PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : polisin araç uzerindeki parçayı alması

Çağrı
03-01-2010, 20:10
arkadaslar bugun mersin kuyuluk otobanı park yerınde olan yarıslara bakmak için gittim.ortalık durulduktan sonra park yerınden otobana tekrar cıkarken motorlu trafık polısı tarafından durduruldum.ve ehlıyet ruhsattan sonra kaputu acma mı istedi.kaputu actım ve aracın baglanıcak dedı.cekıcı anons gectı cekıcı gelene kadar bana bır kac soru sordu nıtro war mı?gibi aracının degerlerının olcturmek için uni ye sevk edıcem 1- 1.5 ay aracını alamazsın filan dedi.cekıcı geldı.tekrar arabanın basına giderek fıtreyı gosterdı ve bunu sok sokersen baglatmam sokmezsen cekıcı hazır konusması gectı.fıltreyı soktum fıltreyı bana ver dedı yanımdakı diger arkadasın arabasının da havalı kornalarını aldı.aracı cekıcı almaktansa fıltreden oldum.bu konu hakkında bılgısı olanlara danısıyorum.polısın arac uzerındekı parcaları alma yetkısı war mı?

cezalarım film,acık egsoz ve hava filtresi olarak gecıyor.254 tl tutuyor.

Onuralp
03-01-2010, 20:11
Saçmalama öyle şey mi olur dağ başımı burası?

mur_84
03-01-2010, 20:12
yaa bu nasıl bir yaklaşım nasıl bir ceza ben birşey alamadım.. kardeşim geçmiş olsun üstüne alınma ama bu nasıl bir polis memuru?

Safak
03-01-2010, 20:12
Nie verdin filtreni ? :)

Öyle bir hakkı olamaz...

Tunacan
03-01-2010, 20:13
Çorba parası oldu araç parçası...

overblack
adam çalmış resmen :D

Ahmet Saraçoğlu
suç aletine mi el koyuyomuş , saçmalığa bak.Geçmişolsun

Safak
Hizbullah füzesi sanmış olabilir filtreyi :P

Selman
03-01-2010, 20:14
Lazımmış heralde kendine almış:) işe bak ya soygun gibi bişey.

stlegal
03-01-2010, 20:14
merak etme o motorla anasının a....nı. tersten görür yolda takma kafana rahat ol kardeşim :)

Çağrı
03-01-2010, 20:16
fıltreyı vermemek için direndım ama baglamadıgım için bu parcaları almak zorundayım kelımesi kullandı ben anonsu baglıyorum diye gectım dedi.resmen tehtıd edıldık.cekıcının ceterısıde elındeydı sokmezsem cetereye yazılıcaktı plakam hazırdı hersey.

kurtbil
03-01-2010, 20:16
yok oyle b hakkı,cezanı keser baglıyosa baglar arabanı olay budur.Ha arabandakı b parca ha ustundekı gıysı ıkısıde aynı sey senın sahsı mallarındır,dag bası polıtıkası yapmıs polıs

firat_07
03-01-2010, 20:18
ya kesin o çakalında arabası vardır nitro felan sormuş baksana demekki var desen onuda söküp alıcaktı

Safak
03-01-2010, 20:18
fıltreyı vermemek için direndım ama baglamadıgım için bu parcaları almak zorundayım kelımesi kullandı ben anonsu baglıyorum diye gectım dedi.resmen tehtıd edıldık.cekıcının ceterısıde elındeydı sokmezsem cetereye yazılıcaktı plakam hazırdı hersey.

Ketenpereye gelmişin sen, şikayetçi ol bence. Savcılığa vs...

emre yeşil
03-01-2010, 20:20
Sen savcılığa bir suç duyurusunda bulunsana bak ne oluyor o şerefsize yav abicim bir değil iki değil neden kimse kanuni haklarını bilmiyor okuyun araştırın haklarınızı öğrenin polis kimdir ya sen hırsızmısın katilmisin deliriyorum bu tip konuları görünce hakkınızı yedirmeyinnnnnnnnnnnnnnnnn.

Rstmania
03-01-2010, 20:22
geçmiş olsun RESMİ olarak soyulmuşsun.

Çağrı
03-01-2010, 20:25
o an gercekten bır an once kurtulmaya baktım baglanmamasına sukrettım gozumus bişey gormuyordu zaten.durduk yere yarıscı muamelesi gorduk.her allahın gunude ceza yemıyorum.

Xenomorph
03-01-2010, 20:26
Eğer Ceza Kestiye Orda Kimliği Sicil Numarası Yazar Suç Duyurusunda Bulun Dicem Ama Bu Seferde Kanıt İsterler Ve Çoğu Devlet Dairesi Polisi Savunuyor İşini Yapmıyor Malesef...Keşke Orda Cazlasaydın Adam Resmen Şerefsizlik Yapmış Bildiğin Çalmış Vay S................. Ne Diyim Kardeşim Geçmiş Olsun

Şikayetçi Olsanda Bişey Elde Edemessin Sadece 3 4 Duruşmaya Gelir Gider Sonra Benim Fikrime Göre

Ben Bi Kere Bedavaya Cop Yemiştim Polisten Bildiğin Gezerken Şikayetçi Olacaktım Tam 2 Hastane Gezdim Orda Darp Raporu Almak İçin Cop İzi Oldugunu Gören Almadı Muayeneye Cazladım Vs Ama Resmen Kayboldular Ortadan..

Yani Anlıcağın Organize O...Ç... Bunlar :D

Cimmeria
03-01-2010, 20:27
şikayetçi ol sicilen işlensin o polis bozuntusunun, bizim vergilerimizle maaş alıyorlar bir de bizim malımızı çalıyorlar.

VWci
03-01-2010, 20:29
Gasp yapmış adam resmen....

Xenomorph
03-01-2010, 20:33
şikayetçi ol sicilen işlensin o polis bozuntusunun, bizim vergilerimizle maaş alıyorlar bir de bizim malımızı çalıyorlar.

Bazen Din Ve İman Sahibi Olanları Varmı Diye Şüpheye Düşüyorumya Neyse...

Göki,ZD
03-01-2010, 20:34

başka bi açıklaması yok :D:D:D:D

dragon07
03-01-2010, 20:37
burdada öyle bi motorlu polis vardı...

birgün yolda giderken arabanın biri altına alıverdi :D bilmem anlatabildinmi :D

civicsi_r
03-01-2010, 20:37
evet doğru söylüyorsunuz hep tererüst rüşvetci katil şerefsiz ....yapmayın arkadaşlar neredeyse dtp lilerle aynı kefeye koyacaksınız...bir kişinin yaptığını bütün teşkilata kesmek çok yanlış.....bu meslekte onun gibi leri ve rüşvetcileriden temizlemeye calışıyor siz hepsini aynı kefeye koyuyorsunuz ayıp oluyur ...

[RaCeR]
03-01-2010, 20:38
Geçmiş olsun hiç bir şekilde malınıza el koyamazlar hakkınızı aramanızda fayda var...

Eğer Ceza Kestiye Orda Kimliği Sicil Numarası Yazar Suç Duyurusunda Bulun Dicem Ama Bu Seferde Kanıt İsterler Ve Çoğu Devlet Dairesi Polisi Savunuyor İşini Yapmıyor Malesef...Keşke Orda Cazlasaydın Adam Resmen Şerefsizlik Yapmış Bildiğin Çalmış Vay S................. Ne Diyim Kardeşim Geçmiş Olsun

Şikayetçi Olsanda Bişey Elde Edemessin Sadece 3 4 Duruşmaya Gelir Gider Sonra Benim Fikrime Göre

Ben Bi Kere Bedavaya Cop Yemiştim Polisten Bildiğin Gezerken Şikayetçi Olacaktım Tam 2 Hastane Gezdim Orda Darp Raporu Almak İçin Cop İzi Oldugunu Gören Almadı Muayeneye Cazladım Vs Ama Resmen Kayboldular Ortadan..

Yani Anlıcağın Organize O...Ç... Bunlar :D

Şikayetçi olsanda birsey farketmez elde edemezsiniz gibi düşünmemek lazım daha bugun ana haber bülteninde 5 yıl önce park yasağı olmayan yerde arabası çekilen vatandaş polis memurunu 1 yıl hapis cezasına çarptırmış. Adam hakkını aramış uzun sürüor ama sonuça ulaşmış. Biz hakkımızı aramazsak bunlar gibi insanları teşvik etmiş oluruz adamlara da cesaret gelir kendilerini herşeyin üstünde görürler. O yuzden her ne olursa olsun hakkımızı aramalıyız.

Xenomorph
03-01-2010, 20:39
evet doğru söylüyorsunuz hep tererüst rüşvetci katil şerefsiz ....yapmayın arkadaşlar neredeyse dtp lilerle aynı kefeye koyacaksınız...bir kişinin yaptığını bütün teşkilata kesmek çok yanlış.....bu meslekte onun gibi leri ve rüşvetcileriden temizlemeye calışıyor siz hepsini aynı kefeye koyuyorsunuz ayıp oluyur ...

Haklısın Amenna Fakat 10 Tane Görüosam 8i Böyle Be Abi...

Çağrı
03-01-2010, 20:40
cekıcıyle turluyordu otobanı resmen herkesten ne koparırsam kar maksadında yanımdakı elemandan da kornaları aldı havalı korna diye bir bana olsa anlıcamda polıs diger arkadaslarada aynı muameleyı yaptı.siz yerımde olsanız ne yapabılırdınız hepsi organıze calısıyor cekıcıler cetereye plakaları gecmıs bıle bı ımzaya bakıyordu bole bır gun yasamadım.ama olayın pesındeyım sıcıl no isim soyisim hepsi mevcut.

Murat
03-01-2010, 20:43
ahahah olaya bak :) şerefsiz diyoum başkada bişey demiyorum.

rüşfet olarak artık parçamı alıyorlar arbalardan.

yiit
03-01-2010, 20:45
yok artık bu günleridemi görecektik :) kafası kıyakmış o polisin sanırım gerçi sende haklısın o anda çekiciydi otoparktı uğraşmaktansa vermek akıllıca çaresiz kalmışsın. ama ben olsam işi gücü bırakır bunu yapan adamla uğraşırım.

Absinthé
03-01-2010, 20:46
Gasp etmiş tüpçünün oğlu :)

McS_R53
03-01-2010, 20:47
Fehmi yakında seni alıcaklar dikkat et sen :)

kop42
şaka mı bu cıddımı ?

elpadre
Bir flitreye karisiliyorsa vay halimize :D

Mehmet Gazihan
03-01-2010, 20:49
düşünsenize defi gauge kit i fln sokuomuş

aem ems yi fln çıkartıomuş :D

Eray Yümsel
03-01-2010, 20:50
filtre kaç paraydı ?

Çağrı
03-01-2010, 20:50
yok artık bu günleridemi görecektik :) kafası kıyakmış o polisin sanırım gerçi sende haklısın o anda çekiciydi otoparktı uğraşmaktansa vermek akıllıca çaresiz kalmışsın. ama ben olsam işi gücü bırakır bunu yapan adamla uğraşırım.

cekıcı otopark ucretı daha cook tutucagını dusunerek yapmadım yoksa malımı kımseye kolay kolay kaptırıcak bırı degılım allahından bulsun dedım.

gambit49
03-01-2010, 20:52
nasil is bu yaw eskiya gibi

Eray Yümsel
03-01-2010, 20:53
polis de bmw ciymiş demek honda yürümesin diye filtresini sökmüş :D hondakiller

bu arada bu tip olaylar ist te çok oluyo yersennnnnnnn

crazydog
03-01-2010, 20:55
yuh ya yuh iyicene yüzsüz oldu bunlar ya imkanın varsa hakkını ara sonuna kdr uğraş derim ben

Çağrı
03-01-2010, 20:55
filtre kaç paraydı ?

YED marka filtreydı eskımıstı zaten degıstırmeyı planlyordum..

overblack
03-01-2010, 20:56
düşünsenize defi gauge kit i fln sokuomuş

aem ems yi fln çıkartıomuş :D

yol göstermeyin arkadaşlar :D

metin01
03-01-2010, 20:56
adam resmen resmi üniforma ile soygunculuk yapmış yernde olsam o polisi hep taciz ederim
ceza tutanağında isim felan vardır bul adamı parçayı sor ne yaptı etti

clioGT
03-01-2010, 20:57
diyorsun ki polistir... halka sahip çıkar, ona güveniriz, kuralları uygular, yasalar ne derse onu yapar...

şimdi buna ne denir? yani biiplenmeden ne denilebilir ki?

34 VOL 87
hırsız polis:)

Eray Yümsel
YED marka filtreydı eskımıstı zaten degıstırmeyı planlyordum..

bence ucuza yırtmışsın bağlasa daha dert :) iyi yapmışın ver gitsin allahından bulsun buda bir nevi rüşvet işte

gfb01
03-01-2010, 21:00
adamın hava filtresi fantazısı warmiş demek geçmiş olsun kardeş kım olursa olsun öle bişeyi alamaz

Çağrı
03-01-2010, 21:01
bence ucuza yırtmışsın bağlasa daha dert :) iyi yapmışın ver gitsin allahından bulsun buda bir nevi rüşvet işte

hem aılesel acıdan hemde benım acımdan dah dertlı bı durum olucaktı.bencede en ııyısı bole oldu.arabalar cekıcıye cıkıcak konumda degıldı zaten ne arkadasın arabası ne de benım arabam

maf
03-01-2010, 21:02
egzost borularını verseydin keşke...

mehmetelt
03-01-2010, 21:07
bencede şikayette bulun o polisi. öyle işmi olur ya. bugün haberlerde çıktı haksız yere arabasını çeken bir polisi ,vatandaş mahkemeye vermiş. mahkeme 5 yıl sürmüş ama polis hakkında takip kararı verilmiş ve aynı yanlışı 5 yıl içinde yaparsa 1 yıl hapis cezası almış polis.

arfy
03-01-2010, 21:07
adam ufak ufak araba topluo desene birinden filtre birinden korna birinden nitro yay jant derken yapar ama ilk virajda patlar ;)

çok geçmiş olsun ama keşke biran önce kurtulmayı düşüneceğine polisin isteğine karşılık hakkını savunsaydın .. en son arabamda arka koltukta bira şişesi çıktı diye alkol testi yapmadan içmiş muamelesi yapmaya kalktılar hemde yolda giderken sonra ben hakkımı savununca 5 tane ekip otosu almaya çalıştı beni ama genede alttan almak zorunda kaldılar .. 20 tane polis de olsalar haklıysan alamazlar anlicağın..

mehzent
03-01-2010, 21:09
İlk defa boyle birşey duyuyorum :)

Fakat soyle bir mantık olabılırmı arabayı bağlatmak ıcın polıs anons gecmış çekıcı cağırmış ve anons gectığı ıcın arabayı muhakkak bağlaması gerek, ama akşam subeye hesap verırıken arabayı bağlatma evrağı değilde elındekı parçaları gosterıp arabayı bu malzemelerden dolayı bağlıyacaktım fakat surucu hemen sokup bana ıade edınce bağlamadım dıyerek gectığı anonsa bedel olarak şubesıne hesap vermek ıcın almış olabılırmı sizce?

Bence yarın git malzemelerını karakoldan almayı bı dene eğerkı verırlerse bu mantığı uygulamış demektır ama vermezlerse o zman savcılığa dırek başvur ben olsam bu mantıkta dusunur hareket ederdım..vede malzemelrımı gerı verırılerse Allah razı olsun o polısten der gıderdım çunku senı bağlama işlemlerınden kurtarmış oluyor..

ömerve
03-01-2010, 21:09
yuh
olaya bak,resmi gasp olmuş bu iş.

zafer_0403
03-01-2010, 21:10
bu bildiğimiz hırsızlık bütün sayfaları okumadım belki yazan olmuştur ancak polis bence bu işlere meraklı ve tipik polis ruhuyla bence işine yarayan parçaları almış. Mantıklı düşünürsek seni gönderirken filmlerine zarar verdimi yok naptı filtreni aldı hadi git dedi oh negüzel iş öbür araçtanda kornayı sök böylelerine ağıza alınmıcak küfürler ediceksinde neyse...

focus musty35
03-01-2010, 21:11
valla o an kım olsa aracını baglatmak yerıne 50 100 ytl lık filtresını verırdı bence araba baglanıp alana kdr bu dunya ıs ugrasmak ıstersen gıt ugras ama polıslerle ugrasman ıcın cok buuyk filtren olması lazım ;) ;)

M.A.D
03-01-2010, 21:12
Nie verdin filtreni ? :)

Öyle bir hakkı olamaz...

artı bir ' keske kafa tutsaydın daha etkılı olurdu .)

bluestain
03-01-2010, 21:15
geçmiş olsun;
topladığı rüşvetlerle yeni araba aldı herhalde modlamak için parçalarıda böyle topluyo hatta siteye üye olup nasıl modlama yapıca konusunda bilgi bile alıyodur belkide ahlaksız yaratık,
bunun gibi bozuk zihniyetli insanlar herzaman olacaktır ama eskiden rüşvetçiler daha fazlaydı yada bana fazla denk gelmiyor

Dragger
03-01-2010, 21:16
Emniyet müdürlügüne sikayette bulunun, gereken yapılacaktır ;)

yaşar
03-01-2010, 21:16
Arkadaş hiçmi itiraz edemiyorsun dağ başımı burası diyemiyormusun ?

Adamın canını alırlar öyle bir saçmalıkmı var yaa devlet memuru diye dötüdemi vercez Hava filtersinden araba bağlandığını ilk defa duyuyorum ben olsaydım demiyorum burdaki çogu herkez o filtreyide vermezdi o aracıda bağlatmazdı .

Geçmiş olsun .

ruudvan
03-01-2010, 21:19
adam sokulucek en rahat parcayı almıs alahtan motor kaputunun altında aramıs bıseyler ya beyın fln arasaymıs.

gecmıs olsun banada polıs fıltreyı sok dese.
1.fıltreyı sokerdım.
2.yere koyar ustunde zıplardım.

sen fıltresız evıne nasıl dondun bu arada....

Diyadin
03-01-2010, 21:47
Banada oldu aynısı ;

Brodway vardı eskiden farlara çakar bağlattığım akşam yakıp gezeyim dedim ilk ışıkta polis durdurdu.Gerçi görünce söndürdüm ama yine farketti :D

O yaktığın suç biliyomusun dedi sök beynini bana ver dedi yoksa ceza yazarım dedi.

Bende en ucuz ceza 80 lira ödemek yerine kornanın rolesini söküp verdim aha bu dedim, kafamda 5 liraya yenisini alıp takmak vardı .

Sonra arabaya binerken geri verdi al ama bi daha yakma dedi bende tamam abi dedim :D

by_BuRoCk
03-01-2010, 22:01
resmen çalmış yaa
böylesinide ilk defa duyuyorum

EvrenCan_RS
03-01-2010, 22:07
Genel müdürlük sitesine mail at en kolayı....
Yer,tarih, saat, sicil vs gibi....
Belki gel bakalım sen ne ayaksın diye sorarlar bu pis herife...

EvrenCan_RS
03-01-2010, 22:08
Gel bakalım vatandaş... Senin teybin ne marka, hoparlörler modifiyelimi?? :)

chare
03-01-2010, 22:12
öyle bi yetkisi yok. dağbaşımı burası ya???

ÇALIŞKAN
03-01-2010, 22:14

:hihih::hihih::hihih::bravo::hihih::hihih::hehe::h ehe::hehe:

Day Walker
03-01-2010, 22:17
nası bi iştir buyaa :mad:

geçen bi eksper abi anlattı motorize bi polis birini yolda çeviriyor ahliyet ruhsat evrak derken adama temizsin diyor 2 gün sonra bizimki polis motoruna hasar tespitine gidiyor adamın haberi yok adamın sigortasından kaza yapmış gibi gösterip sigortadan para almaya çalışıyorlar :mad:

EvrenCan_RS
03-01-2010, 22:19
nası bi iştir buyaa :mad:

geçen bi eksper abi anlattı motorize bi polis birini yolda çeviriyor ahliyet ruhsat evrak derken adama temizsin diyor 2 gün sonra bizimki polis motoruna hasar tespitine gidiyor adamın haberi yok adamın sigortasından kaza yapmış gibi gösterip sigortadan para almaya çalışıyorlar :mad:

Yok artık ya.... İyice b.kunu çıkarmışlar

Çağrı
03-01-2010, 22:19
İlk defa boyle birşey duyuyorum :)

Fakat soyle bir mantık olabılırmı arabayı bağlatmak ıcın polıs anons gecmış çekıcı cağırmış ve anons gectığı ıcın arabayı muhakkak bağlaması gerek, ama akşam subeye hesap verırıken arabayı bağlatma evrağı değilde elındekı parçaları gosterıp arabayı bu malzemelerden dolayı bağlıyacaktım fakat surucu hemen sokup bana ıade edınce bağlamadım dıyerek gectığı anonsa bedel olarak şubesıne hesap vermek ıcın almış olabılırmı sizce?

Bence yarın git malzemelerını karakoldan almayı bı dene eğerkı verırlerse bu mantığı uygulamış demektır ama vermezlerse o zman savcılığa dırek başvur ben olsam bu mantıkta dusunur hareket ederdım..vede malzemelrımı gerı verırılerse Allah razı olsun o polısten der gıderdım çunku senı bağlama işlemlerınden kurtarmış oluyor..

subeye baglamadıgından hesap verıcegı ıcın sokturup aldı zaten baglamadım ama baglamama neden olan parcaları soktu verdı seklınde

GökhanÖzkan
03-01-2010, 22:22
oncelıkle gecmıs olsun...
emın ol kendı basıma gelmıs kadar sınrılendım..
bu nasıl bı serefsızlıktır..
adii herif yaaa..
kardesım yukarda allah war gorur gununu ama bence sen yınede karakola gıdıp bı sor bu konuyla ılgılı ne oldı nedır durum dıye???

ÇALIŞKAN
03-01-2010, 22:31
oncelıkle gecmıs olsun...
emın ol kendı basıma gelmıs kadar sınrılendım..
bu nasıl bı serefsızlıktır..
adii herif yaaa..
kardesım yukarda allah war gorur gununu ama bence sen yınede karakola gıdıp bı sor bu konuyla ılgılı ne oldı nedır durum dıye???

memur kıyak yapmış ne kızıyorsunuz yaaa:D:D:D aynı durumda ben olsam bende werrdim filitreyi ceza dan iyidir :D

emr_
03-01-2010, 22:49
Yuh ...Resmen toplamış adama bak ...Keşke bagla deseydin.

Melih-Ö
03-01-2010, 22:51
şaka gibi inanamıyorum :)

bybmw(ss)
03-01-2010, 23:11
adamda belliki senin arabadan var dikkat et bu sefer spor yay ve jantlara felan dikmesin gözü :D

onursumer
03-01-2010, 23:16
şaka gibi ya adam bildiğin çalmış

JenGoO
03-01-2010, 23:17
Birçoğu için konuşuyorum, çünkü her çevirmede aynı muabbet ile karşılaştım,adamların gözü var çok ciddiyim o gun bende bağlattım arabamı ve gerçekten kötü bi durum vardı başımda hastaneye yakınımı bırakıordum önünde çevirdiler film egzoz dalgasına dallamanın solediği laf şu bizim hondamız yok tabi,sizin gibilere müstehak ve inanılmaz alaycı lakayit cahilce konuşmalar yaptı ağzıma geleni soledim ana avrat bastım orada koluma girip olayı kişiselleştirmeye çalıştı üzerine yürüdüm sonrasında baktılar yemiyor cezayı kestiler altında kalmadım böyle bişeyi asla yapmazdım ama bunlara nekadar iyi konuşursan o kadar üzerine geliyolar ve gerçekten kendilerini bişe sanıyolar arkadaşlar onlar sizi korkutuyosa sizde onları korkutun bu gibi durumlarda elinizden geldiği kadar kestikleri ceza maddesini bilin sorun ve illegal bi durum olmadığı surece video ile kayıt yapıp elinize kanıt çıkarmaya çalışın , bu olaydaki polis bildiğin malına el koymuş gasp etmiş öyle bir hakkı asla yok eminim kendi savunmasnda bu aparatı soktururek doğru bişe yaptığını anlatmaya çalışacaktır ama o parçayı kesinlikle senden alma gibi bir yetkisi yok bunun uzerine düşün bence ne kadar çok üzerine giderseniz bu gibi düşünce hiyerarşisini yıkacaksınız polislerde tırsacak artık bu tur saçma şeylerle uğraşmayacak.Tekrar geçmiş olsun..

ArMy
03-01-2010, 23:34
Geçmiş olsun..Resmen cebine indirmiş herif parçanı..
Galiba çekici olayında da blöf yapmış...Ama filtreyi vermeyip diklensen parka çekmeyle birlikte muayene tekrarı da yazsa gerçekten baya bir uğraşırdın ve maddi kaybın olurdu..
Aynısı başıma geldi..Resmen pazarlık yaptık..Çekme muhabbettinden girdi biraz konuşunca kusurlara ceza yazmaya indi..En sonunda emniyet kemerine razı olduk..Soyguncular..

CallMeInsane
04-01-2010, 00:06
ben öle polisinnn direk yetkisini kullanarak fitreni gasp etmiş geçmiş olsun

hddsheriff
04-01-2010, 00:08
ses kayıt cihazı veya telefonun ses kaydetme özelliğini kullanmak şart bundan sonra o zaman :)

cnrsrn
04-01-2010, 00:43
araba typer fılan olsa kpro yu sokcek utanmasa ya yuh be

ef186
04-01-2010, 01:23
Yaptığı hareketi ispat edip dava açarsan meslekten men edilir .
Muz cumhuriyetimi burası ...

hddsheriff
04-01-2010, 01:25
Muz cumhuriyetimi burası ...

:soru::soru:

ecthelion
04-01-2010, 01:34
Ben asıl "ceza yemekten iyidir" diyenleri anlamıyorum... O adamın yaptığı polislik mi?

http://www.mersin.pol.tr/oneri.asp buraya girip şikayet et, sen etmezsen bana tüm detayları yaz ben edecem!

ibrahim
04-01-2010, 01:36
sen türkiyede bir ilk olabilirsin bune ya okudum şok oldum öle bişiolamaz yasal hakkını kullanmalısın bence

ef186
04-01-2010, 01:45
:soru::soru:

Değil ...
Değil demeye cesaret ettiğimiz sürece ...
Arkasında durduğumuz sürece ...

hddsheriff
04-01-2010, 02:01
Değil ...
Değil demeye cesaret ettiğimiz sürece ...
Arkasında durduğumuz sürece ...

bu tip olaylarda muz cumhuriyetinden öte bir sonuç görmediğim için farklı düşünüyorum.... diyelim ki dava edildi meslekten men cezası aldı kankaları vs. şikayet eden adamı rahat bırakacak mı ? gözünün üstünde kaşın var arabanı bağlıyoruz...

ef186
04-01-2010, 02:09
bu tip olaylarda muz cumhuriyetinden öte bir sonuç görmediğim için farklı düşünüyorum.... diyelim ki dava edildi meslekten men cezası aldı kankaları vs. şikayet eden adamı rahat bırakacak mı ? gözünün üstünde kaşın var arabanı bağlıyoruz...

senin düşüncen bu olduğu için böle olmak zorunda değil böle bir dava aç kazan adam men edilsin sonrasında sana bitane polis sırf bu yüzden kanun dışı davranabilsin ...
Ben tam aksini düşünüyorum aksine yemez askerlikte nasıl alt üst varsa ordada var yiğide hakkını verip öle gömmeli ...
birde kanuna aykırıysan kanunsuz harekete yakarma nie oldu neden oldu deme durumun yok demektir ...

Haklıyken haksız olmamalı insan .

JenGoO
04-01-2010, 02:51
senin düşüncen bu olduğu için böle olmak zorunda değil böle bir dava aç kazan adam men edilsin sonrasında sana bitane polis sırf bu yüzden kanun dışı davranabilsin ...
Ben tam aksini düşünüyorum aksine yemez askerlikte nasıl alt üst varsa ordada var yiğide hakkını verip öle gömmeli ...
birde kanuna aykırıysan kanunsuz harekete yakarma nie oldu neden oldu deme durumun yok demektir ...

kesinlikle sonuna kadar katılıyorum sana:icon_tup: cahille konuşmayacaksın bile,benim pederi durdurduklarında size harcayacak zamanım yok dio geçio ve hayret ediyorum buna

hddsheriff
04-01-2010, 03:03

haklısın ne diyim :)

ef186
04-01-2010, 03:21
haklısın ne diyim :)

Hepimiz haklıyız devlet bi orta yol buls da kimse bizden faydalanmaya kalkmasa keşke ...

hddsheriff
04-01-2010, 03:22
Hepimiz haklıyız devlet bi orta yol buls da kimse bizden faydalanmaya kalkmasa keşke ...

umarım bu dediğini görmeye ömrümüz yeter....

JenGoO
04-01-2010, 03:24
insiyatif diye birşey yok en çok buna anlam veremiyorum bazı barzolar hakediyor efendi efendi bu işin suyunu çıkarmadan yapanların ne gunahı var :rolleyes:

BAHADIR24
04-01-2010, 09:50
Geçmiş olsun Çağrı suç duyurusunda bulunacaksan yardımcı olurum.;)
Polisin yaptığına gelince; suç işlemiş orası kesin, cezasını bulmalı ondada hem fikiriz fakat kardeşim bilinçli vatandaş ve hukukçu kimliğini bir tarafa bırakıp olaya baktığımda ucuz kurtulmuşsun diyorum. Malesef Türkiye'de egzozlu, filmli, tadilatlı arabaya biniyorsan Karayolları Trafik kanununa göre aracın bağlanır. Adamda bağlamamış 10-20 liralık filtreyi almış. Ne kadar olurmu, hakkımızı arayalım desekte arabalarımız aynı kaldığı sürece polisin insiyatifine kalmışız. Bağlar, ceza yazar, kasap çekicilere çektirir bunlar polisin yetkisi dahilinde, şimdi banada gelseler yapma etme diyorum ama egzozumu söksem haklıysam kralını tanımam. Tekrardan geçmiş olsun mutlaka biryerden çıkar;)

Baran^
04-01-2010, 10:03
BUnların alayı hırsız.Ha rüsvet almış ha filtrenı almış aynı şey bence..Yasak bişey yapmayıp muhattap olmamak en iyisi.Ben bile filmlerimi söktüm 1 numara yaptırdım sırf cahil heriflerle muhattap olmamak için ellerine koz vermemek için.

Eray Yümsel
04-01-2010, 10:05
kim olsa bağlanmak yerine o filtreyi orda polise verirdi sonuç olarak adam aem in filtresi değil önemsiz bişey vermiş bir nevi rüşvet işte polise onu vermese her türlü bağlar burda adamın kafasını bulandırıyosunuz yok şikayet et yok suç duyurusunda bulun 50 lira için 500 lira içeri sokcaksınız :) uziycakda uziycak modifye olmasa arabasında haklı olsa neyse aşşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık boş konuşmayın yani kim olsa bağlanmamak namına o filtreyi verirdi veya rüşveti ;) naparsanız yapın aracınız mod luysa ya çok sağlam tanıdıklarınız olcak yada cebinizde 3 5 çorba olcak ötesi yok fantaziye girmeyin. bence iyi yırtmış. bu konununda sabitlenen ceza yedim bağlandım tipi konudan bir farkı yok

FIRFIR
04-01-2010, 12:13
bende gecen hafta taksim tarlabaşında cam filmi,app plaka,egzoz ve müzik sisteminden yedim teybim açık olmadığı halde aracın müzik sisteminden ekstra sistem bulundurmakmış şaşırdılar nerden kesiceklerini,,arkadaşımın tesisatının kablolarını kopartmışlar 75 desibelden fazlası yasak diye sanki desibel ölçerle geziyorlar,,,ve 7 gün süre verdi parçaları sökmezsem arabayı bıdahakı cevırmede baglarlarmış,,,,,,napcaz bilmiyorum nası başa çıkıcaz,,,yaptıkları terbiyesizlikleri anlatmıyorum bile bunların yanında,,,taktıklarımız suçsa ok cezasına razıyız ama terbiyesizliğe asla,,,,

Ertan-R
04-01-2010, 12:22
çok geçmiş olsun.kim olsa o durumda flt verirdi yoksa bir dünya ugraş.filitreni aldı+bide cezamı yazdı?

FIRFIR
04-01-2010, 12:27
çok geçmiş olsun.kim olsa o durumda flt verirdi yoksa bir dünya ugraş.filitreni aldı+bide cezamı yazdı?

haraç gibi,,,,,

akbaba78
04-01-2010, 12:35
tam apaciye denk gelmisin sen aracin uzerinden hicbir sekilde parca alamazr keske kamera veya ses kaydi yapsaydin..dun haberlerde gordum adamin biri haksiz yere arabasi baglandi diye dava acmis ve aylar sonra kazanmis hemde tazminat fln herseyini almis bilgin olsun:rolleyes:

arnawood omer
04-01-2010, 12:40
Devletin çetesi işte. İyisi halden anlar, diğeri ''kimse bana dokunamaz polisim ben kafama göre'' diyen böyle egosunu tatmin etmeye çalışır. Yapacak şeyler var da halka açık forumda yazılmaz.

erhann
04-01-2010, 12:51
gecmis olsun cagri okudum uzuldum ama pesini birakma bir sekilde adami bul olayi duzeltmesini soyle bence olmadi bahadrla halledin
ceza+ filitre ilginc

34tb9544
04-01-2010, 13:00
anasına taksın o fıltreyı babası pompalayınca oter belkı war bole serefsızler hepsının a...... lazım gıt sıkayet et plkası warsa sole buyuk bırıne ondan daha ust bıurıne

Çağrı
04-01-2010, 13:19

ewet fıltremı aldı ve ceza yazdı 3 maddeden ceza yedım filim-acık egsoz-hava filtresı ıbareler bunlar 254tl

sinan-s
04-01-2010, 13:30
Alla alla çok ilginç..demekki polis kendi arabasına takıcak filtreyi..Hırsız olmuşlar bu polisler .Yuh diyorum..

delsolemrah
04-01-2010, 13:55
Sicil Numarası varsa git şikayete bulun cezamı kesti buna rağmen şahsi eşyama el koydu de bence !
insanın ıyısı kötüsü varsa polisinde aynı şekile iyisi kötüsü var bende sevmiyorum hata gıcık kapıyorum :) polişlere

Dragger
04-01-2010, 14:01
Herhangi birsey yapmadınız mı bugun?

Emniyet müdürlügüne sikayet edersen emniyet müdürü bizzat o filtreyi yedirir adama...

Sierra Rs
04-01-2010, 14:04
Gecmis olsun..

2,2.5 sene önce cadde'de gece 3 sularında connect ekip otosunun yanından 2 ye cekip dip gaz gectim yol vermiyordu sonra anons etti durdum keske durmasaydım..

bir sürü tantana benimde kurban bayramından kalma büyük bir bıcak ve torpitoda duran falcata vardı onlara el koydu bir sürüde tehdit savurdu arabanıda bağlatırım aylarca alamazsın senide sabıka manyağı yaparım diye ama bisey olmadı tabi ki..

bende cok üstelemedim al senin olsun dedim bıcakla falcata ki zaten almıstı yani :)

türker42
04-01-2010, 14:05
nitro fln sorduguna göre adam bu işlerden anlıyor, kendi aracına takacaktır büyük ihtimal

GT
04-01-2010, 14:06
bence şikayette bulunun cezamı yazdı üstüne filtremi aldı diye illaki bişeyler yapılıcaktır

By_FresH
04-01-2010, 14:24
way be kardeşim bütün sayfaları okudum çok ama çok üzüldüm emin ol biliyosun bende bu şekilde olmasada caze yemiş ve tartışmadan sonra trafikten men edilip 3 günlük izinle aracımı orjin yapıp muayeneye girmiştim 2008 şubat ayında bana tüm bunların maliyeti 950 tl yi bulmuştu sen 254 + filtre ile kurtulmuşsun ne diyim yaptığı aptalca ama yapabileceklerini düşününce en iyisi diyip kendini teselli et kardeşim Bahadır ın dediği gibi arabalarımız bu şekilde oldukça polislerin insiyatifine kaldık çok ama çok geçmiş olsun

vkarayel
04-01-2010, 14:33
Ben de aklıma gelen bir olayı anlatıyım..
Yıllar önce cd kopyalama işi yapan bir arkadaşın evine gelen 2 kişi polisiz diyerek evdeki bilgisayarları ve tüm cdleri alıp gidiyor. Bizim arkadaş arkalarından camdan bunlara bakıyor adamları taksiye binerken görünce polisi arıyor :) Ardından polis adamları ve cdleri buluyor, tabi arkadaş polisi aradığına pişman oluyor çünkü microsoft ürünlerini kopyalamaktan içeri alınıyor :)

Çağrı
04-01-2010, 14:40
way be kardeşim bütün sayfaları okudum çok ama çok üzüldüm emin ol biliyosun bende bu şekilde olmasada caze yemiş ve tartışmadan sonra trafikten men edilip 3 günlük izinle aracımı orjin yapıp muayeneye girmiştim 2008 şubat ayında bana tüm bunların maliyeti 950 tl yi bulmuştu sen 254 + filtre ile kurtulmuşsun ne diyim yaptığı aptalca ama yapabileceklerini düşününce en iyisi diyip kendini teselli et kardeşim Bahadır ın dediği gibi arabalarımız bu şekilde oldukça polislerin insiyatifine kaldık çok ama çok geçmiş olsun

saolasın abım olagan seyler bunlar mersın emnıyet mudurumuzde gıcıgın tekı.gecen bı abımız 106 gtı ile mersin emnıyet mudurunun arabasını saglamıs adam anons ettırıp ılerde durdurmus ve trafıkten men etmıs bu hafta onun muayene işleri ile ugrasıcam bende ben baglatmadıgına ve ruhsatı alıp egsozu soktur gel ole al dememesıne dua ettım neler yasanıyor ben ucuz kurtulduguma inanıyorum.

FIRFIR
04-01-2010, 14:44
saolasın abım olagan seyler bunlar mersın emnıyet mudurumuzde gıcıgın tekı.gecen bı abımız 106 gtı ile mersin emnıyet mudurunun arabasını saglamıs adam anons ettırıp ılerde durdurmus ve trafıkten men etmıs bu hafta onun muayene işleri ile ugrasıcam bende ben baglatmadıgına ve ruhsatı alıp egsozu soktur gel ole al dememesıne dua ettım neler yasanıyor ben ucuz kurtulduguma inanıyorum.

benimde kesilen ceza makbuzunun üstüne 7 gün süre verildi diye bir yazı yazdı benimde söktürüp muayeneyemi gitmem lazım :(

impreza_can
04-01-2010, 15:28
Arkadaşlar gerçekten çok yanlış düşünüyorsunuz.Arkadaşın bahesttiği polisin kötü bir niyetinin olmadığı besbelli,
O durumda polis ya aracı bağlayıp gerekli işlemleri yapacak ve normal olarak araç sahibinin canı bayağı yanacak yada standarta aykırı malzemeyi tutanakla şubeye teslim edecek.Polis arkadaş bence insaflı davranmış senin teşekkür etmen gerekirken anlamsız ve saçma bir şekilde eleştirip ağır itamlarda bukunuyorsun bence asıl yanlış bu...
Ha birde hepimiz araçlarımızı standardın dışına çıkartırken bağlanma olasılığını da en başdan kabulleniyoruz_2 kere 2 dir yani bu...

01ASU
04-01-2010, 15:55
adam resmen çalmamış sen resmen dolandırılmışsın bir polis tarafından hemde helal olsun AÇLARDI TAM AÇ OLMUŞLAR bnm arabamdan değil filtre bir vida alsın oraya gömerim valla

By_FresH
04-01-2010, 16:28
benimde kesilen ceza makbuzunun üstüne 7 gün süre verildi diye bir yazı yazdı benimde söktürüp muayeneyemi gitmem lazım :(

benim başıma gelen olayda polis bana ayrı bir kagıt verdi o kagıtta 3 gün içerisinde muayenesi yaptırılacak ve şube kontrolü die yazıyordu 3 gün içerisinde yaptırmassan araç trafikten men oldugu için ilk görülen yerde baglanıyor ki bu çilenin en büyügü

ef186
04-01-2010, 16:46
Arkadaşlar gerçekten çok yanlış düşünüyorsunuz.Arkadaşın bahesttiği polisin kötü bir niyetinin olmadığı besbelli,
O durumda polis ya aracı bağlayıp gerekli işlemleri yapacak ve normal olarak araç sahibinin canı bayağı yanacak yada standarta aykırı malzemeyi tutanakla şubeye teslim edecek.Polis arkadaş bence insaflı davranmış senin teşekkür etmen gerekirken anlamsız ve saçma bir şekilde eleştirip ağır itamlarda bukunuyorsun bence asıl yanlış bu...
Ha birde hepimiz araçlarımızı standardın dışına çıkartırken bağlanma olasılığını da en başdan kabulleniyoruz_2 kere 2 dir yani bu...

tutanakla şubeye teslim edecek kısmından nekadar emin olduğunla alakalı bu .
Tutanak tutarken araç sahibinin de imzası vs. gerekmeyecekmi ?
Yani ortada böle bir tutanakla teslim olayı söz konusu ise tamamen haklısın ama tutanak tutulurken tarafların imzası gerekli değilmi ?

Çağrı
04-01-2010, 17:08

Arkadaşın bahesttiği polisin kötü bir niyetinin olmadığı besbelli,
O durumda polis ya aracı bağlayıp gerekli işlemleri yapacak ve normal olarak araç sahibinin canı bayağı yanacak yada standarta aykırı malzemeyi tutanakla şubeye teslim edecek.olay tam anlattıgın gibi cereyan ettı zaten ben polısı yorumlarımda kotulemedım ben sadece polısın baglama kararından ceza krıterlerıne gıren parcayı alarak vazgecebılme yetkısının olup olmadıgını ogrenmek istedım.bıldıgım kadarıyla polısın arac uzerınden bısey alma yetkısı yok.bunu ogrenmke istedım bu iş zaten polısın insıyatıfıne kalmıs bıseydı oldu bıttı.

svtec
04-01-2010, 17:08
kanun ve mevzuat diye birşey yok bunu biliyorsunuz bir konuşma kasedi dinledim orda herşey açıklığa kavuşuyor.ayrıntıya vs. gerek yok egzost tan ceza yazabilmesi için bile db ölçüp ona göre davranmak zorunda yok büyük egsozt kafası yok şu yok bu hiç bişi yapamya ahhkı yok normalde :D ama normal gitmeyen şeyler var ve biz hiç birşey yapamayız düdük onlarda ve biz hep avız onlar avcı... kendimizi kandırmayalım onlar hep böyle yapacak ve biz onların bu üniformalı Mobbingine karşı çaresiz kalcaz.. yada katil olcaz :D

TC_VTEC
04-01-2010, 17:13
Medem ceza yazdı parçaları nie verdiniz zaten cezanızı kesmiş çok saçma parçaların alması kesici vs olsa tamam
GEÇMİŞ OLSUNN

Çağrı
04-01-2010, 17:13
kanun ve mevzuat diye birşey yok bunu biliyorsunuz bir konuşma kasedi dinledim orda herşey açıklığa kavuşuyor.ayrıntıya vs. gerek yok egzost tan ceza yazabilmesi için bile db ölçüp ona göre davranmak zorunda yok büyük egsozt kafası yok şu yok bu hiç bişi yapamya ahhkı yok normalde :D ama normal gitmeyen şeyler var ve biz hiç birşey yapamayız düdük onlarda ve biz hep avız onlar avcı... kendimizi kandırmayalım onlar hep böyle yapacak ve biz onların bu üniformalı Mobbingine karşı çaresiz kalcaz.. yada katil olcaz :D

gercekten ole burdan benım basıma gelsın gomerım alamaz diyenlere seslenıyorum aracınız cekıcıye bınerken taponun sürtmelerını ve gıdısını ızlersınız anca.

necoone
04-01-2010, 17:21
gercekten ole burdan benım basıma gelsın gomerım alamaz diyenlere seslenıyorum aracınız cekıcıye bınerken taponun sürtmelerını ve gıdısını ızlersınız anca.

:icon_tup: 100% sana katılıyorum

ef186
04-01-2010, 17:57

Alamaz .
Bağlanırsa bağlanır çekiciye koyamaz .
Sürerek giderim kendim kitler bırakırım otoparka anahtarımıda alırım gider bigün sonra bağlamasını açtırır parkettiğim yeddi emin otoparktan Parçaları eksiksiz şekilde teslim alırım .
Orda başına bişey gelmiş bir çizik eklenmişse vay o yeddi emin otoparkın haline ...

Türkçesi Bağlanmaktan korkmak çare değil ...
Bağlanabiliceğini bilerek bineceksin otomobile ...
Bağlanırsa çıkartmayı bileceksin polisin arabandan bişeyler söküp almasına değil ...
Bugün filtreni aldı yarın teybin de giderse ne farkı kaldı hırsızdan ?

(Bu arada yukarıda parçalar tutanakla karakola teslim edilebilir durumu konuşuldu böle bir durum varsa sadece filtreyi tutanakla teslim edip bağlamadıysa seni teşekkür etmen lazım polise anlayışından dolayı )

Dragger
04-01-2010, 18:04
Yahu biyerinizden element uydurmayın.

Böyle bir kanun mu var?

Adam senin arabandan 1 igne alamaz.

Camlarım filmli, o zaman camları söküp götürsün trafik subeye...

Egsozu söksün elinde kaynak makinesi, anahtarla...

Böyle sacma bisey mi var yahu...

Adam düpedüz calmıs, hala burda konusuyorsunuz.

Emniyet müdürlügüne git, sikayet et hem filtreni al hem memuru silkelesinler.

Suraya konu acıyosunuz, gidip bi hakkınızı arayamıyorsunuz.

Chatin
04-01-2010, 18:09
cidden bu ne pısırıklık ? o polis kanunları uygulamakla mükellef ve her polis için kullanmam bu lafı ama senin annenin babanın vergisi ile maaş alıyor. sana hizmet yerine hırsızlıkla geri dönüyor bu vergiler oh ne ala.ne demek filtre almak falan resmen gaspa girer bu. hemen gidin bi karakola zabıt tutturun. eğer ki tutmakta ağırdan almaya çalışmalar olursa savcılığa gideceğini söyle. dilediğin yere git derse cidden savcılığa git bak nasıl öttürüyorlar onları.

daha neler artık !

edit: benimde cam filmime laf etti polis bağlayayım mı yoksa söküyor musun cam filmini dedi bende hiç gerek yok söküyorum dedim ve olay bitti. yani arabana dokunması bile iştihata uygun değil.

devil_berk22
04-01-2010, 18:18
Türk polisi bişey diyemiyorum ban yememek için bu kadar kıskanç insan olamazlar subaruya orj kanattan ceza yazarlar, 106ya sunrooftan ceza yazarlar, eksoz kafası var die ceza yazarlar saçma sapan durumlardan cezalar Tr ye giriş serbest dükkanlarda satış serbest ama arabaya takması yasak başka bir ülke varmı çok merak etmişimdir ? vergiyi alıyor her yerden sonrasında takmana müsade yok. Çok param olduğu gün kendime ait pist yaptırıp en fazla şekilde bağıran zevkime göre bir araç yapıp o pistte habire gezcem tek başıma :)

SaizeN
04-01-2010, 18:39
Türk polisi bişey diyemiyorum ban yememek için bu kadar kıskanç insan olamazlar subaruya orj kanattan ceza yazarlar, 106ya sunrooftan ceza yazarlar, eksoz kafası var die ceza yazarlar saçma sapan durumlardan cezalar Tr ye giriş serbest dükkanlarda satış serbest ama arabaya takması yasak başka bir ülke varmı çok merak etmişimdir ? vergiyi alıyor her yerden sonrasında takmana müsade yok. Çok param olduğu gün kendime ait pist yaptırıp en fazla şekilde bağıran zevkime göre bir araç yapıp o pistte habire gezcem tek başıma :)

Sunrooftan ceza mı ? :confused: şaka gibi ya

buraek4
04-01-2010, 18:44

forumu iyice bi oku araştır istersen boş konuşuyorsun şuanda...arabaya yaptığın en ufak bişeyin yasal olmadığını bilmen lazım bilmiyosan o senin problemin..polis yasayı uygular sende arkasından atıp tutarsın böyle...arkadaşada geçmiş olsun onunki değişik bir durum...

Xenomorph
04-01-2010, 19:09
Benimde Annemin Arabasına Filmden Ceza Yazmışlar 7 Gün Süre Verildi Diye...Bişeyolmaz Dedim Söktürmedim Nolur Bilen Varmı Acaba?

Atıyorum 7 Gün Sonra Çevirmede Sorgu Yapılınca Menmi Gözükür Araç

Dragger
04-01-2010, 19:12
Benimde Annemin Arabasına Filmden Ceza Yazmışlar 7 Gün Süre Verildi Diye...Bişeyolmaz Dedim Söktürmedim Nolur Bilen Varmı Acaba?

Atıyorum 7 Gün Sonra Çevirmede Sorgu Yapılınca Menmi Gözükür Araç

Ceza yazmıslar, 7 günlük süre belirten belge de mi vermisler?

Yoksa sadece normal ceza yazıp mı göndermisler?

Sadece ceza ise birsey olmaz ama 7 günlük süre verildiyse 7 gün sonra trafikten men görünür.

Trafik subeden bir tanıdık ile trafikten meni kaldırabilirsin eger filmi sökmek istemiyorsan...

Xenomorph
04-01-2010, 19:15
Ceza yazmıslar, 7 günlük süre belirten belge de mi vermisler?

Yoksa sadece normal ceza yazıp mı göndermisler?

Sadece ceza ise birsey olmaz ama 7 günlük süre verildiyse 7 gün sonra trafikten men görünür.

Trafik subeden bir tanıdık ile trafikten meni kaldırabilirsin eger filmi sökmek istemiyorsan...

Herhangi Bir Ekstra Kağıt Yok Abi..

Ceza Kağıdının Üstüne Yazmış Cam Film'in'den Ceza Yazıldı 7 Gün Süre Verildi Diye Makbuzun Üstünde Yazıyor

Dragger
04-01-2010, 19:19
Herhangi Bir Ekstra Kağıt Yok Abi..

Ceza Kağıdının Üstüne Yazmış Cam Film'in'den Ceza Yazıldı 7 Gün Süre Verildi Diye Makbuzun Üstünde Yazıyor

Normalde ceza harici bi izin belgesi verir 7 günlük...

Eger öyle birsey yoksa sorun olacagını sanmıyorum.

Belki göz korkutma amaclı yazmıstır.

Xenomorph
04-01-2010, 19:26
Tekrardan Baktım Yok Sadece Makbuz Var Nerden Anlayabilirizki Menmi Değilmi Trafikten :S
Sadece Makbuzla Olmaz O iş Herhalde
Taksimde Annemi Çevirmişler 2 Numara Film Yanlarda Sadece Oda Cidden Güvenlik İçin Çektirdik Diretmiş İlla Yazmış onun bunun evladı Birde Öyle Not Düşmüş Makbuza İnş Bir İş Çıkmaz Başımıza

devil_berk22
04-01-2010, 20:13
forumu iyice bi oku araştır istersen boş konuşuyorsun şuanda...arabaya yaptığın en ufak bişeyin yasal olmadığını bilmen lazım bilmiyosan o senin problemin..polis yasayı uygular sende arkasından atıp tutarsın böyle...arkadaşada geçmiş olsun onunki değişik bir durum...

hadi ya senden öğrendiğim iyi oldu bak arabaya takılanların yasal olmadığını çok makbule geçti söylediğin. fabrika çıkış orj arabaya ceza yazar polis isterse sırf küllüğünde kum yok diye ceza yiyen arkadaşımda var kanunda yazabilir kaçtane aracın küllüğünde kum var piyasada senin aracın varsa seninkinde bile yoktur eminim polis yasaları her zaman uygulamıyor başına geldiği gün anlarsın esas senin boş konuştuğun apaçık ortada yaşamamışsın anlayamassın tabi

Oldschool
04-01-2010, 20:42
bence aynı yerden tekrar geç bilerek polisin önünde dur aynı polis ise eger memur bey kaputu açabilirmisiniz de bomba ihbarı aldım de sonra kaputu açsınlar belki polis aracına takmış olarak görürsün :D:D:D

Oldschool
04-01-2010, 20:46
cekıcı otopark ucretı daha cook tutucagını dusunerek yapmadım yoksa malımı kımseye kolay kolay kaptırıcak bırı degılım allahından bulsun dedım.

dediginde haklısın 30 40 liralık filtre için arabayı baglatıcan ugraşıcan bir sürü ıvır zıvır ama harbiden yaptıkları üçkagıtcılık

EVOTME
04-01-2010, 20:58
kardeş geçmiş olsun ama sen filtreyi vermesen aracı baglıcak muayene ye sevk etcek ceza kescek filan hoş degil ama neyse filtreye razı ol artık

olcay_bora
04-01-2010, 21:15
oha haraç kesmiş

buraek4
04-01-2010, 21:28
hadi ya senden öğrendiğim iyi oldu bak arabaya takılanların yasal olmadığını çok makbule geçti söylediğin. fabrika çıkış orj arabaya ceza yazar polis isterse sırf küllüğünde kum yok diye ceza yiyen arkadaşımda var kanunda yazabilir kaçtane aracın küllüğünde kum var piyasada senin aracın varsa seninkinde bile yoktur eminim polis yasaları her zaman uygulamıyor başına geldiği gün anlarsın esas senin boş konuştuğun apaçık ortada yaşamamışsın anlayamassın tabi

sana hayatta başarılar dilerim kolay gelsin

polo34
04-01-2010, 22:49
bende gecen hafta taksim tarlabaşında cam filmi,app plaka,egzoz ve müzik sisteminden yedim teybim açık olmadığı halde aracın müzik sisteminden ekstra sistem bulundurmakmış şaşırdılar nerden kesiceklerini,,arkadaşımın tesisatının kablolarını kopartmışlar 75 desibelden fazlası yasak diye sanki desibel ölçerle geziyorlar,,,ve 7 gün süre verdi parçaları sökmezsem arabayı bıdahakı cevırmede baglarlarmış,,,,,,napcaz bilmiyorum nası başa çıkıcaz,,,yaptıkları terbiyesizlikleri anlatmıyorum bile bunların yanında,,,taktıklarımız suçsa ok cezasına razıyız ama terbiyesizliğe asla,,,,

:beuj: "teybim açık olmadığı halde aracın müzik sisteminden ekstra sistem bulundurmakmış" :icon_wack

daha kaliteli müzik dinlemek istemek suç mu oluyor yani:) 75 db den fazla açarsan ceza kessin, bu olay şuna benziyor: aracının kadranı 260 olduğu için ceza yemek gibi, max sürat 120 kadran 260 olmadı di mi:) ya 260 yaparsan :) ya 100 db sesle dinlemek istersen:) aynı hesap bence ...

sLp
05-01-2010, 01:25
tanıdığım veya tanımadığım, tanıdığınız veya tanımadığınız, babamın oğlu bile olsa, hak geçiren polislerin topunun allah belasını versin, daha tek kelime etmiyorum. geçmiş olsun. elinizden geldiğince bu tip polislere mahal vermemeye çalışmalıyız, haksız bir ceza yersek üst merciilere başvurmamız gerekiyor, sessiz kalmamalıyız. terörist miyiz ulan biz!!!

polo34
05-01-2010, 01:43
genç arkadaşlar üslubu bozmayalım, seviyeyi düşürmeyelim,haklı durumdayken haksız duruma düşeriz, öfkeyle kalkan zararla oturur, açıkçası senin yazdığın bir iki sözcük yüzünden bu konuya yazdığıma pişman oldum şimdi:(

Safak
05-01-2010, 01:52
genç arkadaşlar üslubu bozmayalım, seviyeyi düşürmeyelim,haklı durumdayken haksız duruma düşeriz, öfkeyle kalkan zararla oturur, açıkçası senin yazdığın bir iki sözcük yüzünden bu konuya yazdığıma pişman oldum şimdi:(

Avatardaki mor kelebeğin bir manası var mı?

polo34
05-01-2010, 08:32
Avatardaki mor kelebeğin bir manası var mı?

google'dan ararsan kelebeğin anlamının çok olduğunu görürsün, ben en çok özgürlük anlamını seviyorum

FatihR.
05-01-2010, 08:39
onu bunu bilmem o polis şerefsizin biriymiş.böyle şerefsizler iyi polislerinde adını kötüye çıkartıyo adi herifler.

fsunnetci
05-01-2010, 08:47
Polisler mi !!! Alayına isyan.....Beşiktaşta barbarosun başındaki Shell benzinlikte sopa yiyordu bizden 2 sivil..lem onlar varya ahh ulan ahh sabah sabah varya anılarım depreşti!!!:Deli:

fsunnetci
05-01-2010, 08:53
Çağrı bu arada geçmiş olsun valla iyi sabretmissin helal olsun filtreyi vermekle iyi etmissin boşver.ama çevren o an boş ise o polise orda atlamak isterdim biraz sert çıkdınmı nonoş gibi oluyorlar çok gördüm öylelerini topaç olanları bile var aralarında:hahaha:

Quantum
05-01-2010, 08:59
topu şerefsiz

paşa
05-01-2010, 09:21
cep telefonunu çıkarıp tüm hepsini kayıt altında yapıcam bağlarsanda kayıt altında bağla deseydin bi halt yiyemezdi..

nime
05-01-2010, 09:25
Şaştım kaldım valla böyle saçmalık mı olur ? Adam tuning avına çıkmış ee tabii tehdit olaya girince arkadaş mecbur kalmış. Geçmiş olsun kardeşim. Hakkını ara bence !

dragstar
05-01-2010, 11:58
ohaa kendi arabasına takıcaktır iyi teybi filan almamış hırsızlık rsmen

FIRFIR
05-01-2010, 13:21
:beuj: "teybim açık olmadığı halde aracın müzik sisteminden ekstra sistem bulundurmakmış" :icon_wack

daha kaliteli müzik dinlemek istemek suç mu oluyor yani:) 75 db den fazla açarsan ceza kessin, bu olay şuna benziyor: aracının kadranı 260 olduğu için ceza yemek gibi, max sürat 120 kadran 260 olmadı di mi:) ya 260 yaparsan :) ya 100 db sesle dinlemek istersen:) aynı hesap bence ...

75 desibel fazlası yasak diyor ozaman her polise desibel ölçerle gezsin,sölediğin gibi önceden ben önlemimi alıyım mantığındalar,,,

emniyet genel müdürlüğüne,denetleme şubesine,trafik genel müdürlüğüne gerekli yazıları yazdım cevap bekliyorum sen yazma ben yazmıyım o yazmasın gerçi geri dönüş olurmu bilmem daha çoook beklerim gibi geliyor adamlar filtre alıyolar araçlardaki tesisat kablolarını kopartıyorlar,,,

cengiz üngör
05-01-2010, 14:59
Dün bu konuyu okudum bi ton da saydırdım içimden polislere akşam dershaneden çıktım arkadaş beni aldı askerden dağıtıma geldi gezelim dedi cadde.ye gidelim dedik gitmez olaydık göztepe ışıkların orda polis çevirdi ruhsat ehliyet istedi direk gitti arkadaşa in bi sor bakalım ceza yazmasınlar arabana filmden dedim bişi demediki inin falan die yazmaz herhalde dedi dedim bi indim eleman almış ruhsatı benim ders notlarımı kendine geçririr gibi ceza yazıo 7 - 8 araba vardı biz ordayken bi önceki ışıklarda bi sivil araba film.li arabayı görüo plakayı telsizden sölüo oda direk sağa yanaştırıo ordayken baya bi plaka anons etti...130 TL yediğimizle kaldık...:(

polo34
05-01-2010, 18:48
arkadaslar kendi kendinize saydirin da buradan saydirmayin, durum daha da kotu olmasin, hirslanmasin adamlar, olan cebimizden cikan paralara standarda donen araclarimiza olur, usule aykiri bazi uygulamalari olsada bu konuda kanunlar onlardan yana, bana da filitre mi arabayi baglama ceza vs deseler al filitreyi senin olsun derdim...

kaygi verici olan sey bu tip uygulamalarin yayginlasmasi, mesela ben istanbuldayim, eskiden caddede bu tip olaylar cok vardi, simdi baska semtlerden de sesler gelmeye basladi, bu hos degil,ben artik hep sol seridi kullanmaya basladim :)

TURBO CİVİC
05-01-2010, 20:28
cok enteresan bir olay gecmis olsun.hakkını ara dicem ama hic umutlu diilim.

timucintt
06-01-2010, 11:35
Vermiyecektin filtreni bağlatacaktın.... 1.5 ay çıkamaz laflarıda yalan ertesi gün için muayene izni için çıkarırdın aracını yanında bir sürü tanığın varmış o polis hakkında suç duyurusunda bulunabilirdin filtremi istiyor yada bağlıyacak diye. O polis POLİS olaydı ya ceza yazar gönderirdi seni yada modifiye parçaları yasak olduğu için aracını bağlamakla görevli.. parçanı söküp sana ceza kesme hakkı yok heleki bir parça sökmesi tamamen yasak... arama izni yoksa (belgeli) o polisin senin aracının kapı koluna bile dokunma hakkı yok.... Hakkınızı arayın böyle kimse hakkını aramadığı için prosedürde bilinmediği için bu şerefsizler at koşturuyor.... ne tanığın nede filtren kaldı ayrıca cezada yedin... ne diyim geçmiş olsun kardeşim...

Dragger
06-01-2010, 11:40
Sonuc ne oldu?

nihan.kabayel
07-03-2010, 16:54
Hep bu kanunlarıızdan kaynaklanan eksikliklerr..işte böyle alıveriyorlar .kanunlaın değişmesi lazım 51. madde mydi neydi o madde olduğu sürece elimiz kolumuz bağlı..Başbakanın birde trafik açılımı yapması lazımm alma hakkı kesinlikle yok..yok egzoz yok filtre bu ne yaaa..gecmiş olsun

Tuning055
07-03-2010, 17:07
kesın kendı aracına takar:D gecmış olsun ben baglatırdım ama vermesdım fıltremı..:s

EfeTopcu
07-03-2010, 18:54
ya herşeyi anladım da filtreye nasıl ceza yazıyo onu çözemedim :S baya kıl birine denk gelmişsin geçmş olsun

racialist
07-03-2010, 18:59
kimsenin araçta bulunan bir parçayı alma hakkı yoktur.en fazla aracın standartlara getirilmesi istenebilir.bunuda kontrol etmek için ktk (karayolları trafik kanunu 2918) kapsamında araç ancak muayeneye sokulabilir.fakat ülkemizde karayolu araçları konusunda tam olarak net düzenlemeler bulunmamaktadır.

ygtkrmdnz
07-03-2010, 19:09
Saçmalık :) Bence direk şikayet edin.

RaSiM
07-03-2010, 19:28
geçmiş olsun çagrı öyle bi hakkı yok bence ama araştır istiyorsan bi sor polis felan yokmu tanıdık..

.::EmrE::.
07-03-2010, 20:18
Yeni konu açıp kirletmeyeyim dedim ortalığı..Bugün BMW Passion sanırım,buluşmasına gittik.. insignia club un üyeleri de oradaydı,insigniacılar opcyi merak edince 3-5 kere gazladık orada..Git gel yaptık otopark'da 2 dk sonra polis geldi..Hayatımda ilk defa bu kadar nazik ve anlayışlı polis görmüş oldum.."Gençler sizi anlıyoruz ancak lütfen burada böyle şeyler yapmayalım aileler var,diğer arkadaşlarımızı da bu konuda uyaralım , ancak tekrar denk gelirsel işlem yapmak durumunda kalacağız,boş yere güzel buluşmanıza gölge etmek istemeyiz,biraz dikkatli olalım" dediler ve gittiler..

Aytepe53
07-03-2010, 20:23
video yapacan görecek o zaman parçaya el koymak nasıl olur ben senin yerinde olsam tekrar giderim yanına yada gördüğüm zaman gizli kamera koyarım ben parçayı geri istiyorum derim oda seni oğrulayacak şekilde konuşursa kaydeder giderim em. müdürüne video yu gösteririm.

EfeTopcu
07-03-2010, 20:26
Yeni konu açıp kirletmeyeyim dedim ortalığı..Bugün BMW Passion sanırım,buluşmasına gittik.. insignia club un üyeleri de oradaydı,insigniacılar opcyi merak edince 3-5 kere gazladık orada..Git gel yaptık otopark'da 2 dk sonra polis geldi..Hayatımda ilk defa bu kadar nazik ve anlayışlı polis görmüş oldum.."Gençler sizi anlıyoruz ancak lütfen burada böyle şeyler yapmayalım aileler var,diğer arkadaşlarımızı da bu konuda uyaralım , ancak tekrar denk gelirsel işlem yapmak durumunda kalacağız,boş yere güzel buluşmanıza gölge etmek istemeyiz,biraz dikkatli olalım" dediler ve gittiler..

Keske Hepsi Bu Kadar Nazik ve Anlayıslı Olsa , Milyonda 1 Çıkar Böylesi , İşte İşini Hakkıyla , Namusuyla Yapan Polis Memuru Buna Denir :icon_tup:

KUPON7
07-03-2010, 20:41
Geçmiş olsun dostum.Bu şartlı GASP olayında yapacağın en iyi hamleyi yapmışsın bence.Çünkü bu menfaatçi polislerle inatlaştıkça adamlar daha da kıllık yapar.

Mr.K
07-03-2010, 21:13
valla bana gore hepsi anlayisli...

Aytepe53
07-03-2010, 21:15
benim merak ettiğim merkeze teslim etmişmi suç teşkil eden delili..
orda tanıdık bi polisle irtibata geç baksın

yaniss
07-03-2010, 22:03
anlamadıgım fıltreye nasıl ceza kesıyo yasak degıl kı bıldııgm kadarıyla muayenede bıle hıcbırsey demıyorlar ?

powERS
07-03-2010, 22:45
hakikatten sacma olmus. gerci konu acılalı 3 ay olmus ama.

eger bu bı ceza ıse makbuz u nerde ? o aldıkları suc teskıl edıyosa aldıına daır bı belge vermesı gerekır dıye dusunuyorum yanı en azından bende bole bıse olsa ısterdım.

aldı gıttımı gıttıkten sonrada subesını bulur gıder subeye sorardım. ve kesınlıkle polısın plakasını sıcıl numarasını alırdım.

resmen adam gaftılemıs.

Ludacris
07-03-2010, 22:53
adamda meraklıdır
böyle ufak ufak modluyodur arabasını a.... kodumun şeref...

tazmaniac
09-03-2010, 07:08
arkadaslar neyi tartisiyozki,adam cezami- rusvetmi demis resmen.rusvetini almis gecmis, muhtemelen o parcalarida ya bir tanidiginin ya kendi aracina takicaktir,yada satacaktir ;p bide bir cok arkadasimiz filitreye nasil ceza yaziyor demis,filitreye ceza yazmasa bile egzoza yazar,yada herhangi bir spoiler veya bi eklenti varsa proje yapilmadan takildigini iddia edip yazar cezasini ve hakli bulunur,arti cam filmi warmis onada yazabiliyorlar bildiginiz gibi. ha ben olsam naapardim:confused: tabiki filitremi verir arabami ve diger cezalardan kurtarirdim

ceco
09-03-2010, 09:51
flıtrenın kalıte derecesını veya manevı degerını bılmıyorum ama baglatıp bı dunya ugrasacagına ıyıkı vermısın flıtreyı;)

ama gercekten ulke gıttıkce garıplesıyo ya, bende polıs olcam vf35 li bı subaru bulup turbosunu sokturcem:D:D:D

vtc mania
10-03-2010, 11:21
Resmen soygunculuk bu adı serefsızlerın yaptıgı bu nasıl bı anlayıstır.Nasıl bı ülkede yasıyoruz.gecmıs olsun kardesımm..bence hakkını aramalısın.ole bı hakkı yok..sıkayet et bence..

MKT
10-03-2010, 12:19

abi belki kendin belkide baban abin akrabalarından biri polistir ama bu ülkede bilmeyen yok bunu.bu trafik polislerinin hepsi böyle hepsiii.yeterki beleş bulsunlar.en namuslusunun en şereflisinin bile vardır bir ücreti.asıl teşkilat Polis Teşkilatı değil Trafik polislerinin Halkı düdüklemesi teşkilası.üniforma ile yapılan rezilliğin teşkilatı.alsın o filtreyi karısına götürsün.kendisi çalışırken karısına lazım olur belki.kansız şerefsiz herifler.asıl vatan haini bu zihniyetteki polisler.bunlarda ne allah korkusu var ne gurur nede haysiyet.böylelerini direk sınır dışı edecen bu ülkecen.Sorsan Konuşmalarına baksan HEpsi şimdiki yönetimin arkasındadır.(ki öyle)ama bu hükümet dğeişse başkası gelse buseferde onlardan yana olurlar.kendi çıkarları için her boku yer bu herifler.(trafik polislerinin büyük bir çoğunluğu için konuşuyorum.10tanede 1tane kadar az da olsa istisnalar vardır içlerinde elbette)

ocean0636
10-03-2010, 20:00
abi belki kendin belkide baban abin akrabalarından biri polistir ama bu ülkede bilmeyen yok bunu.bu trafik polislerinin hepsi böyle hepsiii.yeterki beleş bulsunlar.en namuslusunun en şereflisinin bile vardır bir ücreti.asıl teşkilat Polis Teşkilatı değil Trafik polislerinin Halkı düdüklemesi teşkilası.üniforma ile yapılan rezilliğin teşkilatı.alsın o filtreyi karısına götürsün.kendisi çalışırken karısına lazım olur belki.kansız şerefsiz herifler.asıl vatan haini bu zihniyetteki polisler.bunlarda ne allah korkusu var ne gurur nede haysiyet.böylelerini direk sınır dışı edecen bu ülkecen.Sorsan Konuşmalarına baksan HEpsi şimdiki yönetimin arkasındadır.(ki öyle)ama bu hükümet dğeişse başkası gelse buseferde onlardan yana olurlar.kendi çıkarları için her boku yer bu herifler.(trafik polislerinin büyük bir çoğunluğu için konuşuyorum.10tanede 1tane kadar az da olsa istisnalar vardır içlerinde elbette)
Konuyla alakası yok ama söylemek istedim..
İmzan süper :icon_tup:

tandogan
10-03-2010, 20:18
geçmiş olsun burası türkiye!

powERS
10-03-2010, 20:29
konuyla alakasi yok ama merak ettim.

arkadaslar araclar standarttan alcak oldugu için ceza yiyen varmı ?

Yigit-Y
10-03-2010, 20:34
oha filtreti gasp etmiş şefersiz...

Ertug_T.
10-03-2010, 20:36
2 hafta önce bağajda çalmayan fakat sadece duran subwoofer a ve camdaki 2 parmak boyutundaki forge stickerına ceza yedim..

ocean0636
10-03-2010, 20:54
konuyla alakasi yok ama merak ettim.

arkadaslar araclar standarttan alcak oldugu için ceza yiyen varmı ?

Bi vtı yemişti yanlış hatırlamıyorsam burda :(

powERS
10-03-2010, 21:12
2 hafta önce bağajda çalmayan fakat sadece duran subwoofer a ve camdaki 2 parmak boyutundaki forge stickerına ceza yedim..

sebep? sticker yasakmıymıs camda ? yuuhh ya.

By_DoMiNo
13-06-2010, 18:45
Keşke Caktırmadan Telefonunla ses kaydına alsaydın. Ve öyle verseydin filtreyi.. Piyasada o kadar çok sütü bozuk insan varki aklı duruyor insanın.

vtecmaniaa
13-06-2010, 18:53
egzoza ceza yazıldığını gördüm ama parça alındığını ilk defa duydum

ilginç yer yaa türkiye

EREN34
13-06-2010, 18:57
Çıtırdan laf sokmak lazımdı aslında.O filtre tek başına iş görmez kitiyle beraber kullanmalı.Durun ben size borusunuda vereyim gibisinden :D

_FrKn_
13-06-2010, 19:01
Kusra Bakma ama Çok Komik bir oLay...Geçmiş oLsun.

Çıtırdan laf sokmak lazımdı aslında.O filtre tek başına iş görmez kitiyle beraber kullanmalı.Durun ben size borusunuda vereyim gibisinden :D

aynen :D:D :icon_tup::icon_tup:

K0213
13-06-2010, 19:04
Mersin de polis olucan bedeava araba modifiye edicen demek ;)

F.A.T.İ.H
13-06-2010, 19:12
Bari filtreyi verme gibi bi hata yaptınız olayın peşine düşseydiniz.Benim arabamdan parça alıp çökceğine arabayı bağlasın daha iyi.Niye şikayetçi olmadınız?En azından haysiyetsizi bağlı bulunduğu karakol yada şubede rezil ederdiniz.

F.A.T.İ.H
13-06-2010, 19:14
..........

Nires
13-06-2010, 19:43
bencede şikayetçi ol diycem ama uğraşırsın çağrı...

fatih(fb)
13-06-2010, 21:10
adamlar gayet rahat kimi kime şikayet edicez?:)

Onurkk06
13-06-2010, 23:57

:D düz boruyla kullan yanma yapmaz :D:D güzeldi:D

Evrenoz
14-06-2010, 00:37
Bildiğim kadarı ile polisin kaput açtırma yetkisi yok.

FIRFIR
14-06-2010, 00:41
geçmiş olsun sölicek bişi yok kaptırmışsın....

benimde basıma ıstanbulda gelmıstı bole bı olay polıs ceza yazınca foruma yazdım tesaduf bı arkadasta aynı polısten ceza yemıs onunda tesısat kablolarını kopartmıs arabanın standart sıstemıne ek sıstem döşenmesi suçmuş kendı aklınca banada bagajdakı subwoofer ı gorup 75 desıbelden fazlası yasak dedı ceza yazdı dınledınmı desıbel ölçerin nerde diyince fılm egzoz app den ceza yazdı :)) orjınal plakalarımı gosterdım bembeyaz montumun ustune attı bagajdakı leş gibi oldu tabı ııce sınırlendım...bide ceza puanı yazıyım ehlıyetın temızmıs muabbetıyle ıyıce sınırler gerıldı...sonra ben sıkayetçi oldum karakoldan ihtar verıp polisi gonderdıler ıkı kere ıfade verdım emnıyet genel mudurlugune maıl attım sonuc ıhtar...modifiye upgrade suç onlara göre...

FIRFIR
14-06-2010, 00:42
Bildiğim kadarı ile polisin kaput açtırma yetkisi yok.

hadi açtı kazayla...senın gozün gibi baktıgın arabandan bir çöp bile almaya hakkı yok...