PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu aracı tanıyan varmı arkadaslar? 106 gti

depresif
04-01-2010, 13:46
Bugun sahibindende bi takas teklifi geldi ve banada uygun geldi artık dizeli verip gazlayım diorum biras parada lazım üste alacağım para iyi gelicek ancak ***** pek temiz gti bulmak zor oluyor o yüzden bu aracı tanıyan varmıdır bileniniz varsa yazarsa çok sevinirim.

http://image5.sahibinden.com/photos/27/48/25/15274825jxe.jpg

http://image5.sahibinden.com/photos/27/48/25/15274825fzm.jpg

http://image5.sahibinden.com/photos/27/48/25/15274825pvo.jpg

http://image5.sahibinden.com/photos/27/48/25/152748255ud.jpg

http://www.sahibinden.com/kaza_degisen_yok_-17WQQaXQQ15274825WQQpXQQdisplayitem

berkred
04-01-2010, 13:47
:D aynı araç banada takas teklif etti

sinan-s
04-01-2010, 13:49
:):):):):):):):):):)

depresif
04-01-2010, 13:52
:):):):):):):):):):)

tanıomusun sakıncalımı? :D

TolgaEsentepe
04-01-2010, 18:16
Sinan abinin bir bildiği vardır bende merak ettim arabayı ?

Melih-Ö
04-01-2010, 19:04
dıştan yorgun gibi duruyor :S yoksa fotolardan mıdır ?

depresif
04-01-2010, 19:04
çok iyi olmasını beklemiyorum zaten ama en azından büyük bi kazası olmasın motoru çok yıpranmamış olsun yeter bnm için

depresif
04-01-2010, 20:00
şimdi dikkat ettimde ön panelde şase nolarının yazılı olması gereken yerde hiç bişi yok :s nyse bilen varsa yazarsa tekrardan sevinirim.

devil_berk22
04-01-2010, 20:21
plakasını gizlemiş arabalardan sürekli şüphelenmişimdir acaba hırsızlıkmı perttenmi toplama korkusu olmayan açar plakasını en basitinden toprağmın sakat araç almasını istemem :)

yaşar
04-01-2010, 20:31
O paraya sana bakmaya doyamayacagın bir tane araç bulurum :):)

Aracı bilmiyorum tandıgım birinini değil lakin sadece birinin aracına benziyor onunda durumunu bilmiyorum en güzeli aracı göstermek .

depresif
04-01-2010, 22:20
O paraya sana bakmaya doyamayacagın bir tane araç bulurum :):)

Aracı bilmiyorum tandıgım birinini değil lakin sadece birinin aracına benziyor onunda durumunu bilmiyorum en güzeli aracı göstermek .

walla warsa takas yapcak hemen yapalım :) bndede dizel 307 var 1,6 110 luklardan 2005 ve 19,500 istiorum. :D

34tb9544
04-01-2010, 22:21
aracı sureklı sultanahmet adlıyesının ustunde ıko nun yanı ıstanbul kuyumcular odasının onunde goruyorum ıyı weya kotu bılmem bende cok baktım benımde dıkkatımı cok cektı ama dıstan bı elden gecmesı lazım motorunu pek bılmem hee kotu alınmıycak bı arac demem fıyataına bı sey demıyorum ucuz olunca patlak pahalı olunca mı cıcıek gıbı oluyo su anda sahıbınden comda fıyatı yuksek ama kımsenın bılmedıgı ne guzel 106 ları mıllete yedırıyolar warya gulmemek lazım kımseye alah kotu ınsanlardan uzak tutsun bızlerı arkadaslar...

Göki,ZD
04-01-2010, 22:28
fotoğrafdan arabanın seceresini dökenlere hayranım ya :D araba yorgunmuş dinlensin toparlar :hahaha: allam ya

emretorlak
04-01-2010, 22:48
Abi 106 gti en beğendiğim pejo modelidir. 235.000 km de 106 gti ımız var hala kahrını çekiyoruz.Ama bu devirde dizel bırakılıp gti araç alınmaz be:) benzin olmuş 3,70tl

Sefa_vts
04-01-2010, 22:49
bahçe büfenin önünde duran araç.. bi kaç parça boyası mevcuttu diye biliorum.. eskiden zır stock idi 1 seneye kadar sadece ledli stop ve far vardı..

Melih-Ö
04-01-2010, 22:55
fotoğrafdan arabanın seceresini dökenlere hayranım ya :D araba yorgunmuş dinlensin toparlar :hahaha: allam ya

abi bi yorgun demekle secere dökülüyosa bilmiyorum valla. Sadece fotoğraflar özensiz çekilmiş bence araç yorgundan kastım yıpranmış gibi duruyor demek istedim niye bu kadar garibine gittiki :)

Melih-Ö
04-01-2010, 22:56
bahçe büfenin önünde duran araç.. bi kaç parça boyası mevcuttu diye biliorum.. eskiden zır stock idi 1 seneye kadar sadece ledli stop ve far vardı..

bende hatırlıyorum çiçekçinin orada duruyordu hep :) dıştan iyidi otobüsle falan geçerken hep gözüme takılıyodu :) ama fotoğraflar bir garip geldi bana :S

APO
04-01-2010, 23:05
aynen araç canlı daha temiz gözüküyodu ...ama herzaman söylüyorum bazı gtiler fotoda iyi gidiyosun leş ..bazısı fotoda belli olmuyo işte gidip güzelce bakmak baktırmak lazım...

depresif
04-01-2010, 23:12
peki arkadaslar ***** edirnede bu araclardan pek anlayan yok geldiğinde özellikle nerelerine baktırmam gerekir ve neye dikkat etmem gerekir.

Sefa_vts
04-01-2010, 23:19
Kronik rahatsızlıkları yazıyım.. genel anlamdaki..

1-direksiyon kutusu
2-torsiyon bilyasi
3-benzin pompası
4-rolanti motoru
5-yağ terletmesi
6-alt takım sorunu
7-sunroof un su alması
8-laçka şanzuman.. Geri vs..

Hepsiyle alakalı bilgim mevcut değil.. Başıma gelenler ve yapılanlardan bahsediyim..

Direksiyon kutusunu tamir ettirme aynı oluo ben tamir ettiriyim yenisi pahalı dedim(900 tl) olmadı..

Torsiyon bilyası.. El freni-aç koy die tabir edilen şeyi yapmakla başlıo.. Ben aracı aldığımda vardı bu sorun tamir ettirdim 1.5 sene sonra patlak verdi değiştiricem..

Benzin pompası.. Bu başıma gelmedi aracı alırken kontrol ettim zayıf gibime geldi değiştirildi komple..Az benzinle dolaşmak ile oluyor..

Sunroof un su almasıda başıma geldi ufak ama can sıkıcı bişi.. Önüne geçmek gerek.. Döşemen kötü duruma gelebilir..

Şanzuman ise geri vitese geçirmek felan sıkıntı.. durmadan geriye takarsan yani araç öne hareket halindeyken kollar laçkalaşıo ve cartlamaya başlıo geri.. Ayrıca 2 ye takmadan girmez hale gelio.. Senkromeçlerde sorun.. Diğerleri hakkında bir fikrim yok henüz şükür :D

Ama tavsiyem alt takım gibi mühim parçalarda mutlaka servis parçası kullan... pahalıdır ama memnun kalırsın..

Ayrıca.. 106 larda panelin arkası boyanmaz fabrikada ona direk bak kafa hakkında fikir yürüt.. panel canını sıkmış belli.. Kuleler ile kaput amortisörü arasındaki yere de diikat et.. Göz kırpabilir.. Araçta uzun süre kule gergisi vs varsa yada viraj muhabbetini gerçekleştirmişse kulelerin üstündeki silecek motorunun olduğu yerdeki metal simetrik çatlaabilio.. Bunu görüpte korkma aşırı.. gerçi 106 takas etmek istemiş.. bunun için değil genel söylem oldu.. gerisine serviste baktır bence..

depresif
04-01-2010, 23:22
Kronik rahatsızlıkları yazıyım.. genel anlamdaki..

1-direksiyon kutusu
2-torsiyon bilyasi
3-benzin pompası
4-rolanti motoru
5-yağ terletmesi
6-alt takım sorunu
7-sunroof un su alması
8-laçka şanzuman.. Geri vs..

Hepsiyle alakalı bilgim mevcut değil.. Başıma gelenler ve yapılanlardan bahsediyim..

Direksiyon kutusunu tamir ettirme aynı oluo ben tamir ettiriyim yenisi pahalı dedim(900 tl) olmadı..

Torsiyon bilyası.. El freni-aç koy die tabir edilen şeyi yapmakla başlıo.. Ben aracı aldığımda vardı bu sorun tamir ettirdim 1.5 sene sonra patlak verdi değiştiricem..

Benzin pompası.. Bu başıma gelmedi aracı alırken kontrol ettim zayıf gibime geldi değiştirildi komple..Az benzinle dolaşmak ile oluyor..

Sunroof un su almasıda başıma geldi ufak ama can sıkıcı bişi.. Önüne geçmek gerek.. Döşemen kötü duruma gelebilir..

Şanzuman ise geri vitese geçirmek felan sıkıntı.. durmadan geriye takarsan yani araç öne hareket halindeyken kollar laçkalaşıo ve cartlamaya başlıo geri.. Ayrıca 2 ye takmadan girmez hale gelio.. Senkromeçlerde sorun.. Diğerleri hakkında bir fikrim yok henüz şükür :D

Ama tavsiyem alt takım gibi mühim parçalarda mutlaka servis parçası kullan... pahalıdır ama memnun kalırsın..

eline sağlık saol :icon_tup:

Sefa_vts
04-01-2010, 23:23
son bi kaç şey ekledim gözünden kaçmasın.. :)

TheAce
04-01-2010, 23:28
motor kulakları, akslar rot kolları, ve en önemlisi ufacık hararette sıkıntı yaratan motor contası. en önemli test radyatör suyunda yada radyatörün içinde yağ kalıntıları varmı. bu araçlar hararet yaptımı birdaha motoru iflah olmuyor uzun vadede benden söylemesi :)

Sefa_vts
04-01-2010, 23:35
motor kulakları, akslar rot kolları, ve en önemlisi ufacık hararette sıkıntı yaratan motor contası. en önemli test radyatör suyunda yada radyatörün içinde yağ kalıntıları varmı. bu araçlar hararet yaptımı birdaha motoru iflah olmuyor uzun vadede benden söylemesi :)

Evet.. motor kulağını atlamışım.. :) bende peugeot sport kulaklar mevcut.. sıkıntı değil die sanırım atladım.. rot kolunu rot askısını servis malzemesi ile değiştirmeden yorum yapmamak lazım.. gerçi yollar çok etkili.. sürekli git gel yapılan yollardaki çukurlar vs..

Hararet meselesini çok duydum.. sebebini araştırdım karşıma garip şeyler çıktı

Alüminyum blok olmasından dolayı ısıyı içinde tutması ve yansıtması dez avantaj.. Sistem garip olsa gerek çünkü ferraride benzer yapıda blok kullanıyor.. Bence tr deki bu olay kapak taşlama derken artan sıkıştırma oranlar.. 1.6 16v 110 luk motor contası takmaktan.. Devir daimi fan müşürünü kontrol ettirmemekten kaynaklı..

depresif
04-01-2010, 23:41
gerçekten yararlı bilgiler saolasın :)

TheAce
04-01-2010, 23:41
Evet.. motor kulağını atlamışım.. :) bende peugeot sport kulaklar mevcut.. sıkıntı değil die sanırım atladım.. rot kolunu rot askısını servis malzemesi ile değiştirmeden yorum yapmamak lazım.. gerçi yollar çok etkili.. sürekli git gel yapılan yollardaki çukurlar vs..

Hararet meselesini çok duydum.. sebebini araştırdım karşıma garip şeyler çıktı

Alüminyum blok olmasından dolayı ısıyı içinde tutması ve yansıtması dez avantaj.. Sistem garip olsa gerek çünkü ferraride benzer yapıda blok kullanıyor.. Bence tr deki bu olay kapak taşlama derken artan sıkıştırma oranlar.. 1.6 16v 110 luk motor contası takmaktan.. Devir daimi fan müşürünü kontrol ettirmemekten kaynaklı..

tabiki ben kendi aracımda yada sağda solda hiçbirzaman hararet yapan araç görmedim bu motor bloğunda durup dururken. dediğin gibi ya su eksiltmeden yada devirdaim motorundan kaynaklanıyor olaylar. hararet yaptırtmamak en iyisi sonra üst kapak revizyonları bile bi yere kadar kurtaramıyor araçları...

motor kulağının arızasında da yüksek devir çevirmek en büyük olay :)

Sefa_vts
04-01-2010, 23:44
tabiki ben kendi aracımda yada sağda solda hiçbirzaman hararet yapan araç görmedim bu motor bloğunda durup dururken. dediğin gibi ya su eksiltmeden yada devirdaim motorundan kaynaklanıyor olaylar. hararet yaptırtmamak en iyisi sonra üst kapak revizyonları bile bi yere kadar kurtaramıyor araçları...

motor kulağının arızasında da yüksek devir çevirmek en büyük olay :)

Ekliyeyim birde şu meşur gaz tokatlama olayı :D motor kasılıp sonrasında stabilize olmaya çalışıo haliyle kulaklar zorlanıyor.. Ayrıca bu meşur olayın bir diğer kötü yanı ise o2 sensörü..

Sanırım 106 almak isteyen pek kalmadı aramızda :D ama zevkli araba.. hemde çok.. Birde supercharger'ken hayal ettim de... Ben sanırım hiç satmıcam :)

GOKTAN
05-01-2010, 01:56
106 ararken bu araclada ilgilenmiştim sahibi saolsun eski fotolarınıda göndermişti,daha sonra zaten vazgecmiştim.sahibi aracı aldıgında biraz yıkık durumdaymıs,bana telefonda söyledigi komple boyalı oldugu bagaj kapagı ve sol arka tarafından hafif kazalı olduguydu.klimasında bi problemi oldugunuda söylemişti.tabi gidip bi canlı canlı görmekte fayda var,ne araclar biliyoruz kazasız diye satılıyor etrafımızda.....

Ahmet Saraçoğlu
05-01-2010, 02:08
walla warsa takas yapcak hemen yapalım :) bndede dizel 307 var 1,6 110 luklardan 2005 ve 19,500 istiorum. :D

iki ay önce olsa ben talip olurdum.
110 lukarın o fiaytlara düşebileceğini bilmiodum

serhat306
05-01-2010, 08:05
bu aracı ben bılıyorum otelcı bı abının arabası bızım burdan bakmaya gıdenler olmustu ama arabanın durumu ıc acıcı dııl komple boyalı dıye bılıyorum kac yıldır mıllete takas yolluyor netten halada satılmadı ben bunun ustune 3 tane gtı aldım sattım bu araba hala duruyor...

16v
05-01-2010, 09:39
Sefa yazılacak herseyı yazmıs :)

3rk4n
05-01-2010, 11:40
Kim ne derse desin 106 saxo cok eğlenceli arabalar.

Demir
05-01-2010, 11:53
Onur özel mesaj yazdım....

depresif
05-01-2010, 17:44
iki ay önce olsa ben talip olurdum.
110 lukarın o fiaytlara düşebileceğini bilmiodum

2009 başında 25 vermiştiler vermemiştik :( şimdi paraya ihtiyacımız var düştükte düştük buraya kadar hiç olmadı satılmicak borç harç devam edices yapıcak bişi yok..

demir abi bu arada saol teşekkür ederm pm için.

iynn-RS
05-01-2010, 21:11
plakasını gizlemiş arabalardan sürekli şüphelenmişimdir acaba hırsızlıkmı perttenmi toplama korkusu olmayan açar plakasını en basitinden toprağmın sakat araç almasını istemem :)

resımlerde plakası acık olan fotolarda var ;)

34 th 1142

34btr1907
29-01-2010, 18:58
adam ilanda takasa hayır demiş herkese takas yollamış

sinan-s
29-01-2010, 19:08
Arkadaşlar araç komple boyalıdır..orta halli bir arabadır..Bilginiz olsun..Uygun bir fiyata alınabilir.full+full modeldir

Plakası 34 TH 1142

cht2424
29-01-2010, 20:41
arabayı yakından bılıyorum bız satmıstık ılanda yazdıkları dogrudur bagaj kapagı degısmıstır onden kazası yoktur artı komple boyalı full bır aractır

Anıl E.
29-01-2010, 20:43
Sinan abi bana da bi 106 gti bulalım uzmanlık alanın :)

saygılarımı iletiyorum sinan abi :) :)

sinan-s
29-01-2010, 20:55
sinan abi bana da bi 106 gti bulalım uzmanlık alanın :)

saygılarımı iletiyorum sinan abi :) :)

Kısmet inşallah :D

utku_speed
30-01-2010, 05:10
ayni arac benimde kiz arkadasima sulandi

utku_speed
30-01-2010, 05:11
sonra biz kardes oldugumuz ortaya cikti ,ziya soyledi babamin kardesi .
arkasindanda tursu suyu ictik

ErayCerit
30-01-2010, 05:32

yani araç alınırmı ?:D

çağlarcoskun
30-01-2010, 05:35

gerekli açıklama yapılmış bence :D

uGuR8505
30-01-2010, 05:36

afiyet olsun

zıpzıp
30-01-2010, 06:46

afiyet olsun sana bu konuda bir çare bulamayız ... bu arada turşu suyu limonla sirkeyle yapılır haberin olsun

ee çaglar nbr :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

sabah sabah ne güldüm ya:icon_wack

BoraRS
30-01-2010, 08:56

Bu da iyiydi :)

Anıl E.
30-01-2010, 10:16
Turşu suyu lafında arabanın turşu oldugunu belirten bir anlam mı var :)