PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikteyiz.com

KVC S3
03-01-2010, 12:04
ADMIN'i bir tanıdığım olan siteyi paylaşmak istedim..Gazlayanlar sakata gelebilir:D

NOT: Anasayfadaki videoyu muhakkak izleyin...

SİTENİN TANITIM YAZISIdır...

Trafikteyiz.com, sınıfında Türkiye'de ve Dünya'da ilk proje olma özelliği taşıyor. Projenin amacı, 70 milyon trafik müfettişi yaratarak, trafik sorununa karşı duyarlılığı arttırarak bir oto-kontrol mekanizması oluşturmak. Trafikteyiz.com üzerinden tüm ihbarlarınız ücretsiz olarak araç sahibi kişi ya da firmalara iletilecek, ayrıca gerekli durumlarda ilgili kişi ya da kurumlar sizinle irtibata geçebilecek. Her yıl binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz trafik kazalarını önlemede küçük bile olsa bir payımız olursa görevimizi tam olarak yapmış sayılırız. Lütfen siz de duyarlı olun. Gözünüzü dört açın

www.trafikteyiz.com

overblack
03-01-2010, 12:45
nedir bu ispiyon sitesimi :D ispiyonluyorum.com...

_sinan_
03-01-2010, 12:45
hayırlı olsun hocam ama böyle bi site vardı daha önceden , hatalı plakaları bildiriyodun hatta resmini veya videosunu koyuyodun , yani dünyada veya türkiyede ilk değil , yinede hayırlı olsun ,bide anasayfadaki video can sıkıcı moral bozuyo :/

elpadre
03-01-2010, 12:48
bızler ıcın sıkıntı yaratabılır

Quantum
03-01-2010, 12:57
bızler ıcın sıkıntı yaratabılır

ne için sıkıntı yaratsın?
arabanı düzgün kullandığın sürece kimden ya da neyden çekiniyorsun ki

trafik magandaları için sorun yaratabilir, yaratsın da zaten..

elpadre
03-01-2010, 12:58
ne için sıkıntı yaratsın?
arabanı düzgün kullandığın sürece kimden ya da neyden çekiniyorsun ki

trafik magandaları için sorun yaratabilir, yaratsın da zaten..

yanıı rollıng ler oluyor sonucta ben o yuzden yazdım yoksa benım ıcın bır sıkıntı yok yanı

Dragger
03-01-2010, 13:06
Daha önceden de böyle bir site vardı diye hatırlıyorum.

Bi sonuca ulasırmı, bence ulasmaz.

Ben oraya kafama göre bi plaka da yazabilirim dimi?

Mr.K
03-01-2010, 13:09
:) Hahaha :) Ben rahatim :p Bence sacma bir site..Yavuzun da dedigi gibi ben oraya gicigima giden herhangi bir kisininde plakasini yazabilirim en nihayetinde ;) :)

Rstmania
03-01-2010, 13:11
Beni yada birini şikayet edecek kadar potansiyele sahip insanların şikayet edeceğini nerden bilinecek. amcam otobanda 60 la giderken arkasından yol istediğim de şikayet edilmeyeceğimi kim garanti edecek.

Şikayet edecek insanların durumlarını öğrenmek için de bence ayrıca sorular sorulmalı. Kimdir? Ehlyeti nedir? Ne kadar tecrübesi vardır? Neredendir? gibi ayırt edici sorular sorulmalı.

(İncelemedim siteyi varsa kusura bakmasınlar. SAdece bir plaka grdim. ve şikayet etmek için alttaki buttona basını gördüm ve bunu yazdım. );)

Dragger
03-01-2010, 13:21
Aynen öyle en sol seritte 50 ile gidip, yol vermeyip sonra da sagından önüne gectin diye sikayet eden tipler de olacaktır, sacma :)

Sefa_vts
03-01-2010, 13:50
fotoğraf veya video desteği olduğu sürece bu iş yürür.. Benim içinde sıkıntı bu oluşum.. Maganda mı dersiniz serseri mi bilmem ama rolling dışındada gazlıyorum ben.. Estikçe..

Mr.K
03-01-2010, 17:35
fotoğraf veya video desteği olduğu sürece bu iş yürür.. Benim içinde sıkıntı bu oluşum.. Maganda mı dersiniz serseri mi bilmem ama rolling dışındada gazlıyorum ben.. Estikçe..

Olum en azindan 5 serit cekerken sagina soluna bakmiyosun,bence maganda degilsin,sofor gibi soforsun ahahahha :D

Low-Rider
03-01-2010, 17:36
Valla bende bu siteyi ilk duyduğumda direk plakama baktım , daha yok şikayet oh çektim.
Ama site yayıldıkça insanlar öğrendikçe şikayetler artar.

dragstar
03-01-2010, 17:52
ilk plakama baktım sonra üye oldum:D korkun benden ahahaha

initial-D
03-01-2010, 17:54
bencede pek amacına ulaşmaz hatta amacından çıkabilir herkesi maganda ilan edebilirler.

yolda önüne atlıyor yaya adam bakmadan,freni kökleyip lastik sesi gelince bağırıyor bide "seni polise şikyet edicem aldım plakanı"diye

böyle olmasında:)

Onuralp
03-01-2010, 20:35
Şükür yok hiçbirinde :D

olcay_bora
03-01-2010, 23:12
sit deilde konusu varken hazr bişey ögrenmek istiorum bizim urda ters yön bi yol var tek yön tabelası ama her girdigimde tersten biri gelio hatta polis bile gelio ben onun videosunu çeksem kime versem onun hakkında işlem yapar o polisler ceza alır mı bi şeklde ?

gökberk
03-01-2010, 23:15
Aynı yoldan adapazarında da var yani karsıdan bırının gelme ıhtımalı cok yuksek oraları bılen bırı olmasa kesın kötü sonuclar dogurur...ve dedıgın gıbı polis de geliyor....bunun cevabını ben de merak edıyorum...

Mr.K
03-01-2010, 23:17
sit deilde konusu varken hazr bişey ögrenmek istiorum bizim urda ters yön bi yol var tek yön tabelası ama her girdigimde tersten biri gelio hatta polis bile gelio ben onun videosunu çeksem kime versem onun hakkında işlem yapar o polisler ceza alır mı bi şeklde ?

Gecis ustunlugu..:)

Ambulans,polis,itfaiye,vs.vs.vs.vs.;):)

Killah
04-01-2010, 00:11
Bence gayet yararlı bir site, en azından birilerinin bunları düşünüyor olması güzel birşey.

metin
04-01-2010, 00:45

yahu 30 senedir hiç bir şey olmayan gelişli gidişli yolu tek yön yapınca sıkıntı olabılıyor
bizim mahallede her sokaga tabela koydular tek yon gırılmez diye senelerın alışkanlıgı kimse tabelaları sallamıyor :)

Oldschool
04-01-2010, 17:56
o nasıl bir videodur yaa içim gittii gerçekten :(

Bülent76
20-01-2010, 10:23
İnşallah amacına ulaşır bu site. O kadar çok trafik magandası var ki aramızda, umarım hakedenler gereken cezayı alır...

DogukanB
20-01-2010, 10:52
Benim plakamı verdiniz. Sitede 06 xx yyy magandadır yazdı. Biri beni yolda gördü. Aaaa bu maganda mı dicek? Durdurup dövücek mi? Veya polis sen magandasın gel buraya mı diyecek?:beuj:

-ER-
20-01-2010, 11:04
Aynen öyle en sol seritte 50 ile gidip, yol vermeyip sonra da sagından önüne gectin diye sikayet eden tipler de olacaktır, sacma :)

Aynı fikirdeyim :)

Araba kullanırken ben hiç bir zaman bir yere yetişmek için trafik yapmıyorum.
Sadece kendimi tatmin etmek ve keyif aldığım için trafik yapıyorum bundanda vazgeçeceğimi hiç zannetmiyorum.
Kimse merak etmesin benim canımdan önce arabam geldiği için kimseye varar vberecek hareketler sergilemiyorum :)

Rstmania
20-01-2010, 11:18

Valla böyle yollar İzmir'de de var.. Biraz arabların tamponları falan zarar görsün toplayacağım inşallah onların sayesinde..:D:D

YavuzNaz
20-01-2010, 11:24
işgüzarlık başka bişi değil canı sıkılan şikayet etse işin içinden çıkılmaz gereksiz saçma bir uygulama olmuş..

ulasoztas1
20-01-2010, 12:16
saçmalık. kanıt olmadan hiçbir geçerliliği yok bence, insanlar sinir oldukları yada sevmedikleri kişilerin plakalarını yazıp yoktan yere ceza almalarınıda sağlayabilirler.

smustu
20-01-2010, 12:18
yalakalık saçmalık ve herşey var mı böyle bir olay benim sinir olduğum bir adam var plakayıda biliyorum şikayet ederim olsun bitsin ne ala memleket ülkedeki işsizlere iş mi yaratmak istediler

Frid
20-01-2010, 12:53
Gecis ustunlugu..:)

Ambulans,polis,itfaiye,vs.vs.vs.vs.;):)

ama sadece acil durumlarda ve görevde iken :D

faydalı olamasa bile bu ülke trafigi için atılmış önemli bir adım olarak olum bakalım arkadaşlar hiç boş boş bu trfigin hali ne olacak demekten iyidir sistem geliştirilir ilerde sikayet edn kişininde kendisine ait gerekli bilgileri vermesi durumunda gereksin sikayetler olmaz diye umut ediyorum

emre yeşil
20-01-2010, 13:48
yaklaşık 16 yaşımdan beri düzenli araba kullanıyorum ve sanırım hemen hemen hepimiz de çok hızlı kullanıyoruz ve çoğu zaman gazlayarak kullanmışızdır kendi adıma yazıyorum şu an bugüne kadar bir tane kaza yaptım virajı döndüm tersten gelen araçla çarpıştım aracım pert oldu.
Yaşım 25 çok nadir selektör yapıp yol istemişimdir çoğunda da bana yol veriyim derken sağdaki arabaya az daha vuruyordu dediğim olmuştur kimseden yol istemem trafikten sürekli hızlı akarım kimseye de korna çaldırmam yavaş kullandığımda ise her an sanki gazlayan bir salak bana vuracakmış gibi gelir.

Not. Bu yazıları neden yazdım bu sistem daha arabayı yerinden kaldıramayan sınavı 4 kerede geçen kız arkadaşıma ehliyet verdi ve benden ona araba kullandırma mı istiyor bir daha tekrarlamamasını söyledim.
Örnek: Kız arkadaşıma arabamı verdim 80 ile en solu kapattı geçiyor atıyorum minik ahmet arkadan selektör yapıyor yapıyor yol alamıyor sağından 120 ile geçiyor kız arkadaşımda şikayet ediyor minik ahmet cezayı afiyetle yiyor.

Bu kadar yazıyı neden yazdım biliyormusunuz biraz uzun fakat anlaşılır oldu binanın temeli yamuksa üstüne attığın katların hiçbir zaman düzeltemezsin trafikte ehliyeti olanların bana göre %80 i araba kullanmayı bilmiyor kız arkadaşım ile aynı kategoride o yüzden bu site işe yaramaz bir şeyler yapmak istiyorsanız sisteme müdahale edin.........

Cihan Çizmeci
20-01-2010, 15:42
Saçma.Hepimizin plakası var burda.Kalkıpta yalandan yere yazar çizerim oraya olay bu mu? :)

DogukanB
20-01-2010, 16:07
Videoda çok güzel olmuş, maşallah. Baktıkça içim açılıyo...

tunch
20-01-2010, 20:31
daha sacma bi site kurmak akillarina gelmemis sanirim?

CorsaGSI
21-01-2010, 11:26
Arkadaşlar bu bir proje tutar yada tutmaz bilinmez ancak bana çokta mantıklı gelmedi. Cezai yaptırımı olmayan bir proje amacına asla ulaşamaz. bazı arkadaşların söylediği gibi video fotograf vs olmadan da arkasında devlet dahi olsa cezai yaptırımı bulunamaz.

Şimdi biri beni şikayet etse ne olacak?
Cezamı kesecekler HAYIR,
Telefonla arayıp hatalısın mı diyecekler :D

Sosyal sorumluluk projesi yapmaya çalışmışlar ancak asosyal bir proje olmuş :)

Schumi
21-01-2010, 20:27
Önce plakama baktım. Yokum. Bu iyi. :) Gelelim konuya. Beni tanıyanlar bilir. Her gün güzergahlar belirli olmaksızın E5 ve E6 da kmlerce yol yapıyorum. Ekonomik şartların el verdiğince yakıt tüketimi kasmıyorum. E peki çizgiyi ortalıyıp korna sellektöre cevap vermeyen sağ yada solundaki yarım şeritten etliye sütlüye karışmadan dokunmadan etmeden geçince de tövbe estağfurullah ırzına tecavüz etmişiz gibi korna sellektör yapan bir dangalak gelip beni şikayet edicek. Eeeee kanıt bişi yok sonra bide beni resmi mercilere şikayet edicek. O site yakında hacklenir.