PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Immobilizer sorunu

Vtec-SEDAN
01-01-2010, 12:30
Benim aracın anahtarının sustası arızalı olduğu için yeni sustalı taktım. Pilini falan hiç sökmeden tekrar birleştirip eski haline getirdim yani ön parçasını yenilemiş oldum anahtarın.

İçindeki chipi falan aynen duruyor onunla ilgili bir oynama yada deforme olmadı. Şu anda arabanın kapıları açılıyor, kilitleniyor bütün işlevlerini eskisi gibi yapıyor ancak arabam çalışmıyor.

Göstergede immobilizer hatası veriyor ve araç çalışmıyor. Çok fazla kurcalamadım dün akşam bir kaç kişiye danıştıktan sonra aracı o halde bıraktım, bekliyor.

Daha önce başına gelen yada bu işlerden anlayan iyi bir usta veya ustaya gereksinim kalmadan kodlama yapabileceğim kolay bir durum varsa tecrübeli arkadaşlardan rica ediyorum.

Aracı bilmeyenler için 99 audi a3.

türker42
01-01-2010, 12:39
tam böyle değilde buna benzer bir durum başıma gelmişti, fakat ben aracın kapılarını bile açamamıştım. Arkadaşımın bir tanesi açma tuşuna 1-2 dk basılı tut dedi, denedim sorun çözülmüştü. Belki yararı olur diye yazdım kolay gelsin

Vtec-SEDAN
01-01-2010, 12:41
tam böyle değilde buna benzer bir durum başıma gelmişti, fakat ben aracın kapılarını bile açamamıştım. Arkadaşımın bir tanesi açma tuşuna 1-2 dk basılı tut dedi, denedim sorun çözülmüştü. Belki yararı olur diye yazdım kolay gelsin

açma tuşuna basılı tut, kapama tuşuna basılı tut bunların bir kısmını biraz denedim.. tekrar sakin kafa ile bir kaç bilgi okudum netden deneyecem ama teşekkürler.

ukku
01-01-2010, 12:55
anahtar kontağa takılıyken ve kontak açıkken olmak üzere basılı tutma olaylarını tekrar deneyebilirsin..
olmadı bi süre bekle, tekrar dene.. (tecrübeyle sabit :D)

ömerve
01-01-2010, 14:33
Akünün eksi kutup başını çıkarıp biraz bekleyin,deneyin belki çalışabilir.

Vtec-SEDAN
01-01-2010, 19:25
iyi bir tanıdık usta saolsun halletti... eski chip değişti ve yenisi takıldı miss gibi oldu..

jdm-fuat
01-01-2010, 19:32
kumandayı dusurduysen chip sıkıntı cıkarmıs olabilir abi gecmıs olsun makınada kodlama yaparakda calıstırabilirdiniz belki gecmıs olsun

Vtec-SEDAN
01-01-2010, 19:35
düşürmekten ziyade sustası bozuktu benim anahtarın ve başka bir anahtarın sustasını değiştirdim ondan sonra oldu. aslında chip e hic dokunmadım bişi yapmadım ama bir arıza oluştu demekki

makinada kodlama yaptık ama yemedi güvenlik kodu ile birlikte yeni chip ile düzeldi.

jdm-fuat
01-01-2010, 19:57
anladım abi kaliteli guvenlık sıstemli araclar bıraz ugrastırıyor böyle ozellıkle almanlar fransız olsa 2 dk kendınde hallederdin :D

3rk4n
01-01-2010, 20:04
Abi focuslarda falan 6 kere kontak açıp kapatıyorsun öyle bişidir kontak açkapa 5 10 kere kalibrasyon istiyordur dene bakem.

Vtec-SEDAN
01-01-2010, 21:17
Abi focuslarda falan 6 kere kontak açıp kapatıyorsun öyle bişidir kontak açkapa 5 10 kere kalibrasyon istiyordur dene bakem.

yukarıda yazdım erkanım hallettik kardeşim saol :)