PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PTT kargo sorunsalı :/

.::EmrE::.
31-12-2009, 18:38
Sahibinden'de you_cat ( 7 ) nickli Gökhan Sertbaş isimli üye'ye sahibinden.com üzerinden satışa cıkardıgım 18742139 ilan kodlu laptopu kendisine PTT kargo ile "kapıda öde" kullanmak şartı ile gönderdim. (Ancak GET kullanmadım.) Kendisi ürünün çok hor kullanılmış olduğunu,yıprandığını belirterek ürünü almaktan vazgeçtiğini,kargoyu geri gönderdiğini ayrıca kargo ücretini de karşıladığını bildirdi,ancak PTT kargo ile görüştüğümde bana kargo için kimsenin gelmediğini,paketin açılmamış olduğunu veya geri gönderim talebinde bulunulmadığını söylediler. Geri gönderim istediğim de ise alıcının onaylaması gerektiğini veya 10 gün sonra otomatik olarak geri gönderim yapılacağını söylüyorlar,fakat bu kadar süre beklemek istemiyorum.

Alıcıya ulaşabilmiş değilim,hiçbir telefonuma veya mesajıma cevap vermiyor..

Kargonun geri gönderilmesi için ne yapmak gerekiyor PTT kapıda öde kullanan arkadaşlar bilirler belki? 10 gün beklemek istemiyorum :(

DoDo_hamann
31-12-2009, 18:41
Alıcı telefonuna ve mesajlara cevap vermiyorsa demekki alıcıda bir yalan var, doğrumudur?
Kargoyu geri gönderen, ödemesini yapan kişi telefonuna neden bakmaz?

31-12-2009, 18:47
Alıcı telefonuna ve mesajlara cevap vermiyorsa demekki alıcıda bir yalan var, doğrumudur?
Kargoyu geri gönderen, ödemesini yapan kişi telefonuna neden bakmaz?

Yalan olduğu aşikar zaten...Büyük ihtimalle almaktan vazgeçip böyle bir mazeret uydurdu.

F.A.T.İ.H
31-12-2009, 18:48
Geçenlerde bende ptt kapıda ödemeli kargo ile göndercektim vazgeçtim.En iyisi havaleyle önce para hesabına yatcak sonra kargoya verceksin...

mrtngn
31-12-2009, 18:57
Alıcı onay vermeden geri gelmez diye biliyorum bende ama tam emin değilim..Babam geldiginde tam oalrak öğrenirim yazarım buraya..

Ayrıca elinizde barkod numarası var ise, kii vardır onu ptt'nin sitesinden sorgulayın tam olarak nerde alıcı geri göndermişmi ne yapmış ona bi bakın derim..

YEY®
31-12-2009, 19:00
Ptt bu işi beceremiyor.Kargo firmalarının seviyesine gelemediler maalesef..

31-12-2009, 19:02
Alıcı onay vermeden geri gelmez diye biliyorum bende ama tam emin değilim..Babam geldiginde tam oalrak öğrenirim yazarım buraya..

Ayrıca elinizde barkod numarası var ise, kii vardır onu ptt'nin sitesinden sorgulayın tam olarak nerde alıcı geri göndermişmi ne yapmış ona bi bakın derim..

Baktım hala Kilis şubede görünüyor.

mrtngn
31-12-2009, 19:12
Simdi adam bu kargoyu önce teslim alıp,ondan sonra subeye gerimi veriyor..

Geri verdim diyo ama onay vermemiş:beuj: Geri gönderilmesini istedigi seye nasıl onay vermicek...

Alıcı aklı sıra biseyler ceviriyo sanırım..Acayip bi durum

31-12-2009, 19:19
Simdi adam bu kargoyu önce teslim alıp,ondan sonra subeye gerimi veriyor..

Geri verdim diyo ama onay vermemiş:beuj: Geri gönderilmesini istedigi seye nasıl onay vermicek...

Alıcı aklı sıra biseyler ceviriyo sanırım..Acayip bi durum

Yok , hiç teslim almadan vazgeçti almaktan...kargo geldiği gibi şubede duruyormuş.
Geri gönderiyorum dedi bana ama öyle bir onay almadık diyor PTT doğal olarak.

chevy_Boy
31-12-2009, 19:36
Ptt bu işi beceremiyor.Kargo firmalarının seviyesine gelemediler maalesef..

:icon_tup::icon_tup:

kesinlikle beceremiyorlar. gittigidiyordan mp3 player almıştım ptt kargo ile gönderdi satıcı. kargonun geldiği gün evde değildim kapıya uğradıklarına dair kağıt bırakmışlar.üstünde birşey yazıyor ama ne ben ne de ptt kargo büro yetkilisi ne oldugunu çözemedik :D:D 1 hafta sonra aslında kargonun ptt kargoda değil aps de oldugu anlaşıldı şans eseri :D

olcay_bora
31-12-2009, 19:40
hemen hemen her gün gönderim yapyorum birilerine parça satıyorum ama bir kez bile öle yok kapıa ödeme fln yapmadım ya get vs.. yada havale yatar ondan sonra gönderirim ptt ile de çalışmam

aqustic
31-12-2009, 21:44
Ben ptt ile çalışıyorum.Bugune kadar sadece bi defa sorun yaşadım.Onun dışında problem olmadı.Kapıda ödeme sistemi güzel.Bu siteden çok kişiye ptt kargo ile kapıda ödemeyle satışım oldu.Ancak kargo bazen 2 günde falan gidiyor.Dezavantajı bu.
Avantajı ise koca koliyi 4TL'ye yolluyor.Havale ücreti 1 TL kesiyor.
Yurtiçi kargo ile kapıda ödeme yaptırcaktım ama firmam olması gerekiyormuş.Üstelik 4,5TL kargo ücretinden hariç havale ücreti satıcıdan kesiyorlar.Tabi 100 TL'yi geçinde bu kesinti biraz daha artıyor.PTT kargoda 500 TL'ye kadar 1 TL kesiyor olması lazım.

Yaklaşık 2 ay önce yine aynı şekılde birine bir devre sattım.Nasıl olduysa malı almamış.Telefonda da söylemedi.Ben de aramadım.Özel mesajla sordum.Almaktan vazgeçtigini söyledi.Yaklaşık 2 hafta sonra mal geri geldi bana.Ve 1 TL ücret aldılar benden.

Ama tabi burda zoruma giden şey almaktan vazgeçtigini dürüstçe söylememesi oluyor.Tamam o an eli dar olabilir.Aniden paraya ihtiyacı oldugu için vazgeçebilir.Bunlar artık şu kriz ortamında dogal şeyler.Bunu medeni bi şekılde özür dileyerek açıklasa problem yok.Sonra bekle babam bekle...

erh
31-12-2009, 21:51
ya ne işin var emre böle abidik gubidik şeylerle yaa.. guvenmiyosa almasın adam. alıcı parayı gonderir satıcı malı gonderir.. mala da oncesinde alıcı bakar baktırır. bu kadardır bu iş.. begenmeyen gitsin sıfırını alsın.

ecthelion
31-12-2009, 22:08
kilis :) yorum yapmiyim ben

01-01-2010, 11:31
Bugun tatil diye midir bilmiorum ama takip formuna girince internetten hiçbir bilgi çıkmıyo :S

mgnPower
01-01-2010, 11:36
mesai saatleri haricinde internet sitesinidemi kapatiyorlar acep :D

Low-Rider
02-01-2010, 10:44
Alakasız ama ptt ile kargom geldi şimdi soriyim.

Amerikadan paketim geldi , eleman paketi verirken 2tl istedi , gümrükten çıktığı içinmi ne alınıyor dedi ama önceki kargolarımda böyle bir ücret talep edilmemişti.

Neyse , kağıdı imzalarken baktım benim ismimin adres bölümünde 2tl yazıyor.Kağıtta yazanlara baktım kimisinde adres yazarken kimisinin adres bölümünde 2tl yazıyor.

Var mı böyle birşey?

TarikS
02-01-2010, 15:24
Alakasız ama ptt ile kargom geldi şimdi soriyim.

Amerikadan paketim geldi , eleman paketi verirken 2tl istedi , gümrükten çıktığı içinmi ne alınıyor dedi ama önceki kargolarımda böyle bir ücret talep edilmemişti.

Neyse , kağıdı imzalarken baktım benim ismimin adres bölümünde 2tl yazıyor.Kağıtta yazanlara baktım kimisinde adres yazarken kimisinin adres bölümünde 2tl yazıyor.

Var mı böyle birşey?

benden de 1-1.5 sene once falan sanirim ilk Amerika'dan siparisimde 2 TL almislardi gumruk masrafi olarak demislerdi yanlis hatirlamiyorsam.. Sonrasinda nereden siparis edersem edeyim bir para almadilar..

Juggernaut
02-01-2010, 15:28
Bugüne kadarki bütün kargolarımda 2tl verdim ben.Taşıma ücreti olarak alıyolar diye biliyorum.