PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çeşitli parça temini konusunda yardım

-batu-
24-12-2009, 23:41
Merhabalar,

Arkadaşlar acaba aşağıdaki listedeki parçalardan yurt içinde üretimini yapıp temini sağlayabileceğimiz yerleri biliyormusunuz. (iletişim bilgileri vs.)
Not: Alınacak tahmini sayıları yanında belirttim.

Bisiklet Amortisörleri ( 2 çeşit olmak üzere, 6 adet)
Bisiklet Amortisörlerine custom uygulama yapabilecek yerler (Namiştain Tarzı)
Bisiklet Fren diskleri (6 Takım)
Go Kart Fren Kaliperleri ve Balataları (Tahmini 6 takım)
Karbon çubuklar (Tahmini 3 m kadar)

Parçalar olabilecek en hafifleri olursa, ve işlevsellikleri geçerli olursa çok süper olur :D
Şimdiden teşekkür ederim.

FaBeRgE
25-12-2009, 00:47
ae101 toyota olup motoru gemide montajlanan corolla mı bu :D

yavuz364
25-12-2009, 00:49
türkiyede üretim istemezseniz, hepsini bulabilirim :)

-batu-
25-12-2009, 00:59
Abi valla öyle :D :D :D Montaj işi sıkma olabilir ama şöyle diyim arabada ne katalizör var, ne de motorun arka kısmındaki ToyotaSA dalgası var. Ben arabayı aldığımız adamla konuştum (eski bursa akkoyunlu plaza servis müdürü, Baki Bey di galiba) o anlatmıştı. Ayrı gelmesini de daha ucuz olarak söylemişti. Onun yalancısıyım :D:D

türkiyede üretim istemezseniz, hepsini bulabilirim :)
Üretim yeri sorun değil aslında, gerektiğinde tedariğinin çabuk olması önemli olan. Acil değil daha kavramsal tasarım aşamasındayız ama ileriki zamanlarda seninle çok iletişime geçicem daha :D :D

Rockford
25-12-2009, 01:11
güneş enerjili arabamı yapıosunuz :)

-batu-
25-12-2009, 01:31
güneş enerjili arabamı yapıosunuz :)

:icon_tup: nası belli ama :D

yavuz364
25-12-2009, 01:45
evet ya :D çok belli ..
ancak karbon çubukları ne kadar iyi kullanabileceğiniz konusunda düşüncelerim var :) öyle kolay bir işlem değildir..
komple karbon gövde yapmak istiyorsanız, o konuda da yardımcı olabilirim ancak tahmin edebileceğiniz gibi para önemli :)
çubuk olarak ben ilk başta ince düşünmüştüm 5-6mm gibi, ancak güneş enerjili araç için ise daha kalın ihtiyacınız vardır tabii ki :)

Rockford
25-12-2009, 02:14
eger proje yeni başlamıs ise okulun komple karbon gövdeye yeterli olucak kadar odenek veriegini sanmıyorum. :)
gelişmeleri paylaşırsan sevinirim. merakla takip edicem. iyi calısmalar olsun :)

levent
25-12-2009, 02:23

ae101 ,

93-94 direk japon üretim-montaj
95-96 bazı parçalar tr üretim gerisi gemide montaj
97-98 tamamen tr üretim-montaj
:icon_tup:

FaBeRgE
25-12-2009, 12:00
Abi valla öyle :D :D :D Montaj işi sıkma olabilir ama şöyle diyim arabada ne katalizör var, ne de motorun arka kısmındaki ToyotaSA dalgası var. Ben arabayı aldığımız adamla konuştum (eski bursa akkoyunlu plaza servis müdürü, Baki Bey di galiba) o anlatmıştı. Ayrı gelmesini de daha ucuz olarak söylemişti. Onun yalancısıyım :D:D

Gökhan bahsetmişti bana da oradan aklımda kalmıştı :D