoyden almış bizm bayi ben bakırkoydeyim :)

lucky Jackal
24-12-2009, 23:18
Selamlar,
Mazda3 ümü aldım bugün. Ocak ilk haftasında teslim alacağım.
Ankara.pol de istediğim nitelikte plaka yok. Bu konuda bana yardım edecek bir arkadaş var mı acaba? İstediğim plaka 06 TD ???
Şimdiden teşekkürler...
ocakta teslim alıcam diyorsun yani arabayı sıfır aldığını tahmin ediyorum,aracı aldığın bayii ile konuş aracı zaten anahtar teslim aldığın için plaka takıp vericekler TD plakayı istediğini söyle belki cüzi bir miktar karşılığı sana bu plakayı anlaşmalı oldukları muameleciler kanalı ile bulurlar.
2. el bir araç aldıysanda o siteden kovalıcaksın,satışını aldıktan sonra noter satışının son geçerlilik tarihine kadar her pazartesi sabah 8.30 da açıp bakıcaksın,istediğin plaka düştüyse ayırtıp ertesi gün ruhsat işlemini başlatıcaksın.
misal ben JET istemiştim noter satışının süresinin geçmesine 2-3 gün kalaya kadar kovaladım yakalayamayınca JT aldım.

bulunduğunuz bölgenin emniyet şubesine giderek kayıtlı defterden seçim yapmanız daha yerinde olur...valla ben ankara için internetten JT ayırttırdım sonrada gittim aldım.Hiç bir sıkıntıda çıkartmadılar,JT nin ise Kazan ilçesine ait bir harf grubu olduğunu bu sene trafik sigortası yenilerken acenteden öğrendim.Hiç bir sıkıntı olmuyor yani en azından geçen sene Eylül ayında ben arbayı alırken bu şekilde oldu.Ayrıca şöylede bi şey war adam orda plakaları açmış herhangi bir uyarı veya şu ikametgahlar bu gruptan alır diye bir şeyde koymamış.o yüzden bir sıkıntı olmaz İnternetten ayırtın plakanızı gidin alın.sana kılı denk gelmiş bence,en az aynı şekil 4-5 tane daha plaka ayırtıp aldık hiç sıkıntı olmadı.

Tunacan
24-12-2009, 23:21
Aracı "0" aldım. İnternetten ayırttığım zaman 1 gün sürem var emniyetten o kağıdı almak için. verdikleri o plaka rezerve kağıdının ise 15 gün süresi var.
Kampanyadan yararlanmak için aralık ayında fatura kesimelerini istedim. 2009MTV sini ödememek için de ocak ayında teslim alacağım..

oğuzk
24-12-2009, 23:23
Biz sıfır aldığımızda geçen sene bu zamanlar ocak 2 trafik çıkışlı:) pazartesi sabahı rezerve edip aracı satan elemana söyledik plakayı hallettiler cüzzi miktar vermeden.
TD zor değil bence kolay bulunur bu pazartesi olmadı haftaya pazartesi illaki çıkar.

CasabLanca
24-12-2009, 23:28
pazartesi günü internetten bak eğer yoksa emniyete git trafik tescilin girişindeki büroda listeler oluyor boşa çıkmış plakalar orda mutlaka vardır. bir müddet süren varsa o listeyi kontrol et müsait olursan. eğer öyle bir fırsatında yoksa adamını bulacaksın elbet boşta bir plaka vardır listelerde gözükmeyen her türlü alırsın. biz trafik tescilde hurda araçtaki plakayı yarım saatte boşa çıkarıp üstümüze aldık komser sayesinde

lucky Jackal
24-12-2009, 23:30
Aracı "0" aldım. İnternetten ayırttığım zaman 1 gün sürem var emniyetten o kağıdı almak için. verdikleri o plaka rezerve kağıdının ise 15 gün süresi var.
Kampanyadan yararlanmak için aralık ayında fatura kesimelerini istedim. 2009MTV sini ödememek için de ocak ayında teslim alacağım..sıfır aldıysan daha kolay dedğim gibi,bayii ile iletişime geç onlar halleder merak etme,onların eli kolu uzun oluyor

mgnPower
24-12-2009, 23:35
bende araci sifir alirken istedigim plakayi alamadiler yine ben gidip ugrastim aldim bi dunya vaktimi caldilar. bu arada istedigin plakayi alabilirim saniyorum.

td001 : 2008 mini gri
td666 : 1996 mercedes-benz yesil-siyah
td006 : 1997 scodtacar beyaz
td066 : 2007 ford mavi

bosda kalmismidirki :D ?

CasabLanca
24-12-2009, 23:40
bende araci sifir alirken istedigim plakayi alamadiler yine ben gidip ugrastim aldim bi dunya vaktimi caldilar. bu arada istedigin plakayi alabilirim saniyorum.

aynen abi bende rica ettim bayiye
süre uzar cart curt başın belaya girer aman sakın ha o işe girme dediler gittim kendim aldım kağıdı serviste elemanın önüne koydum bu plakayı istiyorum diye ;)

mgnPower
24-12-2009, 23:44
aynen abi bende rica ettim bayiye
süre uzar cart curt başın belaya girer aman sakın ha o işe girme dediler gittim kendim aldım kağıdı serviste elemanın önüne koydum bu plakayı istiyorum diye ;)

ben adamlara guzellikle rica ettim basta. baktim lafdan sozden anlamiyorlar kendim gidip aldim bende aynen. hayir hepsini gec izin al git gel bi dunya zaman kaybi bos yere. orada bu si yapan adamlari zaten var ama islerine gelmiyor demekki...

Tunacan
25-12-2009, 00:24
Ya ben bayiye söyledim fakat biz sıradan alabiliyoruz dedi...

levent--
25-12-2009, 00:29
Ankara da ikamete bakmıyorlar benim bildiğim.
Sadece polatlı gibi şehir merkezinde olmayan ilçelere atanan bazı plakalar var onlar sıkıntı.

Eski aracım Aurisinde plakası LVT idi şimdiki aracımında LVT.

Tunacan
25-12-2009, 00:32
Yok mu komser vs tanıdığı olan :D

brkkksln
25-12-2009, 07:55
ocakta teslim alıcam diyorsun yani arabayı sıfır aldığını tahmin ediyorum,aracı aldığın bayii ile konuş aracı zaten anahtar teslim aldığın için plaka takıp vericekler TD plakayı istediğini söyle belki cüzi bir miktar karşılığı sana bu plakayı anlaşmalı oldukları muameleciler kanalı ile bulurlar.
2. el bir araç aldıysanda o siteden kovalıcaksın,satışını aldıktan sonra noter satışının son geçerlilik tarihine kadar her pazartesi sabah 8.30 da açıp bakıcaksın,istediğin plaka düştüyse ayırtıp ertesi gün ruhsat işlemini başlatıcaksın.
misal ben JET istemiştim noter satışının süresinin geçmesine 2-3 gün kalaya kadar kovaladım yakalayamayınca JT aldım.
valla ben ankara için internetten JT ayırttırdım sonrada gittim aldım.Hiç bir sıkıntıda çıkartmadılar,JT nin ise Kazan ilçesine ait bir harf grubu olduğunu bu sene trafik sigortası yenilerken acenteden öğrendim.Hiç bir sıkıntı olmuyor yani en azından geçen sene Eylül ayında ben arbayı alırken bu şekilde oldu.Ayrıca şöylede bi şey war adam orda plakaları açmış herhangi bir uyarı veya şu ikametgahlar bu gruptan alır diye bir şeyde koymamış.o yüzden bir sıkıntı olmaz İnternetten ayırtın plakanızı gidin alın.sana kılı denk gelmiş bence,en az aynı şekil 4-5 tane daha plaka ayırtıp aldık hiç sıkıntı olmadı.

valla istanbul vali yardımcısı yakın bir tanıdığımız onun aracılığıyla gittik olmadı.
belki senden sonra bir değişiklik olmuştur bilemiyorumki :soru:

ecthelion
25-12-2009, 08:20
Yok mu komser vs tanıdığı olan :D

Mertcan'ı ara istersen, o MRT plakayı almıştı ;) gerçi bana FAK,FCK,FUK plaka alamamıştı boşta yok diye :ofk:

Tunacan
25-12-2009, 08:47
Mercan'ın telefonunu rica edebilir miyim?

ecthelion
25-12-2009, 09:15
pm attım, akşam müsait olurmuş

Tunacan
25-12-2009, 09:27
okeyto teşekkür ettim...

Tunacan
28-12-2009, 07:01
hahah az önce istediğim plakayı temin ettim internetten. Ayırttım. Bugün gidip alacağım. 06 TD ??? :D

ecthelion
28-12-2009, 08:42
hayırlı olsun :)

Tunacan
28-12-2009, 09:08
Teşekkür ettim.
Mertcan'ı bilerek aramadım rahatsız etmemek için. Eğer bugün plaka alamasaydım yardımını rica edecektim. Selamlar...

Shekil
28-12-2009, 09:33
istanbul civarı icin böle bi site varmı acaba arkadaslar..

oğuzk
30-12-2009, 17:27
Hayırlı olsun TDI gibi:)