PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 30,12,09 Denizli roll night

ve353
31-12-2009, 14:24
öncelikle katılan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim güzel bir geceydi ( opc , ep3 typer , turbo civic ,sarı 106 gti ,beyaz sedan vtec , kırmızı 106 gti , astra turbo ,clio rs vs.) çok kalabalıktık ve Denizli de yol sorunumuz var aslında ama elimizden geldigince arabalarımızı denemeye çalıştık bu arada fn2 ile deneyemedik ama dün akşam Taner de geldi konuştuk aramızdaki olayı çözdük daha sonrada en son olarak dedigim konuştugumuz gibi Emre Ekin kardeşimle denedik geçmek geçilmek konu degildi zaten maksat muhabbet olsun kaza bela olmasın biraz eglence macera olsun yeter bu arada dün gece çektigimiz bendeki videolarıda burdan paylaşmak istiyorum dün gece diger çeken arkadaşlarımda paylaşırlarsa sevinirim
http://user.streetfire.net/video/astra-turbo-vmax-ep3_727231.htm
http://user.streetfire.net/video/vmax-astra-turbo-ep3_727229.htm
astra turbo vmax & ep3 typer
http://user.streetfire.net/video/vmax-astra-turbo-clio-rs_727226.htm
astra turbo vmax & clio rs
http://user.streetfire.net/video/vmax-astra-turbo-Denizli_727224.htm
vmax astra turbo & sarı 106 gti
http://user.streetfire.net/video/vtec-ve-106-gti-denerken_727225.htm
vtec & kırmızı 106 gti denerken
http://user.streetfire.net/video/turbo-civic-emre-ekin-15_727233.htm
http://user.streetfire.net/video/turbo-civic-emre-ekin_727232.htm
:) Emre Ekin civic turbo gt30 1,5 bar & Vmax astra turbo k04 1 bar

sportinger
31-12-2009, 14:30
astranın basıç ne cok güzel yürümüş.

pardon 1 bar yazıyo...

KVC S3
31-12-2009, 14:31
Veli'cim ii gidiosun kardeşim..:)

mertacar
31-12-2009, 14:33
astra güzel yürümüş, deneyen araçlarada maşallah..

Z20LET
31-12-2009, 14:47
hepside cok guzel yurumuş. yol olmamasi cok buyuk dezavantaj. arac sahiplerinin hepsine kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin :)

NOTED
31-12-2009, 14:54
Kardesim veli ya video yok demiştik ya..

kavga gürültü oluyo dedikya ya..ben kefil olmuştum boyle

bır sorun olmucak dıye ya beni arada bıraktın valla ..

NOT:Senin astra beni hertürlü gecer zatende..biliyorsunuz

ben geyiğine geldim arabam arızalı oldugu halde..

SENİNLE 1.VİTESDE DENEME YAPTIK AMA

1.VİTES BİTER BİTMEZ BEN FRENE BASDIM

CÜNKÜ ZATEN SEN HEMEN KAFAYI ATTIN..

HERKEZİ ÜZDÜN VALLA..NEYSE NE DİYEYİM SİMDİ..

(SON DAKKA RS im SÜPRİZ YAPTI MORELİM İYİ GİBİ..)

emreekin
31-12-2009, 14:55
olum 3 te çok sarıyorum yaaa...ilk videoda belli direk kesici :D :D

emreekin
31-12-2009, 15:10
o type-rda bi kpro olsa varyaaaaa :D :D :D

Eray Yümsel
31-12-2009, 15:11
astra çok güzel gitmiş ya k04 e göre detaylı bir spec alabilirmiyiz acaba

ve353
31-12-2009, 15:14
sagol kardeşim
alınca gene deneriz hepimiz burdayız kardeşiz sıkıntı olmaz
astrada
vmax rs turbo k04
vmax cooler
vmax injektör
vmax yazılım
iskender egsoz var

Eray Yümsel
31-12-2009, 15:15
maşallah inş daha iyi olur.

ve353
31-12-2009, 15:18
sagol kardeşim ama heralde daha da yüklemeyiz bana yeter artık neyse hayırlısı olsun

TaGo
31-12-2009, 15:20
şu farka kpro falan yetmez.

tayyar zaten direkt 2 de çok atak bir araç. Kafa bile çıkaramamış. Gaz tepkimesi yetersiz kalmış. Astranın bi gömlek üstte olduğu belli. Tahmini güç ne kadar??

Fbc
31-12-2009, 15:25
şu farka kpro falan yetmez.

tayyar zaten direkt 2 de çok atak bir araç. Kafa bile çıkaramamış. Gaz tepkimesi yetersiz kalmış. Astranın bi gömlek üstte olduğu belli. Tahmini güç ne kadar??

Yazmıcam bu konuya ama tahrik etmeyin :) , Kprolu type r bindinmi hayatında :) bu kadar fark frene basınca oldu meraklanma, kamerayı görünce frene bastım ;)

TaGo
31-12-2009, 15:27
kprolu type-r a bindim rahatladınmı ;)

çocukmu sanıonuz mileti ne anlamadımki. Frene bastıysanız öyle yazın arkadaş. Yok bindinmi, gördünmü alla alla.

Kaan
31-12-2009, 15:28
cihan getir arabayı izmire kanka astrada gelsin bi otobanda sıkalım ;)

Fbc
31-12-2009, 15:30
kprolu type-r a bindim rahatladınmı ;)

çocukmu sanıonuz mileti ne anlamadımki. Frene bastıysanız öyle yazın arkadaş. Yok bindinmi, gördünmü alla alla.

ne diyorsun arkadas ben mi koydumda açıklamasınıo yapıcam sana ? binmediğin belli ki böyle yazıyorsun, neyse

Z20LET
31-12-2009, 15:30
astra çok güzel gitmiş ya k04 e göre detaylı bir spec alabilirmiyiz acaba

araçin eski sahibiyim, tahmini guc 285 290 civari. standart coupe turbosu k04 yine fakat bizdeki turbonun palleri biraz daha buyuk. standart turbosu ile hakkaten yurumeyen bir araba. ufak tefek dokunuslarla cok verim aliniyor.

TaGo
31-12-2009, 15:32
ne diyorsun arkadas ben mi koydumda açıklamasınıo yapıcam sana ? binmediğin belli ki böyle yazıyorsun, neyse

ozaman karşındakini tanımıosan atar gider yapma ;)

Ben tanımam ne seni ne aracını. Yazdığımdan sen giciklendinki cevap verioyorsun. Geçenide tanımıyorum bu arada kulis yapmadık yani.

emreekin
31-12-2009, 15:33
krpo typer var,krpo typer var :D neyse o zaman bi daha deneriz ne olcak dimi velicim :D

Z20LET
31-12-2009, 15:34
Yazmıcam bu konuya ama tahrik etmeyin :) , Kprolu type r bindinmi hayatında :) bu kadar fark frene basınca oldu meraklanma, kamerayı görünce frene bastım ;)

selam tekrar :) yanlış anlasilma olmasin, kprolu typer illaki daha iyi yuruyecektir sizin ep3 göre. Fakat ankara'da kpro ile deneyen bir arac ile ben denemiştim 2-3 boy fark oluyordu uzunda. Kısa mesafelerde typerin avantaji cok fazla. Zaten astranin en iyi gittiği vites 4. vites bu videolarin tekinde sanırım 4. vitese atiliyor ve birakmak zorunda kaliniyor. Biz ankara'da iken bir cok arac ile denedik nelerle yuruceğini nelerle yuruyemeceğini biliyoruz o yüzden. Yine uzaklardan biri yazdı ama :) kusuruma bakma.

Fbc
31-12-2009, 15:34
ozaman karşındakini tanımıosan atar gider yapma ;)

Ben tanımam ne seni ne aracını. Yazdığımdan sen giciklendinki cevap verioyorsun. Geçenide tanımıyorum bu arada kulis yapmadık yani.

Atar mı :) komikmisin? hadi sen bak keyfine araçlar kiminse ona düşsün yorum.

ve353
31-12-2009, 15:35
akşam frene basmadanda deneyelim o zaman kardeşim :) böyle şeyler yazmana gerek yok bi gidiyor kardeşim helal de ya gerek varmı frene bastım falan arabanın yürüdügü her türlü belli degilmi lütfen kardeşim gerek yok muhabbet olsun diye koydum gerek yok böyle şeylere

TaGo
31-12-2009, 15:35
sen kpronuda al izmire gel. Bak süpriz yaparım sana ok ;)

emreekin
31-12-2009, 15:37
araçin eski sahibiyim, tahmini guc 285 290 civari. standart coupe turbosu k04 yine fakat bizdeki turbonun palleri biraz daha buyuk. standart turbosu ile hakkaten yurumeyen bir araba. ufak tefek dokunuslarla cok verim aliniyor.

slm..aracı paşaoglundan hatırlıyorum..dynoda 300küsürlerde bi güç vermişti die hatırlıyorum.yanlışım varsa düzeltin lütfen :soru:

Z20LET
31-12-2009, 15:38
slm..aracı paşaoglundan hatırlıyorum..dynoda 300küsürlerde bi güç vermişti die hatırlıyorum.yanlışım varsa düzeltin lütfen :soru:

dogrudur 303hp verdi. fakat yurtdisinda aynı spec araclar 285 civari aliyor. en iyi alani daha buyuk AFM ile 290 civari aliyor.

Fbc
31-12-2009, 15:39
akşam frene basmadanda deneyelim o zaman kardeşim :) böyle şeyler yazmana gerek yok bi gidiyor kardeşim helal de ya gerek varmı frene bastım falan arabanın yürüdügü her türlü belli degilmi lütfen kardeşim gerek yok muhabbet olsun diye koydum gerek yok böyle şeylere

ya veli sen ne diyosun anlamadım video çekmicez diye geldin geçtin geçmedin diyen mi var ? sen frene bastımmı basmadımmı onu söyle, neyin intikamındasınız peşindesiniz yaa, istediğin videoyu istediğin şekilde koy beni bağlamaz, ben bu kadar ilgilenemiyorum maalesef :)

emreekin
31-12-2009, 15:40
dogrudur 303hp verdi. fakat yurtdisinda aynı spec araclar 285 civari aliyor. en iyi alani daha buyuk AFM ile 290 civari aliyor.

araçlarımız aynı yapıldıgından hatırlıyorm..masaallah...

Z20LET
31-12-2009, 15:42
araçlarımız aynı yapıldıgından hatırlıyorm..masaallah...

bende hatirliyorum sizin araça sanırım beyin bağlanıyordu benim oldugum donemlerde :)

TaGo
31-12-2009, 15:43
maşalah 285 hp ciddi bir rakam. Sonuçta işlevsel değişim sadece pallerde (tabiki diğer parçalarda etken ama) ve yazılımda. yaklaşık extra 100 hp almak normalde o kadarda kolay değil, bu araçlar için.

ve353
31-12-2009, 15:45
kardeşim denemek muhabbetti intikam falan degil emreekin dedi serdar dedi çekecez diye herkes duydu taner gelseydi herkes tek olacaktı çekmicektik gerek yok uzatmaya sen beyin alınca tekrar deneriz farketmez hepimiz burdayız aramızda lafı olmaz

Fbc
31-12-2009, 15:46
kardeşim denemek muhabbetti intikam falan degil emreekin dedi serdar dedi çekecez diye herkes duydu taner gelseydi herkes tek olacaktı çekmicektik gerek yok uzatmaya sen beyin alınca tekrar deneriz farketmez hepimiz burdayız aramızda lafı olmaz

yok yok biz denemeyelim ben izmire gidicem beyin alınca tanga bana sürpriz yapcak :)

ve353
31-12-2009, 15:50
uzatmayın bence bu konuyu dostça bi deneme yaptık herkes bastı gazladı işte gerek yok böyle şeylere cihanı ayrı severim soruna gerek yok

seko
31-12-2009, 15:52
astra bu gruba biraz fazla gelmiş 285 beygir boru degil zaten olacaklar aşagı yukarı belli imiş keşke fn2 ile clio 182 denese cok zevkli olurmuş..

Kaan
31-12-2009, 15:54
yok yok biz denemeyelim ben izmire gidicem beyin alınca tanga bana sürpriz yapcak :)

bak ne diyorum sana al astralı arkdaşıda gel uzun yapalım top speed :D orda tünelde denionuz yarım yumalak olmaz orda :hehe:

seko
31-12-2009, 15:56
bak ne diyorum sana al astralı arkdaşıda gel uzun yapalım top speed :D orda tünelde denionuz yarım yumalak olmaz orda :hehe:

Neyle yapıyonuz uzunu merak ettim ;)

Kaan
31-12-2009, 16:00
neyle yapıyonuz uzunu merak ettim ;)

TaYpa-R la ;)

Jem89
31-12-2009, 16:01

Ya sus..Gitmiyo işte araban. :hahaha:

Dün gece zaten peşinizden gelicem diye canım çıktı..Bi gün dizelin turbosunu çatlattıracaksınız bana :D

izo
31-12-2009, 16:02
ah umitin astrasi...yeni sahibine hayirli olsun cok guzel yuruyordu ankarda zaten...

seko
31-12-2009, 16:04
TaYpa-R la ;)

Aynı astra fn2 ye bir suru yazıyordu denesin etsin diye 285 beygir astra ile fn2 ne alaka biraz ego tatmini olmuyormu bu simdi? gerci sizin yaptıgınızda biraz daha fena aslında :D

Z20LET
31-12-2009, 16:06
Aynı astra fn2 ye bir suru yazıyordu denesin etsin diye 285 beygir astra ile fn2 ne alaka biraz ego tatmini olmuyormu bu simdi? gerci sizin yaptıgınızda biraz daha fena aslında :D

vallahi astra nin hic bi zaman yazdıgı olmadi, fn2 sahibi kendisi forum actı karsılastirma yapti.

seko
31-12-2009, 16:07
vallahi astra nin hic bi zaman yazdıgı olmadi, fn2 sahibi kendisi forum actı karsılastirma yapti.

Denizlide diyorum ankarada degil ..-55

Z20LET
31-12-2009, 16:08
ah umitin astrasi...yeni sahibine hayirli olsun cok guzel yuruyordu ankarda zaten...

eyw izzet :) senin arabada zaten masallahi var bişey demeye gerek yok

Kaan
31-12-2009, 16:09
fn2 ile bu astranın denemesi gereksizsin dik alası olur ztn.Cihanın typerda çok eksik var şuanda kprosu bile yok arabasında o yuzden bu sonuc normal cihan kprosunu bakımlarını yapsın ayarını yapsın gelsinler izmire adam gibi otoban da tekrar denesinler.Yine geçerse astra tebrik ederiz ;)
ama bana gore suan cihanın arabda cok eksik var.

he illa durboya durbo deneme istiyolarsa ER typer hazır burda deneris sıkıntı yok ;)

ve353
arkadaşım benim daha önceki arabamdada rs turbo ve yazılım vardı sen konuları bilmiyorsun neyse biz o konuyu kapattık bilmedigin işler var eski konulardan bi bak istersen

Z20LET
Denizlide diyorum ankarada degil ..-55

tamam bende diyorumki denizlideki fn2 sahibi arkadas gectiğini hatta video paylaşımı yaptı. fakat bunlar hepsi velinin eski coupe turbosu icindi.

Z20LET
31-12-2009, 16:10
fn2 ile bu astranın denemesi gereksizsin dik alası olur ztn.Cihanın typerda çok eksik var şuanda kprosu bile yok arabasında o yuzden bu sonuc normal cihan kprosunu bakımlarını yapsın ayarını yapsın gelsinler izmire adam gibi otoban da tekrar denesinler.Yine geçerse astra tebrik ederiz ;)

he illa durboya durbo deneme istiyolarsa ER typer hazır burda deneris sıkıntı yok ;)

turbosu nedir er typerin?

seko
31-12-2009, 16:11
tamam bende diyorumki denizlideki fn2 sahibi arkadas gectiğini hatta video paylaşımı yaptı. fakat bunlar hepsi velinin eski coupe turbosu icindi.

stock -stock denemistir gecmistir sonra nasıl gecsin adam bende onu diyorum astra uzerinden atlar su hali ile , harcanan benzine yazık onu diyorum :icon_tup:
neyse konu sapmasın denizlinin kadro saglammış maşallah araclara :icon_tup:

Z20LET
31-12-2009, 16:13
stock -stock denemistir gecmistir sonra nasıl gecsin adam bende onu diyorum astra uzerinden atlar su hali ile , harcanan benzine yazık onu diyorum :icon_tup:
neyse konu sapmasın denizlinin kadro saglammış maşallah araclara :icon_tup:

işte sorun burda cikiyor bildiğim kadariyla fn2 sahibi arkadas vmax turbo ve yazilim varken geçtiğini söylüyordu.

ve353
31-12-2009, 16:14
o zaman bizdede var araba denicek siyah astra turbo vmax hakan abininki ben abimi çagırayım sen abini çagır bu ne ya gerek varmı? kardeşim biz dün kardeşçe dostça denedik sen bu konulara girme lütfen gerek yok

seko
31-12-2009, 16:14
işte sorun burda cikiyor bildiğim kadariyla fn2 sahibi arkadas vmax turbo ve yazilim varken geçtiğini söylüyordu.

O zaman ayıp etmiş :icon_tup:

seko
31-12-2009, 16:15
o zaman bizdede var araba denicek siyah astra turbo vmax hakan abininki ben abimi çagırayım sen abini çagır bu ne ya gerek varmı? kardeşim biz dün kardeşçe dostça denedik sen bu konulara girme lütfen gerek yok

Konu konuyu acıyor yaw sakin sıkıntı yok nedir hakan abinin araç denenir işin zevki burada, sen msl denizlide kendi speclerinde arac bulabilecenmi merak ediyorum :icon_wack

Z20LET
31-12-2009, 16:15
O zaman ayıp etmiş :icon_tup:

bu konuda tam emin değilim birebir muhattap aslinda veli ama ben forumlarda hatirladiğim kadariyla böyle bir konusma geçti. veli inatla standart diyordu kimse kaale almiyordu.

Almanci Tane-R
31-12-2009, 16:16

konu yine dönmüş bana gelmiş :)
özel olarak soruyorum. benimle ilgili bir sıkıntın mı var???
bu konuyu kapatmak istiyorum siz uzatıyorsunuz.

evet konuyu neden actım ne için açtım oku bir daha:

alıntıdır :

Honda TypeR fn2 vs. Astra Coupe Turbo
arkadaşlar bu tür roll videolarından nefret ettiğim için daha önce forumlarda hic roll videosu koymamıştım. bu benim forumlarda koyduğum ilk videolarım olacak :)
serdarın actığı 106-astra coupe turbo videosunun bizimle hicbir ilgisi yoktu fakat bu msj üzerine bize de cevap hakkı doğdu diye düşündüm :) ve bende bu videoları koydum. ii seyirler :)

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=37702&page=2

Veli doğru yolu buldu. Saçma sapan bi map vardı üzerinde. Astrayla denemelerde kaçta bastınız?Şimdi gördüm 1.vites. Astra 1 de tc ye takılı kalmış. 106 da güsel yürümüş maşalla. 2 ya da 3 te basma şansınız oldu mu hiç? FN2 Typer ı astra şu anda rahat geçio. ep3 cai, eksozt artı headerslıyla da 4 ten sonra 1 boy geçio. Ama bunnarı hep min 2 de roll da geçio. 1 de basarsa ancak 4 te yakalar.

http://videos.streetfire.net/video/Honda-TypeR-Fn2-vs-Astra_709867.htm
http://videos.streetfire.net/video/Honda-TypeR-fn2-vs-Astra_709859.htm

orcuns
31-12-2009, 16:18

sıddetle beklıyorum canım benım sen kproyu alma bende var benımkını kullanırsın:)

Z20LET
31-12-2009, 16:19
konu yine dönmüş bana gelmiş :)
özel olarak soruyorum. benimle ilgili bir sıkıntın mı var???
bu konuyu kapatmak istiyorum siz uzatıyorsunuz.

evet konuyu neden actım ne için açtım oku bir daha:

Honda TypeR fn2 vs. Astra Coupe Turbo
arkadaşlar bu tür roll videolarından nefret ettiğim için daha önce forumlarda hic roll videosu koymamıştım. bu benim forumlarda koyduğum ilk videolarım olacak :)
serdarın actığı 106-astra coupe turbo videosunun bizimle hicbir ilgisi yoktu fakat bu msj üzerine bize de cevap hakkı doğdu diye düşündüm :) ve bende bu videoları koydum. ii seyirler :)

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=37702&page=2

Seninle neden bir sıkıntım olsun? tanımıyorum bile sadece ismen biliyorum. Herhangibi bir sorunum olamaz seninle. Kaldiki Hakan abi yani gayet güzel yazmış hala aksinimi iddia ediyorsun? vmax rs turbo ve yazilim ile işte bu sekilde neticeleniyor. Standart coupe turbo ile fn2 ile ne olur diorsan fn2 max 1 2 boy önde olur. Tekrar soluyorum seninle alakali hiç bir sıkıntım yok cunku tanımıyorum bile seni.

Fbc
31-12-2009, 16:20
sıddetle beklıyorum canım benım sen kproyu alma bende var benımkını kullanırsın:)

o zaman sürprizin tadı kaçmasın kanka :D , biz beraber deneyelim en iyisi type R la başka araba denenince mevzular dönüyor, hıncını alamadı insanlar type R dan :D

orcuns
31-12-2009, 16:23
kanka sıkıntı yok ızmıre toplanıp gelın guzel bır grup yapalım :)

Almanci Tane-R
31-12-2009, 16:24
Seninle neden bir sıkıntım olsun? tanımıyorum bile sadece ismen biliyorum. Herhangibi bir sorunum olamaz seninle. Kaldiki Hakan abi yani gayet güzel yazmış hala aksinimi iddia ediyorsun? vmax rs turbo ve yazilim ile işte bu sekilde neticeleniyor. Standart coupe turbo ile fn2 ile ne olur diorsan fn2 max 1 2 boy önde olur. Tekrar soluyorum seninle alakali hiç bir sıkıntım yok cunku tanımıyorum bile seni.

benimde seninle bir sıkıntım yok. ayrıca benim velinin şu anki hali ile bişey iddia ettiğimde yok. videolar ortada zaten.

3rk4n
31-12-2009, 16:24
Yaşasın hondacılar :D :D :D

Z20LET
31-12-2009, 16:27
benimde seninle bir sıkıntım yok. ayrıca benim velinin şu anki hali ile bişey iddia ettiğimde yok. videolar ortada zaten.

bizde diyoruzki senin koydugun videolarda rs turbo vs.. yoktu baska bir mapperin bir mapi vardi ve hakkaten yurumuyordu.

Almanci Tane-R
31-12-2009, 16:32
bizde diyoruzki senin koydugun videolarda rs turbo vs.. yoktu baska bir mapperin bir mapi vardi ve hakkaten yurumuyordu.

ben 5 sene astracoupe kullandım. gerci veli kankimin dediği gibi çakma turboydu :D ama çoğu arkadaşımız bilir bende az çok anlıyordum yine :) o videolarda olmasın varsın ben astra coupe turbonun neler yapabildiğini biliyorum zaten hepimiz dün neler yapabildiğini gördük. dün velinin yüzüne söyledim size de söyleyim sizin eski aracmış sanırsam. çok iyi güzel yürüyen bir arabası var. kazasız belasız iyi günlerde binsin. bizim için kardeşlik dostluk önce gelir

Z20LET
31-12-2009, 16:36
ben 5 sene astracoupe kullandım. gerci veli kankimin dediği gibi çakma turboydu :D ama çoğu arkadaşımız bilir bende az çok anlıyordum yine :) o videolarda olmasın varsın ben astra coupe turbonun neler yapabildiğini biliyorum zaten hepimiz dün neler yapabildiğini gördük. dün velinin yüzüne söyledim size de söyleyim sizin eksi aracmış sanırsam. çok iyi güzel yürüyen bir arabası var. kazasız belasız iyi günlerde binsin.

standart coupe turbonun neler yapabildiği ortada zaten bizde standart bir coupe turbonun ep3le yürür vss demiyoruz. Ufak tefek seylerle gayet tatminkar bir arac oldugunu soyluyoruz. iyi dileklerin icin tşk ederiz satsamda hala benim arabam sayılır :)

edo typer
31-12-2009, 16:42
turbosu nedir er typerin?

18g..kaan makarasına soylemıs anladıgım kadarı ıle astra turboyla denemeyı dusunmem. ama araclar ızmıre gelırse cıhana kendı beynımı sewe sewe takarım ısterse surerım ve tahmınımce bu astrayı gecerım:D

ve353
31-12-2009, 16:43
ya muhabbet gene nerden nerlere geldi sagol taner kanka hepberaber kazasız belasız biz dün deneme yaptık onu paylaştım kimse bi iddiada bulunmadı veya birbirine inat bişey yapmadı herşey ortada zaten nerden nerelere çekildi konu o kadar araba varken direk astra turbo & typer muhabbeti çıktı ortaya :)

Fbc
31-12-2009, 16:46
18g..kaan makarasına soylemıs anladıgım kadarı ıle astra turboyla denemeyı dusunmem. ama araclar ızmıre gelırse cıhana kendı beynımı sewe sewe takarım ısterse surerım ve tahmınımce bu astrayı gecerım:D

Saolasın kardeşim düşünmen yeterli :)

edo typer
31-12-2009, 16:47
Saolasın kardeşim düşünmen yeterli :)

her zmn beklerım:D senın vtecıde surmustum:hahaha: alıskanlık yapmasn:D

Z20LET
31-12-2009, 16:48

sanırım evet makarasina soylemiş turboya turbo felan diye. cunku 18g ile k04 arasinda dağ kadar fark var. beyinli typer ile gonul rahatliği ile deneyebilir tabikii veli.

edo typer
31-12-2009, 16:51
sanırım evet makarasina soylemiş turboya turbo felan diye. cunku 18g ile k04 arasinda dağ kadar fark var. beyinli typer ile gonul rahatliği ile deneyebilir tabikii veli.

maksat muhabet olsun. cay kahve ıcerız,araba denerız ustune tekrar cay ıcerız:D

Z20LET
31-12-2009, 16:54
maksat muhabet olsun. cay kahve ıcerız,araba denerız ustune tekrar cay ıcerız:D

afiyet olsun simdiden :D

ve353
31-12-2009, 16:58
:) beyinli ile deneyelim farketmez maksat muhabbet olsun çay kahvede içeriz turbolu için de ilerleyen zamanlarda konuşuruz :)

TaGo
31-12-2009, 17:10
İzmir'e gelecek arkadaşlarımızı sabırsızlıkla bekliyoruz. BAŞIMIZIN üzerinde yerleri var. ;) yeterki aramayı unutmasınlar.

VeNoM_35
31-12-2009, 17:44

kaan yine fanatik specsin ha eheh:p, astranın da gt35 eksiği var mı diyelim ozaman. kpro eksik sayılmaz ilavedir, taktıkça hızlanırsın parçaları. hani eksiği var filtresi pis desen anlıcam da:)

ha er typera da ankaradaki siyah astra var dicem, sonra siyaha ygz var fln.. bunları 2010 senesinde yazmayın artık bari ya:D

araçlara maşallah güzel denemeler olmuş. daha güzellerini bekleriz.

Kaan
31-12-2009, 17:54
kaan yine fanatik specsin ha eheh:p, astranın da gt35 eksiği var mı diyelim ozaman. kpro eksik sayılmaz ilavedir, taktıkça hızlanırsın parçaları. hani eksiği var filtresi pis desen anlıcam da:)

ha er typera da ankaradaki siyah astra var dicem, sonra siyaha ygz var fln.. bunları 2010 senesinde yazmayın artık bari ya:D

araçlara maşallah güzel denemeler olmuş. daha güzellerini bekleriz.

ya kanka şu fantik opHELLcilikten kurtul sende biraz ben fanaatik olduğumu kabuL ediorm K20 konusunda fanatiğim ama belli limitlere kadar ben olaylara çekimser gözlede bakabilrom.

krpo eksik çünkü astranın fazlası var baya hatta şunuda söyleim o denemede cihanın stock filtresi takılı sadece egzsu var baska bisey yok o bırakında geçsin astra k04 turbo var yazılımıda vardır filtreside vardır vardırda vardır...

Ankaradaki siyahı bilmiorm ER dener ama geçerse nolcak ;) ER filtre değiştirse bile güç alıyo ahahha :)

mertacar
31-12-2009, 18:13
ya kanka şu fantik opHELLcilikten kurtul sende biraz ben fanaatik olduğumu kabuL ediorm K20 konusunda fanatiğim ama belli limitlere kadar ben olaylara çekimser gözlede bakabilrom.

krpo eksik çünkü astranın fazlası var baya hatta şunuda söyleim o denemede cihanın stock filtresi takılı sadece egzsu var baska bisey yok o bırakında geçsin astra k04 turbo var yazılımıda vardır filtreside vardır vardırda vardır...

Ankaradaki siyahı bilmiorm ER dener ama geçerse nolcak ;) ER filtre değiştirse bile güç alıyo ahahha :)

buna inanmam kanka hahah :) gokhanın demek istediği şeyi sende söylüyorsun astrada k04 vsvs. var bırakta geçsin diyorsun.. haklısın geçmesi doğal ozaman niye tebrik etmiyorsun hemen ctr de kpro yok onu tak gel bıde burda basalım mantıgına gırıyorsun :D denemeyi ateşleme ;) bırak deneyenler tartıssın arabası hakkında demek istediğim..

Onurkk06
31-12-2009, 18:31
maşallah araçlara bu yol teraspark yolu mu acaba

Kaan
31-12-2009, 18:34
buna inanmam kanka hahah :) gokhanın demek istediği şeyi sende söylüyorsun astrada k04 vsvs. var bırakta geçsin diyorsun.. haklısın geçmesi doğal ozaman niye tebrik etmiyorsun hemen ctr de kpro yok onu tak gel bıde burda basalım mantıgına gırıyorsun :D denemeyi ateşleme ;) bırak deneyenler tartıssın arabası hakkında demek istediğim..

daha onceki msjlarımı oku acar geçsin tebrik ederiz dedik :D ulan siz az deilsiniz ya wallahi billahi :D özel iznim var merak etme :D ortalıı niye karıstıram konusuoz surda laklak.
sadece deneyenler tartışacaksa senin yada benm burda olma amacımız ne kös kös bakmak deil dimi ;)

Antalyalogy
31-12-2009, 19:01
Type-r her türlü geçer geçilmişse mutlaka bir sebebi vardır.

Geçtiyse mutlaka hakkı ile geçimiştir..Bunun ötesi yoktur olamazda..Daha hızlı araçlar için Kprolu vardır.Daha hızlı araçlar için SC li daha hızlı araçlar için turbo lu vardır daha hızlı.....:D:D:D

Şaka bir yana tüm arabalara MaşAllah..:icon_tup::icon_tup:

Kazasız belasız binin bir ara Antalya ya gelmeyi düşünürseniz ağırlarız tanışmış oluruz yollar daha müsait Antalya da...

ve353
31-12-2009, 21:26
yok kardeşim teraspark degiil bu yol kipa yolu izmir yolu tüneller var orda deniyebiliyoruz ancak bu arada bendede filtre kiti takılı degildi :) neyse bi ara filtreleri takıp gene deneriz bizim aramızda lafı olmaz sadece deneriz muhabbetine sıkıntı olmaz artık aramızda sıkıntılık bişey olsa turbo civicle denemezdim veya kendim videoları koymazdım sadece muhabbet olsun inş. izmirede gelecez hep beraber çay kahve içmeye :)

firat_07
31-12-2009, 21:53
ender kardeşim önde gidiyorsun gördügüm kadarıyla

Rstmania
31-12-2009, 21:59

Sen Astraya karşı typerin kprosu eksik diyorsun. daha sonra ER gibi stage olarak farklı bir yerdeki araca çağırıyorsunuz.

Bu arada roll deki araçların hepsine maaşallah..;)

Mustafa Birsesli
31-12-2009, 23:20
deveden büyük fil var lafını unutmadan konuşmak lazım;) iki araba denemiş herkes gördüğünü yorumluyor atara gidere gerek yok burasıda o tarz bir forum değil... seviyeyi koruyalım öle tangalı mangalı konuşmayalım gereksiz olur yani astra kprosuz type-r a büyük gelmiş hee nolur type-r yükler o gecer bu iş kimin nekadar yüklediği ile alakalıdır. mutlaka her arabadan hızlı bir araba çıkacaktır kimse ben en hızlıyım tribine girmesin

Onurkk06
01-01-2010, 00:40
opele tebrikler e yani bu iş emek işi kim aracına hakkıyla bakarsa meyvesini alır tabiki maşallah tüm araçlara

chiefkadir
01-01-2010, 01:49
sanırım evet makarasina soylemiş turboya turbo felan diye. cunku 18g ile k04 arasinda dağ kadar fark var. beyinli typer ile gonul rahatliği ile deneyebilir tabikii veli.Ümit senin arabamı bu videodaki ? Siyahın turbosu felan senin sarıya geçecek felan diye duydum hangi specle gitti denizliye..
Typerın specleri nedir yazan olmamış headers,filtre egsozmu yoksa stockmu ?

edo typer
01-01-2010, 01:58
laf kalabalıgına geldı yazmadım:D butun araclara masallah. astracı arkadas aracını yenı almıs anladıgım kdrı ılede ıcıne sınmıs;) kazasız belasız ıns.. ankaradakı sıyah astranın setup nedır? ıns denk gelırız bı ara denerız.

Z20LET
01-01-2010, 02:57
Ümit senin arabamı bu videodaki ? Siyahın turbosu felan senin sarıya geçecek felan diye duydum hangi specle gitti denizliye..

evet benim araba kadir abi. o söylenti bayadır varda öyle birşey olmadı. zaten oyle birşey olsa velinin denemesine gerek kalmazdı.

Z20LET
01-01-2010, 02:58
laf kalabalıgına geldı yazmadım:D butun araclara masallah. astracı arkadas aracını yenı almıs anladıgım kdrı ılede ıcıne sınmıs;) kazasız belasız ıns.. ankaradakı sıyah astranın setup nedır? ıns denk gelırız bı ara denerız.

project cars bolumunde specleri detayli yazıyor.

edo typer
01-01-2010, 14:32
project cars bolumunde specleri detayli yazıyor.

sımdı okudum masallah kazasız belasız. deneme ıstegım hala bakı:D bu tarafa dogru hıc yolunuz dusuyor mu?

Z20LET
01-01-2010, 15:57
izmir tarafinda pek yolumuz dusmuyor ama duserse mutlaka haberlesiriz. Sizinde yolunuz adanaya felan duserse hakan abi ile iletisime gecebiliriz.

ÇALIŞKAN
01-01-2010, 20:12
ender kardeşim önde gidiyorsun gördügüm kadarıyla

1600cc sınıfında sadece 2 araç vardı.standart 106 gtı ile denedim 3.vitesde vti ayırmaya başlıyor kanka fazla deneyemiyoruz yollar müsait olmuyo birde 5000 devirde gazlamak lazım sürekli ben 4000 devirde gazladım

BrakeHorsePower
02-01-2010, 12:44
Güsel deneme olmuş, tüm araçlara maşalla. Zaten karşılaştırmalar bölümüne konu açıldığı zmanda bizim tarafımızdan yapılmış k04lü astra nın ep3 ü geçeceğini belirtmiştim açıkça. Sonuçta bunu görmüş olduk tekrardan. Ep3 kpro vs konursa iddialo olacaktır. Araçları karşılaştırırken turbo-turbo atmo-atmo olayına katılmıyorum. Çünkü kg-hp olayına bakmak lazım. Astra coupe turbo 1345kg, ep3 typer 1160kg galiba? Stockta 2 si de 200hplerde(tr ye gelen astralar192hp), arada bayağa kg avantajı var bunu anca tune edilerek astra kapatabilir. Daha önce chiefkadirin ep3 le deneme olmuştu, galiba onun ep3 230hp civarındaydı. Astra da 280hp civarındaydı. Benim tahminim 245-255hplik bi typer, bu setuptaki astrayı geçebilir ya da denk gider ama top speed de astra aerosunun avantajıyla önde olur. Yane kg-hp oranı daha önemli, Velinin araç şu anda 0.95 bar cont. boostla gitmekte en son ayarda biraz benzin ve boost kısmıştık. 1.1bar cont. boosta göre de ayar verilebilir, 1.1bardayken paşaoğlunda 313hp aldı, biraz daha kurcalanırsa aynı boostta daha agresif ignition timingle 320hpleri rahatlıkla görebilir. Ama motor ömrü az olur, sonuçta stock makina ve turbo içinde 1.1 bar gerçekten de limit o da zarar görebilir. Siyah astramız adanada, izmir tarafına yolumuz düşerse mutlaka uğrarım. Adanaya da sizin yolunuz düşerse Başımızın üstünde yeriniiz var bekleriz. Kimse marka fanatikliği yapmasın, matematikle uğraşsın biraz. Düzgün ellerde yapılınca her araba her arabayı geçer.

BrakeHorsePower
02-01-2010, 12:52
Ümit senin arabamı bu videodaki ? Siyahın turbosu felan senin sarıya geçecek felan diye duydum hangi specle gitti denizliye..

hehe yok siyahı, sarıya boyadık öyle sattık, sarı astra şu an gayet safe bi maple gitmekte, ep3 de galiba ekzost ve headers var sadece...

8.000rpm
02-01-2010, 14:14
:):):) emre maaşallah :):):)

8.000rpm
02-01-2010, 14:15
1600cc sınıfında sadece 2 araç vardı.standart 106 gtı ile denedim 3.vitesde vti ayırmaya başlıyor kanka fazla deneyemiyoruz yollar müsait olmuyo birde 5000 devirde gazlamak lazım sürekli ben 4000 devirde gazladım

senin beyaz sedan çok güzel :)
güle güle kullan , kazasız belasız nazarsız inşallah :)
:icon_tup:

Fbc
02-01-2010, 15:06
Güsel deneme olmuş, tüm araçlara maşalla. Zaten karşılaştırmalar bölümüne konu açıldığı zmanda bizim tarafımızdan yapılmış k04lü astra nın ep3 ü geçeceğini belirtmiştim açıkça. Sonuçta bunu görmüş olduk tekrardan. Ep3 kpro vs konursa iddialo olacaktır. Araçları karşılaştırırken turbo-turbo atmo-atmo olayına katılmıyorum. Çünkü kg-hp olayına bakmak lazım. Astra coupe turbo 1345kg, ep3 typer 1160kg galiba? Stockta 2 si de 200hplerde(tr ye gelen astralar192hp), arada bayağa kg avantajı var bunu anca tune edilerek astra kapatabilir. Daha önce chiefkadirin ep3 le deneme olmuştu, galiba onun ep3 230hp civarındaydı. Astra da 280hp civarındaydı. Benim tahminim 245-255hplik bi typer, bu setuptaki astrayı geçebilir ya da denk gider ama top speed de astra aerosunun avantajıyla önde olur. Yane kg-hp oranı daha önemli, Velinin araç şu anda 0.95 bar cont. boostla gitmekte en son ayarda biraz benzin ve boost kısmıştık. 1.1bar cont. boosta göre de ayar verilebilir, 1.1bardayken paşaoğlunda 313hp aldı, biraz daha kurcalanırsa aynı boostta daha agresif ignition timingle 320hpleri rahatlıkla görebilir. Ama motor ömrü az olur, sonuçta stock makina ve turbo içinde 1.1 bar gerçekten de limit o da zarar görebilir. Siyah astramız adanada, izmir tarafına yolumuz düşerse mutlaka uğrarım. Adanaya da sizin yolunuz düşerse Başımızın üstünde yeriniiz var bekleriz. Kimse marka fanatikliği yapmasın, matematikle uğraşsın biraz. Düzgün ellerde yapılınca her araba her arabayı geçer.

Bilgilenmiş olduk teşekkürler :) herkez böyle düşünüp yazmıyor maalesef.

ÇALIŞKAN
02-01-2010, 17:08
senin beyaz sedan çok güzel :)
güle güle kullan , kazasız belasız nazarsız inşallah :)
:icon_tup:

sagol arkadaşım :icon_tup: senn CTR de çok güzel maşallah hepimize kaza bela vermesin yarabbim

TaGo
02-01-2010, 17:25

Bizde aynen bunu söylemek istemiştik. Opelim.net vs sitelerden araçlar hakkında bilgimiz vardı. Sadece kpro yetmez derken onu belirtmek istedik. Ancak rbc, grupem ii bir headers ile denk olacak araçlardı. Yoksa kimse körü körüne astra coupe demiyor.

orcuns
02-01-2010, 17:32
Bizde aynen bunu söylemek istemiştik. Opelim.net vs sitelerden araçlar hakkında bilgimiz vardı. Sadece kpro yetmez derken onu belirtmek istedik. Ancak rbc, grupem ii bir headers ile denk olacak araçlardı. Yoksa kimse körü körüne astra coupe demiyor.

onlara gerek kalmayabılır kprolu typer 240 hp lere cıkar ozzaman dıger parcalara gerek kalmaz.

orcuns
02-01-2010, 17:34
kpro ıyıde bır ayardan sonra o fark cok rahat kapanır.

TaGo
02-01-2010, 17:45
Orçun araç 305 hp deniyor. En kötü ihtimlle 285hp çıkarır denerek konuya devam ediliyor. Peki sence 240 hp de olsa kpro ile. 300 hp 1350 kg bir araca ne kadar kafa tutar. Opelin şanzıman oranı uzundur. Çok devir çevirmez ancak o viteslerde yaptığı sürat yüksektir. Mesela ben 4 de yaklaşık 215 lere yaklaşıyorum. Bu tip şanzımana sahip bir araçta top speed denemesi nasıl olacak??

Orcunum biz sizler ve piyasadaki araçlar sayesinde Honda hakkında bir nebze bilgi (bak bir nebze diorum) sahibi oluyoruz, ancak siz diğer markaları bu denli takip ediyormusunuz? opelin kaç adet motor kodunu biliyor forumun geneli? yada bu motorlara yapılan modun ne kadar cevap verdiğini biliyor? (bak gene forumun geneli diorum, belki sen biliosundur hedefe seni oturtmuyayım direkt). Sen bir tek kpro ile 240 hp ler alınıyor yamışsın. Doğrudurda. Ancak muharremin araç, şefin aracı, senin aracın kpronun yanında ne ekipmanlar kullandı ancak bu değerlerin biraz üstünü yada bu değeri verdi. Çıkmaz kpro ile demiorum ama çıkıyorsada sanırım bu araca yetmez.

Z20LET
02-01-2010, 17:52
Kpro ile illaki daha iyi sonuc cikarir iyi maple fakat astra bende iken en son soft map yapildi.

EvrenCan_RS
02-01-2010, 17:55
Bizde aynen bunu söylemek istemiştik. Opelim.net vs sitelerden araçlar hakkında bilgimiz vardı. Sadece kpro yetmez derken onu belirtmek istedik. Ancak rbc, grupem ii bir headers ile denk olacak araçlardı. Yoksa kimse körü körüne astra coupe demiyor.Biz aynı astra ile denemiştik 2-2,5 boy geçiyordu.Fakat bizim typerda toda conta vardı bence normal bir typer (headers,cai,egsoz) k-pro ile aynı giderler.. Sadece K-pro ile 240 olmaz bence 230-232 ancak olur..Rbc felan olursa 240 lar oluyor ;)

TaGo
02-01-2010, 17:56
Bencede top speed de opel çok farklı gidecek. taaa ilk mesajımdada yazdığım gibi, tayyarın avantajı gaza çok ii tepkimesi ve bir anda öne atılması. Uzun olan opel şanzımanı; güçlüde olsa ancak, tayyarla 200km lere kafa kafaya gitmeye yada az bir önde olmaya izin verecektir. Ama gene BENCE diyeyim (bende senin gibi :) ) top speed deneme teklifine opel önde cevap verecektir. Bu benim görüşüm.

EvrenCan_RS
02-01-2010, 17:58
Fan typer vs Bhp Astra
http://videos.streetfire.net/video/Fan-Typer-vs-Vmax-Astra_196454.htm

http://videos.streetfire.net/video/TyperFan-vs-Astra-Coupe_189588.htm

TaGo
02-01-2010, 18:00
Biz aynı astra ile denemiştik 2-2,5 boy geçiyordu.Fakat bizim typerda toda conta vardı bence normal bir typer (headers,cai,egsoz) k-pro ile aynı giderler.. Sadece K-pro ile 240 olmaz bence 230-232 ancak olur..Rbc felan olursa 240 lar oluyor ;)

abi diorum ya. kproyu bilioruz. Ancak sizler direkt hergün yeni ayarlara gidiosunuz. Ben şimdi 240 hp olmaz desem yorumum afaki olur. Sende doğal olarak olmaz diosun, belki şimdilik olmazdır ;) ama senin aracın, orçunun eski setupu, muharremin SKN de kproyu diğer parçalarla birlikte gördük. muharrem 250 hp leri buldu. Orçun 270hp leri ips egzantriklerle. Senin setuptada dereceli var 260 hp diordun galiba. 250hp ve üzeri tayyar bu araca başlangıçtan 2 boya yakın açabilirse. Top speede kadarda kafa tutar. Ancak başlangıçtan geçemeyen tayyar, ilerde opeli zor yakalar diorum ben.

chiefkadir
02-01-2010, 18:06
abi diorum ya. kproyu bilioruz. Ancak sizler direkt hergün yeni ayarlara gidiosunuz. Ben şimdi 240 hp olmaz desem yorumum afaki olur. Sende doğal olarak olmaz diosun, belki şimdilik olmazdır ;) ama senin aracın, orçunun eski setupu, muharremin SKN de kproyu diğer parçalarla birlikte gördük. muharrem 250 hp leri buldu. Orçun 270hp leri ips egzantriklerle. Senin setuptada dereceli var 260 hp diordun galiba. 250hp ve üzeri tayyar bu araca başlangıçtan 2 boya yakın açabilirse. Top speede kadarda kafa tutar. Ancak başlangıçtan geçemeyen tayyar, ilerde opeli zor yakalar diorum ben.Tarkan sadece k-pro,dc headers,cai,egsoz ile 240hp zor.Birde paşaoğlunda ölçülen araçların hp sine değilde kw sine bakın.
Denizlideki ümitin aracı safe mod.daymış typer ne durumda bilemiyorum ? Biz burda 1100 rakımda 2-3 boy geçildik contalı typer ile denizlide 300-400rakımda typer avantajlı olmalı ..neyse uzun muhabbetine gelince nekadar uzunda basılacak typer uzunda şişen bir araç değil 6.vites 8000dd 255 felan yaparki en güçlü olduğu yerdir..Portekiz vasco videoları uzunda nasıl iyi olduğunun kanıtıdır ;) Bizim araç için 260 demedim çünkü ölçmedik ve ayarda yapmadık henüz bence 250-255 dir dedim eski haline oranla kıyaslayınca :)

TaGo
02-01-2010, 18:18
Kadir abi; rakım farkı konusuna katılıyorum. Heleki yapılacak olan deneme yeri olarak İzmir seçilirse durum dahada tayyar lehine olur. Ancak uzun hakkındaki yorumum şu şekilde. Ben benim calibra ile yaptığım düz yol performansımı biliorum. Rakam vermiyeyim sen yaklaşık olarak biliorsun :) Bertonede aerodinami açısından benim türevim. Kaldıki bende teorik olarak 135-150 hp de fazlası var. Sanırsam güzel top speed denemesi olur. Ancak özellikle 200km sonrası top speede olan yürümede; astrada aerodinami ve tork farkı fazlaca etken olacaktır.

Neyse abicim senle bu konuda tartışmam. ***** çok soruda sorarım sana, bilginede tamah ederim. Nacizane fikrim bu. Sonuçta ne astra geçse ben bişi kazancam nede tayyar. Sadece mümkün olduğunca realiteye bağlı kalarak yorum yapmaya çalışıorum. ;) Buda bazen antipatizanlık olarak algılanıyor.

seko
02-01-2010, 18:46
tago ya katılıyorum 0,26 katsayı uzun 5 ve 300 beygir ile astra coupe uzunda biraz gider :)
orcun un 270 ps lik dynosu varmı onun eksoz sıkıntılı idi 6 ya alınca o yuzden basmazdı diye biliyorum ..

BrakeHorsePower
02-01-2010, 18:50

Rica ederim. Opellerin limitlerini iyi bilirim, honda hakkında da aşağı yukarı bi tahmin de bulunabilirim. Sonuçta denenmiş görülmüş. Keşke atmo olarak aynı kg lerde ve yakın hplerde opeller olsa tr de daha zevkli olacaktır denemeler...

BrakeHorsePower
02-01-2010, 18:58
Biz aynı astra ile denemiştik 2-2,5 boy geçiyordu.Fakat bizim typerda toda conta vardı bence normal bir typer (headers,cai,egsoz) k-pro ile aynı giderler.. Sadece K-pro ile 240 olmaz bence 230-232 ancak olur..Rbc felan olursa 240 lar oluyor ;)

En son denemelerde typer da gözle görülür güç artışı vardı ancak hep 2inci viteste typerın devirlerinde basıldı bunu da hatırlatırım. Hiç 3 te veya 100 le giderken gazlama olmadı, 3üncü viteste basılsa biraz daha fark olurdu. Sonuçta bi de top speed e doğru giderken 0.28-0.27 aerolu bi araçla gazlanıo, astra illa ki daha da önde olacaktır. Ki 4 üncü viteste iii yürümesinin sebeplerinden biri de budur. Dediğim gibi 255hplerde typerla şu anda bayağa zevkli olabilir gidişleri.

orcuns
02-01-2010, 19:22
headers 60 lık ara boru kpro fılıtre 240 ustu cıkan araclar var ben ıdda edıyorum o fark kapanır dıye. konu yıne saptırılmıs fanatıklık degıl astrayada helal olsun dıyımde konu farklı yerlere cekılmesın.

EvrenCan_RS
02-01-2010, 20:39
En son denemelerde typer da gözle görülür güç artışı vardı ancak hep 2inci viteste typerın devirlerinde basıldı bunu da hatırlatırım. Hiç 3 te veya 100 le giderken gazlama olmadı, 3üncü viteste basılsa biraz daha fark olurdu. Sonuçta bi de top speed e doğru giderken 0.28-0.27 aerolu bi araçla gazlanıo, astra illa ki daha da önde olacaktır. Ki 4 üncü viteste iii yürümesinin sebeplerinden biri de budur. Dediğim gibi 255hplerde typerla şu anda bayağa zevkli olabilir gidişleri.İlk denemede conta yoktu koyduğum ikinci videoda sonradan conta yaptık ve biraz daha iyi gitmeye başladı.3.viteste 100km de typerın en avantajlı olduğu yerdir typercılar bilir :) Deneyebilirdik tabiki :) 255hp typer üzer bizim araç o denemelerde 229hp vermişti + 26hp ile çok daha ileri gidecektir ;)
Sonuçta Astraya tebrikler :icon_tup:

emreekin
02-01-2010, 20:50

bende 1600cc deyim :D

Z20LET
02-01-2010, 20:51
her ne kadar su boy kavramlarini sevmesemde, kadir abiye soruyorum ilk denememizde araçtan indikten sonra kaç boy oldu diye sorulduğunda kendisi ne demişti ? bu arada bu denemelerin hepsinde hep 0.8 barda gidiyordum manifoldum catlakti westagate "dın dın :)" diye ses yapiyordu. hatta burda konumda var benim o donemlere ait. bunlar elbette bahane değil zaten neticede geçen yine bendimde demek istediğim o denemelerden sonra siz kpro taktınız bizde turbomuzu deiştirdik.

chiefkadir
02-01-2010, 20:53
Kadir abi; rakım farkı konusuna katılıyorum. Heleki yapılacak olan deneme yeri olarak İzmir seçilirse durum dahada tayyar lehine olur. Ancak uzun hakkındaki yorumum şu şekilde. Ben benim calibra ile yaptığım düz yol performansımı biliorum. Rakam vermiyeyim sen yaklaşık olarak biliorsun :) Bertonede aerodinami açısından benim türevim. Kaldıki bende teorik olarak 135-150 hp de fazlası var. Sanırsam güzel top speed denemesi olur. Ancak özellikle 200km sonrası top speede olan yürümede; astrada aerodinami ve tork farkı fazlaca etken olacaktır.

Neyse abicim senle bu konuda tartışmam. ***** çok soruda sorarım sana, bilginede tamah ederim. Nacizane fikrim bu. Sonuçta ne astra geçse ben bişi kazancam nede tayyar. Sadece mümkün olduğunca realiteye bağlı kalarak yorum yapmaya çalışıorum. ;) Buda bazen antipatizanlık olarak algılanıyor.Estafurullah bro :)
Calibranın aerodan dolayı nası iyi gittiğini let'li calibranın stock hali ile 300km yaptığını iyi bilirim:icon_tup: Astranın (veya herhangi bir turbonun) torkuna gelince uzunda yani 5.vitesde kesicisine yakın devirlerde max.torkunda olamıyacağını hepimiz biliriz :)
250-260 larda yürüyüşlerini görecek yol lazım :D

Z20LET
02-01-2010, 20:54
http://videos.streetfire.net/video/BHP-Vmax-astra-VS-typeR_189233.htm buda diğer videomuz bu arada bakış acilari ne kadar değiştirio :)

chiefkadir
02-01-2010, 20:56
her ne kadar su boy kavramlarini sevmesemde, kadir abiye soruyorum ilk denememizde araçtan indikten sonra kaç boy oldu diye sorulduğunda kendisi ne demişti ? bu arada bu denemelerin hepsinde hep 0.8 barda gidiyordum manifoldum catlakti westagate "dın dın :)" diye ses yapiyordu. hatta burda konumda var benim o donemlere ait. bunlar elbette bahane değil zaten neticede geçen yine bendimde demek istediğim o denemelerden sonra siz kpro taktınız bizde turbomuzu deiştirdik.Benim mütevaziliğim :D Bak 2-3 boy demişim son denemeye evrenin eklediği videodan belli 2boy öndesin ..contasız denemede ise aramıza 3 araba girerdi;)

Şunuda unutmayın kpro 3boy net veriyo fazlasıda var uzunlarda :icon_tup:

Z20LET
02-01-2010, 20:57
2-3 boy dediysen tamam abi :) biz yanlış duymuşuz biz yanlış algılamışız yine.

edit: hehe 2. vitesde bastık bu videoda tc aktif + bunun ilerisi var :)

chiefkadir
02-01-2010, 20:58
2-3 boy dediysen tamam abi :) biz yanlış duymuşuz biz yanlış algılamışız yine.Yok o denemeyi demiyorum son denemeyi diyorum:icon_tup:

emreekin
02-01-2010, 21:00
bide bu turuncu astra 1.4 peaklere çıkıyo ilk basınca sonra 1.0--1.1 cont gidiyo :D geçen hafta bindigimde öyleydi,kıstık demiştiniz yaa ondan sordm?

Z20LET
02-01-2010, 21:00
Neyse gecmis zamanlar icin konusmak yersiz neticede ikimizde denemedik kprodan sonra bende turbo değiştirdikten sonra siz fark kapanir hatta geçeriz diyosunuz bizde 2 boy astra olur diyoruz bu böyle gider. En iyisi veli musait oldugu zaman guzel yuruyen bi kprolu typer ile dener sonucu hepimiz gormus oluruz.

emreekin
02-01-2010, 21:01
:):):) emre maaşallah :):):)

tenk yuuuu :) cümlemize masaallah abi..

Z20LET
02-01-2010, 21:02
bide bu turuncu astra 1.4 peaklere çıkıyo ilk basınca sonra 1.0--1.1 cont gidiyo :D geçen hafta bindigimde öyleydi,kıstık demiştiniz yaa ondan sordm?

1.4 peak atiyor evet zaten bizde 0.9 cont gidiyo demedik. 1.4 u 3500 e kadar hold ediyor daha sonra 0.9 da yuruyor. 1.1 cont gidemez yanlış gormuşsun.

Z20LET
02-01-2010, 21:03
"kısmak" bu arada sadece basincla alakali bi olayda değil biliyosundur sende bu arada.

seko
02-01-2010, 21:04
Estafurullah bro :)
Calibranın aerodan dolayı nası iyi gittiğini let'li calibranın stock hali ile 300km yaptığını iyi bilirim:icon_tup: Astranın (veya herhangi bir turbonun) torkuna gelince uzunda yani 5.vitesde kesicisine yakın devirlerde max.torkunda olamıyacağını hepimiz biliriz :)
250-260 larda yürüyüşlerini görecek yol lazım :D

Abi bu nedir let dedigin alet?
204 beygir 4 ceker calibramı oluyor :)

chiefkadir
Neyse gecmis zamanlar icin konusmak yersiz neticede ikimizde denemedik kprodan sonra bende turbo değiştirdikten sonra siz fark kapanir hatta geçeriz diyosunuz bizde 2 boy astra olur diyoruz bu böyle gider. En iyisi veli musait oldugu zaman guzel yuruyen bi kprolu typer ile dener sonucu hepimiz gormus oluruz.Evet bizimkiler aydınlatıcı olsun amacıyla aşşa yukarı değerler şimdi aynı araçlar olsa çıkar bidaha bakardık olmadığına göre çok takılmayalım ;)
Veli kardeş izmirde dener herhalde bizde seyrederiz çekerlerse:)

emreekin
alah allah bi bidaha binip bakayım..ama eminim 1ile 1.1 arası gibiydi..bi bakayım yine

chiefkadir
02-01-2010, 21:05
Abi bu nedir let dedigin alet?
204 beygir 4 ceker calibramı oluyor :)Evet Calibra turbo 4*4 ;) Let motor kodu C20LET :)

seko
02-01-2010, 21:06
Evet Calibra turbo 4*4 ;) Let motor kodu C20LET :)

Stock 300 vuruyor diyorsun biraz yapınca ne oluyor abi;)

Z20LET
02-01-2010, 21:06
alah allah bi bidaha binip bakayım..ama eminim 1ile 1.1 arası gibiydi..bi bakayım yine

tabikii 1.4den 0.9 a ışınlanmio basinc 1.1 tuttugu 1.2 tuttugu yerlerde var ama cont basinc 0.95.

chiefkadir
02-01-2010, 21:10
Stock 300 vuruyor diyorsun biraz yapınca ne oluyor abi;)Ben gördüğüm arabayı bilirim :) erh erhan içindeydi hatta kaç kez çıkıldı 300 için :) Kadran 260 devire göre hesap ile 296 felan yapıyodu:)

emreekin
02-01-2010, 21:10
tabikii 1.4den 0.9 a ışınlanmio basinc 1.1 tuttugu 1.2 tuttugu yerlerde var ama cont basinc 0.95.

annadım..avans ne durumda? ben denizlinin benzinine hiç güvenmiyorumda

Fbc
02-01-2010, 22:21
Tarkan sadece k-pro,dc headers,cai,egsoz ile 240hp zor.Birde paşaoğlunda ölçülen araçların hp sine değilde kw sine bakın.
Denizlideki ümitin aracı safe mod.daymış typer ne durumda bilemiyorum ? Biz burda 1100 rakımda 2-3 boy geçildik contalı typer ile denizlide 300-400rakımda typer avantajlı olmalı ..neyse uzun muhabbetine gelince nekadar uzunda basılacak typer uzunda şişen bir araç değil 6.vites 8000dd 255 felan yaparki en güçlü olduğu yerdir..Portekiz vasco videoları uzunda nasıl iyi olduğunun kanıtıdır ;) Bizim araç için 260 demedim çünkü ölçmedik ve ayarda yapmadık henüz bence 250-255 dir dedim eski haline oranla kıyaslayınca :)

Hks catback var :)

chiefkadir
02-01-2010, 22:32
Hks catback var :)Headers ? Cai ? varsa ne marka ?

Fbc
02-01-2010, 22:42
dc Headers var, cai su aldığı için sökülü şuan oem duruyor, 100.000e geldi baskısı falan değişicek ıvır zıvırı çok ta söylemedim bahane buluyorsun derler :)

ve353
02-01-2010, 23:09
cihan kardeşim en kısa zamanda sen baskı balatanı degiştir filtrenide tak bende takayım filtreyi bidaha deneyelim önümüzdede araba falan olmasın gerekirse çok geç saatte çıkalım iyice uzayalım bide öyle çekelim birde izmire inş. yolum düşer giderim o zaman beyinli typerlada denerim muhabbet olsun görmüş oluruz sıkıntı olmaz

STP
03-01-2010, 00:00
ER typerla denencek denılen astra nedır? 450 hp varmı? Bahsi geçen siyah astra coupenin videosu varmı ? varsa kimlerle yürümüş ?

emreekin
03-01-2010, 02:09
cihan kardeşim en kısa zamanda sen baskı balatanı degiştir filtrenide tak bende takayım filtreyi bidaha deneyelim önümüzdede araba falan olmasın gerekirse çok geç saatte çıkalım iyice uzayalım bide öyle çekelim birde izmire inş. yolum düşer giderim o zaman beyinli typerlada denerim muhabbet olsun görmüş oluruz sıkıntı olmaz

deneyelim cnm bnm..deneyelim :D

Rstmania
03-01-2010, 12:20
ER typerla denencek denılen astra nedır? 450 hp varmı? Bahsi geçen siyah astra coupenin videosu varmı ? varsa kimlerle yürümüş ?

449 hp, Videosu yok, kimseyle de yürümemiş. Şimdi ne olacak? :D

BrakeHorsePower
03-01-2010, 12:32

bro sen de durup durup hep aynı şeyleri yazıon hea, geçen sene de aynı muhabet geçmişti, videolarımız var. Denemelerimiz de oldu ankara da. Hatta msn de de konuşmuştuk. youtube da arayan bulur videoları. Vmaxın geliştirdiği yeni emme manifoldu ve ekzantriklerle 1.8 bar da gt3076yla 500hp üzerine hedefliyoruz şu anda. Bahar gibi inşalla bi istanbul yapacaz yine savaş ustaya iş düşecek ufak tefek ayarlamalarla bakalım nasıl bi sonuç çıkaracaz. Hedef gt3076yla hydrualic iticilerle 500hp üzeri, almanya da şu anda 516hp alındı aynı setupla bakcaz tr de neler çıkaracaz.

BrakeHorsePower
03-01-2010, 12:34
Ben gördüğüm arabayı bilirim :) erh erhan içindeydi hatta kaç kez çıkıldı 300 için :) Kadran 260 devire göre hesap ile 296 felan yapıyodu:)

Calibraların kadranklarına çok takılmamak lazım abartı fazla gösterio stock calibra düzlükte 255-260km/h yi yapabilen bi araç, yokuş aşağı 270 km yapar. Aerosu gerçekten çok iii bi araç.

orcuns
03-01-2010, 12:36
deneyelim cnm bnm..deneyelim :D

hımmm.....

seko
03-01-2010, 12:39
Calibraların kadranklarına çok takılmamak lazım abartı fazla gösterio stock calibra düzlükte 255-260km/h yi yapabilen bi araç, yokuş aşağı 270 km yapar. Aerosu gerçekten çok iii bi araç.

Bende cok merak ettim 4 ceker 204 beygir arac nasıl 300 yapar diye :D
270 bile cok iyi hız eger gercek son hız ise bu arada son vitesleri amma uzunmus 300 lere kadar dayıyor kesicide teorik olarak :icon_tup:

BrakeHorsePower
03-01-2010, 12:40
İlk denemede conta yoktu koyduğum ikinci videoda sonradan conta yaptık ve biraz daha iyi gitmeye başladı.3.viteste 100km de typerın en avantajlı olduğu yerdir typercılar bilir :) Deneyebilirdik tabiki :) 255hp typer üzer bizim araç o denemelerde 229hp vermişti + 26hp ile çok daha ileri gidecektir ;)
Sonuçta Astraya tebrikler :icon_tup:

100 den sonra astra bertone nin de en iyi olduğu yer kullananlar bilir;) 255hp typer gerçekten güsel gider. kg- hp de de avantajlı olur...

seko
03-01-2010, 12:43
astra coupe 1150 kg degilmi yaw 1350 yazılmıs bazı yerlede ??

BrakeHorsePower
03-01-2010, 12:45

1.4 overboost yapıo evet, normalde 1.6 overboostta yapıodu bu setupla overboostu kıstık, ayrıca 1.4 den 1.3,1.2, 1.1, 1.0 ve 0.95 hold a kadar devam eder. 5000den sonra 1 bardan az biraz aşağı düşer 0.95 gibi gider. Doğal olarak cont boost tam olarak aracın kesiciye kadar gittiği boost. İstenirse bu 1.1 hold e ayarlanır ama çok sters olacaktır motor üzerinde ve turbo üzerinde. Ayrıca sıcak üfler turbo kapasitesi max. 1 bar. Umarım beğenmişsindir yürüyüşünü küçük turboyla lag siz ve zevkli bi şekilde yol alıo, ekzantrik eklenirse bi 15hp gideri daha var bu turboyla aynı boostta.

BrakeHorsePower
03-01-2010, 12:46
astra coupe 1150 kg degilmi yaw 1350 yazılmıs bazı yerlede ??

1345 kg, keşke 1150kg olsa;)

BrakeHorsePower
03-01-2010, 12:47
annadım..avans ne durumda? ben denizlinin benzinine hiç güvenmiyorumda

Şu anda 95 oktanla bile güvenli bi şekilde yol alabilir veli.

F22raptor
03-01-2010, 13:10

Açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler...:):)...muhteşem bir aracınız var ...kazasız belasız sürüşler dilerim...

BrakeHorsePower
03-01-2010, 13:17
Açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler...:):)...muhteşem bir aracınız var ...kazasız belasız sürüşler dilerim...

Rica ederim...sağ ol iyi dileklerin için

chiefkadir
03-01-2010, 13:38
Bende cok merak ettim 4 ceker 204 beygir arac nasıl 300 yapar diye :D
270 bile cok iyi hız eger gercek son hız ise bu arada son vitesleri amma uzunmus 300 lere kadar dayıyor kesicide teorik olarak :icon_tup:Kadranları 260 da bıtıyo epeyde aşşa ınıyo bız 300 olarak bıraz abartmışız Cıh den hesabı yaptım 285km/ yapıyo 6.vıtes kesıcıye gırdığını ıyı hatırlıyorum :)

http://img502.imageshack.us/img502/8042/cali.png

astra coupe 1150 kg degilmi yaw 1350 yazılmıs bazı yerlede ??Bendekı otohaber lıstesınde 1260kg gozukuyo ;)
http://img300.imageshack.us/img300/3919/astra.png

Rstmania
03-01-2010, 13:56
Abi şu listeyi upload eder misin?

Güzel bir şeye benziyor...

chiefkadir
03-01-2010, 14:03
Abi şu listeyi upload eder misin?

Güzel bir şeye benziyor...msn eklede ordan atam chiefkadir@hotmail.com

emreekin
03-01-2010, 16:14
1.4 overboost yapıo evet, normalde 1.6 overboostta yapıodu bu setupla overboostu kıstık, ayrıca 1.4 den 1.3,1.2, 1.1, 1.0 ve 0.95 hold a kadar devam eder. 5000den sonra 1 bardan az biraz aşağı düşer 0.95 gibi gider. Doğal olarak cont boost tam olarak aracın kesiciye kadar gittiği boost. İstenirse bu 1.1 hold e ayarlanır ama çok sters olacaktır motor üzerinde ve turbo üzerinde. Ayrıca sıcak üfler turbo kapasitesi max. 1 bar. Umarım beğenmişsindir yürüyüşünü küçük turboyla lag siz ve zevkli bi şekilde yol alıo, ekzantrik eklenirse bi 15hp gideri daha var bu turboyla aynı boostta.

masaallah masaallah..ciddi begendm hiç lag yok gerçekten..masaallah tekrar

seko
03-01-2010, 17:18
Kadranları 260 da bıtıyo epeyde aşşa ınıyo bız 300 olarak bıraz abartmışız Cıh den hesabı yaptım 285km/ yapıyo 6.vıtes kesıcıye gırdığını ıyı hatırlıyorum :)

Bendekı otohaber lıstesınde 1260kg gozukuyo ;)

Abi 6 ileri imiş ben 5 sandım :D
2.2 lt autoshow da 1100 kusurkg diyor bir hata var 1350 deniyr turbo icinde..
http://www.autoshow.com.tr/apps/oto_test.app/oto_test.php/0/290/OPEL

Bülent76
03-01-2010, 17:25
Abi 6 ileri imiş ben 5 sandım :D
2.2 lt autoshow da 1100 kusurkg diyor bir hata var 1350 deniyr turbo icinde..
http://www.autoshow.com.tr/apps/oto_test.app/oto_test.php/0/290/OPEL

1100 küsur kg olanları 2,2 lt 147 hp olanları sanırım.

BrakeHorsePower
03-01-2010, 20:26
Kadranları 260 da bıtıyo epeyde aşşa ınıyo bız 300 olarak bıraz abartmışız Cıh den hesabı yaptım 285km/ yapıyo 6.vıtes kesıcıye gırdığını ıyı hatırlıyorum :)

Bendekı otohaber lıstesınde 1260kg gozukuyo ;)

otohaber?? saçmalık. Bi çok verdikleri değerler yannış zaten. araç 1345kg. daha güvenilir bir link. http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=75240 artı olarak sadece linke göre deil, her yerde gerçek kg sini 1345kg olarak görürsünüz. 300km/h fazla evet belki 280 vs olabilir. Aerosu mükemmel bi araçtır.

ve353
03-01-2010, 20:43
emre kardeşim senle denerim derim denedim sen niye karışıp duruyorsun sen git gt30lu arabalarla dene mesela turbo civicle hocanın izmirdeki :)

chiefkadir
03-01-2010, 20:53
Güsel deneme olmuş, tüm araçlara maşalla. Zaten karşılaştırmalar bölümüne konu açıldığı zmanda bizim tarafımızdan yapılmış k04lü astra nın ep3 ü geçeceğini belirtmiştim açıkça. Sonuçta bunu görmüş olduk tekrardan. Ep3 kpro vs konursa iddialo olacaktır. Araçları karşılaştırırken turbo-turbo atmo-atmo olayına katılmıyorum. Çünkü kg-hp olayına bakmak lazım. Astra coupe turbo 1345kg, ep3 typer 1160kg galiba? Stockta 2 si de 200hplerde(tr ye gelen astralar192hp), arada bayağa kg avantajı var ....Senin link verdiğin site doğru yazmış typerda 1270kg dur .astra ile aralarında 75kilo var:icon_tup:

BrakeHorsePower
03-01-2010, 20:57
typer ın kg sini tam bilemem. Benim araç kantar da 1360kg gelmişti. Müsait zamanda çıkartır tekrardan foto koyarım, sizde öyle yapın bence. Ya da vardır typer ı tartıran. söylerse biz de bilmiş oluruz. kg sini... Ama otohaber kesinlikle yannış astra için diğer güvenilir yerlerde de hep bakabilirsin 1345kg. Keşke 1260-1160kg olsa astra...

emreekin
03-01-2010, 21:58
emre kardeşim senle denerim derim denedim sen niye karışıp duruyorsun sen git gt30lu arabalarla dene mesela turbo civicle hocanın izmirdeki :)

velicim ortalık karıştırdıgım yok.karıştıgım bişeyde yok,cihanın arabası bnm arabam,bnm arabam onun aarabası,biz öle kardeşiz..sadece deneriz görürüz diyorum,geçeriz ederiz demiyorumki..bende merak ediyorum çünkü..ben hocayla hep denerim.denedimde.yine denicem..turbosu benden büyük gerçi ama olsun sorun degil,bahane degil,hee bide vtecdi dimi o,yine sorun degil,bahanede degil.geçti beni yine sorun degil..ben VTH lada denerim merak etme...ama nedense sen herşeyi çok ciddiye alıyosun bunu anlamıyorum :)

erh
03-01-2010, 22:07
Std calibra turboyla birkac kere yokus assagı 6. viteste devir kesiciye girmiştik.. kadranı saymaya gerek yok zaten 260 ta bitiyo kadran. devir ve vites oranı hesabı yapıldıgında 300 e yaklastıgı goruluyor aracın nerdeyse... Top speedde gercekten iddialı..

Z20LET
03-01-2010, 22:26
Senin link verdiğin site doğru yazmış typerda 1270kg dur .astra ile aralarında 75kilo var:icon_tup:

fn2 de 1500 varmi abi :D ?

chiefkadir
03-01-2010, 22:54
fn2 de 1500 varmi abi :D ?Siteyi siz buldunuz bro :D Gerçi bendede 1270 diyo ep3 için..bende bir kantar yapacam..
Fn2 ye bakmak lazım ;)

seko
03-01-2010, 23:23
Std calibra turboyla birkac kere yokus assagı 6. viteste devir kesiciye girmiştik.. kadranı saymaya gerek yok zaten 260 ta bitiyo kadran. devir ve vites oranı hesabı yapıldıgında 300 e yaklastıgı goruluyor aracın nerdeyse... Top speedde gercekten iddialı..

nasıl bir yokus o ole yaw hey masallah:icon_tup:
285 yapmıssınız lastikler ile oynamadıysanız:icon_tup:

TaGo
04-01-2010, 12:03
Yok seko rahat yapıo, yokuştan biraz faydalanıo sadece.

ben 150 hp lik versyonla bile, yokuşsuz 250km lere doğru yol alıorum. İbrede değil reel 250 ;)

ve353
04-01-2010, 12:06
emre kardeşim cihan bişey yazmış bende ona cevap yazıyorum buna sen cevap veriyorsun ben buna kızıyorum neyse baskı balata degiştirsin filtre taksın gene deneriz sorun degil hocanın turbosu seninkine göre büyükse senin turbo da benimkine göre baya baya büyük + senin kiloda çok az ya neyse bende denedim senle olay bitti bu arada cihanla gayet iyi cevap yazabiliyor senin yazmana gerek yok kardeşim

Fbc
04-01-2010, 16:02
Gene ben dahil oldum :) ben chefe yazdım o alınsın ya sonunda da belirttim yazmak istemiyorum bahane derler diye sadece neler olduğunu sordu, ondan geçildim diyen yokki :)

Almanci Tane-R
04-01-2010, 16:40
.Faorumdan takip ettiğim kadarıyla fn2 sahibi şahsiyet astra turbo satıldıktan sonra baya hırs yapmış ve astra turbonun eski videolarını olur olmaz her siteye koymuş...arama motoruna astra turbo yazıyosunuz direk bu gerçeği yansıtnmayan 2 video çıkıyo karşıma...fn2 sahibini kınıyorum...adam gibi adam arkadaşına yapmaz bunu demekki var bir acısı...sonra köşe bucak kaçıyo kaçması normal o da biliyo yaptığı ayıbı...sonra yazıyo hayırlı işlerim var falan hadi ordan çıksana bahane uydurma adam kaç gündür deneyelim diyo ...astra sahibi hırs yapıyomuş diye yazılıyo yapar tabii bunca şeyden sonra gidip araba almış çağırıyo delikanli gibi anlından öpüyorum onu...helel olsun....nerde karşısına çıkacak??????fn2...velicim merak etme buluruz fn2 istemediğin kadar fn2 adam gibi dener koyarsın sende videoları ama dostça delikanlı adam gibi.....

f22 misin yer ucağımısın allah aşkına sen kimsin benim hakkımda böyle yorum yapabiliyorsun? beni tanıyormusun. bak f22 ben veli ile sorunlarımızı hal ettim. veli ile ben ikimizde 30 yaşındayız.
ben kimseyi araya sokmam kendim oturur kendisi ile konuşur sorunlarımızı çözerim. sana ne oluyor niye heyecanlandın bu kadar anlamış değilim???
sen oradan burdan zıplıyorsun anlamış değilim. süpriz yumurtasın yoksa
dediğim gibi kendisi ile de konuştuk ben veli ile deniyeceğim hiç sorun değil. gecilsem de umrumda değil. gecerse tebrik eder gecerim. olay sadece videoysa ben ikimizin videosunu ceker ben kendi elimle ona veririm.
gerci esas benim denediğim araç şu an sende. senin ellerinde sen kullanıyorsun.
ama bu konuda senin varsa icinde kalan bişey. icini acıtıyorsa.
madem bu kadar delikanlımısın gibi ifadeler yazıyorsun bana.
delikanlılık konusunda oralardan ders veriyorsun, meydan okuyorsun tanımadığın bilmediğin insana
hadi bakalım sen delikanlı ol. çık gel denizliye...
ben burdayım...
her zaman deneriz...

ve353
04-01-2010, 20:15
cihan kardeşim tamam biliyorum ona yazdıgını ben de sana yazdım içinde kaldıysa tekrar deneriz diye ama emre ekin bana cevap yazıyor sen varken ondan :( neyse burlardayız hepimiz ayar ederiz

F22raptor
04-01-2010, 20:31
f22 misin yer ucağımısın allah aşkına sen kimsin benim hakkımda böyle yorum yapabiliyorsun? beni tanıyormusun. bak f22 ben veli ile sorunlarımızı hal ettim. veli ile ben ikimizde 30 yaşındayız.
ben kimseyi araya sokmam kendim oturur kendisi ile konuşur sorunlarımızı çözerim. sana ne oluyor niye heyecanlandın bu kadar anlamış değilim???
sen oradan burdan zıplıyorsun anlamış değilim. süpriz yumurtasın yoksa
dediğim gibi kendisi ile de konuştuk ben veli ile deniyeceğim hiç sorun değil. gecilsem de umrumda değil. gecerse tebrik eder gecerim. olay sadece videoysa ben ikimizin videosunu ceker ben kendi elimle ona veririm.
gerci esas benim denediğim araç şu an sende. senin ellerinde sen kullanıyorsun.
ama bu konuda senin varsa icinde kalan bişey. icini acıtıyorsa.
madem bu kadar delikanlımısın gibi ifadeler yazıyorsun bana.
delikanlılık konusunda oralardan ders veriyorsun, meydan okuyorsun tanımadığın bilmediğin insana
hadi bakalım sen delikanlı ol. çık gel denizliye...
ben burdayım...
her zaman deneriz...
:) Tamam anlaştık ...ben sana söyledim sen bana söyledin fazla kırıcı olmayalım artık...en kısa zamanda Denizlideyim ...yalnız kırmızı astrayı Veli kullanacak arar söylerim ben ona kabul edecektir...araba aldığım gibi daha anahtar değmedi çok şükür istediğin yere gösterip kontrol ettirme hakkını veriyorum sana...geleceğim günü kesin bildiricem sana çok uzatmıyıcam ***** anlayışlı ol iş güç...

Almanci Tane-R
04-01-2010, 21:01
:) Tamam anlaştık ...ben sana söyledim sen bana söyledin fazla kırıcı olmayalım artık...en kısa zamanda Denizlideyim ...yalnız kırmızı astrayı Veli kullanacak arar söylerim ben ona kabul edecektir...araba aldığım gibi daha anahtar değmedi çok şükür istediğin yere gösterip kontrol ettirme hakkını veriyorum sana...geleceğim günü kesin bildiricem sana çok uzatmıyıcam ***** anlayışlı ol iş güç...

tamam her zaman beklerim. buyur gel ;)

chare
04-01-2010, 21:18
allah aşkına typer atmosferik astra turbo besleme. nasıl bi deneme bu şaşırıyorum. bi denesenize turbolu typer la ??? bak hulk var k20 turbo motor. ozaman belli olur astramı typer mı ????? turboya turbo ?? YADA TURBO Bİ 1.6 yada 1.8 vti ile??? yada çıkarın o güzel astranın üzerinden turboyu eşit bi deneme olsun:D

Schumi
04-01-2010, 21:49
allah aşkına typer atmosferik astra turbo besleme. nasıl bi deneme bu şaşırıyorum. bi denesenize turbolu typer la ??? bak hulk var k20 turbo motor. ozaman belli olur astramı typer mı ????? turboya turbo ?? YADA TURBO Bİ 1.6 yada 1.8 vti ile??? yada çıkarın o güzel astranın üzerinden turboyu eşit bi deneme olsun:D

Tabi haklısın. Bütün denemeler aynı vites sayısı (5-6), aynı hacim, aynı tip (atmosferik, turbo/sc) ve hatta aynı karoser tipi (hb,sedan,sw) araçlar arasında yapılmalı. :) Ama neden ve hangi sebepten yada nerede yazıyo bu kural bilmiyorum.

EvrenCan_RS
04-01-2010, 21:58

Hulk,ER Tayyar vb.onlar ayrı bir dünya... Hp kg dengesi olarak,astranın K20 atmo ile denemesi daha dengeli ve keyifli ... K20 yide bundan seviyorum ya:D

Z20LET
04-01-2010, 22:50
turbo diyince millet en az 400 hp sanıyor sanırım. 1.4 lerdede turbo var onlarla deneyelim o zaman ? typer atmo olarak zaten basarılı bir araba inkar edilemez bir gerçek. maddi imkanlar ve bilgi olduktan sonra her araba yürür ornekleride mevcut zaten. onemli olan arabalar konusunda fanatiklik yapmamak. bugun opel kullanıyoruz yarın bellimi olur honda kullanırız. ayni şey hondaci arkadaslar icinde geçerli. kadir abi ornek sen astra gsi varken hondalarla yuruyorum vs.. diyordun. Tabikii typera turbo vs takinca daha iyi yuruyecektir. sonucta yine maddi imkan ve bilgi gerekli. opel veya x bir baska markada yukleyince otomatikman typer turbo ile yuruyebilir kıvama gelicektir. herkezin kafasinda turbo typer işin son noktasi gibi goruyor. alakasi yok typer hafifliği ve motor verimi sayesinde ön planda. ama opel olsun veya baska bir marka araba olsun hafif değil ama motor verimliliği bana göre aynı. hatta bir kac arabanin tork/hp orantisi daha saglikli.

chiefkadir
04-01-2010, 23:06
Haklısın umit ama typer hafif sayılmaz ..boyle konulardada yaz yaz bitmez :)

emreekin
05-01-2010, 02:34
cihan kardeşim tamam biliyorum ona yazdıgını ben de sana yazdım içinde kaldıysa tekrar deneriz diye ama emre ekin bana cevap yazıyor sen varken ondan :( neyse burlardayız hepimiz ayar ederiz

yaa veli bişey sorcam..haa ben yazmışım deneyelim die haa cihan.ne farkeder.tamam araba onun.haklısın.bana laf düşmez ama dediysem nolcak yaaa.şu ufacık şehirde her saniye yanyanayız,beraberiz.bunu nie büyütüyosun onu anlamadım sadece...o kadar yazının içinden bnmkine nie takıldın.gülerek demişim bide deneriz velicim deneriz die....full t..şşk yaptıgımıda biliyosun..neyse uzatmaya gerek yok...

ve353
05-01-2010, 10:52
:) anladın kardeşim derdimi sen araba cihanın sen karışma yani ben cihan a yazdım o da cvp yazdı senin karışmanın anlamı yok yani bende buna kızdım sadece neyse konuşuruz yüzyüze sonra gerek yok ...