PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yunan zor durumda , ucu bize dokunacak...

8.000rpm
05-01-2010, 08:57
bu olayın ucu kesinlikle bize bir şekilde dokunacak , avrupa birliği veya nato-keto-kato-kıl-tüy vs. birileri bize uçuş saati kısıtlaması veya başka saçmasapan kurallar getirecek bakın görürsünüz..
dünyanın bu "şımarık çocuğu" gidip bizi resmen şikayet etmiş yahu :D:D:D
bakalım kulağımızı kim nasıl çekecek???

kaynak : http://www.milliyet.com.tr/Dunya/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&KategoriID=2&ArticleID=1181886&Date=05.01.2010&b=It%20dalasi%20iflas%20ettirdi

‘İt dalaşı’ iflas ettirdi ;

Ekonomideki iflası sorgulayan Yunan basını bir sorumlu daha buldu. TaNea’ya göre, Türk uçaklarını Ege’de “püskürtme manevraları” geçen yıl Yunanistan’a 20 milyon euro’ya mal oldu...

Dış borcu 300 milyar euro’yu, işsizlik oranı da yüzde 10’u geçen ve bütçe açığı rekor kırarak Gayri Safi Milli Hasılası’nın yüzde 12.7’sine çıkan Yunanistan’da ekonomik krizi tetikleyen etkenlerden biri olarak Ege’de Türk savaş uçaklarıyla girişilen “it dalaşları” (dog fight) gösterildi.
Yüksek tirajlı “TaNea” gazetesindeki analize göre, Yunanistan, Türk savaş uçaklarını Ege semalarından püskürtme manevraları ve “it dalaşına” (dog fight) geçen yıl 20 milyon euro harcadı. Sadece 25 Aralık’ta, eğitim uçuşu yapan 8 Türk F-16’sını püskürtmek için Yunan Hava Kuvvetleri’nin 4 F-16’sı ile 4 Mirage 200-5 tipi uçağının katıldığı operasyonun faturası tam olarak 48 bin 998 euro tuttu. Askeri yetkililer, 1 saatlik F-16 uçuşunun 10 bin euro, Mirrage’ın da 11 bin euro’ya mal olduğunu belirttiler. Gazete, “Ege semalarındaki manevralar her yıl vergi veren Yunan vatandaşına pahalıya patlıyor” diye yazdı.
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nca sıkı denetim altına alınan Yunanistan, 2010’da borç vadeleri ve faizler için 60 milyar euro taze dış borç bulmaya mecbur. Ancak uluslararası kuruluşlarca kredi notu düşürüldüğü için yeni dış kredileri daha yüksek faizle alabilecek. Bu çerçevede, Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, “silahlanma harcamaları da dahil” devletin her alanda büyük kısıtlamalara gideceğini açıkladı. İlk aşamada devlet memurlarına sıfır zam yapılacak, ek ödeneklere kısıtlama getirilecek. “TaNea”ya göre, Yunan savaş uçakları yılda 2500-4000 uçuş saatini Türk uçaklarıyla kovalamacaya harcıyor.

Yıllardır sürüyor
Ankara ile Atina arasında yıllardır süregelen Ege hava sahası ve hava trafiği ihtilafı sık sık kriz yaratıyor. Yunanistan, karasularında sınırın 6 mil olmasına rağmen hava sahasının 10 mil olduğunu iddia ediyor. Türkiye, Yunan hava sahasının denizdeki gibi 6 mil olduğunu savunuyor. Atina ayrıca, Ege’de sivil uçakların hava trafiğini düzenleyen FIR Hattı’nın askeri uçuşlar için de geçerli olduğunu ileri sürerek, Yunan FIR Hattı’na girecek Türk savaş uçaklarının Yunan tarafına bildirimde bulunması gerektiğini iddia ediyor. Hava sahası ihtilafı nedeniyle Türk ve Yunan savaş uçakları sık sık karşı karşıya geliyor.

10BİN €
Bir F-16’nın 1 saatlik uçuş maliyeti

SOMEONESPECIAL
05-01-2010, 09:01
Anasının Örekesi !..

Zaten yeryüzünde ne olup bitiyorsa sebebi Türklerdir.
Zamanında analarını öyle bir öpmüşüz ki tadı damaklarınla kalmış...
Küresel ısınmanın faturasını, Bulgaristan'a tazminatı, Kıbrıs'a tazminatı
Ermeni'ye tazminatı hepsini bize keserler ise hiç şaşırmayın :icon_tup:

Unutulmasın ki "Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur!"

Erol
05-01-2010, 09:04
bravo kerem abi..:icon_tup:

Cimmeria
05-01-2010, 09:05
yunana dizel f16 lazım :D

Bulut Y.
05-01-2010, 09:08
tüplü kuzen :D

umut01
05-01-2010, 09:11
Anasının Örekesi !..

aynı şekilde düşünüyorum. zamanında yanaklarından çok öpmüşüz:) BulgarI da gelir 10 milyar dolar tazminat ister, Ermenisi hem tazminat hemde toprak ister. biz onlardan hiç mi zarar görmedik acaba? bizim şikayet edecek hiçbirşeyimiz yok mu? biz fazla mı alçak gönüllüyüz?

merruse
05-01-2010, 09:11
Nasıl bir hesapla 20 milyonu bulmuşlar bilmiyorum ama 300 milyar için epey bi doggy style sex e ihtiyaçları var.. :)

serhat306
05-01-2010, 09:13
verılen rakamlar hıc ınandırıcı gelmedı bana...

paşa
05-01-2010, 09:14
paraları yoksa uçmasınlar...

Quantum
ucu Türklere falan dokunmaz.. da biz onlara doğru dokundurabiliriz orası ayrı :)

DENON
yok yok doğalgazlı en ekonomık o bence :D :D

DENON
05-01-2010, 09:15
madem ucmayı bılmıon ne işin ver kavak ağacında :D

Tunacan
05-01-2010, 09:18
Ayranları yok içmeye tahteravanla giderler sıçmaya. Salaklar...

SOMEONESPECIAL
05-01-2010, 09:20
Ayağını yorganına göre uzat :D:D:D

overblack
05-01-2010, 09:22
yunan zor durumda ama herifin hükümeti bizimki gibi vergileri şişirip vatandaşına geçirmiyor orda.mesela benzin hala 2tl yunanda.Aslında biz yunandan daha zor durumdayız.. başımızdakiler açıkları vatandaştan çıkardıkları için şu an herşey sütlimanmış gibi duruyor

SOMEONESPECIAL
05-01-2010, 09:24
Ulan hiç anlamıyorum... Nedir bu Türk'e yapılan... İçerde zaten milletin
imanı gevremiş yok benzin 4, sigara 7 TL olmuş... Kriz tüm sektörleri vurmuş...
İşsizlik almış başını gitmiş... Kredi kartları patlamış
Açılımdı Ergenekondu Orduydu yok sevgilisininin gırtladığını kesti,
yok öz kızına 5 senedir tecavüz eden baba... Araba hırsızlıkları
dışarıdanda Ermeni soykırımı bulgar tazminatı Kıbrıs AB toplumun psikolojisini
bozdular ya... Hiç olumlu güzel bir habere rastlıyormusunuz ?

Haber seyretmeye korkar oldum ya

SOMEONESPECIAL
05-01-2010, 09:26
yunan zor durumda ama herifin hükümeti bizimki gibi vergileri şişirip vatandaşına geçirmiyor orda.mesela benzin hala 2tl yunanda.Aslında biz yunandan daha zor durumdayız.. başımızdakiler açıkları vatandaştan çıkardıkları için şu an herşey sütlimanmış gibi duruyor

Ya da şöyle desek adaş...
Hele bir geçirmeyi denesin bak Atina sokakları nasıl savaş alanına dönüyor
öğrenciler tarafından. Dötü yemiyor hükümetin vatandaşa bilet kesmeye :icon_tup:

nime
05-01-2010, 09:30
Ya şu bir kesin bizde bu akıl kullanmamama durumu devam ettikçe bize faturasını değil şeyini bile verirler. Ha bu arada başkalarına gerek yok bizim en büyük zararımız kendi milletimiz.

STeaM
05-01-2010, 09:42
Türk savaş uçaklarını püskürtmek için 20.milyon euro. yaaa bi s...trn gidin....
bizim teröre yıllardır harcadığımız para ne olacak? 600 milyar dolar... (geçmişten bugüne)

harcanan yakıtın hesabını mı yapmış denyolar....

SOMEONESPECIAL
05-01-2010, 09:46
Türk savaş uçaklarını püskürtmek için 20.milyon euro. yaaa bi s...trn gidin....
bizim teröre yıllardır harcadığımız para ne olacak? 600 milyar dolar... (geçmişten bugüne)

harcanan yakıtın hesabını mı yapmış denyolar....

Ağzına Sağlık Sezai'im... Ne güzel yazmışsın...
Ama bunu kim dile getirecek :soru: Getirmeli ?

TheAce
05-01-2010, 09:52
Anasının Örekesi !..

kendinden büyükte düşmanı yoktur...

STeaM
05-01-2010, 09:52
Ağzına Sağlık Sezai'im... Ne güzel yazmışsın...
Ama bunu kim dile getirecek :soru: Getirmeli ?

dile getirilecek pek bişey yok abi aslında, bizde yapmıyor muyuz?
basın sürekli hedefi saptırmak için bi suçlu yaratmıyor mu?
aynı taktiği yunanlılarda kullanıyor. bizim yıllardır yaşadığımız krizi onlar şimdi yaşıyor. işsizlik oranına bak %10...nedir ki? biz yıllardır %11-15 arası gidip geliyoruz.
hemde 70.000.000 nüfus ile.

IMF e muhtaç olmak, dış borç nedemek artık onlarda anlayacak... yunanca kepenk kapatmak nasıl yazılıyor acaba? dalga geçmek istemiyorum ama yıllardır bize bilerek uygulanan ekonomik zulüm ilahi adalet olarak başlarına geldi...

mgnPower
05-01-2010, 09:55
yunanca kepenk kapatmak nasıl yazılıyor acaba?

κοντά παντζούρια

Onurkk06
05-01-2010, 10:22
özenme yanarsın die bi laf var :D hiç bi zaman türk ordusu gibi olamaz neyinize sizin f16 kullanmak :D

fsunnetci
05-01-2010, 10:27
Dış borçta bize kavuşamamış ama:hahaha: naberrrrr...:D

DENON
05-01-2010, 10:28
+5500.....

Orhan
05-01-2010, 10:50
özenme yanarsın die bi laf var :D hiç bi zaman türk ordusu gibi olamaz neyinize sizin f16 kullanmak :D

niye bizimkiler rampa aşağı boşa mı atıyor?

_Burak_
05-01-2010, 11:13
Bir gün bir karga ile bir tilki uçakta yolculuk yapıyorlarmış. Karga hostes çağrı ziline basıyor, hostes buyrun ne istemiştiniz diye sorunca hiç ..nelik olsun diye bastım diyor, aynı şekilde 3-4 defa hostesi çağırıyor, her seferinde karga aynı sözü söylüyor.Bu durum tilkinin de hoşuna gidiyor, bu sefer zile tilki basıp hostesi çağırıyor, hostes artık çıldırmak üzere ne istiyorsun diye tilkiye soruyor, tilki de hiç ..nelik olsun diye bastım der demez hostes tilkiyi tuttuğu gibi uçaktan dışarı atıyor, ardından da kargayı atıyor, tilki hızla aşağı doğru düşmekte iken karga uçarak yanına gidiyor. Tilki kargaya sitem ederek senin yüzünden öleceğim bak başıma ne hal getirdin deyince karga da
"madem uçmayı bilmiyorsun ne diye ..nelik yapıyorsun" der.

SOMEONESPECIAL
05-01-2010, 11:14
Bir gün bir karga ile bir tilki uçakta yolculuk yapıyorlarmış. Karga hostes çağrı ziline basıyor, hostes buyrun ne istemiştiniz diye sorunca hiç ..nelik olsun diye bastım diyor, aynı şekilde 3-4 defa hostesi çağırıyor, her seferinde karga aynı sözü söylüyor.Bu durum tilkinin de hoşuna gidiyor, bu sefer zile tilki basıp hostesi çağırıyor, hostes artık çıldırmak üzere ne istiyorsun diye tilkiye soruyor, tilki de hiç ..nelik olsun diye bastım der demez hostes tilkiyi tuttuğu gibi uçaktan dışarı atıyor, ardından da kargayı atıyor, tilki hızla aşağı doğru düşmekte iken karga uçarak yanına gidiyor. Tilki kargaya sitem ederek senin yüzünden öleceğim bak başıma ne hal getirdin deyince karga da

İyiydi bu :hahaha:

Onuralp
05-01-2010, 11:14
Anasının Örekesi !..

Aynen doğru abi.

OmerRS
05-01-2010, 11:43
yunanistanda hayat türkiyeden çok daha pahalı. hemde onların askeri harcamalarının allah bilir kaç katını yapıyoruz biz.

VTec_king
05-01-2010, 11:44
linkdeki yorumlardan birinde romayıda biz yakmıştık zaten yazıyor bayağı güldüm :)

B.Aktepe
05-01-2010, 11:46

bu iyiymiş:)

Maxiboost
05-01-2010, 12:03
Dunya iicene cirkefe bagladi haa :D

Serhat Y.
05-01-2010, 12:25
yıllık 20milyon euro bir ülke için hiç bişey değildir bence, bu durumun altında başka akıl oyunları yatyor bence

Onurkk06
05-01-2010, 12:33
niye bizimkiler rampa aşağı boşa mı atıyor?

ne alaka anlamadım ? bu tarihi bi gerçek yunanlar hiç bir zaman türk ordusu karşısında bi üstünlük kuramamıştır anca arkasına birisini aldğı zaman horozlanmıştır

Berkan
05-01-2010, 12:35
dile getirilecek pek bişey yok abi aslında, bizde yapmıyor muyuz?
basın sürekli hedefi saptırmak için bi suçlu yaratmıyor mu?
aynı taktiği yunanlılarda kullanıyor. bizim yıllardır yaşadığımız krizi onlar şimdi yaşıyor. işsizlik oranına bak %10...nedir ki? biz yıllardır %11-15 arası gidip geliyoruz.
hemde 70.000.000 nüfus ile.

IMF e muhtaç olmak, dış borç nedemek artık onlarda anlayacak... yunanca kepenk kapatmak nasıl yazılıyor acaba? dalga geçmek istemiyorum ama yıllardır bize bilerek uygulanan ekonomik zulüm ilahi adalet olarak başlarına geldi...

Keser döner sap döner gün gelir devran döner :rolleyes:

Fıkara iyimiş buarada :D

Dragger
05-01-2010, 12:41
Utanmasalar it dalası yaparken bi bidona dolduruver diyecekler :D

SOMEONESPECIAL
05-01-2010, 12:43

Der bu pe..........ler... :D
Komşi Komşi :D

DENON
05-01-2010, 12:49
ne alaka anlamadım ? bu tarihi bi gerçek yunanlar hiç bir zaman türk ordusu karşısında bi üstünlük kuramamıştır anca arkasına birisini aldğı zaman horozlanmıştırzaten osmanlıyıda neredeyse butun avrupa toplanarak yıkmadımı bize karşı teke tek kımsenın g.tü yemez, tarıhe bakın haclı seferlerı diye bişey var su anda ab bayragında olan 13 yıldız haclı seferlerındekı 13 ordunun devletlerını sımgeler

Shadow_Dancer
05-01-2010, 12:54
O kadar para harcıyorlar ama bi halta yaramıyor maalesef :)

TUAF Rules..

http://www.youtube.com/watch?v=CbJvC5UiPJY

Orhan
05-01-2010, 13:19
ne alaka anlamadım ? bu tarihi bi gerçek yunanlar hiç bir zaman türk ordusu karşısında bi üstünlük kuramamıştır anca arkasına birisini aldğı zaman horozlanmıştır

şöyle bi alakası var burda üstünlük karşılaştırması yok masa başında başarılamayan şey ordu tarafından yapılmaya çalışılıyor yunanlıların yaktığı uçak yakıtı kadar bizde yakıyoruzdur normal olarak şimdiye kadar bi faydası oldu mu?
Tecrübeden başka bi kazanç olmadı ya maddi zararlar?
Gücün gerçekten varsa otur masaya sınır budur arkadaş geçmeyeceksin geçersen vururum de geçince vur o zaman göreyim delikanlılığı
Birbirinin peşine düşüp kovalamaca oynamakla hiç bişey olmaz bi yere varılamaz sadece küresel ısınma ve küresel krize fayda sağlarsın o kadar ;)

crazydog
05-01-2010, 14:16
Uluslararası hava sahasında geziyoruz biz kardeşim kendi sahamız diye atlamasınlar ozmn :D yada iyisimi yollasınlar bize uçakları Türkiye de lpg takar yollarız geri :D

sportinger
05-01-2010, 15:01

paran yok ne itdalaşı yapıyon be yunan derler adama demi:D ben bunu bilir bunu söylerim paran yoksa bir mod işiyle ugraşmayacan. iki itdalaşı yapmayacan hayır birde benzin bizden ucuz. ahahahbsjvarghijghvmlkgsrşlgkalşd

tunerviper
05-01-2010, 15:25
şöyle bi alakası var burda üstünlük karşılaştırması yok masa başında başarılamayan şey ordu tarafından yapılmaya çalışılıyor yunanlıların yaktığı uçak yakıtı kadar bizde yakıyoruzdur normal olarak şimdiye kadar bi faydası oldu mu?
Tecrübeden başka bi kazanç olmadı ya maddi zararlar?
Gücün gerçekten varsa otur masaya sınır budur arkadaş geçmeyeceksin geçersen vururum de geçince vur o zaman göreyim delikanlılığı
Birbirinin peşine düşüp kovalamaca oynamakla hiç bişey olmaz bi yere varılamaz sadece küresel ısınma ve küresel krize fayda sağlarsın o kadar ;)

her kelimesine katılıyorum:icon_tup:

korki
06-01-2010, 20:04
bizim için farketmez ağır bombardıman uçağıyla yatla bile gireriz it dalaşına nede olsa burası TÜRKİYE bizde para bitmez sonrada aç gezeriz gıkımız çıkmaz

PimPCaR
06-01-2010, 22:43
yunanlılar havada ucan bi jet gördüklerinde gözden kaybolana kadar seyrediyolaraval aval:) böyle açlar jet görmeye. bide ben bizzat şahit oldugum için söylüyorum boşu boşuna dünya kadar uçuş yapıyorlardı. e tabi bunların maliyetleri ucuz şeyler değil. aynı şekilde it dalaşlarınada şahit oldugum oldu adadayken bizimkiler baya bi rahatsız ediyolardı yunanlıları..:) ama hakediyorlar..!!!

elpadre
06-01-2010, 22:50
hey gıdı osmanlı nasıl tokat atmısınkı bunlarra hala sızısı gecmemıs

mechanıcer
06-01-2010, 22:51
zavallı yunan beter ol beter.. assostan gozukuyordu hep kovalamacaları.. beter olsun kopekler... ac kalsınlar.

devil_berk22
06-01-2010, 23:45
Kim bu göklerin fatihlerine karşı durabilirki sanki... Ne mutlu TÜRKÜM diyene...

http://img689.imageshack.us/img689/4937/44kf9.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/1808/68412715.png
http://img96.imageshack.us/img96/2853/61980924.png
http://img691.imageshack.us/img691/1403/33801460.png