PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolar Milyarderi Nasıl Olunur

Quantum
29-12-2009, 10:34
Abramovic'in muthis askerlik sirri: Ormani koylulere satip nasil tezkere almis?

Bu hikayeyi mutlaka sonuna kadar okumalisiniz… Roman Abramovic, milyarlarca dolarlik serveti, piriltili oligark yasantisi kadar, az konusmasi, sirlarini saklamasi ile de her zaman ilgi odagi. Hakkinda pek cok “sehir efsanesi” uretilen Abramovic’in bugunun milyarderi olacaginin ilk isiltisi, henuz askerlik yaparken kendini gostermis.

http://ziza.ru/2009/12/28/pochemu_roman_abramovich_stal_milliarderom_3_foto. html

Ilk Devlet Baskani Yeltsin’in kizi Tatyana Dyacenko, anilarini yazdigi kitabinda, Abramovic’in "keskin zekasi"ni gosteren cok ilginc bir olayi ilk kez anlatmis:

http://i49.tinypic.com/2w737ll.jpg

Buna gore Abramovic, Vladimir'de top mermisi ureten bir fabrikada iki yil askerlik yaptiktan sonra, tezkeresini almadan once Rus ordusunda gelenek oldugu uzere kendisinden “vatan icin hep hatirlanacak, onemli bir son gorev yerine getirmesi" istenmis. Komutanlar herkese bir "son gorev" verirken, yakinlarda yapilacak olan bir yolun gececegi ormanlik bolgede agaclarin kesilmesi isini de Abramovic’e vermisler.

http://dl.ziza.ru/other/122009/28/obramov/017.jpg

Ortada epeyce bir agac varmis. Normal sartlarda Abramovic’in agaclari kesip yol acmasi icin uzun bir sure daha askerde kalmasi gerekiyormus. Roman zekasini kullanarak sorunu cozmus:

Yakindaki koye gidip koyluleri toplamis. “Size agac lazim, kacak keserseniz devletin gozunde suclu duruma duseceksiniz. Oysa ben yasal olarak ormanin bir bolgesinde agac kesme iznini aldim. Bu bolgeyi kucuk parsellere boldum. Bu parselleri cok uzuca satiyorum. Parseli alin, agaclari kesip goturun. Her sey yasal” demis.

http://dl.ziza.ru/other/122009/28/obramov/018.jpg

Koyluler bu ise sevinmis. Sembolik bir paraya epeyce agac kesmisler. Abramovic boylece bir asker icin "servet" sayilabilecek bir para kazanmis, koyluler diledikleri ladar agac sahibi olmus, devlet de ihtiyaci olan yolu bedavaya actirmis!

Komutanlari, koca ormanlik alanin iki gunde kesilip temizlsendigini gorunce soke olmus. Ama "tezkere odevini" basariyla yapan Abramovic ucuncu gun bolugunden ayrilip evinin yolunu tutmus. Hem de cebi para dolu olarak! Yani Rusya’da askerden zengin donen tek er olarak Abramovic zaten o gun tarihe gecmis!

http://i47.tinypic.com/biqpgo.jpg

Kaynak : http://ziza.ru/2009/12/28/pochemu_roman_abramovich_stal_milliarderom_3_foto. html

Tunacan
29-12-2009, 10:36
Gün gelicek bu adamı satın alıcam :D

Baran^
29-12-2009, 10:38
Bızde ne 3 kağıtcı sıvrızekalar var bu bısey değil bence.

Ahmet Saraçoğlu
29-12-2009, 11:00
bizimkiler paraya çevireceine gider benzin döküp yakar öyle açar:D

GKS
29-12-2009, 11:02
devamı yokmu?

SONE-R
29-12-2009, 11:03
bu adam yahudi asıllıdır.. zengin olması normal yani.. :)

Quantum
29-12-2009, 11:03
şimdilik bu kadar.. rusca öğrenmek lazım devamı için :)

brv
29-12-2009, 11:29
bizimkiler de boğaz köprüsünü satıyo ne olmuş yani :D

FatihR.
29-12-2009, 12:19
bizimkiler de boğaz köprüsünü satıyo ne olmuş yani :D

:hahaha::hahaha:

barutçu
29-12-2009, 12:22
Bizimkiler FSM'i satıyor :D

can_ksk
29-12-2009, 20:15
Bizimkiler FSM'i satıyor :D

yemin ederim aynısını yazacaktım:D

bkz dolap osman:)

TünayK
29-12-2009, 20:51
bu adam yahudi asıllıdır.. zengin olması normal yani.. :)

baskan her fırsatta yahudılere kastırıyosunda belkı aramızda yahudı olanlar vardır dımı?

SONE-R
29-12-2009, 21:43
baskan her fırsatta yahudılere kastırıyosunda belkı aramızda yahudı olanlar vardır dımı?

varsa bu sözde alınacak bir durum ben göremiyorum.. zengin olmak fakir olmaktan daha iyi değil midir :D

elpadre
29-12-2009, 21:57
sorun bakalım cebınde na kadar parası varmıs :D

TünayK
29-12-2009, 22:00
varsa bu sözde alınacak bir durum ben göremiyorum.. zengin olmak fakir olmaktan daha iyi değil midir :D

pekı oyle olsun...

Eriador
29-12-2009, 22:09
bence bu orman satma olayı zeka dan çok şans ... eline öyle bi fırsat gelmiş oda değerlendirmiş

korki
29-12-2009, 23:00
askerden sonra ne yapmış esas önemli olan o.Adamın geçmişinden bir dönem hiç yok ki o dönemde çelik işinde devleşmeden önce o sıra ne olmuş peki çok mu çalışmış:D

emr_
29-12-2009, 23:08
Her zenginde böyle hikayeler cıkıyor...Ben kadere inanıyorum yazılmışsa zenginlik hertürlü olunuyor yok yazılmamışsa bi yerini yırtsan 7/24 calışsanda ne uzuyosun ne kısalıyosun :)

hddsheriff
29-12-2009, 23:22
Çok laf yalansız çok mal haramsız olmaz derler eskiler.....

focus musty35
29-12-2009, 23:31
bu kadar serveti ormandan aldııı paralarla yapmamıstır herhalde :)

kv661
30-12-2009, 00:05
Bu dünyada ne kadar inek varsa o kadar da sinek vardır.

Biz henüz ineğiz ne zaman sinek olacaz dimi? :D:D:D:D

Alperen-B
30-12-2009, 00:31
Zaman ın da bir yerde okumustum aklımda kalanlar...

Bu Yasanmıs bir olay ve sanırım türk olması lazım bu kişinin.

Bu arkadas Amerika'da en ünlü en zengin kuyumcuların oldugu bi sokakta kendine dükkan
açar. Ordaki esnaflara sorar buranın en ünlü en büyük en zengin kuyumcusu hangisi diye.
Buna gösterirler şudur derler peki bunun rakibi kim bu derler. Bu zamanla o kuyumcudan
alısveriş yapmaya baslar. Sürekli 100.000$ - 30.000$ - 200.000$ lık alısveriş yapar. Tabi
bir hafta iki hafta arayla. Zamanla kuyumcuya güvenini kazandırır. Ama bu altınları
pırlantaları sürekli çekle alır ve çeklerinde her zaman karsılıgı çıkar. Gün gelir bu arkadas
kuyumcuya gider. Der ki; "bana öyle bir pırlanta yapacaksın ki (pırlanta olması lazım tam
olarak hatırlamıyorum) dünyada eşsiz benzersiz olacak. paradan kaçma 500.000$ -
1.000.000$ ne kadar olursa olsun". Tabi bunu duyan kuyumcu hemen paçaları sıvar eşsiz
benzersiz bişey yapar. Bizim adamımız gelir yine her zamanki gibi çekle alısveriş yapar.
Pırlantasını alır ve hemen bu kuyumcunun karsısındaki(rakibi) kuyumcuya gider ve
1.000.000$ lık pırlantayı 100.000$ gibi bi fiyata satar. Tabi kuyumcu mutluluktan dört
köşe olur ve hemen pırlantayı yapan kuyumcuya gider ve bak 1.000.000$lık pırlantayı
100.000$ a aldım der. Bunu yapan kuyumcu ise ben bunu yaptım az önce 1.000.000
dolara sattım der. Günlerden cuma günü çek ise pazartesiye yazılmış. Kuyumcu koşarak
polise gider dolandırıldıgını söyler ve şikayette bulunur. Polis der ki kanıtın yok eğer çek
karsılıklı çıkarsa kötü olur demiş. Kuyumcu demiş ki ben şikayetçiyim paramı geri
istiyorum. Polisler bu adamın evini basarlar evinden alırlar, hafta sonunu bu arkadas
nezarette geçirir. Pazartesi çek karsılıklı çıkar ve hemen bu arkadas tazminat davası
açar. Benim itibarımı 5 paralık ettiler ben saygın bi işadamıyım diyerekten 10.000.000
dolarlık dava açar ve davayı kazanır. Bunu içeri atan polisi sürgüne yollarlar ve
10.000.000 dolarını da alır .....

Şu zekaya baksanıza. Normalde üçkağıtçılık yapıyor. Ama yasalar önünde haklı. Eğer bazı
yerlerde yanlısım olduysa kusura bakmayın. Bunu okuyalı rahat 5 sene olmustur. Aklımda
kalanlar bunlar :)

merttepe
30-12-2009, 00:39

bende kayserilidir yazcaktım ama aramızda kayserili olanlar vardır yazmayayım :)

Eriador
30-12-2009, 00:41
@ AstraGSI

işte bu zekaymış :) birazda şans bi okadar da yapmak cesaret ister ...

insan panik olunca düşünme yeteneğini büyük ölçüde kaybeder bu bilimsel bi gerçek ...

adam sakin olsa panik yapmadan düşünse çek karşılıksız çıkınca işleme başlasa her türlü haklı olucak ... resmen tuzağa düşmüş ...

hddsheriff
30-12-2009, 00:47
@ AstraGSI

işte bu zekaymış :) birazda şans bi okadar da yapmak cesaret ister ...

insan panik olunca düşünme yeteneğini büyük ölçüde kaybeder bu bilimsel bi gerçek ...

adam sakin olsa panik yapmadan düşünse çek karşılıksız çıkınca işleme başlasa her türlü haklı olucak ... resmen tuzağa düşmüş ...

aslında hatayı çekten değilde rakibine madara olacağını zannedip panikleyerek yapmış :)

Alperen-B
30-12-2009, 00:56
eger yanlıs hatırlamıyorsam kuyumcuya diyor ki cuma gününe kadar hazırla ben şehir dısına cıkacam diyor. kuyumcu da kaçacağını zannediyor o yüzden bi an önce polise gidim diyor bu kısmını atlamıstım :). ama dolandırıcı gerçektende saygın bi işadamıymış :D

Eriador
30-12-2009, 01:07
aslında hatayı çekten değilde rakibine madara olacağını zannedip panikleyerek yapmış :)

"
Polis der ki kanıtın yok eğer çek
karsılıklı çıkarsa kötü olur demiş. Kuyumcu demiş ki ben şikayetçiyim paramı geri
istiyorum. Polisler bu adamın evini basarlar evinden alırlar, hafta sonunu bu arkadas
nezarette geçirir. Pazartesi çek karsılıklı çıkar ve hemen bu arkadas tazminat davası
açar.

"

adam içeri alınmasaydı belki karşılığını vermezdi ... baktı verdiği tarihden önce işlem yapılmış hemen bu acığı değerlendirdi ...

olay çekin karşılığına yapılmış bir hata da kopuyor...

hddsheriff
30-12-2009, 01:08
"
Polis der ki kanıtın yok eğer çek
açar.

"

adam içeri alınmasaydı belki karşılığını vermezdi ... baktı verdiği tarihden önce işlem yapılmış hemen bu acığı değerlendirdi ...

olay çekin karşılığına yapılmış bir hata da kopuyor...

Şehir efsanesi bunlar her tarafa çekebiliriz :D

Eriador
30-12-2009, 01:10
aslında sizin dediğinizde doğru onuda zaten ilk mesaj ımda söyledm ...

eleman panik yapmış ... karşılığı çıkmıcak diye hemen bu işe girişmiş ... halbuki karşılıksız bile olsa zamanını beklese kendi haklı olcaktı

Berk
30-12-2009, 08:22
Ödeme zamanı daha gelmemiş polisin adamı alıkoyup işlem yapma yetkisi var mı ?

GKS
30-12-2009, 08:26
rant zenginidir bu adam yoksa o kadar servet yapması imkansız allah yürü ya kulum demiştir buda alıp başını yürümüştür bence

dragstar
30-12-2009, 09:26
adam işi biliyor:D

Tuner
30-12-2009, 09:48
Yıllarca Putinin sağ koluydu akıllı adam o kesin ama rusyada kafanıza göre zengin olamazsınız